60 000 5 KAMPEERTERREIN VAK ZWBtpVtltOE-R Meestal pech met de jeep t Verkoop bij Inschrijving DIVERSE PARTIJEN LEDER GEBR. BROEKAART Jzn Oagldai 9 r jstcm Aan onze Abonnees die met VAKANTIE gaan BOEKENPLANK INSTITUUT AALBREGTSE BEL OLIEHAARD E. GESLOTEN s De kabeljeep Meneer self Call money nu 2procent Britse gevangene brak dertien keer uit Oratorium Golgotha voor de K.R.O. Raketten bij de vleet PRIMA FRITUURZAAK m dagelijks m meer dan gezinnen 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Te koop HERENHUIS Mag nog niet worden bebouwd afwezig compl schoenmakers inventaris Th. Steijns-lvens Cioaal} prachtige bloemlepeitjea ooor <H entevrcuu, l Kristal Bleekwater Kristal Alkalivrij Wasmiddel Fasiel Wonderwasmiddel, enz. EEN PRACHTIG VLEKVRIJ BLOEMLEPELTJE EEN FLES KRISTAL BLEEKWATER GRATIS KRISTAL WASPRODUCTEN - BREDA s DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1958 Gelukkig zijn er nog veel meer bronnen van storing, dan de al genoemde. Wij d.w.z. de ELZC hebben, om het nu maa r helemaal optimistisch te zeggen, twee jeeps in bedrijf, Om duidelijker te zijn: wij hebben de restanten van 2 jeeps in bedrijf. Nu ja, in bedrijf is, om eerlijk te blijven, ook weer wat overdreven. Als we ze willen bedrijven, is er altijd wat anders aan. En we noemden het jeeps, maar dat is ook ietwat fraaier uitgedrukt dan wel strikt volgens eer en geweten mag worden beweerd. Van alle andere auto's lijken ze inder daad het meest op jeeps, omdat het ééns, lang geleden (.....er was eens, en zo verder"), echte jeeps zijn geweest. Wat wij met jeeps moeten doen? Of met andere rijdende vervoermiddelen? Zullen wij u onmiddellijk vertellen. Als een zweefkist van de kabel losklinkt, komt de kabel aan een kleine parachute naar beneden. Al vallende liert de lierman hem dan met hoogste snelheid in, d-w.z.: de kabel wordt op een kabeltrommel gespoeld, welke zich aan de lier bevindt. Als dat klaar is, bevindt de kabel zich dus net op een plaats waar hij niet moet zijn, te weten op de 800 k 1000 meter afstand van de startplaats. Wat nu? Dan komt de kabeljeep. Kabel- parachute met bijbehorende kabel en koppelhaak worden van de ka bel losgemaakt en gaan in de open (jazeker, want de jeep is in lang vervlogen dagen ontdaan van zijn opbouw) laadbak. Ach ter aan de jeep is een stevige stang gemonteerd een soort gespecialiseerde bumper voor zien van twee haken, op elk uit einde één. Op het moment dat de twee kabels, waar we mee lieren, elk op een eigen liertrom mel zijn opgespoeld, worden de ze kabels bevestigd aan de ha ken op de jeep, en dan rijdt de jeep in een soort voorzichtig ge strekte draf terug naar de start plaats, de kabels weer geheel uit rollend tot aan de kisten. Verder haalt de jeep theore tisch mensen en materiaal op van de hangar en van het vlieg veldrestaurant. Dit althans is de fraaie theorie. Hoe is de dieptriestige praktijk? Wij geven u fragmenten, onopge smukte flarden van gesprekken, die we bij de lier, op de start plaats, bij de hangar wel hebben opgevangen. Bijvoorbeeld: bij de startplaats: „Waar blijft die jeep?" „Die zal wel ergens onderweg staan". „Defect?" „Nee, dat niet. Ze konden 'em alleen maar niet in zijn achteruit krijgen. En ook niet in zijn twee". „Nou, als-ie wel in zijn één wil, kun je toch rijje?" Ofwel, iets anders gemodu leerd: „Wat is dat in 's hemels naam voor een blauwe wolk, daar midden op het veld?" „Oh, niks bijzonders, dat is onze leep". „Gebruikt-ie dan zoveel olie?" „Gebruiken? Hij vernietigt olie., hij verz..pt het tot de laatste drup". Ofwel bij de lier: „Waar blijft de jeep?" „Die zal wel ergens onderweg staan etcetera" zie startplaats. Ofwel bij het vliegveldrestau rant: „Waar blijft de jeep?" en zovoorts, zie boven. En dit is de allerbeste toestand, want we zien de jeep dan tenmin ste af en toe nog verschijnen. Dat danken we aan een paar clubleden, die iedere keer op nieuw met frisse moed en gil lend van enthousiasme, aan on ze voorhistorische vervoersmidde len zitten te sleutelen, schroe ven, blazen, tobben, knoeien, de monteren, monteren, proberen en ga maar door. Wanneer jeep nummer één dan weer rijdt althans niet helemaal als een koppige ezel op de plaats rust blijft staan, is jeep nummer twee inmiddels nog er ger in de pottenbank en tien te gen een, dat er weer een mo torgenie met zwarte oliedruipen- de handen en smeuige smeren en vegen in het blozend gezicht din gen aan staat te verrichten, die Henry Ford er toe zouden heb ben doen besluiten, om deze knaap aan te stellen als chef uitvinder met zo'n salaris, een villa aan een meer en twee vrije middagen per week! Nee, aan die jeeps zullen we wat moeten doen. Het enige juis te middel is: ze plechtig met dy namiet behangen en van veilige afstand opblazen, doch niet eer der, dan nadat we ergens een oude ford of chewy of iets van die aard zullen hebben kunnen oppikken voor ver beneden de inkoopsprijs van ruim 20 jaar geleden. Wat kan er nog meer mis gaan? Dat is de piloot zelf, Dat is een erg ingewikkelde aangele genheid, waarover wij eens zul len praten met een luchtvaart psycholoog, zodra we zelf alle vaktermen kennen, zonder ze van een briefje te behoeven spieken. De ene keer vliegt de leerling helemaal volgens het boekje. Mo del. Mag gezien worden door de havenmeester (die natuurlijk op zo'n moment net niet kijkt), de naaste familie, de overige leer lingen en de mensen-op-het-ter- ras die nog geloof hebben in de aanwassende vliegerjeugd. Een week later vliegt dezelfde knaap (of hij nu 15 of 51 is) alsof hij aan het trainen is voor een lucht vaartshow, afdeling vergevorder den, categorie „crazy flying", dan wel zich voorbereidt op een eervolle loopbaan bij een Japans korps zelfmoordpiloten. Natuurlijk kijkt de havenmees ter op dat moment juist wel, zit de familie uitgebreid koffie te ge nieten op het terras, wilde de in structeur uitgerekend een vlei ende aantekening in het vluch- tenboekje plaatsen. En in beide gevallen is de leer ling alleen maar bezig zijn ui terste best te doen om er een ieder van te overtuigen, dat het een schande is, dat hij nog altijd niet „solo" is gestuurd. Hoe dat gaat? Zijn start (in het laatste geval) vertoont het beeld van een aangeschoten eend, maar dan in omgekeerde volgorde.hij stijgt stuiptrekkend aan de kabel om hoog, waggelend en schuddend, gaat veel te vroeg in de oprech te stijgstand, hangt lam en scheef aan de draad en het enige wat aan dit beeld mankeert is een lamlendig gekwèk. Eenmaal los duikt hij iets te scherp van de kabel af, herstelt zich natuurlijk onmiddellijk en druilt met een tikkeltje slip naar rechts of links. Zijn hele vlucht of wat daar voor moet doorgaan is een kromme golfbeweging en als de ze heer, na eindeloos gepruts, ein delijk komt aanstuiven voor de landing, staat iedereen beneden gereed om het 100-meter record met onmiddellijke ingang te ver beteren. Natuurlijk gaat alles goed, want naast hem zit de in structeur, die hem met man nenmoed heeft laten begaan, maar die zich ongetwijfeld op dat eigen moment zit af te vra gen, om welke dolle en zotte re den hij er ooit toe is kunnen ko men om instructeur te worden. Als de koepel van de Goevier dan open gaat, stapt er een ver genoegde leerling uit, in het be sef, dat hij nu eens een show van jewelste heeft gegeven (heeft hij ook maar meer a la Bar- num Bailey dan k la Vlieg technisch Handboek van Bach) en zitten blijft de instructeur met iets nadenkelijks in zijn blik, onverstoorbaar maar geheel op zijn hoede (want komt daar al niet weer de volgende leerling aan?) en in afwachting van wat hij dit keer weer eens zal gaan beleven. Wat dat is, wat de aankomen de vlieger dergelijke dagen van ups en downs bezorgt, zal wel iets zijn waar de geleerden het niet helemaal over eens zijn. Maar ja., er is een grote troost; ook de schaatskampioen van vandaag, heeft, tijden gele den, zonder twijfel sterren in het ijs gevallen voor hij er was. En de zweefvlieger die vandaag even een afstandsrecord vestigt, heeft ongetwijfeld in zijn instruc tieperiode ook tijden gekend, waarop er helemaal geen mens meer aan hem wilde geloven als vlieger. En zo hoort het ook! Tengevolge van de aanhoudende ruimte op de geldmarkt is gisteren het tarief van Call money (daggeld) wederom verlaagd met een kwart procent tot 2 procent. Enige dagen geleden, op 4 dezer, vond een verla ging plaats van 2,50 tot 2,25 procent. De dertigjarige Terence Cutts is voor de veertiende maal uit een Britse gevangenis gebroken. De vo rige maal dat hij ontvluchtte, was in februari. Dinsdag 12 augustus a.s. van 20.00- 22,00 uur zal door de KRO een uit zending worden verzorgd van de le uitvoering in Nederland van het ora torium Golgotha van de in Nederland wonende Zwitserse componist Frank Martin. Ter gelegenheid van het Holland Festival 1958 werd op zaterdag 21 juni j.l. in de Casino-Schouwburg te 's-Hertogenbosch de Nederlandse pre mière gegeven van dit werk in een uitvoering door het Philips' Philhar- monisch Koor en Het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans. Als solisten tra den op: Renée Defraiteur, sopraan (België); Aafje Heynis, alt (Neder land); Lode Devos, tenor (België); Heinz Rehfuss, bariton (Zwitserland); Fabio Giongo, bas (Italië). Als men dit nieuwste werkje van Compton Mackenzie in de Prisma reeks veschenen, met de ernst van de hierin aangeraakte vraagstukken te lijf gaat, blijft er niet veel van over. Er wordt hier namelijk met de vlot heid van een goedkoop pacifisme be toogd, dat het aanleggen van raket bases in het Westen maar geldver slindende onzin is en dat men goed doet zich daartegen met alle middelen te verzetten. Men kan het boekje ech ter ook minder zwaarwichtig opne men en dan vindt men een aardig verhaal, waarin heel wat officiële ge wichtigdoenerij op smakelijke manier aan de kaak wordt gesteld. Beschre ven wordt, hoe het besluit om op een klein Schots eilandje een Britse ra ketbasis te vestigen koppig verzet ondervindt van de bewoners onder aanvoering van een populaire pas toor. Het zou allemaal nog niets ge baat hebben, als een regeringsambte naar, die de dienst verlaat, omdat hij zich ook niet met de maatregel kan verenigen, geen lumineus denkbeeld had gekregen. Dat slaagt en inmid dels is die ambtenaar ook geslaagd in de liefde. Het is allemaal prettig en levendig beschreven. Als men zich over de valse tendens heen kan zet ten, is dit boekje als luchtig divertis sement goed te genieten. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve, zorgzame vader, behuwd-, groot, en overgrootvader ADRIANUS KOSTER weduwnaar van Jozina v. d. Dorpel in de ouderdom van ruim 90 jaar. Heinkenszand: P. Vermeulen-Koster H. Vermeulen Delft: L. Koster Hulst.' P. Koster J. Koster-de Witte Heinkenszand Wed. C. Koster-Simonse Amsterdam: J. v. Winsen-Koster W. v. Winsen Delft: C. Reijers-Koster O. Rei jers Warmond: A. v. Winsen-Koster C. v. Winsen Amstelveen: J. Lochtenberg-Koster A. Lochtenberg Klein, en achterkleinkinderen Warmond, 5 augustus 1958 Dorpstraat 84 De H. Mis van Requiem zal worden opgedragen zaterdag 9 augustus te 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Matthias te Warmond, waarna de be grafenis op het R.-K. Kerkhof aldaar. Heinkenszand, 8 augustus 1958 OP DINSDAG 12 AUGUSTUS TE 16 UUR VAN: door brand en of bluswater beschadigd liggende bij de N.V. Stoomlederfabriek „De Kroon" aan de Burgemeester van der Klokkenlaan 69, te Waalwijk en al daar te bezichtigen op 12 augustus van 10 tot 15 uur. Inlichtingen op vorengenoemd adres verkrijgbaar en bij firma A. KIEVIT EXPERT TE AMSTERDAM. gelegen op goede stand, drukke voiksbuurt in Ant werpen. Ter overname wegens vertrek. Goed bestaan. Hoekpand met ruime woning. Koopsom zaak en in ventaris f 4500. Direct te aanvaarden. Spoed gewenst. Voor bezichtiging één dag tevoren berichten aan: Nieweg, St. Jozefstraat 6, Antwerpen. INKOOP VAN ALLE GRANEN, ZADEN en PEULVRUCHTEN Steeds zakken voorradig Dorst U met de combine, dan brengen wij zakken bij U thuis. Tel. 113 GRAAUW KRUISPOLDERHAVEN De meer succesvolle opleiding voor MACHINESCHRIJVEN EN STENOGRAFIE Speciaal onderricht voor leerlingen en geslaagden van MULO en HBS. De nieuwe cursus begint met september. Aanmelding van leerlingen: Oostburg, Volderstraat 7. op woensdag in hotel „De Eenhoorn" van 2,30 tot 4.30 vóór 24 augustus. MACHINES TE KOOP EN TE HUUR Heden, 9 augustus 1958, hoopt onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder Emilie Vermeerseh van Waes haar 70ste geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang voor ons gespaard mag blijven is de wens van haar dankbare kinderen, behuwd- en klein kinderen. Gent: F. VermeersehSteenbeke Axel: P. F. Vermeersehde Pooter en kinderen IJzendijke, Landpoortstr. 11 DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van be langstelling bij ons huwelijk ondervonden. P. Totté M. TottéVerdurmen Graauw, Kortestraat 1. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Anne Mieke, d.v. de heer en mevr. A. Meeuwis- Rlbbens, Esschen. Hans, z.v. de heer en mevr. Touw-van Eyck, Rotterdam. Getrouwd: P. Vogels en H. Spaokler, Eindhoven. hit vooruitbetnimu Vele personeu gevraagd, die een bijdrage storten voor de nieu we kerk van pastoor Beuken te Breda. Giro U4455 t.n. Gilde Kruisvaarders St Michael Net meisje gevraagd voor dag of dag en nacht. Familie Assel- bergs. Hoogstraat 15, Bergen op Zoom. Mevr. v. Iersel-y. Gils, Montens- park 5, Breda, vraagt wegens ziekte der tegenw., een meisje voor d. of d. en n. Hoog loon, grote was buitenshuis, tel. 38832. Djenstbode gevraagd In klein zakengezin te Breda, niet be- 18 i. Br. ond. no. 67786. Bijverdienste! Gratis inlich- tingen: Postbus 36, Dordrecht. H.H. kappers 2e bediende ge vraagd voor heren-salon. Gele genheid damesvak te leren en leerling kapster. J. Steigenga, Keizersdijk 53. Raamsdonks- veer. 14187 Net, flink, r.-k. meisje ge vraagd voor dag en nacht in gezin van twee personen. Me vrouw J. Moes van Horsigh, Mm. Nelissenstraat 16, Breda, Nette r^k huishoudster gevr van middelbare leeftijd bij heer alleen geen was goede behandeling Br no 18548 De o4Hulst Serieuze jongeman, 23 j., meu belmaker, meubel-woningstoff. in bezit rijbew. B E. wenst van betrekking te veranderen. Br. Muntenverzamelaar vraagt zil veren munten te koop Brieven met beschrijving onder no22888 Bur Di Prima jonge hennen en vette haantjes, ook plastic. Th. v. Waterschoot, Groenendijk 57, - tel. 65, Kloosterzande. Bij uitscheiding van bedrijf over te nemen klein fabriek, machi nes Dux 10/80 op motor, hand breimachines 10/80 cm, bobijn- molen, triplocken, broodmachine naaimachine enz. Alles in nieu we staat. H. van Daele, Drie Gaaienstr. 202, St. Niklaas (B.) Een dressoir te koop aangebo den. Te bevragen Schulpenpad 20, Sas van Gent 18540 Perpetuum platenspeler met 20 nieuwe grammofoonplaten te koop, div. 78-toeren platen, niet gebr. geen f 3,50 doch slechts f 1,98. J. Spijkerman, Buffelstr. 52, Breda. 67772 Elektr. schoorsteenveegbedrijf te koop in grote plaats van N- Brabant, vast beklant, goede broodwinning, zonder contanten onnodig te reflecteren. Br.67738 H.H. Bakkers, te koop door om standigheden nieuwe moderne 2-delige toonbank (ronde hoek) met ingeb. koekjes- en snoepvi- trines, 48 nikkelen schuifblaad- jes in prachtige mahonie uit voering. Spotkoopje. Winkelcen trum „Brabant", Kromwielstr. 4 Bergen o-p Zoom. Spotkoopje! Kofferschrijfmachi ne z.g.a.n. f 185,-; tevens re kenmachine, gemakkelijker kan het niet, ad f 2,50 p. w. Brieven onder no. 67323 bureau van dit blad. I Thuis en op reis: voor uw klei ne S.G.A. plastic broekjes. BELGISCHE ARDENNEN HOLLANDS VAKANTIEOORD „LA MONTAGNE" 8-daagse geheel verzorgde pracht vakantie, incl. 3 dag reizen o.a. naar de EXPO te Brussel, auto- en boottocht naar Frankrijk en Vraagtekenrit naar Luxemburg met Van Gog's „Volvo" Touringcars. Geheel Hollandse ver zorging. Vertrek iedere zondag t.m. 14 sept. Thans na- seizoenprijs 125.- p.p. Geen verdere kosten. Inl. en gratis prospectus bij: Gebrs. v. Gog, tel. 122122; B. Plat- teschor, Nwe Binnenweg 343-345, Rotterdam, tel. 0 1800- 32030. Inl. en inschrijving tot 6 u. en 's avonds van 8-10 u Radio's, televisie, gemakk. be talingscondities. Br. 8166 v. d. blad. Contantzaak levert dames-, he ren-, kinderkleding, lederen kle ding. Gratis op zicht. Betaling vanaf 2,- p.w. per giro Strik te geheimhouding. Brieven on der no. 67322 bureau van dit blad. Z.g.a.n. kinderwagen te koop, hoog model. Troelstrastraat 32. Breda. 67792 Weg. omst. Duitse Herder te koop, reu wolfgrauw oud 6 m. met stamboom prima afstam ming. Vader 2 U en Res. kamp. Rotterdam. W. d'Hulst. R. v. Dalemstr. 52, Dongen, tel. 01623 2170. 67810 Wasmachinefabriek heeft eni ge licht beschadigde wasma chines gloednieuw met garan tie 125,- en 145,-. Vraagt demonstratiePostbus 24 Zwijndrecht. 67758 Wegens sterfgeval een zeer goe de invalidewagen te koop kof fiemolenmodel. Brieven onder no. 67913. Verdien geld! Wij financieren met een geheel nieuw financie ringssysteem; zéér lage rente! Uw nieuw aan te schaffen wo ninginrichting zoalshuiska mers, slaapkamers, bedstel- len, gordijnen, vloerbedekkin gen, keukenstoelen, haarden, kachels, gasfornuizen, wasma chines, wringers, keukenuitzet- ten, enz. enz. Ruime keuze uit grote voorraden, alles merk artikelen, tegen lage prijzen. - Laat u geheel vrijblijvend in lichten en schrijf ons onder nummer 67973. Luchtbandenstellen te koop draagvermogen 600 tot 200 kg PJ Vergeer Polderweg 21 - Vogelwaarde 18549 I. pr. st. verk. motorrijwiel te koop a.angeb merk BSA 350 cc Te bevr R Steyaert Mar- gretsedijk 39 Stoppeldijk Fotoapparaat Rolleycord te koop met tas lens 3,5 in pri ma staat 150,-. Feijter-But, Axel, Tel. 605. Prismakijker te koop 75,- Feijter-But, Axel, tel. 605. R.-k. maatschappelijk werkster b.b.h.h. zoekt per 1 sept. te Breda gestoff. of ongem. ka- mer(s) en kookgelegenheid. Br. ond. no. 67915. Een werkmanswoning te huur staande Kampensenhoek, Bosch kapelle. Te bevr. bij Eug. de Moor. C.51, Zaamslag, tel. 362. 4-kamerflat gevraagd in Boei- meer (le etage). 4-kamerflat aangeb. Columbusstr. parter re, 4-kamerflat Den Haag, 6- kamer vrije w. Den Bosch, 7- kamer vrije w. Assen. Alle op goede stand. Brieven onder no. 67858. Huls met grond te koop gevr. in Breda of omgeving. Geschikt voor kippenfokkerij. Brieven ond. no. 67988. Huis met tuin, geschikt voor pension dan wel slagerij te koop in Zuid-Limburg. Inlichtingen: Schoolstr. 34, Hulsberg (Lim burg teL315.8193 Gedeelten van kampeerboerderij op Walcheren te huur van 16 t. m. 23 en 23 t.m. 30 aug. Prijs f 75 per week. Te bevr.: Wo ninginrichting A. J. M. Jacobs, Lange Kerkstr. 11-17, Goes, tel. K1100-2684. 22891 Kampeerw. te huur 6 a 7 p. te Zoutelande van 16 t.m. 23 au gustus en van 23 t.m. 30 au gustus. Te bevr. Dahliastr. 4, Breda. 67957 Wij hebben hypotheken beschik baar o.a. le en 2e tot een be drag van 85 pet. Tevens heb ben wij handelskredieten. Gra- tis inlichtingen onder no. 67737 Kredieten t.m. 4000,- zonder enige renteberekening v. aan koop meubelen en woningtex tiel. Rechtstreeks van fabriek. Honderden guldens besparing. Soepele betaling en onder ui terste geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen: Post bus 1083 Rotterdam. 67321 Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs Autobedrijf - Roosendaal, Hoogstraat 75, tel. 4583 en 4859 Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks. Betaling te re- gelen.67423 Vespa scooter 150 cc te koop, 4000 km gelopen, 1957. Te bevr. Fred. Hendrikstraat 8 Oostburg. Grote opruiming! Keuze uit 65 auto's t.e.a.b. Autohandel Peet v. Est, hotel Huis ten Bosch, - Bredaseweg 175, Bitten-Leur. Renault 4 sport te koop aangeb. Renault 4 1950. Mastboschstr. 2, Breda, naast BBA. 67755 Opel Record 1956 te koop Volkswagen de Luxe 1953 Volkswagen best. 1954; Com- mer best. 1953. Abeelstr. 8, Breda, tel. K1600-37358. 67963 Dodge 6 cil. 1953 m. kach. te koop, Peugeot 203 1056 Luxe, Opel Kaptein 1951. Witte, Groe- de, tel. 407. Wa Gerstestro in pakjes te koop, thuisbezorgd. G. Koen Hooi- en Strohandel, Wouw, tel. 213. Bestel tijdig uw turfstrooisel en draineerbuizen, met of zonder kraag, bij J-C. Sneep Dzn., tel. 56, Kon. Wilhelminastraat 4 Willemstad. 8186 Boerderij te koop groot 1,5 ha. in west-Brabant, direct te aan vaarden. Br. onder no. 1911 Bijk. Dagblad de Stem, Bergen op Zoom. Een dorsmachine met Claus- touwpers te koop. Te bevragen Bergsebaan 80, Wouw. Zelfstandigen: neemt een A AI-IN polis. Een ziekenhuis verzekering, aangepast aan de tijdsomstandigheden. Voor alle leeftijden. Wij bezoeken u na bericht zonder enige verplich ting uwerzijds. Inspectie voor Zeeland: C.H. Vijgeboom jr. te Cadzand, tel. K1179-268. 20555 Keuze uit nieuwbouw van 22 bouwers, gedeeltelijk vrije ves tiging inzage tek. bij make laars v.d. Berg Co., Nwe. Ginnekenstraat 43, Breda. 67940 Kampeershuisje voor vier per sonen te huur (vijf slaapplaat sen) te Dishoek. Nog vrij van af 23 aug. Te bevr: J. Neels, Oostsingel 90, Goes. 22892 Zondag 10 aug. schieting bij J. v.d. Berghe, Clinge. Beg. 3 uur. Zondag 10 aug. schieting bij A. v. Driessche te Lamswaarde. - Begin 3 uur. 18543 Zaterdag 9 aug. schieting bij Dolf de Backer Kemzeke Paal Beg. 3 uur 1150,- frs. vooruit en 300 frs. gratis. 18533 Bekerschieting op zondag 10 augustus om 3 uur bij A. v. Waterschoot, Graauw. 18532 Gr. prijspiering t.b.v. pater Mast op 9 en 10 aug. by Ant. v.d. Bosch te Walsoorden, le pr. een varken. Verder nog 20 waardevolle prijzen. 18550 U LEEST HET DAGBLAD DE STEM TOCH OOK GRAAG WANNEER MET VAKANTIE IS? Dit kan, wannsex U ons enkele dagen voor Uw vertrek dit formulier ingevuld doet toekomen. Wij zorgen er dan voor dat het Dagblad De Stem ook tijdens Uw vakantie mnt ontbreekt Verblijft 0 me? vakantie in het binnenland dan zijn voor de toezending geen extra kosten verschuldigd. Gaat U naar hei buitenland, dan zullen de portikosten in rekening worden gebracht. Normaal adres: Naam Straat Plaats Naam Straat Plaats Vakantie-adres: van tot en met 1958 U kimt dit formulier toezenden aan onze kantoren of afgeven aan de bezorger. 0 f Alléén deze- geeft positief gerichte VLOERWARMTE. Vraag gratis een folder bi) Uw winkelier of bij de Imp. QUAKER BEDHOLLAND, Te teringen - Tel. 0 1691-288 J bev. 8 kamers, keuken, bergplaats en tuin, aan hoofd- verkeersweg in centrum dorp. r Brieven onder no. 37491-oo bureau van dit blad. t van particulier te koop enige kleine perceeltjes prachtig bebost terrein in het mooiste gedeelte van Nederland aan de Berg en Dalseweg (gem. Beekbergen-Apeldoorn) Uitermate geschikt voor kampeerterrein (caravan of tent). Zeer speculatieve mogelijkheden. Opper vlakte vanaf 5000 m2 - tevens enige perceeltjes van 2500 m2 - prijs f 0.60 per m2. Zuiver drink water aanwezig. Hypotheek en/of financiering mo gelijk. Voor het verstrekken van inlichtingen en bezichtiging is eigenaar iedere zondag tussen 12 en 3 uur in hotel „Kransbergen". Berg en Dalse weg. Ook grond en zomerhuisjes in Ottersum bij Bergen - Noord Limburg. Textielgroothandel „Nicotiek", Amsterdamse Veerkade 33, Den Haag, tussen 10-12 uur tel. 01700-11.42.67; tussen 6 en 8 uur 01700 - 339866. LOGOPEDISTE Ziekenhuis - HULST Groene Kruis AXEL op 13 20 - 27 augustus DEZE WEEK Bij aankoop van 2 blikjes VéGé-Soepgroente 1 pak VéGé-Vermicelli voor de halve prijs. Alleen bij Uw VéGé-kruidenier. Ter overname aangeb.: best. uit: uitpoets-, links- arm stik- en aflapmach., lijmpers, penmachine met plm. 20 rol penhout. Alsook enige voorraad materialen. Br. no. 37428-00. Wegens vakantie van 17 t.m. 25 augustus DAMESKAPSALON Groenendijk 10 Kloosterzande Spaart de Krinal-lettersehtjfjes, welke zich In alle KRISTAL» producten bevinden Telkenmale ab U het woord KRISTAL, gevormd mei 7 schijfjes 40 el. aan postzegels instuurt, zenden wij U (Br zijn M verschillende bloemmotieven) Tegen inlevering vmn 20 willekeurige Kriztakletterschübcs krijgt U bij Uw winkelier V t -*

de Stem | 1958 | | pagina 4