Walcheren Onzeewaardig schip bij Dishoek vastgelopen 1 Dame uit Breda bij botsing gedood Adieu „dierbare'' Norlanda Arbeidersjeugd beluisterde rede mgr. Jos. Cardijn te Oudenbosch Dagblad De Stem Ongeval met lawaai Z.-Vlaanderen ZUID-BEVELAND Avonturiers in nood Goede afdelingen eerste eis 2 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 28 JULI 1958 Engelse sportlui ontvangen Overdracht van de „Argo Chios Aanleg sportterrein op de raadsagenda Auto's botsten te Kruiningen Op Oosterhoutseweg Op de Oosterhoutseweg, on der Teteringen, is zaterdag ochtend omstreeks acht uur een ongeluk gebeurd, dat aan de 39-jarige mejuffrouw Toos Hinten, uit de Middellaan te Breda, het leven heeft gekost. Koopje Dr. G. Ramselaar opende naar hem genoemde laan Een vrolijke stoet te Sluiskil Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen MIDDELBURG Het gemeentebestuur heeft In de in drukwekkende Burgerzaal van het stadhuis een hartelijk officieel wel kom toegeroepen aan de ongeveer honderd en vijftig Engelse sportlie den, die deze week de gasten zijn van de Middelburgers in het kader van de sinds 1951 bestaande sportuitwisseling tussen Folkestone en de Zeeuwse hoofdstad. Het hoofdstedelijk dage lijks bestuur werd vertegenwoordigd door burgemeester mr. Joh. de Widt, enkele wethouders en de gemeente secretaris. De burgemeester van Folkestone, de heer D. H. Brown, en zijn echtgenote alsmede mevrouw De Widt, maakten eveneens deel uit van het recipiërende gezelschap. Mr. De Widt verwelkomde de Britse gasten. Spreker herinnerde aan het enthousiasme van zijn voorganger, mr. dr. N. Bolkestein, wie de band tussen de steden zo na aan het hart lag. Bijzondere dank voor de oplos sing van het logiesprobleem bracht hij aan de heren J. Parent en D. A. Huijsse. De heer Brown zei op zijn beurt met verlangen naar deze nieuwe ont moeting te hebben uitgezien en hij hoopte dat de herinneringen, die er aan zouden ontstaan, in de komende jaren zouden voortleven. Ook hij wees op het programma vol sport en ont spanning en besloot met te zeggen, dat de Middelburgers altijd zeker kunnen zijn van een hartelijk welkom in Folkestone. De voorzitter van het uitwisse lingscomité, de heer D. A. Huijsse, zei het spijtig te vinden, dat de Folkestoners zo langzaam zijn in het aanleren van het Nederlands en tussen neus en lippen door herin nerde hij nog even aan enkele spor tieve nederlagen, die de Engelsen hier in het verleden geleden hebben. Hij hoopte, dat iedereen de beste herinnering aan deze sport week zou bewaren endat het weer wat mocht verbeteren. De voorzitter van All Nations Sports en Cultural Association, de heer A. J. S. Clark, hield het voortreffelijk kort. „Is every body happy?" riep hij uit. En als antwoord klonk uit alle Engelse kelen een machtig „YeaM". Bij de aanvang van de ontvangst bood de negenjarige, in Walcherse dracht gestoken. Annelies Huijsse de beide burgemeestersvrouwen een keu rig boeket bloemen aan. VLISSINGEN In de buitenhaven heeft de dubbele overdracht plaats gevonden van het motorvrachtschip „Argo Chios", dat door de N.V. Koninklijke Maatschap pij ,,De Schelde" gebouwd werd voor de Griekse reder John Carras. Nadat op het dek de vlaggen verwisseld wa ren, geschiedden de feitelijke over drachten in de hut van kapitein As- piotos. Namens „De Schelde" droeg ir. C. Kapsenberg, een der directeu ren, met een toepasselijk woord het schip over aan de export-manager van de Nederlandse Scheepsbouw Ex- port Centrale, de heer H. Feninga. De centrale bleef echter slechts ge durende vijf minuten en dan nog sym bolisch in het bezit van de „Argo Chios", waarna de heer Feninga het vaartuig op zijn beurt overdroeg aan de rederij, die was vertegenwoordigd door superintendant T. Lawson. De heer Lawson zei zeer getroffen te zijn door de geest van samenwerking op de werf, waardoor de afgeleverde pro- dukten wel goed moesten zijn. In zijn toespraak wees de heer Kapsenberg nog op de economische exploitatie van de Argo-schepen. waardoor zij des te beter in staat zullen zijn een geducht wapen te vormen in de strijd om de lage vrachttarieven. BOTSING TUSSEN TWEE BROMFIETSEN De Vlissingse dames B. en C. die op de bromfiets reden zijn vrij dag op het kruispunt Pres. Roose- veltlaanRembrandtlaan met elkaar in botsing gekomen. Mevr. B. ver zuimde nl. het verkeers van rechts mevr. C. voorrang te verlenen. Mevr. C. kwam te vallen en liep een shock op. Op medisch advies werd zij per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis ..Bethesda". JUBILARISSEN BIJ „DE SCHELDE" Bij de N.V. Koninklijke Maatschap pij „De Schelde" alhier vieren de vol gende heren hun ambtsjubileum: 40 jaar: J. J. Kokké (Draaierij), C. Gilde (Tekenkamer Machinebouw), C. J. v. Aken (Gereedschapwerkplaats), B. van Belle (Boordmontage machine- fr.), J. H. Wigard (Gereedschapwerk plaats). 25 jaar: B. Marijs (Plaatwerkerij), P. Dingemanse (Afbouw Koopvaar dij), J. J. van de Velde (Reparatie afdeling voor derden) J. Sturm (Ko perslagerij), W. Huson (Tandwiel- fabriek) Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort 7 Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen RayonbeheerderL. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes, Westsingel 98, Tel. 2236. Rayonredacteur-. N. Karhol Redacteur voor Walcheren:J. Maas Rayonbeheerder3. Fait Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0.90; elke regel meer f 0.15. BU plaatsing óók in de Brabantse oplage resp f 1.50 en 0.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. MET PENSIOEN De heren F. van Hoorn van de af deling mobiele kranen en W. Lute van de afdeling beheer gereedschap pen hebben de N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" alhier met pensioen verlaten. De heren J. A. R. Grootjans van de plaatwerkerij en A. Roelofsen van de smeerderij zul len dit bedrijf respectievelijk 15 en 23 augustus vaarwel zeggen in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd. AXEL Dinsdagavond vergadert de raad van de gemeente en zullen door de vroede vaderen niet minder dan 24 punten worden afgehandeld. B. en w. zijn voornemens aan de Polen straat vier panden van elektriciteit te voorzien. Daarvoor wordt een krediet ge vraagd. De bestuurders vragen ook adhesie te betuigen met een motie van de raad van 's Heerenhoek han delende over de veertarieven op de Westerschelde. Gevraagd wordt J. de Visser eervol ontslag te verlenen als onderwijzer van de openbare school. Een onderwijzeres aan de school zal gelijktijdig worden be noemd. Het belangrijkste agendapunt be treft de aanleg van een gemeentelijk sportterrein, waarvoor een krediet van ruim 12.000,wordt gevraagd. Stratenplan 1958 Het gemeentebestuur heeft geant woord op een vraag van de heer Og- gel betreffende het stratenplan 1958 B. en w. merken het volgende op: De Weststraat is onlangs gedeelte lijk herstraat. Het volgende gedeel te van de herstrating kan pas wor den uitgevoerd als de realisering van het saneringsplan Oudewijk kan wor den bereikt. De Gentsevaartstraat komt aan de beurt zodra een belangrijke verbou wing in die straat is voltooid. Aan een betere verharding van de Po lenstraat zal ook het een en ander worden gedaan. De verbetering van de Zeestraat kan pas plaats hebben als enkele verkeerstechnische pro blemen zijn behandeld. B. en w. merken op, dat zij slechts de beschikking over twee stratenma kers hebben, die niet alles kunnen doen. HULST Burgemeester Lockefeer opende Fancy-fair Zaterdagmiddag om 3 uur begon in het St.-Josephpatronaat de fancy- fair, welke was georganiseerd door de stichting Jeugdwerk en waarvan de baten ten goede zullen komen aan het r.-k. jeugdwerk. Op verzoek van de voorzitter van genoemde stichting, de heer Aug. Lockefeer, werd de officiële opening verricht door burgemeester A. L. S. Lockefeer, die zich met een toepasse lijk woord tot de aanwezigen richtte. Spreker loofde het initiatief van de stichting, waarbij hij vooral de na druk legde op het particuliere aspect. Waar het jeugdwerk thans vastere vormen gaat aannemen in Hulst, mag naar de mening van de burgemeester, het gemeentebestuur niet achterblij ven. De heer Lockefeer sprak dan ook de hoop uit, dat zulks op de begro ting voor 1959 tot uitdrukking zal komen. Door het Rad van Avontuur in wer king te stellen opende de burgemees ter hierna op zeer originele wijze de fancy-fair, echter nadat hij de orga nisatoren veel succes had toegewenst. Vandaag, maandag, is het de laat ste dag, dat men de kans kan waar nemen om een (of meerdere) van de prachtige prijzen te bemachtigen. OOSTBURG Grenswijziging Op woensdag 30 juli 1958 komt de raad in openbare vergadering bijeen in het nieuwe gemeentehuis. Behan deld zal worden de door Gedeputeer de Staten toegezonden ontwerprege ling tot wijziging van de grenzen van de gemeenten Oostburg en Schoon- dijke. Voorts komen nog aan de orde, diverse subsidieverzoeken, salariëring van het gemeentepersonee] en de in voering van een werkclassificatie en prestatiebeloning voor de gemeente werklieden. De agenda vermeldt in totaal 14 punten. BENOEMD Tot onderwijzer aan de katholieke lagere school is met ingang van 1 sep tember a.s. benoemd de heer J. M. v. Broekhoven, alhier. Op de kruising Oude Rijksweg- Hoofdstraat te Kruiningen had een aanrijding plaats tussen een bestel wagen van de Firma Visser en Smit, komende uit de richting Bergen op Zoom en een jeep, die kwam uit de richting dorp. De gevolgen waren vrij ernstig Door de hevige botsing kantelde de bestelwagen enige malen om zijn lengte-as waardoor een der inzitten den er uit werd geslingerd. Deze heeft hierbij waarschijnlijk de wagen op zich gekregen, waardoor hij ern stig aan de schouder werd gewond. Overbrenging naar een ziekenhuis in Goes was noodzakelijk, de andere inzittende had slechts weinig letsel. Dokter P. Allewijn verleende de eerste hulp. De bestuurder van de jeep, de heer W. G. van Leeuwen uit Kruiningen, die in dienst van de heer E. A. K. E. van Hootegem melk ver voerde, bekwam geen letsel. Mede door de over de weg rollen de melkbussen veroorzaakte het on geval een hevig lawaai, waardoor ve le omwonenden werden opgeschrikt en snel ter plaatse waren. De bestelwagen kreeg veel schade, de jeep, die geen voorrang verleende en daardoor waarschijnlijk de schuld van dit ongeluk heeft, bleef vrijwel onbeschadigd. GOES Veertigjarig jubilee Vandaag is de heer F. Boogaard, procuratiehouder bij de Rotterdamse bank, 40 jaar bij deze instelling werk zaam en zal hedenmorgen door de directie worden gehuldigd. De jubi laris is al die 40 jaar aan het kantoor alhier verbonden geweest. Kruiningen BENOEMD Tot lerares aan de huishoudschool alhier is benoemd mejuffrouw D. Fioole uit Klundert. Lewedorp Bromfietser gelipt Gisteravond is de 26-jarige heer Bal, die op z'n bromfiets reed, onder 's-Heer Hendrikskinderen geslipt en over de kop geslagen. Aanvankelij" liet het geval zich ernstig aanzien de dokter liet het slachtoffer na St.-Joanna in Goes overbrengen. La ter bleek alles nogal mee te vallen, de heer Bal was al bij bewustzijn ge komen. Een personenauto, bestuurd door de groentehandelaar J. van Peer te Het centrum van belangstelling in het Westduitse dorpje Marktoberdorf vormt op het ogenblik een landbou wer, die voor goed honderd gulden een Amerikaanse wagen van bijna 15.000 gulden kreeg. De wagen behoorde tot voor kort toe aan een Zwitser. Deze kwam met de wagen te slippen, waardoor hij van de weg geraakte en vervolgens op een stuk bouwland belandde. De Zwitser was hierdoor zo teleurgesteld in zijn splinternieuwe wagen, dat hij hem onmiddellijk van de hand deed: voor 150 mark. Breda, reed in de richting Ooster hout. Achterin zaten mej. Hinten en haar zuster, de weduwe W. M. Groe- neweg-Hinten, die met de heer van Peer op weg waren naar de weke lijkse markt in Oosterhout. Ter hoogte van het autokerkhof, ongeveer op de grens van Oosterhout en Teteringen, naderde uit de an dere richting een truck met aanhan ger van de fa. Kraayenbrink uit Rot terdam, bestuurd door C. D. uit die stad. De vrachtwagen zwenkte even naar links en raakte daardoor over de middenstreep, juist op het mo ment dat de Bredase auto passeerde. Deze werd ter hoogte van het ach terportier door de truck geraakt.met het gevolg dat ze om haar as draai de en vervolgens met kracht tegen een boom sloeg. Het achterportier vloog open en de dames Hinten wer den uit de wagen geslingerd. Beiden kwamen in de sloot langs de weg te recht. Mej. Toos Hinten moet vrijwel op slag dood zijn geweest. Haar zuster kreeg een lichte hersenschudding en klaagde over pijn in rug en nek. De bestuurder zelf, die volkomen over stuur was, kwam er met lichte ver wondingen af, evenals een meisje dat naast hem zat. De personenauto, die na het onge luk met de neus in de richting Breda stond, kreeg zware averij. De truck had nauwelijks enige schade. Enkele dagen geleden kochten twee knapen, de 29-jarige Duitser Rolff Karl Max Holler uit Hamburg en zijn Nederlandse vriend Johan Pe trus Duin uit Velzen in de haven van Oostende een oude vissersboot, de O. 797, die daar al enkele jaren lag opgelegd en die dik was begroeid met wier en mosselen. Zij hadden het plan het scheepje naar IJmuiden te varen en het te doen veranderen in een volkomen zeewaardig jacht. De beide knapen hesen hun brom fietsen aan boord, kochten enkele zeilen, ontoereikend om deze vissers boot te bezeilen, herstelden het roer, door een 8 mm „dik" staaldraadje eraan te bevestigen, versterkten de gammele mast met enkele touwen, kochten wat broden en sinaasappe len en aldus „uitgerust" waagde men de overtocht naar IJmuiden over de Noordzee. Met een oude vissersboot, die geremd werd in zijn vaart door de dikke aangroeiing van schelpdie ren en zeewier, een schroef, die vol komen vastzat, dichtgespijkerde lui ken, een motor die niet draaide, on voldoende zeil, geen anker, totaal geen navigatiemiddelen en volstrekt geen kennis van de zee. Twee dagen lang hebben de jonge lui op de Noordzee rondgedobberd zonder feitelijk te weten waar zij zich bevonden. Zaterdag, door de op stekende harde wind, werd het gam mele vaartuig de monding van de Westerschelde ingestuwd en al spoe dig verkeerde de „bemanning" in nood. Een zwarte broek werd in de mast gehesen en dit noodsein werd ontdekt door een loodsboot van het Nederlands loodswezen. Men heeft nog getracht het scheepje op sleep touw te nemen, doch toen enkele trossen afknapten, besloot men de beide knapen over te nemen, hen naar Vlissingen te brengen en het scheepje aan de zee over te laten. Zaterdagavond strandde dit bij Dis hoek en de inmiddels gewaarschuw de politie zorgde ervoor.dat de brom fietsen, plunjezak met persoonlijke eigendommen etc. van boord werden gehaald. Des avonds zijn de beide avonturiers vanuit Vlissingen per taxi naar Koudekerke gereden. Zij zullen trachtten het scheepje weer vlot te krijgen. Omdat enkele kledingstukken over boord zijn gespoeld tijdens het ruwe weer moesten de opvarenden zich gedeeltelijk in nieuwe kleren steken. De jongelui zijn, wanneer het onzee waardige scheepje vlot komt, alsnog van plan er volkomen ontoereikend uitgerust mee naar IJmuiden te va ren.... (Van onze verslaggever) „De KAJ en de VKAJ zijn geen bijkomstige zaak. Zij hebben een die nende taak voor de miljoenen jonge arbeidsters en arbeiders over de gehele wereld, die zich bewust moeten worden van de grote verant woordelijkheid, die in de naaste toekomst op hun schouders gaat rusten. Een bewust worden van hun waardigheid, een uitdragen van de Pauselijke boodschap van vriendschap en broederlijkheid van achting en liefde voor elkaar." Deze grondgedachte lag besloten ln de toespraak van mgr. Cardijn op richter van de kajottersvereniging in België en ondanks zijn hoge leeftijd (77) bezield met een heilig vuur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de arbeidende jeugd, waarvoor hij de gehele wereld rondtrekt en straks op nieuw een wereldreis gaat onder nemen. De ruim duizend jonge arbeid sters en arbeiders uit het diocees Breda luisterden met grote ingeto genheid naar zijn magistraal woord, uitgesproken in de veilinghallen te Oudenbosch waar een grootse bij eenkomst was belegd als sluitstuk van de India-hulpactie. Monseigneur Cardijn schilderde de toestanden in de grote centra van de Aziatische landen waar grote groepen van de arbeidende bevolking op straat leven, lijden en sterven. Spreker deed ook een beroep op de geestelijke en wereldlijke leiding om de arbeidersjeugd met raad en daad bij t« staan, ter oplossing van het grote vraagstuk van deze tijd, n.l. de verdere scholing van de arbeiders jeugd als de lagere school is verlaten. Het kweken van goede en gezonde plaatselijke afdelingen is een eerste eis. Deze moeten, diocesaan, natio naal en internationaal verbonden, de basis vormen voor een gezonde geest b(j de jeugd. Van hoe groot belang deze afdelin gen zijn moge blijken uit het feit, dat volgende maand in New Dehli een in ternationaal congres zal worden ge houden over de wereldproblemen voor de katholieke arbeidersjeugd met als hoofdschotel het vormen van leiders en leidsters, die de jeugd moeten brengen op een hoger geestelijk peil in deze nieuwe tijd van industriali satie, waardoor vele oude waarden worden vernietigd. Het gebeuren werd o.m. bijgewoond door burgemeester B. Funk van Ou denbosch, de heer Jacobs, diocesaan voorzitter van de KAB. aalmoezeniers en adviseurs van de KAJ en andere geestelijken. De dag wat begonnen met een Door een erehaag van vaandels en banieren van de KAJ en VKAJ werd mgr. Jos. Cardijn zondag te Oudenbosch naar het podium be geleid, daarbij vergezeld van kring aalmoezenier pater R engers en plaatselijke aalmoezeniers. plechtige H. Mis in de basiliek te Oudenbosch. Om half twee maakten de drum band van Oudenbosch en de KAJ- drumband van Zevenbergen een rond gang door Oudenbosch, waarbij de onderscheiden afdelingen met vaan del en deputatie meetrokken. Intussen sprak de oud-diocesaan voorzitter van de kajotters, de heer J. v d. Goor uit Amsterdam, in zaal Massar voor de oud-kajotters en de werkers van het eerste uur dezer jeugdbeweging. Hij schetste daarbij de betere sociale omstan digheden van het ogenblik waarin de jeugdigen thans kunnen werken. De geestelijke verlatenheid is gro ter geworden, aldus spreker. Hij deed daarom een beroep op de oud-kajot ters om die jeugd spontaan tegemoet te treden en hen bij te staan in hun pogen zich geestelijk meer te ont wikkelen, zodat zij straks mede in staat zijn te consolideren wat door de strijdende organisaties is bereikt. Een ontspanningsprogramma, ver zorgd door de afdelingen in de kring Oudenbosch vulde een groot deel van de namiddag. Een bal-champètre op het veilingterrein sloot de grootse dag. Op zeer originele wijze heeft de directeur-geneesheer van het St.-Eli- sabethziekenhuis te Sluiskil de naar hem genoemde inrijlaan aan de zijde van de Pierssenspolderstraat, inge wijd. Dr. C. Ramselaar en zijn echtge note met de waarnemend chirurg dr. Tjeenk Willink trokken aan het hoofd van de bontste stoet, die Sluiskil ooit gezien heeft, vanuit de uitrit in de Kerkstraat naar de nieuwe inrijlaan. Zij werden gevolgd door het bijna vol tallig bestuur en personeel. Een wagen 'zonder veren) met daarop een wonderlijk uitgedoste pa tiënt werd holderdebolder van da trappen gereden. Personeel in de meest wonderlijke verkleding, op am bulances, kruiwagens met „zieken", en alles wat maar in een ziekenhuis als vervoermiddel wordt gebruikt met de vreemdste vracthen gingen in de stoet mee. Zelfs een geit, die voor die avond als mascotte diende, werd niet vergeten. Dr. Tjeenk Willink, die dit hele feest had georganiseerd bleef zijn ambt getrouw door met de mees te zorg alle ongerechtigheden van de weg te verwijderen. Tenslotte moet toch zeker in en om een ziekenhuis alles schoon ziin. De Dr. Ramselaarlaan was tot op dat ogenblik gesloten door een ver- bandlint en nadat dr. Tjeenk Willink had getracht duidelijk te maken hoe moeilijk het wel was een passende naam voor deze laan te vinden, ver zocht hij dr. Ramselaar tot open stelling over te gaan. Hij overhandig de hem hiervoor een schaar van bij zondere vorm en afmetingen. De geneesheer-directeur voldeed heel graag aan dit verzoek. Daarna trok de zotte stoet naar de tuin, waar bij de tonen van allervrolijkste mu ziek en feestverlichting de erewijn werd rondgediend. Vele patiënten sloegen van achter de gordijnen dit feest lachend gade. Actie Vrije Veren Schouwen-Duiveland doet ook mee De voorzitter van het Zeeuwsch- Vlaamse actiecomité Vrije Veren, de heer H. Colsen, had zondagmorgen een onderhoud met twee bewoners van Schouwen en Duiveland (hun naam wilden zij nog niet noemen), die het voorlopig actie-comité voor dit eiland vormen. Zij deelden na het onderhoud mede, dat zij één dezer dagen in Zierikzee een vergadering zullen beleggen om tot de oprichting van een definitief comité te komen. Wanneer dit plan slaagt zal dit co mité te Goes een samenkomst heb ben met het Zeeuwsch-Vlaamse. Daar na zal de heer Colsen worden uitge nodigd te Zierikzee op een bijeen komst het woord te voeren. De heer Colsen deelde verder me de, dat dit onderhoud heeft plaats gehad zonder de aanwezigheid van de overige actie-comitéleden. „Voor zo ver ik aan de bezoekers uit Schouwen en Duiveland toezeggingen heb ge daan, hoop ik dat mijn collega's dit zullen goedkeuren", zo zei de heer Colsen. Beide Schouwenaren zullen a.s. woensdag eveneens op de Statenzit- ting te Middelburg aanwezig zijn. Na in de afgelopen week de broeksriem nóg nauwer te hebben aangehaald omdat vorige week za terdag de proviandering volledig werd stopgezet, nadat zij nóg enke le van hun moeilijk te missen spul len naar de lommerd hadden ge bracht, zijn zaterdagavond vijftien bemanningsleden van het Griekse vrachtschip Norlanda, dat sinds be gin van dit jaar in de haven van Vlissingen aan de ketting ligt. op de trein gezet, richting noord-Grie kenland. Hoe zij thuis moeten ko men, in zuid-Griekenland, waar het merendeel woont, is hun zaak. Hoe zij de drie dagen lang durende treinreis door moeten komen, is hun zaak. Hoe zij hun achterstallige ga ges van een jaar uitbetaald krij gen, is hun zaak. Wat zij tegen hun vrouw of ouders moeten zeggen, is eveneens hun zaak. Zij werden op de trein gezet met een lege maag want zaterdag hebben zij niets meer gegeten met een reiskaartje en een reissom van vijftig gulden, verstrekt door de gemeentelijke dienst van sociale zaken uit Vlis singen, mét hun armzalige resteren de bezittingen gepakt in een oude koffer of kartonnen doos, mèt de plunje, die zij nog droegen en die voornamelijk bestond uit blauw keeper werkgoed. En in hun handen een verklaring, dat zij recht hadden op ruim één jaar gage. En hierdoor is een triest eind gekomen aan het even trieste verblijf van deze Griek se zeelui op de Norlanda. Morgen, dinsdag 29 juli, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 1.42 en 14.10 uur, te Terneuzen om 1.09 en 13.36 uur en te Vlissingen om 0.44 en 13.07 uur. (Advertentie) reeds meer don 50 jaar de bougie voor iedere motorl Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475 A'dam Tel. 86211 -Tele* 12282 GOES Grand: Tarzan en de verloren safari, 14 j. MIDDELBURG Electro: De ontem- baren, 18 j. Schouwburg: Strijd tegen verdovende middelen, 18 j. VLISSINGEN Alhambra: In de scha duw van de misdaad, 14 j.Luxor: Ko ning voetbal, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De graaf van Monte Christo, 14 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Afscheid van de wapenen. 18 j. met voorbeh. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 U.: Het gekkenbal, als voorfilm Verrader lijke pijlen. AXEL Het Centrum 8 uur: Contra bande en moord, 18 j. m. enig voorbeh. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Zonder jou kan ik niet leven, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ber- nadette, a.l. TERHOLE Wed. de Cock 6,30 uur: Dansen. Café Centrum 3.30 u.: Schietinf TERNEUZEN Luxor 8 uur: Fernandel weet 't te verkopen. SAS VAN GENT olympia: De gevaar lijkste leeftijd voor een meisje. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Sayo- nara, 14 j. van En| Nasser 2ich bei hem dr< Vuurtje van wei jes en nu tot i

de Stem | 1958 | | pagina 2