Zeeuwsch-Vlaanderen Het Venus- kruid Hl v; J0HAN SCH0LTES MAN VAN DE MAAND Goese fruitcorso nadert Spontane huldeblijken voor zilveren J. M. Paridaen Verl< nu g ZUID-BEVELAND Opening nieuwe Clemens-school Dagblad De Stem Pastoor C. Holtkamp nam afscheid van 's-Heerenhoek Staten bijeen inzake polder- cocentratie Automobilist te Middelburg gemolesteerd In Vijf Zwar voor DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 SEPTEMBER 195L Gouden eremedailles Fruitfee start al op 13 september Glorieuze intrede M. Florusse 25 jaar bevrachtingsagent Koeien in de mist Speeltuincorso was een succes Gemeentesecretaris Aardenburg jubileerde Toepassing pachtwet voor Zeeland - secretaris wereldniuziekconcours Kerkrade - 1 Door de Nederlandse Sigarenindustrie beloond met 1000 sigaren Hoogwaterstanden Telefoonnet Graauw wordt lokaal geautomatiseerd AGENDA Vandaag Morgen Kind in (zonder Dronkc meer Heinkenszand Bijeenkomst raad De raad komt vanavond om half acht n.m. bijeen. Punten van behan deling zijn o.m.: beëdiging raadsle den, benoeming wethouders, voorlo pige vaststelling der uitgaven voor 't o.l. onderwijs over 1957, bijdrage elektrificatie Rietsebussen, principe besluit garanderen van rente en af lossing voor een lening voor wo ningbouw. Benoeming aan r.-k. school Tot onderwijzer in tijdelijk dienst verband is met ingang van 15 sep tember benoemd de heer J. van de Broek uit Nieuw-Ginneken. De heer P. Peters, benoemd tot leerkareht aan de r.-k. huishoudschool te Ove- zande, zal in tegenstelling tot eer der gemelde berichten, zijn functie tot 15 september aan de r.-k. school vervullen. Buitenconcert Euterpe Als één der laatste van de reeks volksconcerten in dit seizoen bracht de muziekvereniging Euterpe op de muziekkiosk a. d. Kerklaan een pro gramma van geestelijke liederen en composities. De ervaring had geleerd dat voor dit genre muziek veel belangstelling bestaat en zo was er ook ditmaal 'n groot aantal toehoorders die een uit stekende muzikale uitvoering hebben beluisterd van werken van Neder landse, Duitse en Franse componis ten. 't-Heerenhoek BESTUUR GEKOZEN VOOR „GEMEENTEBELANG" Op de vergadering van de groep „Gemeentebelang" werd het bestuur als volgt samengesteld: L. v. d. Linde, voorzitter; C. Traas, vice- voorzitter; P. Verdonk. secretaris en P. Sinae, penningmeester. Meegedeeld werd, dat men de be langen der ingezetenen zo goed mo gelijk wil behartigen en dat men zich voor eventuele aangelegenheden tot het bestuur kan wenden. Biervliet ONWEER EN HARING Afgelopen weekend had de recla me-haring, die op de wiek van de molen .,De Harmonie" staat, nogal te lijden van een hevig noodweer dat boven Biervliet woedde. Tengevolge van de harde windstoten en de als duiveëieren zo groot neerstriemen de hagelstenen liep de haring nogal wat averij op. Gelukkig kon hij na veel moeite hersteld worden, om daarda zijn normale plaats weer in te nemen. Breskens Een gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, is toegekend aan twee inwoners van on ze plaats en wel aan J. van Hane- ghem en aan wethouder P. J. Note- baart. HULST Morgen, woensdag, zal deken A. Koopmans de nieuwe St.-Clemens ulo school aan de Zandstraat inwijden. De meeste Hulstenaren zullen het nieuwe gebouw, tegenover de ingang van het sportpark van de buitenkant al eens gezién hebben. Ze maakt deel uit van de fraaie nieuwe wijk die on ze stad hier verkrijgt. In het nieuwe gebouw zullen behal ve de leerlingen van de sedert enkele jaren bestaande ulo-school ook twee klassen van de St.-Willibrordusschool onderdak krijgen. De ulo heeft sedert haar oprichting gebruik gemaakt van het groot patronaat, waarvoor zij uiteraard dankbaar was, maar het geen niet wegneemt dat ze thans erg blij is met de nieuwe, waardige huis vesting. Morgenochtend wordt om half tien in de Basiliek een H. Mis opgedragen, waarna de deken de nieuwe school In de vele voorbereidingen, die de organisatie van een evenement als een corso nu eenmaal vergt, begint enige tekening te komen. Om de in omloop gebrachte geruchten maar meteen de wereld uit te helpen: er is nimmer enige twijfel geweest bij het bestuur dat het corso diet door zou gaan. Integendeel, de financiële steun die van fruittelersorganisaties, alsmede van een aantal Goese middenstanders, die beseffen welke belangen hiermede ook voor hen gediend worden en dit waarderen, verkregen worden, waar borgen de uitvoering van een prima programma. De medewerking van de deelnemers laat niets te wensen over. Door deze samenwerking is het moge lijk in de aanstaande fruitweek een alleszins aantrekkelijk programma te bieden. Op zaterdag 13 september a.s. zal de fruitfee met haar hofdames een glorieuze intrede maken in Goes en door burgemeester en wethouders of ficieel ten stadnuize worden ontvan gen. In de volgende dagen wacht haar een zware taak met bezoeken aan de bloemen- en vogeltentoonstelling, offi ciële ontvangst op de veiling te Goes, het uitreiken van fruit aan de zieken huispatiënten en ouden van dagen in de rusthuizen, rolschaats- en gym- nastiekdemonstraties, diverse con certen van muziek- en accordeonor kesten. Het hoogtepunt in de rij van fees telijkheden vormt natuurlijk het cor so zelf. Hopelijk begunstigd door zon nig weer zal dan wederom een fleu rige stoet door de versierde straten van Goes trekken. De werktekeningen voor de praal wagens overtreffen de stoutse ver wachtingen. Eenieder is bezield om zich extra in te spannen om aan de hoge gasten van het erecomité, on der voorzitterschap van de commis saris van de koningin, jhr. mr. de Casembroot, het kostelijke Zeeuwse fruit te tonen op een artistieke wijze, dat het een lust voor het oog is. Niet De heer M. Florusse, rijksbe- vrachtingsagent te Wemeldinge, was op 1 september 25 jaar in rijks dienst. Tot het inwerking treden van de Wet Autovervoer Goederen in 1954 was hij werkzaam bij het Be- vrachtings Commissariaat, daarna bij de Rijksverkeersinspectie. De jubilaris werd op zijn kantoor toegesproken door de heer J. Later, Rijkshoofdinspecteur van het verkeer in het district Zeeland, die hem dank bracht voor de wijze, waarop hij al die jaren zijn taak heeft ver richt Spreker overhandigde hem de gebruikelijke enveloppe en bood hem vervolgens namens het personeel van de Zeeuwse Rijksverkeersinspectie een ets aan. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7 Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z. Beveland: Goes, Westsingel 98, Tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Redacteur voor Walcheren: J.Maas Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0.15 per mm. Voor ..Ingezonden Mededelin gen" f 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0.90, elke regel meer f 0.15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1.50 en 0.40. Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. minder dan zeven muziekkorpsen en showorkesten zullen met hun pittige marsen en vrolijke klanken dit alles opluisteren. Natuurlijk wordt een grote belang stelling van het publiek verwacht. In een keurige folder die bij tienduizen den over geheel Nederland en een groot deel van België en Duitsland verspreid is, wordt de aandacht op dit festijn gebracht. Diverse autobus- en touringcarbedrijven organiseren extra diensten om een stroom van bezoekers over Goes uit te strooien. De Goese middenstand maakt zich op deze op waardige wijze te ont vangen. Opdat het hun aan niets zal ontbreken zullen op diverse punten in de stad fruit en andere stalletjes verschijnen. Aan de burgerij van Goes wordt vriendelijk verzocht door het uitsteken van vlaggen of aan brengen van andere passende ver sieringen dit corso tot een waar fes tijn te helpen maken. Twee koeien, die letterlijk in neve len gehuld door het avondlijk duis ter over de Nieuwlandseweg te Mid delburg wandelden, hebben een verkeersongeval veroorzaakt, dat bij zonder goed is afgelopen. Tengevolge van de mist merkte mevrouw L. van R. uit Middelburg, die 'n personen auto bestuurde, de dieren niet op. Een van de koeien kwam nogal hardhan dig met de wagen in aanraking, waardoor deze werd beschadigd. De koe kreeg lichte verwondingen en de inzittenden van de auto kwamen met de schrik vrij. zal inwijden. Hierna vindt de offi ciële opening plaats door burgemees ter A. L. S. Lockefeer. 's Middags krijgen de Hulstenaren gelegenheid de nieuwe school (van 4 tot 5 en 's avonds van 7 tot 8 uur) te bezichtigen.- De school is een schepping van de architect Bunnik en gebouwd door de fa v. d. Poel en verscheidene Hulsterse onderaannemers. K.A.B. VRAAGT TWEEMAAL VUIL OPHALEN. Tijdens de laatste vergadering van het bestuur van de plaatselijke KAB afdeling besloot men een verzoek tot het gemeentebestuur te richten, het huisvuil weer tweemaal per week te laten ophalen. Wellicht kan dit een steentje ertoe bijdragen dat de onge wenste toestand van tegenwoordig wordt opgeheven. Kloosterzande Het door de katholieke speeltuin vereniging „De Honte" georganiseer de corso is een gebeurtenis geworden waarvan vele kinderen èn groten ple zier hebben gehad. Niemand had te voren kunnen denken dat het zo'n groot succes zou worden. Ongeveer 150 kinderen namen eraan deel en ze kwamen vaak met de leukste dingen voor de dag. Ze toonden veel fantasie te hebben en de jury heeft dan ook een moeilijke taak gehad toen zij de prijswinnaars moest aanwijzen. Zij heeft die taak evenwel met objectivi teit en deskundigheid verricht. De stoet trok langs een dikke haag van mensen en het moet voor de or ganisatoren een prettig idee geweest zijn te ervaren dat hun initiatief zo veel enthousiasme en belangstelling heeft teweeg gebracht. Honderden toeschouwers verdrongen zich op de trottoirs om niets van het kleurrijke schouwspel te moeten missen. Er wa ren boertjes en boerinnetjes, danse resjes, kabouters feeën, clowns, sol daten en nog veel meer. Er waren versierde fietsjes, karretjes en step pen. Vooral de sprookjes, die uitge beeld werden, oogstten bewondering, evenals de heelalbewoners, inclusief de spoetnik. Het hele corso was fleu rig en goed verzorgd en de kinderen komt een compliment toe voor de manier waarop ze aan dit festijn heb ben meegewerkt. De voornaamste uitslagen luidden: verklede personen: 1 Theo ter Burg; versierde steppen: 1 Loke Weemaes; versierde karretjes: 1 Jan Aarssen; versierde driewielers: 1 Michiel de Smit; versierde fietsen: 1 Jopie en Benny Kuit. Bij de groepen ging de Noordstraat met de le prijs strijken met de volledige uitbeelding van het sprookje Sneeuwwitje, dat bovendien uitstekend verzorgd langs de jury werd geleid. Deze groep verdiende de fraaie wisselbeker die voor deze categorie beschikbaar was en die aan toont dat de speeltuinvereniging „De Honte" het bij dit eerste corso niet zal laten. Het Marijkeplein, waar de prijzen werden uitgereikt, zag er feestelijk opgetuigd uit. De speeltuinvereniging mag met trots en genoegen terugzien op dit festijn voor de jeugd, dat ook vele anderen plezier heeft verschaft. OOSTBURG RAAD NAM AFSCHEID VAN DRIE LEDEN Gisterenavond heeft de raad in een buitengewone bijeenkomst afscheid genomen van de drie aftredende raadsleden, die niet meer in de nieu we raad terugkomen. Burgemeester K. Hoekzema sprak namens b. en w. waarderende woor den tot de heren J. P. H. Ouwendijk, L. Schippers en J. H. van Kampen, die respectievelijk negen, twaalf en negentien jaar lid van de raad zijn geweest. De voorzitter prees de heer Ouwendijk in het bijzonder voor zijn suggestie om te komen tot de bouw van een stadshal, al kon het plan nog niet verwezenlijkt worden. Het heeft nog steeds de aandacht van het gemeentebestuur. Ten aanzien van de heer Schippers merkte de voorzitter op, dat er wel enkele ma len verschil van mening tussen hem en het gemeentebestuur is geweest. Meestal had dit echter tot resultaat, dat er iets goeds tot stand kwam. Verder dankte hij de heer Schippers voor de objectieve manier waarop hij Op het gemeentehuis te Aarden burg werd een feestelijke bijeen komst gehouden ter viering van het zilveren dienstjubileum van de ge meente-secretaris J. M. Paridaen. Voor deze bijeenkomst waren uitge nodigd het college van b. en w. het voltallige gemeentepersoneel, het personeel der rijkspolitie en het hoofd der openbare lagere school. Verder gaven blijk van belang stelling pastoor Jos. Dierick, kapelaan B. de Vos en een afvaardiging van St.-Kruis. Burgemeester van Dongen opende de bijeenkomst met een toespraak, waarin hij de belangstelling van se cretaris Paridaen in alle dingen, die in de gemeente gebeuren, prees. Hij wees op de goede samenwerking op elk gebied en bij alle takken van openbaar bestuur, die mede door de houding van de secretaris wordt be paald. Namens het college van b. en w. bood hij naast de gebruikelijke gratificatie, een zilveren sigarendoos aan. Ook bood burgemeester van Dongen een persoonlijk cadeau aan, waarbij hij de jubilaris dankte voor de steun in de loop der jaren van hem ondervonden, maar vooral bij het begin van zijn bestuurstaak na de oorlog. Namens het personeel van het ge meentehuis sprak B. W. F. Haaks- man de Koster, commies ter secre tarie die er de nadruk op legde, dat secretaris Paridaen zijn perso neel uiterst collegiaal behandelt en daardoor veel bijdraagt tot de goede verstandhouding op de secretarie. Als blijk van waardering bood hij namens het personeel een vulpen aan. Uit naam van de gemeente-arbei ders sprak voorman H. Beun, die een sigareaansteker, en bloemen voor mevrouw Paridaen aanbood. Verder voerden nog het woord adjudant L. Meertens, oud-groepscommandant der rijkspolitie, het hoofd der open bare lagere school, J. van Ameron- gen, opperwachtmeester B. Wisse, postcommandant der rijkspolitie. Di verse sprekers roemden in de jubi laris dat hij als ambtenaar steeds aandacht schenkt aan de menselijke kant van de zaak. In een ongedwongen samenzijn, dat daarna volgde, zorgde wethouder C. Sturtewaegen op de hem eigen gemoedelijke wijze voor de vrolijke noot. Secretaris Paridaen dankte alle sprekers hartelijk. De staatscourant van maandag bevat een besluit van de minister van Land bouw. Visserij en Voedselvoorziening waarbij voor Zeeland een uitzonde ring wordt gemaakt voor de toepas sing van de pachtwet voor overeen komsten betreffende los land, waar van de oppervlakte niet groter is dan 25 are, doch ten minste 10 are betreft, indien voormelde oppervlakte geheel of gedeeltelijk wordt beteeld met warmoezerijgewassen, zacht fruit, bloemen en/of bloembollen. Het be treft hier koop en verkoop. vooral de onderwijskwesties beoor deeld heeft. Tot de heer van Kam pen, die negentien jaar lang de be langen van Oostburg behartigde, richtte de voorzitter een bijzonder woord van dank en waardering voor zijn adviezen inzake de opbouw van Oostburg. Onder het wethouderschap van de heer van Kampen werd het herbouwplan van Oostburg vastge steld en werd de eerste spade in de grond gestoken van het mooie Ledee- plein, de openbare en bijzondere ulo school, het gemeentelijk lyceum en het fraaie gemeentelijke sportcom plex. ,,De naam van Kampen", aldus de voorzitter, ,,is onverbrekelijk met de wederopbouwperiode van Oost burg verbonden, waarvan getuigt de eerste steen van de openbare kleu terschool". De voorzitter besloot zijn rede met de drie scheidende raads leden het beste voor de toekomst te wensen en sprak de hoop uit dat zij belangstelling voor de gemeente zul len blijven tonen. Achtereenvolgens dankten de heren van Kampen, Schippers en Ouwen dijk de voorzitter voor zijn sympa thieke woorden en de overige raads leden voor de prettige samenwer king. De heer Leen Nous dankte als oudste raadslid in jaren, de scheiden de raadsleden voor de collegialiteit. Schoondijk COMBINE IN BRAND Tijdens de oogswerkzaamheden op de landerijen van de heer M. de Put ter brak brand uit op een combine. De landbouwer, die bevreesd was dat de brand zich zou verplaatsen over het korenveld, waarschuwde direct de brandweer van Oostburg. Geluk kig wist men het vuur, voordat de brandweer ter plaatse was, met een snelblusser te doven zodat een grote veldbrand voorkomen werd. De brandweer hoefde niet meer in te grij pen. NIEUWE ROTONDE Vanwege de Rijkswaterstaat is een begin gemaakt met de verbetering van het gevaarlijke kruispunt nabij hotel de Zwaan. De scherpe bocht zal uit de weg worden gehaald. Een grote rotonde zal aan het snelverkeer richting dienen te geven. Deze ver andering zal zeker een verbetering betekenen. Men mag zich werkelijk •gelukkig prijzen dat op dit gevaarlijke punt, waar herhaaldelijk auto's tegen over elkaar staan en de voorrangs voorschriften foutief worden toege past, niet meer ernstige ongelukken zijn gebeurd. De werkzaamheden gaan gepaard met graafwerk door verschillende in stanties zodat de aanblik van Schoon, dijke veel weg heeft van die welke men kon zien in de eerste jaren van de wederopbouw. VOLLEYBALCLUB In onze gemeente is een volleybal club opgericht. Het spel zal iedere woensdagavond worden gespeeld in de voormalige r.-k. noodkerk. De in structie berust bij wachtmeester van Ooyen uit Groede. WACHTMEESTER F. PICAVET NAAR SLUIS De wachtmeester der rijkspolitie F. Picavet is naar zijn nieuwe stand plaats Sluis vertrokken. Zijn plaats zal worden ingenomen door wacht meester J. Klaassen uit Breskens. Wachtmeester Picavet was 12 jaar te Schoondjjke gestationeerd. T erhole Voetganger aangereden De wielrijder S. uit Hoogerheide heeft gisteren in de voormiddag de heer K. uit ons dorp aangereden. Dok ter de Gier uit Hulst verleende eerste hulp en constateerde een schouder bladbreuk bij de heer K.; lichte ver wondingen bij de fietser. Motor tegen gevel Een motor, bestuurd door B. uit Hulst is op weg naar Boschkapelle, in de bocht van Rust Wat opgebotst tegen het huis van de heer Blankart. Dokter de Puy achtte overbrenging van B. naar het ziekenhuis te Hulst gewenst. B. had een dijbeen gebroken. Zijn duo-passagier liep een lichte her senschudding op. (Advertentie) TERNEUZEN Zomeravond-concert Het is een bijzonder goede ge dachte van V.V.V.-Terneuzen ge weest in samenwerking met de „Harmonie Terneuzen"een concert te organiseren aan de voet van de watertoren ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhel- mina. Op deze donkere en enigszins ne velige avond was de benedengalerij van de watertoren feestelijk verlicht. Hoog tegen de donkere avondhemel blonk een krans van het verlichte terras, vanwaar de vele bezoekers een fantastisch gezicht hadden op de verre omgeving en op het gebeuren beneden. De verplaatsbare kiosk was tegenover de watertoren opgesteld. Het klein concert, dat daar werd ge geven, werd door het veel grotere dan het gewone aantal bezoekers met belangstelling beluisterd. Hierna stelden muziekgezelschap en drumband zich op met als achter grond de woning van de directeur der Waterleiding. Een mooier décor is welhaast niet denkbaar. Bij wo ning en watertoren ligt de vijver. Het water is een donker vlak, dat door de wind even wordt beroerd. Ergens groepen enkele eenden te zamen onwenning aan deze onge wone drukte. Als bij de aanvang van de taptoe de schijnwerpers aanflit sen warrelt een sneeuwwitte massa over het water, maar komt spoedig tot rust. De eendjes zitten verschrikt bij elkaar. Zij komen eindelijk een beetje tot rust en hun snavels zijn nadrukkelijk oranje in het licht van de schijnwerpers. De watertoren staat in een witte lichtkegel en men kan duizenden voegen onderscheiden. Het lijkt een fantasie uit een gigan tische blokkendoos. De taptoe begint en ergens van zestig meter hoog antwoordt een trompet in de avond. Flauw ziet men het koper blinken. Als tot slot het Wilhelmus heeft geklonken doven de lichten en het is of plotseling een mooi vertelsel uit is. Burgerlijke Stand Geboren: Geerie d.v. J. Wieles-Huis. man; Leonard z.v. M. de Haan-Decap; Marjolijn d.v. E. de Vriend-Ingels; Karei z.v. J. Wullems-Lambert; Do- rine d.v. J. Boekstael-Mussche; Jan z.v. J. Verplanke-Jansen; Marinus z. v. J. Kramer-Riemens; Ivo z.v. P. Megroot-van Camp; Jacoba d.v. A. Meehielsen-den Hamer; Patrick z.v. W. Schelstraete-van Maele; Catharina d.v. P. Lenos-de Wael. Huwelijksaangiften: Maarten Schuit- vlot 23 j. en Pieternella Visser 20 j.; Josephus Audenaerd 46 j., geh. gew. en Irma Vermoet 42 j.; Leo Burger 22 j. en Cornelia Dieleman 24 j.; Hu- brecht Beulens 22 j. en Therèse Jur- riëns 20 j. Gehuwd: Gilles Zegers 24 j. en Wil. lemina Dooms 20 j. Overleden: Jacomina Dieleman 78 j. geh. gew. met J. Scheele; Jacobus v. Dixhoorn 77 j. wedn. van R. Riemens; Krijn Kot vis 55 j. echtg. van A. Rie mens; Janna van Tatenhoven 62 j. echtg. van W. Penne; Jacob v. Wuijck- huijse 63 j. echtg. van E. Janssen: Willem Schellinkhout 74 j. wedn. van S. de Backere; Antonia Schepens 71 j. wed. van D. de Jong. IJzendijke Raad bespreekt subsidie Zeeuwsehe muziekschool De raad der gemeente komt van avond in openbare vergadering bij een. De nieuwe raadsleden zullen be ëdigd worden, waarna de twee wet houders door de raad gekozen zullen worden. Twee jaar geleden in 1956 werd op een subsidieverzoek van de Stichting Zeeuwse Muziekschool door de raad van IJzendijke afwijzend beschikt. Bij de rondvraag van de laatst ge houden raadsvergadering stelde het raadslid de heer Tazelaar voor nu wel tot aansluiting bij de stichting Zeeuw se muziekschool over te gaan. Aan den lijve had hij ondervonden dat er een aanmerkelijk nadeel is voor leerlin gen die uit een gemeente komen waar de raad geen subsidie toekent aan de stichting. Het verschil in cursus geld bedraagt een derde deel. De heer Tazelaar was van mening dat het voor de culturele vorming van IJzendijke nuttig zou zijn dat de gemeente zich aansloot bij de Stich ting Zeeuwse Muziekschool, zodat er door het voordelige cursusgeld ge makkelijker ertoe overgegaan zou (Advertentie) Een jury van journalisten, ingesteld door de Nederlandse Sigarenidu- trie, heeft Johan Scholtes uitge roepen totMan van de Maand. Deze eervolle onderscheiding ging verge zeld van 1000 sigaren, welke hem dezer dagen namens de Nederlandse Sigarenindustrie werden overhan digd. In de persoon van Johan Scholtes eert de Nederandse Sigarenindu strie het voltallige bestuur van de Stichting Wereldmuziekconcours en alle medewerkers, die belongeloos hun medewerking verleenden om door middel van de beoefening der muziek de verbroedering der volken te verstevigen. De Nederlandse Sigarenindustrie beloonde de Man van de Maand met de beste beloning, die men een man kan geven: met sigaren! worden de kinderen muziekonderricht te laten volgen. Het liefst zag hij dat hiermee niet gewacht zou worden tot de nieuwe begroting, maar dat men onmiddel lijk over zou gaan tot toetreding. Niet alle raadsleden waren het met hem eens. Zo was de heer Wijffels geenszins overtuigd van de aanslui ting tot de Stichting. Naar zijn me ning waren er nog vele andere stich tingen en scholen die geen subsidie ontvangen, en waar toch leerlingen van IJzendijke onderricht ontvangen. Het voordeel van de reductie op het cursusgeld is tenslotte toch ook maar voor enkele inwoners van IJzendijke. Dat de gemeente voor een voordeel moet zorgen voor degenen, die mu ziekonderricht willen hebben, was naar zijn mening niet noodzakelijk. De nieuwe raad zal vanavond als eerste punt ter behandeling krijgen het al of niet toetreden van de ge meente tot de Zeeuwse muziekschool. BLIKSEMINSLAG Misschien door de hoogspanning, waarmee de laatste tijd tot laat in de avond gewerkt wordt in het ge bouw van de NCB aan de Schoondijk- seweg, sloeg de bliksem in op het elektrisch net van dit gebouw. De materiële schade was gering. Het is wel onomstotelijk komen vast te staan hoe pastoor Holtkamp te 'sHeerenhoek werd gewaardeerd en hoe ongaarne de parochianen hem zien vertrekken. Een kleine verzach ting moet het zijn dat de parochie niet ontsnapt aan de visie van de toekomstige deken. De zaal van de Jeugdhoeve was geheel gevuld toen de afseheisrecep- tie door kapelaan de Bruin werd in geleid, nadat de pittige tonen van St. Cecilia door de zaal hadden ge klonken. De onmisbare fanfare en het r.-k. Gemengd Koor zorgden afwisse lend voor het muzikale intermezzo. Een rij van sprekers was unaniem van mening dat de pastoor in de kor te tijd dat hij voor de parochie werk zaam was, bijna bovenmenselijk veel heeft gepresteerd, en dit op allerlei terrein. Treffend kwam dit tot uiting in de speech van de heer Duyve- stijn, die de pastoor met een gerust hart ook de deltapastoor durfde te noemen. Hij bood de scheidende dan ook een fraai boekwerk aan over het Deltaplan. Verder werd gesproken door de voorzitter van het W.G., die pastoor Holtkamp de stuwende kracht voor dit mooie werk en de mede-oprichter G.S. hebben de Statenleden in ont werp een voorstel aangeboden betref fende wijzigingen der reglementen voor de waterschappen op de Zeeuwse eilanden, behalve Walcheren. Na overleg met de minister van Waterstaat hebben zij hem meegedeeld een en ander aan de orde te stellen in een buitengewone zitting op 9 ok tober a.s. Keuren de Staten de voor stellen goed, dan zou de concentratie per 1 januari een feit kunnen wor den. In de Statenzitting van 15 april j.l. zijn de reglementen voor de nieuw opgerichte waterschappen Schouwen- Duiveland, Tholen en Nrd.-Beveland vastgesteld. Op 1 maart '58 ontvingen Ged. Staten de opmerkingen van de minister van Verkeer en Waterstaat met betrekking tot de aan de kroon ter goedkeuring toegezonden regle menten. Na een bespreking van déze opmerkingen tussen ambtenaren van het ministerie en van de provinciale griffie, deelde de minister schriftelijk mee, zich in beginsel met de voorge nomen wijzigingsvoorstellen te kunnen verenigen. Echter met betrekking tot een artikel over de uitvoering van besluiten van de algemene vergade ring door ambtenaren van het water schap, handhaafde de bewindsman evenwel zijn bezwaren. Ged. Staten stellen de Statenleden thans voor om de reglementen voor de genoemde waterschappen te wij zigen en aan te vullen volgens het ontwerp-besluit. Dit ontwerp ligt tot en met 13 september a.s. voor belang hebbenden ter visie. Morgen, woensdag 3 september, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 5.50 en 17.58 uur; te Terneu- zen om 5.12 en 17.25 uur en te Vlis- singen om 4.44 en 16.58 uur. van het W.G.-gebouw daarvoor ztjn dank bracht. Afgevaardigden van vele vereni gingen en het kerkbestuur voerden verder het woord. Door de le klas- sertjes van de beide scholen werd met spel en zang hulde gebracht, terwijl door een paartje van om streeks zeven en gestoken in Zeeuw se klederdracht bloemen werden aan geboden. Een en ander stond onder de bekwame leiding van de zusters. Rest ons nog te vermelden dat de collecte in de H.H. Missen 740.- op bracht en dat tijdens de receptie nog vele goede gaven werden bijeenge bracht. De pastoor dankte tenslotte al de parochianen voor hun hartgrondige medewerking aan al zijn plannen, al leek het soms wel eens moeilijk er in te geloven. Zonder uw hulp ware het onmogelijk geweest. 'Wilt blijven zien en begrijpen, dat alles, wat wij deden, bedoeld was tot meer dere eer en glorie van God. Vooruitlopende op de binnenkort te verwachten algehele automatise ring van de telefoondienst in de sec ter Hulst op 8 sept. a.s. te 13.00 uur het telefoonnet Graauw lokaal wor den geautomatiseerd. De abonnees van het telefoonnet Graauw kunnen dan zonder tussenkomst van de tele foniste de aangeslotenen van het eigen net bereiken. Interlokale en internationale ge sprekken dienen echter vooralsnog te worden aangevraagd. De abonnees van Graauw kiezen daartoe het num mer 9, dat verbinding geeft met het telefoonkantoor te Hulst, waar de interlokale en internationale ge- spreksaanvragen van en voor de abonnees van Grauw worden be handeld. De loketopenstelling voor de tele foondienst op 't hulpkantoor Graauw en op de telegraaf- en telefoonsta tions Clingehaven, Kruispolderhaven en Schelfhoutshoek blijft ongewij zigd. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Ro«e Bernd 18 j. met enig voorbehoud. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De jacht op kapitein Ehrlich, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Meis jes voor Tanger, 18 j. m. voorbeh. GOES Grand: De bedelstudent, jl.1. MIDDELBURG Electro: De wereld der stilte, a.l. VLISSINGEN Alhambra: Verraad in Korea, 14 j. Luxor: 4000 dollar dood of levend. OOSTBURG Ledel 8 uur: Ontmoeting in Salzburg, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Rose Bernd 18 j. met enig voorbehoud. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De onschuldige verrader, 14 j. GOES Grand: De bedelstudent, a.l. MIDDELBURG Electro: De wereld der stilte, a.l. VLISSINGEN Alhambra: Verraad in Korea, 14 j. Luxor: 4000 dollar dood of levend. De heer F. den Boer uit Middelburg is, toen hij met zijn auto over de Markt in zijn woonplaats reed, aan gevallen door de gebroede™ F., even eens uit Middelburg. De heer den Boer werd, evenals 'n mede-inzittende, licht gewond door de vuistslagen die hij van een der lieden moest incas seren. Deze man, eerst kort geleden ent- slagen uit het huis van bewaring, waar hij wegens een overval op een bromfietser zijn straf moest uitzitten, gooide een tas op het dak van de auto toen de heer den Boer passeerde. Laatstgenoemde stopte om de tas aen de kant te zetten, waarna F. onder he slaken van woeste kreten de aan val begon. Het duo werd kort daarop door de politie gearresteerd en naar het bureau overgebracht. Daar werd het tweetal gistermiddag pas losgela ten, nadat er procesverbaal was op gemaakt. Ook de our staande cu maak van li trekkelijk rl tentoonstel! inneren hie kunst" en van deze z met de „Es van de We: handel. In c de expositir scheepvaart mi d ei z An di va i.V De tentooi lingen: de heid, de tijden en werd opgei zeer belang Europese stellingen sea van Denemarker nua, Venetii Bergen en i Gothenburg ven en bibli oude handel land en in van kostbar lingen. In J. Wilms, Kunsten van Geleide zorgvuldige modellen b. ter dan schii dere kunstv heid verre t co' s mede, maar niet w Voltaire h< sleutel van h stelling tot deur en poor daad de were ten; het hee ver afgeleger hem ook toe vasteland. H< kingen tusser afstanden ge\ de mogelijkhe verheid er tuurscheppeni der naar al] Terecht stree ook in „De „Maar eerst de zee hebber onderworpen" Het gerecht heeft gistermc de vordering i raai de rechtb 40-jarige koop jarige machi beiden uit Ro vijf jaar en vii met aftrek var De manne zware inbrakr gepleegd. Gistermorge Is het anderh van de familie onbewaakte weg onder de van Apeldoorr ter reed, t< schijnt, dat trein niets v gemerkt. Het dood zijn gew Een Amstei in een plantscx de tas gevond< een schildersb verloren met gulden. Bij opi tot op de laat zijn. op rn er Het gerecht heeft vanmort man Th. van wagenkamp oordeeld tot één jaar met en ontzegging voor de tijd man op 16 feb zijn twee nog een auto had zurd in Dordre vaart toen ee midden op de rode lamp bec agent moest de koopman was hfj heftig De rechtbanl twee jaar gev; trek van voora zegging van oordeeld, van reur-generaal 1 derd. la

de Stem | 1958 | | pagina 2