Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen BRYLCRE R.-k. Leergangen "Dubbafie lueéinQ bieden veel kansen C ÖU* IGe. [Komkommertijd Kerkelijke rechtbank nu gereed gekomen ZUID-BEVELAND Sociale werkplaats Hulst komt in september gereed Dagblad De Slem BRYLCREEM SL BRIEVEN DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 31 JULI 1958 VLISSINGEN K.R.O. -tournee GOES Merkwaardige prestatie '«■fleer Arendskerke Nieuw hoofd o.l. school benoemd Kermis weer voorbij OOSTBURG Huidig werk maskers voor Reinaertstoet DE LELIE TERNEUZEN Jaarvergadering van Werkmansbelang Afscheid in raad Gemeenteraad keurt geldlening goed voor gezond haar, voor mooi haar "Tfie perfect hairdnessing Ruim drieduizend cursisten van Meer plannen dan kansen bij WerkmansbelangTerneuzen Hoogwaterstanden Zaligverklaring mgr. Ariëns Statenleden namen geen beslissing Dutje..... Kermisschieting te Biervliet AGENDA Vandaag In het komende seizoen zal de K.R.O-tournee met de revue Anders dan anders", de Zeeuwse eilanden wederom aandoen, maar zich bepalen tot een uitvoering in onze stad. Als datum is zondag 12 oktober genomen. PARTIëLE HERZIENING UITBREIDINGSPLAN IN HOOFDZAAK „ZUID" Het hoofd van het gemeentebestuur van Goes; gelet op het bepaalde in artikel 37, lid 2 en 4 der Woningwet; brengt ter openbare kennis, dat van af 1 augustus 1958 gedurende vier weken op de gemeentesecretarie (afd. Algemene Zaken, Lange Kerkstraat 3 te Goes) ter inzake ligt het ont werp van een plan tot partiële her ziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak „Zuid", regelende de be stemming in hoofdzaak van de in het plan begrepen gronden, gelegen in de omgeving van de Poelweg IV. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de ge meenteraad van Goes bezwaren in dienen. GOES, 29 juli 1958. Het wnd. hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, J. H. ROOSE. t'Heerenhoek Onze oud-dorpsgenoot, de heer H. Goense, die het licht zijner ogen moet missen, wist desondanks te Delft het diploma „Kamer-stenograaf' te be halen met 200 woorden in de minuut. Met algemene stemmen heeft de gemeenteraad benoemd tot hoofd der l.o. school te 's Heer Arendskerke (dorp) de heer A. Verbeek, thans onderwijzer in Den Helder. Besloten werd tot toelating van de nieuw benoemde raadsleden In de nieuwe raad komt niet terug de heer W.A. Smit. De n.v. Grontmij. had een plan en een begroting voorge legd van de verbreding van de toe gangsweg tot de Quarlespolder in D. A.C.W.-verband. Deze weg loopt over een dijk en dient over een leng te van 160 m. verbreed en verbe terd te worden. De bedoeling is de kruinbreedte van de dijk van 4,5 m te brengen op 6,5 m. Met algemene stemmen werd be sloten te trachten het plan uit te voeren. Reeds eerder was door de raad vastgesteld, dat de huidige ambtswo ning van het hoofd der o.l. school niet meer voldoet aan redelijk te stel len eisen. Definitief werd thans be sloten een nieuwe woning te bouwen. Hiertoe werd een perceeltje grond aangekocht van de Ned. Herv Ge meente. Voorts was er een verzoek van de Ned. Herv. Gemeente tot aankoop van een perceeltje bouwgrond gele gen achter de woning van de heer L. Goedegebure. De kerk wil hier een verenigingsgebouw stichten, waarvoor de plannen reeds gereed liggen. Tot verkoop werd besloten. Vastgesteld werd de nieuwe gemeen schappelijke regeling met de gemeen te Wolphaartsdijk inzake het bouw en woningtoezicht en gemeentewer ken. Deze regeling treedt in werking op 1 maart 1959. Binnenkort zullen zes gemeentewo ningen in Nieuwdorp voor bewoning gereed zijn. Deze werden toegewe zen aan J.A.M- Brusket, L. Burger, A. Dommisse, W. de Jonge, M. J. vd. Klooster en een gerepatrieerde. Biervlie i HARING HOOG IN DE LUCHT Het comité dat belast is met de organisatie van de feestelijkheden in verband met de onthulling van het gedenkteken voor Willem Beukels- zoon heeft een originele reclame uit gedacht. Er is een grote haring geconstru eerd (ongeveer 7 meter). Deze ha ring zal nu geplaatst worden op een wiek van de molen De Harmonie van P. Lijbaart. Daar deze molen op het hoogste punt van Biervliet staat, is het begrijpelijk, dat de op de wiek gemonteerde haring vanuit de verre omtrek te zien zal zijn. In deze ha ring is een lichtbak aangebracht, waarop de data van de Willem Beu- kelsfestiviteiten zijn te zien. Voorts worden ook de omtrekken van de ha ring verlicht, 's Avonds en 's nachts zal de haring dus nog meer opval len dan overdag. Vorige week zater dag werd de haring bij wijze van proef op de molen gezet en van al le kanten bekeken om te zien hoe hij voldeed- Hij was prima uitgeval len en hij beantwoordde ook volko men aan de verwachtingen van het comité, die met een en ander wel een zeer suggestieve reclame heb ben gekregen. De jaarlijkse kermis behoort weer tot het verleden. Ondanks het minder mooie weer waren het toch gezellige en drukke dagen- Vooral zondag was er nogal wat volk. In elk geval kon den de caféhouders en kermisexploi tanten, hoewel de laatsten misschien wat minder, goede zaken doen. Er werden een paar vriendschappe lijke voetbalwedstrijden gespeeld, nl. Biervliet junioren tegen IJzendijke junioren, terwijl Biervliet I het op nam tegen Oostburg I. Beide wedstrij. den werden een gemakkelijke zege voor de thuisclub. De Biervliet junio ren hielden er hun tegenstanders van IJzendijke met 5-0 onder, terwijl Biervliet I tegen Oostburg 1 in een 6-3 stand eindigde. De laatste kermisdag was misschien wel de gezelligste. Echt een dag waarop de mensen onder elkaar uit waren. Reeds van 's morgens vroeg stonden de dansorgels te draaien en konden de caféhouders goede zaken doen. 's Middags werd de traditionele kermiskoers gehouden. GEMEENTE-AMBTENAREN VERGADERDEN De onderafdeling west Zeeuwsch- Vlaanderen van de Nederlandse Bond van gemeente-ambtenaren kwam in het raadhuis, onder voor zitterschap van burgemeester H. P. Everwijn, van Zuidzande bijeen. In een vlot tempo werd het huis houdelijk gedeelte afgewerkt. Voor de afdelingsvergadering te Goes op 2 augustus a.s. werden af gevaardigd de heren C. J. Musson uit Schoondijke en G. J. Wijffels uit Hoofdplaat. Dezelfde heren werden eveneens aangewezen voor het bezoe ken van de Algemene Bondsverga dering te Assen, die op 4 septem ber gehouden zal worden. Besloten werd om met de leden een uitstapje te maken naar Oost ende. Na de vergadering werden door de aanwezigen de bouw en de inrich ting van het nieuw gemeentehuis be zichtigd. RAADHUIS TREKT VEEL BELANGSTELLENDEN Doordat vele toeristen er prijs op stellen om het nieuw gemeentehuis te bezichtigen, heeft het gemeente bestuur zich genoodzaakt gezien hier voor een regeling te treffen. Belangstellenden die het gebouw en de inrichting willen zien kunnen zich thans wenden tot mej. F. de Windt, die als gids optreedt. Van een onzer verslaggevers) „Het is de moeite waard eens een kijkje te gaan nemen in de sociale werkplaats", zo zei burge meester A. Lockefeer van Hulst, tevens voorzitter van de stichting „Hulster Ambacht". Het is de moeite waard omdat nu, na een goed jaar werken, wel is gebleken, dat de sociale werkplaats een be langrijk instrument is om werk te geven aan die personen, die zo best wat arbeidsvreugde kunnen gebrui ken. Die vreugde zal voor hen nog groter worden als in september de nieuwe werkplaats aan het Oranje Bolwerk gereed is", aldus de bur gemeester. Bedrijfsleider L. J. Rammeloo, thans met zijn mensen werkend in en kele lokalen van het oude stationsge bouw, was evenmin ontevreden over Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen RayonbeheerderL. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes. Westsingel 98, Tel. 2236. Rayonredacteur: N. Kar hol Redacteur voor Walcheren:JMaas RayonbeheerderJ. Fait Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm Vooi „ingezonden Mededelin gen" t 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder O.BO; elke regel meer 0.15. Bij plaatsing óók in de Brabantse oplage resp f 1.50 en 0.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. de gang van zaken in het eerste jaar. In zijn eerste jaarverslag, bestemd voor het stichtingsbestuur, kon hij dat ook meedelen- De werkplaats startte juist in de periode van dalende con junctuur, maar dank zij de medewer king van de gemeenten en ook van Broeder Liguorio Van de werkplaats Sint Willebrord, konden er resultaten worden behaald, die het voortbestaan van deze stichting niet alleen verze keren, maar die ook succesvol ge noemd mogen worden. ,Wij hebben het eerste jaar zo wat van alles gedaan", aldus de bedrijfs leider. ,,Er werden zakken gestopt, ijzer gevlochten, cokes uitgezocht, ta pijten geknoopt, bietennetten ge maakt, borstels geproduceerd, terwijl de kleermakerij en de kartonnage-af- deling regelmatig werk hadden. Er verschenen ettelijke machines zoals een cirkelzaag, boormachine naai machines en enig ander gereedschap: kortom, het bedrijf, dat nu zo'n vijf entwintig man sterk is, kwam lang zaam maar zeker in zijn spulletjes en dat kan verder worden uitgebouwd. Momenteel heeft de werkplaats een aardig karwei onder handen. Voor de grote Reinaertstoet, die op 21 en 28 september door de straten van Hulst zal trekken, worden mas kers gemaakt. Dit geschiedt aan de hand van de gipsmodellen, die kun stenaar Jan Faes uit Breda leverde. Intussen wordt door de aannemer de laatste hand gelegd aan de nieuw bouw van de werkplaats op het Oran je Bolwerk. De vierhonderd m2 fa- brieksruimte is werkelijkheid en zal in september het leven van de men sen in de werkplaats een nog wat prettiger uitzicht geven. Advertentie) BENT U NET TERUG VAN VAKANTIE 7 Laat ons Uw kleding dan even opknappen. Dan hebt U binnen enkele dagen alles weer keurig thuis. 5TOOMWASSERIJ, CHEMISCHE WASSERIJ EN VERVERIJ St. Josephstraat 9-17 B. op Zoom Op de algemene vergadering van de woningbouwvereniging „Werk mansbelang" werd, in plaats van de heer J. Stoutjesdijk die zich om ge zondheidsredenen niet meer herkies baar stelde, de heer C. J. v. d. Min nen gekozen. Het feit dat de aftre dende gedurende 28 jaren de belan gen der vereniging op uitstekende wijze heeft behartigd, was voor de voorzitter, de heer J. Meeusen, aan leiding hem hartelijk te bedanken. De heer Stoutjesdijk gaf in zijn wederwoord een kort overzicht van het wel en wee der vereniging. Hij stelde daarbij met voldoening vast, dat de organisatie der vereniging, in vergelijking met vroeger, zeer goed is. De heer Stoutjesdijk betreurde het van dit interessante werk af scheid te moeten nemen. Enige tijd geleden werd begonnen met de bouw van 28 woningen, ter wijl vorige week de rijksgoedke'uring werd ontvangen voor nog 75 wonin gen, zo deelde de voorzitter mee. Deze laatste zijn in hoofdzaak etagewonin gen. In verband met de huurverhoging per 1 augustus 1957 werd destijds de huurders bericht dat de verhoging voor enkele complexen een voorlopig karakter had. Thans was bericht ont vangen. in hoeverre de verhoging voor de betreffende complexen moet worden berekend. Voor alle comple xenmet een voorlopige verhoging geldt thans een lagere huur, aan gezien de 25 pet. niet ten volle in rekening zal worden gebracht. De gedurende een jaar te veel betaalde huur zal t.z.t. aan de huurders wor den terugbetaald. Bij de rondvraag werd o.m. ge vraagd naar een doelmatige controle op de bewoning en de warmwater voorziening in de nieuwe woningen. V ogehcaarde De raad heeft op een wel onge woon vroeg uur afscheid genomen van de leden, die in de komende zittingsperiode niet zullen terugke ren. Om acht uur in de morgen wa ren de vroede vaderen al present. Burgemeester Hendrikse dankte de aftredende leden, te weten wethou der C. de Cock, J.p. van Bellen en A. Vink voor de prettige samenwer king in de afgelopen jaren en voor de manier, waarop zij de belangen van de gemeente steeds naar best vermogen hebben behartigd. Als voorzitter van de raad had spreker de scheidende leden wel eens in hun activiteit moeten rem men, maar dat was dan alleen in die gevallen wanneer de bodem van de gemeentekas wat al te duidelijk zichtbaar werd. De heren Vink en van Bellen maakten sinds 1946 deel uit van de gemeenteraad en wethou- der de Cock sinds 1932 onafgebro ken zitting. In dat jaar werd hij raadslid van de voormalige gemeen te Stoppeldijk en toen in 1936 de ge meenten Stoppeldijk, Boschkapelle Ossenisse en Hengstdijk in de ge meente Vogelwaarde werden vere nigd, stond voor de heer de Cock weer een raadszetel klaar. Direct na de oorlog volgde de verkiezing tot wethouder en dat hier de juiste man °P de juiste plaats was gekozen is gebleken bij iedere stemdag, waarop de heer de Cock steeds het volle vertrouwen van de kiezers kreeg. Bij de laatste verkiezing achtte de heer de Cock de tijd gekomen om zijn werk aan jongere krachten over te laten en hij stelde zich niet meer herkiesbaar. Burgemeester Hendrik- se richtte een bijzonder woord van dank aan het adres van de scheiden de wethouder, die hij van zo nabij had leren kennen en waarderen. Wethouder de Cock dankte ook na mens zijn collega's voor de waarde rende woorden en hij op zijn beurt had de samenwerking met de bur gemeester steeds zeer prettig gevon den. Hij betrok in zijn dank ook de secretaris en het gemeentepersoneel voor de gewaardeerde adviezen en de ondervonden hartelijkheid op de secretarie. Wethouder de Cock maak te nog van deze gelegenheid gebruik om burgemeester Hendrikse geluk te wenzen met zijn herbenoeming tot burgemeester van Vogelwaarde. Het vroege uur van vergaderen stond overigens niet met dit afscheid in verband, maar vond zijn oorzaak in het feit dat de leden van de raad na afloop van de vergadering een uitstapje stond te wachten. Waarschijnlijk in verband hiermee was de raad zeer minzaam. De tong werd kennelijk gespaard en de voor stellen van b. en w., die ter tafel kwamen, gingen zonder uitzondering vlot onder de hamer door. Na afhandeling van de agenda ver trokken de leden van de raad en de ambtenaren ter secretarie naar Brus. sel, waar een bezoek aan de Expo werd gebracht. De gemeenteraad besloot in zijn laatste vergadering tot het aangaan van een geldlening, groot 20.000, met de Centrale Volksbank te Utrecht. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden bleken zonder smet. Van de PZEM was bericht inge komen, dat de onderhandelingen met de bewoners van de buurtschap Rust- wat betreffende aansluiting op het elektriciteitsnet zover zijn gevorderd, dat een 25-tal belanghebbenden met de gestelde voorwaarden akkoord gaan. In dit project zijn ook drie gezinnen uit onze gemeente betrok ken en voor aansluiting van hun percelen op garantievoorwaarden zou de gemeente een bijdrage dienen te verlenen van 1083. De voorzitter lichtte toe, dat de raad in het ver leden in dergelijke gevallen steeds zijn steun had verleend en hij stel de voor thans in dezelfde geest te besluiten. De raad besloot hiertoe, mits de betrokkenen de hun aange boden contracten met de PZEM zullen ondertekenen. Een wijziging van de gemeente begroting, nodig o-a. in verband met de vernieuwing van de Dorpsstraat te Ossenisse, de verkabeling van het elektrisch net aldaar en de bouw van een kleuterschool te Boschkapelle, werd overeenkomstig de conceptwij ziging vastgesteld. Adhesie werd betuigd aan een mo tie van de raad der gemeente 's Hee- renhoek inzake de verhoging van de veertarieven op de Westerschelde. De voorzitter deelde mee, dat de (Advertentie) Het een kan niet zonder het ander! Daarom berust de werking van Brylcreem op twéé wetenschappelijke principes 1 Brylcreem bevat waardevolle haarvoedende stoffen zuivere, natuurlijke oliën - zij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond I Brylcreem is geëmulgeerd. Daardoor kan Brylcreem elke haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meerl Met Brylcreem valt uw haar los en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dagl Beecham (Nederland) N.V. Voor engros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam Nu de tijd van de eindexamens weer zowat achter de rug is, kan het zijn nut hebben hier een overzicht te geven van de richtingen waarin men zich aan de thans reeds 46 jaar be staande Katholieke Leergangen verder ontwikkelen kan. Van de ruim drieduizend cursisten die aan het instituut hun opleiding genieten, volgt het merendeel de cursussen voor middelbare akten. In de loop der jaren is door de Katholieke Leergangen speciaal voor deze M.O.- opleidingen steeds meer contact gezocht met het hoger onderwijs, o.a. door het benoemen van docenten die ook aan een universiteit of hogeschool verbonden zijn. Wanneer eenmaal een ontlastende tentamenregeling zal zijn doorgevoerd, zal dat een nieuwe ontwikkeling in de richting van het aca demisch onderwijs betekenen. In Tilburg worden zowat alle cur sussen gegeven, ook in Den Bosch een paar en verder :n verschillende plaat sen des lands. Er is een Katholieke Academie voor beeldende en bouwen de kunsten en een Academie voor voortgezet en hoger bouwkunst-on derricht. Zeer intens zijn steeds de bemoei ingen der Katholieke Leergangen ge weest met de opleidingen voor het buitengewoon onderwijs. Er is zelfs een cursus voor leerkrachten aan scholen voor woonwagenkinderen. Voor gemeente-administratie en ge- meente-finaneiën zijn er ook cursus sen o.a. in Den Bosch en Bergen op Zoom. Men kan zich verder bij de Leergangen laten opleiden voor Mo derne Bedrijfsadministratie Associa tie, Staatspraktijkdiploma voor Be drijfsadministratie I en Staatsprak tijkdiploma voor Bedrijfsadministra tie II. De opleiding maatschappelijk wer ker is bestemd voor personen, zowel mannelijke als vrouwelijke, die hun gemeente-ontvanger na zijn ziekte zijn werkzaamheden weer heeft her vat. Tenslotte werden verordeningen vastgesteld inzake de toekenning van een uitkering ineens over het tweede halfjaar 1958 aan het gemeenteper soneel terzake compensatie huurver hoging, verhoging van de kindertoe lage, toelage van een duurtetoeslag en een verordening, houdende een interimregeling ziektekosten gemeen tepersoneel 1958. IJzendijke LUSTRUM-TUINFEEST Zaterdag en zondag a.s. wordt voor de vijfde maal een tuinfeest ge organiseerd door de besturen van de muziekvereniging "Geduld Overwint" en de Zeeuwsch-Vlaamse accordeon vereniging "Flandria". Men heeft getracht op dit eerste lustrum-tuinfeest het publiek iets bij zonders te kunnen bieden. Wanneer men de namen der artiesten leest mo gen wij verwachten, dat men daarin volkomen geslaagd zal zijn. De be kende radioster Annie de Reuver, die onlangs in Vlissingen zo'n enorm succes oogstte, zal aanwezig zijn en „De twee Wama's". Verder werken mee de beroemde muzikale clown Fransky, terwijl als conferencier op treedt Roland Wagter Jr. en de ra diopianist Joop Reijnolds. Een pro gramma dus dat mag worden aan gekondigd als "iets bijzonders". Voor de schutters zal er om 3 uur een schieting georganiseerd worden op de liggende wip. Ieder jaar wordt de belangstelling hiervoor groter. Beide dagen is er volop gelegen heid tot dansen. Zaterdagavond speelt de band "The Jolly Boys" terwijl zondagmiddag vanaf drie uur het Ballroomorkest van Jasper An- thonisse met hammondorgel en met medewerking van de bekende accor deonvirtuoos Pr. van Hyfte de dans muziek zal verzorgen. "FLANDRIA" VOOR DE RADIO De nummers waarmee de accor deonvereniging "Flandria" op het in ternationaal accordeonfestival te Hulst de eerste prijs met lof behaal de zullen binnenkort door de radio te beluisteren zijn. Door de technische dienst van de radio-omroep de VARA werden de ze nummers in het jeugdhuis op de band opgenomen. Met medewerking van de rijkspolitie werd hiervoor het gedeelte van de Koninginnestraat, waaraan het r k. Jeugdhuis ligt, voor het verkeer afgesloten. De datum waarop de uitzending zal plaats vinden is nog niet vast gesteld. OOST-ROZEBEKE Ge weet wat dat beduidt: weinig te verdienen, slapte, „mis en ven- te", overal. Wat naar d'n Expo gaat, kom nie naar d'n buiten 't les daarmee dat 't bij ons zo danig stil is - surtout as 't hagelt lijk op deze moment dat ge ra ketten deur 't dorp kunt schieten. Zelfs de haarkappers klagen en de haren blijven nochtans groeien lijk in 't hoogseizoen. Jules, m'nnen gebuur, die 'n schone salon de coiffure uitbaat, kwam mij 'n an nonce voor onze Gazet brengen. Hij zegde: hoe slapper de tijd, hoe meer ge mot adverteren. Ziehier wat ge wereldkundig mot maken. Hij meende natuurlijk: Rozebeek- kundig, want z'n cliënteel gaat nie verder. „Ik heb dat uit 't Frans vertaald, want 't is 'n Brusselse parfumerietabriek die me dat heeft thuis gestuurd. Lees 't hardop en laat 't zo, :onder fouten, in uwen Gazet placeren." En ik las hardop: „Pelletjes ver oorzaken haaruitval" Pelletjes? Wat zijn pelletjes? „Ge zult 't seffes weten lees verder. ,Een onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat in vele gevallen de schilferziekte Wat is dèt nu weer, Jules? Ik zeg u, lees verder en haar gevolgen, de pelletjes, de voornaamste oorzaak zijn van haaruitval". „Ha, ha", zegde ik, „nu ben ik er achter, met die pelletjes bedoelt ge ,Roos" Zo zeggen ze het in Hol land". „Roos Zijde zot, da's veel te schoon gezegd voor zo'n vuiligheid. Ge Iaat die pellekes staan, zulle. Lees verder: 1 man op 3, 1 vrouw op 4 hebben pelletjes „Jamaar, Jules, uw kliënteel zaj er om lachen". „Laat ze lachen! Zodus hebben pelletjes en, curieus genoeg „Halt, zoudt ge niet liever laten drukken „vreemd genoeg", da's schoner Vlaams ge weet: wij moeten ons Vlaams aan 't Neder lands kuisen „Ik kuis er m'n botten aan, as lk maar verkoop. Ik ga verder; Grootste haarlaboratorium van de wereld heeft zich over die pelle- tjes ontfermd „Allé, allé, Jules, 't wordt te zot. Zoudt ge dat niet in 'nnen coiffeurs- litantie laten zetten: „Ontferm u over de pelletjes". „We lezen verder: „Het heeft een werkelijk doeltreffende anti-pelletjes behandeling op punt gesteld: de shampooing Anti-Pellule". „Op Dunt? Op wat voor 'n punt?" „Ge mot me nie voor d'n aap hou- en. Op punt wil zeggen „op poten gezet". Op basis van Apelium-exclu- sief chemisch complexe laat deze shampooing de pelletjes radikaal ver. dwijnen en het herstelt het organisch evenwicht van de haardos „Jules, als ge nu meent dat ons boeren daar één woord van slikken, dan zijt ge mis" „Ze hoeven nie te slikken, as ze maar kopen", 't Is nog nie gedaan: De bacteriëndodende en zwammen- dodende kracht van „Anti-Pellule" is verbazend doeltreffend, zelfs in de meest weerspannige gevallen". „Weerspannige gevallen? Jules, maakt er „hardnekkig" van. „Hardnekkig Ik eb nog nooit 'nnen harde nek gezien. De Hollan ders maggen hun taal wel eens aan 't Vlaams kuisen. En, wat nu komt, moet ge ook vet doen drukken: „Ge daan met de door pelletjes bezoedel de kragen. Vraag een anti-pelletjes behandeling, de eerste keer dat ge by uwen kapper binnen stapt. De fles shampooing met volledige anti- pelletjes behandeling wordt verkocht met volle waarborg, rechtgevend aan gehele terugbetaling in geval van ontevredenheid. 60 francs per grote anti-pelletjesflacon bü alle goe de apotheken". ?7 Het afgelopen boekjaar van de Terneuzense woningbouwvereniging „Werkmansbelang" is, ondanks de grote activiteit van hefbestuur, niet helemaal verlopen zo als men het zich gewenst had. Maar de oorzaken hiervoor moeten toch zeker buiten het bestuur worden gezocht. Hoewel men grote projecten heeft om de woningnood in Terneuzen zo spoedig mogelijk op te lossen, vorderen de werkzaamheden slechts langzaam, zodat ook deze vereniging nog wel enige tijd nodig zal hebben om alle plannen te verwezenlijken. De vereniging telde op het einde van het boekjaar (14.11.'57) in totaal 1061 leden, waarvan er 356 genoteerd staan als woningzoekenden. De verdeling van een vrijkomende woning gaf het bestuur telkens heel wat hoofdbrekens. Bijna f 53.000.— werd betaald aan onderhoudskosten. Wegens dotatie kwam ruim f 51.700,binnen, zodat er meer werd uitgegeven dan de do tatie groot was. Voornamelijk geldt dit voor de oudere complexen waar van voor enkele zelfs 'n veelvoud van de dotatie werd uitgegeven. Ondanks de krappe geldmiddelen, heeft het bestuur zich voorgenomen al het ook maar enigszins verant woorde onderhoudswerk te doen uit voeren. Nieuwbouw Werd men het vorige jaar in staat gesteld 16 woningen te bouwen, dit jaar kon worden begonnen met 168 woningen. Het bouwen van een be jaardentehuis en woningen voor al leenstaanden heeft op de allereerste plaats de aandacht van „Werkmans belang". Hierin werden echter nog geen vorderingen geboekt. Er werd verder gewerkt aan de plannen voor de bouw van huurwoningen te Sluis kil. Tekeningen en plannen werden reeds goedgekeurd. Tenslotte heeft het bestuur zijn aan dacht gewijd aan de plannen voor verdere uitbreiding in Terneuzen zelf. Dit plan omvat in totaal 518 wonin gen. Deze worden verdeeld over de Ze ven Triniteits- (273) en Zuidlandpol- der (245) en omvattede woningen van 6-11 personen (271), galerijen, portiek en winkelwoningen. Er werd naar ge streefd dit plan bij onderhandse aan besteding te kunnen gunnen aan drie aannemers, die dit plan in drie jaar zouden kunnen realiseren. Het totaal van de algemene ba lans bedraagt f 6.503.000,en dat der verlies- en winstrekening ruim f 393.700,aangevende een totaal verlies van ruim f 14.700, Morgen, vrijdag 1 augustus gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 4.13 en 16.19 uur; te Terneuzen om 3.27 en 15.39 uur en te Vlissingen om 2.59 en 15.06 uur. Sterren Ik heb Jules z'n anti-pelletjes cam pagne niet ontraden, vermits ook de Gazetten in de komkommertijd mot ten eten. 't les te zeggen: de jour nalisten, lijk ik. „En dan, Sus, heb ik nog iets. Da komt nie van de Franse Brusselse fabriek. Da komt van mijn. Da heb ik zelf uitgevonden. Dat moet recht on der de pelletjes gedrukt worden: Ziehier. De titel mot zeer vet ge drukt worden, 't Kan nie vet ge- nog: 100.000 sterren in uw haar! Om uw haardos een schittering zonder weerga te geven moet u uw haardos „bestuiven". „Wat zegt ge, hoor ik 't goed? Be stuiven? Motten de insecten er op?" „Het is het enige middel om elke haarpijl te beschermen en uw haar dos te doen glanzen. Vrouwen met verstoven haar zijn onweerstaan baar. Geen enkele man ontkomt aan haar charme". „Jules, peist er op, ge moogt niet zetten „verstoven" maar „ver- stuifd". „Ga uw schoolgeld terughalen, 't is verstoven" „Goed, goed, maar 'n verstoven haardos heet kale kop". „Ge kunt n goed journalist zijn, maar van affaires hebt ge geen ver stand. Luistert: de ge-ricineerde su- per-brillantine „Vloek toch nie zo, Jules!" „Hoe geleerder, hoe rapper da ze er naar pakken en hoe duurder dat ge het kunt verkopen. Zodus: de gericineerde super-brillantine, uiterst vloeibaar, is gemaakt om verstuifd te worden Dat is de re den waarom u 100.000 sterren in uw haar zult hebben Om u toe te laten de roet te doen zullen wij u een flacon „iitoile" leveren a 35 fr. plus een verstuiver a 25 fr." „Meent ge dat ge ons boerin nen één ster in hun haar kunt bla zen?" „Da's 'n reklaam voor d'n Expo 't Komt van Parijs en ik maak 't in Rozebeke." SUSKE VAN TESTELT Met de samenstelling van de ker kelijke rechtbank die het informa tieve proces gaat voeren dat de za ligverklaring van Alfons Ariëns gaat behandelen, is mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, thans gereed gekomen. Zondag 3 augustus, 's middags om 2 uur, heeft in parochiekerk te Maarssen de plechtige installatie plaats. Het was reeds bekend dat mgr. Constans Kramer O.F.M., bisschop van Luanfu, benoemd is tot gevol machtigd hoofdrechter. De Chinese missiebisschop zal ter zijde worden gestaan door de beide adjunct-rechters mgr. dr. J. Geer- dinck, president van het groot-semi narie Rijsenburg, en prof. dr. F. van Welie, oud-hoogleraar in het cano niek recht aan de Kath. Universiteit te Nijmegen. Als verdediger van het geloof zal pater dr. Anacletus van Breda van orde der Minderbroeders Kapucijnen te Helmond optreden, die reeds voor de 5de maal zitting neemt in een tri bunaal dat een beatificatieproces be handelt. levenstaak reeds op het gebied van het maatschappelijke werk hebben gevonden of daarin hun levenstaak nog hopen te verkrijgen en voor hen die zich op het terrein van het maat schappelijk werk willen oriënteren. Zij ontvangen hier een opleiding voor functies bij maatschappelijk hulpbe toon, sociale zaken, arbeidsbureau, bureau voor beroepskeuze of psycho techniek, sociale raad, volkskrediet wezen, kerkelijke of bijzondere instel, lingen van weldadigheid, woning- dienst, de sociale afdeling van een departement van algemeen bestuur of van een gemeente-secretarie, door gangshuizen. reclassering, arbeid voor minder-validen, kinderbescher ming, kinderverzorging en -opvoeding bejaardenzorg, wijkverpleging enz. De cursusplaatsen voor deze oplei ding zijn o.a. Tilburg, Breda en Den Bosch. Onlangs nog zijn de Leergangen in Den Bosch een cursus revalidatie-as- sistent begonnen. Deze cursus omvat de opleiding voor het eerste en twee de deel van het staatsexamen heil gymnastiek en massage, de opleiding voor het diploma fysiotechniek en een opleiding in bijzondere technieken voor revalidatie. Langs deze weg kan men een plaats verwerven bij de re validatie van lichamelijk gebrekkigen en geestelijk gestoorden, die met de toepassing van fysische therapie bij behandeling en nabehandeling van al lerlei aandoeningen gezien de groei van het aantal revalidatie-inrichtin- gen een steeds grotere vlucht neemt. Tenslotte kennen de Leergangen in Tilburg nog een tweejarige cursus voor handenarbeid (akte r), waarvoor de onderwijzersakte als vooropleiding vereist is, een cursus leidinggevend personeel bij sociale werkplaatsen (zowel te Tilburg als Roermond), een cursus sociale psychologie te Breda en Helmond en bij voldoende deelna me ook in Eindhoven en 's-Hertogen- bosch en een cursus voor beginnelin gen in Spaans van één uur per week gedurende twee jaar te Tilburg. Ze ziet men dat deze onderwijsin stelling, door Dr Moller in 1912 opge zet, is uitgegroeid tot een veelomvat tend instituut, in alles aangepast aan de nieuwe tijd. Wie iets meer wil we ten over de mogelijkheden en kansen, daar geboden, kan zich wenden tot de Katholieke Leergangen, Bosscheweg 339, Tilburg. Positie gehuivde vróuw in dienst prov. overheid De Prov. Staten van Zeeland be handelden woensdagmiddag nog een tweede punt van de agenda: een voorstel van het college om het amb tenarenreglement zodanig te wijzigen, dat de gehuwde vrouw in dienst kan blijven van de prov. overheid. Er ont spon zich hierover een principieel de bat, waaraan werd deelgenomen door mevr. E. J. v. d. Broecke-de Man (P. v.d.A.) en de heren J. Hommes (AR) mr. J- F. G. Schlingemann (V.V.D.), A. H. Stemerding (C.H.U.), D. Kodde (S.G.P.), E. J. v. Ruymbeke (K.V.P.) en B. A. Hesselink (V.V.D.). De sprekers werden beantwoord door de gedeputeerde mr. A. J. van der Weel. Tot een beslissing kwam het niet, want de stemmen staakten met 19 voor en 19 tegen. In de eerst volgende zitting van de staten zal dan opnieuw over het voorstel moeten worden gestemd. Huubje, het bijna vierjarig zoon tje van de familie v. d. Poel uit Terneuzen, heeft buiten zijn weten zijn ouders en de buren een paar nare uren bezorgd, door zijn plotse linge verdwijning. Tegen het avond eten was hij spoorloos. De ouders schakelden de politie bij het zoeken in. maar hoe intensief er ook werd gezocht Huubje was en bleef weg. Totdat laat in de avond de deur van garage J. v- d. Poel openging en een huilend jongetje tevoorschijn kwam. Hij was op zolder in een kast gekro pen, had de deur achter zich dicht gedaan en was in slaap gevallen. Kort voor de "herverschijning' was de vader van het jongetje nog op de zolder geweest en waarschijnlijk was de kleine daardoor gewekt. Te Biervliet werd in het café van de heer J. Maas een grote kermis schieting op de liggende wip gehou den, waaraan door 48 schutters is deelgenomen. De uitslag was als volgt: Hoogvo gel: J. Ducheine te Biervliet; le Zij vogel: A. van Overmeire van Stoppel dijk; le Prijsvogel: W. Maas te Bier vliet; 2e Prijsvogel: A- Brevet te Biervliet; Beker: A. van de Ameele van Hoofdplaat. Hoe er ook geschoten werd, de 2e zijvogel bleek te vast te zitten, zodat deze tenslotte maar verloot werd. - i GOES Grand: De grote Caruso. MIDDELBURG Electro: Die Drei- groschenoper. VLISSINGEN Alhambra: Gezvvoren kameraden, 18 j. Luxor; Mensenjacht in Nairobi, 18 j.

de Stem | 1958 | | pagina 2