De ANDERE feiten van 'n voetbaldag BBC. enige Bredase goals hoogtepunten bij Feyenoord - NAC Subliem Stormvogels de meerdere van Betaald voetbal NOAD weerloos bij BI.-Wit „O nee? vroeg Kraak Dosko begon met verlies Zilveren Bal voor CYV Vier V laanderen-rit had uitstekend verloop BW won van teleurstellend Fortuna VI. De Nederlandse hockey XI Sprint (Breda) tweede te Huizingen (B) DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 SEPTEMBER 1958 MVV-ADO 7-1 SHS-DWS/A 3-2 jVVV-Sparta 3-3 DOS-PSY 2-2 Enscliede-Rapid 1-0 Ajax-Fortuna 2-0 Heidebrand bedwongen Weer records in KNVB-toto Willem II vloerde Elinkwijk Res. klassers in Brabant en Zeeland Koningsplaquette naar Breda Ned. cricketelftal won in Breda Eredivisie EERSTE DIVISIE A EERSTE DIVISIE B TWEEDE DIVISIE A TWEEDE DIVISIE B MVV heeft het in de wedstrijd te- oen AD O allemaal zo snel en goed gemikt gedaan, dat de Hagenaars vol komen werden overspeeld en totaal ontluisterd met een 7-1 nederlaag Maastricht werden uit gestuurd. Met de regelmaat van een klok voerden de gastheren de score op. ADO kon slechts uit een vrije trap de eer redden. Spoedig na het begin opende invaller Groutars de lange rij, vlot gevolgd door Rutten en Vroe- men, zodat ADO al tegen een uitzicht loze 3-0 achterstand aankeek. Schuur- 'mann benutte toen een vrije trap (3-1) maar verder zijn de Hagenaars r.iet 'gekomen. Na de thee zorgden achtereenvolgens Bergholtz, Toenaer, Groutars en Rutten voor een 7-1 eind stand. SHS heeft zonder Jan van Geen I (gebroken been) eindelijk zijn eer ste zege kunnen behalen en wel op het sterk geachte DWS A. Het tempo en de geestdrift van SHS gaven de doorslag. Met de rust had SHS reeds en voorsprong van 3-0 veroverd. Door rechtsbuiten Moreels werd het i 2-0 beide keren na voorzetten van i I linksbuiten Huntink en even voor rust maakte linksbinnen Zwarts er 3-0 van. Na rust kon DWS profiteren van fouten in de Haagse defensie. Rechts half Smit maakte na 16 minuten 3-1 en drie minuten later benutte links buiten Tolmeyer een strafschop (3-2). Met veel inspanning wist SHS deze voorsprong te behouden. 55 Pas in de laatste minuut heeft VW tegen het bezoekende Sparta 'n (3-3) gelijkspel uit het vuur gesleept. In de eerste helft leken de Rotterdam mers gemakkelijk te kunnen werken aan een grote zege, want door snelle I treffers van van Ede en Bosselaar werd de ruststand op 0-2 bepaald. Na de thee kwam WV echter als herboren terug. Sleven bracht de span- ning terug door 1-2 te scoren en in valler Sorgvliet bracht de partijen op J gr'üke voet. De inspanningen van de Limburgers dreigden slecht beloond te worden, want van Ede hielp Sparta weer aan voorsprong. Pas tegen het einde joeg Nass de verdiende gelijk maker in de Rotterdamse touwen. Twee machtige formaties uit het I top-voetbal, DOS en PSV, hebben el- kaar ditmaal geen pijn gedaan. Zij deelden de winst (2-2). Ook het scoreverloop bewijst, dat de ploegen aan elkaar gewaagd waren. «De Eindhovenaren kwamen aan voor- I sprong door een voortreffelijke goal •f van Trevor Ford, maar niet lang daar- I na zorgde Lammers ervoor, dat de partijen bij rust weer gelijk stonden. Na de thee speelde Kruyver PSV weer 1 naar voorsprong, maar ditmaal was v.d. Linden er als de kippen bij om 2-2 te maken. De ene treffer, die over het duel SC EnschedeRapid besliste, heeft lang op zich laten wachten. Pas vijf tien minuten voor het einde had Len stra zich voldoende „los" gespeeld van de Limburgse verdedigers om een af gemeten pass te kunnen geven aan Moddejonge jr. Deze voltooide de aan val. De goal kwam nogal hard aan, want hij maakte van Rapid JC een ietwat onverdiend verliezer. De gas ten waren gedurende de hele wed- strijd stellig niet de minderen geweest van de Enschedeërs. Fortuna heft het tegen Ajax niet I kunnen bolwerken. De Amsterdam- mers speelden stug voetbal en de tech niek van de Limburgers was hierte- gen niet opgewassen. Zij kwamen ook dikwijls snelheid tekort, hetgeen voor al in de verdediging fataal bleek. Den Edel kon tweemaal van een, te late reactie der defensie profiteren en bei de malen betekende het een doelpunt. Dat gebeurde allemaal voor rust, zo dat er in de tweede helft niet erg veel sensaties meer te zien waren. (Van onze sportcorrespondent) Zonder zich al te veel te moeten inspannen heeft een slecht spelend B.V.V. van het zwakke Fortuna VI. overigens verdiend, met 4-1 ge wonnen. De Bosschenaren hadden hun elftal nogal gewijzigd. Johnson was niet opgesteld en in zijn plaats speelde van Hintum. De beide kanthalves- piaatsen werden door Burgerhof en ?e excellent spelende van Beurden Dezet. Berkelmans bezette weer de midvoorplaats, scoorde een hattrick en had daardoor een belangrijk aan- £eL-n cie overwinning. Het duurde eit minuten voor Berkelmans de sco re kon openen. Toen in de 33e minuut Heijmans de bal over de Fortuna- oacks speelde had Berkelmans, na een snelle sprint, geen moeite (2-0). i wee minuten later konden de 5000 toeschouwers opnieuw juichen door dat Berkelmans een combinatie met van Overbeek met de hattrick af rondde (3-0). Eerst nadat Heijmans in de 15e minuut de stand op 4-0 had gebracht kon Bouman in de 27e mi nuut het volhouden van de Vlaardin- gers met een tegenpunt belonen. De Belgische studentenvereniging „Heidebrand" heeft zaterdag in Roosendaal een nette „jas" gekre gen van een elftal, dat de zuid- Nederlandse studentenvereniging „Drie Drieheid" op de been had gebracht. De Nederlanders liepen tweemaal een achterstand in om tenslotte met fantastische cijfers (8-7) te winnen. De beker, die beschermheer J. Theunisse beschikbaar had ge steld, bleef de eerste keer dus in eigen land, al deden de Bel gen tijdens de feestelijke bijeen komst in de Eratozaal weinig anders dan dure eden zweren, dat de wraak zoet zou zijn. Ze willen het zo spoedig mogelijk over doen. „VLAGT V MAAR OP KONINGINNEDAG" Het gebeurde dezer dagen bij een wedstrijd van het bedrijfsvoetbal: Een club-grensrechter vlagde tel kens als de „tegenpartij" ten aan val trok. Ook de scheidsrechter ging dit op de duur vreemd vin den en op een bepaald moment stapte hij op de man toe om te vragen wat er aan de hand was. „Ik vlagde", zei de grensrechter. .,Dat moet je maar op koninginne dag doen", zei de arbiter. Nadien ging het vlaggetje van de man nog slechts bij hoge uit zondering de hoogte in. De inzet van de KNVB-toto stijgt week na week «riordige duizendjes. Ditmaal bedroeg de bruto-inzet 231.910 gulden. De eer ste prys werd 64,935, waarvoor zich tot dusver één man hees van blijdschap zit te schreeuwen. Het is een Utrechtenaar, die veertien van de vijftien uitslagen goed voorspelde. Voor de tweede prijs van 27,829 hebben zich vyf ge gadigden gemeld, die dertien pun ten behaalden. In de Caritas-pool bedroeg de eerste prijs 3000 en de tweede 2000. Voorlopig is er nog maar één gelukkige bekend: Een Leer dammer, die tien van de twaalf uitslagen juist had. De DOS-er Tony v.d. Linden vorig seizoen reeds gevreesd schut ter heeft de leiding in de lijst van topscorers veroverd. De lijst 1 v.d. Linden (DOS) 2 Boussek (SC Enschede) 3 Schuurmann (ADO) 4 Bennaars (NOAD) 5 Bergholtz (MW) 6 v. Ede (Sparta) 7 Rutten (MW) 8 de Wit (Willem II) 9 Angenent (Fortuna) 10 Bouwmeester (NAC) (Van onze sportcorrespondent) De Willem Il-ploeg was door het niet spelen van de Belgische stopper Rik Mathijs (geblesseerd) tegen Elinkwijk wat gewijzigd. Men had nu ,,old horse" Mertens op de stopper plaats gezet en hij heeft ruim vol daan. De hele ploeg kwam trouwens best voor de dag. Het begon nogal fortuinlijk voor de Utrechters. In de 3e minuut maakte Zaro een fout. De bal kwam bij Wes ters en deze kon met een verre pass Kruin in staat stellen te scoren (0-1) In de 20e minuut kwam Kraak bui ten de 16 meter lijn. De hiervoor toe gekende vrije trap werd door Zaro in een doelpunt omgezet. Scheids rechter Schipper echter constateerde, dat Elinkwijk te vroeg was toegelo pen. Overnemen dus. Nu kwam de bal tegen een „woud" van benen. In de 36e minuut werd het toch 1-1 door de Jong. Er waren 38 minuten gespeeld toen het 2-1 werd. Een voorzet van Broeken kwam bij Zaro. Juist op tijd kreeg de Jong de bal en passeerde Kraak. Na rust kregen de 9000 toeschou wers heel wat sensatie. Zaro schoot in de 15e minuut op het Elinkwijk-doel Toch zou hij de eer van het doelpunt niet mogen ge nieten, daar H. Mijnals de bal over de eigen doellijn werkte (3-1). De jeugdspeler Broeken kwam oog in oog met Kraak uit een pass van Zaro. Kraak greep tevergeefs (4-1). Toen werd er weer een doelpunt van Zaro afgekeurd, hoewel het Kraak was die met twee voeten naar de bal sprong. Koopal zorgde voor 5-1. Belgische competitie Antwerp FC-Olympic Charleroi 4-0; Beerschot AC-Beringen FC 1-1; St. Truiden-Lierse SK 1-0; Standard Luik -Waterschei Thor 0-1; CS Verviers- Berchem Sport 1-1; RC Doornik - Union St. Gilloise 3-3; SC Anderlecht- FC Luik 3-0; La Gantoise-Tilleur FC 7-0. (Van onze sportcorrespondent) Blauw Wit heeft korte metten ge- nlaaM me* het bezoekende NOAD. "e Tilburgers moesten met een 5-1 norlaag naar huls, zonder zelf een doelpunt te hebben gemaakt. Het eni- *e tegenpunt werd door Loos in eigen d°el gewerkt... In de eerste helft hebben de gasten 11,(1 temin stevig volgehouden. Zij ga- Ven de snelle Blauw Wit-aanvallers n*et al te veel ruimte en op enkele Onze ex-nationale doelman Piet Kraak heeft vóór de wedstrijd Willem II-Elinkwijk wel een bijzonder slechte beurt gemaakt. Kraak kwam bij de ingang van het Tilburgse sportpark zon der een parkeerkaart voor zijn auto. Toch liet men hem maar door. Bjj de tribune aangekomen, waaronder zich de kleed lokalen bevinden, vroeg een suppoost om zijn kaart. „Die heb ik niet", was het antwoord van Kraak. „Dan mag ik u niet toelaten", zei de man die z'n plicht deed. „O neen?" vroeg Kraak en hij stompte de suppoost op z'n oog. Na de wedstrijd stonden twee rechercheurs op de Elinkwijk- doelman te wachten om een proces-verbaal wegens mishan deling op te maken Dit is een van de fatale momenten, die keepers plegen te ervaren: NAC doelman Stan de Rijk heeft een verkeerde reactie gemaakt. De man met het leer vindt de weg naar het doel vrij. Ook HIJ kan echter fa len. Hetgeen prompt gebeurde. In de reserve eerste klas werd slechts één wedstrijd gespeeld. De plaatselijke strijd tussen Willem II 3 en Noad 3 eindigde in een 12 over- wininng voor de geel-blauwen. In de reserve 2e klas moest Corn Boys 2 op eigen veld de vlag strijken voor Vlis- singen 3 (37), terwijl kampioen Al liance 2 op eigen veld een 13 neder laag leed tegen het pas gedegradeer de Goes 2. uitzonderingen na, lukle deze strate gie volkomen. Toch wist Meyer een maal door de defensie heen te ko men. Dat betekende 1-0. Ook Dars presteerde het met gelijk resultaat (2-0). Nadien miste deze man nog een strafschop, maar dat mocht de pret niet drukken, want na de thee vloog de score met sprongen omhoog: 3-0 en 4-0 door de actieve Sparendam en 5-0 door Mul. Toen kwam Loos de eer voor de Tilburgers redden door de bal in eigen doel te werken. Het leven van een voetbal-prof kan hard zijn. Dat ondervond de Willem Il-er Kurt Zaro. Vrijdag werd zijn zuster begraven. De droeve plechtigheid vond in de Duitse stad Essen plaats, maar Zaro kon er niet heen. .Voetballen gaat voor", zei Willem II.... Jan Louwers, de rechtsbuiten van Eindhoven, heeft zondag ver moedelijk voor een landelijk re cord gezorgd. Het was overigens geen fraai record: Hij werd waarschijnlijk als eerste in deze competitie wegens wangedrag naar de kleedkamer gestuurd. (Van onze sportcorrespondent) Dosko heeft het nieuwe seizoen slecht ingezet. De eerste ontmoeting tegen EBOH in Dordrecht ging met 2-1 verloren, nadat men kort na de rust een voorsprong van 1-0 had ver overd. Voor de rust kwamen er enkele goede kansen voor Dosko. Wel werd middenvoor Van Engelen uitstekend in bedwang gehouden door Fok, doch Vonk had nadat hij drie Dordtse ver dedigers had omspeeld en vrij voor Broere kwam, de bal niet over de lat mogen jagen. Op de buitenspelval strandden voorts veie aanvallen van de Bergen op Zomers, die individueel toch meer in hun mars bleken te heb ben dan de gastheren. Doelman Proost redde in deze pe riode ook enkele malen zeer fraai. In de tweede helft kon Dosko reeds na twee minuten juichen. Rechtsbui ten Schuurbiers kreeg een vrije trap te nemen, heel handig stapte hij over de bal heen en J. Schuurbiers ver sloeg toen met een hooghal de te ver voor zijn doei staande doelman Broe re (6-1). Tot 22 minuten in de twee de helft heeft Dosko deze voorsprong weten te handhaven. Toen kon Van der Graaf bij een scrimmage voor de veste van de bezoekers de bal langs Proost schieten (1-1). Vijf minuten later was het weer raak, nu uit een strafschop wegens hands van Van de Watering. De Vos kende geen pardon. Hard knalde hij de bal in (2-1). Het Rotterdamse CVV heeft zondag te Den Haag voor ongeveer 1500 toe schouwers op de Zilveren Bal beslag weten te leggen, door in de finale VUC met 1-0 te verslaan. Even tevoren speelde CW tegen Laakkwartier met 2-2 gelijk en moes ten strafschoppen de doorslag geven. De uitslagen luiden: CW-Laakkwar. tier 2-2 (2-1), CVV na strafschoppen winnaar: VUC-Quick-h 2-1 (1-1); om de 3e en 4e plaats: Laakkwartier- Quick-h 5-1 (3-0). Finale: CVV-VUC 1-0 (1-0). Het Nederlandse hockey-elftal, dat donderdag 11 september in het zeslan- dentoernooi, in Amstelveen tegen Zwitserland zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: de Ruiter (DKS). Achter: Terlingen (Be Fair) en Drij ver (Togo). Midden: Wagener (BMHC), Over- dijkink (Delftse Studenten) en van Dijck (Kampong), Hooghiemstra. Zwier (beiden oSfeBeer 'Tilburg». Dekker Delftse Studenten) en van Erven Do rens (Laren). Reserves zijn: Honnebier (BMHC) Keulen (Amersfoort), Marres (Laren) Berkman (BMHC) en Kristen (DKS)' (Van onze sportcorrespondent). De beide N.A.C.-doelpunten tegen Feijenoord behoorden stellig tot de weinige hoogte punten van de teleurstellende en meestal slechte wedstrijd, die met een gelijke beloning (2-2) eindigde. Zij waren van prima gehalte en sloegen in als een bom, tot ontstelte nis van het merendeel der 45.000 toe schouwers. In de 10de minuut dook linksbuiten Bouwmeester plotseling op de rechterzijde van het veld op, kreeg omringd door drie verdedigers, de bal in bezit en schoot, na zich van zijn belagers te hebben ontdaan, zo plot seling en hard in. dat Pieters Graaf land pas naar de hoek dook, toen het doelpunt al een feit was. Een kunststuk, dat ook Overbeke bleek te verstaan, want na precies even veel minuten in de tweede helft be vond deze rechtsbuiten zich op de midvoorplaats, toen Lazeroms langs de lijn de bal bemachtigde. ,,Ja, Theoriep Overbeke en een af gemeten pass volgde. Toen glipte hij langs Walhout, draaide om Kerkum en liet ook Roodbergen staan. De bal, waarnaar Pieters Graafland ditmaal vergeefs greep, verdween nu hoog in het net. Korte vreugde Beide malen betekende dit een voorsprong: voor NAC en tweemaal heeft de vreugde niet lang: geduurd. Vijf minuten na de eerste treffer kon Kuys bij een aanval de bal weg werken, maar gaf er de voorkeur aan terug te spelen op de uitlopende de Rijk. Een riskante onderneming, om dat Schouten in de buurt stond en fataal, omdat het te zacht gebeurde. Schouten behoefde slechts „dank u" te zeggen en het tikje naar Molijn was. bij het lege doei, voldoende. De tweede keer was het reeds na 3 min. dat Meyers, na enig heen en weer getrap, er met een ferm schot een einde aan maakte. Ofschoon doelpunten in elke wed strijd het belangrijkst zijn is het wel jammer, dat er in de overige speel tijd weinig is geschied, dat het ver melden waard is, als men de later ontstane, aangename sfeer verge ten wil. Aan beide beide zijden speel de men met vier verdedigers en deze vormden een probleem, dat de wederzijdse aanvallers feitelijk niet vermochten op te lossen. Dat een groot deel van de wed strijd daardoor op het middenveld werd doorgebracht maakt dit toch al niet grootse duel er niet interessan ter op. van de be- met DE NEDERLANDSE amateur, Hen-I ny Marinus uit Amsterdam, heeft! zaterdag in Munohen Gladbach eert internationale sprintwedstrijd voor amateurs gewonnen. In de finale, waarin hij de laatste 200 meter in 12.4 sec. aflegde, liet hij de Duit sers Thijssen en Lucken achter zich. De organisatoren Vier Vlaanderenrit (het stuur van ZE VAC) kan trots terugzien op het verloop van deze rally, die zo langza merhand geschiedenis begint te maken en waar rallyrijders van naam graag aan mee doen. Jammer was alleen maar dat er niet meer automobilisten hieraan hebben deelgenomen. Autorijders die nooit eerder aan een dergelijke ral ly meededen hebben zich de moeilijk heden waarschijnlijk een beetje al te zwaar voorgesteld. Voor de toeris tenklasse waren geen aanmeldingen. Spijtig, want de organisatoren had den het werkelijk toch wel zó ge pland, dat onervaren rallyrijders hieraan zeker met genoegen zouden hebben teruggebracht. Vanaf de start om één minuut over half elf te Sint Niklaas tot de finish in Terneuzen is alles uitstekend ver lopen. In Biervliet hadden de deel nemers even pech toen zij hoorden dat zij niet door de kom mochten rijden wegens de Beulesz. feesten. In de benedenzaal van hotel Rot terdam" werd er gedurende de kof fietafel door de voorzitter, jhr. L. E. D. S. van Bonninghausen tot He- rinckhave de bijzonder fraaie en waardevolle prijzen uitgereikt. De uitslag KLASSE A 1. Equipe DeeQuant, Rotterdam 0 strafpunten, zilveren plaquette van Prins Bernhard. 2. P. Remael-J. de Wachter Antwerpen 7 strafpunten bronzen plaquette geschonken door de Gouverneur van W.-Vlaanderen. 3. Echtpaar Moggré, Den Haag. waar devolle kloostertafel van Dufossé te Sluis, plus fraai wandbord geschonken door de Gouverneur van O. - Vlaanderen (12 strafpunten). 4. J. Stapelaaer Pieters Ant werpen 45 strafpunten. 5 Drs. Hendrikx-mej. van Dorselaer, Hulst 86 strafpunten. 6. A. Ramondt-Diele- man, Sluiskil 108 strafpunten wissel beker voor de volledige ZEVAC- equipe. KLASSE B. 1. Echtpaar van Gurp-J. Oomen, Breda, 50 strafpunten, bronzen pla quette geschonken door Koning Bou- dewijn. 2. J. van Ooyen-J. Wigleven, Het Nederlandse cricket-elftal heeft zondag op het BCC-terrein te Breda de jaarlijkse wedstrijd, waarin de Belgen tegenstander zijn van het KNCB-team, ge wonnen. Het Belgische elftal, samengesteld uit in België gelegerde Britse mili tairen, zag geen kans het magere Ne derlandse totaal (100 all out) te pas seren. De „Belgen" kwamen niet ver der dan 61 runs, zodat Nederland de ontmoeting met 39 runs won. Battingcijfers Nederland: Bailey 30, Stolk 14, Tettelaar 16, H. van Weel de 12. Bowlingcijfers België: Bowen 2 voor 23, Brown 3 voor 23. mcKay 5 voor 49. Battingcijfers België: P. Robinson 26. E. Robinson 10, mcKay 10. Bowlingcijfers Nederland: Vriens 5 voor 26, de Bruyn 0 voor 4, Aim 4 voor 26. Zondag is te Huizingen (B.) een atletiekwedstrijd gehouden tussen de Belgische clubs FC Luik en Schaer- beek en Sprint uit Breda. FC Luik zegevierde met 85 punten voor Sprint met 73 en Sohaerbeek met 46 pnt. Frans Künen won zowel de 800 als de 3000 meter in respectievelijk 1.59.2 en 9.05.8 sec. (Van onze sportredacteur) De Roosendalers, het klinkt wel licht nogal onwaarschijnlijk, heb ben Stormvogels goed partij ge geven. Dat zegt voor degenen, die de ontmoeting niet hebben gezien, minder dan zij die de wedstrijd aanschouwden. Het team, dat de IJmuidenaren in het veld brachten speelt name lijk dusdanig voortreffelijk voet bal in een geweldig hoog tempo en besloten met zulke prima schoten, dat deze Stormvogels ongetwijfeld een zeer belangrij ke rol in de competitie gaan spelen. Wat bij de bezoekers tot in de per fectie werkte: de finishing touch, ont brak bij de thuisclub voikomen. De goede schoten van hun kant waren op de vingers van één hand te tellen. Bij de gasten knalde de voorhoede er aan de lopende band op los en het is voor een groot deel aan keeper Mer tens te danken geweest (en aan de lat), dat het bij deze 4-0 nederlaag is gebleven- Niet zelden intussen wer den aan Roosendaalse zijde uitsteken- de aanvallen opgezet en vooral links buiten de Boeff weerde zich geducht, maar zoals gezegd: de juiste maat ontbrak en voor het overige had doel man Mertens aan de overkant een minstens gelijkwaardige tegenstander onder de lat staan. Snel raak Er waren drie minuten gespeeld, toen linksbinnen H. Groot, die met zijn naamgenoot C. Groot de grote (en lange) motor in de Stormvogels- aanval was, zijn club reeds aan een De toch al niet erg op dreef zijnde RBC-voorhoede moest ervaren, dat keeper de. Graaf van Stormvogels iets meer gewoon was dan zachte eitjes. Hoog of laag gericht, hij wist alles te heren. voorsprong hielp. Na schitterend solospel kwam hij tot een paar meter voor keeper Mertens en voor het ingezonden schot bleek geen kruid te zijn ge wassen (0-1). RBC weerde zich geducht en voor al middenlinie en achterhoede vond hot goede tegenwicht voor de steeds aanstormende blauwgehemde IJmui denaren. Tot, aan de rust bleef deze stand gehandhaafd. Maar in de 11e minuut na de hervatting werd het 0-2, door een keihard onhoudbaar schot van linksbinnen H. Groot. De gastheren kregen kansen genoeg om de achterstand in te lopen, maar slaagden er niet in deze te benutten. In de 37e minuut bracht linksbuiten Doorneveld met een schitterend doel punt de stand op 0-3 en kort voor het einde kanjerde dezelfde nummer vier langs Mertens (0-4), Rotterdam 51 strafpunten, zilveren medaille geschonken door de comm. der kon. in de prov. Zeeland. 3. Echt paar Lambert, Lier (B.) 80 strafpun ten. 4. K. Walraven-J. v. d. Hoek, Tilburg. 280 strafpunten. 5. P. C. de FeyterG Mol Zaamslag 513 straf punten, (wisselbeker), 6. J. Holle brandseW. Vermaire. Terneuzen 569 strafpunten. 7. M. IJsebaert sr. en jr. Axel, 679 strafpunten. 8. Echtpaar Weijns, Terneuzen 705 strafpunten. Prijs voor mixed equipe. Voor de deelnemers had de Room boterfabriek „Eensgezindheid" te IJzendijke aan de start een verras sing en in Aardenburg de Suiker- werkfabriek J. Verduyn te Bres- kens. UITSLAGEN DOS—PSV 2-2, Blauw Wit—Noad o-l, SC EnschedeRapid JC 1-0, FeyenooroNAC 2-2, MVVADO 7-1, Schev. Holl. Sport—DWS A 3-2, VVVSparta 3-3, AjaxFor tuna '54 2-0, vVülem IIElinkwijk 5-1. STAND SC Enschede PSV MVV Sparta Feyenoord Fortuna '54 DOS Willem II DWS A VVV Schev. H. ADO NAC Rapid JC Ajax Blauw Wit NOAD Elinkwijk Sp. 6 8-2 5 6-2 12-5 5 •6 6-6 9-6 9-6 3-3 4-4 7-7 5-10 6-7 5-6 4-5 8-10 4-14 1-8 PROGRAM 14 SEPT. NOADDOS, Rapid JC—Blauw Wit. NACSpel. Enschede, ADOFeije noord, DWS A—MW, Sparta—Schev. Holl. Sport, Fortuna '54VW, Elink wijk—Ajax, PSVWillem II. UITSLAGEN BWFortuna (VI.) 4-1, Alkmaar Helmond 0-6, EindhovenZFC 1-3, AGOVVLeeuwarden 3-1, SVVDFC 2-1, Limburgia—Wa- geningen 4-1, HaarlemGraaf schap 6-2. Helmond Volendam BW Limburgia AGOW ZFC Haarlem SVV Alkmaar '54 Graafschap Eindhoven Leeuwarden Fortuna VI. Wageningen VSV DSC PROGRAM 14 SEPT. ZFCBW, LeeuwardenEindhoven, Volendam—AGOW, HelmondVSV, WageningenSW, de Graafschap Limburgia, Fortuna VI.—Haarlem. UITSLAGEN SittardiaRigtersbleek 5-1, Vi tesse—RCH 3-0, GVAVHVC 1-2 Helmondia '55Heracles 2-3, RBC Stormvogels 0-4, Rode Sport Excelsior 2-4, KFCVolewijckers 1-2. STAND STAND 1 1 0 0 2 6-0 1 1 0 0 2 6-0 1 1 0 0 2 4-1 1 1 0 0 2 4-1 1 1 0 0 2 3-1 "F- 1 0 0 2 3-1 1 1 0 0 2 6-2 1 1 0 0 2 2-1 2 1 0 1 2 4-9 1 0 0 1 0 2-6 1 0 0 1 0 1-3 1 0 0 1 0 1-3 1 0 0 1 0 1-4 1 0 0 1 0 1-4 1 0 0 1 0 0-6 2 0 0 2 0 4-6 HVC 2 1 1 0 3 5-4 Volewijckers 2 1' 1 0 3 5-4 Stormvogels 1 1 0 0 2 4-0 Sittardia 1 1 0 0 2 5-1 Vitesse 1 1 0 0 2 3-0 Excelsior 1 1 0 0 2 4-2 Heracles 1 1 0 0 2 3-2 Hermes DVS 0-0 Helmondia '55 1 0 0 1 0 2-3 Roda Sport 1 0 0 1 0 2-4 GVAV 1 0 0 1 0 1-2 KFC 1 0 0 1 0 1-2 RCH 1 0 0 1 0 0-3 Rigtersbleek 1 0 0 1 0 1-5 RBC 1 0 0 1 0 0-4 PROGRAM 14 SEPT. RCH— Sittardia, HVC— Vitesse, Her- meg DVSG V AV, StormvogelsHel mondia '55, Excelsior—RBC, Vole wijckersRoda Sport, Rigtersbleek— KFO. UITSLAGEN de Valk—ONA 2-1, UVS—EDO 1-3 EBOHDosko 2-1, t Gooi-Hilver- sum 0-2. STAND EDO Velox Hilversum DHC EBOH de Valk Longa Xerxes Baronie DOSKO ONA Zeist 't Gooi UVS Wilhelmina PROGRAM 14 SEPT. DOSKOXerxes, HilversumEBOH, Longa-'t Gooi, DHCBaronie, Wil helmina—Zeist, ONA—Velox, EDO— de Valk. UITSLAGEN Go AheadOosterparkers 5-0, Zwartemeer—NEC 1-4, Heeren veenVeendam 3-0, Zwolse Boys Rheden 2-1. STAND 2 2 0 0 4 5-1 1 1 0 0 2 3-1 1 1 0 0 2 2-0 1 1 0 0 2 1-0 1 1 0 0 2 2-1 1 1 0 0 2 2-1 2 I 0 0 2 2-3 0-0 1 0 0 1 0 1-2 1 0 0 1 0 1-2 1 0 0 1 0 1-2 1 0 0 1 0 0-1 1 0 0 1 0 0-2 1 0 0 1 0 1-3 1 0 0 1 0 1-3 Zwolse Boys Go Ahead NEC Tubantia Oosterparkers Heerenveen Veendam PÉC Be Quick (Gr.) Velocitas Rheden Ensch. Boys Oldenzaal Zwartemeer 4-1 5-0 4-1 3-3 3-7 0-0 0-0 3-3 5-5 5-5 1-2 2-3 0-2 1-4 PROGRAM 14 SEPT. NECGo Ahead, VeendamZwarte meer. PEC—Heerenveen, Tubantia— Oldenzaal, Be QuickEnsch. Boys, Oosterparkers—Zwolse Boys, Veloci tasRheden.

de Stem | 1958 | | pagina 5