1ETE" gevechten op voetbalvelden Eden Systeem'" van NAC faalde óók tegen MVV Betaald voetbal E V Strenge winter voor Nederland voorspeld?? NOAD verloor kansloos van prachtig Enschede QUICK Trouw-partijen Mysterie rond SC Enschede DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 SEPTEMBER 1958 de Graag PSV - Elinkwijk 2-0 Sparta - Ajax 4-2 f lflO - SHS 3-2 DOS - Blauw wit 7-3 DVS A - VVV 0-0 Rapid-Feijenoord 3-3 Faderhonc had spit Jan van Geen brak been Proost, PSV EDO versloeg Longa: 2-0 Hein Cu jé in briljante vorm Willem II onfortuinlijk ten onder bij Fortuna til Onze amateurs zijn ge\ raagd Karel de Baere won nachtcri- terium te Leuven .,Vlissingen" won eigen toernooi KNVB- toto ORTHOPAEDISCH VERANTWOORD .80 3031, II 2526, fabriek 1927, kroet rode zomerappel huis- 55-65 41, 60-70 45, II fabriek 30-32, peren: ,e huishoud 65 en op 65-75 35, 60-65 34—35, Ï4, keuken 2728, fa- roet 1121, précose de )ud 50-55 33, 55—60 39, ,briek 2628, kroet en eurré d'amanlis huis- 65 en op 36, groenten: t. p. kistje 3558, 6 st. t. id. 1028, komkom- B 8—14, C 8—12, dubb. -50, stokprinsessen 48i 2028, snijbonen 25 -15, andijvie 712, bos- waspeen 1834, poste- avooiekool 510, rode tinazie 1218, prei 6 Sf, 29 aug. '58. Groen. t. in centen: Sla 5.60- in centen: Bloemkool komkommers C 15. Wit. rs 8-11. Meloenen 70-85. enten: Selderie 10-14. 'eterselie 2. Per kg in telingen I 10, II 6.50. n 9.60-10.50, I 5.90-8.10. I 10. Andijvie 16. Stok- '1. Prins, bonen 25-30. 25-32. Pronkbonen 19. Prei 10-19. Tomaten A 10-27. Uien 5-18. Fruit: Hs M 85-90: 38, M 80- 80: 42-49, 70-75: 42-52, i 26-30, K 31-40. F 19- dlin H I 24, K 19-20, F rin H I 32-35. Zoete ap- eren Clapp's Favourite 1-36.10, M 55-65: 27-35, -32, F 23-31. Jutten pe- 'ruimen: Belle de Lou- rof 47-75, F 36-50. Rei- m I 68. Reine Victoria 51. Ferkes grof 71, mr. Druiven II 1.90. Bramen 1958 ERPEN ig 16 september AN DE U.S.S.R. nten at massa's deed i. 120 Fr. - Voor ine autobus-on- jen, tel. 35.25.75 ïAZIJNEN OES L. Vorststr. 8 Tel. 3920 t nieuwbouw van 22 gedeeltelijk vrije ves- izage tek. bij make- 1. Berg en Co., Nwe. >tr. 43, Breda 69248 re gebruikte aulomo- erwijs Autobedrijf - Hoogstraat 75, tel. 59 Verkoop onder vol- antie Regelmatig keu stuks Betaling te re- 67423 Diesel te koop 180 D -55. Ford Versailles •gward Isabella 1955. onder volledige ga- arage Ruttchen en sprong Tilburgseweg, H K1600-33386-31937. ;sel te koop 1954, 550Ó trmogen. Civiele G.M. >00 kg met achterover erkoop onder volledi- tie. Garage Ruttchen Viersprong Tilburgse- da, tel. K1600-33386- 68965 enheid van de kermis etingen op zondag 31 3 uur en maandag 1 4 uur bij J. Verras, lauw. 18600 'AN DEK STEEN Het 14.000 koppige legioen-in-over- hemden in het Philipssportpark keek zondag verbaasd op, toen het zag, hoe PSV gedurende het eerste kwar tier van de wedstrijd zich moest be perken tot het weerstaan van een vloedgolf van Elinkwijk-aanvallen. Maar na dit voor PSV verontrusten de kwartier, begonnen de rood-witten hun werkelijke kracht te laten zien en dat resulteerde in een doelpunt in de 23e minuut. Na voortreffelijk samenspel met de Zweed Dan Ehnèr snelde Piet Krmver onstuitbaar door de Utrechtse defensie om tenslotte keeper Kraak met een onhoudbaar schot te passeren (10). Ook na de hervatting leverden de stormlopen van de thuisclub voorlopig niets op. Twaalf minuten voor het einde pas nam Röhrig uit een voorzet van back Wiersma de bal op het hoofd en dat betekende 20. Na lange vruchteloze pogingen om een 1—0 achterstand weg te werken is Sparta er tenslotte in geslaagd Ajax met duidelijke cijfers te ver slaan. Schilder verloor in de eerste minuut een kopduel en v. d. Kuil gaf de nog toelopende v. Dijk geen kans. De snelle voorhoede der gasten kwam, ondanks gemis van steun door de halflinie, wel een enkele maal voor het Sparta-doel, maar ook hier gaf de verdediging geen kans meer weg. - Na de rust verslapte de Amster damse defensie zienderogen en lang voor het einde was deze uitgespeeld. In de zesde minuut al wist v. Mourik niets beters te doen dan een voorzet met de hand te onderscheppen en een penalty weg te geven, die Bosselaar benutte. Toen kon worden begonnen aan de Spartaanse zege, die feitelijk de gehele wedstrijd voor de hand had gelegen. Uit de vele volgende aan vallen kwamen twee prachtige kop ballen van v. d. Gijp voort, die even veel goals betekenden (3—1). Van Ede voegde er nog een vierde doel punt aan toe en daarmede was de strijd beslist. Door nog een tegen- I puilt van v. d. Kuil in de laatste mi nuut werd de uitslag 42 voor Ajax wat dragelijker. De grote Haagse derbv tussen de nieuwe ere-divisieclub SHS en ADO is gestreden. Evenals vorige week tegen NAC speelde SHS een onfor tuinlijke wedstrijd. Weer werd een voorsprong van 2—0 verspeeld: erger nog: ADO won met 32. Voor de rust was het een aardige spannende strijd geweest, waarbij SHS al na 7 minuten met 2—0 leidde door doelpunten van linkshalf de Wit (ver schot) en een kopbal van links buiten Huntink. Uit een voorzet van rechtsbinnen Moreels. ADO kwam aan zijn eerste tegenpunt na een half uur toen de Lange Theo Tim mermans haakte. Scheidsrechter jü wees naar de witte stip en middenvoor Schuurman scoorde. Tien minuten voor het slot van de wed strijd werd het 2—2 door linksbuiten Kijnvis, die uit een voorzet van rechtsbuiten Vreken van dichtbij in kopte. ADO bleef in het offensief en even voor tijd maakte Schuurman i it een voorzet van Timmermans het wmnende doelpunt door de bal van dichtbij in het doel te lopen. ,J"*?S„hee£t Blauw-Wit een geducht voetballesje gegeven. Met liefst 10 doelpunten konden de toeschouwers huiswaarts gaan. Met 7—3 wonnen 'V e5n wa<3strijd, waarin duidelijk bleek dat de Amsterdam mers een klasse minder waren dan de landskampioenen. Luiten opende snel de score waarna Tonnie van der Lmde de stand op 2—0 bracht Toen kwam Blauw-Wit en via invafer Noomen kwam Blauw-Wit op 2—1 en het werd zelfs gelijk toen Mul een fout in de Utrechtse defensie afstraf" te. Doch van der Linde en Luiten brachten de rust op 4—2 Direct na de hervatting kwam DOS fel terug en door van der Linde werd met 6—2 Wel maakte Stikkelman er 63 van' maar Lammers zorgde voor de eind: stand 73. Door het te hoge spel van de Am sterdammers hebben zij tegen de li.lange" VW-defensie geen succes gehad. Het was wel aardig maar de itwee enige schoten van DWS kwa men van de halfspeler Klaas Smit. ue Venlose aanval speelde met vier man in de voorhoede doch verder °?n een paar slappe schoten kwam me niet. Toch waren de gasten ge vaarlijker voor de Amsterdamse goal. hee{t het er tegen de Rot- aif>pï?se sterren-ploeg niet slecht Het Het speelde 3—3 gelijk, er aanvankelijk zelfs veel ei 'g„er U1t. want door een trap in een n.f«al door v- d- Hoek en door bnroe .van k°h hadden de Lim- snron~S sP°ediS een 2~0 voor echte?'2 ?°r V' d' Srijp werd het I lanJ l' waarna Meyers de ba- lahs in evenwicht bracht. I r»I°g y?or rust waren de Limbur- t ,.,„„eér vooruit, nu door een goal I ®en' Pas teSen het einde kon r ,ov!nSens slecht spelende Rijvers a—3 van maken. Er zijn zondag in meer dan één opzicht hete gevech ten geleverd op de Nederlandse voetbalvelden. Er werd uiteraard verwoed gestreden om de winst, maar de zwoele temperatuur ivarmde de zaak nog eens extra op. De honderdduizenden toeschouwers trokken hun jasjes uit en stonden toch nog te puffen. De voetbal lers allen semiprofs moesten bovendien op en neer draven en doorslaggevende aanvallen ineen zien te ■ietten, dit alles bij een temperatuur, die eerder voor zwemmen geschikt was. Donderdag 4 september wordt een datum, die enkele prominente voet ballers uit ons gewest op een apart plaatsje in hun geheugen zullen op bergen. Op die dag treedt om te begin nen NAC-speler Louis Overbeeke in net huwelijk. De Bergen op Zoom- se Nellv Koevoets is zijn bruid. Op dezelfde dag waagt ook RAC- speler Koos Maas de grote stap. Hij heeft in Gerda Maas zijn le vensgezellin gevonden. Op 3 juli trouwde zijn broer Alex, ook een speler uit het eerste van de Rijense vereniging. Diens bruid heette. Corry Maas, zodat ook wat de naam betreft de keus gelijk is. Tijdens de rust bij NOAD-SC En schede hebben wij even gesproken met dr. Faderhonc .Tsjech), die in de beste jaren Willem II's trainer was. Hij had verschrikkelijk veel last van spit, maar hij vond toch de tijd om te zeggen: „Enschede zal het volgend seizoen geen aankopen doen. Ik heb momen teel zes knapen in het tweede elftal die onmiddellijk in het eerste elftal kunnen spelen. Over Brousek kan ik zeggen dat hij een zeer groot voet baller is, ondanks de kritiek welke hij in de bladen kreeg na zijn eerste wedstrijd. Het is geen gemakkelijke jongen, doch met een strakke lijn blijft hij in het gareel. Dat we goede reserves hebben be wijst invaller Brouwer. Hij schakelde NOAD-man Louer vrijwel geheel uit". Scheveningen Holland Sport zal geruime tijd de steun van aanvoer der Jan van Geen moeten missen. De 35-jarige middenvoor van de Hagenaars kwam enkele minuten na de rust van de wedstrijd ADO- SHS in botsing met Mickey Clavan. Van Geen kwam ten val en bleek bij deze botsing het linkerbeen te hebben gebroken. Onmiddellijk nadat van Geen van het veld was gedragen besloot de aanvoerder van ADO. dat op dat moment met 12 achterstond, rechtsback Scherpenisse uit de strijd te nemen, zodat beide ploe gen de verdere tweede helft met tien man speelden. Verslaggevers vinden bij P.S.V. altijd een zeer gastvrij en gul onthaal. Zondag werd er in de fraaie perskamer onder de tri bune van het Philips sportpark zelfs bier geschonken. De reden? Niet omdat het zo heet was, noch omdat PSV met 10 aan de lei ding ging, maar omdat PSV zon dag precies 45 jaar bestond. De vereniging telt 9 leden, die 40 jaar of langer lid zijn. Proostzeiden de verslag gevers. De goalgetters treden tevoorschijn. Na twee wedstrijden is er reeds een forse kopgroep, die de nodige tref fers op zijn naam heeft staan. De opvallendste figuur in de rij is de Ensehedeeër Boussek, die met vier treffers in één wedstrijd meteen de leiding nam. NAC-er Canjels, vorig seizoen top scorer, heeft tal van belagers in de strijd om deze begeerde voetbal-titel. De top van de lijst is thans: 1 Boussek (SC Enschede) 4 Bennaars (NOAD 3 v. d. Linden (DOS) 3 Schuurmann (ADO) 3 De Wit (Willem II) 3 Angenent (Fortuna) 2 Canjels (NAC) 2 Fransen (PSV) 2 v. d. Gijp (Feijenoord) 2 v, d. Gijp (Sparta) 2 10 '\?®EEGENHE1D van haar gouden jubileum speelde SC Anderlecht za- i;-?g^vond te B™ssel vriendschap pelijk tegen FC Barcelona (dinsdag de tegenstander van Feijenoord). (3 31 rasultaat was een gelijk spei na «sn 1-1 stand bij de rust Piet v. d. Kuil heeft nogal grote eisen. Hij wil, dat Ajax hem een huis cadeau geeft en als de bruine dat niet trekken kan tekent hij niet. Vindingrijke Amsterdamse supporters zeggen nu: „Piet raakt onderdak bij Ajax". Of niet natuurlijk. (Van onze sportcorrespondent) EDO heeft een bijzonder goede start gemaakt, want het trakteerde zjjn supporters op een 2-0 zege op Longa. Deze stand was al met de rust bereikt. De Haarlemmers worstelden zich los van de taaie Tilburgse verdedi ging en joegen vrij spoedig na het begin de eerste treffer achter Horsten. Belfroid nam die voor zijn rekening. Spiers maakte er kort daarop 2-0 van en daarmee was het vuurwerk eigen lijk opgebrand. De gastheren bepaal den zich voornamelijk tot de verde diging en gaven Longa daardoor geen enkele kans meer. De Middelburgse atleet Hein Cujé (EMM) heeft zaterdag avond tijdens atletiekwedstrij den te Middelburg het Neder lands record op de 10 003 meter verbeterd. Cujé liep de afstand in 29 min 42,9 sec en bleef daarmee 4,3 sec beneden het oude record dat met 29,47,2 op naam staat van Frans Künen (Sprint, Breda), die deze tijd twee jaar geleden tijdens wedstrijden te Brussel maakte. Hein Cujé leverde zijn prestatie tij dens de Zeeuwse atietiekkampioen- schappen. die op de snelle Middelburg se sintelbaan werden gehouden. De Middelburgse atleet, die ons land tij dens de Europese kampioenschappen op de 5 en de 10 km vertegenwoor digde, was oppermachtig. Slechts op de eerste 600 m waren de overigen in staat hem bij te houden. Daarna was het alleen nog maar de vraag hoeveel maal Cujé zijn concurrenten zou dub belen. Met grote voorsprong ging hij als eerste door de finish. Met aanzienlijke achterstand volgde de Zeeuw Hans Bostelaar. In de verwarring, die ont stond na de bekendmaking van het record van Cujé, vergaten de ronde- tellers echter hem de laatste ronde t? laten lopen, zodat hij niet geplaatst werd.,.. Voor de mensen, die het niet gezien hebben: de tweede goal, die Leo Canjels in de ontmoe ting tegen MVV voor NAC scoorde, „zat" wel degelijk. Kee per Weyzen is reeds gepasseerd, maar de voet van de Maastrich tenaar Rutten haalt uit om het leer per kerende post terug in het veld te werken. Voordat dit kon gebeuren was de bal echter duidelijk achter de witte streep geweest. Zie de foto. (Van onze sportcorrespondent) Willem II heeft een bijzonder on gelukkige wedstrijd gespeeld bij For- burgers grepen de numerieke minder heid aan om de Tilburgers de genade slag te geven. De Fortuna-mensen waren vrij tuna Het ging met 5-4 ten onder hoe- di aan de leiding gek0men door wel het gedurende geruime tijd sterk een treffer van Angenent. Willem II had gedomineerd en vooral voor rust echter snel met het antwoord perfect voetbal had laten zien. Er kwam echter een „knak" in het elftal, toen spil Mattijssen na de hervatting geblesseerd raakte en uitviel. De Lim- Het NOAD-bestuur heeft kwade ogenblikken beleefd vóór de wedstrijd tegen SC Enschede. Het liep zenuwachtig heen en weer en iedereen keek op zorgvuldig bijgezette horloges: Om twee uur was er van heel Enschede nog geen spoor te bekennen. En om kwart over twee nog niet. Eindelijk, zes minuten voor tijd, draaide de touringcar van de gasten het parkeerterrein op. Tot ieders verbazing zaten de spelers niet in hun burgerkloffie. Ze waren gekleed in oupe shirts en oude broekjes. In de minuten, die nog restten, konden ze die tenue gemakkelijk verwisselen voor echte „uniformen". Nadien hebben de Tilburgse bestuurderen nieuwsgierig gevraagd, hoe het nu eigenlijk precies zat. De oplossing van het mysterie was tamelijk eenvou dig: Enschede had even voor Tilburg de bus verlaten om in de koele bossen wat aan „warming-up" te doen. „Het was er weer voor", aldus de gasten. terug door de Wit. Koopal, die v. d. Hart handen vol werk gaf, zorgde voor een 1-2 stand en de Wit maakte er voor rust nog 1-3 van. Onmiddellijk na de hervatting kwa men de Limburgers in één stormach tige minuut gelijk door doelpunten van Jongen en Angenent. Toen bo vendien Mattijssen het veld moest verlaten, raakte Willem II even hele maal van de kaart, met het gevolg dat Jongen en Ravenstein een 5-3 voorsprong konden „versieren' Toch versaagden de Tilburgers niet, want in de 41e minuut liep de Wit de achterstand in tot 5-4. DE ZATERDAG te Praag gespeelde voetbalwedstrijd Tsjecho-Slowakije Rusland is met 2-1 door Rusland ge wonnen. HET ITALIAANSE herenteam heeft het Europese bridgekamploenschap behaald. Bij de dames ging de titel naar Denemarken. Nederland (he ren) werd achtste in de eindklas sering. (Advertentie) XJ IX! X! X! 'X) XJ XI XI XJ X! XJ r=j fo? tg? tol tSÏ t=i tsj JsJ til t "1 tïU XI X! XI XI XI XI X! XI X) XJ„ !uëëööL''tl'v' tlei,zor9; zor9 v00r 9ees!' minder valid, massajeugd enz. Giro Het is niet onwaarschijnlijk dat profeten in binnen- en buitenland een zéér strenge winter zullen voorspellen. U kent echter geen zorgen wanneer II Bijstand-loten bezit. Naast vijf woonhuizen (één van die huizen wordt ditmaal door zes-en-zeventig Nederlandse bedrijven van naam geheel aangekleed) o.m. ook vijfhonderd zuiver wollen Zaalbergdekens. Een kwart miljoen gulden aan belastingvrije prijzen en bovendien een kwart ton aan geschenken. Bijstand-loten a één gulden in alle plaatsen van ons land verkrijgbaar bij winkeliers kenbaar aan Bijstand-raambiljetten. De actie wordt gevoerd voor het „Koningin Juliana Fonds" en het „Prins Bernhard Fonds", o.m. ten gunste van bejaardenzorg, zorg voor massa jeugd, jeugdzorg, de nieuwe Europaprijs, zorg voor geestelijk- en lichamelijk minder-validen, vrijetijdbesteding enzovoort. Kesmraadssingel 303 Rotterdam 01800-50000 XJ XJ XJ XJ JXJ tf; C' r~j f3) t.=; r<! t_.i tp-j t-t p t™j tSJ t énl tSJ t>; tsj ta-J t5U XJ XJ JXJ XJ XJ (Advertentie) »<-n (Van onze speciale verslaggever) Het „systeem" heeft NAC op nieuw pijn gedaan. De viermans voorhoede-met-de-terug-getrok- ken-midvoor kwam er, uiteraard bijna, nog minder aan te pas dan in de eerste wedstrijd tegen Scheveningen Holland Sport. MVV hoefde zijn robuste verde diging slechts in één recht lijntje op te stellen om de hele Bredase aanval onschadelijk te maken. Het was te danken aan Can cels gave om doelpunten te ma ken, dat de schade beperkt bleef tot een 3-2 nederlaag. Alleen tegen het eind was NAC de machtige, gevreesde formatie van weleer. Maar toen was het .systeem' in een heel ver hoekje gesmeten en speelde de ploeg weer ouderwets, geestdriftig en met aanvallen die met onnatuurlijk werden geremd door regels uit het boekje. Al de tijd tevoren echter was MW de betere geweet. Het speelde con- ventionee] voetbal. Méér was niet nodig tegen een team, dat zo onwen- roniCen ?chter eIkaar liep, dat zelfs nudden in een stormloop naar het Maastrichtse doel dikwijls geheel onduidelijk bleef, wat de Bredanaars nu eigenlijk aan het doen waren- zwaar aanvallen of zwaar verdedi'- gen. Ze deden het geen van beide want M\)V greep rustigjes in, waar mee de attaque totaal werd ontred derd, maar tegelijkertijd ook heel de,defensie, omdat men voor het een zowel als voor het ander het mid denveld nodig heeft. Misser De man, die NAC voor de grootste onheilen behoedde, moest vanaf het begin reeds optreden. Het was doel man de Rijk, dia de 11.000 toeschou wers vergastte op volbloed keepers werk, hetgeen we] nodig was ook, aangezien de Maastrichtenaren fris van de lever startten en al gauw ontdekten, waar het allemaal niet klopte in de Bredase gelederen. Hij sjouwde een aantal gevaarlijke schoten en kopballen uit zijn heilig dom en pas in de 32e minuut moest hij „neer". Dat gebeurde na een mis ser van Kees Kuys, de laatste die de beweeglijke Ceulen in de weg trad, maar geen schijn van kans had tegen de rappe manoeuvres, die de Lim burger uitvoerde om alleen voor de Rijk te verschijnen, die toen ook uit gepraat was. De Maastrichtenaren bléven in de meerderheid, al speelde NAC het toch af en toe klaar om met onver hoedse uitvallen dicht bij de gelijk maker te komen. In de 43e minuut was Louis Overbeeke daarmee be zig. .Hij werd echter in volle ren naar keeper Weyzen gevloerd door Stevens. Canjels maakte veel werk van de toegekende vrije trap. Met een beheerste, tot op de millimeter berekende boogbal verraste hij heel MW (1—1). Illusie Wellicht heeft de NAC-aanhang naar aanleiding daarvan eventjes de illusie gekoesterd, dat het allemaal nog goed zou komen. Maar dat za) dan wel héél eventjes geweest zijn, want na zeventien minuten rammel de midvoor Bergholtz door de Bre dase defensie heen om 1—2 aan te tekenen en nauwelijks tien minuten later was het al 1—3, nadat een fraaie voorzet van dezelfde Berg holtz bij linksbuiten Budkovic be landde, die inmiddels al wel zo veel van de fouten in de NAC-defensie had geleerd om de juiste weg naar het Bredase doe] te kunnen vinden. Daarna werd de thuisclub wak ker. De viermans-voorhoede ver dween en daarvoor in de plaats kwam het oude, vertrouwde gelid op Weyzen aanstormen. In de 35e minuut had deze tactiek al zoveel zenuwachtigheid veroor zaakt in de verdedigingslinie van de gasten, dat er een tweede Bredase goal van kwam Via een vrije trap. die Overbeeke op de zijlijn verzorg de, belandde de bal bij Canjels Kee per Weyzen dook er naar, kreeg het leer niet onder controle en zag daar door, dat Canjels het alsnog een zetje gaf, waarmee het over de doellijn verdween. Als NAC eerder met dit soort werk was begonnen zou het er waar schijnlijk anders hebben uitgezien. Nu hoefden de Maastrichtenaren zich slechts op de verdediging toe te leggen om de beide punten te kunnen behouden. Eredivisie uitslagen Van ouds - een héél beste Virginia (Van een speciale verslaggever) Reims, zondagavond. Vijf van de zes Nederlandse ama teurs, die aan het wereldkampioen schap op de weg hebben deelgeno men, zullen op 7 september a.s. in buitenlandse wedstrijden starten. Piet Rentmeester, Ab van Egmond, Anton van der Steen en Jo de Haan zullen dan uitkomen in de Grote Prijs van Camaiore in Italië. Dit viertal blijft een week in het zonnige zuiden en zal daar nog enkele wedstrijden rijden. Op dezelfde dag start Harry Scholten in de Ronde van West-Ber- lijn. De mogelijkheid bestaat, dat René Lotz of Theunissen hem zullen vergezellen. DOS - Blauw Wit 7—3 NOAD - Sportclub Enschede 2—6 Rapid JC - Feijenoord 3—3 NAC - MW 2—3 ADO - Scheveningen H. Sp. 3—2 DWS/A. - VW 0—0 Sparta - Ajax 4—2 Fortuna '54 - Willem II 54 PSV - Elinkwijk 2—0 STAND PSV 2 2 0 0 4 4—0 SC Enschede 2 2 0 0 4 7—2 Fortuna '54 2 2 0 0 4 6—4 DWS/A 2 1 1 0 3 1—0 Sparta 2 1 1 0 3 4—2 Feyenoord 2 1 1 0 3 64 ADO 2 1 1 0 3 4—3 MW 2 1 1 0 3 5—4 DOS 2 1 0 1 2 7—4 VW 2 0 2 0 2 1—1 tapid JC 2 0 2 0 2 5—5 NAC 2 0 1 1 1 4—5 Schev. H. S. 2 0 1 1 1 4—5 Willem II 2 0 1 1 1 4—5 Ajax 2 0 0 2 0 2—5 Blauw Wit 2 0 0 2 0 3—9 Elinkwijk 2 0 0 2 0 0—3 NOAD 2 0 0 2 0 3—9 PROGRAM 7 SEPTEMBER DOS-PSV, Blauw Wit-NOAD, SC Enschede-Rapid Feyenoord- NAC, MVV-ADO, Schev. Hol land Sport-DWS-A, VVV-Spar- ta. Ajax-Fortuna, Willem II- Elinkwijk. Eerste ilivisie UITSLAGEN Eerste Divisie A: VSV - Volen- dam 9—6; DFC - Alkmaar 34. Eerste Divisie B: Volewijckers- HVC 3—3. PROGRAM 7 SEPTEMBER BVV-Fortuna VI., Eindhoven- ZFC, AGO W-Leeuwarden, Alkmaar-Helmond, SVV-DFC, Limburgia-Wageningen, Haar lem-Graafschap. PROGRAM 7 SEPTEMBER Sittardia-Rigtersbleek, Vitesse- RCH, GVAV-HVC, Helmon- dia-Heracles, RBC-Stormvogels Roda Sport-Excelsior, KFC- Volewijckers, Tweede divisie UITSLAGEN Tweede Divisie A: EDO - Lon ga 2—0. Tweede Divisie B: Tubantia- PEC 3—3; Oldenzaal - Zwolsa Boys 02; Enschedese Boys- Oosterparkers 23; Velocitas-Be Quick 55. PROGRAM 7 SEPTEMBER De Valk-ONA, UVS-EDO, EBOH-Dosko, 't Gooi-Hilver- sum. PROGRAM 7 SEPTEMBER Go Ahead-Oosterparkers Zwar- temeer-NEC Heerenveen-Veen- dam, Zwolse Boys-Rheden, (Van onze sportcorrespondent) Om NOAD en SC Enschede bezig fe zien waren ruim 9000 toeschouwers opgekomen. Na afloop van de wed strijd was er bij die 9000 toeschou wers slechts één mening: Enschede heeft een prachtige ploeg. In de 13e minuut werd het 01 door v. d. Wel, die handig naar bin- hen gezwenkt was. NOAD stelde alles in het werk het spel te verplaatsen, doch de bezoekers speelden met zulk een gemak, dat het leek of de ge hele Tilburgse ploeg „stil" stond. In de 25e minuut werd het 02. Lenstra plaatste een pass met veel effect voor de voeten van Bousek, die on houdbaar voor Onderstal kon inschie ten. De NOAD-achterhoede had het bijzonder zwaar. Dat zij aan het wan kelen gebracht werd lag in hoofd zaak aan Lenstra en Bousek, die on ophoudelijk de achterspelers van het doel weglokten. In de 31e minuut kre gen we een fraai doelpunt van Abe Lenstra. Lenstra kreeg van Schaap de bal toegespeeld, passeerde enkele NOAD-mensen en stormde op het doel af. Onderstal kwam uit het doel. viel Lenstra aan, doch met een schijnbeweging had Lenstra de bal vrij ën liep op z'n dooie gemak naar het NOAD-doel, centimeters voor de lijn schoot hij hard in (03). In de tweede helft ging NOAD zeer fel van start. Bennaars, een grote aanwinst voor NOAD. knalde hard in en v. d. Wint moest alle zeilen bijzetten om score te voorkomen. Na 10 minuten werd het 04. Een voor- Karei de Baere heeft in Leuven het zg. nachtcriterium gewonnen. Hij leg de de 108 km af in 2 uur 38 minuten. Tweede werd zijn landgenoot Pino Cerami. Op de derde en vierde plaats eindigden twee Nederlanders nl. Plan- taz en Hein van Breenen; zij hadden dezelfde tijd als de winnaar. Rik Luy- ten (B.) werd 5e met een achterstand van 18 seconden. Te Vlissingen werd zondag het tra ditionele toernooi om de „Schelde- beker" gehouden, het zgn. revanche- toernooi voor de teams, die hebben deelgenomen aan de strijd om het kampioenschap van Nederland voor amateurs. Landskampioen Velox inmiddels overgegaan naar de semi- profsectie ontbrak. De clubs speelden een halve com petitie. met wedstrijden van twee keer een half uur. „Vlissingen" en Alliance eindigden gelijk, zélfs met een gelijk doelgerniddelde. Strafschop pen beslisten ten gunste van de or ganiserende vereniging. De uitslagen waren: Quick-Hengelo 11, Alliance-VIissingen 11, Hen- gelo-Alliance 02, Vlissingen-Quick (N) 22, Hengelo-Vlissingen 02, Quick (N)-Alliance 22. De eindstand: 1 Vlissingen, 2 Al liance, 2 Quick (N), 4 Hengelo. zet van v. d. Wal knalde Bousek zui ver in (04). Een pass van v. Osch stelde Bennaars in staat de achter stand te verkleinen 14 (14e min.). Het Enschede-doel werd belaagd en in de 29e minuut werd het zelfs 24 toen Du Chène een pass gaf naar bennaars, die langs v.d. Wint schoot. Nu is het genoeg, moeten de groot meesters van Enschede gedacht heb ben. In de 38e min. schoot Bousek in (25) en in de 40e minuut werd het 2—6 toen Voges een pass gaf naar Janssen die hard tegen de paal schoot. De terugspringende bal werd door Bousek ingekopt. In de KNVB-toto werd voor een bedrag van 213.066 gulden ingezet. Er kon dus een eerste prijs van 59.660 van af, die vermoedelijk gedeeld wordt door vier deelne mers, die dertien van de veertien uitslagen goed hadden. Voor de tweede prijs van 25.565 meldden zich tot nu toe veertig gegadigden met twaalf punten. Er konden „slechts" veertien uit slagen juist worden voorspeld, om dat de ontmoeting EDO-De Valk verviel. (Advertentie) VOETBALSCHOENEN met patent rubberzolen vieren triomfen op de nederlandse voetbalvelden, want ze zijn Door extra versterking in het hol van de voet be horen klachten over door gezakte voeten en pijnlijke voet- en kuitspieren nu de finitief tot het verleden. Vraag Uw sporthandelaar QnRili Sportschoen fabriek N.V, Hengele (0104

de Stem | 1958 | | pagina 5