I Bij Van Boxtel tegen een prijs die U nergens anders vindt mm hoxtiiil STEM-FEUILLETON Zwart o EN Vier Vlaanderenrit wordt fraaie jubileumwedstrijd compleet met antenne p Wit I! Bankier geeft 100 procent RENTE.... Belangrijk nieuws over (geschikt voor alle zenders) Asyl voor Polen in Zweden Studiebeurzen voor negers INT DERT Start in St.-Niklaas finish Terneuzen Algerijnen hebben „gewaarschuwd'* koopt U NU een televisietoestel Nu, straks en altijd! Overtuigt U bij Van Boxtel dat daar Uw winst ligtl s tfoh ofefrffa'Uvdfy bpu, Pon turf- WtfyUteh/ In Duitsland Nieuw tijdschrift Communisten Nieuwe brandstof voor raketten 2)e vfoeh van de 2onneprieó ter door Gordon Mac Creagh Ons nieuwe feuilleton Op het óp oor van J(J(. TV-RADIO'TV'RADIO'TV' BREDA nt. |ren. voor Stations- 696-264. anplaatsen fcde bedrag Ontvanger ér el Ider steen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1958 Zaterdag 6 september wordt, zoals reeds bekend is, de lustrum Vier Vlaanderenrit gehouden, een auto- sportwedstrïjd waarvoor men grote belangstelling verwacht. Naast de A- en B-klassen is dit jaar ook een toe ristische klasse opgenomen, waarin dus degenen die in de autosport ge heel onervaren zijn, kunnen deelne men. De ZEVAC, de vereniging die de Vier Vlaanderenrit nu voor de vijlde maal organiseert, heeft met de in stelling van deze deelnemersklasse (een nieuwigheid in Zeeland) drie bedoelingen. In de eerste plaats wil men meer belangstelling voor de autosport creëren en uit degenen die nu louter voor hun plezier meedoen mogelijk latere sportrijders rekrute ren. Ten tweede is het een moge lijkheid om het aantal deelnemers flink op te voeren, zodat de kosten over 'n groter aantal rijders kunnen worden omgeslagen, waardoor het inschrijvingstarief aanmerkelijk daalt. Tenslotte hoopt men de rijders in de toeristische klasse op plekjes te brengen waar een toerist gewoonlijk niet veel komt. Men zal hen, via de opdrachten, allerlei interessante din gen laten zien. De werkelijke sportrijders, in de A- en B-klasse, krijgen het niet ge makkelijk. De Vier Vlaanderenrit is deze maal louter een kaartleesrit; de deelnemers krijgen een eerste op dracht welke bestaat uit een blinde lijn, die op verschillende schalen is getékend. De moeilijkheid is nu, uit te maken, op welk punt precies de nieuwe schaal ingaat. Men heeft dus evenveel kaarten nodig als er scha len gebruikt worden. Het tweede tra ject vereist het berijden van lijnstuk- ken, waar men, aan het eind daar van gekomen, de kortst mogelijke weg naar een opgegeven pijl moet rijden, om daarna een volgende lijn te benaderen. Het is zeker geen eenvoudige op gave. Men verwacht dan ook een spannende wedstrijd, zowel op de 240 km in de A-klasse (gem. snelheid 40 km!) als op de 200 km in de B- klasse (gem. 32 km p. u.). De deel nemers in de toeristische klasse heb- (Advertentie) ben zich van het vakkundig gerij der anderen weinig aan te trekken en zij maken wel de meeste kans om bin nen de vastgestelde tijd (er is geen snelheid bepaald) aan de finish te Terneuzen aan te komen. Geen concurrentie De start is deze keer niet in IJzen- dijke, doch in St. Niklaas, waar om 10.31 uur de eerste auto's starten. Bij deze rit heeft men de medewer king van de Belgische CRAC, die alle autoclubs in dat land verenigt, en ook van andere instanties. Er zijn me dailles beschikbaar gesteld door de koning van België, prins Bernhard, de gouverneurs van Oost- en West- Vlaanderen en de commissaris der Koningin in Zeeland. Ook de stad St. Niklaas stelt een prijs beschikbaar. De ZEVAC zelf looft prijzen uit in de vorm van fraaie kunstvoorwerpen. De medewerking van de CRAC ga randeert o.a. dat er geen concurren tie te vrezen is van grote ritten in België, zoals vorig jaar helaas het geval was. De lustrumrit van de ZE VAC belooft een waardige jubileum wedstrijd te worden, waarin men be kende rijders uit Brabant, Holland" en België verwacht. (Advertentie) (Advertentie) Van Nelle bestellen De Algerijnse .minister van oorlog" Kerim Belkassem, heeft gezegd dat de aanslagen die zondagnacht door Algerijnse rebellen werden gedaan moeten worden beschouwd als ,,een waarschuwing". Het Franse volk moet volgens Belkassem leren be grijpen, dat Algerije onafhankelijk dient te worden. Volgens de minister" werd aan de Algerijnse rebellen in Frankrijk reeds kort na de coup in Algiers op 3 mei opgedragen aanslagen te doen op doelen in Frankrijk. Ferhat Abbas voegde hieraan la ter nog toe. dat nog meer van deze aanslagen zullen worden gedaan om het Franse militaire en economische potentieel te verzwakken. De rebel len zouden daarbij echter de op dracht hebben gekregen Franse bur gers te sparen. (UPI). „Signor 100 per cent", de raadselachtige ban kier, heeft dezer dagen eerst enige inbrekers en vervolgens de recherche, vrijwel gelijk tijdig en geenszins in verband met de inbraak, op bezoek ge had. Het mysterie van signor 100 percent", wiens miljoenentransac ties waarbij hij fabelachtige rente percentages, tot 100 pet. toe, ver goedde nog onoplost zijn, blijft de gemoederen bezighouden. Het be zoek van de recherche schijnt niets te hebben opgehelderd. De dieven benutten de tijd, dat signor 100% met de politiemensen praatte om zafelzilver voor een waarde van circa 6.000 gulden te stelen. De burgerlijke naam van de mysterie-bankier is Giambattista Giuffre. Zijn villa staat in Florence. De Italiaanse dagbladen hadden gemeld, dat Giuffre zeer grote be dragen leende van particuliere beleggers, waarbij hij een enorme rente vergoedde: het eerste jaar soms 100 pet. vervolgens 30 of 40 pet. Volgens deze persberichten heeft Giuffre in enige jaren tijds circa 40 miljard lire geleend. De zaak scheen zulke proporties aan te nemen, dat de minister van financien, Luigi Pretin, persoon- soonlijk de leiding van het onder zoek nam. En de minister heeft reeds verklaard, dat men geen spoor van fraude heeft kunnen ontdekken, al ziet de zaak er fan tastisch uit. Signor Giuffre zelf deelt niet veel bijzonderheden mede. Hij zegt dat het uitsluitend doel van zijn ge weldige transacties is, fondsen bij een te brengen voor de bouw van kerken en jeugd- en wijkgebouwen in behoeftige streken. Hij zegt voorts, dat hij de beleggers tot de laatste cent" kan terugbetalen. Hij kondigde zelfs aan, dit binnen enkele maanden ook te gaan doen, omdat hij genoeg heeft van de ver dachtmakingen in de pers. IMIIIIttlllllllllllllllllllllflIIIIIIM TELEVISIE *j> en tóch profiteert U van de bekende, snelle dag- en avondservice van Van Boxtel I Tilburg Eindhoven Helmond Den Bosch Breda Roosendaal lllllll!llllil!IIIIIIIMIlllllllil!lllllllllllllll!IIIHIIIIIIIIIIIIIIIIII!llllll!lllllll!llll!IIIIUIIIIIIIi BESLUIT Een huisvrouw te Swansea besloot op 1 januari van dit jaar een gulden in een spaar pot te duwen, elke dag, dat het regende. Ze heeft op die manier al bijna tachtig gulden bijeen gebracht. Feest De heer en mevrouw Coleman, woonachtig te Chigwell, Engeland, vieren vandaag de 70ste verjaardag van hun huwelijk. Dat is misschien, al bijzonder. Maar het is nog op vallender, dat de 93-jarige heer Coleman uitdrukkelijk verklaard heeft, dat hij reeds verliefd was op zijn thans 9Ó-jarige vrouw toen hij zelf drie jaar was, en zij, als wiege- kind, het levenslicht nog nauwelijks twee uren lang aanschouwd had. Bewijs De heer Mahhry Moskowitz, die 140 kilo weegt, heeft dezer dagen aangekondigd, dat hij een voettocht van New York naar Ottawa gaat maken. Dat is een afstand van on geveer 600 kilometer. Onze Harry wil bewijzen, dat hij weliswaar dik is, maar dat dit niets aan zijn licha melijke gesteldheid afdoet. „Ik kan net zoveel als een magere man", pocht hij bij voorbaat. De voettocht moet overigens nog beginnen. Moeilijk Gehoord in een vakantie centrum: „Ja, dat is een aardig plannetje. Maar wat zullen we doen als het NIET regent?" Brood Jaren achtereen heeft de bakker, die mevrouw Stead te Bournemouth tot klant had, zich verbaasd afge vraagd, waarom het dametje per week vijftien broden nodig had. Ze woonde, helemaal alleen en kreeg nooit visite. Na haar dood is aan het licht gekomen, dat ze zelf hoog stens één brood soldaat maakte en de rest voerde aan vogels en aan zwervende honden en katten. Klap Een hevige explosie heeft een grafmonument op de begraafplaats van de Italiaanse stad Ostiglia ver nield. De politie, die sabotage ver moedde, stelde na een diepgaand onderzoek vast, dat een marter die een hol groef, een nooit ontdekte vliegtuigbom tot ontploffing had gebracht. Dit is mijn gelukspak, mynheer. Ik droeg het de laatste keer dat U me op slag gaf. (Advertentie) Van Nelle bestellen I Er is te Berlijn een nieuw com munistisch tijdschrift verschenen. Het verschijnt in dertien talen en draagt als titel ..Problemen van de vrede en het socialisme". Het ijdschrift dat in de plaats komt van de uitgave van de Kominform, die in april 1956 werd ontbonden, wordt gezien als verband houdend met pogingen van het Kremlin om het nationale communisme de kop in te drukken en de activiteiten van de communistische partijen in de j diverse landen te combineren. Volgens de redactie van de uitgave i die maandelijks zal verschijnen, streeft men het volgende doel na: ,,het verstevigen van de eenheid tussen de vredelievende en demo- cratische machten, de ontwikkeling i van contacten en samenwerking tus- sen de communistische en socialis tische partijen, het propageren van de beginselen van het internationa lisme, dat de progressieve werkers van alle landen heilig is, en het pro pageren van de beginselen voor de vriendschap en de samenwerking tussen alle volkeren". In de september-uitgave van het tijdschrift staan artikelen over het fascistische gevaar waardoor Frank rijk zou worden bedreigd, het zgn. Amerikaanse kolonialisme in het na bije oosten en het gevaar dat het Westduitse militarisme voor de we reldvrede zou vormen. Advertentie) Van Nelle bestellen (Advertentie) reeds meer dan 50 jaar do bougie voor iedere molorl Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475 - A'dam - Tel. 86211 Telei 12282 De Bell-vliegtuigfabriek in Buffalo in Amerika heeft een chemische brandstof voor raketten ontwikkeld die zo ontvlambaar is dat hg zelfs asbest, leer en water doet branden. De brandstof is natuurlijke fluor, die beschouwd wordt als het krachtigst oxiderende agens. Tot dusver werd hij vooral gebruikt bij het opwekken van atoomenergie. Als vloeibare fluor in aanraking wordt gebracht met water ontstaat een verbranding met een tempera tuur van 5.000 graden. Een woordvoerder van de fabriek zei, dat door het geschikt maken van doze brandstof voor raketaandrij- ving de chemische raketmotoren dicht bij hun uiterste perfectie ge bracht zijn. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 Slot Grote hemel!" zei hij ademloos, „goeie genadehet is zo! Het is hetzelfde erts als dat monster. Kijk tochze hebben het niet hoeven te splijten of op te blazen, of wat dan ook. Het is zo rijk, dat ze het ge woonweg met een houweel konden uithakken. Brosse kwarts, waar het goud als boter opgesmeerd zit!" Toen raakte Docker buiten zich zelf. Hij had er met open mond en uitpuilende ogen begerig bijgestaan en gewacht op een bevestiging van de deskundige geoloog. Nu sprong hij de lucht in en huilde als een roof- j dier, dat zijn prooi gevonden heeft en gevangen. „Hoera! 'n Biljoen. Hoera! Voor mij! Allemaal voor mij! Jongens, kijk eens naar Karei Docker! Ik zal de hele straat kopen! De hele stad is van mij! Hoeraaaa!" Hij betastte het erts met zijn han den, krabde er met zijn nagels in, streek er liefkozend overheen. „Kijk toch eens! Ik kan het er zo maar met mijn handen afhalen! O, wat verrukkelijk. Wat heerlijk! En allemaal voor mij! 'n Biljoen!" Zijn dwaasheid werkte aanstekelijk op Björgson. „Twee biljoen!" gilde hij mee. „Tien biljoen in het vooruitzicht!" En hij greep Docker beet en begon met hem te springen en te dansen als een dolzinnige. Kling zat met tra nen in de ogen toe te kijken. De won derdokter moest schreeuwen om hun lawaai te overstemmen. „Kijkt dan toch goed, bleekgezich- ten! Wentelt u er in rond! Eet het op. Bekijkt het toch goed want nim mer zullen bleekgezichten dit meer aanschouwen!" Die rechtstreekse bedreiging drong ondanks zijn verdwazing toch tot Björgson door. Hij liet zijn springen de kameraad los en keek rond naar enig teken van dreigend gevaar. Doch toen hij niemand anders dan de oude wonderdokter zag staan, be gon hij spottend te gillen van het lachen. „Wat bedreigt ons dan, ouwe heer? Wat verbeeldt jouw Heer Zon zich dan wel, dat hij tegen ons kan be ginnen?" De wonderdokter beantwoordde zijn spottende blik met ijzige kalmte en antwoordde op zijn schimpende vraag met onverbiddelijke overtui ging: „Dat weet ik niet, blanke man. Ik zal de toverkrachten, mij door de wijsheid mijner voorvaderen geleerd, in beoefening gaan brengen en dan zal de Heer Zon zijn eigendom be schermen". „Wat zegt hij nou weer?" vroeg Docker. „Laat hem z'n gang maar gaan. Die kerel is gek. Ga je gang, ouwe jongen. Ruk uit en vervloek ons zoveel je zin hebt. We bekom meren ons nooit meer om wat ter wereld ook!" En hij begon weer onbehouwen rond te springen onder allerlei lief kozende benamingen voor de rijke goudader. De wonderdokter verliet hen en klom bedachtzaam hoewel snel, omdat de zon reeds zo laag stond tegen de ruwe trap op naar de over hangende rots, die aan de linkerzijde van de bergpas over de wonderbaar lijke goudader heen hing, die nooit of nimmer door blanken gevonden mocht worden, omdat hij een vloek was geweest voor het land in de ver vervlogen dagen, toen de eerste blan ken binnendrongen. Aan de voet van die klip bevond zich een uitstekend rotsblok. De bo venkant ervan was in oude tijden rijwweg wat vlak gemaakt. Dat wist de oude ziener, want dit was de to- verrots, waarover de knopen en lus terug, wuifden spottend met hun ar men, wierpen hem kushandjes toe en begonnen weer als razenden te dan sen en te springen. Tom ta-tom torn TOM TOM sloeg de tovenaar wederom en zijn schelle kreten stegen op naar zijn Heer Zon, opdat deze het voor hem bereide of fer genadig aan zou nemen en zijn geheim beschermen tegen die heilig schenners en hun soort,- voor eeuwig. Hij leek op een woeste dweper en het grote klankbord achter hem deed zijn vermaningen en bedreiging luid weergalmen. De Heer Zon glimlachte sereen tus sen een gaping der rotsen door en de schoonheid van zijn dalende heer lijkheid weerkaatste zich in myriaden facetten op het sneeuwveld, waaruit het druipende ijswater op de blan ken neerdruppelde. Dat was alles. Doch de oude ziener weifelde geen ogenblik in zijn vaste overtuiging. De wijsheid zijner voorvaderen hadden hem een openbaring der zonnemacht beloofd, al wist hij niet, wat het zijn zou; en die oude wijsheid was tot in de kleinste bijzonderheden waarheid gebleken. sen zijner voorvaderen hem gespro ken hadden. Hij klauterde omhoog naar de vlakke top en hurkte daar neer.. En toen begon hij de doqr zijn vaderen voorgeschreven bezwe ring.. „Illappa", schreeuwde hij luid, ,,Inti, ccana arajpacha. Heer Zon, Licht des hemels, uw dienaar roept. Bescherm het geheim dat het uwe is, Heer Zon. Het offer is bereid. Heer Zon, maak uw macht open baar". En daarbij sloeg hij op zijn oude trom een begeleiding. Tom-tom tom-tom tom-tomtom tatom ta-tom-tom tomm TOM! Hij sloeg en schreeuwde zijn bezwerin gen luide, zoals hij dat gelezen had in de gekoopte heilige voorschriften. Beneden in de dalkom hoorden de blanken het duidelijk. De klip achter de zitplaats van de oude man vorm de een volmaakt klankbord, dat zijn kreten en de trommeslagen versterk te en de geluidsgolven met ongeken de duidelijkheid naar hen over bracht Ze schreeuwden tegen de oude man (Advertentie) Van Nelle bestellen I De Heer Zon zou vast en zeker zijn geheim beschermen, nu zijn dienaar daar te zwak voor gebleken was. En daarom schreeuwde hij nog maals, zoals hij in het oude boek gelezen had en sloeg een steeds ster ker roffel om zijn eigen kreten te overstemmen. Tom tom! Illappa! Achachchi-pa sutima! Tom tatom. Tom tom TOM' Illappa! TOM TOM TOMM-TOMM- MMMM! De echo's dreunden en daverden tussen de rotsen, door het grote klankbord teruggeworpen en vandaar over de gletsjer en weer terug, in geheimzinnige, steeds zwakkere tril- ligen. En toen hoorde de Heer Zon het smeken en gaf zijn antwoord aan zijn priester. Eerst was het een gefluister, dat ergens uit de sneeuw scheen óp te stijgen. Daarop een zuchteen lange, dampende zucht. Daarop werd het stil! Er volgde een druipend, tinkelend geluid en een kleine waterval van ijs koud water overstroomde de blan ken, die voor de gouader, die ver borgen moest blijven, als gekken heen en weer dansten. Onder vloeken en razen namen ie de wijk en keken woedend naar bo ven, om te zien, wie hun dat stortbad bezorgd had. En toen hoorden ze het! De stem van de Heer Zon weer klonk machtig. Het gefluister, het zuchten, het druipen ging over in een zwaar ruisen, en dat ruisen in een donderend geraas en een plotse linge, ijzige windvlaag gierde door de dalkom heen. Boven dat gieren uit steeg een afschuwelijke angstkreet omhoog uit de mond der bleekgezichten en een andere kreet van zegepraal, ver mengd met ontzetting, uit die van de priester. Toen werden al die geluiden over stemd door het gebrul en gedonder en de zware plof der gehele glinste rende sneeuwmassa op de helling, toen deze langs de flank van de berg als een ontzaglijke lawine omlaag- schoof en alles overdekte. De oude ziener wierp zich op zijn aangezicht neder en klemde zich met zijn vingers en tenen aan zijn rots blok vast, zoals hij zich eens aan zijn eigen rotspunt had vastge klampt, toen de ijzige orkaan hem dreigde mee te slepen; zo lag hij bevend te wachten onder het gekraak en gedonder der machten van de Heer Zon. Minutenlang duurde de ontzagwekken de, schrikkelijke openbaring, totdat ze eindelijk weer afnam, weer kreun de en steunde en fluisterde, om in een kille, klamme stilte te verster ven. Toen de ziener het wederom waag de op te zien, was de gehele dalkom met sneeuw gevuld, die bijna reikte tot de plek waar hij neerlag, en over alles heen hing een witte, dichte nevel. Dan stortte de Heer Zon, na het geheim, dat zijn volk van de aarde had doen verdwijnen, verborgen en alles bedekt te hebben met een reine, witte mantel, zich neer in het diepe hol. dat achter de bergen lag. De oude ziener Manu kroop bibbe rend van zijn toverrots en keek nog maals de bergpas door. Hij mompel de angstig allerlei bezweringen in zichzelf en zong een lofzang, getui gend van zijn ontzetting over de glorie zijner godheid; en daarop rol de hij weer een bundeltje coca-bla deren ineen en omgordde zijn lende nen vaster voor een lange reis, om daardoor bij te dragen tot de bewa ring van het geheim, dat hem door zijn voorvaderen te bewaken was ge geven, opdat nooit en blanke het zou te weten komen. Hij moest het perkament redden en weghalen van een lijk, dat ergens bo ven zijn heilige meer, neergestort en gebroken in een spleet lag, en een pijpleiding in de vallei vernielen. EINDE (Advertentie) Van Nelle bestellen Een felle storm woedt over New York. Het duister van een te vroeg ingevallen avond hangt over de stad. In de an tiquiteitenzaak aan de Grand Street wordt de Japanse eigenaar Lin Kintura vermoord. Op zijn gespierde bovenarm glanst in loodkleurige omtrekken het grijnzend gelaat van een sater en daaronder in vurige rode letters de initialen „K.K.". Een antieke Chinese schaal die een waarde van een half miljoen dollar vertegenwoordigde, is uit zijn brandkast verdwenen. In die roman van de Amerikaanse schrijver Douglas Grey, die wij als feuilleton in onze kolommen gaan publiceren, is de geheim zinnige K.K. de groie tegenspeler van de beroemdste detective van New York: Thorndyke Flint, De komende weken kunnen de lief hebbers van een onvervalste „detective hun hart dus ophalen. Wie is K.K.? is daarbij de grote vraag die de lezer van het begin af aan bezighoudt. Maar die, zoals in een goede speurdersroman betaamt pas in een van de laatste bladzijden wordt beantwoord. Of is de scherpzinnigheid van onze lezers even groot als die van mijnbeer Flint? Flint lost het raadsel op van de schaal en haar imitutie, ver- wondert zich niet over het feit dat doden weer levend worden (niet griezelen dames) en ondanks drie aanslagen op zijn leven laat hij zich niet verontrusten door de legende dat de antieke schaal niet "blijvend in iemands bezit kan zijn zolang daarvoor niet drie personen zijn vermoord. En toch wordt de legende waarheid Laten wij hier volstaan met al onze lezers en lezeressen enkele weken met uren van genoeglijke (ont)spanning te wensen en de amateur-speurders onder hen: veel succes! Wij hebben gemeend dat na het vervolgverhaal: „De vloek van de Zonnepriester" deze de tective-roman afwisseling van spijs doet eten wel bij onze lezers in de smaak zou vallen. Ee record-aantal van 23 Oost europeanen heeft in de afgelopen 2 dagen in Zweden de vrijheid verko zen, zo meldt de Stockholmse poli tie. Een van hen is een Tsjechische at lete, mej. Zlata Rozkosna, die in Stockholm om asiel vroeg, na te heb ben deelgenomen aan de Europese atletiekkampioenschappen. De overi ge 22 zijn Polen. Van de Polen waren 18 gearriveerd aan boord van het 800 ton metende passagiersschip Mazowxze, dat een plezierreis op de Oostzee maakt. Zeven van de negen negerscholle- ren die het afgelopen schooljaar on der bescherming van parachutisten de lessen volgden op de verder ge heel blanke middelbare school van Little Rock, hebben studiebeursen van duizend dollar ontvangen van de nationale negerconventie. Zij kun nen hiervan gebruik maken voor het volgen van onderwijs op welke school zij maar willen. De twee andere ne gerleerlingen zullen eveneens nog beurzen ontvangen. (Advertentie) Van Nelle bestellen VRIJDAG 29 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. kind. 9.05 Gym. v. d. vrouw 9.15 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.35 Gram. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Kamerkoor. 11.35 Orgel spel. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Regerings- uitz.: LandbouwrubriekDe aluminium melkbus. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Accord.- muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Kinderkoor. 14.25 Boekbespr. 14.45 Gram. 15.00 Idem. 15.15 Gevar. muz. en voordr. VARA: 16.00 Muz. revue. 16.40 Vragen- beantw. 17.05 Pianoduo. 17.25 Vakantie- tips. 17.55 Act. 18.00 Nws. 18.15 P.v.d.A., pol. caus. 18.25 Amus.muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 1900 V. d. kind. 19.10 Musette-ork. en solist. VPRO: 19.30 Het Platteland nu, caus. 19.45 Op bezoek bij anderen, caus. 20.00 Nws. 20.05 Doe het zelf. 20.15 Sopr., piano en klarinet. 20.35 Expo '58. 20,45 In Israël schijnt de zon, caus. VARA: 21.00 Vakantieverhalen en muz. 21.55 Buitenl. weekoverz. 22.10 Gram. VPRO: 22,40 Zorg om de mens. caus. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Politiekapel. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Lichte muz. 12.00 Viool en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Musette- muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.05 Omr.ork. en solist. 15.15 Voordr. 15.35 Lichte muz. 16.00 Tuinbouwpraatje. 16.15 Vocaal ens. 16.35 Pianorecital. 17.00 Voordr. 17.20 Meisjeskoor. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Accordeonspel. 18.20 Stemmen van overzee. 18.35 V. d. jeugd. 19.00 Nws. en weerber 19.10 Gram. 19.15 Regerings- uitz.: Moderne projecten in Suriname, door drs. A. Jonkers, chef directie Su riname en de Nederlandse Antillen van het ministerie van Zaken Overzee. 19.25 Nieuwe gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Salzburger Festspiele: Ork.conc., koor en sol. Pl.m. 21.15 Ter introductie. 21.50 Gram. 22.00 Instr. septet.. 22.20 Voordr. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15 De vloekzang van Sen- tot, caus. 23.3524.00 Gram. RADIO VATICANA, 25.67, 31.10, 41.21 en 196 m. 22.15 De toestand van de vrouw in de loop der eeuwen (III). (On der voorbehoud van programma wijzi ging). BRUSSEL 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Orgelspel. Gram. 14.45 Idem. 15.30 Tristan und Isolde, opera (le be drijf). 17.00 Nws. (Om 16.00 Koersen). 17.10 Tristan und Isolde, opera (tweede bedrijf). 18.30 V. d. soldaten. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Tristan und Isolde, opera (derde bedrijf). 21.30 Pianospel. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55 23.00 Nws. BRUSSEL 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Omr.ork. 14.00 Kamerork. en koor. 15.05 Gram. 15.30 en 16.05 Idem. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 18.30 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Solistenconc. 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.35 Chansons. 22.55 Nws. Televisie FRANS BELG. 18.00 Wereldtentoon stelling. 19.30 Filmkron. 20.00 Journ. 20.30 Cabaret 22.00 Enquête. 22.30 Pêche du mois, 23.00 Wereldnws. VLAAMS BELG. 16.30—18 00 Wereld tentoonstelling. 19.30 Nws. 20.00 TV-spel. 21.30 Filmfragm. 22.00 Nws. en journ. (Advertentie) Van Nell# bestellen I

de Stem | 1958 | | pagina 9