V.S. versterken banden met Bagdad-landen Door rebellen gevangen VOUW-AUTO" VOOR V.S. Drusen-rebel overtreft met decor stoutste fantast uit Hollywood assim Iplaats Kroestjev voor plan-De Gaulle Raadsel rond dood van twee Engelse dames Schokkende opening Parijse modeseizoen Moskou hekelt vertraging graaf Bandietachtigehaveloze mannen omringen Jumblatt JSTE NIEUWS larnemers Y.N. gen versterking DAGBLAD VOOR ZEELAND Israël wil wapens kopen Verdeeldheid van Westelijke Drie plus voor Moskou Zweefvlieger stort van 400 meter en is ongedeerd Meer zendtijd voor t.v. in ons land Franse diplomaat uit Praag uitgewezen n Watersnood in Argentinië Zes doden op Cyprus PatouTaillesboezems en benen Veel wind Toch muziekkapel voor film over Anne Frank Met zoontje in 200 vertrekken Met U.P.I. bij Drusen-leider in Libanon Aanval Dar oei Islam op Franse onderneming Wijnhandelaar uit Vught in Luxemburg verongelukt l:se fotoreporter Karl Im wie in nevenstaand lorafce is, is zaterdag het vertrek van de He om 10.10 uur van naar Parijs start, ininklijke marechaus- I dracht van de justi- litoriteiten in arrest Ureyer zal naar Haar- fen overgebracht voor gaan van een gevange- vegens deviezenover- welke enige tijd ge- et vonnis werd in 1953 \icht uitgesproken zijn gepleegd. Htij helijk gesignaleerd in Kngsblad voor het on- pan een vrijheidsstraf betalen van een geld- rechaussee heeft hem Itegenheid gesteld de Izijn reportage alsmede Jl foto's naar Parijs te met dezelfde KLM- I waarvoor hij geboekt left hij nog verscheide- roongesprekken mogen I m diverse zaken, zijn in Irak betreffende, I n afhandelen. Hij was \<el niet in geslaagd zijn in Duitsland te be- l'iaar een der functiona- Schiphol bood aan dit |op van de avond op- proberen. teneinde het gebeurde op de fimse luchthaven op de stellen. |pervuur van vragen van óe journalisten vertelt bah, het grensstadje aan de Ikese grens, ben ik twee |tgehouden. Ik stond onder aking. De temperatuur be- Ig graden. Plotseling werd Ingenschap ontslagen. Mijn lleken betrouwbaar te zijn. Indere collega heb ik toen Ihuurd. De chauffeur kende (goed. De rit heeft ons 450 post. Toen waren wij in kwam in de hoofdstad op dus vijf dagen na de re- kreeg een perskaart van I regering, waarop n.b. een pat, terwijl op het belas- Een portret van ex-koning afgedrukt." Ijs liet Bryer zijn perskaart 1 zaterdag 19 tot en met 24 |hij in Bagdad rondgezwor- vergezeld van een politic ian eens met die, dan weer finder pratend. Er gaan hon- en verhalen over de moord Feisal, de vroegere regent lirins Abdul Illah en de pre- l;ri es Said en het is zeer lim de juiste toedracht ach- |t te stellen- De 20e brigade revolutie de hoofdrol heeft J heeft alle inwonenden van a lis doodgeschoten. Daarna 1 lie stoffelijke overschotten 1 |emier en de vroegere regent van het volk, dat de lijken (en door Bagdad heeft ge- Ie een zegt, dat Feisal nog Igen heeft geleefd, de ander 9 Idat hij met een automatisch gedood. Het stoffelijk over- de koning njoet ergens zijn maar niemand weet de [ie gesprekken kwam voort- bt uiting, dat premier Noeri foncentratiekampen heeft in- jj dat hij mensen zou hebben I leren. lzelfde gesprekken Is het gebleken, dat koning Feisal yas in Irak en dat het menig- i spijt, dat hij is omgebracht, s wordt het verspreiden van In de drie doden door de legering gestraft met vijftien |ngarbeid. In Bagdad zeil i> rustig. larnemersgroep der V. N. I® heeft de secretaris-generaal J., Dag Hammarskjoeld, ge' mg 400 waarnemers te zenden- ir de groep 600 leden zou tel ls verklaard in kringen, die contact staan met de waar- pp heeft in het gepubliceerde ?n duidelijk gemaakt, dat het is de grens met Syrië te ®- n met slechts 200 waarnemers- de tovenaar, scherp, als <j* item als eerste over iplank naar het kaperschip, it. ,,Niks bijzonders, uwt Eén-oog korzelig. „Am- is bijna verdronken en rna stapelgek geworden, prachtige buit is mij door neus geboord en Aram 15 vrij man!!" 98e JAARGANG No. 22820 Citgave N.V. ÜStg. Mij. Neerland!*. Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Don gen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rech ter, P- V. M. Vercauteren, L. J. y. t Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 18. TeL 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor Cod, Koningin en Tederlemi PiyBDAG 29 füU 1958 Abonnementspr!)* T Ir— pee kwar taal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan- yraag. Losse nummers 15 ct. Advertentieprijs voor de gehele op lage f 0.35 per mm (Ing. Med. 0.85). Bfj contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41. tel. no. 35). Kroestjev verleent steun aan liet voorstel van De Gaulle: een top-conferentie van vijf mogendheden ergens in Europa. Dit was gisteren het eerste opmerkelijke feit met betrekking tot de ontwikkeling in het Mid den-Oosten. En een tweede gebeurtenis van evident be lang was de conferentie van de landen van het Pact van Bagdad te Londen, u'aar be sloten is het Pact te laten voortbestaan als middel van collectieve veiligheid. De Ver enigde Staten hebben verklaard, dat sij met de landen van de Bagdadse verdragsorgani satie waarvan zij niet volledig lid zijn - zullen blijven samenwerken en „spoedig akkoorden zullen aangaan om die samen werking te realiseren Kroestjev heeft op zijn bekende manier gemanoeuvreerd en in zijn antwoord beschuldigt hij er Groot-Brittannië van, dat dit land onder Amerikaanse druk is teruggekomen van zijn eigen voorstel om in de Veiligheidsraad een topconferentie te doen houden. Botweg schreef hij, dat de Verenigde Staten en Groot- Brittannië een „debat over het Midden-Oosten voor het forum der wereldopinie willen vermijden". Hij waarschuwt er in krach tige bewoordingen voor, dat de „vertragingstaktiek" ernstige gevolgen zou hebben voor hen, die haar toepassen. Sjimon Peres, directeur-generaal van het Israëlische ministerie van defensie, is gisteren in opdracht van de regering van Israël naar Londen, Parijs en Washington vertrokken om te trachten wapens te kopen, aldus is in diplomatieke kringen in Tel Aviv meegedeeld. Hij zal waarschijnlijk proberen in Groot-Brittannië zware wapens te kopen. Tot nu toe heeft Engeland ge weigerd Israël zware wapens te le veren. In Frankrijk wil hij orders plaatsen voor straaljagers en bom menwerpers. Men verwacht voorts, polsen over een mogelijk bondgenoot dat Peres de Franse regering zal schapsverdrag. RUSSISCHE waarnemingsposten zeg gen geconstateerd te hebben, dat de Amerikanen tussen 28 april en 26 juli 32 kernexplosies hebben teweeg gebracht in de Stille Oceaan. De V.S. hebben slechts melding gemaakt van 14 kernproeven tussen genoemde data. ONASSIS, de bekende Griekse reder, begint op 4 augustus met de exploi tatie van een regelmatige lucht- dienst tussen Athene en Frankfort via Zurich met zijn luehtvaartmaat- scnappij Olympic Airways. DE DRIE SAMENWERKENDE or ganisaties van overheidspersoneel hebben de voorzitter van de centrale commissie voor georganiseerd over leg verzocht het salarispeil der mid delbare ambtenaren opnieuw in be spreking te brengen. DERTIEN JAAR na het einde van de idnnner.W,erel,d?°ïl0B zoeken n°8 14.000 Duitse kinderen hun ouders van wie zij door de oorlog werden gescheiden. Verder zijn er nog 12.000 gevallen van ouders, die naar hun kinderen zoeken. IN LONDEN raakte de motor van een ondergrondse trein in brand Tientallen reizigers werden door dé rook bedwelmd, 24 moesten er naar een ziekenhuis worden gebracht. IN OOST-PRUISEN en Bialystok opereren nog altijd „misdadigersben. den", aldus het Poolse blad Gazeta Bialystocka. 's Nachts plegen de ben den overvallen om geld en levens middelen te roven. IN DE BAAI van Mont Saint Michel in Frankrijk zijn negen personen door het snelle getij in de baai ver rast. Van vier personen zijn tot dus ver de stoffelijke resten gevonden. H-. VADER zal op 10 augustus zijn bijzondere audiënties hervatten. Tenslotte constateert hij, dat het voor Groot-Brittannië en de V.S. moeilijk zal zijn ,,het voorstel van een vijf m ogendheden-topconferentie in Europa te verwerpen, daar dit gebaseerd is op het jongste plan van generaal De Gaulle". Hij meent, dat dit laatste plan op korte termijn kan worden verwezenlijkt. In kringen der Verenigde Na ties heeft dit antwoord van Kroestjev de hoop op een spoe dige bijeenkomst van 's werelds voornaamste regeringsleiders sterk doen verminderen. „Risico van oorlog Het besluit van de V.S. op de Bagdad-conferentie te Londen om nl. afzonderlijke defensiever dragen te sluiten met Turkije, Perzië en Pakistan betekent, dat de V.S., zonder volledig lid te worden van de verdragsorga nisatie, thans wel de verantwoor delijkheden van het lidmaatschap op zich nemen. Minister Dulles heeft verklaard, dat Amerika liever het risico van een oorlog zal lopen, dan dat het zijn vrienden in de steek zal laten. Het Congres heelt reeds machtiging ver leend voor het sluiten van de aparte defensie-akkoorden. Moeilijkheden van parlementaire aard verhinderen de Amerikaanse regering volledig tot het Pact van Bagdad toe te tre den. W'a penem bar go Te Londen is overeenstemming be reikt over de wenselijkheid van neu-1 tralisering van Libanon en van het behoud van de onafhankelijkheid van Jordanië. Die neutralisering kan echter slechts worden uitgevoerd als onder deel van een door de V.N. in te stellen verbod van wapenzendingen naar het Midden-Oosten Amerika stelt daarbij als voor waarde, dat Turkije, Perzië en Pakistan leden van het Pact embargo zouden moeten vallen. Bovendien zal de Sovjet-Unie dit wapen-embargo in acht moeten nemen. Algemeen verwachten de Bagdad- landen". dat Irak zich uit het Pact zal terugtrekken. Over de erkenning van de nieuwe regering in Irak is men het nog niet geheel eens, doch het standpunt van Dulles, „dat de V.S. vroeger of later gedwongen zul len zijn de nieuwe regering van Irak diplomatieke erkenning te geven", zal wel leidinggevend zijn. Dulles is gisterenavond vertrokken. Vandaag wordt de conferentie voort gezet. Een Franse leerling-zweefvlieger is van een hoogte van 400 meter neer gestort en hoewel zijn zweeftoestl vol ledig vernield werd, werd hij zelfs niet licht gewond. De 20-jarige Jean-Paul Lacore uit Lyon, die op het ogenblik deelneemt aan een cursus op de school voor zweefvliegers in Zell-am-See in de buurt van Salzburg, vloog met een zweefvliegtuig van het type ,,Spatz" en hij had al een hoogte bereikt van 400 meter, toen nij door de warmte in de kleine ccfckpit van plexiglas werd bevangen. Lacore voelde zich onwel worden en het toestel stortte daarop met een bewusteloos geworden piloot naar beneden en smakte op de grond neer, met de staart omhoog. Een paar seconden later kwam Lacore weer bij kennis en klom uit wat er van zijn zweeftoestel was overgebleven. Zijn vrienden troffen hem even later aan, wel met een zenuwschok, maar overigens Zonder zelfs een schram metje. De Nederlandse Televisiestich ting zal met ingang van 1 april 1959 meer zendtijd krijgen. De regering heeft namelijk mede gedeeld er geen bezwaar tegen te hebben, dat met ingang van die datum de zendtijd van de N.T.S. wordt uitgebreid van 12 tot 15 uur per week. De Tsjechoslowaakse autoriteiten heb_ ben de Franse ambassade aangezegd, dat Daniël Oriez, tweede secretaris en consul, het land moet verlaten wegens „het onwettig uitvoeren van Tsjecho slowaakse valuta". Oriez zou vóór vrijdag a.s. uit Tsjecho-Slowakije moeten vertrekken. Deze uitwijzing is een vergeldings maatregel naar aanleiding van een besluit van de Franse regering om de Tsjechische tweede secretaris te Parijs tot „ongewenst persoon" te verklaren, omdat hij zich aan spionage zou heb ben schuldig gemaakt. De politie van Witley Bay in Engeland verdiept zich sedert gisteren in het mysterie van de dood van twee zusters op leef tijd, die des avonds dood in hun grote herenhuis werden gevon den. De politie heeft meegedeeld, dat Margaret en Florence Mitchell alle bei al sedert vijf dagen dood waren, maar de oorzaak van hun blijkbaar gelijktijdige dood is nog niet vastge steld. Detectives vermoeden, dat de twee vrouwen van angst gestor ven zijn, toen hun grote hond dol werd en op waanzinnige wijze door de ruime vertrekken van het huis begon te stormen. De politie moest de hond doodschie ten, toen zij in het huis doordrong, nadat buren hadden gemeld, dat men de zusters Mitchell sinds een paar dagen niet had gezien. Volgens de politie was het oude huis ..smerig van binnen en zat het vol rommel." Zij zei, dat zij „over blijfselen van verscheidene honden vond" en bovendien een huis-orgel, een harp en een groot aantal enorme bijbels en andere boeken, die tegen de muren lagen opgestapeld. Het hoge water van de sterk ge zwollen Argentijnse rivier La Plata heeft grote gedeelten van de stad Buenos Aires en van de provincie onder water gezet. Volgens niet-offi- ciële berichten zouden er tussen de 50 en 60 personen zijn omgekomen. Duizenden mensen werden dakloos. Vele mensen moesten in bomen klim men om aan de woest stromende wa termassa te ontkomen. Margaret Mitchell was een lerares tot aan het einde van de dertiger jaren en haar zuster was geestelijk niet helemaal bij. Buren hebben ver teld, dat de twee vrouwen al van voor het begin van de laatste oorlog met niemand meer hadden gespro ken. Op een dag hadden zij niettemin laten doorschemeren, dat een van haar een „idylle had" met Bernard Shaw. De zusters lieten niemand in hun grote huis toe. In de garage stond eenzaam en verlaten een kleine grij ze auto, die niet meer in beweging was geweest, sedert de gezusters er op eén dag van het jaar 1937 mee thuis waren gekomen. De Libanese rebellen hebben een Amerikaanse jeep met mariniers aangehouden en gearresteerd. Hier zien we een van de mariniers ter wijl hij met de handen omhoog door een gewapende opstandeling naar het hoofdkwartier wordt ge bracht. Later zijn de Amerikanen echter weer vrijgelaten en aan de Libanese politie overgedragen. Op Cyprus zijn gisteren vier lijken van vermoorde Turken gevonden. Eén van de Turken was op enkele tiental len meters van het hoofdbureau van politie te Nicosia doodgeschoten. Nabij Livadhia, in het zuiden van het eiland, werd geschoten op een auto met Turkse hulppolitie en Britse sol daten. Twee personen, een Turk en een Brit, werden gewond. In het dorp Kannaviou in het westen van het eiland zijn twee Griekse vrou wen vermoord. De 25-jarige Roland Karl, de nieuwe ontwerper van het mode huis Jean Patou, heeft finaal afgerekend met de ligne-sac. Tailles, gewaagde décolletés en korte rokken waren de hoofd kenmerken van zijn collectie, gisteren in Parijs openbaar ge maakt, zo bericht U.P.I. Met de show van Patou is het Pa rijse modeseizoen, dat twee weken zal duren, op schokkende wijze inge zet. Korte cocktailjapons met diepe en wijde décolletés en avondtoiletten met diep uitgesneden ruggen, brach ten de dames en heren van pers en modewereld bijna aan het stamelen. De meeste ..daagse" toiletten heb ben roklijnen die juist even onder de knie liggen, en de taillelijnen wa ren een ietsjes hoger gelegd. De Westduitse Messerschmittfabrie- ken hebben een autootje ontwik keld, dat speciaal bestemd is voor de Verenigde Staten. Een van de opvallende dingen eraan is de ach terzijde, die in zijn geheel opge klapt kan worden en zo toegang geeft tot de motorruimte. In Ame rika zal het wagentje 7 tot 800 dol lar kosten. Verwachting van het KNMI tot vanavond, opgemaakt maandag avond 23.15 uur: Aanvankelijk enkele buien, mor gen opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot Krachtige, in de kustprovincies af en toe harde wind tussen zuid west en west. In het zuidoosten Van het land iels koeler, elders ongeveer dezelfde temperaturen ais vandaag. Verwachting van het Belgische Weerkundig Instituut: B zuidwest AVnj sterke wkld uit regenachtig W,est' Betrokken en j klaringen! aJgewisseld met op- Sop 19Z2°5nuurder 2036 UUr' Sn4.54Z°uVP 4'57 Evenals de Nederlandse Toonku..- stenaarsbond had ook het bestuur van de Nederlandse Katholieke Bond van Musici en Artiesten, die is aan gesloten bij de Katholieke Arbeiders- Beweging, zijn leden verzocht geen medewerking te verlenen aan het maken van filmmuziek, o.a. bij de opnamen voor de film „Het dagboek van Anne Frank", die de 20-Century Fox momenteel vervaardigt. Dit ver zoek houdt verband met een staking van Amerikaanse fiimmusici tegen een aantal filmmaatschappijen,waar onder ook de 20th Century Fox. Toch heeft deze filmmaatschappij ccn muziekkapel gevonden en wel een groepje leerlingen van het Am sterdamse Conservatorium en enkele figuranten. Deze zijn bereid de rol van de marcherende Duitse kapel te spelen. De spelers worden thans ge oefend voor hun optreden in groeps verband. Zoals van de zijde van de filmmaatschappij wordt meegedeeld, betreft het marcheren van de mu ziekkapel alleen bewegingen. De marsmuziek zal later in Amerika worden ingelast. Ik ben zojuist teruggekeerd van een bezoek aan de befaamde Kamil Jumblatt, die de rebellie der Drusen tegen president Sja- moens regering leidt. Ik wrijf nog mijn ogen uit om te zien of ik niet gedroomd heb. Want de stoutste fantasieën van Hollywood hadden niet zulk een decor en zulk een serie karakterspelers kunnen verzinnen, als de omgeving van Jumblatt oplevert. Jumblatt zetelt in een soort troonzaal, een vervallen ruimte in zijn grote kasteel in de ber gen, dat passend geweest zou zijn voor koning Arthur en zijn tafel ronde. Hij is een elegant geklede jongeman in een grijs kostuum in de stijl der beste Engelse kleermakers, riekend naar geu rig toiletwater, een tikje blasé. Hij wordt omringd door een ben de bandietachtige, haveloze man nen. Het kasteel heeft ongeveer 200 ver trekken, lange, steile trappen en borstweringen. Men verwacht ieder ogenblik dat Gary Cooper in het uni-, form van het vreemdelingenlegioen door een der ramen naar binnen zal springen. Na een taxirit van twee uur van Beiroet uit bereikte ik Jumblatt's veste. Onderweg was ik een keer of zes door wachtposten aangehouden. Welsprekende betogen van mijn taxi chauffeur hielpen mij door deze hin dernissen. Op de binnenplaatsen waren enige honderden rebellen verzameld, ge wapend met geweren, handgranaten in de gordel, stenguns over de schou der en indrukwekkende bandelieren vol patronen, over de borst. Drie hoge trappen werd ik opgevoerd. Daarboven moest ik wachten in de schaduw van een wingerd. De drui ventrossen hingen boven mijn hoofd. Vier jonge katjes Daarna mocht ik de troonzaal be treden, waar een jongetje van een jaar of acht op de grond zat te spe len met vier jonge katjes. Toen trad Jumblatt binnen,gevolgd door een wonderlijke optocht van mannen, sommige gekleed in mili-, tair uniform, andere in burgerkos tuums, maar de meeste in de in heemsen-dracht. Jumblatt drukte mij de hand en stelde mij aan het jonge tje voor: zijn zoon. Hij bood mij een van de vele rechte armstoelen aan, die in het rond stonden, en ging zelf naast mij zitten. Toen kwamen een voor een de bezoekers van de audi ëntie naar voren. Sommigen hunner brachten schrif telijke rapporten over militaire za ken. De dokter liet een fles bloed- plasma zien, dat hij uit Beiroet had gehaald voor een gewonde Drusen- rebel. Een oude man uit een naburig dorp vertelde dat hij geen levens middelen meer had. In zijn ijver om alles goed uit te leggen, ging hij op een stoel zitten, bovenop een van de jonge katten, die woe dend krijste. Na een kwartier was de audiëntie ten einde. Toen wendde Jumblatt zich tot mij in een goed, doch niet accentloos Engels. Amerikanen moeten weg Hij vertelde mij eerst, dat de Ame rikaanse mariniers de Libanon moe ten verlaten. Wellicht hadden zij tot taak, zoals president Eisenhower ver klaard had, om te helpen Libanons onafhankelijkheid te bewaren. Maar, zo zei Jumblatt, het land moet zijn eigen binnenlandse pro blemen oplossen. Jack V. Fox, correspondent van United Press International, heeft een bezoek gebracht aan de Drusen-leider Kamil Jum blatt, in diens bergkasteel. Hij heeft da.ar een merkwaardig to neel bijgewoond, waarover hij in nevenstaand artikel vertelt. Patou introduceerde hiermede wat hij zijn „Ligne K" noemt: recht van lijn aan de voorzijde, ingenomen in de taille, met een volle rok. De collectie van Patou werd ver der gekenmerkt door een overvloed van knoopjes, van plooien en boog- modellen. De schouder werd door sommige toiletten een weinig geac centueerd en ook wel verbreed. De overheersende kleur is zwart, maar ook vielen hard-rode kleuren op, enkele groene ensembles, en een kleine hoeveelheid creaties in pastel tinten. In sommige gevallen werd de taillelijn verdoezeld, maar de stem pel die Karl zijn collectie gegeven heeft is duidelijk: hij heeft in ieder geval afgerekend met de ligne-sac. Naar te Djakarta werd vernomen, heeft een goed bewapende bende van de Daroel Islam dit weekeinde een aanval gedaan op de grote kracht centrale van Djatiloehoer en het pro ject voor irrigatie, ca 130 km ten zuidoosten van Djakarta. De aanval kwam voor de enige honderden employés tellende Franse en Italiaanse gemeenschap, die al daar werken voor de „Compagnie Francaise d'Entreprise" volkomen onverwacht. De bendeleden hadden tevoren de telefoonlijnen doorgesneden. Zij de den een inval in het clubhuis en dwongen met het geweer in de aan slag de Fransen daar hun horloges en waardevolle voorwerpen af te geven. Zij deden ook een aanval op het kantoor, waar zij ongeveer 50.000 rupiahs en een aantal schrijfmachi nes meenamen. Bij het doorzoeken van de woon verblijven doodden zij een Italiaanse voorman. Door het project dat de Franse maatschappij in uitvoering heeft zal 300.000 ha geschikt worden gemaakt voor rijstcultuur. De rebellen willen de Libanon niet in Nassers macht brengen, noch in die van Rusland. Zij wil len echter ook geen Amerikaanse bezetting. Ik vroeg hem of zijn mannen tegen de mariniers zouden vechten. „Dat willen zij liever niet," zei Jumblatt. Maar zij zullen vechten, als de Amerikanen de bergen in zou den komen. Twintig minuten bleef ik nog. Toen gaf Jumblatt mij een nogal slap handje. Ik wuifde ten afscheid tegen al die vreemdsoortige mannen, die rondom langs de muren waren gaan zitten. Zij stonden heel beleefd op en wuifden terug. Gisteren is de 48-jarige Nederland se wijnhandelaar J. de Haas uit Vught om het leven gekomen bij een auto-ongeval in Luxemburg nabij Roost. Hij was met zijn vrouw, F. de Haas-van Teefelen, zijn dochter en mevrouw A. Heintjes in zijn auto on derweg naar Ettelbrueck, toen zijn wagen in een haarspeldbocht in bot sing kwam met een slippende Luxemburgse auto. De heer de Haas werd ernstig gewond en is een uur na het ongeval overleden. De overige inzittenden werden allen min of meer ernstig gewond.

de Stem | 1958 | | pagina 1