Zuid-Beveland BAAYENS uw OPTICIEN Zeeuwsch-Vlaanderen Jé Tussen dijken en dammen Het Venus- kruid Voor dertiende maal jaarbeurs te Gent LUYCKS Jeugd van de NCB voert spel op in Oosterhout POLITIEK EN CULTUUR Bloemenfeest te Kapelle DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1958 LANGE VORSTSTRAAT 106, GOES, telefoon 2159 In het teken van beter wonen Minder veilingdagen in Kapelle AUGURKEN Hoogwaterstanden Twintig jaar boerensport Muziekkapel van Rijkspolitie naar Z.-Vlaanderen Doktersdiensten Dienst dierenartsen De waarde van tv. voor de politie AGENDA 3 Vandaag RHJMP» W 1 Morgen Maandag A GOES Rijkswaterstaat betrok eigen gebouw Tot dusver koos het arrondissement Goes van de Rijkswaterstaat in hoofdzaak domicilie te Middelburg, hier verbleven alleen één ingenieur en een hoofdambtenaar. Thans werd de gehele dienst over gebracht naar het compleet ver bouwde herenhuis in de Wijngaard straat. dat begin vorig jaar werd ge kocht. Ruim twintig man personeel bezet het grote gebouw. Ir. F. Sprenger is hoofd van dienst en wordt o.m. terzijde gestaan door ir. C. Aengenendt, de waterstaatkun dig hoofdambtenaar M. Krom en de bureelchef A. Keyzer. De meeste ambtenaren wonen nog te Middel burg maar dit zal in de toekomst wel veranderen. Ernstig verkeersongeval Donderdagavond is de heer P. D. die met zijn brommer de Piet Heyn- straat wilde inrijden, geschept door een auto. bestuurd door een zekere de J. uit Wolfaartsdijk, die genoem de straat uitschoot. De heer P. D. werd tien meter achterwaarts geslingerd, alsook de duorijder pater Lucius, welke laatste eerst met zijn hoofd tegen de voor ruit was geslagen en wel met zo'n kracht dat de ruit brak. Nadat geneeskundige hulp was ver leend door dokter Weiten werden beide slachtoffers naar ,,St.-Joanna" vervoerd. Pater Lucius bleek een zware hersenschudding te hebben opgelopen en een sleutelbeenfractuur, de heer D. had een lichte hersen schudding en een gebroken pink. De brommer, die nog verder te recht kwam dan de berijders, was geheel vernield. De inspecteur van politie verzoekt eventuele getuigen van dit ongeval zich met hem in verbinding te stel len. (Advertentie) „ROBUR"VERGADERDE Onder voorzitterschap van de heer P. J. Jansen» hield de r.-k. voetbal vereniging „Robur" in café Barends haar algemene jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren B. Joosten, E. W. Janssens, A. Aartsen en J. Polfliet. In de elftalcommissie werden ge kozen de heren A. Quinten sr., H. Beirnaert en P. J. Timmerman. In de jeugdcommissie werden benoemd de heren B. Bruins, M. C. Baarends, D. Alinie en A. Aertsen. In de kascom- missie benoemde de vergadering de heren F. Aarts, P. Polfliet en F. Landra. De juniorencontributie werd ver hoogd van 40 tot 50 cent per maand. De geestelijk adviseur van de ver eniging kapelaan van Stee, sprak tenslotte nog een kort woord. Yerseke UITSLAG VLOOTSCHOUW Het comité „Yerseke Presenteert" heeft voor de schepen, die deelna men aan de vlootschouw op 28 augus tus, de volgende prijzen toegekend: le Z.Z. 9, Gebr. Schot; 2e T.H. 18, Bona Fides; 3e YE 96, Ph. v. Dam me; 4e YE 55, Gebr. Sinke; 5e YE 64, Gebr. Verschuure; 6e YE 4, H. Koster; 7e YE 7, Ph. Koster; 8e YE 3, fa. Jac. v. d. Plasse; 9e YE 14, Gebr. Pekaar; 10e YE 84, fa. Ver wijs. De Gebr. Schot hebben met de ZZ 9 weer beslag gelegd op de wis selbeker, deze blijft een jaar in hun bezit. Dit is voor de Gebr. Schot de tweede opeenvolgende keer dat zij dit resultaat bereiken. De YE 7 was het meest origineel versierde vaar tuig, terwijl de ZZ 9 op de meest juiste manier gepavoiseerd was. GEVAARLIJK SPEL Het zoontje van de heer V. en zijn vriendje hadden hun autopad met «en touw verbonden om elkander voort te trekken. Eerstgenoemde verloor de macht over zijn stuur en sloeg te gen de straat. Enige EH.B.O.-ers moesten een noodverband leggen voor een hevig bloedende hoofdwon de. HULST GEMEENTE HULST.' Kosteloze inenting tegen pokken Burgemeester en wethouders van Hulst vestigen er de aandacht op dat op 9 september 1958 des namiddags 3.00 uur in het consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters, Lange-Bel- lingstraat 44, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken, zulks voor kinderen beneden de leeftijd van 2 jaar. Bij twijfel omtrent de gezondheids toestand van een in te enten kind raadplege met vooraf de huisarts. HULST, 4 september 1958. Burgem. en weth. van Hulst, A. L. S. Lockefeer, burgem. J. F. van Denderen, secr. „ONS ERFDEEL" OVER HULST In het nieuwe nummer van „Ons Erfdeel", dat verscheidene belang wekkende bijdragen telt (o.a- een ar tikel van Frits Niessen over „Humor in Holland"), wordt in een beschou wing over „tien jaar werking voor Frans - Vlaanderen" met grote waardering gesproken over de jaar lijkse Frans - Vlaamse Dag in onze stad, onder voorzitterschap van de heer J. H. Stolte. De heer Luc Ver- beke, secretaris van het Comité van de Frans - Vlaamse Cultuurdag te Waregem, verklaart daarin dat deze jaarlijkse traditie te Hulst voor Noord-Nederland zal worden wat de Frans - Vlaamse dag te Waregem reeds tien jaar voor Zuid-Nederland is geweest. Verder bevat „Ons Erfdeel" een waarderend bericht over de K.S.A.- folder over Hulst. Het blad zegt dat het Vlaamse jeugdkamp te Hulst in het licht van het streven naar de Nederlandse eenheid een uitstekend initiatief is. WERK AAN REINAERTSTOET Gisteren is de kunstschilder Janus Nuyten uit Antwerpen begonnen met het beschilderen van de vijftig nieu we koppen voor de Reinaertstoet. Ook de reeds bestaande koppen krij gen, waar nodig, een retoucheer beurt. De schilder (van afkomst een Bredanaar), verricht zijn werk in de tijdelijke AVO-werkplaats aan het station. Hij zal er ongeveer een week voor nodig hebben. Onzichtbaar gebeurt al veel werk voor de Reinaertstoet op 21 en 28 september. Overal is men druk in de weer om de zaak op poten te zetten. Ongetwijfeld zal men straks, als de stoet triomfantelijk uittrekt, ver baasd zijn over de uitbreiding en de verbeteringen van de optocht, die twee jaar geleden heel Hulst en alle (zo'n kleine 20.000) toeschouwers al tot enthousiasme bracht! GROTE VOORRAAD GEVONDEN VOORWERPEN Naar de groepscommandant van de rijkspolitie, adjudant Awater, ons vertelde, herbergt het politiebureau van onze stad een geweldige voor raad aan gevonden voorwerpen die men kennelijk niet eens mist. Wan neer dat een zakspiegeltje of een zakdoek betreft, is het begrijpelijk, maar er zijn onder die gevonden voorwerpen ook talrijke goede kle dingstukken, kinderspeelgoed (enkele autopeds bijvoorbeeld) en zelfs por temonnees, waarbij sommige met een inhoud die een wandeling naar het politiebureau echt wel de moeite waard maakt. Wie ooit eens iets kwijt geraakt is (de voorraad telt voorwerpen van jaren her!) doet er goed aan eens te gaan kijken of het zijne erbij is. Sas van Gent KERMIS Vandaag wordt de kermis weer ge opend met de traditionele „Ronde van Sas" een internationale zwem wedstrijd over 2 km, georganiseerd door de Sasse zwem- en poloclub In het belangrijke Belgische han dels- en industriecentrum Gent zal van 13 tot 28 september voor de der tiende maal de Internationale Jaar beurs voor de provincies Oost- en West-Vlaanderen worden gehouden. Evenals het vorig jaar staat deze .beurs, die zal worden ingericht in het Floraliapaleis, in het teken van het moderne wonen. De heer Marrien, de gouverneur van de provincie Oost- Vlaanderen, wees er in het weekblad „Handel en Ambacht" op, dat dit niet toevallig is: volgens het verslag van de werkgroep Huisvesting van de economische raad voor Vlaanderen, dat in april verscheen, wordt de be hoefte aan nieuwe woningen voor de eerstkomende tien jaar op 30.000 per jaar geraamd. „Ten overstaan van die behoefte", zo schreef hij, „wil de jaarbeurs, alvorens de bouw van so ciale woningen op ruimere schaal wordt aangevat, het grote publiek vertrouwd maken met de laatste technische verwezenlijkingen en met nieuwe esthetische normen inzake huisvesting". „T extirama,i Tijdens deze tweeweekse manifes tatie van de handel en het bedrijfs leven in een groot gedeelte van het Vlaamse land een jaarlijks terug kerend gebeuren van belang, zowel voor het publiek als voor de midden stand in de ruimste zin worden er ook dit jaar enige vaktentoonstel lingen en studiedagen gehouden. Er is 'n textieltentoonstelling, die „Tex- tirama" heet en die de Vlaamse tex tielhandel een goede gelegenheid biedt om zijn produkten en collecties onder de aandacht te brengen van de binnen, en buitenlandse kopers. Men achtte ze mede nodig in het vooruit- (Advertentie) zicht van de Europese Gemeenschap pelijke Markt en in verband met de concurrentie van Nederland en an dere buurlanden. Ze heeft deels het karakter van een echte vakbeurs. Daarom is deze textiel- en kleding- beurs in de eerste week alleen toe gankelijk voor de handel. Er wordt voorts ook een land- en tuinbouw tentoonstelling gehouden. Studiedagen Voor de tweede maal is er dit jaar tijdens de Gentse jaarbeurs een stu diedag, gewijd aan de problemen, die verband houden met de Euromarkt en de Euratom. Een derde studiedag zal zich bezighouden met de Vlaamse economie. Het spreekt vanzelf, dat de inrich ters van deze dertiende Vlaamse jaarbeurs ook vele bezoekers hopen te trekken van de Wereldtentoonstel ling te Brussel. Er worden natuurlijk ook weer vele belangstellenden ver wacht uit heel België alsmede uit Nederland en in het bijzonder uit het aangrenzende Zeeuwsch-Vlaanderen. Met ingang van de volgende week zal er op dinsdag en donderdagmid dag om 1 uur in Kapelle-Biezelinge geen fruitveilingen meer worden ge houden. Op dit tijdstip werden tot dusver steeds pruimenveilingen ge houden, maar de aanvoer hiervan is dermate teruggelopen, dat deze vei lingen kunnen vervallen. Wel blijven op deze dagen de export en indu- Itrieveilingen van appelen en peren om half twaalf voorlopig gewoon doorgang vinden. SftfO JAAA ONUISUNBAAA AAN OC TO* „De Bruinvis". Het vertrek wordt om 4 uur aan de Westsluis gegeven. De aankomst is op de Dam. Zondag wordt het festijn voortgezet met een muzikale rondwandeling door de har monie ,De Verenigde Vrienden" en een vriendschappelijke voetbalwed strijd Corn Boys -'Ria (Westdorpe), ten bate van het instrumentenfonds van de harmonie. Er wordt gespeeld om de Meulemanbeker. Beide club» hebben ieder 2 keer gewonnen. De winnaar van nu krijgt de beker defi nitief in zijn bezit. Hierna is er een schieting in het Schuttershof. Maandagmorgen om 9 uur is er een gaaibolling voor mannen en vrouwen in het Schuttershof. In hetzelfde café wordt 's middags om drie uur nog een schieting gegeven. Dinsdag wordt de grote jaarmarkt gehouden, waaraan een internatio naal standwerkersconcours verbon den is. 's Avonds om 7 uur is er een schieting in café „In den Rooien Oedt". Op het kermisterrein is een grote verscheidenheid aan attracties, ter wijl in diverse cafés gelegenheid tot dansen gegeven wordt. VEEL BEZOEK ZWEMBAD In augustus werd het zwembad door 14689 personen bezocht, hetgeen een goed resultaat betekent. In to taal werden dit jaar reeds 46073 be zoekers geteld. Sluiskil V erkeersongeval Op de Kanaalweg, hoek Spoor straat, heeft vrijdagmiddag omstreeks half zes een verkeersongeval plaats gehad. De veehandelaar P. M. uit Zaamslag wilde de Spoorstraat in rijden met zijn bromfiets, maar het zicht werd hem belemmerd door de auto's, welke stonden te wachten voor de brug. Hierdoor zag hjj de auto van de heer Martens uit Sas van Gent niet aankomen. De brom fietser werd door de auto geschept en aangereden. De ambulance van 't r.-k. ziekenhuis was spoedig ter plaat, se. De heer Mertens, die een been wonde had, werd naar ziekenhuis vervoerd voor verder onderzoek. De bromfiets werd zeer zwaar bescha digd. Stoppeldijk KERMIS PAULUSPOLDER Zaterdag, zondag en maandag viert Pauluspolder weer de jaarlijkse ker mis. De dansliefhebbers kunnen te recht in een voor deze gelegenheid opgerichte danstent. Tevens zullen kermisschietingen belegd worden. Het kermiscomité organiseert ver der volksspelen, zodat er voor de buurtschap heel wat te beleven valt. TERNEUZEN GECOMPLICEERD VERKEERSONGEVAL Op het fietspad van de Oudeland- seweg reed mej. G. E. M. P. van der H. uit Belgisch Kongo en met va kantie te Stoppeldijk, met het voor wiel van haar fiets tegen het ach terwiel van een fietser die zij voorbij wilde rijden. Zij kwam daardoor te vallen tegen de juist op zijn bromfiets passerende J. W. uit Terneuzen. Ook deze kwam te vallen. Het liep met enige lichte verwondingen af. Morgen, zaterdag 7 september, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 8.22 en 20.52 uur; te Terneu zen om 7.59 en 20.32 uur en te Vlis- singen om 7.33 en 20.10 uur. Maandag 8 september is het hoog water te Hansweert om 9.33 en 22.17 uur; te Terneuzen om 9.15 en 21.58 uur en te Vlissingen om 8.51 en 21.37 uur. Ter gelegenheid van de Inter- kringsportdag van de jonge boeren en boerinnen, die dit jaar in het Oosterhoutse sport park gehouden wordt, zal een spel worden opgevoerd. Dat is zondag 14 september a.s. en aan deze sportdag wordt zoveel luister bijgezet omdat men die dag het 20-jarig bestaan van de sportbeweging onder de jonge boeren en boerinnen van de N. C.B. herdenkt. Dat spel belooft iet» grandioos en tegelijkertijd iets massaals te worden. Het begint die middag om twee uur. Dan treden 28 afdelingen jongens aan en 30 afdelingen meisjes van de kring Breda, klaar om in vlot tempo een herdenking te brengen van het ont staan en de groei van de boerensport in het NCB-gebied. Inhoud spel Herauten komen op en roepen de jonge boeren op om op de ruiterda- gen in Hilvarenbeek met allerlei de monstraties te laten zien wat de nieu we sport voor de jonge boer betekent. Het jaar 1938 eerste optreden van de de gymnastiekclubs van de NCB. Geleidelijk vult zich het veld met afdelingen acrobatiek, jonassen, kop rollen, oude oefeningen van het al lereerste begin. Het gehele veld is dan vol met allerlei activiteiten. En ook het eerste begin van piramide- houw. Simpel en eenvoudig zoals elk begin moet zijn. Gesproken teksten zullen een en ander verklaren. Tot ook in dit spel oorlog en bezetting de organisatie met al zijn activiteiten lam legt. Nauwelijks klinken de eerste bevrij- dingstonen, of men ziet de NCB met zijn 16 kringen weer herrijzen. Men ziet dan de eerste massale oefening van na de bevrijding. De sport van de jonge boer vraagt weer de be langstelling en terwijl de aandacht is geconcentreerd op het werk der jon gens, melden zich ook de jonge boerinnen. De tijden zijn veranderd en ook de jonge boerin wil aan sport doen. Ook is dit eerste begin was erg bescheiden. Maar dan begint de grote uitbouw en de groei van de gemengde sport beweging. Het moet voor de oudere toeschouwers, die het eerste begin zelf hebben meegemaakt, een genoe gen zijn nog eens een echte oude ge combineerde oefening te zien. Wie herinnert zich niet meer de oude getrouwe „Bumble bee Scottish". En dan ziet men alles snel groeien en ook technisch vooruitgaan. Een oefening is beweging. De vrije oefening wordt aan het programma toegevoegd. Het jaar 1957 krijgt zijn uitbeelding. Vanzelfsprekend is de boeren jeugd dankbaar gestemd voor alles wat de organisatie voor hen doet. Deze dankbaarheid speciaal van al de jongeren, die aan sport doen, uit zich door aanbieding van een heel be scheiden feestgave, maar vooral door een vlagvertoon van alle aanwezige afdelingen, gevolgd door een dans van jonge boer en boerin, waarin zij uiting geven van hun levensvreugde en hun dankbaarheid en hun trouw aan de organisatie van de NCB. Deze dans if speciaal voor deze jubileum In- terkring gemaakt. Dit is in het kort de inhoud van het spel. Een spel van bewe ging maar van allure bovendien. Een spel, dat jong en oud boeien zal en dat waard is door velen te wor den gezien. Het zal een manifestatie worden van de kracht, die in de jonge boeren schuilt. Kracht van het aantal, maar van het individu bovendien. We weten nu haast zeker dat ons dorp cul tureel verantwoorde vorderingen maakt, in sommige lagen der ge meentenaren en vooral op het gebied van de politiek. We zouden haast durven zeggen: in de gemeentepolitiek zijn we nu op vrij hoog „niveau" gekomen. Waarnemers wisten het al voor het zover was, en de waarzeg gers kregen gelijk, twee nieuwe wethou ders!! Nu we toch over cul tuur spreken, wist U al dat er in onze paro chie een zgn. litur gische club werkzaam is. Ze wilden ons wijs maken dat het een ver eniging was, maar vindt U zeven mensen niet méér een club. Het schijnt er zeer ge leerd naar toe te gaan en de mensen daar aan verbonden testen schijnbaar elkaar op kennis der liturgie, maar dat weten we niet zeker want ook ex cursie» naar Groningen b.v. staan wel eens op het programma. We at tenderen maar even op de aanwezigheid opdat ge, wanneer ge ge vraagd wordt mee te doen, niet helemaal met de mond vol tanden staat. Wilt ge nog meer cul tuur? Let op! „De com missie voor huishoude lijke voorlichting ten plattelande in Zeeland" gaat proberen onze huis vrouwen lekker te la ten... koken, indachtig waarschijnlijk het oer oude spreekwoord met man en maag. We stappen dan van de cultuur af in de „brand". Op een rusti ge middag brandalarm! In recordtijd waren on ze mannen present en uitgerukt. Het was niet meer nodig want bij aankomst bleek dat het schuurtje van de heer Nagelkerke in de ge meente Ovezande met een rij emmertjes bijna was geblust, gelukkig overigens, want bij „doorgaan" van de brand was de chaos bij zonder groot geworden. Over de brandweer ge sproken, ons korps heeft op uitnodiging van de vroede vaderen te Ou- delande zijn materiaal en capaciteit gedemon streerd. De demonstra tie werd door burge meester Waelput per soonlijk geleid, en heeft de brandweermannen van Oudelande doen watertanden. Wat oudheid betreft: ook daarover kunnen we een woordje mee doen. Onze oudste in woonster moest, weer door onze burgemeester Waelput, uit haar huis worden gehaald, omdat de achtergevel, die dus waarschijnlijk ook al op leeftijd zal wezen, enigszins begon te zak ken en te schommelen. „Ze moeten de gevel maar weer zo goed mo gelijk stutten, want ze krijgen me met geen vijfentwintig deurwaar ders uit mijn kotje," al dus onze oudste inwoon- ster. Nu onze deken zelfs apart door de school jeugd in de bloemetjes is gezet, is hij naar Goes vertrokken. Ter wijl hij nog rustig op zijn brommer door on ze dreven knetterde, waren comités en ver enigingen enz. reeds druk aan het beraadsla gen hoe ze de nieuwe herder zullen ontvan gen. Burgemeester van Suylekom heeft in het koor van de Ned. Herv. kerk in Kapelle officieel geopend de Flo- ralia bloemententoonsteling weke daar gedurende twee dagen zal wor den gehouden en waarop een schat van bloemen van schoolkinderen en particulieren is bijeengebracht. Vooral in dahlia's zijn er werkelijk schittrende collecties. Ter gelegenheid van deze bloemententoonstelling is op het Kerkepad van de Ned. Herv. kerk een groot bloemenmozaiek ge legd en hedenavond is het fraaie ker- kepark ook feestelijk verlicht. De Rijkspolitiekapel uit Den Haag, die vrijdag, 19 september een bezoek brengt aan de Expo te Brussel, komt daags daarna naar Zeeuwsch-Vlaan deren. De kapel, die 85 medewerken den telt, waaronder een drumband van 30 man, bezoekt eerst Axel, daarna Hulst en vervolgen» Zuldzan- de en Breskens. In al deze plaatsen maakt het ge zelschap een korte mars en geeft het een kort concert. Voor Hulst bete kent het bezoek van de Rijkspolitie kapel een uitstekende inleiding op de Reinaertstoet, die daags na het be zoek van de politiemuzikanten uit trekt. Na het bezoek aan Axel arriveert de kapel om ruim 11 uur aan het station, vanwaar het gezelschap een mars door de stad maakt. Op de Markt wordt een kort concert gege ven, waarna het gemeentebestuur het gezelschap officieel ontvangt. Daarbij zullen ook, als medegasthe ren, afgevaardigden van de gemeen tebesturen van St. Jansteen, Clinge en Graauw aanwezig zijn. Deze ge meenten maken deel uit van de rijks- politiegroep Hulst. V.V.V. heeft er voor gezorgd dat de 85 leden in de drie hotels van de Markt een maal tijd kunnen genieten, waarna zij weer verder trekken. Voor zondag zijn de doktersdien sten als volgt: Goes: v. d. Feen; Middelburg: Boerwinkel; Vlissingen; Vader; Heinkenszand. Arendskerke en Wolfaartsdijk; Zonnevylle te Arendskerke; Hansweert, Kruinin- gen, Krabbendijke en Rilland: Alle- wijn te Kruiningen. Dokter Folmer te Driewegen neemt waar voor dokter Luyckx; dokter Gelderblom te Nieuwdorp voor dokter Kiviet en dokter Wöetmann te Kwadendamme voor dokter Kole. Te Goes is „de Goese apotheek" ge opend. Apotheekdienst te Middelburg: Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538 en te Vlisingen v. d. Sande, Badhuis- ftraat 22-14. tel. 2066. Te Axel zal de dienst worden waargenomen door dokter Boor en te Terneuzen door dokter v. d. Griek. Te Oostburg en Aardenburg, dok ter de Bruijckere, Oostburg. te Bres kens, Groede en Schoondijke, dokter Folmer, Schoondijke'. te Cadzand, Sluis en Zuidzande, dokter Bom, Cad zand en te Biervliet en IJzendijke, dokter Lievens, IJzendijke. Voor Hulst en Nieuw-Namen zal de dienst der dierenartsen worden waar genomen door de heer E. F. de Nijs, Hulst. Op Zuid-Beveland hebben dienst de heren A. E lierman. Goes en M. Gaa- keer, Ovezande. Te Oostburg, Sluis en Groede, W. van Veen, Oostburg en te Biervliet en IJzendijke, H. A. M. v. d. Vijver, Biervliet. De „Norddeutsche Rundfunk" Hamburg zal op maandag 22 sep tember een televisie-uitzending van een half uur besteden aan de film „Beeldbericht PBR", die in samen werking met de Tilburgse politie is vervaardigd. De Duitse televisie-uitzending die een Duitse versie van de film. brengt, is opgenomen in de maandelijkse uit zending ..Der Polizeibericht mel- det De Kriminalpolizei Ham burg heeft de vaktechnische super visie van de uitzending overgenomen van de Tilburgse gemeentepolitie. In deze uitzending zal ook een bespre king worden gegeven over televisie en de politie. Ook op algemeen internationaal niveau zal de betrekking tussen po litie en televisie aan bespreking worden onderworpen. Dit zal geschie den op de Interpol-conferentie, die van 15 tot 20 september te Londen wordt gehouden. Afgevaardigden van zestig landen zullen de kwestie be handelen aan de hand van het rap port dat uitgebracht is over de Til burgse film, en het televisie-experi ment van de zevende Politie Bra bant-rit. Van onse adverteerders „RIAL" HEROPENDE TE GOES Onder grote belangstelling van cliëntèle, relaties en zakenvrienden, had gistermiddag de heropening plaats van de Rial-zaak in de Lange Vorststraat te Goes. Het interieur is niet alleen geheel en zeer smaakvol vernieuwd, maar de winkel ii ook sterk vergroot en biedt, mede door praktischer inrichting, veel meer etaleer, en opbergruimte. De repara tie-afdeling is thans geheel geschei den van die van de verkoop. S c h r ij f machines Pmrteki tot in attt detail R IJ N B E R G'S HANDELS BUREAU. TERNEUZEN TELEFOON 2304 NOORDSTRAAT 78 Voor zover men op de Zeeuwse eilanden geloof heeft geslagen aan welvaart-illusies, welke van be paalde zijde, in verband met de Brusselse Expo de Vlamingen zeggen Tento verspreid zijn, dan is dit geloof thans wel voor goed de bodem ingeslagen. Van de verwachtingen, dat van de mïljoenenstroom Expo-belusten een behoorlijk deel over Zeeland zou vloeien kwam, op een enkele uitzondering na, niets terecht. Wie de moeite doet bij de ho teliers en de winkeliers op de eilanden te informeren, zal dit al gemeen horen. Hotels en restaurants in Middel burg, Vlissingen, Goes en Yerseke zagen van het begin der wereldten toonstelling af, het zondagsbezoek der Belgen met SO a 70 procent da len. Een gelijk verschijnsel heeft zich verder in het seizoen geopenbaard ten aanzien van het dagbezoek. Middelburgs middenstand heeft daar het meeste van geweten. Met de drommen bezoekers uit België toas hef mef uitzondering van de donderdag afgelopen en opmer kelijk tuas ook hef teruglopen pan het aantal groepen uit eigen land. Er zijn restaurantsdie dit soort klandizie, zeer gewenste klandizie, negentig procent minder kregen dan andere jaren. Is de Expo voor Zeeland de ver ongelukte koe met de gouden hoorn geworden' in België is men al even zeer gedupeerd geworden. Toen we vorige week in Yerseke ter ge legenheid van „Zeeland presen teert" bij de oesterputten ston den, om te bekomen van de Kaat Mossel-emoties, troffen wij daar daar twee Belgische journalisten aan, die over de financiële resulta ten van de Expo voor België en het Belgisch zakenleven ook al geen zegekreet aanhieven. België, zo zeiden ze. heeft eens willen bluffen, maar het zal frank jes kosten. Met enige pijn zullen de 35 mil joen bezoekers, waar minimaal op gerekend werd, er wel komen, doch de aangekondigde gouden regen blijft uit. Honderden Brusselaars hebben zich, op gunstige voorspie gelingen laten verleiden om een of meer slaapkamers in te richten voor betalende logés en zitten nu met de brokken, omdat die logés niet komen. Zo goed als iedere bezoe ker, bang voor de kosten of voor teleurstelling, heeft zijn reis zó uit gekiend, dat hij des avonds weer kan vertrekken, Behalve de ama teur-hoteliers hebben ook de meeste echte ho telhouders daar een strop aan. Net een paar van de duurste gelegenheden, die de auto riteiten en officiële heren moeten herbergen, springen er mee uit. De kuststreek, aldus de Belgen, heeft evenzo nadelen van de Brusselse attractie en zij vreesden, dat bij de uiteindelijke afrekening de orga nisatoren hele eskadrons hinkende paarden achteraan zullen zien ko men. Misdienaars en monseigneurs Uit Souburg komt een mooi ver haal. Daar hebben de verenigde mis dienaars en dat zijn er daar zeer veel ondanks de beperktheid der parochie het bestaan om samen een brief te schrijven aan de bis schop, ongekunsteld van taal en recht uit het hart. Zij deden daarin hun beklag over de verplaatsing van kapelaan Sam, die belast is met de zielzorg aldaar. Ze vonden het lang niet aardig, dat de bisschop hun beste vriend weghaalde zon der hun voorkennis en gaven te kennen zich geen raad te weten met het geval. Er zullen wellicht mensen zijn, die zich geschokt voelen door zo veel jeugdige en bijna rebelse over moed, maar in wezen is het een goed teken en een bemoedigend ver schijnsel, dat de jeugd uit de band springt door haar innige verbon denheid met haar geestelijke lei der. Laten we hopen, dat mgr. Bae- ten de Souburgse misdienaars en hun mede-parochianen weer gauw een even goede en populaire kape laan teruggeeft! Op deze goede afloop is wel enige hoop, want de adj.-secretaris van de bisschop heeft op de brief van de misdienaartjes officieel en moed gevend geantwoord en ze terloops toegevoegd dat het „dienen" in hun functie een voorname plaats in neemt. Dit was wel nodig want de kleine schalken hadden zelfs over staken gerept in hun missive! Nat of droog Vorige week hadden we het over de tot niets dienende Goese Kade, welke zo'n ideale gelegenheid biedt er een tweede groot marktplein van te maken. Wethouder van Mel- le heeft in de jongste raadszitting de kwestie ook aangesneden en bleek meer geponeerd te zijn voor een jachthaven. De vaste stenen brug, die geen doorvaart biedt, zou dan weggebroken moeten worden en vervangen door een draaibrug. De verwachte jachtjes zouden dan dit stadsdeel weer tot bloei moeten brengen! Het lijkt erg mooi, maar heeft weinig ie betekenen. De toevloed van jachtjes is niet zeker; als ze komen dan is dat alleen in het weekend en of het heel verheffend is om zo'n gezelschap binnen te ha len op zondag, zal door iedereen niet beaamd worden. Bij demping is er in ieder geval zekerheid, dat men een pracht van een plein krijgt, met royale parkeer en marktgelegenheid. Dan heeft men ook de zekerheid dat er leven en vertier komt op alle dagen en het winkelcentrum uitgebreid wordt. Maar het is nog altijd zo de Expo leerde het opnieuw dat de mensen meer op illusies gechar meerd zijn dan op realiteiten. OOSTBURG Ledel 8 uur: Soldaten en meisjes, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Heute bleu und Morgen blau. Concertgebouw a uur: Bloedige vergelding, 14 j. AXEL Het Centrum 6,30 en t »ur: De gentleman-inbreker van Barija, aX KOEWACHT J. de Guchtenaira: Schieting. SAS VAN GENT Olympla 8 uur: Zeven jaar pech, ai. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Staai, keizerin en moeder, a.1. DE KLINGE Kinema van Dijn 7,30 u.l Halte in het paradijs, als bijfilm Het monster kwam van onder de zee. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De trota en de hartstocht, 14 j. Gemeente lijk sportpark 3 uur: Internationaal hockey toernooi. GOES Grand: De graaf van Luxem burg, a.l. MIDDELBURG Electro: Ter wille ven ons huwelijk, 18 j. met enig voorbeh. Schouwburg: Gejaagd door de wind, 14 jaar. VLISSINGEN Alhambra: Handelaren in meisjes, 18 J. Luxor: De drie zingen de musketiers, a.l. PAULUSPOLDER i uur: Volksspelen, gaaibollen en dansen. GOES Grand: De graaf van Luxem burg, a.l. MIDDELBURG Electro: TerwiJJe van ons huwelijk, 18 j. met enig voorbeh. Schouwburg: Gejaagd door de wmd, 14 jaar VLISSINGEN Alhambra: Handelaren in meisjes, 18 j. Luxor: De drie zin gende musketiers, a.l. PAULUSPOLDER 3 uur: Bekerechie- ting, gaaibolling en dansen. OOSTBURG Ledel 4,30 en 8 uur: Sol daten en meisjes, a.l., 2 uur: Overval in de duivelspas, 14 j. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Bloedige vergelding, 14 j., 4,30 en 8 uur: Heute blau und Morgen blau. Concertgebouw 8 uur: Bloedige vergelding, 14 j. HULST Gemeentelijk sportpark 11,30 uur: Internationaal hockeytoemooi, 3 uur: voetbalbekerwedstrijd Hulst- Middelburg. Bioscoopgebouw 2,30 uur: De trots en de hartstocht, 14 j., 5,30 en 8,30 uur: Die Frühreifen. W. van 8waal 3 uur: Schieting. AXEL Het Centrum 8 uur: Het brand merk der zonde, IS j., 3,45 u>ut: De gentleman-inbreker van Parijs, a.l. TERHOLE Wed. de Cock 5 u.: Dansen KOEWACHT P. v. Hoove 2,30 uur: Schieting op staande wip. Th. Misse- ghers: Dansen. A. de Nijs 3 uur: Schie ting en dansen. R. Vermeire: Dansen. CLINGE Gemeentelijk sportterrein 2,30 uur: Voetbalwedstrijd ClingeL/uctor. DE KLINGE Kinema van Dijk 3 en 7,30 uur: Halte in het paradijs, als bijfilm: Het monster kwam van onder de zee. KOEWACHT-MOERBEKE A. Wouters 3 uur: Kermisschieting. ST, JANSTEEN Gemeentelijk sport terrein 2,30 uur: Voetbalwedstrijd Steen- SAS VAN GENT Olympia 2,30 uur: Mensenjacht in Nairobi, 18 j., 5 en 8 uur: De liefde van een prinses, a.l, IJZENDIJKE Hofzlcht 2,30, 5 en 8 uur: Sissi, keizerin en moeder, a.l. GRAAUW-ZANDBERG P. Leeraert 3 uur: Schieting. OOSTBURG Ledel 8 uur: Soldaten en meisjes, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uru: Heute blau und Morgen blau. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u.: Halte in het paradijs, als bijfilm Het monster kwam van onder de zee. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Die Frühreifen. KOEWACHT P. v. Hoove 2,30 uur: Schieting op staande wip. Th. Mlsse- ghers: Dansen. A. de Nijs 3 uur: Schie ting en dansen. R. Vermeire: Dansen. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De liefde van een prinses, a.l. 3 uur: Filmvoorstelling voor ouden van dagen. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Sissi, keizerin en moeder, a.l. GRAAUW-ZANDBERG P. Leeraert 4 uur: Schieting. AXEL Het Centrum 8 uur: Het brand merk der zonde, 18 j PAULUSPOLDER 1,30 uur: Volksspe len, sterrit, gaaibollen en dansen. GOES Grand: De graaf van Luxem burg, a.l. MIDDELBURG Electro: Ter wille van ons huwelijk, 18 j. met enig voorbeh. Schouwburg: Gejaagd door de wind, 14 jaar. VLISSINGEN Alhambra: Handelaren in meisjes, 18 j. Luxor: De drie zingen de musketiers, a.l. Wi vol vai| In Beil din haa nig ont wa: Dat den Bil nig wel rici a;[ twijfelil import! hele lil alle hal ren er[ sers til Schevel sers ml de Hei# met ee| ving, der vil zicht. ,1 gebaklf de kor_ Kosten! tot op r zwegen putatiel iedereel de bur| J. Kolk ten zijJ al bekJ serijroj ren in| de cor ren er teerde Vlaams leden aanbe\ hard he vele ar gemees komd Goosser had voo Kraneni ting voc leiding visserij, toogd, e lem Be aan alle land, di samenge financie: ven in meer m en waai den var gegeten „Well Biervlie rie uitc ot

de Stem | 1958 | | pagina 2