NA DE TOUR DE FRANCE: PRIJZENREGEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1958 - if «Uk 'if Wi i latoren, hij geeft zelf van het brood gege- i toon ik sporen van g?M Hen dit straks nader en", zegt de dikke oogjes, ,,maar aller- talt gij ieder dertig negens het verstoren are orde". Mevrouw M. Nous, Vogelenzang- laan 31 te Breda, icon de hoofd prijs in onze Tour de France-prijs- vraag: een 14TX113A Philips te levisietoestel. De familie had perplex gestaan: „We hadden niet eens de juiste tijd ingevuld en tóch de hoofd prijs." Het kivam omdat Charlie Gaul te gen alle verwachting in zijn sup porters niet had teleurgesteld. Het merendeel van de inzendingen kon daarom terzijde worden gelegd. Daarom was één seconde te weinig voldoende voor de hoofdprijs. De familie Nous was dolgelukkig met het prachtige apparaat. De foto laat dit zien. Ad (10) en Mia (13) staan over de tafel geleund. Daarachter mevrouw Nous, de heer A. Frederiks, die het toestel namens N.V. Philips en het Dag blad De Stem kwam aanbieden, en de heer Nous met Juleke (1,5). Zoon Henk (6) lag ziek in bed en kon dus niet meegenieten van dit gelukkige moment. Te Sprundel was het feest in het gezin van de familie van Ginneken aan de Hofstraat 3, toen daar de heer Dielemans en echtgenote uit Zaamslag op doortocht naar een vakantie in Gelderland meteen een complete D.Z.-keuken deponeerde. Van Ginneken zelf deed voor de eerste maal mee aan de tourprijsvraag. Zijn buurman Frans Her mans met sigaar en pet deelde mee in de prijs, want hij had van Ginneken er toe aangezet. Mevrouw van Ginneken was wel het meest ingenomen en kijkt vol bewondering naar de nieuwste aanwinst. Nuast haar de heer van Ginneken en de heer Dielemans. Mevrouw Dielemans kijkt eveneens belangstellend toe, haar dochtertje had meer aandacht voor onze fotograaf en rayonredacteur, die mede getuige waren van de prijsuitreiking. De achtste prijs in de Tour de France-wedstrijd van „Dagblad De Stem", is in Goes gevallen en woensdagmiddag kon de heer v. Meer uit Eindhoven de gelukkige winnaar en zijn echtgenote, de heer en mevr. v. Luyk aan de Oude Singel, blijmaken met de fraaie Selecta-oliehaard. Dankbaar werd het waardevolle geschenk aanvaard en de heer v. Luyk vertelde ons hoe hij, na nauwkeurig wikken en wegen, een tijd had bepaald, die slechts lut tele seconden verschilde van de gemaakte. Hij vond deze prijs de rijkste, want je komt daardoor er warmpjes bij te zitten! Mevr. Van Alphen uit de Nassau- straat (28) te Oosterhout is dan de winnares geworden van de mo derne gestroomlijnde Pfaff-naai- machine, uitgevoerd in staalharde hamerslaglak met automatische draadinsteker cn ingebouwde ver lichting, beschikbaar gesteld door het P]af]-naaimachinehuis W. Rikken, Bergen op Zoom. Het echtpaar Rikken (een gulle lach en vol humorwas bij de overhandiging aanwezig, ter gele genheid waarvan onze rayonbe heerder, de heer Fr. van Dongen een sympathiek speechje afstak. Dat het fonkelnieuwe Pfaff-pro- dukt op een goed adres terecht kwam toont de opgewekte blik van mevr. Van Alphen. Mevrouw de wed. c. van Gassen, Julianastraat 107 te Sint-Jansteen legde beslag op de zeventiende prijs. Zij was op de dag van de uitreiking niet helemaal fit en daarom ziet U op deze foto hoe haar dochter uit handen van de heer R. Bleyenbergh van Osta een binnenveringsmatras met twee kussens (waarde f 200,-) in ont vangst mag nemen. De familie H. v. d. Kieboom-Nuijten, Kanstanjelaan 118 in Bergen op Zoom is een bijzonder gelukkige familie in en door de „Tour de France"-prijsvraag in het Dagblad De Stem. Mevrouw v. d. Kieboom- Nuijten raadde de winnaar van de Tour en zij bleef maar 23 seconden van de juiste tijd af. Dat leverde de 14e prijs op: een kostuum, een regenjas, een overhemd en een stropdas, waarmee de heer v. d. Kie- boom door Mudyheren- en kinderkleding in de Wouwsestraat van de gebrs. Brouwer helemaal „in het nieuw" werd gestoken. De heer A. Brouwer overhandigde dit geschenk van „Mudy" aan het gelukkige echtpaar, dat met deze prijs ter waarde van f 200,- uiteraard bijzon der tevreden was. Mevrouw Clays, Dunépolder 4 te Philippine, kreeg als winnares van de 15e prijs een mantelpakje ter waarde van f 200,- van NOVA Axel en Bergen op Zoom) aangeboden. Mevrouw Clays past op deze foto de chicque moderne winterjas die ze nóg liever had dan het pakje. Hiertegen bleek niet het minste bezwaar te bestaan, want NOVA en service aan de clientèle zijn een begrip. „Moeder U mag hem helemgal hebben". Dat zei de 5-jarige Adje Thijssen uit de Kamperfoeliestraat 44 te Bergen op Zoom, tegen zijn moeder toen de familie Thijssen van ons Dagblad bericht kreeg dat Adje Thijssen een prachtige wasmachine had gewonnen. Vrijdag 1 augustus heeft de overdracht van de wasmachine plaatsgehad. Nau- ivelijks had de vertegenwoordiger van de firma Schiefelbusch uit Breda, de heer C. Pietersen, aangebeld, of de hele familie Thijssen stormde naar buiten. Natuurlijk moest het fraaie geschenk met de prijswinnaar op de plaat worden vastgelegd. Adje doet alvast een stukje textiel in de was machine nadat hij van de heer C. Pietersen de gebruiksaanwijzing had gekregen, die we hier op de foto geheel links zien. Daarnaast de heer en mevr. Thijssen. Rechts de heer C. Quik, die namens ons Dagblad bij de prijsuitreiking aanwezig was. Magazijn „De Schaar" te Terneuzen heeft de heer L. Antheunis uit Hulst beslist reel een plezier gedaan, met het fraaie kostuum dat hij in de Tourprijsvraag gewonnen heeft. De winnaar en zijn verloofde kwamen voor de uitreiking van de prijs naar Terneuzen. waar de keuze snel gemaakt was. Behalve een kostuum mocht de heer Antheunis ook een fraai overhemd en een das in ontvangst nemen. Derde prijs.' Gotische Huiskamer ter waarde van f 800.- geschonken door „Eigen Haard" te Terneuzen. Deze prijs werd gewonnen door Rietje Ivens, Poorterslaan 21 te Hulst, die men op de foto ziet in de handen van haar vader Guust ivens. Een gedeelte van de gewon- nen prijs is slechts op de foto zichtbaar. Op de foto verder: 2 knechten van de fa. IJsebaert („Eigen Haard), dhr. de Jong, dhr. IJsebaert, 2 kinderen van de famIvens me vrouw ivens, de heer G. Ivens met zijn dochter de prijswinnares. Rudie Oudejans, Eikenlaan 10, Koewacht, die de naam van Geminiani niet kon schrijven en daarom maar Gaul invulde wat hem een Topresrijwiel opleverde. Op de foto de prijswinnaar met zijn vader, de heer de Fouw, Terneu zen, de heer Herman Koewacht, dhr. de Jong en de bezorger van De Stem te Koewacht. ■livo-winkelier Pollklasener (Nijverheidssingel te Bredaoverhandigt hier aan de heer P. W. van Iersel (uiterst links), die toevallig nfiast hem woont, een van de 100 Vivo-prijzen100 levensmiddelenpakketten ter waarde van tien gulden. Driekwart van deze pakketten „viel" in Brabant25 leerden er in Zeeland uitgereikt. Vlak achter het pakket op de foto ziet men de heer F. Bosma, be drijfsleider van Vivo. Rechts van hem:: de voorzitter van Vivo de heer M. Jongenelen.

de Stem | 1958 | | pagina 9