Zeeuwsch-Vlaanderen Vakantie koninklijke familie PLASTIC ZINKSTOKKEN Venha&e Ruim 1200 bezoekers op tuinfeest te IJzendijke Schade een miljoen bij nachtelijke brand in lederfabriek Waalwijk PROBLEMEN ZEEUWS TIJDSCHRIFT behandelt vele actuele Een half jaar bouwen Gloriedag KAY in Roosendaal YYY-feesten te Hoek Zaterdag weer Scheldefeeërie in Temse De waarzegger zei het nog.... DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1958 TERNEIJZEN Gents schip moest in haven terugkeren DE LELIE Interessante proeven in Veerse Gat Maak er ten feest van met Raamsdonksveerse monteur door stroom gedood Ensembleen zijn repertoire Directeur CSM te Sas van Gent jubileert Politie wil nadere inlichtingen Indeling gemeenten inzake grondkosten Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen Aardenburg DRUK BEZOEK AAN ZWEMBAD Het gemeentelijk zwembad had in juli over bezoek niet te klagen. Of schoon de maand toch niet bijzonder warm was werd bijna een record ge boekt van de drukste maand. In to taal waren er niet minder dan 9558 bezoekers. De drukste maand tot he den was juli 1957 met 9990 bezoekers. Wel werd het hoogste dagrecord be haald en wel op 9 juli. Toen waren er voor de eerste maal in de geschie denis van het bad meer dan 800 be zoekers op 1 dag en wel 862. Voordien was de drukste dag 6 juli 1957 met 769 bezoekers. De meisjes vormden weer de groot ste groep met 4682 tegen de jongens 3947; verder waren er 558 dames en 371 heren die een bad kwamen nemen. OVERGEPLAATST De wachtmeester der le klasse der rijkspolitie C. van Nieuwenhuijsen al hier is overgeplaatst naar Groede. Met hem vertrekt een politieman uit de gemeente die hier reeds 13 jaar dienst deed en alle achting genoot. Tot 1948 was hij postcommandant van de wijk Eiland te Sint Kruis en res sorteerde hij ook onder Aardénburg. Hij was ook een actief lid van het Aardenburgse voetbalelftal van ge meente. en rijkspersoneel. Biervliet RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Biervliet komt op vrijdag 8 aug. a.s. in open bare vergadering bijeen. Als be langrijkste punt staat op de agenda vermeld een voorstel tot aankoop van gronden en bedrijfsgebouwen van de landbouwers C.A. en J.F. Ca- lon te Biervliet. BEZOEK OPENLUCHT VARIéTé Het openlucht variété-gezelschap ,,De Vliegende Hollander" uit Rotter dam gaf een voorstelling op het marktplein. Voor het gevarieerde programma dat dit gezelschap bood bestond grote belangstelling voorna melijk van de zijde van de jeugd. Eede JAARVERGADERING BOERENLEENBANK De boerenleenbank Eede hield zijn algemene jaarvergadering in het pa rochiehuis „Sancta Maria". In het bestuur der bank kwamen nogal en kele wijzigingen doordat 3 leden we gens het bereiken van de 70-jarige leeftijd moesten aftreden. De afge treden bestuursleden zijn; Modest Buijck, Theophiel Buijsse en André de Taaye. In hun plaats werden gekozen Prudent de Milliano, Omer Buijsse en Arsène Rammelaere. Koetvacht FIETSER GEGREPEN Op de kruising van de viersprong Klapstraat - Nw. Karnemelkstraat - Het Zand kwam onze dorpsgenoot A. de P. met zijn fiets in botsing met een Belgische personenauto. De P. werd enkele meters meegesleurd doch kwam er vrij goed af. Hij liep slechts enkele schaafwonden aan zijn benen en hand op. Zijn fiets was zeer zwaar beschadigd. EERSTE NIEUWE VLAS IN DE ROOTBAK In onze gemeente is deze week het eerste nieuwe vlas van de oogst 1958 in de rootbakken gegaan om het warmwater-rootproces te ondergaan. Gezien de slechte weersomstandighe den tijdens het slijten is over het al gemeen het meeste vlas erg bescha digd. Even nadat het 680 ton metende Gentse motorschip „Alea", geladen met ijzererts komende van Gent op weg naar Grimsberg (Duitsland) gis teravond de haven had verlaten be gon het noodsignalen te geven. Het kwam op eigen kracht weer de haven binnen, maar werd, in ver band met het gevaar van zinken, ge assisteerd door vier sleepboten. Getracht zal worden, het schip voor breken te behoeden. Men veronderstelt, dat het schip bij het uit de haven varen, te dicht tegen de pier is gevaren en aan de voorzijde is open gescheurd. Westdorpe BEGIN VAN BRAND In de woning van de heer J. T. op Zwartehoek brak brand uit, doordat het fritesvet vlam vatte. De brand weer was onmiddellijk ter plaatse, maar gelukkig was de brand al ge blust. De schade is gering. AANRIJDING Toen de 16-jarige T. v. d. A. met zijn fiets tegen een langs de weg ge parkeerde auto opreed, kwam hij zo ongelukkig te vallen, dat hij een her senschudding opliep. (Advertentie) HEBT U NOG EEN STEL STROPDASSEN HANGEN Die vuil zijn van het dragen. LAAT U ZE EENS CHEMISCH REINIGEN. Het kost slechts 3,voor 5 stuks. Stoomwasserij Chemische Wasserij en Ververij St. Josephstr. 9-17, B. op Zoom (Advertentie) TOFFEES Een groot succes werd het tuin feest dat georganiseerd werd door de besturen van de muziekvereniging Geduld Overwint" en „Flandria". Meer dan 1200 bezoekers genoten van het programma, waarin bekende ra diosterren meewerkten zoals Annie de Reuver, de twee Wama's, de mu zikale clown Fransky, Joop Reynolds en Roland Wagter. Na afloop bracht de voorzitter van het comité, de heer C. Marteijn, dank aan het radiogezelschap voor het schitterende programma- Voor de enorme belangstelling dankte hij de aanwezigen, terwijl hij de midden stand van IJzendijke namens de be sturen van beide muziekverenigingen dank bracht voor de giften, prijzen enz. De organisatie van het tuinfeest was vooral mogelijk geweest door de loyale medewerking en steun van de eigenaar van het feestterrein de heer Gustaf Goossens. In het bijzonder werd deze hiervoor bedankt. De enorme dansvloer welke in het gebouw gelegd was, waarop tot slot van de avond gedanst werd bleek voor een dergelijk druk bezocht eve nement nog te klein te zijn. Oriëntatierit De oriëntatierit welke ter gelegen heid van het tuinfeest was uitge schreven had de volgende uitslag: Bromfietsen: 1. A. Schijve, Nieuw- vliet, 1 str.p.; 2. H. Riemens, Sas- De gloriedag van de K.A.V. in het bisdom Breda, voor wijkleidsters uit de verschillende afdelingen, zal dit maal niet te Breda maar te Roo sendaal worden gehouden. Als datum is intussen vastgesteld donderdag 25 september. Het programma van deze dag, voor de zesde maal georganiseerd, ver meldt o.m. een spreekbeurt door mej. Nagels uit Brussel. Een en ander is in de schouwburg georganiseerd. put 2 str.p.; 3- B. Bruggeman, Oost burg 3 str.p.; 4. A. Luteijn, Oost burg 30 str.p.; 5- C. Moerman, Oost burg 35 str.p.; 6. J. van de Sande IJzendijke 60 str.p. Fietsers: 1. W. de Jonge, Sasput 5 str.p.; 2 M. van Poucke, IJzendij ke 6 str.p.; 3. J. Hubregtse IJzendij ke 6 str.p.; 4. H. van de Vijver Biervliet 7 str.p.; 5. A. de Jonge, Sasput 7 str.p.; 6. J. van de Vijver Biervliet 10 str.p. De 12-jarige H. Riemens uit Sas put die als 9e binnenkwam kreeg de troostprijs. De rit was samengesteld door de opperwachtmeester der marechaus see de heer P. Bos. Woensdagavond om acht uur, tijdens werkzaamheden aan het 50.000 volt hoogspanningsnet van de PNEM aan de Landweerstraat te Oss ,is de 32- jarige monteur A. Mureau uit Raams- donksveer door de stroom getroffen en onmiddellijk gedood. Het ongeluk ge beurde, toen de monteur een staart van een vlieger uit de bovengrondse kabels wilde verwijderen. Hij ver keerde in de veronderstelling, dat de leiding, zoals de voorschriften bepa len, stroomloos gemaakt was. Dit is echter niet he' geval geweest. Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. (Advertentie) Steeds meer rokers vragen naar Hudson Applaus Het beste dekblad komt van Sumatra uit het district Deli. Uitsluitend hiermede worden de Hudson Sigaren gemaakt. Daarom is ook haar Applaus van 27 cent zó goed zó gezellig. Deze lekkere sigaar moet U eens roken 1 138-oo De mannen van de Deltadienst en Waterstaat komen straks bij verdere uitvoering der machtige werken in Z.-Holland en Zeeland voor grote pro blemen te staan. Een van deze problemen, zo lazen wij in het jongste nummer van „Onder de vlam", een uitgave van de Shell te Pernis, is het tegengaan van de aantasting der dijkwerken en de uitschuring van de zeebodem door de rusteloos knagende getij- stroom. De Shell-groep in Nederland is reeds lang bezig om te experimen teren op dit terrein en de proeven met plastic zinkstukken verliepen in het laboratorium te Delft zó gunstig, dat naar buiten kon worden getre den. Die praktijkproeven zijn onlangs genomen in het Veerse Gat, bij uit stek geschikt voor dit doel door de getijstroom en de vele bij eb droog vallende zandbakken. Per lichter zijn twee plastic „matrassen" naar Veere vervoerd. Bij hoogwater werd het eerste zinkstuk door twee bok ken van de lichter getild en op de zandbak neergelaten. Dit gebeurde onder uitermate gunstige weersom standigheden. Het te water laten van het zinkstuk duurde slechts een half uur en verliep geheel naar wens. Het wachten was toen op laag water, waarbij de deskundigen dan van na bij konden constateren hoe het zink stuk zich op de bodem van de zee gehouden zou hebben. Toen bij eb het zinkstuk droog kwam te liggen vertrok de sleep boot met aan boord ir. Joekes, ir. De Koning en de heer Maan van Shell Pernis, ir. Cornelisse van B. P.M. Den Haag, ir. Kiaassen van Plastics Laboratorium Delft, ir. Me- blus van Shell Nederland en nog enkele andere B.P.M.- en Shell- functionarissen. De heren constateer- Ensemble, het nieuwe gezelschap dat in de voetsporen treedt van Het Zuidelijke Toneel, stelt zich in een keurig brochuurtje met portret en al voor aan het belangstellende publiek. Zoals bekend, wordt de directie ge voerd door Robert de Vries, Anty Westerling en Marius Kip. Jan Re- tèl is de vaste regisseur. Voorts zul len worden uitgenodigd Elise Hoo- mans, Richard Flink en Lo van Hens- bergen, terwijl het in het voornemen ligt de Engelse regisseur Michael Warre te vragen voor de regie van een werk van Shakespeare. Als openingsstuk brengt Ensemble onder regie van Jan Retèl de vrolij ke komedie „Meneer Perrichon gaat op reis" van de bekende „blijspelfa brikanten" Eugène Labiche en Ed Martin, met liedjes en muziek. Onder de toneelstukken, waaruit men een keuze hoopt te maken, trof fen we aan „De getemde feeks" van Shakespeare, „De Volksvijand" van Ibsen, „Het slimme weeuwtje" van Goldoni, ,De Hond van de Tuin man" van Lope de Vega, „The Wil derness" van Eugene O'Neill en „De dood van een handelsreiziger" van Arthur Miller. In het bestuur van het gezelschap hebben, gelijk gemeld, ook twee Zeeuwen zitting t.w- mr. F.W. Adri- aanse te M'burg en ds. H.M. Stra- ting te Goei. den weldra, dat het zinkstuk zich prima gehouden had. Zowel de 0,5 mm dikke plastic vellen als de Hjm- verbindingen bleken ook nu hun be trouwbaarheid te hebben bewezen. Ook de flexibiliteit voldeed aan de verwachtingen, want het zinkstuk had zich volkomen aangepast aan het bodemprofiel. De tweede proef Het tweede zinkstuk werd een dag later op ongeveer dezelfde wijze te water gelaten als het eerste. Alleen werd dit zinkstuk nu bij wijze van verzwaarde proef, reeds voor dood tij, dus terwijl er nog een vloed- stroom stond, neergelaten. Ook deze operatie gelukte volkomen. De laatste berichten zijn, dat de beide zinkstukken zich nog steeds prima houden. Ze hebben enkele stormen goed doorstaan. Voor onge veer 80 pet zijn ze onder zand be dolven en de aanpassing aan het bo demprofiel is, door de grote flexibili teit en het gewicht, volledig. Qua- functie en ligging beantwoorden zij dus volkomen aan het gestelde doel. Over enkele maanden zal een nieuw onderzoek moeten uitwijzen in welke staat de plastic zinkstukken zich dan bevinden. Tot zolang zal gewacht moeten worden met optimistische voorspellingen over de revolutie in onze dijkbouw: het toepassen van plastic zinkstukken bij onze strijd tegen de zee. Vrijdag viert de heer A. E. S. Ha- merlinck zijn 50-jarig ambtsjubileum bij de n.v. Centrale Suiker Maatschap pij Suikerfabriek „Sas van Gent", van welk bedrijf de jubilaris thans reeds vele jaren directeur is. Het jubileum zal die dag worden gevierd in een der lokalen van het bedrijf, waar het per soneel om 11 uur bijeenkomt om de directeur te huldigen. Om 2 uur is er in hotel Centraal aan het Stationsplein een receptie voor degenen die niet tot het personeel behoren, 's Avonds wordt het personeel van de maat schappij een feestavond aangeboden. Daar zullen verscheidene bekende ar tiesten optreden. Ongeval bij Kruiningen De wnd, groepscommandant der rijkspolitie te Kruiningen verzoekt de bestuurder van een Ford Versailles, die in de nacht van zaterdag op zon dag jl. te omstreeks 3.30 uur, op de rijksweg te Kruiningen zich ter plaat se bevond bij een aldaar plaats ge had hebbend verkeersongeval, waar bij de bestuurder van een motorrij wiel en de duopassagier aan de ge volgen zijn overleden, zich telefonisch in verbinding wil stellen met voor noemde groepscommandant, tel. 01130-275 of met de politie zijner woonplaats, voor het verstrekken van inlichtingen. In de nacht van dinsdag op woensdag om ongeveer half twee is brand uitgebroken in de lederfabriek De Kroon Leven- bach te Waalwijk. In een deel van onze oplage van gisteren hebben we er reeds melding van gemaakt. Naar voorlopige ra ming heeft het vuur een schade aangericht van een miljoen gul den. De verzekering dekt die schade. Ooggetuigen deelden mee, dat de brand zou zijn uitgebroken in de finish-afdeling, die in de zuid-oostelij ke hoek van de bovenverdieping ligt. Men neemt aan dat een van de ven tilatoren warm is gelopen en dat daar door kortsluiting is ontstaan. De brandweer, hoe spoedig ook ter plaat se, kon niet voorkomen, dat de finish- afdeling en het middengedeelte van de fabriek, met alle daarin staande machinerieën, geheel verloren gingen. Ook de gehele voorraad leder is ver. brand. Het vuur laaide spoedig hoog op en er ontstond gevaar voor nabij gele gen huizen in de Stationsstraat. Er spatte namelijk een regen van vonken door de nachtelijke lucht. Gelukkig was de zuidwestenwind niet al te sterk, zodat de brandweer de omge ving veilig kon stellen. Ook een deel van de looierij en de kantoren, die los van de fabriek staan, bleven be houden. De brandweer werkte met tien stra, len en was om circa drie uur de situa tie meester. Het nablussen heeft tot woensdagmiddag voortgeduurd. De dertig arbeiders van het bedrijf zullen bij de opruimingswerkzaam heden worden ingeschakeld, aangezien de produktie voorlopig stop staat. Arbeidsmarkt Lezenswaardig is voorts het artikel van de heer K. v. Dijk, directeur van de arbeidsvoorziening in Zeeland, over de aspecten van de arbeids markt in ons gewest. De vooruitzichten voor de werkge legenheid, aldus de schrijver, voor de werkgelegenheid op korte termijn in geheel Zeeland zijn niet bepaald gunstig; eerder mag men spreken van bepaald ongunstig. De landbouw, een zeer belangrijke bedrijfstak, ook in Zeeland, verkeert, zowel nationaal als internationaal bezien, in een wankele positie. Met de textielindustrie, in o.-Z.-Vl. van grote betekenis staat het er momen teel allesbehalve gunstig voor. De visserij, voor Zeeland toch altijd een bron van inkomsten van 10 a 12 mil joen per jaar wordt overscha duwd door de onzekere vooruitzich ten voor de toekomst. Er zal ook in de bouwsector wel heel veel - ten goede moeten veranderen om de in Zeeland relatief grote bouwcapacitei- De afdeling VW Hoek heeft gis teren feestelijkheden georganiseerd. Op het voetbalterrein werden in de namiddag spelen gehouden voor de schoolkinderen. Niet alleen de kinde ren van Hoek namen hieraan deel, doch ook een vijftigtal leden van de buurtvereniging „Oranjekwartier" te Terneuzen, die onder leiding van verschillende bestuursleden naar Hoek trokken. Na afloop werd een gekostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld en daarna was er een wedstrijd op gewone fiet sen voor dertienjarigen en ouderen, 's Avonds werd een concert op de Markt gegeven. Dit was de eerste dag der twee daagse feestelijkheden. Ook zaterdag zullen verscheidene attracties worden geboden, waaronder ringrijden, hen- gelwedstrijden in de Braakman enz. Het Terneuzense tamboer- en pijper- korps „Irene" verleent zaterdag eveneens medewerking. De jongste aflevering van het Zeeuwse tijdschrift pakt een paar actuele problemen stevig bij de kop. Allereerst behandelt een der redacteuren, de heer G. de Kok in een „Kroniek der Wester- schelde-veren, deze gloeiend hete kwestie op indringende wijze, door met allerlei stukken op tafel te komen. We hebben er onze lezers al een overzicht van gegeven. We hebben er onze lezers al een overzicht van gegeven. Het is prettig de gehele geschie denis in één artikel bij de hand te hebben; een artikel waar de vech ters voor de vrije veren heel wat ma teriaal uit kunnen putten. Interessant is ook het artikel van ir. J. Trimpe Burger, verbonden aan de dienst voor oudheidkundig bo demonderzoek over vondsten in Zee land, speciaal in Aardenburg waar prachtig Romeins aardewerk te voor schijn kwam. De vondsten zijn zo talrijk, dat de schrijver zich af vraagt of Aardenburg vroeger een Romeins vlootstation of legerplaats was dan wel lag aan een drukke handelsroute. Een tekort lijkt het ons, dat met geen woord wordt gerept over de vele fraaie vondsten by kasteel Hel- lenburg te Baarland, waarvan on langs de grondvesten werden bloot gelegd. ten volkomen te kunnen inschakelen. De zeer sterk gemechaniseerde landbouw moet mede gericht zijn op een sterk arbeids- en derhalve kos- tenbesparingsbeleid terwijl de in dustrialisatie nog niet zo ver vorder de als elders. De naaste toekomst vereist daar om ernstige bezinning op de moge lijkheden tot het verkrijgen van meer industriële en andere blijvende werk gelegenheid. Voor de verdere toekomst ziet de schrijver meer licht omdat na de volledige voltooiing van het Delta plan de provincie met het westen des land innig verbonden wordt. Enige kans voor het heden ziet de heer v. Dijk nog in het Sloeplan, waarin in de jongste industrialisatie nota aandacht wordt geschonken. Dr. C. de Galan stond een bijdrage af over de kwestie „Zoet water of landwinst" en rekent daarin af met het sprookje, als zou 1 ha zoet water evenveel waarde hebben als 1 ha land. In de rendabiliteit van kostbare bevloeiïngen van verdrogende cul tuurgronden in Noordbrabant, ge looft de schrijver ook niet. Meer ge porteerd is hij voor inpolderingen, omdat die, hoe kostbaar ook wel rendabel zijn en de landhonger enigs zins bestrijden kunnen. Drs. Verburg bespreekt voorts waarderend het boekwerk „Gekwelde grond" en aandacht wordt geschon ken aan de dichter H. Warren, die de v. d. Hoogtprijs kreeg. Bij de toekenning van subsidie voor woningen wordt rekening gehouden met het verschil in grondkosten in de onderscheidene gemeenten. De gemeenten zijn hiertoe in drie groe pen verdeeld. De minister heeft met ingang van 15 augustus een aantal gemeenten van de derde naar de twee de groep verplaatst. Daartoe behoren o.a. Middelburg en Tilburg. In deze gemeenten zullen de maximale stich- tingskosten voor premiewoningen 30.000,- mogen belopen. Hieronder volgen de cijfers van de in de eerste helft van dit jaar gereed ge komen huizen met vergelijkende cij fers voor 1957: eerste eerste halfjaar '58 halfjaar 57 Noordbrabant 1958 1957 Zeeland 5661 5666 Limburg 1231 1065 Groningen 2929 3790 Friesland 1615 1748 Drenthe 1798 1980 Overijssel 1027 1281 Gelderland 2389 2984 Utrecht 4121 4660 N.-Holland 2605 2755 (behalve Amsterdam) Z.-Holland 7583 5678 (behalve Rotterdam en Den Haag) Amsterdam 2408 1570 Den Haag 1533 1256 Rotterdam 3154 2109 N.O. polder 253 295 Nederland 43259 41114 Deze telefoto laat onze koninklijke familie zien, terwijl zij een trap af gaat in een bebost terrein te San Remo. Er zijn duizenden felicitatie telegrammen voor prinses Irene, die dinsdag jarig was, binnengekomen. Gisteren zijn die telegrammen met een speciale bestelauto naar Ce- lassio gebracht. Zaterdag a.s. wordt te Temse voor de derde achtereenvolgende maal de „Scheldefeeërie" gehouden, een ro mantisch festijn dat de vorige malen, vooral vorig jaar, vele bezoekers trok. De feeërie vindt plaats in de avond uren, wanneer het duister over de bochtige Schelde is gevallen, zodat de honderden lichtjes een sprookjesach tige sfeer scheppen. Dit ieder jaar terugkerende feest te Temse bedoelt te zijn een ode aan Vlaanderens machtige Sch eldestroom Het feest is dit jaar uitgebreid met een nieuw evenement, een „Schelde- sage", van de hand van Rolf van Scheldelande. Het is een spel van wa ter, klank en licht. Hoe technisch allee ook in elkaar zit, het resultaat zal een inderdaad feeërieke sfeer zijn, dat is vorig jaar reeds gebleken. Het decor voor dit originele feest is voornamelijk de nieuwe spoorbrug bij Temse, die de grootste brug van België is en die voor dit feest geheel geïllumineerd wordt. Ook de. oevers van de Schelde, evenals de bekende scheepswerf van Jos. Boel en Zonen, zullen fraai verlicht zijn. Het programma van de Schelde feeërie" omvat, na een openingscon cert en waterskidemonstraties, een ge weldig vuurwerk, waterskiën, een lichtstoet op het water en vele andere gebeurtenissen die de kijkers urenlang geboeid zullen houden. Morgen, vrijdag 8 augustus gelden voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 8.17 en 20.32 uur; te Terneu zen om 7.50 en 20.10 uur en te Vlis- singen om 7.27 eu 19.48 uur. Het restaurant bij een afgelegen zwembad langs het Twentekanaal bij Hengelo is voor de derde maal het doelwit van snoeplustige inbrekers geweest. Een jaar geleden wist de eigenaar, de heer J.Smink, gewaarschuwd door een paar jongens, een inbreker te overmeesteren en aan de politie uit te leveren Vijf weken geleden is er opnieuw ingebroken, waarna een waarzegger voorspelde, dat dit bin nenkort weer het geval zou zijn. Hij noemde zelfs de dag nog nader. De eigenaar bleef op de bewuste dag een tijdlang 's nachts in het gebouw tje slapen, maar er gebeurde niets. Daags erna ontdekte hij evenwel opnieuw, dat onbekenden zich toe gang tot 't gebouw hadden verschaft- Opnieuw mist men een hoeveelheid lekkernijen, evenals sigaretten en wat kleingeld. GOES Kasporgo-festiviteiten op Grote Markt 8 uur. Grand: Chaplins kolder-parade, a.I. MIDDELBURG Electro: Symfonie in goud, a.I. VLISSINGEN Ahiambra: Sissi, a l. Luxor: Chaplins kolder-parade, a.I. I WO cië gro der van gen me een der sch< D opl zod de waa seis als de en om i ken viel bezo „II voor het ditm gem. dat is, vaste Zo aftrek vorm I en del druivq wijngsi Fraq schon bijna heid i OOSTBURG Ledel 8 uur: Laurel en Hardy bij de luchtbescherming. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Mein Bru- der Josua. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: J* ja, die Lie be in Tirol,

de Stem | 1958 | | pagina 2