Spanje wordt vruchtbaar met honderden stuwmeren De Schelde Sn Franse boeren allesbehalve tevreden LE J.H. v. Blommestein Fa. Smet-Meul als niets meer helpt dan helpt noc 'n KLEINTJE schrijfmachines goed dansen lesaanvang 6alay0nd eÜT Middenstandswoningen BOUWKUNDIG STUDIECENTRUM D\ Ook in de Y.S. ongerustheid I SHELL I „De Blauwe Kei'' OCCASIONS DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 30 AUGUSTUS 195R Landbouwonderwijs blijft nog achter Jimmy Wilson geen spreekuur uit Amerik. Dump —tm Garagebedrijf A. BIESBR0ECK y Gedeputeerde Staten van Zeeland Degelijke opleiding is belangrijk in de drukkerij Engel naa I I Ondanks dat het afgezaagd klinkt, blijft Spanje het land van de eeuwigdurende contrasten op alle gebied. Die contrasten bepa len het beeld van het land, de voor- en tegenspoed, de ellende en het geluk. Heel sterk is dat het geval op het gebied van de water huishouding, daar het water, of liever het ontbreken van water, voor een groot deel de oorzaak is van de achterstand die Spanje op de rest van Europa heeft. Op dit gebied spreken de contrasten dan ook het sterkst Er zijn streken in Spanje, zoals de Levant, waar uitgestrekte si naasappelplantages zijn aangelegd en die „de tuin van Europa worden genoemd. Er zijn gebieden, waar men driemaal per jaar kan oogsten. Andere streken zoals het hete Estremadura, behoren tot de meest onvruchtbare ter wereld, omdat het er dikwijls drie jaar lang niet regent. De streek rond Valencia wordt vrij wel jaarlijks door overstroming van de rivier de Turia geteisterd. Elders, in de omgeving van Madrid, ont beert men het water zozeer, dat men voor de woningbouw benodigde ce ment soms moet aanmaken met wijn! Op vijfentwintig kilometer afstand van Barcelona drinkt men het ganse jaar door het heerlijkste bronwater, terwijl in de stad zelf vele dagen per jaar de kranen droog staan. AI eeuwenlang worstelen de Spaanse regeringen met het probleem van een goede waterverdeling en tot nu toe heeft men er nog geen afdoende op lossing voor gevonden. Toch is ook hier onder de regering van generaal Franco een kentering in gekomen. 1Si de laatste twintig jaar is een ingrijpend en veelomvattend hydro grafisch programma in uitvoering ge komen dat voorziet in de bouw van enkele honderden stuwmeren, „Panta- nos", die in de toekomst zorg moeten dragen voor een constante bevloeiing van ruim vier miljoen hectaren bouw land. Tevens zorgen de in deze stuw meren gebouwde elektrische centrales voor een geleidelijke opvoering van de Spaanse elektuciteltsproduktie tot tenminste 38.000 miljoen kilowatt-uur per jaar. Dezer dagen heeft generaal Franco het honderdvijftigste complex stuwmeren in bedrijf gesteld. Dit is gebouwd in de Taag en in de Gua- diela en is het grootste van West- Europa. Van groot belang Dit complex van twee stuwmeren, die onderling met elkaar door een watertunnel van 3,5 kilometer lengte zijn verbonden, is van grote beteke nis voor het dorre land van Nieuw Castillië en voor Estremadura. Het strekt zijn invloed uit tot in Portugal, waar de dorpen aan de benedenloop van de Taag verschoond zullen blijven van de jaarlijks terug kerende wateroverlast die de rivier hun in de regentijd aandoet. Dat wa ter wordt door de stuwmeren opge vangen en over een groot oppervlak over de landerijen uitgestort! Thans Castillië en Estremadura met kracht aangepakt worden. Dat vormt echter een geheel nieuw probleem. Want de gemiddelde Spaanse boer munt uit door onkunde in zijn vak. In vele streken van Spanje worden nog hou ten ploegen gebruikt en heeft men heel in de verte wel eens iets van landbouwmachines gehoord, men heeft er nog nooit een gezien. De boertjes zijn nooit anders gewend geweest dan onder de druk van een feodaal sys teem in barre, schier onvruchtbare grond te werken. Zij zullen geheel opgevoed moeten worden. Dat vergt een uitbreiding van het in Spanje nog gebrekkige landbouwonderwijs en schept een complex van geheel ver schillende problemen. Want 't onder wijs zal in Spanje meer dan een gene ratie vorderen. Wegens het ontbre ken van individueel kapitaal zullen de boeren in coöperaties bijeenge bracht moeten worden, onder een be kwame en onbaatzuchtige leiding en die is in Spanje niet gemakkelijk te vinden. Toch zijn reeds ook op dit gebied belangrijke resultaten geboekt, o.a. in het plan Badajoz. Hier is een van de armste provincies in vijf jaar tijds opgewerkt tot een van de rijkste. Niet minder dan twintig nieuwe dor pen zijn er verrezen en naar het oor deel van onpartijdige Amerikaanse deskundigen betreft het hier een on derneming, die zijn weerga in de wereld niet vindt. Oud vraagstuk Wij zeiden het reeds, het vraagstuk van de bevloeiing van de dorre door de zon gestoofde landerijen van Spanje is oud. Toch werd dit probleem tijdens de Moorse overheersing reeds flink aan gepakt. De Arabieren legden ingenieu ze bevloeiingssystemen aan die van de thans vrijwel onbruikbare gronden rond Madrid, de graanschuur van Europa maakten. Na de verdrijving van de Moren keek niemand meer naar deze bevloeiingswerken om. Zij raakten in verval, werden afgebro ken en verdwenen tenslotte geheel. Thans weet men niet precies meer hoe de Arabieren te werk zijn ge gaan. Het huidige plar. voorziet in de bouw van in totaal 370 stuwmeren die ge zamenlijk een capaciteit zullen heb ben van 38.000 miljoen kubieke meter water. 150 van deze meren zijn reeds kubieke meter bevatten. Negentig, met een capaciteit van 11.000 miljoen kubieke meter, zijn er in uitvoering en op papier is de bouw van 128 an dere met een gezamenlijke inhoud van 12.000 miljoen. In totaal zullen deze waterwerken vier miljoen hec taren land bevloeien en 34.000 mil joen kw-uur opleveren. De thans in werking zijnde 150 stuwmeren dragen zorg voor de bevloeiing van 1.200.000 hectaren land. De nieuwe Pantanos in de Taag en de Guadiela zijn enorm van omvang. Dat in de Taag, dat de naam „Entre- penas" draagt, is 54 kilometer lang en kan bijna 900 miljoen kubieke wa ter bevatten. Het andere dat Buendia heet naar het dorpje dat door het water werd verzwolgen, is kleiner, maar aanmerkelijk dieper. Met een omtrek van 51 kilometer kan het ruim 1500 miljoen kubieke meter be vatten. Op sommige punten is het bijna 75 meter diep. De grote tunnel die beide meren verbindt heeft een doorsnede van 44 vierkante meter en houdt het waterpeil in beide meren even hoog. Jaarlijks leveren de cen trales die in de stuwdammen zijn gebouwd gemiddeld 175 miljoen kilo watt. Het ganse projfct heeft 750 miljoen peseta's gekost, dat is onge veer 60 miljoen gulden. Verdord land zal weer vruchtbaar worden door de toevoer van water, de belangrijkste levensvoorwaarde voor Spanje. Zou het mogelijk zijn het ganse land in een allesomvattend bevloeiingssysteem te betrekken, dan zou Spanje ongetwijfeld het belang rijkste landbouwland van Europa zijn. Want de grond is over het al gemeen zeer vruchtbaar. Maar er ontbreekt water. De nieuwe stuw meren van Buendia en Entrepenas zijn wederom een grote vooruitgang en zij doen vele landbouwers 3e toe komst hoopvol tegemoet zien. kan de agrarische ontwikkeling van aangelegd. Zij kunnen 15.000 miljoen Dat ook in de Verenigde Staten het vonnis tegen de neger Jimmy Wilson verontwaardiging heeft gewekt, mag blijken uit het verzoek, dat de gou verneur van de staat New York aan zijn collega in Alabama heeft gericht. Averell Harriman verzocht gouver neur Folsom, het vonnis (de dood straf) opnieuw in overweging te ne men, daar „veel mensen in de staat New York hun bezorgdheid erover hebben geuit". Wilson werd ter dood veroordeeld, omdat hij een bejaarde weduwe en kele dollars had ontstolen. Het hooggerechtshof van Alabama heeft inmiddels de zaak tegen Wilson uitgesteld. Mocht de uitspraak eerst komen na de dag, die reeds als exe cutie-datum is vastgesteld, dan zal deze datum automatisch verschoven worden. (Van onze Paryse correspondent) De Franse boeren zijn nog altijd ontevreden. Ze hadden van generaal de Gaulle meer begrip ver wacht voor hun moei lijkheden. Nu deze eist, dat ook de boeren offers brengen, inderdaad drin gend noodzakelijk voor de economische en socia le wederopbouw van Frankrijk, beginnen ze tegen te sputteren. In Parijs hebben de afge vaardigden van de na tionale boerenfederatie vergaderd evenals ove rigens in Lyon, Mon- taubon, Angers en an dere steden. De afge vaardigden hebben stel ling genomen tegen de huidige regering de Gaulle „die zich niet houdt aan het contract met de landbouwers wereld". Men is teleurgesteld door de nieuwe graanprijs, die volgens de boeren 2,5 fr. per kilo meer had moeten zijn en men vreest ook moeilijkheden met de prijzen van melk, suiker bieten en andere produk- ten. De boerenwereld heeft unaniem besloten om een nieuwe, massale protest beweging te organiseren, op 30 augustus in Mon- tauban, op 1 september in Bourg-en-Bresse op 2 sep tember in Rennes en Sens enz. Rond Sens wonen eni ge honderden Nederlandse en Vlaamse boeren, die besloten hebben niet aan de manifestatie deel te ne men omdat „men" de be toging een politiek karak ter zou kunnen aanwrijven. Door het houden van deze betogingen vóór het refe rendum willen de leiders van de boeren nog eens onderlijnen, dat ze geen stelling hebben genomen voor wat betreft een ja of nee betreffende de nieuwe grondwet. In dit opzicht laten de boerenleiders hun leden volkomen vrij. Hun teleurstelling op econo misch gebied wil dus niet zeggen, dat de boeren in grote massa tegen de grondwet zullen stemmen. De vraag of de betogende boeren opnieuw de wegen zullen versperren teneinde hun actie kracht bij te zet. ten en het grote publiek in te lichten is nog niet be antwoord. Men denkt er ernstig over. Volgens de boeren zitten de hoofdschuldigen in de handeldrijvende stand, die enorme winsten maakt op de voortbrengselen van de boer. Zodoende komt men aan hoge cindprijzen, ter wijl slechts een klein deel er van In de beurs van de voortbrengers terecht komt. Dit argument is niet zonder meer te ontzenu wen onder andere voor wat betreft vlees, brood en fruit. En temeer, omdat ook deze regering de han deldrijvende middenstand nog niet heeft durven of kunnen aanpakken zijn de boeren boos. Veel gevaarlijker is, dat de boerenleiders ook te leurgesteld zijn door de nieuwe grondwet. Ze wil len een organische wet, die de uitvoerende macht verplicht regelmatig con tact op te nemen met de vertegenwoodigers van de boeren, de industriëlen, de kleine bedrijven enz. Ge neraal de Gaulle, die zelfs veel schijnt te voelen voor een dergelijke, corporatie ve geest heeft om tot nog toe onbekende reden ook op dit stuk geen rekening gehouden met de verlan gens van de boeren. Ondertrouwd Elly de Ridder en Wilhelmus de Maat. Kuitaart 48 Rapenburg 88. De plechtige huwelijksinze gening zal plaats hebben op donderdag 11 september 1958 om 10 uur in de R.-K. Kerk van de H. Cornelus te Lams- waarde. Receptie van 2 tot 3 uur. Toekomstig adres Rapen burg 88. 413-0 Op 3 september a.s. hoopt Maria Coieta Maerschalk- de Cock haar 80ste verjaardag te vie ren. Dat zij nog lang moge leven is de wens van haar dankbare zoon Aloys. Hulst, Tivoliweg 71. 408-O Dankbetuiging Voor de vele blijken van be langstelling, tijdens de ziek te en bij het overlijden van onze geliefde zoon, broer, zwager en oom, Cornells van 't Westende betuigen wij onze oprechte dank aan de eerw. heren geestelijken, dokter Gelder blom en wijkverpleegster, alsmede aan de geneesheren en de eerw. zusters van het St.-Joannaziekenhuis te Goes en allen, die blijken van deelneming hebben be toond. Fam. v. 't Westende 's-Heerenhoek, 30 aug. 1958. Nassauweg 5. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen). GeborenEveline, dochter van de heer en mevrouw Es- bach-Bosse, Tilburg. Overleden Cath. v. d. Broe- ke-Sehout, 68 jaar, Seroos- kerke. J. Heden overleed ten- I gevolge van een nood lottig ongevel, onze innig geliefde en zongzame echtgenoot, vader, be huwd- en grootvader, de heer PETRUS FRANCISCUS VAN KRUIJSSEN echtgenoot van Rozalia Wouters in de gezegende ouderdo van bijna 86 jaar, ge sterkt door het H. Olie sel. Stoppeldijk: R. v. Kruijssen-Wouters Sluis: A. van Kruijssen M. v. Kruijssen-v. Esbroeck en kinderen Koewacht: P, van Kruijssen A. v. Kruijssen-Baert en kinderen Rotterdam: P. Naessens N. Naessens-v. Kruijssen en kinderen Stoppeldijk: H. v. Laare I. v. Laare-v. Kruijssen en kinderen De plechtige uitvaart dienst gevolgd door de begrafenis zal plaats hebben maandag 1 sept a.s. om half tien in de parochiekerk van de H Gerulphus te Stoppeldijk waartoe wij u beleefd uitnodigen. Rozenkransgebed zon dagavond 6 uur in de kerk. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden en begrafe nis van mijn dierbare ECHTGENOOT, BROER EN OOM, betuigen wij U hiermee on ze oprechte dank. Uit aller naam Wed. Z. van Zitteren- de Maertelaere. Westdorpe. 449-0 1, 2 en 8 september NU DE AVONDEN KIL WORDEN..,, kunt u het in huis gezel lig maken met een PETROLEUM- STRAALKACHEL. Wij hebben vele goede mer ken o.a. Fyrside - Wel! - Straler Haller - Clarus - De mon - enz. Dubbele Poort 6 Hulst Gr*//i£ //Minaimp Fa. J. G. HC 0L1EST00K met vberwarmie ILLESTELLE le keus onder volle garantie koopt men bij de vakman tegen lage prijzen EMZET Kantoormachinehandel Wolphaertsbocht 431 Rotterdam Z. Tel. 173413 Bet. desgewenst 6-24 maanden Veie personen gevraagd, die een bijdrage storten voor de nieu we kerk van pastoor Beuken te Breda, Giro 114455 t.n. Gilde Kruisvaarders St Michael Allround monteur gevraagd bij Automobielbedrijf Th. Wee- maes N.V. i.o., Kloosterzande, tel. 157. 18599 Bijverdienste! Gratis inlich- tlngen: Postbus 36, Dordrecht. Bijverdiensten - zoekenden, schrijft aan no. B 1 Bur. de zer. Voor iedereen mogelijkhe den. Ink geh. vrijbl. Dienstmeid gevraagd kunnende koken voor 2 personen in mod. appartement, goed loon. Aan bieden 's morgens tot 12 uur. Herskowie, Frankrijklei 57, Antwerpen. 69122 kenmerkt beschaving. Goed dansen leert u, dat garandeert U COR BILDERBEEK. Clubs, waar kath. jongelui welkom, ja van harte wel kom zijn. AXEL: zond. 12 uur - par.- huis. HULST: zondag 2 uur - pa tronaat 4e KLOOSTERZANDE; zondag 4 uur - De Nijs SLUIS: maandag 7.30 uur Hof van Brussel •fc' AARDENBURG: dinsdag 7.30 uur - Roode Leeuw ïjC* TERNEUZEN: woensdag 7.30 uur: Dijkstraat 10 4e 's HEERENHOEK: donder dag 7 u. - Jeugdhoeve 4e HEINKENSZAND: vrijdag 7 uur Hoondert GOES: vrijdag 8.30 uur: Flora IJZENDIJKE: dinsdag 9 sept. 7 uur. SAS VAN GENT: maandag 15 september HULST: zondag 7.30-11 uur: Patronaat 4e AARDENBURG: zondag 7.30 11 uur. 4e '-HEERENHOEK: zondag 7 september. de beste brandstof voor uw oliehaard! Nette jongen gevraagd per 15 september as keukenhuisknecht eventueel intern. Grand Hotel, Rotterdam, Terneuzen. Jongen voor Frankrijk omge ving Umoges bij Hollandse fa milie, voor boerenwerk, opge nomen in gezinsleven, kan la ter bedrijf beginnen. Loon,kost en inwoning. Inl. bij Kegelaer, Kloosterzande, tel. 163. 18601 ±!^!±±M± Coupeuse b.z.a. voor alle voor komende naaiwerken zowel aan huis als buitenshuis. C. v. Doe selaar, Piersenspolderstraat 54, Sluiskil. 18604 WMfc"" Spotkoopje! Kofferschrijfmachi ne z.g.a.n. 185,-; tevens re kenmachine, gemakkelijker kan het niet, ad 2,50 p.w. Brie ven onder no. 67323 bureau van dit blad Een z.g.a.n. winkelinventarl» te koop aangeboden, alsmede een diepvries container, grote maat. Brieven onder no. 69059. Goed afgerichte politiehond te koop. Te bevr. J.C. Raming, L. Brugstr. 11-21, Breda, tel 24001. 69220 Speel zonder risico met baby. S.G.A. plastic broekjes voorko- men „vochtige" gevolgen. Kredieten t.m. j 4000,- voor aankoop meubelen en woning textiel. Rechtstreeks van fabr. Enorme besparing. Soepele be- terdam. Wasmachinefabriek heeft eni ge licht beschadigde wasma chines gloednieuw met garan tie 1 125,- en 145,- Vraagt demonstratiePostbus 24 Zwijndrecht. 67758 Contantzaak levert dames-, he ren- kinderkleding, lederen kle ding. Gratis op zicht. Betaling vanaf f 2,- p.w. per giro. Strik te geheimhouding. Brieven on der no. 65322 bureau van dit blad. 9 mooie merkbrandkasten te koop ook per stuk van inrich ting maten variërend van 0,70 m tot 1.70 m hoog. Br. no. 68979 Bur, v.d. blad. Radio, televisie, wasmachines, centrifuges, alles op gem bet. voorw Br. no. 8283 v.d. blad Aardappelmanden en wasman den uit voorraad leverbaar. - Fr Riske. Bierkaaistraat, Hulst. Motorfiets en bromfiets te koop bankstel, clubstel, tuinbank, - droogpalen, tafels, stoelen, kas ten, ledikanten, nieuwe stenen inmaakpotten enz. H. de Nek- ker, Julianastr. 93, Heikant, tel. 731, Hulst. 18603 Fotoapparaat Rolleycord te koop met tas lens 3,5 in pri ma staat ƒ150,-. Feijter-But, Axel, tel. 605. Prismakijker te koop 75,- Feijter-But, Axel, tel. 605, Vrij te aanvaarden prachtige middenstandswoning te koop. - Bisonstraat 6, Breda (tel.33793) Voor- en achtertuin, grote eet- zitkamer, 4 slaapkamers, dou checel en zolder. Bezichtiging na afspraak, vraagprijs 21.000,- Keuze uit nieuwbouw van 22 bouwers, gedeeltelijk vrije ves tiging. Inzage tek. bij make laars v.d. Berg en Co., Nwe. Ginnekenstr. 43, Breda. Winkel met bakkerij en huis te huur Esschenhout 158, Ka pellen, België. 1974 In aanbouw in het nieuwe uitbreidingsplan (achter Fatimakerk) te Breda Gunstig gelegen bij kerk en scholen. KOOPPRIJZEN f 13.825.— K.K. Bij aanvraag van een toeslag ontvangt koper min. t 900.—. Inl. Bouw- en Aann.-bedrUf Fa. P. J. MOL en Zonen Antiloopstraat 51, Breda, tel. 37375, b.g.g. 32092-38692 „PEVO". Door het volgen van onze cursus „PER- SOONSVORMING" (Amerikaans systeem) ls het succes voor uw leven verzekerd. Zakenlieden, vertegenwoordigers e.a. nodigen wij uit tot het bijwonen van onze openbare avond maandag I sept. in café-rest. „De Beurs", Gr. Markt 6 te Breda. Aanvang 7.30 uur. Toegang vrij. Inlichtingen Tel. 9134, Dordrecht. VAUXHALL VELOX 1953 kl. zwart, in prima staat VW DE LUXE 1955 met radio op nieuwe banden FORD VEDETTE 1949 slechts 44000 km gelopen nieuwe banden, in prima conditie, spotprijs JAWA JUNIOR 1955 150 cc, slechts 30.000 km ge draaid, als nieuw. Speciale prijs OPEL 1952, verkeert in uitstekende staat. KL. BAGIJNESTRAAT 25 HULST TEL. 212 Erkend handelaar in gebruikte automobielen. de moderne aard-lijn! Hoe volmaakt passen de Schelde- modellen in ieder nederlands interieur, dus ook in uw kamer PERMANENT DUPLEX KOLENHAARD model 63 Met Jena glasstrips in zwart I 325.- oli/fgroen l 375.- Methetvernultige dubbel c«roulatiesysteem dat de Schelde-haarden beroemd (en zuinig I) heeft gemaakt Een ware overvloed aan warmte dringt door tot in ieder hoekje van het vertrek Vraag neen eis een Schelde haard. Dit model ls ook voor ollestook verkrijgbaar NV HAARDENFABRIEK BFftGCN OP ZOOM HAARDENBOUWERS SINDS 1834 Aid. DORDRECHT Dir. E. J. A. SCHMITT Curs. te Alkmaar, Arnhem, Dordrecht, Eindhoven, Emmen, Enschede, Groningen (P.B.O.), Leeuwar den en Zwolle, in samenwerking met de kringen B.N.A. Avondopleiding (1 avond per week) voor: A. EX. BOUWKUNDIG OPZICHTER B.N.A. B. EX. BOUWK. BUR. KRACHT (Tek.) P.B.O. Aanvang lessen in september 1958 Vereiste opleiding lagere Technische School Spreekuur dinsdag 2 september des avonds van 8-9 uur aan de school, Groenedijk 49, Dordrecht. Uitvoerige prospectus wordt op aanvraag toegez. door de adm. C. L. Schilperoord, Javalaan 54, ^Zwijndrecht, telefoon K 1850-1292. Kamer aangeb. te Breda met pension voor student H.T.S. Br. onder no. 69107, tel. 32 391. Breda-Den Haag. Riante 4 ka merwoning. Bezuidenhout rui len voor woning Breda of om streken. Maystraat 67, Den Haag. tel. K1700-720267. 69261 Modern ben.huis aangeb. aan hoofdweg Rotterdam. Bev. 3 kamers, vestibule, gang, w.c., douche, keuken, geiser, tuintje, vrije woning Breda of omge ving Br. onder no. 69273. Voui oetere gebruikte automo- Dieler Verwijs Autobedrijf - Roosenaaai Hoogstraat 75, teJ 4583 en 4859 Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks Betalinp te re- geien67423 Mercedes Diesel te koop 180 D B.j. 1954-55. Ford Versailles 1956. Borgward Isabella 1955. Verkoop onder volledige ga rantie. Garage Ruttchen en Zn., Viersprong Tilburgseweg, Breda, tel. K1600-33386-31937. Steyr Diesel te koop 1954. 5500 kg laadvermogen. Civiele G.M. C. 1953, 4000 kg met achterover kipper. Verkoop onder volledi ge garantie. Garage Ruttchen en Zn., Viersprong Tilburgse weg, Breda. tel. K1600-33386- 31937 68965 Mercedes Benz type 220 te koop, bouwjaar 1953 in 100 pet. conditie, zowel motorisch als mechanisch. Cpl. met schuif- dak, kachel en vele accessoi res. Vito Garage, Ginneken- weg 340-342, Breda, telf. 36173. Twee- en drieschaar rondgaan de tractorploegen voor de lift. als nieuw, 1 bandenkar J Kint, Smederij Oude Molen, tel. 20. Voor Miedema wagens en kar ren „Mietra" transporteurs. - Ook tweedehands wagens env karren. Te bevr. Jac. v. d. Horst, Appelaarseweg 16, Fij- naart, tel. 201. Bestel tijdig uw turfstrooisel en draineerbuizen, met of zonder kraag, bij J.C. Sneep Dzn., tel. 56, Kon. Wilhelminastraat 4 Willemstad. 8281 Y////M, Kinderwagen reparatie. Kap vernieuwen m alle gewenste kleuren binnen bekleding, ver chromen en opspuiten. Wij ma ken ze weer als nieuw. U belt en wij komen. P. Vink, Pr. Hendrikstr. 25, Breda, tel. 35814 68953 Drietex houdt Enkalon, nylon, no-iron wit. Aanbevolen door de A.K.U. Zelfstandigen: neemt een A AI-ÏN polis. Een ziekenhuis verzekering, aangepast aan de tijdsomstandigheden. Voor alle leeftijden. Wij bezoeken u na bericht zonder enige verplich ting uwerzijds. Inspectie voor Zeeland: C.H. Vijgeboom jr. te Cadzand, tel. K1179-268. 20555 Hulst, Schutterssoc. „Graauw- se Poort" bij G. Nijs grote schieting op zondag 31 aug. beg. 3 uur. Het bestuur. 18602 Ter gelegenheid van de kermis Bekerschietingen op zondag 31 aug. om 3 uur en maandag 1 sept. om 4 uur bij J. Verras, Paal, Graauw. 18600 Wiihelminaschietingen op de staande wip op zondag 31 aug. en maandag 1 sept. bij Roza Everaard, St. Jansteen. Beg. 3 uur. 18598 Zondag 31 augustus schieting bij J. v.d. Bergen, Clinge. Be gin 3 uur. 18591 Reeds een prima Solex brom mer voor 349,50. Rijwielhan del J. Spee-Weemaes, Graven straat 194. Clinge, tel. 867. Al le reparaties. 18596 maken bekend, dat ter voldoening aan artikel 13 der Waterstaatswet 1900 ter Provinciale griffie te Mid delburg en ter secretarie van de gemeenten op Schouwen-Duiveland, Tholen, Nood-Beveland en Zuid-Beveland van 2 tot en met 13 september 1958 ter inzage is nedergelegd hun voorstel aan de Pro vinciale Staten tot wijziging van de reglementen voor de Waterschappen Schouwen-Duiveland, Tholen en Noord-Beveland, alsmede tot wijziging van het op 23 juli 1957 ter openbare kennis gebrachte ontwerp- reglement voor het waterschap De brede watering van Zuid-Beveland. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld van dit voorstel kennis te nemen en hun bezwaren daartegen aan de Provinciale Staten schriftelijk in te dienen uiterlijk 13 september 1958. Middelburg, 26 augustus 1958. Gedeputeerde Staten voornoemd, A. F. C. DE CASEMBROOT Voorzitter. J. VAN TUINEN, wnd. Griffier. Vakmensen heeft de drukkerij nodig, ook bij de huidige mechanisatie; daarom wordt er veel aandacht besteed aan de vakopleiding. Vierjarig leercontraot met schoolbezoek, praktijkopleiding in de werkplaats onder leiding van een leermeester. Jongens die de 7e klas l.o. (of 1 jaar mulo of hbs) met susees doorlopen hebben, en op 1 januari 1958 nog geen 16 jaar waren, kunnen In een drukkerij worden opgeleid met leercontract en schoolbezoek Inlichtingen: Federatie der werkgeversorganisatiën In het Boekdrukkersbedrljf, v. Eeghenstraat 70, Amsterdam-Z.l Telefoon 796551, toestel 26 en Grafisch Bureau Zeeland v. Dusseldorpstraat 102, Goes Telefoon 3087. TE "J| °E I w| Jh Sov De Eng| onderzoektf ling van 3 jetambassl gegevens l verkrijgen) De ingel bezoek aa spreken c, passing va, ambassade werp rake'; bracht en langstelling de ingenie vertellen. I Het werl het geheel

de Stem | 1958 | | pagina 4