Terreur van de maffia in een gevangenis World famous aramount. STEM-FEUILLETON p Wit Mevrouw paspoort had haar vergeten in Nederland nu f 1.- Zwart o Fraudeurs gearresteerd NIVEA Beschamend monsterproces Troepen naar Djatiluhur Ontwerp Franse grondwet vfoeh van ch Zc onn Veilig in de Kopenhaagse riolen 10 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 31 JULI 1958 Gerechtszaal als de hel" Moordenaars Feisal zullen terechtstaan Daardoor werd een diefstal duidelijk Kunstmaan is weer te zien Diplomaat was spion Y olksstemmingen ongrondwettig Tomaat met Livorno is heerlijk... en zo gezond king size and normal size Grote bevoegdheden voor de president Benzine en olie weer duurder door Gordon Mac Creagh epn leóter Voor 'vetvrij' zonnebaden zonnebrand lotion Massamoorden in Columbia TV'RADIO'TV'RADIO'TV* Een rechtbank te Brindisi heeft 33 personen veroordeeld wegens deel neming aan een door de maffia georganiseerde opstand in een Siciliaanse gevangenis. Honderdenvijftig andere verdachten werden vrijgesproken. De veroordeelden vloekten en schreeuwden, toen de vonnissen, va riërend van een half jaar tot anderhalf jaar gevangenisstraf, werden voorgelezen in een zaal in het marine-opleidingsinstituut te Brindisi, die tijdelijk als rechtszaal was ingericht. maffia in de gevangenis te breken. Het gevolg van dit optreden was, dat 400 met stokken, stenen en andere attributen gewapende gevangenen in opstand kwamen en de gevangenis veroverden. Het duurde 24 uur, voor dat politie- en legereenheden er in slaagden de opstand te dempen. Tij dens de gevechten werd één man ge dood en werden zeventien anderen gewond. Handboeien Het proces bracht opvallende be wijzen aan het licht voor de terreur van de maffia in de „Ucciardonë"- gevangenis te Palermo, waartegen over de politie machteloos staat. Het beeld dat ontstond in het proces was zo vernederend, dat de meeste Ita liaanse bladen het proces hebben doodgezwegen. De veroordeelden zijn allen klei ne jongens". De mannen die aan de touwtjes trekken zijn nog altijd op vrije voeten. Geen van de verdachten heeft de namen van hen durven noe men, uit vrees als verraders" te zullen worden beschouwd met alle gevolgen van dien. Een man, die wel iets durfde te ver tellen over gepleegde mishandelingen kreeg daarna een aanval van angst schreeuwde het uit en vroeg aan de president van het hof, hem naar een gevangenis buiten Sicilië te zenden, een gevangenis zonder Sicilianen er in en zonder zonen of kleinkinderen van Sicilianen", want anders zou de maffia hem te pakken krijgen. De opstand begon nadat een nieuwe bewaker in de gevangenis, Alessan- dro Fadda, had getracht de macht van de „executie-pelotons" van de (Advertentie) Van Nelle bestellen Het Weense blad „Die Presse" pu bliceert een vraaggesprek van de nieuwe premier van Irak, generaal Abdoel Kassem. Kassem zegt hierin, dat zijn regering de door Irak geslo ten overeenkomsten tot het verstrij ken ervan zal eerbiedigen en geen eenzijdige stappen zal doen. „De hoofdgedachte van onze politiek is die van onderlinge afhankelijkheid. Wij willen vrij blijven van elke binding en goede betrekkingen onderhouden met alle volkèn, ook die van het wes ten". Op de vraag, hoe de nieuwe Iraak- se regering staat tegenover de kwes tie van het aanknopen van diploma tieke betrekkingen met Moskou, Pe king en Oost-Duitsland, antwoordde Kassem: „Zeker niet met Oost-Duits land". Kassem deelde nog mee, dat de moordenaars van koning Feisel, die gearresteerd waren, terecht zullen staan. Verscheidene beklaagden vielen tij dens het proces flauw, omdat zij blijkbaar hun handboeien niet langer konden verdragen. Enkelen van de „elegantste" veroordeelden brachten aan hun polsen door middel van hun brandende sigaretten wonden aan en lieten dan afgrijselijke brandwonden aan de rechters zien onder het „mot to" dat dat verwondingen waren, die door de handboeien waren veroor zaakt. De rechters gaven daarop aan de politie bevel de handboeien van en kelen weg te nemen, maar na een paar dagen werd de truc ontdekt en verschenen de handboeien weer rond de bloedende polsen. „Deze gerechtszaal is als de hel", zei een advocaat aan het einde van het monster-proces, „wij hebben het nog nooit meegemaakt, dat beklaag den zich gedroegen alsof zij de rech ters waren en de rechters een bende misdadigers." En ondertussen is de macht van de maffia op Sicilië niet gebroken, verre van dien. Men krijgt eerder de indruk, dat die door dit proces, waaruit zo duidelijk de onmacht van de overheid bleek en blijkt, is ver sterkt. De recherche te Arnhem heeft de 32-jarige O. uit Arnhem aangehou den. die bekend heeft uit de woning van de heer Z. aan de Rozendaalse- straat te Arnhem een geldkistje met een bedrag van ongeveer 11.000.- te hebben ontvreemd. Dit geldkistje stond in 'n linnenkast. De echtgenote van de heer Z. bemerkte de diefstal ervan het eerst, waarna de heer Z. de politie ervan in kennis stelde. Hij uitte daarbij het vermoeden dat O. weieens de dader kon zijn. Deze hield namelijk zijn boeken bij- Dit ver moeden bleek juist te zijn. Toen de politie naar de woning van O. toog, kwam daar juist zijn vrouw met een taxi aan. Zij vertelde aan de recher che, dat zij naar kennissen in Duits land had willen gaan. doch dat ze De Indonesische legerleiding: heeft een bataljon infanterie en een batterij naar Djatiluhur, in West-Java gezon den, ter bescherming van het leven der 300 Fransen en Italianen, die daar werkzaam zijn bjj de uitvoering van grootse kracht- en irrigatiewer- ken. In het afgelopen weekeinde heeft zoals gemeld, een goed bewapende bende van 50 opstandelingen der Da- rul Islam-beweging een overval ge pleegd op de nederzetting, waartij de Italiaanse voorman Angelo Doro werd gedood. Het kantoor en de woonhuizen werden geplunderd, ter wijl de arbeiders onder bedreiging met vuurwapens hun horloges en por tefeuilles, en zelfs hun brillen moes ten afgeven. In verband met de overval ver zocht de Franse ambassadeur maan dag het ministerie van buitenlandse zaken permanente militaire bewaking in Djatiluhur te stationeren Dinsdag nam de artillerie de bergen in de omgeving onder vuur, waar naar ge meend wordt de opstandelingen zich schuilhouden. Na de overval werd het werk neer gelegd omdat de arbeiders weiger den zonder bescherming door te wer ken. Na aankomst van de troepen werd de arbeid echter hervat. Volgens kringen van de Franse am. bassade zullen de militaire eenheden voor onbepaalde tijd in Djatiluhur blijven. Volgens ooggetuigen waren de ben deleden goed gekleed, goed bewapend en kennelijk goed georganiseerd. In de nacht van 30 op 31 juli zal de vuurpijl der 3e Russische kunst maan te zien zijn om 0.13 uur M.E.T. in het noordoosten ter hoogte van 30 graden zich bewegende van noord naar oost en daarna om 1.59 uur in het zuidwesten ter hoogte van 50 graden zich bewegende van west naar zuid. De kunstmaan zelf is tweemaal te zien, eerst om 1-23 uur in het noord oosten op een hoogte van 80 graden, zich bewegende van noord naar oost en daarna om 3.11 uur in het zuid westen op een hoogte van 25 graden zich bewegende van west naar zuid. op het station bemerkt had dat ze haar paspoort vergeten was. Daarom was ze naar huis teruggereden. Bij verder onderzoek door de recherche kwam daarop uit haar koffer het opengebroken geldkistje te voor schijn. Het geld droeg mevrouw O. bij zich- Korte tijd later zag de re cherche kans haar echtgenoot te ar resteren bij Doesburg. Deze was die dag naar familie in de Achterhoek geweest. Hij bekende tot de diefstal te zijn gekomen, omdat hij in finan ciële moeilijkheden verkeerde. Een Tsjechoslowaakse diplomaat, Antos, is uit Zwitserland gewezen we gens spionage, aldus is woensdag te Bern meegedeeld. Antos was derde secretaris van het Tsjechoslowaakse gezantschap te Bern. Hij heeft Zwit serland reeds verlaten. (Advertentie) Van Nelle bestellen Het constitutionele gerechtshof te Karlsruhe heeft de voorgenomen volksstemmingen in de deelstaten Hamburg en Bremen over de ver strekking van atoomwapens aan de Westduitse strijdkrachten, ongrond wettig verklaard. (Advertentie) 3 ft.- fllVQRHO per fles (Advertentie) In Parijs is de tekst van een nieuwe grondwet bekendgemaakt. De nieuwe staatsregeling werd ontvouwd bij ge legenheid van de eerste bijeenkomst van de commissie van 39 leden die de grondwet in een zodanige vorm moet gieten dat zij geschikt zal zijn om na goedkeuring in een volksstem ming in werking te treden. Het voornaamste artikel van de nieuwe grondwet acht men artikel 14, krachtens hetwelk de president een bijna absolute macht krijgt in tijden van een nationale noodtoestand. De president benoemt de premier en krijgt ook een belangrijke stem bij het bepalen van de politiek die be trekking heeft op de nationale de fensie. De ambtstermijn van de pre sident, die ook het recht zal krijgen het parlement te ontbinden, zal zich uitstrekken over zeven jaar. De regeringen waarin de nieuwe grondwet voorziet zullen niet meer hun eigen bestaan op het spel zetten. Alleen door een motie van wantrou wen zullen zij het risico lopen te wor den weggestemd. Aan het slot van het ontwerp wordt de regering het recht gegeven om, wanneer het ontwerp eenmaal is aan vaard, bij decreet of ordonnantie het kiesstelsel te bepalen, waaronder in (Advertentie) Van Nelle bestellen november de twee huizen van het parlement zullen worden gekozen. De raadgevende commissie, die uit 39 leden bestaat onder leiding van oud-premier Paul Reynaud, moet vóór zeventien augustus haar „niet- bindend" advies geven. Na zeventien augustus zal de rege ring de definitieve tekst van het ont werp opstellen. Begin september zal zij beginnen met een campagne om de bevolking voor haar voorstellen te winnen. Met ingang van vrijdag 1 augustus a.s. zullen de verkoopprijzen van en kele aardolieprodukten worden ver hoogd. Autobenzine wordt 0.3 ct per liter duurder. Voor tractorpetroleum zal 0.15 per 100 liter meer moeten worden betaald. De prijzen voor huisbrandolie, autogasolie en andere gasoliën wor den verhoogd met 0-30 per 100 liter en die voor dunne stookolie met 0.25 per 100 liter. Deze verhogingen zijn een gevolg van de stijging van de wereldmarkt- noteringen. welke reeds plaats vond vóór het begin van de recente ont wikkeling in het Midden-Oosten. (Advertentie) Van Nelle bestellen De Amsterdamse recherche heeft de ..grote, slanke donkerblonde y™uw - die op 7 en 8 juli j.l. op tal van postkantoren in totaal dertig val- ^Q^iri?UuSjincasseerde tot een geza menlijk bedrag van bijna 23.000.-, nhVhteJt6erdUevenals ^ee mede plichtige ambtenaren van de Sociale Verzekeringsbank te Amsterdam. Het zijn de 44-jarige F. J. van der H. en de 38-jange S. C. M. van 't S beiden woonachtig in Amsterdam! West en de 23-jarige mej. w. J van G., wonende te Dordrecht en werk zaam op het kantoor van een in dustriële onderneming te Rotterdam waar zij is aangehouden. Beide ambtenaren hebben dertig betaalbaarstellingsbewijzen, een soort cheques, op de Sociale Verzekerings bank gestolen, deze voorzien van een valse naam en gefingeerde adressen alsmede van een bedrag van 752.16 en deze op postkantoren in Amster dam, Leiden, Haarlem, Bloemendaal Heemstede, Aerdenhout en Santpoort laten innen door mej. van G., een vriendin van van 't S. worden was door het verstuivende water. Werk, waarvoor vier sterke mannen nodig waren. Mamu ging in grote haast de slaven, die zijn wil gehoorzaamden, opzoeken. Nogmaals werd Templar wakker met het gevoel, dat er iets niet in orde was. En hij behoefde zelfs zijn hoofd niet buiten zijn tent te steken, om er zeker van te zijn, dat er iets heel ergs gebeurd was. Hij was gaan slapen met het geplas van de over stort in zijn oren. Nu ontwaakte hij bij het gedonder van een water stroom, die zich in de vallei stortte. Hij kleedde zich sneller aan dan hij ooit in zijn leven gedaan had en stapte naar buiten. Als verlamd bleef hij staan. Zijn afvoerkanaal lag er nog steeds; er stroomde als tevo ren water doorheen. Van bovenaf kwam er niets meer in het meer, doch over de plek, waar hij een stuk van de oever had laten weg- 15) Hoe die spleet in verbinding stond met een der zijarmen van zijn eigen hol dat tenslotte ook een deel vormde van de uitge strekte erosie der leemzouten en hoe de ingenieurs van de Inca, die steeds op zoek waren naar wa ter voor de stad Cuzco, welke zo hoog op een bergtop was gelegen, een manier gevonden hadden, om die spleet met een andere te verbin den, door een gracht te graven en de oorspronkelijke stroom af te dam men en aldus het water te gebrui ken om een der voornaamste water leidingen der stad te voeden. Dat was genoeg. De inspiratie, hem door de Heer Zon geschonken, had hem tot deze ontdekking ge voerd. De ziener zat bevend over al zijn leden tegen het licht van zijn toorts te knipperen. Het was reeds de zesde, door hem aangestoken om er bij te lezen. Plotseling zette hij zich in actie. Hij rukte de toorts uit de muur en schuifelde door de boch tige zaal der godenbeelden heen. Het water was er natuurlijk nog. Hij was gewoon ervan te drinken, doch had het nimmer gevolgd door de zijgang om te zien. waar het heenstroomde Nu kwam hij tot de ontdekking, dat er een gebaand pad liep. Er waren hier en daar zelfs treden in uitge houwen om het gaan te vergemak kelijken. En het liep ook in de rich ting van de voorzijde der rotsen, en dus naar zijn heilige meer toe. Het was ook niet ver. Hij huiverde toen springen schuimde een kleine rivier, hij bij een volgende dwarsgang kwam, nauw en steil en met een blijkbaar door mensenhanden uitge houwen bodem. Op het kruispunt, juist op de plek, waar de ondergrondse stroom zich in een diepe kloof had moeten stor ten, schuimde het water wild op te gen grote blokken daar neergelegde steen en keerde terug op zijn weg, om de kunstmatige waterleiding te volgen Zoals zijn voorvaderen het in draden en knopen vermeld had den, zo kwam het in werkelijkheid uit, Mamu de zonnepriester, kon geen dankgebed uitspreken, als de zon er niet was. Doch hij maakte toebe reidselen voor een buitengewone trachtten er iets van te bêgriïpen' dankzegging in de vroege morgen bij het eerste krieken van de dag. Eerst moest hij nog ander werk verrich ten. Gevaarlijk werk, dat veel zorg vereiste: want de grond, waarop hij liep. was bedekt met een glibberig slijk, dat in eeuwen niet droog ge- biddende extase. „Inti ccama araj- pacha!" Tony Lepanto vloekte driftig en knarste op zijn tanden van machte loze woede. ..Ik mag hangen, als die verroeste schurk ons dat niet heeft aangedaan! Vervloekte kerel! Dat zal ik hem betaald zetten!" Zo raasde hij nog een poosje door. Al wist de ingenieur ook, dat Lepan to slecht tegenspoed verdragen kon, dit was hem toch een openbaring. De man was tot in zijn nek vuur rood van razernij en de aderen van zijn voorhoofd schenen te zullen bar sten- Templar zelf was ook uiterma te opgewonden, maar zag toch, dat hij iets moest doen om te voorko men dat de man een beroerte kreeg. Hij heeft ongetwijfeld een of an der uitgehaald", gaf hij toe. „Ik weet nog wel niet wat, maar daar kan ik gauw genoeg achter komen". ,,Ik denk, dat ik door die schoor steen, waardoor die peons zijn ont snapt. omhoog kan klauteren. Dat is zo'n toer niet. Daarboven is er iets Hij kreeg het akelige gevoel, of zijn hart in zijn keel klopte. Zijn voeten waren loodzwaar toen hij zijn werkgever in diens tent ging wekken. schreeuwde hem zijn boodschap zo hard in 't oor, dat hij met een sprong overeind kwam eii voor één keer doodnuchter was. In zijn pyja ma rende hij naar buiten en stond naar de catastrofe te staren, zonder zich om de koude te bekommeren En op hetzelfde ogenblik, dat de zon over de toppen omhoogsteeg, drong de schrille klaagkreet, die ze hadden leren vrezen, vanuit hen door: de hoogte «mappa, Illappa!" tot Bune mannen keke" omhoog ..Illappa!" gilde de groteske daante en wrong zich in een ge- aan- (Advertentie) Van Nelle bestellen! niet in orde en daar moet ik ach ter zien te komen". De kille ochtend deed de geldschie ter rillen en hij bedacht toen dat hij zich nog moest aankleden. Hij keer de naar zijn tent terug en snauwde over zijn schouder heen: ..Een halve minuut, dan ga ik met je mee!" Templar sputterde tegen. Het was zo'n steile klimpartij, wierp hij te gen en.. „Nou en wat?" kwam er een nijdige snauw uit de tent. „Denk je soms. dat ik 'net niet halen kan9 Ik ben toch nuchter, is het niet? En ik ben van zins, een schot op die schurk te wagen, al kost het me mijn leven!" Templar zag in, dat tegenspreken nutteloos was. Hij haalde dus zijn schouders op. „Nou, mij goed; u moet 't zelf weten. Breng uw zaklantaarn maar mee, want die spleet zal wat hoger op wel in een tunnel overgaan". Hij kreeg nog slechts een grauw ten antwoord. Na enkele minuten kwam Lepanto, gekleed en vrij vast op de been, te voorschijn. Templar had niets meer te zeggen. Zwijgend ging hij voorop over het afvoerka- naaltje heen, en tegen de met ste nen bezaaide helling omhoog. Bij de schoorsteen gekomen, stelde hij kortweg voor: „Gaat u maar eerst. Misschien kan ik u dan van beneden af een zetje geven en zorgen dat u niet valt". Zijn werkgever gromde slechts wat. Terstond begon hij te klim men- Hij was ijverig genoeg om toch maar gauw de veroorzaker van al hun last te bereiken. Doch zijn fy sieke toestand was nu juist niet ge schikt voor zwaar werk. Na een tien tal meters begon zijn rug reeds ver lamd te worden door het steunen tegen de rotswand, die zich achter hem bevond en zijn hijgende adem stokte nu en dan. Templar klom ach ter hem aan en steunde zijn onzeke re voeten met z'n schouders, Lepanto bleef 'n ogenblik zwaar op hem staan om te rusten en klauterde toen weer verder. Gelukkig voor hen beiden duurde het niet al te lang. Een uit stekende richel bood een rustplaats. De gewezen rumsmokkelaar ging languit op zijn buik liggen en haal de stokkend adem. Voor het eerst van zijn leven wenste hij zoiets nooit begonnen te zijn. Het ademhalen deed hem pijn aan zijn longen. Zijn hoofd rolde heen en weer en hij dacht dat hij sterven zou. Templar zat met heen en weer bengelende benen op de richel naast hem en hijgde even eens naar adem. Hij kon zich voor stellen, hoe de ander zich voelde Langzaamaan herstelde Lepanto zich echter. Hij kon weer rechtop zitten, al zakte zijn hoofd nog opzij. Het duurde nog ettelijke minuten, voordat hij voldoende op adem was om iets te zeggen. „O,.!" hijgde hij. „Verdraaid... wat 'n klim! Hè. Zo'n.. vervloek te.. ouwe., schurk!" Met bevende hand haalde hij een flacon uit zijn zak en nam zijn ge wone hartversterking. Het prikkelde zijn zenuwen zowel als zijn haat en wraakzucht. De spleet ging nu dwars door de rots heen en de richel volg de in dezelfde richting met een scherpe helling. Na ongeveer veer tig meter kwam er een scherpe bocht naar links en werd de door gang nauwer. Boven hen sloot de rots wand zich en vormde, zoals Tem plar verwacht had, een tunnel. (wordt vervolgd1 ERVARING Uit eigen beweging nam J Clarence Green ontslag als j burgemeester van Dalton. Hij kocht een stel overalls en meldde zich als ongeschoold arbeider aan bij een papier- J fabriek. Clarence had zijn S buik vol van al die klein- j steedse politiek. Drijfveer Voor een kleine reparatie moest in Frontenac de watervoorziening tijdelijk worden stopgezet. De admi nistrateur van het gemeentelijk wa terleidingbedrijf verwachtte een storm van protesten. Maar het bleef erg rustig. Aan het eind van de middag stapte er zelfs een man bin nen om zijn waterrekening te vol doen. Opvatting Een Brabants schoolhoofd vindt spreekuren over rap porten nutteloos. Het verant woord geven van cijfers kost de onderwijzer al tijd en moei te genoeg, vindt hij. Laat de ouders dan begrijpen dat men van een vier nóóit ofte nim mer een acht kan maken. Met de beste sigaren ter wereld nog niet. Medium Een primeur op het gebied van babysitten beleeft op dit ogenblik een hotel in Miami. In een aantal kinderkamers staat een televisieca mera en een geluidsinstallatie opge steld. In de hal zit een verpleegster aan een serie ontvangtoestellen. Ze kan de boel op die manier goed in de gaten houden. De kinderen gaan nu graag naar bed en treden zo nu en dan voor de camera op. Opgelaten Als onderdeel van een liefdadig heidswedstrijd werden aan het strand van Dover enkele honderden ba- lonnen opgelaten. Ongetwijfeld zou den ze een hele reis hebben gemaakt. Maar de meeuwen waren er ook nog. Ze maakten er een ballon-pik- wedstrijd van. Daardoor voelden de kinderen zich opgelaten. Maatregel Koelkasten en luchtverversings installaties in New York gebruiken aan de dag van vandaag zoveel stroom, dat het zomerverbruik voor het eerst in de geschiedenis het win- terverbruik overtreft. Mocht het nu onrustbarende vormen aannemen, zo heeft men op hoog niveau uitge maakt, dan zal in Groenland een ijsberg of wat worden besteld. Ster Hilda Gueden, de Weense opera ster, heeft na een openluchtuit voering in New York een half uur lang kushandjes uitgedeeld en geglimlacht naar het publiek. Een dag tevoren was ze door een over weldigend succes in Philadelphia in tranen uitgebarsten. De diri gent Josef Krips had haar toen kort en goed te verstaan gegeven dat niet zij de ster was, maar Jo- hann Strams. Ik zal het anders zeg gen, Kees. Als er een ver schrikkelijke oorlog uil- barst niet H-bonimen en jij en ik waren de enige overlevenden, dan nog zou ik niet met je willen trouwen. (Advertentie) Mooi, gezond bruin worden zonder ook maar één pijnlijk plekje. Gebruik daarvoor Nivea zonnebrand-lotion. Vetvrij - dus het laat Uw huid niet glimmen. Nivea zonnebrand-lotion schenkt U een stralende teint kleine fles f 1.10 grote fles f 1.75 Het Columbiaanse blad „Republica" meldt, dat bij Purificacion in de Co lumbiaanse provincie Tolima 108 boe. ren door opstandelingen zijn ver moord. De huizen van de slachtof fers werden geplunderd en vervol gens in brand gestoken. De riolen van Kopenhagen zijn tot militair geheim verklaard. Dat is niet geschied om aspirant „derde man nen" in de zin van de film van Ca rol Reed het handwerk te bemoeilij ken, doch men heeft vastgesteld dat de rioleringen onder Kopenhagen goede bescherming zullen bieden te gen een vijandelijke aanval met gif gas en tegen radioactieve afvalstof fen. Daarom acht men de riolen nut tige verbindingswegen in geval van gevechten boven de grond, waarbij de bovengrondse troepen dan steun kunnen krijgen van troepen onder de grond. Dinsdag zijn vijftig man soldaten van de burgerwacht in het riolen- net van Kopenhagen „ingewijd". Zij vormen de eerste groep van in totaal 2.000 burgerwachters, die spe ciaal zullen worden aangewezen als „riooltroepen" en het 800 kilometer lange riolennet grondig moeten leren kennen. (Advertentie) Van Nelle bestellen! (Advertentie) Van Nelle bestellen VRIJDAG 1 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. kind. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.35 Gram. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Orgelconc. 11.40 Gram. AVRO: 12.00 Orgelconc. 12.20 Re- geringsuitz.Landbouwrubriek: Het land bouwkundig weeroverz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Amus.muz. 13.55 Beursber. 14.00 Sopr en piano. 14.25 Boekbespr. 14.45 Gram. 15.15 Cabaret. VARA: 16.00 Muziekrevue. 16.40 Vragenbeantw. 17.05 Lichte muz. 17.25 Vakantietips. 17.55 Act. 18.00 Nws. 18.15 P.v.d.A., pol, caus. 18.25 Roemeens ork. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Gram. VPRO: 19.30 Het Platteland, caus. 19.45 Op be zoek bij anderen, gesprek. 20.00 Nws. 20.05 Filmrubriek. 20.15 Kamerkoor. 20.30 Europa één, caus. 20.40 Pianorecital. 20.45 Unitariërs in Amerika, caus. VARA: 21.00 Vakantieverhalen en muziek. 21.55 Bui- tenl. weekoverz. 22.10 Gram. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. NCRV: 7.00 nws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Radio- filharm.orlc. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Promenade-ork. 12.00 Sopr. en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Kon. mil. kapel. 13.45 Gram. 14.00 Lichte muz. 14.20 Kamerork. en solist. 15.10 Voordr. 15.30 Pianorecital. 16.00 Wenken v. d. tuin. 16.15 Gram. 16.30 Dubbelkwart. 17.00 Voordr. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.00 Accordeonspel. 18.20 Stemmen van overzee. 18.35 V. d. jeugd. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Regerings- uitz.: Nederland en de WAY. Een ge sprek van de heer B. M. van Griethuy- sen met de leden van de Nederlandse delegatie naar de 3e algemene vergade ring van de World Assembly of Youth. 19.25 Gram. 19.35 Voordr. en muz. 20.00 Radiokrant. 20.20 Aïda, opera (gr.), (pl.m. 21.40 Kunstrubr.). 23.00 Avondoverden king. 23.15 Langs wegens van kunst en schoonheid. 23.35 Gram. 23.4024.00 Nws. en S.O.S.-ber. RADIO VATICANA, 25.67, 31.10, 41.21 en 196 meter: 22.15 uur Pauselijke missie intentie. BRUSSEL 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Or gelspel. 14.00 Zangrecital. 14.30 Jeugdor kesten. 16.00 Koersen. 16.02 en 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Zang en pia no. 17.45 Gram. 18.00 Pianorecital. 18.10 Voordr. 18.20 Pianorecital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstel ling. 20.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Jazz- muz. 22.5523.00 Nws. BRUSSEL 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Ork.conc. 14.00 Kamermuz. 15.30 en 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 18.30 idem. 19.30 Nws. 20.00 Sopr., bariton en piano. 21.10 Kamermuz. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.35 Chansons. 22.55 Nws. Televisie VLAAMS BELG. 16.00—17.30 Wereld tentoonstelling. 19.30 Nws. 20.00 Het ge broken oor. 20.05 Blijspel: Peggy, mijn schat. 22.05 Nieuwe films. 22.35 Nws. FRANS BELG. 18.00 Wereltentoonstel- ling. 19.30 Filmjourn. 20.00 Nws. 20.30 onbekend. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1

de Stem | 1958 | | pagina 9