Gerrit Yoorting zorgde voor daverende verrassing in Berg en Dal men...: tie - Tilburg T-AGENT Staaltje van wielerkunde Fantastische eindsprint van Roosendaler v. d Steen en Rentmeester R. van Overijssel vooraan in l LOCOMOTIEF Geen recordverbeteringen in Hoefsven te Waalwijk S AARDENBURG GESLOTEN TERNEUZEN Hoeren -Colovinyl LOERENBEDRIJf Toch een uit de Tour Niet gelukt Sland na 2 ritten 2 \W Weinig spanning Pechvogel Moeder en dochter Heemskerke in schaakfinale Ned. jeugdpoloteam gelijk (9-9) Stayers gaan nu naar Utrecht Franse damesploeg won van Nederlandse Velox niet naar revanche toernooi Duitse atleten te sterk voor Nederlandse JOHN DRAPER OP HET NIPPERTJE le IN ST. ANTHONIS DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 28 JULI 1958 IT niet béter ■wone Inspectie, welke ling van het in dienst r, worden houders van en lopende rekening- 0 augustus 1958 bij de ouwbedrijven zijn onze jongemannen bij: ssen 21 en 28 jaar, die Nederlandse taal bezit- ïstens 1.73 meter en van jn, bestaat de gelegen- unctie van: ;weede jaar f 355,14 per e ad f 254,40 per jaar en f 8 per maand. edt na het behalen van diploma. Opleidingstijd 2.49, maximum f 448,61 lagen. van het bovenbedoeld opgenomen de volledige 1, geboorteplaats en -da- e richten aan de Hoofd- lilburg, onder bijvoeging i. (Van onze sportredacteur) BERG EN DAL, zondagavond. „Niemand had me genoemd onder de kanshebbers en daar staat ouwe Ger rit nou als winnaar" De dolgelukkige, omkranste Roosendaler mocht aan de finish inderdaad zo fier spreken. Maar Voorting zal vóór het op die beslissende eindsprint aankwam toch óók wel niet hebben verwacht, dat het in deze tweede rit om de vaderlandse wegrentitel tot een dusdanig slot zou koen. RAAT 26 TEL. 30926 In ieder geval: het was opnieuw een schitterènd staaltje wielerkunde, dat de 35-jarige Gerrit voorschotelde. Sprintend op een sterk hellende weg naar de eindstreep, op eigen kracht, zónder door medestanders gelanceerd te zijn, liet de Roosendaler nog eens klaar en duidelijk weten, hoe het gees- I telijk en fysiek met hem gesteld is. Een fameuze jump, die slechts door een bijna even fameuze Piet Maas uit Pindorp werd bena derd met een krappe fietslengte bracht de pezige Voorting deze onverwachte zege. Een, die overigens indruk maakte op de kenners! John Stol bijvoorbeeld kwalificeerde de overwinning als fabelachtig, waarbij hij vanzelfsprekend het oog had op de kwaliteit van het veld, waaruit een kleine veertig (van de 87) met alle kandidaten voor de bloemenkrans waren overgebleven. Triestig was wat Pieter de Jongh, - tezamen met van Steenselen en de Waal, circa tweehonderd m vóór de finish overkwam. In het positiezoe- ken naar de voorste plaatsen kwam dit drietal te vallen, waardoor ze meteen waren uitgeschakeld. Maar Madese Pieter nam deze tegenvaller weer op zijn bekende manier: gelaten en met een glimlach. RKOOPSTER ïuis, Ginnekenstraat 36, J deelnemers verkrijg1 gels. ;ii rcclit op het maken CHTJE per Shetland- 3031 juli tussen n 18.00 V.V.V. BREDA or W. VAN DER STEEN Intussen, er heeft dan tóch, zoals wij voorspelden, een uit de Tour ko mende renner gewonnen. Merkwaardig blijft dat op dit par- cours een dusdanig compact en nom- I breus peloton, tot het einde toe, ge vormd kon worden. J Misschien heeft het sterk stijgende, I maar tegelijkertijd sterk dalende cir cuit-gedeelte over de Zeven Heuve- lenweg hiertoe bijgedragen. En.... de kunst van het tijdig, goed schake- |len. Opmerkelijk blijft dan nog, dat zo veel coureurs vandaag deze moeilijke Kunst tot in de perfectie bleken te I [verstaan. f: voor de rest: vele deelnemers I vonden het een zeer lastig parcours, aaun roen het liever niet waagde r™meneneUZe on- Als altijd bevestigt ook hier de uit- zondering de regel. Piet van Est is toen nog zes ronden weggedraaid moesten worden, er tussenuit getrok- l 'ken' tezamen met Piet van Steenvoor- ipe. Vrij spoedig noteerden de chrono- 1 meters voor het dappere tweetal een tlm?ZSp™ngx van vcert'g seconden. Eon welV" ^.gen elkaar: dat kon 'm i wei eens zijn. deMveLh? feest gi"g niet door. In art 10 7 *jde ronde (van de zeventien die n ,-km) was het Pie' van Est, kreten te Wntje de aanmoedigings- voorde w?eT'?n kreeg' Van Stee«- i liik te 6 "«Psnmngen kenne- toen nl°nn Waren ®eweest- volgde op een paar honderd meter, Ziehier de massale start voor de tweede rit om het kampioenschap op de weg voor profs, die zo'n ver rassende ontknoping kende. In dit verband moet Mies Stolker een pluim op de hoed hebben: hoewel hij met vier lekke banden af te re kenen kreeg, de Zuilenaar is niette min in de voorste gelederen gefi- nished! 1 Gerrit Voorting de 181,9 km (17 ronden van 10,7 km) in 4 uur 34 min. 25 sec., 2 Piet Maas, 3 Peter Post. 4 Michel Stolker, 5 Bram Kool (Delft), Jo de Roo (Schoore), 7 Sjef La haye (Bunde), 8 Wout Wagtmans (St. Willebrord), 9 Vergoossen (Pey-Echt) 10 van den Brekel (Echt), 11 van den Brand (Schijndel), 12 van Wetten (Sassenheim), 13 Kersten (Siebenge- wald), 14 Hinsen, 15 Damen (Lies hout), 16 van der Pluym (Made). 17 van der Putten (den Haag), 18 Wim van Est (St. Willebrord), 19 Berg mans (Aalst). 20 Bruggenkamp (Goes) allen in dezelfde tijd als Voorting. Na twee van de drie ritten de laatste rit wordt op zondag 10 aug. a.s. op het circuit van Zandvoort ge houden'is de stand in de strijd om het kampioenschap van Nederland op de weg voor professionals en onaf- hankelijken: 1 Michel Stolker 35 pnl; 2 en 3 Sjef Lahaye en Jo de Roo, bei den 34 pnt; 4 Gerrit Voorting 33 p, 5 Wout Wagtmans 27 p. 6 Piet van den Brekel 26 p. 7 Jaap Kersten 24 p. 8 Piet Maas 22 p. 9 Tonnie Bergmans 19 p. 10 Peter Post 18 p. 11 Kool 16 p. 12 van der Pluym 14 p. 13 Vergoos sen 13 p. 14 Donker 12 p. 15 en 16 van Sluis en Hinsen. beiden 11 p 17 en 18 Piet van Est en van der Brand, beiden 10 p.; 19 en 20 Wim van Est en van Wetten, belden 9 p.: 21 en 22 Ehlen en Damen, beiden p.; 23 Vranken 7 p. 24 Adrie Voorting 5 p. 25 van der Putten 4 p. 26 Brug genkamp 1 p. De traditionele Ronde van Overijssel voor amateurs is zaterdag gewonnen door Har ry Scholten uit Rijswijk, die in Rijssen start en finish-plaats de snelste was van een kop groep van 12 renners. Hij ver sloeg Anton van der Steen met twee lengten. De rit ging over 220 km. Deze Ronde is beslist door een kop groep van twaalf rennegs, die zich op de wegen tussen Deventer en Hol ten had geformeerd. Piet Rentmeester leidde de aanval in. Even buiten Deventer (167 km), waar hij een premie had gewonnen, sprong de sterke Zeeuw uit de hoofd macht weg. In gezelschap van de na tionale kampioen Jo de Haan en de Hagenaar Ab van Egmond. Deze drie renners handhaafden zich lange tijd cn zij verkregen zelfs een voorsprong van 1 minuut en 10 seconden. Maar 20 km voor de finish werden zij ten slotte toch ingehaald door een groep van negen favorieten, die op initiatief van Coen Niesten de jacht had inge zet. De nieuwe kopgroep werd toen zó sterk, dat het peloton utieindelijk met een achterstand van bijna 8,5 minuut in Rijssen arriveerde, In de eindsprint leek aanvankelijk de Amsterdammer Dirk Enthoven te zullen zegevieren. Enkele honderden meters voor de eindstreep ontvluchtte hij zijn metgezellen met enkele pittige pedaalstoten. Maar Harry Scholten had goed op gelet, sprong op voortreffelijke wijze met Enthoven mee en won in groot se stijl met 2 lengten voorsprong op de Brabander Anton van der Steen en de provinciaal Utrechtse kampioen Jan Rademekers. De uitslag 1 Harry Scholten, 220 km in 5.26.04, 2 Anton van der Steen, Etten, z.t. 3 Jan Rademakers, Utrecht, 4 Jo de Haan, Klaaswaal, 5 Ab van Egmond, den Haag, 6 Coen Niesten. Beverwijk, (Advertentie) ^6" RIJWIELEN VOOR SPOR7 Totaal uitgeblust, kwam hij in de vol gende ronde zijn rugnummer inle veren Piet van Est zag kennelijk niets in het avontuur om solo verder te gaan en wat verderop nam hij zijn plaats in de grote groep weer in. Hiermede is dan eigenlijk alles ver teld over deze tweede wegren-proef, waarvan de verwachtingen slechts ten dele zijn ingelost. Het lag voor de hand, dat de cou reurs, die in Valkenburg op de Cau- berg toonaangevende resultaten had den geboekt, zouden trachten de koers te „controleren". Daarom zag men steeds de als nummers een en twee geklasseerd staande Jef Lahaye cn Jo de Roo. maar ook de andere goed geplaatsten uit de eerste proef, in de voorste gelederen. Oók Woutje Wagt mans, ook Jaap Kersten, ook Piet van Est o.a. Zodoende was het dus wel heel erg moeilijk voor de durvers (die zich in feite niet meeldd) om met uitzonderlijke probeersels te trachten roet in het eten 'te gooienDaar kon zelfs een Pietje Damen niet toe geraken! ZEGT Gerrit Voorting u de winnende fiets 6 GEMONTEERD MET VREDESTEIN BANDEN "Tk -s *9iHon idoon dsuowoo0 Inmiddels is ook op deze zeer fraaie zondag de pechvogel er aan te pas gekomen. Daan de Groot. Piet Haan en Arend van 't Hof werden al spoe dig slachtoffers van een valpartij, door een motorrijder veroorzaakt; zij wa ren meteen uitgeschakeld. De Roosen daler Piet de Bruyn en Sonnemans moesten, eveneens vanwege een val partij de strijd staken. H. van Gle- rum (St. Willebrord) en A. Ehlcn, Broeksittard o.m. werden wegens bam depech die veelvuldig is gesigl naleerd naar de kant verwezen. Het was namelijk zó, dat wie pech kreeg, praktisch geen schijn van kans had om de hoofdmacht nog te berei ken. Er is immers een zéér hoog tem po aangehouden! Dat onderstreept trouwens de gemaakte tijd: 4 uur 34 min. 25 sec. over circa 180 kilometer! Tijdens de wedstrijden om het da messchaakkampioenschap, die van 4 tot 9 augustus in Dordrecht worden gehouden in het kader van de natio nale KNSB-bondswedstrijden, zal zich het merkwaardige feit voordoen dat een moeder en een dochter elkaar zullen bekampen op de 64 velden. Fenny Heemskerk jr., de dochter van onze nationale schaakkampioene mevrouw Heemskerk, heeft zich nl. van een plaats in de finale verzekerd door een der drie voorronden te winnen. Fenny Heemskerk jr. versloeg haar groep mevrouw van Aalst, me vrouw van Loo en zij speelde remise tegen mej. Graafland. De dames zullen te Dordrecht twee purtijen per dag spelen. Een Nederlands waterpolo-team, sa mengesteld uit jeugdige spelers, heeft zaterdagavond een wedstrijd gespeeld in Froendenberg (W.-Dld.) Tegenstan der van dit zevental was een West- duitse jeugdcombinatie. De ontmoeting eindigde in een gelijk spel, 9-9. Bij de rust leidden de Nederlanders met 53. Voor Nederland scoorden Aalberts (5x), Vriend (2x), Fred van der Zwan en Jqpp Buys. Onder grote belangstelling wer den zondag in Waalwijk in het zwembad „Het Hoefsven" de selectiewedstrijden verzworn- men voor het Europese kampi oenschap. De r.-k. Waalwijkse zwemvereniging en reddingsbri gade had voor een voortreffe lijke organisatie gezorgd. Het kwam evenwel niet zover, dat er record-verbeteringen konden worden genoteerd, hoewel daar op wel was gehoopt. Zaterdagavond kwamen de heren op de 200 meter vrije slag zelfs niet aan de limiettijd. Leo Verburgt van PSV werd eerste met 2.14.02; 2e Jaap de Jong van L.Z.O. met 2.15.09; 3e Herman Willemse De Robben met 2.16.01. De limiettijd was 2.13.7. De uitslagen op zondag waren ver der als volgt: 100 m vrije slag da mes: 1 Cockie Gastelaars SCZ 1.6.09; 2 Greetje Kraan. De Robben 1.7.04; 3 Astrid Anderson, De Robben 1.7.05. 100 meter vrije slag heren: 1 Her man Willemse, De Robben 59.5; 2 Theo Hoogveld Nept. Amf. 59.7; 3 Leo Verburgt PSV 1.1.3. 200 meter schoolslag dames: 1 Ada de Haan PSV 2 56.8; 2 Rita Kroon 2.59.4; 3 Maria Metten 2.3.4. 200 meter school slag heren: 1 Kroonenburg, Het IJ 2.47.4; 2 Wieger Mensonides ZIAN 2.49.-; 3 Klaas Koetse Bubble 2.52; 100 meter rugslag heren: 1 E. Kör- per Surae 1.8.3; Jaap de Jong LZO 1.8.3; 3 Frans van Enst, AZC Ap. 1.12.18; 100 meter vlinderslag he ren: 1 Bert Sitters, Het IJ 1.7.02; Charles Ritton, DJN 1.8; 3 Iman Smaling, DJK 1.13.6. 100 meter vlinderslag dames: 1 Atie Voorbij, De Robben 1.13.2; 2 Ti neke Lagenberg 1.15.15; 3 Willie Lamboer KNZB 1.17.01. 100 meter rugslag dames: 1 Ria van Velzen ZIAN 1.13.6; Leny de Nijs, De Rob ben 1.13.8; Rini Robben, HDC 1.14.4; 400 meter vrije slag dames: Jans Koster 5.6.3; Maty Kok, De Robben 5.8.9; Corrie Schimmel, 't Gooi 5.7.8. 400 meter vrije slag heren: 1 Her man Willemse, De Robben 4.51.3; Leo Verburgt PSV 4.52.4; 3 Rijn Prins, DJK 4.59.9. Clubtitels Zaterdagavond werden in het Hoefs ven de clubkampioenschappen ver- zwommen. De uitslagen waren: 100 meter schoolslag dames: A. v. d. Broek 1.47; 100 meter schoolslag he ren: :A. v. Heeswijk 1.24; 50 meter schoolslag meisjes aspiranten R.Ver- schuren 46.8; 50 meter schoolslag jongens aspiranten: A. de Werd 47.1; 50 meter vrije slag dames-aspiranten meisjes: L. Fijneman 0.39; 50 meter vrije slag heren: P. v. Bracht 0.33; 50 meter vrije slag jongens aspiran ten: Impetman 38.5; 25 meter school slag meisjes tot en met 12 jaar: Fr. Vesters 23.4; 25 meter schoolslag jon gens tot en met 12 jaar: F. v. Loon 1.21.9; 50 meter rugslag dames en meisjes aspiranten: L. Fijneman 48.5. De waterpolowedstrijd WZV-Vetera- nen eindigde in 1-3. 7 René Lotz, Stein, 8 Ben Teunisse, Utrecht, 9 Piet Rentmeester, Ierseke, 10 Dirk Enthoven, Amsterdam, 11 van der Ven, Vlijmen, 12 Dieperink, Barchem, allen zelfde tijd als Schol ten. Het peleton had een achterstand van 8 minuten en 25 seconden. Kees van Amsterdam, de zoon van de oud- stayerkampioen Aad van Amsterdam, klasseerde zich als dertiende. Door een p.rotest van Piet Rent meester, dat zaterdag werd ingediend en zondag werd behandeld, is de uit slag enigszins gewijzigd. Rentmeester werd zesde, in dezelf de tijd als de winnaar, Coen Niesten zevende, René Lotz achtste en Ben Teunisse negende. De verdere rang schikking bleef ongewijzigd. Toon v. d. Steen liet zondag in de Ronde van Hengelo nog eens geducht van zich spreken. Ook nu werd 1n': tweede, in de eindsprint, ditrm achter Ab. van Egmond. Evengoed een geweldige prestatie. De selectiewedstrijden voor het we reldkampioenschap stayers, die op 31 juli in het Olympisch stadion in Am sterdam gehouden zouden worden, maar enige dagen terug afgelast wer den, gaan nu toch door. Zij worden nu verreden op dezelfde dag in 't stadion te Utrecht. Aan de stayers wedstrijd nemen deel: Wagtmans, Wiersma. Koch, Vreeswijk, Harm Smits, Stakenburg en Pronk. Bij de sprinters komt tie „school" van Arie van Vliet in de baan. De Franse daomesploeg heeft de ten niswedstrijd tegen het Nederlandse team te Egmond aan Zee met 8-5 ge wonnen. De kleine 4-3 voorsprong, welke de Ned. speelsters op de eerste dag hadden genomen, werd zondag snel weggewerkt. Alleen mevr- Thung is erin geslaagd een punt voor het Nederlandse team te bemachtigen. Zij versloeg na een spannend duel mevr. Fritz met 9-7, 5-7, 6-2. De overige partijen eindigden alle in een Franse zege. De gedetailleerde resultaten wa ren: enkelspel: Fredy Marinkelle verl. van mej. Kermina 2-6 2-6; Fen ny de Soet-ten Bosch verl. van mej. de La Courtie 1-6. 4-6; Francine Fe- rir verl. van mej. Nenot 2-6, 1-6; mevr. Thung versl. mevr. Fritz 9-7 5-7, 6-2. Dubbelspel: Fenny de Soet-ten Bosch en Fredy Marinkelle verl. van mevr. Dubois en mej. de La Courtie 2-6 2-6 mevr. Peters en mevr. Thung verl. van mej. Kermina en mej. Nenot 4-6 6-1, 4-6. Velox, de kampioen van de 1ste klasse A amateurs, zal op 31 augustus niet deelnemen aan het revanche- toernooi van het amateurkampioen schap te Vlissingen. Hoewel de Utrechtse club voor dit toernooi had ingeschreven, stelde zij achteraf zulke financiële eisen, dat daaraan niet voldaan kon worden. Wie de plaats van Velox zal inne men is nog niet bekend. Waarschijn lijk wordt dit echter nummer twee van de 1ste klasse B., Hengelo, dat twee jaar geleden het zilveren schip won. De start voor de 200 meter vrije slag heren. De derde van links Leo v.d. Burgt van PSV die evenwel teleurstelde en onder de limiettijd bleej. Wat met grote zekerheid viel te voorspellen, is zondag in het Goffertstadion te Nijmegen, waar 4000 toeschouwers hebben genoten van het landen-atletiek- duel tussen Duitsland en Ne derland, werkelijkheid gewor den. Duitsland won met ruim verschil; 269 tegen 151 punten, van Nederland, zowel bij de da mes (7044) als bij de heren (199-107). Hiermede is het bewijs geleverd dat Duitsland over een bijzonder goede landenploeg beschikt, die ach ter Rusland en misschien tezamen met Polen de tweede plaats in de Eu ropese atletiekwereld inneemt. Zeven dubbele Duitse overwinningen bij de dames en negen bij de heren de keren dat één Duitser de zege be haalde tellen wij nog niet eens mee laten zien, dat sinds de laatste lan- denwedstrijd, die in 1956 te Duisburg plaats vond, door de onzen geen ach terstand is ingehaald. Het zijn niet enkele topatleten waarop men in het nabuurland steunt. Zelfs als men favorieten voor de Europese kampioenschappen, zo als de hordenloper Martin Lauer en bij de dames Centa Koppgastl thuis laat, zelfs als men Manfred Germar niet op de 100 en 200 meter inzet en alleen maar op de 4 x 100 meter esta fette laat lopen, zoals tegen Neder* land gebeurde, dan is er op alle num mers nog voldoende materiaal aan wezig om ook een wedstrijd tegen een sterker land dan het onze succesvol af te sluiten. Heeft de strijd dus aangetoond, dat Duitsland een sterke atletieknatie is, des te meer vreugde hebben wij be leefd aan de overwinningen en de goede prestaties van sommige van onze ,,Stockholmgangers." Vreugde en „leed' Het feit dat zij in zo'n vorm sta. ken en dat atleten als Hannie Bloem hof, Ine Spijk, Ria van Kuik en Joke Bijleveld bij de dames, en bij da heren Eef Kamerbeek (110 meter horden) en Kees Koch (discus) tegen deze tegenstanders de overwinning voor zich opeisten, zal de keuzecom- missie van de KNAU een genoegen hebben gedaan. Naast deze „vreugde" was er een deceptie. Henk Visser, de man die nog steeds met een sprong van 7-83 meter de Europese ranglijst van dit jaar aanvoert, kwam met aen mati ge 6.99 meter voor de dag en bleef voor de tweede maal in twee weken tijd ver beneden zijn kunnen. Voor Henk Visser is het dus geen goede „generale" geweest en zijn kansen voor Stockholm zijn natuurlijk in de ogen van de experts hierdoor aller minst gestegen. Meindert Blankenstein, die op de 1500 meter zijn laatste kans heeft ge had, kwam dank zij een frenetieke eindsprint op de tweede plaats en misschien had e. voor hem een over winning ingezeten, als hij wat effi ciënter had gelopen. Muller nam revanche De Duitser Müller heeft revanche genomen voor zijn nederlaag tegen Delnoye in Keulen. De textielwever uit Vaals werd in die wedstrijd twee de achter de Pool Ozog en bracht toen het Nederlands record op de 5000 meter op 14 min. 11 sec. Muller eindigde in de achterhoede. In Nij» megen begingen onze landgenoten de grote fout een veel te langzaam tem po te lopen. Juist door dit lage tempo kon de Duitse atleet al zijn energie sparen voor een eindsprint. En wat voor een eindsprint Driehonderd meter voor de finish ingezet met zulk een verwoestende kracht, dat het leek of Delnoye. die tot dan de leiding had, stilstond. Hier was geen kruid tegen gewassen. Dat Delnoye ondanks de ze onverwachte klap zich toch her stelde, geeft enig vertrouwen voor de 5000 meter in Stockholm. Hein Cujé, die tot 4000 meter prach tig in de race gelegen had, maar daarna afzakte en met een vijfde plaats genoegen moest nemen, gaf de schuld aanzijn huwelijk. De man uit Vlissingen ls namelijk vrijdag getrouwd- „Ik heb het zó druk gehad met het inrichten van ons huis, dat ik helemaal niet geconcentreerd aan de start verscheen. Zelfs heb ik vóór de wedstrijd op het punt gestaan af te schrijven, maar ik vond het niet sportief tegenover mijn ploeggeno ten, maar in Stockholm zal je wel eens wat anders van mij zien", zei hij met een glimlach. De Brit John Draper heeft, met een BSA, de grote prijs van Ne derland motocross, zondag op het circuit „de Hoef" te St.- Anthonis gehouden, gewonnen. Deze wedstrijd gold voor de competitie om het wereldkam pioenschap motocross. In de eerste manche werd hij eer ste en in de tweede legde hij beslag op de derde plaats. Hij behaalde, evenals de Nederlander Albert Dirks en de Belg Baeten 48 punten, zodat de totale tijd over beide manches de beslissing moest brengen. Aange zien Draper juist iets sneller bleek te zijn geweest dan de Nederlander en de Belg, werd de Brit winnaar vóór Dirks en Baeten. Het eindklassement luidt: 1 John Draper 48 p., totale tijd 89-31.8; 2 Al bert Dirks met BSA 48 p., totale tijd 89.47.6: 3 René Baeten met FN 48 p. totale tijd 90-00.5; 4 Sten Lundin Zwedeni met Monark 42 p.; 5 Jeffry Smith (GB) met BSA 39 p.; 6 Ray mond van Obberhen (B) met AJS 38 p.; 7 Joep Jansen (Ned.) met BSA 36 p. Voor Jan Clynk verliep de strijd niet al te gelukkig; in de eerste man che moest de man uit Helmond de strijd wegens een machinedefect sta ken. In de wedstrijd van de kwartliters, geldend voor de competitie om de „coupe d'Europe", hebben de 31-jari- ge Tsjech Cizek en de jonge Zweed Tibblin langdurig geduelleerd. De eer ste manche was voor Tibblin, de tweede voor Cizek, zodat ook hier de totale tijd beslissend was. De eind overwinning ging naar de Tsjech, die in het klassement om de Europabeker al bijna niet meer in te halen is. I Simon Schram was de beste Neder. Bander; hij werd vierde in het eind klassement.

de Stem | 1958 | | pagina 5