Vijf boerderijen in as Monster gezien Geruchten Geding in Duitsland STEM-FEUILLETON ALLEEN COLGATE SUPER TANDPASTA BEVAT GARDOL, DAT DE GEHELE DAG TANDBEDERF BESTRIJDT. Zwart o 1 2>, vloek van de z Olifant viel filmer aan TWEE PATERS NAAR MOSKOU Maniak uit Gouda strooide lucifers r* M Douglas Home DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 30 JULI 1958 TONNEN SCHADE, 21 MENSEN DAKLOOS Wilde achtervolging Huiszoeking in Pools klooster In Schotland kan men er niet buiten Astronomisch Congres Rond Ned. Nw.-Guinea Engeland wil troepen in West-Duitsland sterk gaan inkrimpen Nieuw vaccin tegen kinderverlamming n V UW TAFELWATER Mag onderwijzer kinderen slaan Vier Algerijnse voetballers weg Fransen moeten meer belasting betalen medVrd^Vee^n0ilSSf1?CghtezS onneprieóter door Gordon Mac Creagh Wrijving tussen Haiti en VS. speelt weer piano Steeds meer rokers vragen naar Hudson Applaus TV-RADIO-TV-RADIO-TV- Vijf boerderijen tussen Gouda en Montfoort zijn totaal afge brand, drie zijn er ternauwernood gered en 21 mensen zijn dak loos geworden nadat een brandmaniak uit Gouda, de 35-jarige fa brieksarbeider K. de M., in de afgelopen nacht tussen half een en drie uur zijn werk had gedaan. De man reed dronken op een bromfiets over de provinciale weg en wierp, langs een zestien kilo meter lange route, brandende lucifers in hooibergen zolang hij lucifers had. Daar de hooibergen in deze streek meestal dicht bij de woningen staan werden de bewoners der boerderijen gelukkig bijtijds wakken. Met hui lende kinderen op de arm konden zij zich allen redden. Overal waar de maniak geopereerd had zorgde de straffe wind ervoor, dat in de kortste keren alles in vuur en vlam stond. De eerste hooiberg, die hij in brand stak, lag in Willeskop. Deze behoorde toe aan de heer W. Spruit. De brand stichter bleef even naar de resultaten van zijn werk staan kijken, waarna hij de bewoners van de aan deze hooiberg grenzende boerderij hielp met het weghalen van de inventaris. Iedereen dacht hier met hooibroei te maken te hebben en terwijl de brand weer trachtte het een en ander te redden, stapte de M. op zijn brom mer om zijn weg naar Haastrecht te vervolgen. Even later zag de Mont- foortse politie zich een rode gloed aftekenen i i deze richting. Drie poli tiemannen sprongen op een motor met zijspan en zetten de achtervol ging in. De M. was hen echter steeds te vlug af. In Haastrecht stond de boerderij van de heer P. Boere, die een gezin heeft van zeven personen, in brand en terwijl de Montfoortse politie met haar Haastrechtse colle ga's overlegde wat er verder te doen stond, zagen de mannen een nieuwe gloed aan de hemel verschijnen. Slechts enkele kilometers verder brandde de hooiberg- van de heer W. Houdijk. Het woonhuis kon hier ge lukkig worden gespaard. Het einde was echter nog steeds niet in zicht, want opnieuw ontwaarde de Mont foortse politie een felle gloed, afkom stig van de boerderij van de heer De brandweren uit Gouda en uit de hele streek rond die stad, die de steeds weer nieuwe branden te be strijden kregen, en de politie, die de zich snel verplaatsende dader ach tervolgde, hadden een haast hope loze taak Eindelijk werd hij tussen Gouda en Gouderak gegrepen. Hij werd overgebracht naar Montfoort, waar hij vlot bekende De brandweren van Gouda, Mont foort, Haastrecht, Gouderak, Oude- wate'r en Berkenwoude waren giste renmorgen tot negen uur aan het werk. (Advertentie) HET WAKEND OOG VAN ESSO DULDT IN UW MOTOR Gebruik daarom uitsluitend. NIEUWE ESSO BENZINE verrijkt met alle eigenschappen van bovensmering NIEUWE GOUDEN ESSO EXTRA MOTOR OIL B. Streefland, die eveneens geheel in vlammen opging, waarbij een gezin van negen personen dakloos werd. Het laatste spoor De politie bleef de dader volgen. Op het ronde verkeersplein in Stol- wijkersluis vlak bij Gouda, waar vier wegen op uitkomen, zou zij het spoor wellicht kwijt zijn geraakt, indien zij niet weer een rode gloed had ont dekt. Ditmaal in de richting Goude rak. Hier stond de boerderij van de heer K. van der Vis in brand. Toen de politiemannen de dijk naar Gou derak opreden, naderde juist een bromfietser. Bij zijn nadering her kenden de politiemannen in hem de man die behulpzaam was geweest bij de eerste brand in Willeskop. Na een korte worsteling werd hij overmees terd- Hij vertelde de politie, zelf afkom stig te zyn uit een boerenfamilie. Hij had het thuis echter zo bont ge maakt, dat men hem geen onderdak meer wilde verschaffen. Als hij dan een paar borrels op had, werd hij hierover door razernij overvallen. De getroffen gezinnen hebben bij buren en familieleden onderdak ge kregen. Persoonlijke ongelukken ge beurden er niet maar de schade, die nog niet valt te taxeren beloopt zeker enige honderdduizenden. '(Advertentie) Alleen Colgate Super bevat Gardol, het meest actieve be strijdingsmiddel tegen tandbederf, dat de moderne weten schap tot nu toe ontwikkelde. Gardol vormt na éénmaal s<s poetsen een onzichtbaar be- fiAh''schermend schild op Uw tan- T j-ixNP'öi. i - den, dat er minstens 12 uur j - niet afgaat 1 Ook met eten en drinken niet! (Advertentie) Wat doet U aan KIESPIJN op reis Direct een "Akkertje" nemen, want "Akkertjes" verdrijven alle soorten pijn flitssnel en grondig. Ze zijn zo makkelijk in te nemen en het geneeskrachtige micro- poeder begint zijn werking on middellijk. (En onthoudt, direct na de vakantie naar de tandarts) Op reis? "Akkertjes" méé. Volgens een mededeling van de bis schop van Czestochowa heeft eèn groep leden van de Poolse staatsvei ligheidsdienst vorige week maandag huiszoeking gedaan in het klooster van Czestochowa in midden-Polen. Deze actie had geleid tot een demon stratie tegen de leden der staatsvei ligheidsdienst. Met behulp van politieversterkin- gen van tweehonderd man, uitgerust met gasmaskers en gummistokken, waren de protesterenden, onder wie vrouwen en kinderen, mishandeld. Enige pater waren weggevoerd. De groep leden van de staatsveiligheids dienst, die onder leiding stond van de openbare aanklager van Katowi ce, had gezegd dat de huiszoeking werd gedaan, omdat er zonder toe stemming van de staatscensuur in het klooster teksten werden verme nigvuldigd". Zeeslangen, en het monster van Loch Ness, plegen hun seizoen te hebben, doorgaans aangeduid als de „komkommertijd". Nu zal het niemand invallen, ons huidig tijdsgewricht als komkommer tijd aan te merken, doch de jongste telg uit het geslacht der wonderdie ren weet dit blijkbaar nog niet. Het is zich komen presenteren. Het houdt zich op zeggen ze in Schotlands beroemde rivier, de Tay. Een buschauffeur heeft het „mon ster van de Tay" het eerst gezien. (Advertentie) Hij, Ronald Avery genaamd, be schrijft het als „een zeeslang van 6 a 7 meter lengte". De conductrice op dezelfde bus, Betty Kay, bevestigt het. Ook zij heeft het beest gezien. „Het was nogal mistig, maar een mijl van Newport-pier zag ik duide lijk een vreemd wezen in het water. Je kon drie bulten boven water zien uitsteken", aldus Avery. „Het ver dween en kwam verderop weer bo ven. Ik maakte de conductrice erop opmerkzaam en samen hebben we er naar zitten kijken terwijl het de rivier op zwom naar de Tay-brug toe". Een Duitse filmproducent, een ze kere Lander, is ternauwernood aan de dood ontsnapt toen hij, bij het fil men van een kudde olifanten in een nationaal park in West-Oeganda, door een der dieren werd aangevallen. Hij trachtte nog weg te lopen en verborg zich in een bosje. De woe dende olifant „plukte" hem er echter uit en wierp hem driemaal in de lucht. De Duitser kwam terecht tus sen de voorpoten van het dier Toen hij doodstil bleef liggen, liet de oli fant hem met rust. De filmer liep slechts enkele kneu zingen en een zenuwschok op. Vol gens de directeur van het park had de Duitser zijn auto niet mogen ver laten zonder in het gezelschap van een bewaker te zijn. Gebruik Colgate Super met Gardol - 's werelds meest verkochte tandpasta - voor wittere tanden, gezondere tanden, frissere adem. ZH Paus Pius XII heeft twee astronomen van het Vaticaan ge machtigd volgende maand naar Mos kou te reizen, om aan een weten schappelijk congres deel te nemen. Uit kringen van het Vaticaan wordt vernomen dat de Paus zijn goedkeu ring gehecht heeft aan de reis van de Jezuïetenpaters Daniël O'Connel en Julius de Kort. De reis is een uitvloeisel van een reeds drie jaar oude uitnodiging die van Sovjetastro- nomen ontvangen is. De twee paters zullen deelnemen aan het 10e con gres van de internationale unie voor astronomie, dat volgende maand in de Russische hoofdstad gehouden wordt. De uitnodiging was ontvan gen tijdens het vorig congres van de unie, dat in 1955 in Dublin gehouden is. De twee astronomen van het Vati caan hebben een vooraanstaande rol op dat congres gespeeld. Pater O'Connell, een Australiër van ge boorte, is directeur van het Vati caans observatorium. De correspondent in Nederland van ,,Antara" maakte gisteren melding van hardnekkige geruchten volgens welke Nederland bezig is, Indonesi sche opstandelingen aan te werven voor dienstneming bij de strijdkrach ten in Ned. Nieuw-Guinea. Volgens deze correspondent zouden deze op standelingen in Nederland wonende aanhangers zijn van de republiek der Zuid-Molukken- Ook zouden Nederlandse burger lijke ambtenaren en werkkrachten voor het Rode Kruis worden inge schreven voor een werkkring in Ned- Nw.-Guinea. Volgens berichten in de Nederlandse pers zou de regering het vormen van een Papoea-bataljon uit de autochtone bevolking van Ned. Nw.-Guinea overwegen. Tenslotte zouden, aldus bedoelde correspon dent, eenheden van het Nederlandse leger en het vliegkampschip Karei Doorman naar Ned. Nw.-Guinea wor den gedirigeerd. Volgens de News Chronicle wil En geland opnieuw zijn strijdmacht in West-Duitsland met 10.000 man in krimpen en tot 45.000 terugbrengen. Als redenen zou Engeland willen op geven: de onvoldoende Duitse finan ciële bijdrage en de militaire ver plichtingen van Engeland in de we reld. De Britse minister van defensie, Sandys, heeft maandag in het Lager huis bekend gemaakt, dat de dienst plicht in Engeland waarschijnlijk in 1960 wordt afgeschaft. De Britse strijdkrachten zullen dan, naar de News Chronicle zegt, als volgt over de wereld verdeeld zijn: Midden- Oosten 50.000 man, West-Duitsland 55.000 (of 45.000), Verenigd Konink rijk 24.000, Malakka en Singapore 12.000. Prof. McKelvey, van de medische faculteit van de universiteit van Min nesota, heeft dinsdag te Sydney ge zegd, dat e.r in de Verenigde Staten een nieuw vaccin tegen kinderver lamming is bereid, dat via de mond kan worden ingenomen en bijna to tale immuniteit belooft. Volgens prof. McKelvey is dit'vaccin veel beter dan dat van Salk. Over twee of drie jaar zou het vaccin van Salk geheel zijn vervangen. De nieuwe entstof is ontwikkeld door dr. Cox, die verbonden is aan een Amerikaanse farmaceutische fa briek. Er zullen in de winter met het nieuwe middel op grootscheepse schaal proeven worden genomen in Mexico en Colombia. Een belangrijk voordeel van het nieuwe vaccin boven dat van Salk is, dat het niet alleen verhindert dat iemand de ziekte krijgt, maar ook voorkomt dat hij de ziekte bij zich draagt en verspreidt, aldus prof. McKelvey. STEM Nick, een waardige foxter- rier uit Droitwich, heeft met succes deelgenomen aan een stemming in de gemeente raad. Het trouwe dier be zoekt al jaren de raadsver gaderingen met zijn bazin Ethel Hatchett en nog nooit heeft het daar een bek open gedaan. Bij de behandeling van een voorstel tot verla ging van de hondenbelasting stemde het vrouwtje door handopsteken tegen. Nick was het er roerend mee eens. Hij blafte zo kwaadaardig, dat de hele vroedschap de hand opstak. Oplossing De Vereniging voor Minder Be deelde Slechthorigen in Wenen heeft besloten imitatie-gehoorapparaten aan te schaffen. Echte zijn voor hen niet te betalen. Naar een enquête commissie meedeelde zal het *oor de leden weinig verschil maken. Het publiek begint toch meestal te schreeuwen als het een snoer in iemands oor ziet. Voorwaarde Mevrouw Berenice Reilly had haar echtgenoot aangeklaagd om dat zij per week honderd vijftig gul den huishoudgeld kreeg. Op een vraag van de rechter of dat dan te weinig was antwoordde zij: „Dat niet, maar ik moet alles in zijn kruidenierszaak kopen; En hij weet weg met de prijzen!" Sprong Voor de aardigheid sprong Lester Grinstead in Bell Gar dens van een veertig meter hoge brug. In de rivier die er onder stroomt stond maar een halve meter water. Lester vond dat de sprong niet tegen viel. Hij was alleen zijn bril kwijt. Pech In Den Bosch heeft een verte genwoordiger in wijn verstek laten gaan bij een huldiging ter gelegen heid van zijn zilveren jubileum. Voor de eerste maal in zijn leven had hij de dag tevoren een fles gekeurd voor de receptie. Hij had er geen erg in dat zijn vrouw er zolang azijn in bewaarde. Ik heb het roken eraan gegeven. (Advertentie) Voor familiegebruik, in l/l literschroeiflessen De Westduitse justitie heeft een moeilijk te beantwoorden vraag voor zich, namelijk: mag een onderwijzer een leerling slaan wegens wange drag? Het middelpunt van de controverse is een onderwijzer die in maart 1957 een leerling voor de klas met een dunne stok sloeg. De 12-jarige leer ling moest acht dagen het bed hou den en de dokter beweerde dat hij schrammen op zijn zitvlak vertoonde. De onderwijzer zei, dat de leerling voortdurend loog en zich slecht ge droeg. De rechfbank veroordeelde hem echter tot een boete van 200 mark. De onderwijzer nam hiermee geen genoegen en tekende hoger be roep aan. Het hof van appèl stelde hem in het gelijk. (Advertentie) Vier Algerijnse voetballers, allen mohammedanen, die deel uitmaakten van het spelerseffectief van de Havre A.C., worden vermist. Zij waren vier dagen geleden uit Le Havre vertrokken naar zij mee deelden voor een kort uitstapje naar Parijs. Men vermoedt nu dat zij via Zwitserland op weg zijn naar Noord- Afrika om zich bij de talrijke andere Algerijnse spelers te voegen die Frankrijk in april j.l. hebben verla ten. Naar verluidt zijn nog vele an dere Algerijnen benaderd die zich echter door een samenloop van om standigheden niet bij de spelers van Le Havre hebben kunnen aansluiten. Om een verdere stijging: van het Franse begrotingstekort, dat voor het lopende jaar wordt geschat op 600 hiiljard frank, te voorkomen, zullen de belastingen, naar in ingelichte krmg te Parijs wordt vernomen, met 45 a 75 miljard frank moeten wor den verhoogd. hem1 edrag zal in de tweede bracht nl m°-eten worden °PSe" verhoging door landbouwers en de industriëlen d! hogere belastingdruk voor de land bouw zal voornamelijk komen te lie gen op graan en melk. peloos. Na al zijn pogingen, zijn plan- X nen en zijn laatste grote offer ging - draden e-eschreven dat werk nog steeds onverbiddelijk ln araden gescnreven. verder. Wat kon een zwakke oude Toen daalde de zon achter de berg man tegen die verschrikkelijke men- toppen en Mamu de Ziener verliet sen uitvoeren? zijn rotspunt en trad zijn hol bin- Hij voelde, als reeds eerder, de nen met een levendig brandende aandrang om het op te geven en hoop in het hart. Hij ging regel- heen te gaan. Die blanken hadden recht naar de zaal der stenen go- 14) naar de gleuven en verkleuringen Tony Lepanto was zo opgetogen, langs de oever, die ze vroeger niet dat hij een poosje vergat op zijn com- hadden kunnen zien. pagnon, die nog steeds afwezig was, Tony Lepanto keek onnozel en be- H te schelden. Doch hoe meer hij er weerde, dat hij niets bijzonders zag. zijn volk immers altijd overwonnen? denbeelden, waar hij wist, dat een over nadacht, des te meer kwam hij Hij was ongeduldig, zoals mensen Wat gaf tegenstribbelen dan nog? toorts lag. Een erfenis van vierhon- tqt de slotsom, dat zijn partner zich zijn, die ergens geen verstand van Doch Mamu bezat hoedanigheden, derd jaren en zijn eigen lange le- met behoorlijk gedragen had en dat hebben. Hoe lang zou het duren, voor- die slechts een raszuivere afstam- ven hadden elk plekje voor zijn zin dus zijn aandeel naar verhouding be- dat dat beroerde meer leeggelopen ming verlenen kan. Hij had. wat de tuigen tot iets bekends gemaakt. Hij snoeid behoorde te worden. was? blanken noemen, tradities. De heili- sloeg vuur met een „jeuque" een Het meer, dat de schatten verborg, „Hoe lang? Grote goedheid! Per ge overleveringen zijner voorvade- rond stuk vuursteen met twee gaat- iiep vanzelf leeg met een snelheid minuut loopt er zo ongeveer twee- ren mocht hij niet verzaken zolang jes erin geboord, waardoor een touw van ongeveer tweeduizend liter per duizend liter uit. En naar mijn hij nog kracht had om door te vech- liep, zodat hij het kon laten draaien, minuut. Templar gooide van plezier schatting is de inhoud van dit meer ten. zijn hoed in de lucht, sprong als een zo om en om de honderd miljoen Hij stond nogmaals op met nieuwe dolle kwajongen m het rond en sloeg liter. Reken nu zelf maar uit!" De moed en klauterde tegen het pad zyn werkgever van louter pret op de geldschieter dacht geruime tijd na naar zijn rots op. Daar verhief hij schouders. en zei toen: „Ja, dat zal wel". zijn vermoeide armen naar de zon „we nebben het zaakje aan de gang Templar stak toen een stok in het en smeekte, zoals hij reeds zo vaak gekregen, zonder zijn lamlendige water en tekende daarop het peil gedaan had: .Illappa, Illappa! Acha- 1 .z,.wzorgen' dat hi) hier" aan' °ver een Paar daSen zouden chi-pa sutimai. Uw dienaar roept o voor Detaalt. Voor mijn part laat hij ze nog eens gaan kijken. Een meer Heer!" felenJ5al.nif* meer zien- In geen liep zo gauw maar niet leeg. Ja, het En de Zon hoorde hem en ver- geval verdient hij zijn aandeel". De gedachte, dat hij een wettig excuus zou hebben om zijn partner voor een zeker percentage te kort wieken, bracht hem in een boven mate opgewekte stemming. Dat was een kwaad voorteken. Maar het was mets nieuws. Dat hadden tevoren reeds meer mensen ondervonden. Het was het opkomen van de goudkoorts. En lony Lepanto was zo verrukt over zijn vooruitzichten, dat hii het er eens flink van nam. En Mamu de Ziener rekte zijn hals uit over de rand van zijn rots en betekende. Hij kon nlehfztei^gebeu^ }lep Wel leeg En de schat kwam ren. Het water dat van bovenaf in lngz?a™ maar zeker nader en na- zijn heilig meer stroomde was af- ?ef üer eel2 Paar dagen zou de geleid en liep nu rustig dé kloof in waterpeil voor iedereen Daar kon hij niets tegen doen Of ar Zljn' hij het kanaal al verstopte, gaf hem n. m Pe ogen van de oude zie niet veel. Een beetje uitstel en moei- u .?aSen het tenminste wel. lijkheid schrok die verschrikkelijke hfi liüfriat". -°ge ultklikP°st.af kon menY volhardende jongeman niet af. Die nèr werd Hii'^vrad^het^rneer voeIde hÜ vaag den zekere onrust in scheen tegen alles opgewassen. Hij ontzettend Wat hadden HL zÜn binnenste. Die oude wonderdok- was er bang voor geweest, dat het SS'h hadden die vrees- - - - - die onoverwinnelijke kerel gelukken gevoerd' nil3 6r a "if6- U1- Hi I zou, een stuk uit de rotsen te laten moest er weFmts^mee6 te* maken vroeg zich, waarom wist hijzelf niet, van ee"n kaf en zijn gebogen hoofd springen, zo groot, dat het tot aan hebben. opeens af, wat er toch van Diego hief zich met nieuwe vurigheid om- de bodem van het meer reikte. Doch Met trillende ledematen klauterde geworden kon zijn. Ongetwijfeld zou hoog. nfofW wfs eeTnde^eanik1JwenndnP; aaar.beneden'TtSSdeomlaal toch aan de wildste uitspat- Hij las nogmaals het verhaal van ploffing was een dergelijk wonder in de duistere kloof. Hij kon het uit- ?ge„n ee" ei£tde Sekomen zijn. Doch de grote waterval en de voorspellin- warmde zijn oude gebeente en schonk hem.hoop. zoals een kind een knoop laat rond draaien. Een eenvoudig werktuigje, dat het honderdmaal beter doet dan vuurslag en tondeldoos van onze ou de pioniers, omdat de vonk veel gro ter en heter is. Na de toorts in een uitgeboord gat in de wand gestoken te hebben, open de hij de grootste der stenen koffers en bekeek de inhoud; 'n schijnbaar hopeloos verwarde kluwen draden. Rood, blauw en geel met doffe tin ten groen, bruin en blauw; geknoopt nog eens geknoopt en vol lussen van allerlei vorm en afmeting. Een on ontwarbare massa. Toch hurkte Mamu de Ziener voor die warboel neer en sorteerde de voornaamste strengen en telde de knopen en vergeleek de kleuren en lengte en piekerde over dingen, reeds lang door zijn voorvaderen vergeten. Dit was het geschiedboek van zijn volk. De quipus van de Inca. Er was veel bij dat hij niet be greep. Zijn voorvaderen waren het vergeten en hun zonen waren nog Templar keek omhoog bij het ho- meer vergeten. Toch was een deel ren van die jammerklachten, zoals der oude leer aan Mamu overgele- hij al meer gedaan had; en hij lach- verd. EJn de halve nacht zat hij op te er om. Hij maakte zich niet be- en dacht na over de wijsheid der zorgd. Wat kon hem nu nog overko- ouden, die voor hem geweest waren, men? En toch onder het lachen Gedeeltelijk kon hij het dode ver leden reconstrueren. En onder het bestuderen van kleur en lengte en ter had getoond, een hardnekkige en vorm der strengen, begonnen zijn vindingrijke tegenstander te zijn. Hij oude ogen opnieuw te gloeien als die rLgneVaie" (3" "13- P«Pleiding hechts" zijn veerkrachtige jeugdige geest zet ten ze stil bijeen en vierden feest, onderscheiden Maar hij kon zich nfet di,e gedachte van zich af- De wolk feidin Wat moest dat betekenen? vergissen in de heldere waterstroom e voorbij en hij lachte weer. oudste van de twee maakte die er uit spoot, wel drié meter ver Doch Tonv Lenantn Soh„dde e. De gen van het bouwen der water en opeens raakte hij in spanning. Hij las, hoe die waterval 7\rh ?n vrnliilr m'of j kweA one meter ver Doch Tony Lepanto schudde een door het domme volk met bijgelo- h 3 r de druk van het hoger gelegen bevende vuist tegen de jammerende vige eerbied behandeld werd, omdat het feelt daar c2 "ST" u gedaante en bromde, dat die kerel het water in de aarde verdween en voort te letten En 1. h Mf3iu, hurkte "eer en boog zijn hem de stuipen op het lijf joeg en langs een natuurlijke spleet weg- Hat hu n.fei i f hoofd tot op zijn knieën, zoals 'n In- dat hij wel graag eens op hem zou stroomde om in het meer daar be- nlar L, 3 later ™et,T.?m- dia?n d?at. die verdriet heeft. Hij willen schieten. neden uit te stromen, plar aan het meer stond te kijken voelde zich erg oud, verlaten en hull lW0rdt vervolgd) Haiti zal de Verenigde Staten ver zoeken hun ambassadeur, Gerald Drew, terug te roepen omdat hij zich gemengd heeft in de binnenlandse aangelegenheden van het landDit heeft Jules Blanchet, minister zon der portefeuille van Haiti, gezegd Blanchet heeft op een persconfe rentie in New York verklaard dat Haiti ook zal vragen om terugroe ping deze week van andere leden van de Amerikaanse diplomatieke verte genwoordiging. Het oordeelde dat een leerling een tot tien slagen met de stok mag krij gen om de andere kinderen tot af schrikwekkend voorbeeld te strekken. De zaak is thans echter voorgelegd aan de rechtbank In Giessen. De jonge Engelsman, die naar de hand van prinses Margaretha van Zweden heeft gedongen, Robin Dou- glas-Home, heeft zich weer verbon den om in een amusementsgelegen heid piano te spelen. Volgens de rubriekschrijver van de Daily Mail, Paul Tanfield, gaat Dou- glas-Home van 17 augustus af een week in het Negresco-hotel te Nice spelen, tegen vrij logies en eten. De rubriekschrijver van de „News Chronicle", John London, beweert dat hij bovendien nog ongeveer 100 pond sterling krijgt. William Hickey van de „Daily Ex press" schrijft, dat deze stap Dou- glas-Homc thans volkomen onaan vaardbaar heeft gemaakt voor prin- sese Sybilla, de moeder van prinses Margaretha. (Advertentie) Het beste dekblad komt van Sumatra uit het district Deli. Uitsluitend hiermede worden de Hudson Sigaren gemaakt. Daarom is ook haar Applaus van 27 cent zó goed, zó gezellig. Deze lekkere sigaar moet U eens roken295-00 DONDERDAG 31 JULI HILVERSUM I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Water- st. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Pianorecital. 11.35 Gram. 11.45 De avondzon van het heidendom, caus. 12.00 Theaterork. en solist. 12.30 Land. en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Tenor en piano. 14.30 De jacht op de dader, hoorsp. 15.05 Cabaret. 15.50 Voordr. 16.05 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Wat is en wil de A.A.?, caus. 18.20 Lichte muz. 18.50 Sportpraatje. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Hol land Festival: Residentie-ork. en solist. (In de pauze: 20.5021.05 Voordr.). 22.10 Act. 22.25 Amus.muz. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Act. of gram. 23.2524.00 Orgel en zang. HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb. meded. 12.38 Gram. 12.55 Opening 8e Con gres Kirche in Not, rep. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Promenade-ork. en solist. 14.30 Lichte muz. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Instr. kwint. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Bas-bariton en piano. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.15 Friese uitz. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Lichte muz. 19.50 Pol. caus.: A.R 20.00 Radiokrant. 20.20 Spoorzoeken door Euro pa. 21.30 Het Midden-Oosten, kruitvat van de wereld, rep. 21.45 Gram. 22.00 Perio dieken-parade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Radiofilharm. ork. en soliste. RADIO VATICANA, 25.67, 31.10, 41.21 en 196 m. 17.00 Klassieke muziek'. BRUSSEL 324 m. 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Pianorecital. 15.00 Gram. 15.15 Jeugdorkesten. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Koor zang. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Lichte muz. 20.30 Hoorn en piano. 20.45 Lichte muz. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.45 Lichte muz. 22.5523.00 Nws. BRUSSEL 484 m. 12.00 Gram. 12.30 Idem. 13.00 Nws. 14.15 Gram. 14.30 Orgel recital. 15.30 Gram. 16.05 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 18.32 Idem. 19.30 Nws. 20.30 Hoorsp. 21.03 Gram. 21.30 Gevar. muz. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. T elevisie NTS: 20.00 Journ. en weerber. NCRV: 20.20 Kunstrubriek. 20.45 Walt Disney- film. 21.30 Gilbert et Marcellin, spel. 22.00 Dagsluiting. VLAAMS BELG. 16.00—17.30 Wereldten toonstelling. 19.30 Nws. 20.00 Het ge bro ken oor. 20.05 Wereldtentoonstelling. 20.50 Speelfilm. 22.05 Nws. FRANS BELG. 17.00 V. d. jeugd. 18.00— 19.00 Wereldtentoonstelling. 20.00 Nws. 20.30 Onbekend. 22.00 Première vision No resting place. Daarna: Wereldnws.

de Stem | 1958 | | pagina 7