Mexicaan combineert Kanaal-race met romance.... Tevreden Reden? Handige Couwenhoven won Ronde van Bavel Eerste prof-zege van Nol Ehlen in geslaagd Nassau-criterium Nederlands antiek beeld te Keulen gestolen Eden Rinus Roks werd eindwinnaar in Gastelse driedaagse jne rtonade tiet Nederlandse tennistitels Damen winnaar te Assen mans won Aagt in Wageningen Rentmeester won in Stuttgart Weer troepen uit Libanon H. Benedictus patroon van het Westen Kroestjev nog boven Mao „Hongarije' weer op Y.N.-rol Auto met vier personen in het IJ DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 18 AUGUSTUS 1958 Cowboy-verhalen Komt ze Handbaltoernooi in Bergen op Zoom Jo Beers rijdt niet meer Lida Ponne uit Bergen op Zoom Vrijgezellenkoningm 1958 Gijs Pauw naar ziekenhuis Extra sportbericht 209 doden in één luchtvaartweek Van ouds - een héél beste Virginia Arrestatie in verband met zaak - Piementel Kierdorf stierf als katKoliek Steenbergen kraakte Uno Animo7-1 MOC klopte Virtus stadhuis, heeft men een prachtig zioht d. het centrum ligt root park, hoog gele- i een gedeelte van overzien. Men vindt boerderijen en werk- le streken van het dit park zijn overge- lectie van de gehele fan Zweden, benevens van het land kan men s Avonds worden er tgevoerd, afwisselend en in klederdracht en ïolmse jeugd, die de Iksdansen goed ken- erbazingwekkend om luxe-jeugd zo spon- folkloristische dansen :n. Het is niet slechts ansen". maar ook in ieater vinden opvoe- en ook quiz is ge- Malmö volgen na grootte. De eerstge- magnifieke stad met jeelden en fonteinen, wens in alle dorpen en de buitenwijken, een beelden (vooral Carl >fd) en fonteinen, die er spuiten. de in Göteborg is het um. Langs een enorm numentaal, is het mu- de milieu gevestigd, vordt geflankeerd door llingsgebouw, de con- schouwburg. Waarlijk or elke kunstminnaar. amuseren in Göteborg est naar Liseberg gaan. ntspark verdiende veel n interesse dan Tivoli n, wat bont en romme- i vergelijking met het berg. Er zijn theaters, ttracties als op een ker- kan er ook raison e maal 'n dansje maken dse schone. Naast al dit feel hoger een schitte- waarin het goed is te men zich even uit het terugtrekken. Alles is >n met gevoel voor het et. lijvende indruk als me® lat; alles is er zo styi- maak en van grote ver- lijk tenminste. W. B. s van Stockholm met terrassen die aan het en. Ik het> nog it zó genoten. W z<wzzsie. VAN DER STEEN (Per telefoon) MARGATE, zondagavond. Ad Vriens heeft, zoals hij ons telefonisch vertelde, een onver wacht avontuur meegemaakt. Hij werd samen met de Ameri kaanse zwemmer Paul Herron door miss Joan, een der naaste medewerkers van de grote Butlin, uitgenodigd voor een dans avond. Daar werden de beide heren achter een tafeltje neergezet en kregen ze te horen, wat ze te doen hadden. Er kwamen twin tig meisjes van achter uit de zaal, die front maakten voor hun tafels. „Wij moesten uitmaken wie de mooiste was", zei Vriens, nog steeds een beetje verbaasd. Uiteindelijk werd het een blond meisje, dat daardoor de titel van „Miss Margate 1958" in de wacht sleepte. liste uit Israël ben opgetrokken. We hebben steeds briefwisseling gehou den. Als ze komt ben ik van plan haar in Engeland te trouwen. Ze is een knappe vrouw. Ik ben be nieuwd of ze komt," zei hij. Dat zegt een man, die elke vrouw om zijn vinger kan winden. Erik Mas Zweden is ook weer van de partij. Hij is de oudste van het ge- Nu het toch over Herron gaat, al dus Vriens: Hij is drieëndertig jaar en op en top Amerikaan. Zijn haar is niet langer dan dat van een tanden borstel. Herron is een bijzonder aar dige kerel, die veel van kinderen houdt, ook ai is hij niet getrouwd. Het is vermakelijk om te zien, hoe hij omspringt met kinderen, die om zijn handtekening komen vragen. Die vertelt hij stuk voor stuk, dat hij cowboy is en dan volgen een aantal belevenissen, waarnaar de jeugd inet open mond luistert. Vandaag hadden we naast onze vriend José da Silva ook Bogan Das uit Pa kistan te gast. De laatste is een zwar te jongen met hagelwitte tanden. Een geestige vent die reuze charmant is vooir de diensters. Stina, die altijd een behoorlijke hon ger heeit, moest haar mes en vork neerleggen, want Das maatke het zo gek, dat haar van het lachen de tra nen in de ogen kwamen. Das is een student in de economie. Na de race gaat Bogan nog twee maanden naar Duitsland en Zwitserland. Vanmorgen hadden we een gesprek met Alfonso Solavaladaris uit Mexico. „Vorig jaar." zo vertelde hij, „hebt u gezien dat ik veel met een journa- De laatste dag van de nationale tenniskampioenschappen op de Sche- veningse METS-banen heeft veel goed gemaakt. Zes dagen lang had den de toeschouwers op een enkele uitzondering na zeer matig tennis ge zien en daarom was het spel, dat zondagmiddag werd gedemonstreerd, een aangename verrassing. Goed ten nis met alleen in de laatste partij, de eindstrijd van het gemengd dubbel spel, enige spanning. Want zowel in de strijd tussen Maris en Goris als in die tussen mevr. de Soet en Trix Sau- ter was het krachtsverschil te groot. Maris en Fennv de Soet veroverden de titels in korte partijen met korte sets. De jeugd is er in de dubbelspel- finales niet in geslaagd de kam pioensparen te verslaan. In het da mes dubbelspel waren mevrouw de Soet en Fredy Marinkelle kansloos tegen de dames Peters en Thung (7—5 6—2) en in het heren dubbel spel hebben Goris en Karamoy hun titel in een spannende partij tegen Willem Maris en Hans van de Weg i in vijf sets kunnen prolongeren. Zaterdag is te Assen, op een deel van het circuit van Drente, een wie lerwedstrijd voor profs en onafhanke- lijken gehouden. Winnaar werd Piet Damen (Lieshout), die de 65 ronden (105.917 km), aflegde in 2 uur 35 min. 5 sec. Hij won de eindsprint van een groepje van drie man. Geurt Pos (Vreeland) werd tweede en Jaap Huissoon (Heinkenszand) derde. De uitslag luidde verder: 4 Jan van Vliet. Rotterdam, op 30 meter, 5 Ger- rit Voorting, Roosendaal, op 60 m.; 6 Frans Mahn, Amsterdam; 7 Harm Smits. Nijlen, België; 8 Piet Maas, Pindorp; 9 Adri Voorting, Haarlem; 10 Jan Hijzelendoorn, Amsterdam. zeischap. Hjj vraagt aan ieder die hem ziet zwemmen of hjj goed zwemt. Het is een. echte lekkerbek en on danks zijn leeftijd een echte char- mëur. Stina lacht al als hij binnen komt. Zijn. plannen worden aan onze tafel voorgelegd. Hij spreekt gemak kelijker Duits dan Engels. Zijn beroep was journalist. Bij het diner kwam de charmante Greta Anderson binnen. Toen wij haar begroetten vroeg zij onmiddellijk naar Maria Meesters. Loodsen zijn de strandkenners van het Kanaal. Mister Macx vertelde ons dit haarfijn. Er zijn vissers, die tij dens de oorlog mensen overbrachten in stikdonkere nachten. Wie zo'n loods heeft kan zich gelukki? prijzen. Er zijn nog zwemmers, die lc loods Het handbaltoernooi dat de Bergse handbalvereniging Fortuna gisteren te Bergen op Zoom heeft gehouden, is in alle opzichten geslaagd. De strijd bij de heren was groter dan bij de dames, omdat in de poule van de heren meer teams aan het werk waren. Bij de dames waren dat drie teams, waarvan zich het Bergse SIOS het sterkst toonde. In hotel Piet Mulders vond na af loop van de wedstrijden de prijsuit reiking plaats, die geschiedde door de heer Walraven van Fortuna. De grote beker bij de heren verhuis de naar de vereniging EMM uit Mid delburg. Deze beker was geschonken door de heer Piet Mulders. Voor het damesteam van het Bergen op Zoomse SIOS was er een fraaie zuil. De eindstanden werden: dames: SIOS. Bergen op Zoom 4 punten, Vol harding, Goes 2 pnt., Fortuna, Bergen op Zoom 0 pnt. Heren: EMM, Middelburg, 12 pnt,, Fortuna. B.o.Z,, 9 pnt., SIOS, B.o.Z. 6 pnt., SOA, Breda. 5 pnt., Dender- monde, België, 4 pnt., Fortuna 2 even eens 4 punten. Dendermonde bezet de vijfde plaats omdat het doelgemiddelde beter was dan van Fortuna 2. Op de zevende plaats eindigde SIOS 2 met 2 pnt. hebben. Het is mogelijk dat daarvoor de Franse loodsen worden ingescha keld. Er zijn nu in totaal vierendertig zwemmers en zwemsters gearriveerd. ZATERDAG vestigde een Russische ploeg te Moskou een Europees re cord op de 4x100 meter vrije slag estafette. De Russen zwommen de afstand in 3 min 47,4 sec. ZONDAG heeft Vergoossen een weg wedstrijd over 270 km gewonnen met start en finish te Schweinfurth. Jo Beers uit Zaandam, lid van de Zeeuwse wielerclub Theo Middelkamp rijdt niet meer. Zijn vader heeft hem namelijk voor de keus gesteld: in de zaak komen van de firma Tot en Beers óf wiedrennen. Het zal voor deze veelbelovende wielrenner, die in Olympia's Toer door Nederland zo uitstekend voor de dag kwam geen gemakkelijk besluit zijn geweest. Zijn vader heeft echter gewonnen. Jo heeft besloten om niet meer te rijden en heeft zijn fiets en ander ma teriaal reeds verkocht. De Ronde van Bavel heeft pas in de laatste faze de allure gekregen, die men van een wedstrijd van deze stnading kon verwachten. Toen ont stond er een daverende jacht naar de ereplaatsen, die veel goed maakte. Tevoren was er namelijk niet veel opwindends te zien geweest. De groep hield er zo'n hoog tempo in, dat geen enkele vluchterspoging kon gedijen. Alleen de pechvogels en rijders met een tekort aan adem moesten afha ken. Het werd anders, toen Couwenho ven en van Steenselen zich uit de hoofdmacht losrukten. Dat gebeurde met het einde in zicht en iedereen kon gemakkelijk raden, wat de twee voor ogen hadden. Daarom stortten zich onmiddellijk Lute en de Bra bantse kampioen v.d. Ven achter het duo aan, terwijl enkele meters later ook van Egmond nog zijn hielen liet zien. De rest van de hoofdmacht had geen reserves meer of had zich laten verrassen. Hoe dan ook. de beste plaatsen werden inderdaad behaald door de vechters van het laatste uur. Bij de nieuwelingen, die zestig kilo- meters reden, zegevierde het pittige Bredanaartje A. Mertens. De uitslagen waren: Amateurs: 1. C. Couwenhoven, Leidschendam, 100 km in 2.39.26; 2. A. van Steenselen, 's Gravendeel; 3. C. Lute, Castricum; 4. L. van de Ven, Vlijmen; 5. A. van Egmond, Den Haag; 6. C. van Amsterdam, Breda; 7. K. Bom, Kwinsheuvel; 8. W. Bos Den Haag; 9. G. van Straten, Schie dam; 10. C. Paymans, Tilburg. Nieuwelingen 60 km: 1. A. Mer tens. Breda, 1.34.15; 2. C. Verwey, Gouda; 3. H. Heeren, Breda; 4. P. Danen, Oploo; 5. C. Verstappen, Gel drop; 6. P. Stoop, Made: 7. L. van Mokven, Den Bosch; 8. M. van Wijk Den Dungen; 9. J. van de Kloot, Zun- dert; 10. J. Stam, Rotterdam. (Advertentie) Wout Wagtmans, Noppie Koch en Martin Wierstra de drie stayers, die Nederland zullen vertegenwoordi- I gen bij de wereldkampioenschappen Parijs zijn zondag op de Wage- mngse wielerbaan uitgekomen in een wedstrijd achter grote motoren, J waaraan ook Harm Smits deelnam. I Winnaar werd Wout Wagtmans. Scherp en fel klonk het bevel van de kamprechter: Alle ge dubbelde renners afstappen! Niets mocht de triomfale apo theose van het Steenbergse Nas sau-criterium in de weg staan. Door het besluit konden veer tien op zege beluste renners hun slag voorbereiden. ,»Wie zou het worden?", vroegen de tienduizenden langs het parcours zich af. Piet Maas met zijn fel eindschot of Gerrit Voorting, die in een koers als deze zo verrassend voor de dag kan komen of de grote man van dit criterium, Schalk Verhoef, die al zo veel had laten zien? Het werd de Limburger Ehlen, die zenuwachtig wippend op zijn zadel van de kans gebruik maakte en zich van de roem van een Voorting, van een Piet Maas of Westdorp niets aantrok en juichend over de eind streep vlóóg. Het was voor de knaap uit Broek- Sittard de eerste overwinning als prof en te oordelen naar wat hij gisteren heeft laten zien, zal het be slist zijn laatste niet zijn. Vastbera den sprong hij mee. toen met nog 35 ronden te rijden, Schalk Verhoef serieus ging werken voor de vette prijs van de prestatie-premie. In het zog van Verhoef maalde tot groot plezier van de Steenbergenaren de Kruislander Wuyts zijn rondjes mee, was er ook Coone uit Eindho ven, de Roosendaler van As en de winnaar van deze middag, Ehlen. Rustig en zeker werkte dit vijftal aan een voorsprong, waarin de Belg Vlayen wel enig gevaar zag. Met Geurt Post, Huissoon, Kool en West dorp werd een striemende achtervol ging ingezet, waarvan de zwarte Belg zelf het slachtoffer werd. (Advertentie) Het grote peloton begon zich ook te roeren, waardoor een derde vijftal achtervolger ontstond. Hein v. Bree- nen, Kees van de Borst, Jo de Roo, Gerrit Voorting en vooral Piet Maas weerden zich en voor de strijd haar eindfase naderde, was er een groep kanshebbers ontstaan, die zich op maakte de wielerliefhebbers een schoon slotvuurwerk te tonen. Trots controleerde Schalk Verhoef de wed strijd, Piet van As bleef gevaarlijk in zijn buurt, terwijl Gerrit Voorting en Piet Maas die wijselijk hun kruit droog gehouden hadden de groep aanvoerden. Listig profiteerde Ehlen van de verslapte aandacht der elkaar bewakende sprinters en sloeg zijn beste slag! Voorting wist een tweede, Jan Westdorp een derde plaats te bereiken. Verhoef en Maas bezetten resp. de vierde en vijfde plaats in de eindrangschikking. I Op vele Nederlandse voetbalvelden deden het vorige seizoen de nieuwe Quick voetbalschoenen met patent rubberzooi hun intrede.. Al spoedig I gingen vele voetbalclubs, waaronder diverse uit de eredivisie, tot aan- schatting over en het succes bleef niet uit. Na enkele wedstrijden bleek namelijk, dat de spelers op deze vederlichte schoenen met extra versterking in het hol van de voet, de gehele match H fris en strijdvaardig bleven. H In de extra holversterking en de buig- zaamheid in de voorvoet schuilt het grote voordeel van de nieuwe Quirk voetbalschoenen, want daardoor is het doorzakken van de voet uitge- I sloten, zodat pijnlijke voet. en kuit- I spieren voorkomen worden. I Terecht worden daarom deze ge- patenteerde Quick voetbalschoenen orthopaedisch verantwoord genoemd, want zij betekenen het behoud van de voet. Vraagt het uw vrienden, die H er reeds op spelen. U herkent de schoenen direct aan de witte rubberzolen (75 van de Nederlandse kampioenen spelen reeds op deze gepatenteerde Quick voetbal- schoenen). Quick voetbalschoenen zijn verkrijg baar bij de bekende sporthandel. Dankbaar kijkt de jonge Limburgse prof. nani de duizendendie hem huldigden voor zijn zege in Steenbergen. Beste slag Huldiging In aanwezigheid van burgemeester mr. van der Meer, werd door de voorzitter van het wielercomité Steenbergen, de heer M. Herbers, vóór de wedstrijd Jef Lahaye als Ne derlands kampioen op de weg ge huldigd en kregen ook de Neder landse renners van de Neluxploeg met Klaas Buchly hun bloemen. Tij dens het sluitingsprogramma van de feesten „Steenbergen vijf eeuwen Nassaustad" werden door mr. van der Meer in het amusementspaviljoen de prijzen aan de renners uitgereikt. De winnaar kreeg bovendien de ere prijs van de stad Steenbergen. Vermelden we nog, dat Gijs Pauw door een valpartij met een kaak- fractuur in het ziekenhuis opgenomen moest worden. Later deelde men ons mede, dat de verwondingen niet van ernstige aard waren. Uitslag Uitslag: 1 J. Ehlen, Broek-Sittard, 140 km in 3.31.17; 2 G. Voorting, Roo sendaal, z.t.3 J. Westdorp, 's-Hee- renhoek; 4 S. Verhoef. Rotterdam; 5 P. Maas. Pindorp; 6 A. Kool, Delft; 7 P. van As, Roosendaal; 8 J. de Roo, Schore; 9 J. Coone, Eindhoven; 10 J. Huissoon, Heinkenszand; 11 C. v. d. Borst, Etten; 12 G. Pos, Vreeland; 13 H. van Breenen, Amsterdam; 14 A. Wuyts, Kruisland; 15 a.e. W. van Est, M. Stolker, W. van Dongen, H. v. d. Broek, J. Bruggenkamp, J. v. Vliet, Adr. Roks, A. Voorting, J. de Groot, A. van 't Hof, F. Mahn, Leon van Daele, P. de Bruyn. Prestatie-premie voor de renner, die het meest aantal keren als eerste passeerde: S. Verhoef. Een overzicht van de gebeurtenis sen in de luchtvaart wijst uit, dat in de afgelopen week 209 personen bij vliegongelukken het leven hebben ver loren. Hier volgt de droevige lijst: 9 augustus - Benghazi: Viscount van Central African Airways: 36 do den. 13 augustus - Grote Oceaan: DC-3 van Japanse luchtlijn: 33 doden. 13 augustus - Ambleve, België: KB- 50 tankvliegtuig van Amerikaanse luchtmacht: 7 doden. 13 augustus - Trelew, Argentinië: DC-3 van Argentijnse luchtmacht: 12 doden. 14 augustus Atlantische Oceaan: Superconstellation van de K.L.M.: "1 doden. 15 augustus Nantucket, U.S.A.: Convair van Northeast Airlines: 22 doden. De Nederlandse wielrenner Piet Rentmeester heeft zondag ;°P Solitudebaan in de omgeving van Stuttgart een tijdrit voor ■amateurs over een afstand van 68,5 km gewonnen, r jj °or deze wedstrijd, die over zes ronden ging mei in iedere ronde een i*pn»y met een stijgingspercentage van 18 procent, startten in totaal 17 p ners, onder wie 5 buitenlanders, rj Was droog en warm weer toen Rentmeester van start ging. De Neder - I voa er, reed *n een h°°£ en gelijkmatig tempo en haalde de vijf renners die voor hem vertrokken waren allen in. I u^s^ag inidt: 1 P. Rentmeester (Nederland) 68,5 km in 1 uur 43 min I i d«rfcfn' 2 Durlachter (Oostenrijk) 1 uur 45 min 5,2 sec; 3 Sweeck (België) 1 K ^T1Uyeck (Duitsland> 1,47,24,8; 5 Edler (Duitsland) 1,48,07,6; 6 van der Steen (Nederland) 1,48,15. (Van onze speciale verslaggever) Rinus Roks, de donkere krullebol uit Bosschenhoofd, legde beslag op de eindzege in de „Driedaagse Oud- Gastel", nadat hij vrijdag afs eerste over de streep ging, zaterdag als derde en zondag als vijfde. Hij leverde daarmee de beste pres tatie uit zijn carrière, want het was heus niet zo, dat h|j geen concurren tie had. Ook zaterdagavond,, de tweede étappe in deze driedaagse, traden weer de veertig renners aan van de tien ploegen. Het was opnieuw de Duitser Rolf Wolfshohl, de sensatie van de eerste avond, die vaart bracht in het peloton. Hij sprong wederom na enkele ronden weg, maar hij kreeg nu toch gezelschap van enige Nederlanders, namelijk Ad van Aart en Theo Kinkelder. Toen de Duitser het op een goed moment beu werd, reed hij ook deze knapen radicaal van zijn wiel. Het bleek nu echter duidelijk, dat de Keulenaar niet over voldoende energie beschikte om een wedstrijd te winnen. Toen er veertig kilometer waren gereden en hij we derom alle premies in zijn zak had gestoken, verdween hij in de achter hoede. Óp de voorgrond traden nu Ge Lentelink en Piet van Hees, die bijna een halve minuut wegliepen van een verbrokkeld peloton, waarin Ri nus Roks en Pauw Rijnvos het hoog ste woord voerden. Er werd dusdanig hard gereden, dat het gehele veld uit elkaar kwam te liggen. Lentelink en van Hees waren en bleven onbereik baar. De Twentenaar toonde zich de rapste in de spurt. De étappe-uitslag was: 1 G. Lente link, de 80 km in 2.8.15; 2 P. v. Hees, z.t..; 3 Rinus Roks op 44 seconden; 5 P. Rijnvos op 1.02 min.; 6 A. Leim- bach, Keulen, op 1.21 min.; 7 B. Ide- ma op 2.01; 8 A. v. Aart; 9 Th. Kin kelder; 10 P. v Dijk. uitgeschakeld. Het was jammer, want was de Duitser in de wedstrijd ge bleven dan had deze zeker een ge heel ander uitzicht gekregen. Nu bleef het peloton lange tijd een com pacte groep, waaruit niemand durfde te ontsnappen.. Toen Pauw Rijnvos toch ging lopen kwam hij niet ver en werd hij ingehaald. Alle nieuwe pogingen werden in de kiem ge smoord, zodat een massaspurt de be slissing diende te brengen. Het werd een kolfje naar de hand van W. Swa- neveld, die zich daardoor ook in het eindklassement vooraan nestelde. De étappe-uitslag luidde: 1 W. Swa- Rechts Roks (algemeen winnaar) en links Swaneveld, de winnaar van de laatste dag. neveld, de 80 km in 2.07.01; 2 F. Stevens; 3 A. Leimbach; 4 K. Nieu- meijer; 5 R. Roks; 6 H. Hoopman; 7 F. Eifler; 8 A. v. Aart; 9 P. v. Dijk; 10 K. v. d. Horst. Eindstanden Het eindklassement van de wed strijd werd: 1 Marinus Roks (Helpt Elkander A) 9 p.; 2 W. Swaneveld (ploeg IJs- selmonde) 19 p.; 3 F. Stevens (De Jonge Renner) 21 p.; 4 A. Leimbach (Köln) 21 p.; 5 A. v. Aart (Pedaal ridders) 30 p.; 6 Kees van der Horst (Helpt Elkander A) 33 p.; 7 P. v. d, Horst (Helpt Elkander B) 33 p.; 8 J. Nooten (De Jonge Renner) 33 p.; Th. Kinkelder (De Tubanters) 33 p 10 R. Eifler (Köln) 39 p. Het ploegenklassement bracht Helpt Elkander A en IJsselmonde gelijk.. Derde De Jonge Renner, vierde de A-ploeg van Keulen. Mogelijkheden i ?e 3?atste e^PPe. zondag verreden, Geloofde alles, want er waren zowel voor de individuele als voor de ploe- ^rangschikking nog talrijke moge lijkheden. Het was weer eens de Duit- ser Rolf Wolfshohl. die de eerste ron den voor zijn rekening nam. Hij wilde hetzelfde spelletje spelen als de eer ste twee dagen, maar nu werd hij door een bandbreuk, die gepaard ging met een overigens niet ernstige val, De vrijgezellendie sedert zaterdag voor de zesde maal hun wereld congres te Grevenbicht houden, hebben tijdens een feestelijke bij eenkomst de 26-jarige rijksambte- naresse mej. Lida Ponne uit Bergen op Zoom tot vrijgezellenkoningin 1958 gekozen. Als „sympathiekste vrijgezel" is de heer G. W. M. Eys- boots, onderwijzer te Asten uitge roepen. Op de foto ziet men Lida Ponne in gesprek met de oudste deelnemer van dit jaar „ome" Cor de Bree uit Goes, die zestig jaar is. Naar in welingelichte kringen ver luidt, zullen de Amerikanen komen de week een tweede groep mariniers van 1800 man uit Libanon terugtrek ken. De eerste groep heeft Libanon vorige week verlaten. Een tot de collectie „Oude Kunst- en Antiekbeurs" te Delft behorende madonnafiguur is te Keulen gestolen. De antieke madonnafiguur was ter bezichtiging in een etalage van het gebouw van het stedelijk verkeersbu reau te Keulen, waarin ook het bij kantoor van de ANW gevestigd is opgesteld. Des nachts verdween het beeld. De criminele recherche van Keulen is direct gewaarschuwd en stelt een uitgebreid onderzoek in. De ,.Oude Kunst- en Antiekbeurs" te Delft zal volgende week in het Museum Prinsenhof te Delft worden geopend. ,,Het is onbegrijpelijk, hoe een zwaar beeld, van 90 centimeter hoog te. geplaatst tegen een achtergrond, ongezien uit een etalage kan verdwij nen". Dit verklaarde de organisator van de „Oude Kunst- en Antiekbeurs- te Delft, de heer M.B. Keezer. Het beeld heeft een waarde van minstens f 6000.Het is eigendom van een kunsthandelaar die verzekerd is en het is van Nederrijnse makelij van omstreeks 1480. Bij Pauselijke Bul zal da H. Bene dictus, stichter der Orde van de Be nedictijnen, tot beschermheilige van Europa en van het Westen worden ge proclameerd. Dit zal geschieden op 24 augustus, bij gelegenheid van de her opening voor de eredienst van het oude heiligdom, dat boven het ge boortehuis van de heilige te Norcia is verrezen. De plechtigheid zal wor den bijgewoond door officiële verte genwoordigers der Westelijke wereld waaronder ministers en parlementai ren, benevens een kardinaal. In kringen van het Amerikaanse State Department gelooft men. dat premier Kroestjev in het Chinees- Russische bondgenootschap nog al tijd de machtigste stem heeft. Men verklaarde geen geloof te hechten aan de berichten dat Mao onlangs zijn veto zou hebben uitgesproken over een door de Sovjet-Unie gewenste top. conferentie. Australië heeft secretaris-generaal Hammarskjoeld verzocht de kwestie- Hongarije op de agenda van de ko mende gewone zitting van de alge mene vergadering te plaatsen. De politie van Aalborg op Jutland heeft zaterdag een Duitser gearres teerd die naar Denemarken gekomen is als vertegenwoordiger voor de Ne derlander Piementel, die wegens schilderijenvervalsing door „Inter pol" gezocht is. Volgens de politie had de gearres teerde vertegenwoordiger opdracht om mensen te bezoeken, die schilde rijen van Piementel gekocht hadden, teneinde het met hen op een akkoord je te gooien. Hij zou daarvoor vol macht van de in Nederland vertoe vende Piementel gekregen hebben. Vier personen zijn in de nacht van zaterdag op zondag op het nippertje aan de dood ontsnapt, toen zij met een personenauto in Amsterdam noord vanaf de Valkenweg het IJ inreden. Onmiddellijk nadat de auto te water was geraakt, wisten de in zittenden zich echter te bevrijden. De wagen verdween even later onder water, dat daar ter plaatse 13 me ter diep is. De pont waarmee de auto had moe ten oversteken, was reeds midden op het IJ. De schipper van da pont richt, te dadelijk schijnwerpers op de pleli van het onheil. Twee automobilisten, die op de Valkenweg etonden te wach. ten op de volgende pont wisten de drenkelingen op het droge te bren gen. Frank Kierdorf, da 56-jarige vak bondsleider, die op 4 augustus in Flint gestorven is na op raadselach. tige wijze gewond geraakt te gijn, is als katholiek gestorven. De rector van het St. Jozef-ziekenhuis waar Kierdorf overleden is, heeft bekend gemaakt dat hij de stervende enkele uren voor zijn dood gedoopt heeft, zulks op verzoek van de stervende. Zijn begrafenis is geschied op het openbare kerkhof „Sunset Hill", daar zijn familie die tot de protestantse groep der Plymouth Broeders be hoort, een protestantse begrafenis wenste. De nabestaanden meenden dat Kierdorf niet goed bij was toen hij op zijn sterfbed katholiek wilde worden. Steenbergen heeft niet veel moeite gehad met Uno Animo. In de beker wedstrijd tegen de mannen uit Loon op Zand won de thuisclub met 71. Deze hoge score werd echter pas na 35 minuten ingezet door een treffer van van Loon... van Uno Animo. De Steenbergenaren waren er spoedig met hun antwoord en toen kwamen de gasten er niet meer aan te pas. Door Bol (twee maal), Jonkers, Hes hof (twee maal) en van Dastel (twee maal) werd het 71. Het was geen grootse voetbalver toning in de wedstrijd MOC - Virtus, die gistermiddag op het hoofdterrein van het gemeentelijk sportpark Ro- zenoord voor de beker werd gespeeld. Met de rust hadden de Bergenaren een 30 voorsprong door doelpunten van Leenders, Adriaansen en N. de Rijk. Virtus lie pde 30 achterstand tot 32 in. Even zag het er voor de MOC ers donker uit. Maar toen Leen ders kort voor het einde het vierde MOC-doelpunt maakte, was het pleit beslecht. De nieuwe doelman van MOC, La Fors (oud-doelman van Steenbergen) toonde in deze wedstrijd zijn plaats onder de lat waardig.

de Stem | 1958 | | pagina 5