I Breskens viert feest (too) e B&XLCREEM dubbele Kath. middenstand vierde elfde lustrum in Steenbergen Aankoop arbeiders- logeerkamp Behoud Hellenburg-fundamenten stuit op financiële bezwaren (DIJN 5 Zevenjarige jongen te Drimmelen verdronken Middelburgse volksdansers in folkloristische optocht Festijn van verbroedering Goed voor elk? Zinnig Aanmaning sterse er«l door iel Verre veren schreeu- DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1958 Vriendje durfde Jgenf ?ezien was in de buurt rif» Ptelerboot '.Zilvermeeuw", die vertrekken zou voor een tocht naar Dordrecht. Onmiddellijk nam schipper Pot contact op met ziin erf lega's in die stad, maar daar vertel de men dat de Zilvermeeuw naar Werkendam was. mets te zeggen Kort geding tegen 62 heiers België zet de tomateninvoer weer stop Albanees protest bij Zuid-Slavië Alleen gezond haar Is mooi haar! heeft die werking! BEYLCREE "The perfect hairdressing Raad van Schoondijke besloot waakt tegen slijtage Politieke oriëntatie ambtenaren in Indonesië Eis van drie jaar voor verduistering van 100.000 gulden Nederlandse dag op de Expo JAZZ- EN SK1FFLE-CONCOURS Baarland wacht op beslissing Liever bieten dan monumenten Huis onder lawine Botersmokkelaar uit Koewacht opnieuw voor de rechter Geen atoomijsbreker aar f r t .90. ijk iet ijl" ur. :re VAN DER STfc. mwmwKTi- I HET PISTOOL HF. Op vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 augustus praalwagens met muziekkorpsen de hele a.s. gaat Breskens feest vieren. Dan worden voor omgeving. Op zaterdag zijn er sportwedstrijden de zesde maal de bekende visserijdagen gehoifden. zoals waterskiën, internationale snelbootraces en De feesten gaan gepaard met de 41ste verjaardag bokswedstrijden. Zondag heeft als hoogtepunt een van de visserijvereniging van Breskens. De organi- show van het stafmuziekkorps van de genie in satoren hebben weer voor een klinkend programma gala-uniformen. Dit korps verzorgt ook een taptoe, gezorgd. Op de eerste dag wordt de vissershaven Verder is er die dag nog een openluchtcabaret en bezocht door een smaldeel mijnenvegers van de de feesten sluiten met een groot vuurwerk. Kon. Marine, waaronder de „Breskens". Er wordt Op de foto een der vissers, die met hun noeste een jaarmarkt gehouden met een internationaal arbeid Breskens roem en bekendheid gegeven standwerkersconcours er is een grandioze optocht hebben. (Van onze verslaggever). „Hier ligt hijzei dinsdag middag rond vijf uur een ang stig jongetje van vier jaar tegen schipper Pot van de Rijkspolitie te Drimmelen. Hij wees op een plekje in de Vaart, bij de vroe gere sluis, waar hij 's morgens zijn zevenjarig vriendje Jantje van Damme in het water had zien vallen. Daarmee was een einde gekomen aan uren van bange spanning en van zoeken naar de jongen, die sinds half twaalf dinsdagochtend vermist werd. Jantje van Damme, een van de twee zoons van de familie van Dam- nie te Drimmelen, was er in de och tend met zijn vriendje op uit getrok ken. Toen hij rond half twaalf niet was thuis gekomen, werd men onge rust. Zijn vriendje was wel naar huis gegaan, maar had nergens over ge rept. Toen de jongen rond vier uur in ae middag nog niet was komen opda gen, belde zijn vader, die op de boer- aenj in de Biesbosch was, de rijkspo- Jup8 h»Wi? op" De eni§e aanwijzing 'J geven was, dat Jantje Men wilde zo weinig mogelijk tijd verliezen. Om niet op de thuiskomst van de „Zilvermeeuw" te hoeven wachten, voer een politieboot deze tegemoet. Helaas, zonder resultaat Jantje van Damme was niet aan boord Intussen had men het vriendje nog eens ondervraagd, maar die zweeg in alle talen. Toch vond schipper Pot het nuttig om de klei ne nogmaals aan de tand te voelen en na enig ondervragen kwam het ontstellende woord eruit. Jantje was in zijn spel van de oude sluis geval len en in de Vaart terecht gekomen. Het vriendje was zo ontdaan ge weest, dat hij er niemand iets van had durven vertellen. De rijkspolitie ging ter plaatse dreggen en binnen een kwartier trof men de stoffelijke resten van de jon gen aan. Nauwelijks honderd meter van de ouderlijke woning was hij ver ongelukt. De familie van Damme, die op een boerderij in de Biesbosch heeft gewoond, had vjrig jaar een nieuw huis in Drimmelen betrokken, dat de heer van Damme er speciaal met het oog op zijn opgroeiende kinderen had laten neerzetten. Voor de vice-president van de rechtbank te Amsterdam, mr. C. H. Plug, heeft gisteren een kort geding gediend, dat drie aannemersbedrij ven uit de hoofdstad aanhangig heb ben gemaakt tegen 62 heibazen en heiers, die een langzaam-aan-actie voeren. Deze heiers werkzaam in tien ploegen zijn het niet eens met de door de werkgevers ingevoerde sane ring der lonen en hun arbeidspresta tie is volgens de raadsman van de eisers zodanig gedaald, dat het er praktisch niet toe doet of ze wel of niet op het werk zijn. van de president wordt gevraagd te bevelen, dat de arbeiders weer een normale arbeidsprestatie zullen leveren en zich houden aan de met hun patroons gesloten overeenkomst, met een dwangsom van 25 gulden per dag bij het in gebreke blijven daarvan. Op 19 augustus doet de pre sident uitspraak. Vanaf 31 mei j.l. was de export van Nederlandse tomaten naar België verboden en juist in de periode dat er op onze Nederlandse groentevei lingen grote aanvoeren waren, moch ten de tomaten niet de Belgische grens over. Vorige week vrijdag kwam echter plotseling het bericht, dat de tomatenexport naar België weer was toegestaan. Dat zal evenwel niet lang duren want thans is bekend gemaakt, dat met ingang van 14 augustus de in voer van Nederlandse tomaten in België weer zal worden stopgezet. Van een normale handel is hierdoor beslist geen sprake en de manier waarop België de grenzen sluit voor Nederlandse tuinbouwprodukten heeft in ons land reeds zeer veel veront waardiging teweeggebracht, Het Albanese gezantschap te Bel grado heeft de Zuidslavische rege ring beschuldigd van „misdadige moord" op een Albanees. Deze man werd vorige week door een Zuid slavische politieman doodgeschoten. De Albanese gezant, Piro Koci, zei, dat de Zuidslavische autoriteiten „direct verantwoordelijk" zijn voor de dood van de 41-jarige Albanees, Hassan Spate. Er werd vorige week in Zuid-Slavië een communiqué gepubliceerd, vol gens hetwelk een man, naar aange nomen werd Spate, doodgeschoten is bij een poging tot ontsnapping uit een politie-inrichting nabij Belgrado. (Advertentie) 'tyEngelse hal A. \2\ verzorgt e wetenschappe! Ja, deze beroemde iriirt ■- ng uw haar twéé etcnschappeiijke wegen: Brylcreem bevat waardevolle haarvoedende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën - zij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond! ©J5S Brylcreem is geëmulgeerd. Daardoor kan Brylcreem elke haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Oeen „geplakte" haren meer! Met Brylcreem valt uw haar los en natuurlijk, en blijft toch korrekt op ziin plaats. Heel de dag' Beecliam f NederlandN.V. Voor engros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam (Advertentie) Gebruik daarom uitsluitend NIEUWE ESSO BENZINE verrijkt met alle eigenschappen van bovensmerinc NIEUWE GOUDEN ESSO EXTRA MOTOR OIL In verband met het vestigen van een mechanisatiecentrum voor de landbouw heeft de gemeenteraad van Schoondijke besloten om het voor malige arbeiderslogeerkamp, dat voof kort gevestigd was in de r.-k. h.b.s. aan te kopen voor de prijs van 6.500,—. In verband met deze mechanisatie- plannen werd nog een krediet van 2.500,beschikbaar gesteld voor het aanbrengen van enkele voorzie ningen aan verschillende barakken om deze te verbeteren en bruikbaar te maken voor het onderwijs land bouwmechanisatie. De raad heeft tevens nog een zeer urgent besluit genomen, namelijk het besluit tot uitvoering van het tweede deel voor uitbreiding van de middelbare landbouwschool. De eer ste uitbreiding is momenteel in volle gang namelijk het bouwen van een werktuiglokaal en de tweede uitbrei- ?«ng' u ,°Pgeschort moest worden i a met de bestedingsbeper- ru+ W *1? °°k doorgang vinden. 5Phnl.il J i het bouwen van een tan ino waarmee een uitgave van ongeveer 92.000,— gemoeid frpkklna w v°orzitter kon met be trekking tot deze uitbreiding mee delen, dat Gedeputeerde Staten gun stig geadviseerd hadden op de aan- De stafchef van het Indonesische leger, gen. Nasoetion, heeft opdracht gegeven, dat de hoofden der over- (Van een onzer verslaggevers) ,,Ik geloof, dat het goed is bij het elfde lustrum van onze diocesane mid denstandsbond de aandacht te vragen voor een enkele gedachte. Het is, naar het mij voorkomt, noodzaak, dat onze organisatie zich meer verdiept, dat meer wordt gestreefd naar veredeling van persoon en gezin door middel van de cultuur. Ik geloof, dat dit zelfs de belangrijkste opdracht is van onze bond, die niet mag bestaan uit papieren leden, maar die leden moet bezit ten, innerlijk overtuigd van hun plaats in deze ingewikkelde maatschappij. Leden, die ernaar streven het christendom sterker te beleven", zo sprak burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst, voorzitter van de r.k. diocesane middenstandsbond op het middenstandscongres in het feestvierende Steen bergen. Het congres was georganiseerd in verband met de viering van het elfde lustrum. Een gevarieerd, maar aangenaam programma werd de leden, ver gezeld van hun dames, voorgezet. vragen omtrent de financiën voor deze uitbreiding. Twee andere belangrijke besluiten waren: het plaatsen in deposito van een bedrag tot ten hoogste 150.000 gulden tegen een rente van 10 pro cent bij de Nederlandsche Midden- standsbank, kantoor Oostburg, en het plaatsen op een spaarbankboekje van een bedrag van 10.000,bij de coöp. Boerenleenbank, kantoor Oostburg tegen een rente van 3,5 procent. De congressisten werden door bur gemeester mr. J. M. van der Meer op het gemeentehuis begroet. Vergezeld van wethouder P. Swagemakers en secretaris P v. Leest betrad hij de raadszaal om vervolgens in een gloed vol speechje de bond een hartelijk welkom in Nassaustad toe te roepen. De burgemeester constateerde, dat het steeds opnieuw goed is bij elkaar te komen, met elkaar te spreken. Hij verheugde zich erover dat de dioce sane bond ditmaal voor een grote sa menspraak naar Steenbergen was ge komen Hij achtte het een eer voor de plaatselijke middenstandsvereni ging, die gezond en sterk is en die ook de grondslag legde voor het Nas- saufeest, dat een groot succes tege moet gaat. De heer A. Lockefeer dankte vrien delijk voor de hartelijke welkomst woorden en was het met zijn collega burgemeester eens, dat de Steenberg- se middenstand dit congres verdien de, want Steenbergen bezit een bloeiende plaatselijke afdeling, welis- Tegen de 36-jarige boekhouder-kas sier G. J. A. H. uit Nederhorst den Berg, die in de afgelopen 8 jaar vol gens eigen aangifte bijna 100.000.- verduisterde. heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Amster dam gisteren 3 jaar met aftrek van het voorarrest geëist. (Advertentie) waar niet omvangrijk, maar kwalita tief zeer representatief. In de congreszaal op het feestter rein sprak de Hulsterse burgemees ter een korte rede uit, waarin hij het elfde lustrum herdacht. Hij merkte op. dat de laatste vijf jaren de dioce sane bond met grote moeilijkheden had te kampen, maar hij prees zich gelukkig, dat de laatste twee jaar het constructieve element terug op de voorgrond trad, zodat het thans een genoegen is in en voor de bond te mo gen werken. De heer B. v. d. Hoef, voorzitter van de afdeling Steenbergen, felici teerde de diocesane bond met het elf de lustrum. De heer J. Leys, voorzit ter van de stichting Steenbergen 500 jaar Nassaustad verwelkomde op zijn manier de gasten. Drs. K. Samson, secretaris van de N.R.K.M., bracht gelukwensen van de landelijke orga nisatie over en beloofde als herden king aan dit elfde lustrum enkele tin nen asbakken. Variatie Een uiterst gevarieerd programma kregen de congressisten voorgescho teld. Zij zagen enkele balletnummer tjes, gepresenteerd door Jorin Pee- men Dado en Wilhelmine Malay uit Breda. Zij zagen een kapshow van de „Club artistlque de la coiffure" uit Breda. Zij luisterden naar een zeer interessante causerie van de Vlaamse literator André Demedts uit Kortrijk, die op een gemoedelijke manier de deugden en ondeugden van 't Vlaam se volk schetste. Zij genoten van een lezing van mevrouw Kortekaas-den Haan. die eens aan de „andere kant" van de toonbank ging staan. En ten slotte was er het cabaret van Jef van der Heyden uit Hilvarenbeek. Daar mee was het programma nog niet ge ëindigd, want er volgde een Brabant se koffietafel en tenslotte trad er een Surinaams orkest op. Zeeuwse en Brabantse gildebroeders zullen een feestelijk accent geven aan de stoet, die Nederland op 20 augus tus de Nederlandse Nationale Dag vertegenwoordigt op de Expo. Een optocht» die vele honderden meters lang zal zijn en zal gaan van het Ne derlandse paviljoen naar de Belvé dère. Onder hen zijn de Middelburgse volksdansers, die hun eigen dansen zullen demonstreren in hun eigen karakteristieke kostuum; zij dan sen de rei- of klompendans, die hor lepijp, een satire in dansvorm op de dorpsroddel. Met gebaren van instemming en af keuring, met handgeklap en voetge- stamp, typeren zij de kleine dagelijk se gebeurtenissen in de Zeeuwse stadjes en dorpen. Soms wordt het I 5 EEUWEN NASSAUSTAD 8—17 AUGUSTUS STEENBERGEN MORGEN o.a. GROOTSE ZUID NEDERLANDSE heidsdiensten verslag uitbrengen van heeft verricht TWn* nnli+iolro 007tnHVlfii(f van Vinn mo. i -i de politieke gezindheid van hun me dewerkers en hoge ambtenaren, al dus bericht het persbureau Nieuw- China uit Djakarta. De woordvoerder van het leger, lt.kol. Pirngadie, heeft dit volgens het persbureau gemotiveerd met een beroep op de „handhaving van wet en orde binnen de regering". Wat er verder staat te gebeuren met de resten van het vijf a zes honderd jaar oude kasteel der Renesses te Baarland is nog steeds niet bekend. Men weet, dat de fundamenten van deze burcht ongerept te voorschijn kwamen bij de herverkavelingswer- ken in de Zak van Zuid-Beveland en welk verdienstelijk werk de dienst van Oudheidkundig onderzoek, on- v?ÜLu'^5. heer Renaud daarbij er van verschil lende zijden bezwaren rezen tegen bet voornemen van de Herverkave- jingsdienst die moeilijk anders kon T- om de fundamenten ten dele uit te breken en weer grond over het geheel brengen, heeft genoemde dienst zo n achttien instanties ingeschakeld, om te trachten de zeldzame oudheid kundige vondst te behouden Dit heeft enig succes gehad want er is onder leiding van „het Zeeuwse landschap" op gereageerd in een brief aan de Herverkaveling. Daarin werd te kennen gegeven dat op behoud van de fundamenten prijs gesteld werd en dat men zou proberen daartoe een fi nanciële basis te vinden. Iets concreets over die financiering, die juist het knelpunt vormt, werd nog niet te berde gebracht. Behalve dat het perceel, van ruim een halve hectare, moet worden aangekocht, zullen de kosten van het uitdiepen der grachten en conservering van het ge heel niet meevallen. Men zal ook moe ten zorgen voor enige aanplant en voor de aanleg van een toegangsweg. Op zijn minst genomen is een tien duizend gulden nodig. Of de geïn teresseerden dit bijeen kunnen bren gen valt o.i. te betwijfelen. Daarbij komt nog dat het jaarlijks on derhoud en toezicht ook geld vordert. Men zou dichter bij een bevredi gende oplossing hebben gestaan als de gemeente Baarland iets had willen doen voor het behoud van de zeld zame vondst, die deze gemeente een historisch object van grote aantrek kelijkheid geeft. B. en w. deden een voorstel in die richting, maar de raad wilde daar niets van weten. Die zag „liever bie ten dan een monument". Inmiddels begint het geduld van de Herverkavelings- en van de A- grarische commissie op te raken. Aan vankelijk had men 1 augustus als uiterste termijn genoemd om tot za ken te komen. Maar nu er een begin van actie is, wil men nog tot 1 september a.s. wachten. Er zal in ieder geval flink aangepakt moeten worden. Gaat de grond er een maal over, dan is de kans op het be houd der grondvesten van Hellenburg verkeken. Dit zou jammer zijn, want de laatste maanden is al gebleken, dat ook het publiek belangstelling toont voor het Baarlandse monument. ritme onderstreept door de kleppers, een wat sobere uitvoering van de Spaanse castagnette. Bij een koninklijke verjaardag op Paleis Soestdijk, bij het vertrek van de Tour de France, in de Royal Al- bert Hall in Londen, in Nice hebben de Zeeuwen hun dansen gedemon streerd. En dit deden zij dan in hun traditionele klederdracht, de vrouwen met de afhangende kappen, de man nen met de afgeplatte en ronde dop hoeden. Brabantse groepen Meer dan vijf, zes eeuwen oud zijn de gilden uit Peel- en Kempenland, die met hun vaandels een waardige zwier zullen geven aan de stoet. Voor op gaat naar ongeschreven wetten een heraut te paard van het St. Jorisgilde uit Eindhoven. Achter hem volgen de standaardrijders in hun glanzende volkoperen harnas. Zij dra gen de standaards van het H. Kruis- gilde uit Gerwen. Na hen komt St. Maarten, hoog te paard, die naar oude overlevering zijn mantel in tweeën snijdt voor de bedelaar, die hinkend meeloopt. Midden in de stoet wandelen de keizer en de keizerin, de heer cn mevrouw Roxs van het St. Jo risgilde uit Vlokhoven. Rammelende zilveren trofeeën hangen op 't vest dat om de schouders ligt. Zij wande len vlak achter de Koningsvogel, die nu eenmaal op iedere gildedag wordt meegedragen. En na hen komen de veertien vendeliers uit Peelland, die in hun totaliteit een beeld geven van de oude historie van de „gezelschap pen van vrije mannen, die verkregen rechten gezamenlijk verdedigden en elkaar broederdiensten verleenden." Want dit is in wezen de achtergrond van de mannen, die in velerlei kle ding de vendels vrijuit laten waaien. Beschermers van kerk en staat, als deze hun steun nodig hadden. Zo trekken zij naar het Belvédère: de deken en de hoofdman, de kapi tein en de vaandrig, het lopertje en de standaardruiter, met hun hand- en voetbogen en wapperende vlaggen over de schouder. Deze vlaggen zijn versierd met de veelkleurige emble men van St. Joris en St. Sebastiaan, St. Maarten. St. Hubertus en alle gil- depatronen, onder wier schutse men in een wonderlijke mengeling van het profane en religieuze elkaar bekampt op het landjuweel. Op 20 augustus zullen zij hun kleu ren verdedigen op het grote landju weel van naties en volkeren: de Expo '58. Te Neturno, nabij Merano in Italië is een huis door een lawine bedolven. Twee vrouwen en een kind kwamen om het leven. jyiELK is goed voor elk. Maar mo menteel toch niet voor de schat kist. Men heeft gisteren in ons blad kunnen lezen, dat het totale subsi diebedrag is opgelopen tot de for midabele som van 575 miljoen. Het is te begrijpen, dat de regering deze stijging niet lijdzaam wil aanzien. De eenvoudigste oplossing zou zijn de melk tegen kostprijs aan de con sument te laten leveren. Maar de overheid zit ook als een waakhond bij de prijzen. De kosten van levens onderhoud mogen niet stijgen, om dat anders het loonfront ook weer in beweging komt. Waarmee de in flatie weer haar grote kans zou krijgen. Subsidiëring in huidige om vang en maat is ook niet vol te houden. Wat dan? Het zal wel uit draaien op een verhoging van de melkprijs met enkele centen ner liter. Wat echter het indexcijfer toch tot op zekere hoogte nadelig beïnvloedt en de consumptie ver moedelijk ook zal doen dalen. Daar mee hangt dan weer samen de toch al bestaande noodzaak, om de melk- produktie te doen inkrimpen. In dit verband is door het Landbouwschap al aangeprezen een aanzienlijke verhoging van de prijs van kracht voer en het stimuleren van de teelt van akkerbouwprodukten. Dit hele complex van moeilijkheden maakt het de regering, die een zo goed mogelijk kloppende begroting aan het opstellen is, wel uiterst lastig. Allerlei kunstig en kunstmatig werkende maatregelen, welke de natuurlijke prijsvorming verhinde ren. zijn nodig geweest, om wilde ontwikkelingen in noodsituaties te gen te gaan. Doch op de duur raakt men er zo in verstrikt, dat een uit weg schier onmogelijk wordt. Toch zal men op de duur daarheen moe ten, om evenwichtige toestanden te bereiken. QENERAAL Nasution heeft er on langs mee gedreigd, dat Indo nesië naar militaire middelen zou grijpen, als de diplomatie faalde in het bereiken van een oplossing voor de kwestie Nieuw-Guinea. We wor den nu uitgenodigd aan te nemen, dat deze uitlating uit haar verband is gerukt. „Er is geen zinnig mens in rndonesië, die denkt aan een mi litair avontuur in westelijk Nieuw- Guinea"... Aldus volgens De Tele graaf de eerste secretaris van de Indonesische diplomatieke verte genwoordiging in Nederland. We nemen er met belangstelling nota van. Als we echter zien, hoeveel onzinnige maatregelen het huidige bewind in Indonesië al heeft geno men en doorgevoerd, kan zo'n ver zekering ons toch niet volledig ge ruststellen. Onze regering zal dan ook wel geen verandering brengen in haar plannen, de militaire pa raatheid in Nieuw-Guinea te ver groten. JN Europa komen meer kinderen om het leven door ongelukken dan door tbc, kinderverlamming, kanker of enige andere ziekte. In Nederland, Zweden en Zwit serland wordt ongeveer een op de drie sterfgevallen onder kinderen van een tot vier jaar door een on geluk veroorzaakt. Dit zijn een paar zinnetjes uit een onlangs verschenen rapport van de Wereldgezondheidsorganisatie, die tot ernstig nadenken stemmen. Doktoren en organisaties hebben zich ingespannen, om de kinder sterfte omlaag te drukken. Daarbij zijn grote successen geboekt. Doch aan de andere kant is er het toe nemende verkeer, dat juist onder de kinderen zo veel slachtoffers eist. Zeker, de zorgeloosheid van het kind zal hierbij vaker de directe oorzaak zijn dan de oplettendheid van de volwassen weggebruiker. De eerbied voor het kind eist echter meer dan de gewone oplettendheid. De weggebruiker zal zich moeten instellen op gevaarlijke verrassingen als gevolg van de kinderlijke dartel heid. En voor ouders en opvoeders ligt er de dringende taak de kin deren het echte verkeersbesef bij te brengen, reeds van heel jongsaf. De sombere statistiek van de We reldgezondheidsorganisatie bevat een ernstige aanmaning. Nog geen vijf weken nadat hij in vrijheid was gesteld is de 24-jarige transportarbeider F. J. H. uit Koe wacht in het Huis van Bewaring te Middelburg teruggekeerd, omdat de douane hem opnieuw had betrapt bij het smokkelen van een partij boter. Hij werd 27 juli jl. in St. Jansteen ge grepen toen hij met een personenauto bezig was 1000 kilo boter over de grens te transporteren. Dinsdagmorgen kwam H. bij de economische politierechter te Middel burg, mr. P. van Empel, op het matje. Hij werd veroordeeld tot een gevan genisstraf van 10 weken, waarvan zes weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De officier van justitie, mr. T. Lebret, had twee maanden geëist. President Eisenhower heeft zijn veto uitgesproken over een door bei de huizen van het Amerikaanse Con gres goedgekeurd wetsontwerp voor de bouw van een atoom-ijsbreker voor de Amerikaanse kustwacht. Eisenhower zei, dat de Verenigde Staten op het ogenblik niet over de middelen beschikken om het project te financieren, waarvan de kosten op 60 miljoen doüar worden geraamd.

de Stem | 1958 | | pagina 5