Dat nóóit meer... p Wit Tijdelijk f 25.- of f15.-off 10.-terug bij aankoop van een Philips platenwisselaar van f159.-of f135.- Produktschap zuivel gaat morgen produktiedaling melk bespreken Nautilus gereed voor huldiging in New York Zwart o! STEM-FEUILLETON 2>. v(oeh 1 Oph< breii GRAMMOFOON INRUILACTIE! Gevaarlijk spel Vlottocht over oceaan mislukt Bromfietser verongelukt Exp ve grer Voorstel: heffing op krachtkoeken Link smoesje.... Vicaris-generaal Utrecht overleden VS. protesteren tegen joden-behandeling in Sovjetunie Geroofde diamanten in Chicago teruggevonden In Korea epidemische hersenvliesontsteking Brand in Turkse bazar-wijk Vrouw overleed na aanrijding met Rotterdamse tram Transatlantisch snelheidsrecord f25.- terug voor een oude Philips grammofoon of f 15.- terug voor een andere grammofoon of f 10.- terug voor tien oude platen f 159.- f 135.- ONDERGRONDSE ZEE IN CHINA ONTDEKT Atoombibliotheek overgedragen j Navordering op i Mike Todd..... i I van Je 2onneprieó ter door Gordon Mac Creagh TV'R ADIO-TV'R ADIO-TV- Begrafenis premier Zuid-Afrika Gul Wate DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 26 AUGUSTUS 1958 In de vergadering van morgen 27 augustus van het produktschap voor zuivel zal opnieuw het vraagstuk produktiebeperking van melk in behandeling worden genomen. Zoals men weet is de garantieprijs voor melk thans gebonden aan een be paalde hoeveelheid melk, gelijkstaande aan de produktie van november 1956 - november 1957, namelijk 5,18 miljard kilogram. Over de melk, die tot november 1958 méér wordt geproduceerd, wordt geen garantie gegeven. Een gemengde commissie van land bouwschap en produktschap zuivel onder leiding van de directeur van het landbouw-economisch instituut L.E.I., heeft als middel tot produktie beperking aanbevolen om een zware heffing op kraehtvoerkoeken te leg gen. Het landbouwschap heeft deze suggestie aanvaard en daaromtrent advies aan de minister van Land bouw gegeven. Tegen dit voorstel is ernstig verzet gerezen uit kringen van de oliefabrikanten, die resten van oliehoudend zaad tot veekoeken verwerken, de mengvoederfabri kanten, de voederhandel, en de importeurs van veekoeken. Van de Kon. Zuivelbond F.N.Z. is o.a. de opmerking gekomen, dat kraehtvoerkoeken voornamelijk 's winters worden vervoederd, de grote melkstroom, waardoor zuivelover- schotten ontstaan, wordt in voorjaar en zomer geproduceerd. Volgens berekeningen is in de laat ste jaren de verhouding tussen de produktiecijfers van zomermelk en wintermeik dezelfde gebleven. Men vraagt zich af, of de begrip pen prijsgarantie (bestemd om de boer een inkomensminimum te ver schaffen) en produktieomvang elkaar (Advertentie) Van Nelle bestellen ,,Ik heb pijn in mijn rechterbeen, omdat ik uit een vliegtuig ben gevallen", sei een dronken Finse zeeman, die zich bij de politiepost Linker Veerdam te Rotterdam meldde. De politie vermoedt even wel, dat hij ze alleen maar zou hebben zien vliegen en dat hij zijn verwondingen op Katendrecht bij een vechtpartijtje heeft opge lopen. Voor onderzoek werd de zeeman naar het havenziekenhuis gebracht. In de nacht van zondag op maan dag is om half vijf in het Antonius- ziekerihuis in Utrecht overleden, mgr. E. Huurdeman, vicaris-generaal van de aartsbisschop van Utrecht. Het lid van het Amerikaanse huis van afgevaardigden Kenneth B. Keating, heeft de afgevaardigde bij de Verenigde Naties, Cabot Lodge, verzocht te protesteren tegen de be handeling van de joden in de Sovjet- Unie. De rechten van de joden in de Sovjet-Unie worden volgens Keating systematisch beperkt. In een safe in een bankgebouw te Berwyn heeft de Amerikaanse politie een voorraad diamanten ter waarde van 400.000 dollar, teruggevonden, die afgelopen donderdag op klaarlichte dag uit een juwelierszaak in Chicago waren geroofd. Donderdagavond werd een persoon gearresteerd met aan zijn hand een ring, die was meegenomen van een employé van de juwelierszaak, die bij de roof bewusteloos was geslagen. De gearresteerde werd door een em ployé van de bank in Berwyn ge- identificeerd als een van de twee mannen die donderdag een safe had den gehuurd. In deze safe werden toen da diamanten aangetroffen." Zij vormen echter nog niet de volledige buit. De epidemie van hersenvliesont steking, die al drie weken in Zuid- Korea woedt, heeft in het weekeinde honderd slachtoffers geëist. Het to taal aantal doden sedert het uitbre ken van de epidemie bedraagt twee honderdzestig. (Advertentie) Van Nelle bestellen bij een beperkte garantie nog dekken en komt tot een negatief antwoord. Wijzende op de in de laatste jaren opnieuw gestegen produktie per koe, komt men tot de vraag, welke in vloed een lagere garantieprijs heeft op het totaal van de produktie. De melkveehouder produceert tegen een per bedrijf verschillende kostprijs. In de laatste vijf jaar is de prijs van veekoeken aanzienlijk gedaald. Ver hoogt men deze prijs door een hef fing, dan zal bij een aantal bedrijven wellicht de meest onrendabele top (Advertentie) Van Nelle bestellen In het Turkse plaatsje Bursa heeft een hevige brand gewoed, die meer dan vierhonderd winkels en wonin gen in de as heeft geiegd. De schade wordt voorlopig op ruim één miljard Turkse lira's (ruim vier miljoen gulden) geschat. Het vuur, dat in de wijk der bazars begon, werd door een hete, droge wind aangewakkerd. Op zijn minst zijn twee personen om het leven ge komen en tien gewond. De 51-jarige mevrouw Chr. Los- Leezer, wonende de Savornin Loh- manlaan te Rotterdam, is op het Weena bij het oversteken tegen een passerende tramwagen gelopen. Met ernstige hoofdwonden werd zij naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd, waar zij later is overleden. Zij wan delde met haar man, de 50-jarige in koper R. Los, en haar 19-jarige zoon. Dezen waren zo overstuur, dat ook zij naar het ziekenhuis moesten wor den overgebracht. van de produktie kunnen worden ge kapt. Het is echter niet duidelijk of bij een algemene produktieverla- ging de produktieprijs per kilo gram gelijk zal blijven of hoger zal worden, waarom, naar oor deel van velen de beperking van de garantieprijs tot een hoeveel heid van 5,18 miljard kilo slechts zeer beperkt van invloed op de feitelijke produktieomvang is. Het is eveneens zeer de vraag, of duurder krachtvoer niet vervangen zal worden door ander, zelf gepro duceerd voer. De F.N.Z. spreekt over de „Gor diaanse melkknoop". In de komende produktschapverga- dering zal ir. B. van Dam, de voor zitter, een uiteenzetting van de si tuatie en de daarover gevoerde be sprekingen geven. Men hoopt dat het bestuur nadien een standpunt zal kunnen bepalen, op basis waarvan een advies aan de minister van Landbouw zal kunnen worden gege ven. (Advertentie) Van Nelle bestellen Het Amsterdamse echtpaar Nagel, dat met hun 2li-jarig zoontje maan dag 18 augustus met de zeewaardig gemaakte sloep „De Zeejutter", vol goede moed voor een zeilreis uit IJmuiden naar Australië vertrok, is in de haven van Den Helder aan wal gebracht, na op het wad te zijn vastgelopen. De oorzaak van de stranding wordt geweten aan een tekort aan scheep vaartkundige kennis en het ontbreken van de onontbeerlijke hulpmiddelen. Na de eerste nacht voor de Engelse kust te hebben gekoerst zonder een haven te kunnen aandoen, hebben zij zich de overige dagen van de week door de stromingen laten meevoeren. Zij dachten niet ver van hun uit gangspunt de Nederlandse kust terug te zien en hun tocht op te geven. Dat ze in Den Helder strandden, was voor hen een verrassing. De marine heeft hen met een vlet bevrijd en een Helderse visser heeft later de „Zee- jutter" naar Den Helder gesleept. Het werd, ondanks het feit dat de we reldreizigers na een week weer thuis waren, een „happy ending". „Maar mij krijgen ze niet meer mee", was het commentaar van mevrouw Nagel. De „Zeejutter" zal in Amsterdam tot woonschip worden verbouwd. Twee vijftienjarige Amsterdamse jongens hebben dit weekend in een rijwielkelder in de Reina Prinsen- Geerligsstraat met een mengsel van chemicaliën een ontploffing veroor zaakt. De kleding van beide jongens vatte vlam. Zij moesten naar het Wilhelminagasthuis worden gebracht. Een was er zó ernstig aan toe dat hij in het Binnengasthuis ter verpleging is opgenomen. De atoom-onderzeeër van de Ver. Staten, de „Nautilus", is voor het eerst sedert zes en een halve dag weer boven water gekomen. De kapitein en de bemanning wachten nu met spanning op het ogenblik, dat zij officieel zul len weten, een nieuw transatlantisch snelheidsrecord voor onderwater vaartuigen te hebben gevestigd. Het was de eerste keer, sinds de onderzeeër voor Portland in Enge land onder de zeespiegel dook, dat de commandobrug van het slanke zwarte schip die waterspiegel weer doorbrak. Het was maandag van de vorige week uit Engeland vertrokken. De „Nautilus' die geschiedenis maakte door onder de ijskap van de noordpool door te varen, als eerste onderzeeër, heeft getracht om an derhalve dag korter over de tocht onder water in de Atlantische Oceaan te doen, dan de Skate", die er acht en een halve dag over heeft gedaan. De Skate" legde een afstand van 3000 mijlen af, de „Nautilus" een afstand van 3150 mijl. De. „Nautilus" maakte een gemid delde van meer dan 20 knopen, ver geleken met ongeveer 17 knopen van de Skate". De onderzeeër kwam om 23.01 GMT zondag, op 65 km van de Ame rikaanse kust boven water. Commandant William Anderson deed toen een korte mededeling over het intercommunale net. „Er bestaat geen twijfel aan, dat wij het record in handen hebben", zei hq. De 98 leden van de bemanning plus de 12 officieren hebben nu al „plan kenkoorts". Zij verheugen zich erg op de intocht in New York. (Advertentie) De reis, die de 35-jarige Fransman René Lescombes op een vlot over de oceaan wilde maken, heeft een voortijdig einde gevonden. Op 4 augustus koos hij zee bij Bordeaux, vier dagen later werd hij door een Spaanse trawler gezien voor de kust van San Sebastian en sindsdien werd niets meer van hem vernomen, totdat een vissersboot hem uitgehongerd en verbrand op zijn vlot zag liggen en hem meenam naar de de Spaanse havenstad Gijon, waar hij in het ziekenhuis werd opgenomen. Lescombes heeft vijf dagen op zee door gebracht zonder water en zon der voedsel. Desondanks was hij nog vastbesloten zijn reis naar Noord-Amerika te vol tooien. De 17-jarige jongeman uit Drach ten, J. P. Veenstra, is in Bornbergen met zijn bromfiets in volle vaart te gen een auto gereden, die aan de kant van de weg geparkeerd stond. Hij werd op slag gedood. Zijn duo rijdster de 15-jarige A. B., afkomstig uit Bornbergen, werd met een sche delbasis- en een kaakfractuur in het ziekenhuis te Drachten opgenomen. HOPMAN In Fresno is dezer dagen de heer Robert Brazeau voor een maand of wat naar de gevange nis gestuurd. Hij is hopman bij de padvinders en had in die hoe danigheid enthousiast enige che ques vervalst, zodat hij tenten en andere uitrustingsstukken voor zijn troep kon kopen. Vraag Radio-reporter Walt Bodine, die bij de omroep van Kansas werkt, ging de straat op om aan willekeu rige voorbijgangers vragen te stel len over de ontwikkeling in de Li banon. De eerste de beste, die hij naar zijn visie vroeg, antwoordde: „Man, hoe kan ik dat nou weten? Ik woon pas sinds gisteren in deze stad". Vrede In Pittsburgh werd de heer John Peace tot een boete van vijftig gul den veroordeeld wegens verstoring van de openbare orde. Peace bete kent Vrede. ook de eerste tandjes weer gaan doorbreken. Specialist Enige jaren geleden schreef de heer Leonard Sewon te Lewes in Engeland een boek, waarin uitvoe rig werd gesproken over het voor komen van ontvluchtingen uit ge vangenissen. Er werden allerlei aangeprezen systemen uit overge nomen. Thans kan Sewon de deug delijkheid van zijn theorieën per soonlijk onderzoeken, want hij is onlangs tot acht jaar gevangenis straf veroordeeld wegens diefstal. Snel Mevrouw Clark uit Tulsa klaag de onverhoeds over hevige pijnen in de maagstreek. „We zullen je even naar het ziekenhuis rijden", zei haar echtgenoot. Hij haalde als de weerlicht zijn wagen uit de ga rage, startte en vloog dwars door stoplichten in de richting van het hospitaal. Halfweg had hij onge veer het hele politiekorps van de stad achter de broek. Halfweg ont dekte hij tevens, dat hij inderhaast z(jn vrouw had vergeten mee te nemen. Puzzel Motoragenten begonnen met grote vaart achter de vrachtwa gen van de heer John Sutton aan te rijden, omdat die als een dronkeman van de ene naar de andere kant van de weg zwalkte. Ze dachten niet zonder reden, dat de bestuurder dronken was. Dat bleek niet het geval. Hij zat gewoon een kruiswoordpuzzel op te lossen en kon dus echt niet alle aandacht aan zijn stuur ge ven. Jeugd De 98-jarige heer L. Bugbee uit Buffalo is een natuurwonder. Hij had een kaal hoofd en geen enkele tand meer, maar er is jeugd in hem gevaren, want thans is zijn hoofd weer getooid met een prach tige dos donkerbruin haar, terwijl Rest ons nog te me moreren dat de jockey Za- delknop gisteren op de rennen zijn jubileum vier-] de. Hij werd namelijk i voor de 50e maai van zijn paard geworpen—— AG 1114 - Automati sche platenwisselaar, tevens platenspeler met druktoetsbedie- ning, 4 snelheden. Op voet, als afgebeeld AG 1014 - Dezelfde automatische platen- wisselaar, tevens pla tenspeler,voor inbouw Chinese geologen hebben in het noord oosten van China een ondergrondse zee ontdekt, die 200.000 vierkante km groot is. Dez ezee, die op sommige plaatsen slechts drie meter onder het aardop pervlak ligt, heeft een gemiddelde diepte van 20t meter en strekt zich uit onder de provincies Kansoe, Noord-Anhwei en Zuid-Honan. De Amerikaanse ambassadeur In Warschau, Jacob D. Beam, heeft na mens de Amerikaanse commissie voor atoomenergie de voorzitter van het Poolse instituut voor kernonder zoek, Wilhelm Billig, een bibliotheek van 19.000 werken, handelend over atoomonderzoek, overgedragen. Dit bericht het Poolse persagent schap P.A.P. De bibliotheek omvat o..m. rap porten van de commissie voor atoomenergie. 36) J Percy Guth, die zegt op finan- J cieel terrein en als producer in belangrijke mate te hebben me- degewerkt aan de totstandko- ming van de film „Een reis om S de wereld in tachtig dagen", heeft het hof van Los Angeles l verzocht te bewerkstelligen dat J de erven van Mike Todd hem een bedrag van anderhalf miljoen S dollar uitbetalen. J Mike Todd zou Guth „een aan- zienlijk aandeel in de winst" J hebben beloofd. Tot op heden heeft de film ongeveer veertig miljoen dollar opgebracht. Mide Todd is echter overleden en „het aanzienlijke aandeel in J S de winst" is nimmer op papier J gezet. J Eveneens mondeling zegde S Todd Guth een salaris van 400 t dollar per week toe. Voor de pe- J riode van juli 1955 tot augustus 1957 is hem dit bedrag uitbe- taald. „In orde, oude heksenmeester", schreeuwde hij. ,,Ik ben klaar. Schiet nou maar gauw op en laat ons zien, waar het zaakje te vinden is." De Wonderdokter bleef zo roerloos als de steen, waarop hij gezeten was. Alleen zijn stem werd hoorbaar uit de diepte. „Het geschrift Björgson vertaalde de vraag nors voor Docker. „O, hij bedoelt dat stuk perka ment." Docker keek verlegen om zich heen. „Zeg maar tegen hem, dat Tem plar het bij zich heeft gestoken en het dus nog in het kamp heeft." De tovenaar bleef onbeweeglijk. Al leen zijn ongewoon schitterende ogen gaven er blijk van, dat er nog leven in hem zat. Ruim een minuut lang boorden ze zich doordringend in die van de brutale kerel, die voor hem stond. Eindelijk knikte de oude man met langzame voldoening en stak een vermagerde kromme hand onder de poncho uit. waarmee hij Björgson wenkte. Deze kwam op dat bevel ge dwee naar hem toe. De hand wees op de borst van Docker „Zeg hem", zei de tovenaar raad selachtig, „dat de voortekenen bewe zen hebben dat de wijsheid mijner voorvaderen de ware wijsheid is. De magische kracht van de gouden boodschap, welke ik volgens hun wijsheid moest brengen, heeft de uit werking, door hun wijsheid voor- en dat hij ben helemaal heden uit te halen, moet opschieten. Ik klaar om te gaan." Eindelijk bewoog het rode hoopje zich. Stijf en onder veel gekraak van zijn oude botten kwam een verma gerd been onder de plooien van de poncho uit en werd neergezet op de grond. Toen rustte hij even, als moest hij wachten tot zijn bloedsomloop zich hersteld had en daarna volgde het andere been. Met uiterste be dachtzaamheid oegon de wonderdok ter zich gereed te maken. Voor de lange, ongewoon lange reis waren zijn voorbereidingen verbazingwek- ken eenvoudig. Uit een duistere hoek haalde hij faald. De wijsheid mijner vaderen, die aan mij is overgeleverd, heeft mij geleerd, hoe ik de Heer Zon moet aanroepen en dan zal de Heer Zon ongetwijfeld zijn eigendom bescher men. Zo staat het geschreven". De overtuiging van de oude man was verbijsterend. Hij scheen ook geen vrees te koesteren, dat iets in staat zou zijn aan wat hij doen ging ook maar iets te veranderen. De wijsheid zijner vaderen had hem de macht van het goud leren kennen en tot dan toe was die wijsheid tot in alle bijzonderheden waar gebleken. Zo zou het dus in de toekomst ook we] blijven. Het goud was nu aan de bleekge- zichten beloofd en niets zou hen er van weerhouden, dat goud te gaan halen. Zijn voorvaderen hadden die waarheid ten koste van vele ram pen geleerd en in hun stervende wan- een versleten en verschoten gebor- hoop hadden ze hun magische krach- duurde tas te voorschijn, die wel even oud leek, als hijzelf was. Hij keek er in en bevoelde de inhoud. ten aangewend om dat gevloekte goud voor eeuwig in hun land te ver bergen. Daarom stelde de oude won- Daarop knikte hij langzaam en be-derdokter zich tevreden met zijn on-' zadigd. schokbare overtuiging. Niets zou de Uit een andere hoek haalde hij een snelle loop van het lot kunnen keren, antieke trom te voorschijn en ging Docker echter spotte met dat ver speld Het is goed. Want die andere daarmee tussen zijn knieën zitten om trouwen, was verstandig en had jullie wellicht de klank er van te proberen. Lichte. kunnen redden. Nu ben ik er van overtuigd, dat de Heer Zon allen zal verderven, die zijn geheimen willen ontsluieren." „Wat raaskalt hij toch vroeg Docker. ,,Och, ik begrijp er niks van", bromde Björgson. „Hij praat altijd in raadsels. Zoiets van dat we allemaal een zonnesteek zullen krijgen of iets van die aard." Docker begon te brullen van het lachen. Doch hij kon niets zeggen, zonder er bij te dreigen. Hij begon terstond weer te snauwen. „Zeg maar tegen hem, dat we niet he"^r bang zijn voor een zonnesteek; en dat hij niet moet proberen, mallig- snelle tikjes met zijn benige vingers die plotseling een ongewone levendig heid verkregen hadden, veroorzaak ten een donderend lawaai, dat dooj het hol weergalmde. En wederon knikte de oude tovenaar bevredigd Er hing iets dreigend indrukwekkend over alles wat de oude man deed een volstrekte overtuiging, dat alle: volgens een vooropgezet plan verlo pen zou. Het vale, onzekere licht in het hol vermeerderde de betekenis van elk zijner handelingen. Björgson voelde zich niet op zijn gemak en gedrongen tot de vraag; „Waar is al dat gedoe voor. ouwr (Advertentie) Van Nelle bestellen De tovenaar staarde hem van on der zijn kale wenkbrauwen aan. „Dat weet ik niet, blanke man' antwoordde hij op Björgson's vraag. ,,Ik heb de zaak niet meer in han den. Want ik ben oud en heb ge- „Zeg joch, vertel hem nu maar, iat hij ins die mijn moet laten zien. )aarna kan hij ons vervloeken zo 'eei hij maar wil. Daar hebben we een hinder van als we biljoenen in 'et vooruitzicht hebben. Zeg hem nu laar, dat hij moet voortmaken". Björgson bracht het op zeer ge- liste manier over. De oude man hing zijn tas en trom- ïel om zijn hals en stond op. „Ik ben gereed", zei hij. Hij schuifelde voor hen uit naar o uiten toe, waar hij knipperend tegen het zonlicht bleef staan. Op de een of andere onbegrijpelijke manier was hij te weten gekomen, wanneer de zon precies op haar hoogste punt stond. Zonder langer stil te staan liep hij langs de oude weg naar zijn rots toe. Daar stak hij de armen omhoog ter begroeting van zijn godheid en bleef hij een poosje staan, als een dreigend voorteken van aanstaand onheil. Het was de eerste maal, dat een der blanken hem van nabij in het licht had gezien en zelfs Docker stond verbaasd over die ongewone gedaante. Het gele, op een doodskop gelijkende hoofd was in vurige aan bidding omhoog gegeven. De als een geraamte zo magere armen staken onder de poncho uit en breidden die naar beide kanten als de vleugels van een roofvogel uit. De wijde wol len broekspijpen met hun gerafelde onderkant gaven aan de magere be nen een gelijkenis met arendspoten. Het geheel maakte de indruk van een grote, onheilspellende vogel, die op het punt stond, op te springen en weg te vliegen, zodra de godheid hem riep. „Illappa. Illappa!" klonk de jam merende smeekbede van de priester, weergalmend over de rotsen. .Illap pa, Heer Zon, uw oude dienaar gaat uw opdracht vervullen. Illappa, neemt gij het offer aan!" Als een monsterachtige vogel sprong hij van zijn rots omlaag. Zijn ogen fonkelden van opwinding. Zijn bewegingen waren nu snel en zeker. Vlug als een aap haalde hij met zijn magere hand een handvol coca-bla deren uit zijn tas te voorschijn. Met de vlugg, handige vingers van die ene hand rolde hij die bladeren in elkaar en stak alles tegelijk in zijn mond. Daarna ging hij met verba zingwekkende vlugheid het pad op en riep over zijn schouder heen: „Maakt voort, bleekgezichten, maakt voort. De weg is lang en het offer moet aanwezig zijn op het ogenblik, dat de Heer Zon van zijn hemel zich neerstort in het hol achter de ber gen" Alleen Blörgson voelde de bedrei ging, gelegen in het onschokbare vertrouwen van de oude man in zijn toverkunsten, geleerd uit de overle veringen zijher voorvaderen. Hij stel de voor. voedsel en dekens mee te nemen. Als de reis tot zes uur moest duren door die velden van eeuwige sneeuw, hoe moesten ze dan terug komen?" Maar Docker spotte met zijn ze nuwachtigheid. „Och kom nou, wat maak je toch 'n drukte. Als die ouwe kreupele kerel het kan, dan kunnen wij het wel heen en terug op onze knieën kruipen. Kom maar mee, anders ont loopt hij ons nog, stomme eend dat je bent!" (Wordt vervolgd) (Advertentie) Van Nelle bestellen I WOENSDAG 27 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. kind. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram.. (9.35-9.40 Waterst.) VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.35 Gram. 11.00 Idem. 12.00 Amus.muz. 12.50 Land en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 De vermetele ontdekkingsreizen naar het Noordpool- en Zuidpoolgebied, causerie. .14.00 Gram. 14.45 V. d. jeugd. 16.00 Volksdansen en -liedjes. 16.15 V. d. zieken. 17.00 Vakantietips. 17.50 Rege- ringsuitz..: Emigratierubriek. Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Orgel en zang. 18.40 Act. 18..50 Gram. 19.00 V. d. kind. 19.10 Esperanto in het internationaal verkeer, caus. 19.25 VARA-Varia.. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Lichte muz. 20.30 Deze tijd heeft geen tijd, hoorsp. 21.35 Gram. 22.00 Operettemuz. 22.50 Me dische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Orgelspel. 23.5024.00 Socialistisch nws. in Esperanto. HILVERSUM II. 298. m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Ver nuft en techniek. 9.35 Lichte muz. 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 Omr.ork. en solist 12.00 Viool en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Kamerork., omroepkoor en solist. 12.37 Kerkd. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Lichte muz. 13.45 Zaïde, opera (gr.). 15.15 Metropole ork., klein koor en so list. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Theaterork. en sol. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Leger des Heilsmuz. 18.15 Spectrum van het Christelijk organisatie- en vereni gingsleven, gesprek. 18.30 Mannenzang- vereniging. 18.50 Gram 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Festi val v. Salzburg: Sopr. en piano. 21.30 Muzikale luisterwedstr. 22.00 Aanhouding in de Vlist, caus. 22.15 Vocaal ens. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.- ber. 23.1524.00 Platennieuws. RADIO VATICANA25.67, 31.10, 41.21, 48.47 en 196 m. 22.15 uur: Berichten BRUSSEL 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koer sen). 13.00 Nws. 13.11 Gram 14.00 Idem. 14.45 Idem. 16.00 Koersen 16.02 Gram. 16.15 Ork.conc.. (Om 17.00 sport). 17.00 Nws. 17.10 Orgelconc. 17.50 Boekbespre king. 18.00 Gram. 18.30 V d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling 20.00 Hoorsp.. 21.35 Volksliederen. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogische caus. 22.30 Gram. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. BRUSSEL 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.00 Idem. 14.15 Bel gische muz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 16.15 Zang en piano. 16.40 Gram. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 18.30 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Mozart, opera. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.55 Idem. Televisie VPRO: 17.00-17.40 V. d. kind. NTS: 20.00 Weekjourn. VARA: 20.30 Mijn zusje en ik, muzikaal blijspel. FRANS BELG.: 18.00 Wereldtentoon stelling. 19.30 Film. 20.00 Journ. 20.30 Ge- var. propgr. 21.50 Lectures pour tous. 22.40 Wereldnws. VLAAMS BELG.: 16.30—18.00 Wereld tentoonstelling. 19.30 Nws. 20.00 Docu mentaire film. 20.20 Aida, opera. 22.50 Nws. en journ. (Advertentie) Van Nelle bestellen Het stoffelijk overschot van de overleden Zuidafrikaanse premier Strqdom zal zaterdag; in Pretoria ter aarde worden besteld, aldus Is na een speciale kabinetszitting bekend gemaakt. Morgen, woensdag, zal in Kaap stad een plechtige dienst worden op gedragen. Bij beide gelegenheden zullen militaire eerbewijzen worden verleend. Het kabinet zal waarschijnlijk vol gende week, onder voorzitterschap van Swart, een nieuwe premier kie zen, aldus is officieel bekendge maakt. Tot dit tijdstip blijft Swart pre mier. Gedurende Strijdoms ziekte trad hij als plaatsvervangend pre mier op. Het parlement, dat tot maandag op reces was, zal niet bijeenkomen voor een nieuwe premier is gekozen. (Advertentie) Van Nelle bestellen De Zee dag voor weest en zij begoni genomen en de gull de Widt a de wens v met het I geridderd! sing, vern delburg te een derge ten. De h( eer, die he Het leek burgemeestf den zijn ver gat, maar h vooropgezet beurd. De hij in de ze zijn sinds zi noegen de v heeft voorgi bijzonder df de raad hef een respect Speciale wo te hij tot de die twaalf j meentelijke de heer P. i een korte jaar deel v de heer J. maatschap duur was. Zich tot d richtend zei reeds het ff even lang v lid, iets bijs opvatting v£ raadslidmaa wijl hij nog ven is, maa dat de heer wel een bij; gehad heeft waaronder sorteerde, bi die moeilijk' der belangr: Weer a De grens burg is met augustus wet invoer van a Op 15 augi onze appeler boden op grt keling. In tl een golf van nimmer na appelen zo grenssluiting gen geduurc zeggen dat e heden zijn g( bericht dat c gesteld, wer deeld dat er portheffing t Deze bedr elf cent Per meer dan et prijs van de worden als - dus wel in vlotte export den maanda fing op de appelen vooi Het jongstf de waterleidi land maakt i rijke verbete ziening in ir kon de omva ontoelaatbaai gekrompen t geving. Volk bereid maar zaamheden a Als gevolg voor bedoeld 'n dit gebied ringen in d Deze periodt weken voorb nen met de i de deel van de herverka' den werden aan de aam Renesse. Ze enige andere km leidingen Schouwen-Du van dit gedf boerderijen mede een a; gesloten mot jecteerde zu kerke. Het i aanleg van c worden begoi kende kredif Pro De produk kwartaal mei Er werd nu pompt tegen voren. Het dienovereenkf kwh tegen 1 periode van

de Stem | 1958 | | pagina 6