20 pet korting f4 De Noord-Beveland rijk eiland met noodlijdende voetbalclubs Vertrouwen en eenheid hersteld in afdeling Zeeland K.N.V.B. ffSSl NOAE Als niets meer helpt dan helpt toch nog een KLEINTJE 't MODEHUIS verstopping WJ.Dominicus FLINKE JONGENS VERTEGENWOORDIGER Slechts 5 clubs CARTERS BOM BW teleurstt Fortun; 6 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 SEPTEMBER 1958 De Zeeuwse Korf balcompetitie Zeeuws record voor Kas Mulder Voor Parketvloeren Rubber-Colovinyl „PARKON" VLOERENBEDRIJF Audities Audities DURECO'S HIT-PARADE SHOW C.A.M. Rademakers „U ZOEKT GELD" r.-k. winkeljuffrouw Toby Tailleur of Complét Bruidsjaponnen f6, r.k.dienstbode 1 I I I I I I I I I I I I I I I I I MVV-ADO SHS-DWS/ VVV-Sparta DOS-PSV 2- Enschede-Ra j Ajax-Fortum De nieuwe avonturen van Suske en Wiske DE ZONNIGE ZEURPIET Wie Noord-Beveland bezoekt, behoeft waarlijk geen landbouw deskundige te zijn om te beseffen, dat hij zich in een welvarend gebied bevindt. Kapitale boerderijen op een bodem, die rijke vruchten voortbrengt. Het heeft een bevolking van ongeveer 7500 zielen op 9200 ha en is daardoor een der rijkste gebieden van Zee land. Het eiland telt zes dorpen, welke samen twee gemeenten vormen. Kortgene en Wissenkerke. Men zou met reden mogen verwachten, dat die welvarendheid zich afspiegelt in alle facetten van 's mensen leven. Dat is inderdaad bij tal van zaken zo. Een ongunstige uitzondering vormen echter de voet balverenigingen. Zij zijn op een enkele uitzondering na noodlijdend en zien zich ieder jaar weer voor de opgave gesteld om tekorten weg te werken. Er zijn op het eiland vijf voetbal verenigingen. alle genoemd naar het dorp, waarin zij gevestigd zijn, be houdens dan de voetbalvereniging Bevelanders op Kamperland. Van deze clubs komt alleen Kortgene uit in de zondagcompetitie. De overige vier: Kats, Colijnsplaatse Boys, Wis senkerke en Bevelanders, spelen alle in de zaterdagmiddagcompetitie. Vijf voetbalverenigingen op een be volking van 7500 zielen, die samen met veel moeite zeven elftallen op de been kunnen brengen de overi gens weinige junioren buiten be schouwing gelaten het is waarlijk teveel van het goede en het laat zich gemakkelijk begrijpen, dat deze vijf clubs een moeilijk bestaan leiden. Steeds tekorten De moeilijkheden zijn in de eerste plaats van financiële aard. De clubs, maken geen recettes, althans nau welijks voldoende om de uit enkele guldens bestaande scheidsrechters- declaraties te betalen. Zij moeten dus bestaan van de contributies en deze zijn zo belachelijk laag gesteld, dat men er onmogelijk van kan rond komen. Er moet immers terreinhuur wor den betaald. Maar vooral de reis kosten lopen hoog op, want voor vrij wel iedere uitwedstrijd moet van het vrij dure veer gebruik gemaakt wor den. Bijna ieder jaar zijn er dan ook tekorten en deze worden dan weer aangezuiverd door het houden van een verloting, een tombola of een bazaar. Op deze wijze worstelt men van jaar tot jaar verder zonder ook maar enige vooruitgang te boeken. Een uitzondering vormt Colijns plaatse Boys. Deze club staat er fi nancieel, vergeleken althans bij de andere voetbalverenigingen op het eiland, vrij gunstig voor. Hoe lang dit zal duren nu de club gaat spelen in de te vormen vierde klasse KNVB- zaterdagvoetbal, moet worden afge wacht. Zes reizen naar Brabant, één naar Zeeuwsch-Vlaanderen, één naar Zuid-Beveland en één naar Walche ren zullen per jaar een zodanig be drag vergen, dat de bodem van de geldkist spoedig te zien zal zijn. Getracht zal worden om de reizen naar Brabant samen met Nieuw- dorp te maken. Dat zal inderdaad een besparing geven. In hoeverre dit echter in de praktijk mogelijk zal blijken, dient eveneens te worden afgewacht. Te iveinig spelers Een tweede moeilijkheid is het te kort aan spelers, waarmede iedere club worstelt. Slechts twee van de vijf clubs konden in het afgelopen seizoen een reserve-elftal op de been brengen. En dat ging dan nog met veel moeite en door het vroegtijdig inschakelen van junioren. De eerste en voornaamste oorzaak is natuurlijk, dat de dorpskernen te klein zijn om een voetbalclub van formaat te kunnen voortbrengen. De tweede is de trek naar andere stre ken, in het bijzonder van jonge men sen. Een verschijnsel, dat in geheel Zeeland vrij algemeen is, maar voor al op het platteland funeste gevolgen heeft. De clubs klagen bovendien, dat de bond en daarmede wordt dan de afdeling Zeeland van de KNVB be doeld zo weinig voor hen doet. Belangrijke wedstrijden worden er op Noord-Beveland nooit gespeeld. Dit laatste valt niet te weerleggen. Men dient echter te beseffen, dat ook de bond, die toch met gelden van alle Zeeuwse voetbalclubs werkt, al evenmin als de clubs zelf, gaarne iets organiseert, waarvan het nadelig saldo reeds bij voorbaat vaststaat. Daarbij komt nog, dat het eiland tot voor kort geen enkel veld had, dat ook maar aan de minimum-eisen van accommodatie kon voldoen. Op onderzoek Hoe is het nu met de accommo: datie op het eiland gesteld? Wij hebben onder leiding van voorzitter Brandsma van Kortgene een tocht langs de vijf sportvelden gemaakt, Met uitzondering van dat te Kam perland waar meer op geitedrop jes dan op gras moet worden ge speeld voldoen de grasmatten wel aan de eisen, al laat het onderhoud nogal wat te wensen over. Treurig is het echter gesteld met de kleedruimten. Het veld te Kort gene heeft een houten hokje, waar voor een varken zich nog zou scha men en dat dan ook nimmer ge- ge bruikt wordt. Het verkleden schiedt daar in de open lucht. In Kats is het al niet veel beter. In Wissenkerke en Kamperland be schikt men sinds kort over een hou ten noodwoning als kleedruimte, doch een wasgelegenheid ontbreekt overal. En toch zijn dit alle gemeentelijke sportvelden. Het probleem is echter, dat de grond door de gemeente is gehuurd, zodat de gemeente daarop geen vaste gebouwen kan plaatsen. Ook in dit opzicht is Colijnsplaat weer de gunstige uitzondering. Wel iswaar is ook daar de grond, waarop het sportveld is aangelegd, geen eigendom van de gemeente, doch een smalle aansluitende strook grond wél. Daarop is dan ook een fraai kleedgebouw verrezen. Twee ruime, lichte kleedkamers met goede was gelegenheid en een kleedkamer voor de scheidsrechter zijn er in dit ge bouw, dat door de leden van Colijns plaatse Boys werd gezet met door de gemeente beschikbaar gesteld ma teriaal. Andere oorzaken Hoewel er nog drie korfbalvereni- gingen op het eiland zijn, die even eens van de velden gebruik maken, steekt het aantal sportvelden zeker niet ongunstig af bij andere gemeen ten in Zeeland. Integendeel, tal van gemeenten zouden zich gelukkig prij zen met één sportveld op ongeveer 1500 inwoners. Daarbij komt nog, dat de terrein- huur wel bijzonder laag gesteld is. De totale huursom van de vijf vel den beloopt ongeveer f 300,- per jaar. De meeste gemeenten vragen een veelvoud van dit bedrag voor hun sportvelden. Over het geheel genomen mag dan ook worden vastgesteld, dat de voorwaarden, onder welke op Noord- Beveland voetbal kan worden bedre ven, gunstig afsteken bij die van overig Zeeland. Dat de voetbalclubs niettemin noodlijdend zijn, moet dus andere oorzaken hebben. Een van deze oorzaken is reeds genoemd. Het eiland is te klein om vijf voetbalverenigingen in stand te houden. De enige oplossing zou zijn een fusie. Eén grote sportvereniging zou er een bloeiend leven kunnen lei den. Financieel zou men er heel wat beter aan toe zijn. Het peil zou on getwijfeld stijgen en daarmede de belangstelling. Er zou een behoorlijke jeugdafdeling gevormd kunnen wor den en men zou de thans versnipper de werkkracht van leiders en be stuurders kunnen bundelen en rich ten. Men zou ook gemakkelijker een deskundige voor de training kunnen aantrekken. Fusie gewenst Er zijn op het eiland wel voorstan ders van een fusie. Voorzitter Brandsma van Kortgene is één van hen. Er zijn echter helaas meer te genstanders. want de naijver tussen de verschillende dorpskernen is groot. En dus zal er van fusie wel niets komen. Indien de clubs echter hun zelfstandigheid willen bewaren en daarbij tóch uit de nood geraken, zullen bepaalde maatregelen beslist niet achterwege mogen blijven. Een van de meest noodzakelijke maatre gelen is een rigoureuze contributie verhoging. De contributies zijn er immers belachelijk laag gesteld Wel iswaar dragen de spelers zelf bij aan hun reiskosten, doch beter ware dit bedrag te calculeren in de con tributie. Hetzelfde geldt voor de do naties. Voor een bedrag van f 2,50 per jaar is men donateur met gra tis toegang bij alle evenementen. Voor zo'n bedrag mag men zich geen donateur, doch eerder profiteur noe men. Het welvarende Noord-Beveland kan een bloeiend sportwereldje her bergen. De voorwaarden daartoe zijn aanwezig. De gemeentebesturen zijn bereid een steentje bij te dragen. Én al blijft er veel te wensen over, voor gegronde klachten is geen reden. De opbouw zal echter door de sportmensen zelf ter hand geno men moeten worden. Naijver en wantrouwen zullen plaats moe ten maken voor samenwerking en bundeling van krachten. Al leen op deze wijze zullen de voetbalclubs op Noord-Beveland uit de impasse kunnen geraken. Op maandag 15 september a s. hopen onze geliefde ouders grootouders L. J. M. de Coene C. D. de Coene-Rooms hun gouden huwelijksfeest te vieren. Op die dag zal in de parochie, kerk om 9 uur een H. Mis tot hun intentie worden opgedra gen. Dat zij nog lang in goede ge zondheid voor ons gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Philippine, 8 september 1958 Weststraat 54 Adres van de dag Hotel De Zwaan", te Philippine. Receptie van 14.- tot 15.30 u. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen). GeborenLex, zoon van de heer en mevrouw Wöstman- Veringa, Kwadendamme. Overleden: Daniël Roskes, 73 jaar, Goes. Laurina F. van der Voorde, weduwe van D. J. de Regt 72 jaar, Goes. Ja- coba Eekman-Spier 78 jaar, Vlissingen. Neeltje Nieu- wenhuyze-Kooman, 74 jaar, Vlissingen. In het zo juist verschenen jaar verslag van de K.N.V.B. afdeling Zeeland stelt secretaris J. Al- laart met voldoening vast, dat de zo noodzakelijke eenheid en het vertrouwen praktisch is her steld waardoor alle aandacht kon worden besteed aan de verdere ontwikkeling van de Zeeuwse voetbalorganisatie. De sportorganisatie wordt nog te vaak gezien als een vereniging van een aantal mensen, die een bepaalde sport beoefenen, terwijl naar zijn stel lige overtuiging de betekenis van de sport voor de mens en de maatschap pij van veel ruimere omvang is. Het blijkt dat de hedendaagse jeugd zich slechts in geringe mate tot de be staande jeugdorganisaties voelt aan getrokken, ierwijl daarentegen juist de toename van het aantal ieden der sportverenigingen een aanmerkelijke groei doet zien. Natuurlijk voor die sportorganisa ties verblijdend, doch anderzijds ziet men zich voor de taak geplaatst deze jeugd niet alleen op te vangen, maar ook te trachten door middel van de sport in de ruimst mogelijke zin een bijdrage te leveren tot de algemene lichamelijke en geestelijke vorming dier jeugd. Hierdoor acht hij het no dig, dat ook bij de oterheid meer be grip voor de waarde van de sport moet worden opgewekt, maar hij stelt tevens met teleurstelling vast, dat het laatste Kamerdebat over de sportnota en het standpunt der regering ten op zichte van de voetbaltoto weinig hoop. gevend stemmen. Ook de gemeentebesturen staan naar zijn mening vaak nog te afwij zend wanneer het gaat om de behar tiging der sportbelangen en een over zicht van het aantal en de toestand der terreinen en kleedgelegenheden in het rayon van de afdeling Zeeland spreken duidelijke taal. Van de 53 aangesloten verenigingen blijken er 5 niet over een terrein te beschikken, terwijl van de overige er 22 uitgespro ken slecht genoemd moeten worden. De hoedanigheid ervan varieert van totaal onbespeelbaar weiland tot ka- potgespeeld gemeentelijk sportveld. Gelukkig kon ook gewag worden gemaakt van meer voortvarendheid op dit terrein en met name te Seroos- kerke, Brouwershaven en Nieuwer- kerk werden nieuwe sportvelden in gebruik genomen. Met de kleedloka len bleek het nog erger gesteld. Elf verenigingen beschikten in het geheel niet over een dergelijke gelegenheid, van 17 voldoet de inrichting niet aan de minimum eisen. Voor 4 van deze 17 is een nieuw kleedlokaal in aan bouw. Onveranderd Het aantal aangesloten verenigin gen bleef onveranderd op 83. Het le dental, rdat een gestadige groei ver toont, steeg van 7901 in 1950/51 tot 11299 in 1957/58. Hiervan waren 7167 senioren, 2435 junioren, 266 scheids rechters e.d. en 1431 zomeravondvoet ballers. De stevige groei in de laatste 2 jaren wordt vooral toegeschreven aan de instelling van de voetbaltoto en de toename van het aantal junio- iren. De totale toto-inzet in Zeeland bedroeg bruto 126.521,75, waarvan 40% of f 50.608,70 ten goede is geko men aan de deelnemende verenigin gen. Het leeuweaandeel ervan ging naar Zeeland Sport, dat f 4.057,70 in casseerde. Vlissingen en Middelburg ontvingen resp. f 2.985,20 en f 2.864,70. Van de kleine verenigingen beurde VCK f 867,70, Biervliet f 856,50. Hans- weertse Boys f 805,-, Arnemuiden f 86 en Hontenisse f 7.474,10. Bij de bespreking van het zomer- avondvoetbal wordt nog even stilge staan bij de moeilijkheden die zich in rayon Middelburg hebben voorge daan, met als gevolg een afscheiding van de daar bestaande commissie en een 4-tal clubs naar het zgn. wilde voetbal. In de overige rayons deden zich geen moeilijkheden voor en kon rustig en ordelijk worden gespeeld. Gewag wordt gemaakt van de acti viteit van de jeugdcommissie, Aan de andere kant moet met teleurstelling worden vastgesteld dat het in Zeeland nog steeds niet erg wil vlotten met de medische sportkeuring. Het blijkt in enkele plaatsen niet mogelijk, door gebrek aan medewerking, een bureau te stichten. De school-voetbalcommissie heeft weer een werkzaam aandeel gehad in de organisatie van de jaarlijkse sehool-voetbalwedstrijden. Van de on geveer 1850 te spelen competitiewed strijden moest liefst 685 maal of 37% van het totaal een veld worden af gekeurd. Ook financieel kan van een goed jaar worden gesproken. De ver lies en winstrekening sluit met een batig saldo van f 6.410,22. waarbij de opbrengst van de toto ad f 5.059,70 van veel invloed is geweest. ISog steeds Het aantal scheidsrechters steeg van 96 bij het begin tot 109 aan het einde van het seizoen, maar nog steeds kan van een schromelijk tekort worden gesproken. Van de 8 in het verslagjaar ingediende protesten werd geen enkel toegewezen. Het aantal betalende bezoekers bij de wedstrij den van het Zeeuws elftal waren resp. 2201 en 1986 te Vlissingen en 1616 te Middelburg, terwijl het Zaterdagelf tal in Kapelle 1492 betalende toe schouwers trok. Met een overzicht van de werkzaamheden van de diverse commissies besluit dit keurig verzorg de jaarverslag. In de eerste klasse van de Zeeuw se korfbalcompetitie is het pleit nu vrijwel beslecht. Tjoba bleef met 82 baas over het bezoekende Scampolo en staat nu aan de kop met drie ver- liespunten minder dan Togo en zeven minder dan Elto. De titel kan de club uit 's Heer Hendrikskinderen dus bij na niet meer ontgaan, ook al won Elto met 73 op eigen veld van Ani mo en stuurde Togo het Middelburg se Swift 2 met een 53 nederlaag naar huis. Volharding zag zo waar kans om het eerste puntje binnen te halen door het bezoekende Vios een 55 gelijk spel af te dwingen. Deze krachttoer mocht echter niet meer baten, want dit ene puntje was net te weinig. Volharding moet degradatie wedstrijden spelen. In de 2e klasse A werd de wedstrijd Zuidwesters-Swift 4, welke destijds in een 55 gelijk spel was geëindigd, doch waartegen de Souburgers pro test hadden aangetekend, over ge speeld. Ditmaal wonnen de Soubur gers met 7—3 en doordat zij boven dien Tjoba 2 met 192 verpletterden, kwamen zij stevig aan de kop. Alleen Swift 3 kan nog roet in het eten gooi en want TOP werd uitgeschakeld. In de 2e klasse B werd slechts een wedstrijd gespeeld, maar deze ver hoogde de spanning nog, want Luctor zegevierde met 215 over Vios 2 en kwam daardoor samen met Olympia aan de kop. In 3A zag TOP 2 zich met 52 ge klopt door Ondo, dat nu in de laatste wedstrijd aan een gelijk spel genoeg heeft om de kampioensvlag te mogen hijsen. Vedo had weinig moeite met Swift 6, dat door een 80 nederlaag nog wat steviger op de onderste plaats kwam. In 3B behaalde Zeelan- dia 2 een royale 11—2 overwinning op het bezoekende Luctor 2. In 3C was VZOD net niet opgewassen tegen SSS Cl2), dat nu weer de leiding deelt met Kats. In 3D tenslotte bleef Atlas door een 1—6 overwinning op Vedo 3 in Vlissingen stevig op de eerste plaats. AKC bleef echter goed vol gen, want Zuidzande moest met een 121 nederlaag naar huis. Het allerlaatste nummer van de Zeeuwse atletiekkampioenschappen de 5000 meter, welke zaterdag op de Middelburgse sintelbaan werd ver lopen, heeft Hein Cujé weliswaar de Zeeuwse titel, doch geen Nederlands record opgeleverd. Integendeel, met 14.53.2 bleef hij ver boven vorige verrichtingen op deze afstand. Reeds dadelijk na de start nam Hein de leidirvg, gevolgd door de Ha genaar Rietbroek van LDA en de Dynamo-lopers Hans Bostelaar en Piet Zwartepoorte. Na drie ronden moesten Bostelaar en Zwaterpoorte lossen, terwijl Syta van Zeeland Sport reeds gedubbeld werd. Na 2500 meter demarreerde Hein en nam hij gedecideerd een voor sprong. Toch ging het niet snel ge noeg en toen de 3000 meter vol was, bleek reeds, dat er van een Neder lands record niets zou komen. De tijd was namelijk 8.45. Cujé won tenslotte in 14.53.2, ter wijl het Nederlands record van Joep Delnoye op 14.11 staat. De verdere uitslag was: 2. Rietbroek LDA Den Haa-g 15.26.6; 3. Hans Bostelaar, Dy namo 15.56. 4. Piet Zwartepoorte, Dynamo 16.0.4: 5. André Bostelaar, Zeeland Sport 17.19.6: 6. D. Jeras, Dynamo 17.24.8: 7. F. Wassink, Dyna mo 18.05.6; 8. Syta, Zeeland Sport 20.41.6. BREDA VEEMARKTSTRAAT 26 TEL 30926 Gramofoonplatenmaatschappij geeft amateurs in het populaire genre een kans om een gramofoonopname te maken. Na selectie volgt een optreden voor publiek met bekende radioartisten in Brieven voor 18 september a.s. aan N.V. Dureco, Beursstraat 21, Amsterdam. Voor d'- vele blijken van be langstelling en het medeleven ondervonden bij het plotse ling overlijden van onze ge liefde man en vader, EDUARDUS FLORIMUNDUS DE MOOR betuigen wij onze oprechte dank. C. L. DE MOOR-de Jonge en kinderen s Heerenlioek, sept. 1958. NOTARIS te ROOSENDAAL zal voor de heer P. J. v. Pul, te Roosendaal bij inschrijving verkopen: het zeer gunstig gelegen WINKELPAND met buitengang, te Roosen daal, aan de Hulsdonksestraat 74a, groot 2 a 45 ca, tot alle doeleinden geschikt. Vrij te aanvaarden bij beta ling der koopsom. Eezichtiging dagelijks. Ruime hypotheek beschikbaar Inschrijvingsbiljetten in te dienen uiterlijk 27 september 1958, ten kantore van voorn, notaris, alwaar nadere inlich tingen te bekomen. op hypotheken vanal 4Vr pet of op andere objecten. Wij hebben altijd een aantrekke lijke aanbieding voor U. L. A. VAN OPSTAL ZN. Makelaarskantoor Jacoba van Beierenstraat 1, GOES Tel. 2584. GEVRAAGD tegen 1 okt. een nette Levensmiddelenbedrijf en textelhandel A. v. Geel, Hof straat 17, Hoeven. (f, 2 gezusters of 2 vriendinnen, 16 a 20 j. hoog loon, belasting vrij. Groenenborgerlaan 147 Wilrijk (B.) 1994 Deftige meid. In post slapen. - W. v. Velzen, Grensstraat 4 - Putte (B.) 1993 Wegens huwelijk der tegen woordige, gevraagd een net meisje voor dag of dag en nacht. Mevr. Driessen-Trind- ler. Mr. v. Coothstr. 20, Waal wijk. 14225 Huize „de Werve". C. v. Dis selstraat 22, Breda kan meisjes vanaf 19 jr. in het huish. plaat sen. ev. intern. Aanm. bij de directr. 11-12 of 35896. Bredase Broodfabriek A. Wei ten vraagt enige bekw. brood- •bakkeis. Uitsluitend bakkerij- werk. Aanmelden Korte Bosch straat 13, Breda. 9019 Voor nette meubelen, hele of ged. inboedels, zolderopruimin- sen, kabinetten, kisten, kas ten, ladekasten, klokken, doe ken, koper, porc. kristal enz. de hoogste prijzen". Bel 39338 - of stuur 'n kaartje E. E. Joris, Nonnenveld 25, bij postkantoor Keizerstraat, Breda. mzm Lederen kleding, nog steeds zo- merprijzen - Dus goedkoper! Ook gemakkelijke betaling. Ul- lings' Lederwaren, Korte Brug- str 9, tel. 39460, Breda.009009. In goede staat zijnde Batavus motorcarrier J.L.O. 150 cc. ge heel gereviseerd. J. Lauwers, - Rapenburg 111 Vogelwaarde. Manchester jongenspantalons Vakkleding speciaalzaak Hugo Kaiser, Torenstraat 14, Breda. Manchesterbroeken Vakkleding speciaalzaak Hugo Kaiser, To renstraat 14, Breda. 9012 Manchester sportjassen. - Vak- kledingspeciaalzaak Hugo Kai ser, Torenstraat 14, Breda. Manchester sportvesten. Vak kleding speciaalzaak Hugo Kai ser, Torenstraat 14, Breda. Manchester fieldjackets. - Vak kleding speciaalzaak Hugo Kai ser, Torenstx-aat 14, Breda. Manchester colberts. - Vakkle ding speciaalzaak Hugo Kaiser, Torenstraat 14, Breda.9014 Manchester plusfours. Vakkle ding speciaalzaak Hugo Kaiser, Torenstraat 14, Breda. 9017 Autobanden in zeer goede staat in verschillende maten en nieu we accu's 6 volt, 90 amp. f 37,50 met 15 m. garantie. Jan Thijs, Talmastr. 61, Breda, tel. 37670. Keuze uit nieuwbouw van 22 bouwers, gedeeltelijk vrije ves tiging. Inzage tek. bij make laars v. d. Berg en Co., Nwe Ginnekenstraat 43, Breda. Vertowm Op de weg van Clinge naar Kruispolder door de Clingse polder, een leren boekentas, inh. drinkbus en colbertjas. Ter. te bez. bij H. P. F. van Troost, L. Nieuwstraat 12, Kruispolder. landbouw Te koop: 6- tot 8-weekse big gen en lopers. Oomen, Koele- str. 33, Oud-Gastel, Tel. 207- 0 1651. DiversenC Voor twee jonge katjes, dol op Felix, goed tehuis gezocht. - Burg. Middelaerlaan 17, Breda. op de Grote Markt voor speciale kleding een kostuum voor iedere gelegenheid, op vallend door prima coupe en pasvorm. Een Toby is een feil loos zittend kostuum. in onze aparte bruids afdeling kunt u onge stoord een keus maken uit altijd weer nieuwe materialen voor bruids japonnen. Onder andere: U kunt nu zonder moeite afkomen van Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpllletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig is om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlasten: ze maken boven dien dat de ingewanden daar na op eigen kracht regelma tig blijven werken. Zó helpen Carters Leverpilletjes u hele maal van hardlijvigheid af. u ls een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, overver moeidheid of gebrek aan be weging toch nog eens ver stopt raken, dan zijn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon f 1.35. LEVERPILLETJES Tule rokken met tule dessin en bijpassende BEREND NIJMAN sluier. Zo krijgt u een echt voordelige bruidsjapon en gemakkelijk zelf te maken. Mogen wij U eens adviseren? GOES GROTE MARKT 6 tel. 2634 100 NIEUWE AUTO'S Z. CHAUFFEUR 6 cent p.kj NIEUWE HAAGDIJK 28a BREDA Tel. 34142 Mevrouw Bernard Wilkin»-I van Steenbergen, Vismarkt J Hulst, vraagt voor direct :l - N.V. DE FAAM Fabriek van Suikerwerken - BREDA vraagt van 16-18 jaar voor de PRODUKTIE-AFDELING Loon volgens CAO-regeling voor de suikerverwer kende industrie. Zij, die buiten Breda wonen, ontvangen reiskosten vergoeding. Aanmelden dagelijks: LINIESTRAAT 19, BREDA Verkooporganisatie in de auto-branche (electr. in- stall.) zoekt voor haar rayon West-Brabant een Liefst met verkoop-ervaring. Brieven onder no. 41015-oo bureau van dit blad. Alléén woensdag 10 september 1958 op het chemisch reinigen van goederen (uitgezonderd bedden en tapijten) Filiaal BREDA: Haagdij k53, tel. 31067 Depót ROOSENDAAL: Molenstraat 59 Depót OOSTERHOUT: Fa. Groen, Arendstraat 16,1 Oosterhout, tel. 01620-3251 Depót ETTEN-LEUR: Fa. M. Dirkx, Bisschop Mo lenstraat 19, Etten, tel. 01608-209. van 68.60 voor f 41.30, betaalbaar met aflö door Lotte Gummen Ondergetekende verzoekt te zenden de Liefdesserie A Het bedrag van f 41.30 de le termijn van f i is heden overgemaakt wordt met 40 cent extra als rembours bij ontvangst van de boeken betaald. (Doorhalen wol niet wordt verlangd). NAAM: ADRES: 890 Een serie boeiende liefdesromans zools U ze graag leest! van de meest bekende schrijfsters op dit gebied als Rubv M. Ayres, E. Savi, Denise Robins, e.a. 1. Is liefde een sprookje? i beide door 2. Gevaarlijk spel f Ruby M. Ayres 3. Woestijn-idylle# door Denise Robins 4. Een gevaarlijke engel, door Clarence Buddington Ketland 5. 'n Droom gaat in vervulling, door Marjorie Moort 6. De Uhlenriedt kinderen 7. Margaretha 8. De dochter van de clown 9. Nabij geluk beide door 10. Huwelijk Op korte termijn Susan Barie 11. Roem en liefdesspel 1 beide door J 12. Liefde en cocktails Savi 13. Ik droom van jou, door Kan Asquitb 14. Liefste van allen, door Ann Deering De boeken zijn gebonden deels in linnen deels in kunstlederen prachtbanden met goud- opdruk; groot formaat en voorzien van fraai gekleurde omslagen. Elk boek bevat ruim 200 pag. Deze boeken kostten f 68.60. Nu totaal slechts f 41.30, betaalb.met *4.50 of meer I p. mnd. Na ontvangst van nevenstaande bon wordt de hele serie direct verzonden. LEinSEGRACHT 10S W - A'DAM-C. Postrekening 60092 - Gem. Giro N 2266 I Telefoon 31791 MW heeft het i gen ADO allemaa I gemikt gedaan, da: f komen werden o\ f ontluisterd met Maastricht werden Met de reg'elma voerden de gasth ADO kon slechts u eer redden. Spo opende invaller Gr vlot gevolgd door j men, zodat ADO al loze 3-0 aohterstan< mann benutte toe (3-1), maar verder r.iet gekomen. Ni achtereenvolgens I Groutars en Rutten I stand. SHS heeft zon (gebroken been) ste zege kunnen t het sterk geachte I en de geestdrift v doorslag. Met de n [een voorsprong vai Door rechtsbuiten 2-0, beide keren i linksbuiten Huntink maakte linksbinnen van. Na rust kon D1 fouten in de Haagse half Smit maakte r en drie minuten la buiten Tolmeyer eei Met veel inspannin voorsprong te behoi Pas in de laatste n tegen het bezoekenc gelijkspel uit het i de eerste helft leke mers gemakkelijk te aan een grote zege. treffers van van I werd de ruststand o Na de thee kwam i herboren terug. Sieve I ning terug door 1-2 [vallor Sorgvliet brac (gelijke voet. De insp i Limburgers dreigdei te worden, want van i weer aan voorspron einde joeg Nass de maker in de Rotterd Twee machtige fo top-voetbal, DOS en kaar ditmaal geen deelden de winst (2- Ook het scoreverl de ploegen aan elkaai De Eindhovenaren k\ sprong door een vo< van Trevor Ford, mas na zorgde Lammere partijen bij rust wee Na de thee speelde Ki naar voorsprong, m: v.d. Linden er als d< 2-2 te maken. De ene treffer, die SC EnschedeRapid lang op zich laten w; tien minuten voor het stra zich voldoende „1 de Limburgse verdedi gemeten pass te kur Moddejonge jr. Deze val. De goal kwam want hij maakte van ietwat onverdiend ve ten waren gedurendf strijd stellig niet de rr I van de Ensehedeërs. Fortuna heft het kunnen bolwerken, mers speelden stug vo niek van de Limburj gen niet opgewassen, dikwijls snelheid teko al in de verdediging Edel kon tweemaal reactie der defensie p de malen betekende 1 Dat gebeurde allemai dat er in de tweede h sensaties meer te zie WO Door W. VAN DER STEE*; 104. Blijkbaar voelen de rovers ook, dat het nu lang zamerhand maar eens op een eind moet geraken. Ondanks de formidabele kracht van Jeroen, die ze wel hebben le ren kennen, willen ze hem toch te lijf. En dat kan Je roen niet goed vinden. Hij zwaait even baldadig met het stuk kanon om zich heen en als trouwe supportster staat Suske het toneeltje toe te juichen.... (Van onze sportco Zonder zich al te inspannen heeft eei B.V.V. van het zwa overigens verdienc wonnen. De Bosschenaren nogal gewijzigd. Jol opgesteld en in zijn van Hintum. De be Plaatsen werden doo de excellent spelende bezet. Berkelmans b midvoorplaats, scoor en had daardoor een wï -n overwinni elf fninuten voor Berl re kon openen. Toen i Heijmans de bal ov backs speelde had j £cn snelle sprint, gee Iwee minuten later toeschouwers opnieue dat Berkelmans een van Overbeek met rondde <3-01. Eerst tn de 15e minuut de gebracht kon Boumai buut het volhouden v gors met een tegenpe (Van onze sportco Blauw Wit heeft ke maakt met het bezt e Tiiburgers moest) nederlaag naar huis, doelpunt te hebben g„ tegenpunt werd dot doel gewerkt... o de eerste helft u< b'ettemin stevig volgt 9n de snelle Blauw met al te veel ruimt

de Stem | 1958 | | pagina 4