Eigen werk nu iete- SLANGEGIF Papier voor UW pen ONZE PUZZEL De kabouters >r7 VAKANTIE ZES DODEN ian Hop, Hoppaardje MIRJAM Uit de missie Haasje Pluis Annemieke :e e io ïsloten en ZN. atgeven DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1958 Kruiswoordpuzzel ONZE POES Tour de France -Ja9 OPLOSSINGEN: Orkaan in Karinthië OPLOSSING tan kn. 19 iXJSXUS TERNEUZEN GRAAG btrek dit r dat het kt voor de rekening 958 vu is het toch wel echt vakantie. Wü hopen dat jullie allemaal over bent gegaan, want dat Is na een heel jaar werken de beste beloning. Maar al hopen wij dat wel, natuur lijk rijn er ook pechvogels die moesten blijven zitten. Troost je maar. Het is één dag vervelend als je in de oude klas terug komt, maar je bent er weer gauw aan gewend en het is ook wel heel fijn om nu goed mee te kunnen. Van het begin af, flink je best doen, dan blijf je bjj de knappen uit de klas Eerst vakantie vieren en niet meer den ken aan school OOM JAN EN TANTE THEA HORIZONTAAL: 2. groente, 4. muziekinstrument, 6. deel van jas of broek, 7. duw zet, 9. ga je minstens eenmaal per week in, 10. gebruik je op school, 12. daar loop je over, 13. dwaas, 14. boom, 16. vogel, 17. deel van je lichaam, 19. vragend voornaamw., 20. hoog bouwwerk, 22. vogel. VERTICAAL: 1. eet je vast wel eens toe, 2. baardje, 3. nieuwsdienst (afk.), 4. weggetje, 5. je hebt er twee in je hoofd, 6. doet de timmerman, 8. twist, 9. ga je elke avond heen, 11. grap, 15. vangt men vissen in, 16. deel van je gezicht, 18. lage temperatuur, 19. tegengestelde van niet, 21. gebogen bot in je lichaam. zelf bedacht door Jacques van Dongen Onze poes dat is een leuke snoes. Soms is zij een kat maar dan ook weer 'n echte schat Zij is ook wel eens ziek, dan heeft zij reumatiek. Dan is zij weer zo beter en speelt zij als Peter. Riet van Oers en Dina Peeters allebei 10 jaar Hop, hop, paardje, Waar ga je naar toe Naar de mooie heide, Of naar de koetjes, boe Ik ga naar mijn weitje, En ik krijg een beetje graan, Van die lieve Heintje Of van die goede Jaan. Joke Hermans, 9 jaar lyiET de Tour de France En de Biebeleelance Reed ook Piet van Est weer mee En ook Sjef Lahaye. En ze reden wild en vlug Heen en weer en nog eens terug. Toen ze aan de finish kwamen Riepen ze allen hun namen: Ha, daar heb je Sjef en Piet Maar meneer van Zoeten hoorde 't niet Hij was doof en ook al oud, Hij dronk te veel en at veel zout. Dit is dan het eind van de Tour de France En ook van de Biebeleelance. Elvire Boitelle, 9 jaar jyjIRJAM was een meisje van 10 jaar. Haar vader en moeder waren artiesten in een circus. Zij hadden weinig tijd voor hun meisje Mirjam ging niet naar school zoals andere meisjes. Nee, zij was een koorddanseres] e. Op een avond was ze weer aan het dansen. En toen ge beurde het. Zij verloor haar evenwicht en viel. Zij werd, gewond aan haar hoofd, weg gevoerd. Twee dagen later was zij dood. Haar vader en moeder wa ren diep bedroefd. Zij huilden erg toen het gebeurd was, en zij baden veel voor hun kindje. Maar toen Mirjam in de hemel was, zal zij ook wel voor va der en moeder gebeden heb ben. Jo de Bruyn, 12 jaar H^XfC De kabouters in het bos Dansen vrolijk op het mos En op het veld Wordt er gebeld Dan komen ze allen bij elkaar En dan staan ze één, twee, drie al klaar Dan lopen ze vrolijk in de rij En zijn toch o, zo blij. Beppie van Oeffelen, 10 jaar Het geitje stond in de wei Met zijn kopje in de zij, stond hij daar te jammeren. Want het geitje stond te niezen al op ene grote spin. Paul van de Elshout, 11 jaar Het is bijna grote vakantie, wat een plezier, wat een plezier Ja, de school en zelfs de boeken, schelen mij geen zier 1 Zaterdag krijgen we vakantie, maandag is het afscheidsfeest. Heerlijk, heerlijk, wat een feest nadat je zo'n jaar lang op school bent geweest. Lisette Jacobs PIET BAK te M. stuurde ons dit bekende Zuidafrikaanse gedicht. Het is voor de jon gere kinderen een beetje moeilijk te be grijpen. Wanneer je het hardop leest zullen de ouderen het kunnen verstaan. Het gaat over meneer van der Merwe, die een muskiet (dat is een mug) wil doodslaan omdat hij er niet van kan slapen. Jou rahond, wag, ik sal jou krij, Van jou sal net een bloedkol blij Hier op mij kamermure. Deur jou vervloekte gonserij, Deur jou gebijt en plagerij Kan ik niet slaap vir ure. Mag ik mij voorstel, eer ons skei, Eer jij die doodslag van mij krij, Mij naam is van der' Merwe. Muskiet, wees maar nie treurig nie, Wees ook niet so kieskeurig nie, Jij moet toch één dag sterwe. Verwekker van malaria, Sing maar jou laatste aria, Nog één minuut vir grasie. Al soebat jij nou nog zo lang, Al sè jij ook: ik is nie bang, Nooit sien jij weer jou nasie... Hoe sedig sit hij. O, die kreng Sij kinders kan maar kranse breng, n j N°u gaan die vabond sterwe.... Pardoefll Dis mis Daar gaat hij weer Maar dood sal hij, so waar, ik sweer - Mij naam is van der Merwe!! De missiepater kwam thuis van een zeer ver moeiende tocht. „Gua", zei hij tot zijn boy, „ik ga eerst rusten. Wil je er voor zorgen dat ik niet ge stoord word. Dus niemand binnen laten hoor jon gen „Komt in orde pater", zei de jongen. Met 'n zucht wierp de pater zich op z'n krib; hij legde zijn kunstgebit in het glas dat op tafel stond. Weldra was de pater in diepe rust. Hoe lang hij geslapen had wist hij niet, maar hij werd wakker van gestommel, geschuifel van voeten en gepraat van negers. Hij keek eens rond en zag de hele hut gevuld met negers, die allen zeer bezorgd naar hem keken. Wat was er gebeurd Toen de dorpsbewoners ge hoord hadden dat de pater weer thuis was, kwamen ze allen naar hem toe met hun vragen. De kleine Gua liet echter niemand binnen. Maar de negers lieten zich niet met een kluitje in het riet sturen. Ze hurkten voor de deuropening neer en bleven ge duldig wachten, 't Werd reeds donker en nog kwam de pater niet te voorschijn. Misschien was er wel iets gebeurd „Ga toch 'ns kijken", zeiden ze tot Gua. Geheel ontdaan kwam de boy terug. „De pater is heel erg ziek", zei hij en tranen kwa men in zijn ogen. „Beide kaken zijn ingevallen en hij heeft geen enkele tand meer Hij toonde hun het glas met het gebit er in. „Oh", huilde hij, „nu zal de pater de hongerdood moeten sterven." Dini v.d. Klundert, 15 jaar Ons Haasje Pluis, die gaat naar school. Kijk hem eens stevig stappen En in zijn tas heeft hij een kool Om stiekem in te happen. Ons Haasje Pluis is wel wat stout, Maar moet toch hard studeren. Want meester Kwast, al is hij oud Zal hem wel mores leren. O Pluis, als hij die kool eens zag Dan kreeg jij op je broekje. En stond je weer een hele dag Voor straf in een klein hoekje. Joke van Sprundel Corry Maas Ria Mol José Maas Goedele Scheifes Hanneke van Iersel Grote moed en koelbloedig heid, maar evengrote handig heid zijn nodig om een cobra het gif af te nemen. Nadat hij eerst de bek van de slang zorgvuldig van slijm heeft gezuiverd, laat Haast het dier in de rubberdek sel van een maatglas bijten, waarin het twee druppels gif afgeeft. De cobra moet echter duizend maal bijten om een en kel ons vergif te produceren. HAAST houdt zich bezig met gifslangen, en dat doet 0111 t'e wetenschap te dienen. Als hij deze reuzen-cobra U1 >i 6 j>°' ',aa" ?.ni 'lem *e melken en zo het slangegif te verza- mo Cn' n Z0U, natuurlijk wel eens gebeten kunnen worden, A*" ,ZU een zou. William geen kwaad meer doen. onciBb^S mj8I ^an tlen iaar heeft hij een immuniteit tegen dit gif gon mT fr ziehzelf regelmatig mee in te spuiten. Hij be- voercn r,e0u-Ve- jUn^e oplossing om langzaamaan de dosis op te Nu kan h em ^e met het gif op volle sterkte te injecteren, den R„?een erlJsjjge gevolgen meer van een beet ondervin- hem Eeen \„10n!)iaa-1ihl^ de laatste ïaren gebeten en het doet te bereiden h ftV t °pt door ziJn werk een menselijk serum dat beter is dan de bestaande sera tegen slangebeten. TRANSPLANTATIE Met betrekking tot de publikatie in dit blad van 24 juli j.l. over de transplanta tie van een nier uit een levende donor, moge ik het volgende opmerken: 1. De mens heeft het zijn niet uit zichzelf. Derhalve is zelfverminking on geoorloofd. Een uitzondering doet zich echter voor, indien en voor zover het welzijn van het lichaam de opoffering van een of ander lichaamsdeel vordert. Want het geheel als zodanig is voorna mer dan het deel als zodanig. En orga nen hebben geen ander bestaan dan in en door het organisme; zij zijn onder ieder opzicht deel en staan dus ook on der ieder opzicht ten dienste van het geheel. Vandaar de geoorloofdheid van nood zakelijke amputaties. 2. Uit het gestelde sub 1 volgt, dat het ongeoorloofd is bij leven een orgaan te (doen) verwijderen ten behoeve van het lichaam van een ander. Oók indien dit geschiedt met de bedoeling om als lid van een gemeenschap (gezin, staat, mensheid) het algemeen welzijn te die nen door een lijdend lid van die ge meenschap te helpen. Wat de mens is als deel van een ge meenschap een deel in andere zin dan waarin het orgaan dit is als deel van 't organisme. Immers, de mens is slechts onder bepaald opzicht deel van het ge heel, dat de gemeenschap is. Hij heeft ook en dit uiteraard allereerst een zelfstandig bestaan, met eigen doelein den. Naar mijn mening is bovenstaande leer duidelijk bekrachtigd door het gezag van Z.H. de Paus en wel in Diens toespraak van mei 1956 tot een congres van oog heelkundigen (Acta Apostolicae Sedis 48 (1956) 459-467). BREDA EDUARD SADéE DE LAGE KANT De woningen in de flatgebouwen aan de Lage Kant te Breda zijn voor een fatsoenlijk arbeider een lust om in te wonen, afgescheiden van de huur die nog aan de hoge kant is. De woningen zijn echt comfortabel, veel licht en goede ventilatie. Zowel vanuit de huiskamer als vanuit de keuken een vrij en ver uitzicht wat de rust bevor dert. Het is daar een omgeving voor die be woners om hoog te houden en er zich naar te gedragen. Maar toch zijn er al weer bewoners daarvan die dat niet inzien en hun wo ning als de zigeuners of indianen slechts zien en gebruiken als slaap-, eet- en schuilplaats. De laatste tijd kan men bij goed weer zien dat een tiental van de bewoners (mannen) na de werktijd, van enkele panden de trap en de omgeving daarvan gebruiken als verzamelplaats om hun vrije tijd te besteden. Er wordt dan met geld gespeeld of sterke verhalen verteld, waarnaar de jeugd, die er vaak tot de avond invalt bij aanwezig is, met open mond naar staat te luisteren. Vaak zijn er nog enkele vrouwen, die vanaf de galerijen door hun aanwezigheid de mannen aanmoedigen. Voor de andere bewoners of eventuele bezoekers is het dan een bezoeking om die mannen op die trap voorbij te gaan, want dat zal meestal niet gaan zonder nieuwsgierige of kritische blikken en op merkingen daarna. De gemeente doet haar best met op offering van veel geld daar de arbeider te verheffen en daarom moesten die mannen daar maar mee ophouden. Als zij na hun werktijd nog een luchtje willen scheppen, dan leent zich de omgeving uitstekend voor een wande ling, hetzij alleen of met hun vrouwen of in groepsverband. BREDA L. KANT VANDALISME Nadat men kortgeleden reeds het mooie smeedijzeren hek voor de kerk aan de Ginnekenstraat heeft stuk geslagen, is men thans begonnen met de afbraak van een paar nog in goede staat verke rende huizen en dat ondanks de grote woningnood, waardoor bovendien op nieuw een deel van de binnenstad bedor ven wordt, zogenaamd ten dienste van het snelverkeer, in werkelijkheid schade en nadeel berokkenend aan de in de naaste omgeving gevestigde zaken en te vens ontluistering van de gehele binnen stad. B* PASPOORTEN Nu de vakanties in volle gang zijn ko men er in de Catharinastraat weer veel aanvragen om paspoorten e.d. binnen. Zeer merkwaardig echter is dat velen wachten tot het laatste moment met het aanvragen van paspoorten e.d. Als het aangevraagde nu niet tijdig in het bezit van de betrokkene is, dan is het hek van de dam. De gemeente ambtenaren, met deze zaak belast, krij gen nu de schuld van de moeilijkheden, die het niet tijdig gereed komen van het aangevraagde met zich meebrengen. Dit is naar mijn mening niet juist, de schuld moet men geheel bij zich zelf zoeken. Een paspoort en bewijs van Nederlan derschap zijn een week na de aanvraag in uw bezit. Een toeristenkaart hebt u reeds na twee of drie dagen. Minder jarigen moeten hun ouders laten tekenen en een bewijs meebrengen om de hand tekening te kunnen vergelijken, b.v. de paspoorten van de ouders. Een goede raad; vraagt dus uw pas poorten tijdig aan, dan voorkomt u narigheid en reismoeilijkheden. Een Opmerker, geen ambtenaar, A. G. H. G. ORAANSJER1E Baoze van de Oraansjerie Wezelek ik begreep 't nie Ik zij 's aovonds 's deur de stad gegaon En zaag daor al die kromkes staon Ik vroeg me af, motte ze da betaole? Omdagge't ok in de winkels kon [gaon haole Betaold dieê man mee tabak en sigaore Dan kan ie beter z'n cente bewaore Aon zo'n kraomke verkope da lijkt [me wel fijn Mar dan nio zesse de winkels ge- [sloten zijn Mee fruit vorig jaor, 'n man of vier vijf Ze laote 't deez jaor wel uit d'r lijf Zo ga o get immers mee meer gemak En ze houwe d'r cente in d're zak Och van die dinge, ik zaag er nog meer Mee koeke. mee schoene, mee tassen [van leer Ik zij wel 'n boerke, maar belange [nie zot Asse die winkels nie sluiten gaot d'Oraansjerie wel kapot BREDA T. D. DE VRESELIJKSTE ZIEKTE Het is een merkwaardige congregatie waarmee wij samenwerken: de Missie congregatie der Zusters van St. Petrus Claver, wier Moederhuis in Rome en het enige klooster in Nederland, te Maastricht gevestigd is. Het hele „zwarte" werelddeel heeft zij tot arbeidsterrein. Geen bisdom, geen prefectuur, geen missiestatie in Afrika of zij staat er mee in verbinding. Daarbij bedelt en werkt zij niet voor zichzelf maar voor alle missionarissen paters, zusters en broeders daar werk zaam, ongeacht uit welk land zij afkom stig zijn, tot welke orde of congregatie zij behoren. Ook is een der stelregels van deze congregatie, dat alle binnengekomen giften geheel en al aan de Afrikaanse missies besteed moeten worden; geen cent ervan mag gebruikt worden voor het onderhoud der zusters zelf. In een zeer waarderend artikel schreef de bekende pater dr. J. Tesser s.j. hier over: „De doorvoering van dit principe is alleen mogelijk door de uiterste zui nigheid om niet te zeggen: door uiterste persoonlijke en gemeenschappelijke ar moede. Er is nog heldhaftigheid in Gods Kerk!" Ingewijden weten wat deze zusters in stilte en veel te lange onbekendheid bij Katholiek Nederland, voor de missies in Afrika tot stand brengen. Bij al de oproepen, ja smeekbeden om hulp die de laatste maand bij de zus ters binnenkwamen, waren er enkele die ons met ontzetting aangrepen. Het waren oproepen om hulp voor melaatsen, aan welke walgelijke ziekte alleen in Afrika drie miljoen mensen lijden. De foto's die de smeekbrieven om hulp vergezelden zijn in één woord weerzinwekkend. Wij kunnen ons voorstellen dat een #uster, die getrouw de ongelukkigen verbindt, elke morgen na de vervulling van haar taak, door een braken wordt overvallen. En toch haar taak blijven vervullen al jaren lang. Dat is heldendom der chris telijke liede ongekend bij de Islam en het communisme, de twee doodsvijanden van de Missie. Mogen wij ten behoeve van de aankoop van verband- en geneesmiddelen voor de slachtoffers van de vreselijkste ziekte der mensheid ook bij u, lezer van dit ar tikeltje, op een gave rekenen. Het lidmaatschap van onze Vrienden kring (Fatimaplein 7, Maastricht) staat voor alle missievrienden open. „ST. PETRUS CLAVER" KLEVRENTEST Met de AVP-bepaling, die het b. en w. mogelijk maakt „op te treden tegen het aanbrengen van ontsierende kleuren aan woningen en andere gebouwen, zij het ook achteraf", heeft de gemeenteraad van Wouw een voorbeeld gesteld, hetwelk m.i. niet slechts op nationaal niveau doch evenzeer in groot Westeuropees verband navolging verdient. Zeer zeker zullen de eerstvolgende aanvulling op de Liguster- verordenig en het nauwelijks op stapel staande Gewijzigde Fietspompenbesluit in een in ruime kring gevoelde behoefte voorzien, en ook het Hamsterkooienre- glement mag er wezen (hebt u al een Hamsterpenning?), maar de verstrekken de psychologische betekenis van het be zit van een Kleurensaneringskaart zal wel door niemand meer worden onder schat. Echter, zoals zekere heer de Regt terecht opmerkte: de moeilijkheid is (en blijft waarschijnlijk)Wat is een „ont sierende kleur"? Naar men ons ver telde zijn alle Russische boerderijen (kol chozen) onveranderd egaal flets groen geverfd, hetgeen ten overvloede zou wij zen op het zachtzinnige en meegaande karakter van de Sovjetboer, maar ons lijkt het daar maar een dooie boel, en dat is het waarschijnlijk ook wel. Of- sc'ioon er van .ontsiering" in de zin van „vloeken" bezwaarlijk sprake kan zijn. Goed beschouwd komen onze moderne oranje- en rozerode huurbarakken er dan heel wat slechter af. Al moeten we toegeven, dat er bijna geen groen meer over is waar ze mee kunnen vloeken. Ons laat het in elk geval Siberisch, of men een lila kippenhok nu een geel randje geeft of een blauw stippeltje. De kippen zullen er geen ei minder om leggen; en daar is het ons eigenlijk toch maar om begonnen. Wèl beseffen we terdege de culturele verantwoordelijkheid t.o.v. de massa en de buitenlandse automibilisten, Speciaal de laatsten, voorzover hun banden moch ten klappen vlak voor onze pauwblauw- en kanariegeel beklodderde deur. Om zo te zeggen een blamage voor onze inter nationale reputatie. We dachten zo: Het volgend jaar be smeren ze alles eens met veldgrijs en karmozijn, een beetje pastel of hoe ze dat noemen in Den Haag. Maar het is onze verf, onze zaak en ónze smaak. En onze smaak is wel het laatste wat ze ons af kunnen nemen. Dan zou inderdaad alles flets groen worden; als in de Sovjet-Unie, alwaar men alle neigingen tot „extrava gantie" nagenoeg met succes blijkt te kunnen onderdrukken. Een beestachtig dooie boel moet dat zijn. BREDA L. PISON „Hoe heet je pop?" vroeg bruine beer. „Mijn pop heet Annemie. Ze kan al handjes klappen, en danst de Schotse drie." XXX ,Moe zit d t toch?" vroeg 't schaap, „Heeft Annemie geen haar? Ze heeft voorwaar een kale kop dat staat een beetje raar." XXX „Het haar?" vroeg toen 't meisje, Dat heeft de poes gedaan. Die krabde in haar krulletjes, toen zijn ze eraf gegaan." Betsie Kroonen, 12 jaar Raadsels: 1. Omdat hij niet likken kan. 2. Als er iemand op zit. 3. Het sleutelgat. Verborgen dierennamen: Hond, kangeroe, vlieg. Raadselrijmpje Hemel, zon, maan en sterren. Help de bezorger: Hier zie je de weg die de bezorger moet volgen. (Advertentie) In de nacht van donderdag op vrij dag heeft het in de Oostenrijkse pro vincie Karinthië hevig gestormd en geregend. Zes vakantiegangers, w.o. twee Oostenrijkers, een Duitser en 'n Brit worden vermist. Men vreest dat zij verdronken zijn. Het kamp waar zij vertoefden aan het Mill- staetter meer is volgens de eerste berichten volkomen vernield. Tenten en acht auto's zijn het meer in ge spoeld. Ook in andere kampen is schade aangericht. Brandweerlieden en militairen helpen bjj bet herstel. HORIZONTAAL: 1 rebellie, 7 zee man, 13 niet vast, 14 grondig, 16 vis, 17 lidwoord, 18 vreemde munt, 19 laatstleden (afk.), 22 pers. voornaam woord, 23 naaigerei, 25 klein persoon, 28 dansgroep, 31 bewoner van Azië, 34 vogelprodukt, 35 schop, 37 uit heemse plant, 38 Frans onp. voor naamw., 39 fijn weefsel, 40 nakome lingschap, 42 zwaardvis, 44 ongeveer (afk.), 45 mening, 48 laatste nieuws (afk.), 50 onopgevoed, 52 deel van de hand, 54 kleinood, 57 tegenvaller, 59 bevel, 61 zangnoot, 62 Europeaan, 64 Frans voegwoord, 65 de jongere (afk.) 66 voormalig Ned. eiland, 67 spil, 68 voorzetsel, 69 wiel, 70 Engels voor zetsel, 71 Ver. Naties (afk.), 72 fami lielid, 74 bijwoord, 76 dus (Eng.), 77 duivel, 79 jongensnaam, 82 deel van de dag, 85 rivier in Nederland, 87 te zijner plaatse (Lat. afk.), 88 zon nescherm, 92 kindergroet, 94 meisjes naam, 96 militaire opleidingsschool (afk.), 97 lokspijs, 100 waterstand (afk.), 102 in het jaar, 104 zeestraat, 106 rivier in Italië, 107 feest (Spaans), 110 hij die zichzelf mint, 112 deel van Amerika (afk.), 113 modern commu nicatiemiddel, 116 in orde (afk.), 118 herkauwer, 120 drank, 121 voorzetsel, 123 vallei, 125 soort hond, 128 laag, 130 stad in Spanje, 131 stroombron. VERTICAAL.' 1 geogr. aanduiding (afk.), 2 kledingstuk, 3 soort schip (afk.), 4 godheid, 5 deel van een Fran se ontkenning 6 snoep, 7 bakkers grondstof, 8 N.V. (Duitse afk.), 9 se conde, 10 goud (Fr.), 11 familielid, 12 natuurkundeterm (afk.), 15 soort an ker, 17 meerarmige riviermond, 20 babyartikel, 21 kelner, 22 jongstleden (afk.), 23 bevei 24 vallei, 26 vogel, 27 Europese vulkaan, 29 tandeloos zoogdier, 30 dus (Lat.), 32 deel van de voet, 33 als onder (afk.), 36 duw, 37 oppervlaktemaat, 39 ernstig onge luk, 41 meisjesnaam. 43 rots in zee, 44 jongensnaam, 46 lofdicht, 47 klein tak je, 49 de onbekende (afk.), 50 reptiel, 51 schrede, 52 keukengerei, 53 deel van een projectiel, 55 ruim, 56 Chi nese maat, 57 de oudere (afk.), 58 vrucht, 60 deel der wet (afk.), 63 rivier in Utrecht, 65 kledingstuk, 71 voorzetsel, 72 Frans onp. voornaamw., 73 waterstand (afk.), 75 beletsel, 77 muziekteken, 78 vogel, 80 ik (Lat.), 81 voedsel, gerecht, 83 herkauwer, 84 waterkering, 86 water in Brabant, 88 inhoudsmaat. 89 filmmaatschappij (afk.), 90 sluis 91 afmeting, 93 boek omslag, 95 werpstrik, 98 kleinst deel bare deeltje, 99 fotografische afbeel ding, 101 onmeetbaar getal, 103 dwaas, 105 ijzerhoudende aard, 106 naschrift (afk.), 108 dubbelklank. 109 bloedhuis, 111 pers. voornaamw. 114 tijdperk, 115 meisjesnaam, 117 afgelegen, 119 bevel, 121 vreemde munt, 122 lust, 123 ge wicht (afk.), 124 bergplaats, 126 en dergelijke (afk.), 127 stofmaat, 128 pers. voornaamw., 129 deel van de bijbel (afk.). HORIZONTAAL: 1 karabijn, 6 stro per, 11 dra, 12 est, 14 rok, 15 la 17 peter, 19 ds, 20 ido, 22 lijn, 23 ram' 25 mot, 26 balken. 29 panama, 31 ion, 32 boa, 34 aal, 35 ree, 37 starten, 40 set, 42 a, 43 o.l., 44 bar, 46 gerookt, 49 rit, 51 une, 53 dom. 54 ree, 56 geweld, 59 mantel, 61 ere, 62 don, 64 sip, 65 eik, 66 r.g„ 68 lompe, 71 se, 72 lik, 74 ooi, 75 oud, 77 neetoor, 78 nergens. VERTICAAL: 1 kaliber, 2 r.d., 3 arm, 4 ba, 5 neen, 6 ster, 7 r.r., 8 oor, 9 p.k., 10 restant. 13 st., 16 ada, 17 pijn, 18 rap, 19 dom, 21 olie, 22 lens, 24 maan, 25 mals, 27 k.o., 28 dor, 30 na, 32 baard, 33 atoom, 36 Era, 38 the, 39 elk, 41 eli, 44 begeren, 45 ruwe, 46 geld, 47 oom. 48 trap, 49 rete, 50 telkens, 52 ne, 55 en, 57 erg, 58 dol, 59 mie, 60 eis 63 noor, 64 spin, 67 pit, 69 m.i., 70 rug, 72 ie, 73 k.o., 75 or, 76 de.

de Stem | 1958 | | pagina 9