BIJ: N Druk diplomatiek overleg bracht nog geen beslissing üriïfant' Wonderland" geopend Zeeuwse Staten Nieuwe Amerikaanse kunstmaan draait Wat doen Provinciale Unieke vlucht van blauwe duivin (A. Dusee, Tilburg) uit DAX 2.98 4.95 10.90 Sovjet heeft plan gereed Turken willen troepen op Cyprus hebben 1.49 1.95 1.95 1.35 Commissarissen en waarnemend president-directeur afgetreden Kunstenaars uit Kongo verlaten Expo Dr. Otto John vrijgelaten Na steekpartij overleden 10 iit itoen STOFFEN ing itoentjes STOFFEN stoffen DAGBLAD VOOR ZEELAND Indien diplomatie faalt, militaire actie tegen N. Guinea Ongeval in circus Strassburger Vele arrestanten vrijgelaten Tijdelijk regen dat tot nog toe met een Tweede marinier VS in Libanon gedood Raket naar de maan Tweede Kamer wacht in spanning op veren-debat in Zeeland De moeilijkheden bij Excelsior Auto en koningspoule voor eigenaar Dockers doen beroep op prins Rainier dsche inker- rdam kunnen voor •ansport van cokes, ploegendienst (als nz.) moeten dienst held. geschiktheid is na hrieksarbeider mo- ian f 79.46. itie van 2% en de repen. Voorts wor- eval verhoogd met ntinudienst en met le mouwen wil ste- voorzieningen een den. l te zenden aan de mer 333, stadhuis, procent VER- ns voordeliger! prachtig en regen- litstekend 2.50 huls- 1- EN OP ZOOM 98e JAARGANG No. 22819 Pitgave N.V. Uitg. Mfl. Neerland!*. Directeur: S. H. B. Brad er. Hoofdredacteur: J. J. H. A_ Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Don gen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rech ter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. TeL 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 Voor God. Koningin en Vaderland Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwst 38 JULI 1958 Abonnementsprijs T T.p« kwar» taal, 8.20 per post, 0.54 per weeSfc Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 ct. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0.35 per mm (Ing. Med. 0.85). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Na een weekeind van bijzonder druk diplomatiek verkeer, is het Westen toch nog niet tot een eensluidend standpunt gekomen met betrekking tot een topconferentie over het Midden-Oosten. De Gaulle houdt vast aan zijn standpunt: voorkeuT aan een con ferentie van regeringschefs van de voornaamste belanghebbende landen (ergens in Europa) boven een speciale conferentie van de Veiligheidsraad (in New-York). Naar gisterenavond laat ver luidde, zou De Gaulle met de kleine Westeuropese landen waaronder Nederland contact opnemen om ook hun stem te laten horen. MacMillan, de Engelse premier, is akkoord met het voorstel van Kroestjev. Hij stelt, dat de Veilig heidsraad zelf moet beslissen, welke landen voor het overleg worden uit genodigd. Eisenhower neemt eenzelf de standpunt in, maar stelt tevens vast, dat nog niet gebleken is, dat een topconferentie thans geschraagd zou worden door een algemeen stre ven erheen. De grondige voorbereiding voor die conferentie is voor de Russische pers en radio aanleiding om te spreken over „verraderlijke foefjes", die het Westen gebruikt om de topconferen tie te vertragen Rusland zou, naar UPI in diplo matieke kringen in Londen ver nam, reeds een plan voor het Midden-Oosten gereed hebben. Het wenst voor Libanon en Jor danië een oplossing als in 1954 voor Indo-China werd aanvaard: terugtrekking der Amerikaanse en Engelse troepen en vorming van een kleine internationale commissie die toezicht moet hou den op het naleven van een te sluiten non-interventieverdrag en op het houden van vroege verkie zingen in beide landen. De Russen blijven tegenstander van het stationeren van een UNO-troe- penmacht of een groot waarnemers korps in het Midden-Oost&n. De Sovjet-regering heeft er in een nota bij West-Duitsland op aange drongen effectieve maatregelen te nemen opdat Westduits grondgebied niet wordt gebruikt als basis voor agressie tegen de „Arabische staten die hun vrijheid en onafhankelijkheid wensen te handhaven." Dit bericht het Sovjetpersagent- schap Tass. ADOLF BORMANN, zoon van de be kende Nazileider, is zaterdag te Inns- pr^ster gewijd. Hij ver blijft nog een jaar aldaar en vertrekt dan naar de missie. KONINGIN ELIZABETH van Enge land heeft haar zoon, prins Charles, verheven tot „prins van Wales". De Prins wordt daardoor tevens ridder m de Orde van de Kouseband. IN HET ZIEKENHUIS van Nagasaki is een zeeman overleden aan de ge volgen van radio-actieve stralen- Hij is de twaalfde van dit jaar, die in Nagasaki aan deze ziekte stierf. MISS COLUMBIA is tot „Miss Uni verse" gekozen. Onze landgenote Co- rine Rottschaefer kwam niet in de fi nale. DE DOORVAARTGELDEN van het Suezkanaal hebben Egypte in de pe riode 1957-'58 een bedrag van veertig miljoen pond opgeleverd. DR. KORTENHORST is op 13 augus tus tien jaar voorzitter van de Twee de Kamer. Hem wordt 's middags in het gebouw van de Kamer een recep tie aangeboden. ALLE SOVJET-strijdkrachten hebben thans Roemenië verlaten, zo meldt radio-Boekarest. IN CUBA zijn zaterdag, op de vijfde verjaardag van de „26ste juli"-bewe- ging van Fidel Castro, 75 opstande lingen gedood, aldus is officieel in Havanna meegedeeld. EEN 35-JARIGE handelaar uit Zeist heeft in Den Haag vijf bromfietsen gekocht met ongedekte cheques. La ter verkocht hij ze tegen lagere prij zen. De man is gearresteerd. DERTIG LEDEN van de coöperatie ve bergingsvereniging Renate Leon- hardt hebben besloten over te gaan tot liquidatie der vereniging. Dulles, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, heeft tijdens zijn bespreking met Adenauer „vol ledige opheldering bereikt over de motieven en intenties" van beide re geringen. Met betrekking tot erkenning van het nieuwe Iraakse bewind zal het Westen een afwachtende hou ding aannemen, zo werd te Bonn en later in Londen vernomen. In Londen heeft Dulles, alvorens gis terenavond de besprekingen te be ginnen met de ledenstaten van het Pact van Bagdad, nog met MacMil lan geconfereerd. Als plaats van een topconferentie houden beide staatslieden het op New York. Zij zouden tevens besloten heb ben het Pact van Bagdad te hand haven, ondanks de onzekere houding van Irak. De houding van Irak met betrek- Dreigement ISasoetion De chef-staf van het Indone sische leger, generaal-majoor Nasoetion, heeft meegedeeld dat indien de diplomatie faalt in het geschil tussen Nederland en In donesië inzake westelijk Nieuw- Guinea, de militaire weg zou worden gevolgd aldus heeft het Indonesische persbureau Anta- ra bericht. Vele doden Opstandelingen hebben woensdag omstreeks middernacht een grote aanval op hun voormalige hoofd stad Boekittinggi in West-Sumatra gedaan. Zij werden echter donderdagochtend vroeg door regeringsstrijdkrachten teruggeslagen, aldus een communiqué van het Indonesische leger dat gis teren te Djakarta is uitgegeven. De aanvallers, die tot dicht bij het voornaamste spoorwegstation in het centrum van de stad wisten door te dringen, verloren 187 doden. In een bericht uit Menado op Noord-Celebes wordt gemeld, dat een compagnie opstandelingen enige dagen geleden een aanval heeft gedaan op Tondano. Zij werden echter door re geringsstrijdkrachten teruggeslagen. king tot het Pact van Bagdad is of ficieel nog onzeker. Brigade-generaal Kassim heeft verklaard, dat er nog geen besluit genomen is over het mo gelijk terugtrekken van zijn land uit het Pact. In Libanon In Libanon was alles betrekkelijk rustig. De hoop echter, dat de verkiezing van een nieuwe president aldaar een einde aan de onrust in het land kan maken, is aanzienlijk gedaald, door de verklaring van een der re bellenleiders. Salam, dat de „natio nale revolutie niet zal toestaan dat presidentsverkiezingen worden ge houden onder Sjamoen en onder druk van buitenlandse troepen." Eerst zouden die troepen moeten worden teruggetrokken. Een ongeval in het circus Strass burger te Scheveningen bij het draad nummer van Bob Gerry heeft gis terenmiddag wel wat schrik veroor zaakt maar gelukkig bleken de gevol gen niet zo ernstig. In een ogenblik van onzekerheid heeft een van de meisjes van de groep van zes, die een piramide van drie hoog had ge vormd. een misstap gemaakt, waar door alle zes naar beneden dreigden te vallen. Vier wisten zich aan de draad op te vangen, de artieste, die misstapte, Irmgard, en Helga, die boven in de piramide stond, vielen echter zeven meter naar beneden. Bij onderzoek in het ziekenhuis is geble ken, dat de artiestes alleen wat uit wendige kneuzingen hadden opgelopen en met een paar dagen tot een week zal de hele troep weer normaal kun nen werken. Dr. Kutchuk, de leider der Turkse minderheid op Cyprus, heeft de Brit se premier MacMillan en de Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken Foster Dulles telegrafisch ver zocht toestemming te geven voor het „onverwijld landen van Turkse troe pen op Cyprus", die tot taak zouden moeten krijgen de „levens der Tur ken te beschermen en te verzekeren, dat communistische agenten niet de kans krijgen door te dringen in de bases van het eiland." Griekenland heeft bij de Verenigde Naties geprotesteerd tegen de massa arrestatie van Griekse Cyprioten op Cyprus. Er waren 1.700 Grieken in hechte nis genomen tegen 50 Turken, „onder wie geen enkele vooraanstaande fi guur". Volgens Griekenland toont dit aan, dat „de koloniale autoriteiten discriminatie toepassen." Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt zondag- avond 23.15 uur: J Overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk regen en een kans op onweer. Matige tot krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Iets war- mer, vooral in het zuidoosten van het land. Verwachting van het Belgische t Weerkundig Instituut: Lichte tot matige wind. daarna vrij sterke S wind uit zuidoost tot zuidwest. Zwaarbewolkt tot betrokken. J Vanuit het westen kans op enkele opklaringen. I Vandaag: zon onder 20.31 uur. Maan op 18.45 uur. S Morgen: zor op 4.56 uur. Maan onder 3.47 uur. In een grote elliptische baan, die op zijn laagste punt ruim 284 en op zijn hoogste ruim 2201 km van de aarde is verwijderd, cir kelt thans de „Explorer IV", de „Vierde Verkenner", rond de aarde. Deze Amerikaanse aardsatelliet heeft een omlooptijd van 112 minuten en, naar schatting van de geleerden die hem afvuurden, een levenstijd van enkele jaren. De Vierde Verkenner is zaterdag door het Amerikaanse leger afge vuurd van de raketbasis Cape Ca naveral. Het projectiel weegt onge veer 17,5 kg. is kogelvormig, 2 me- ter lang en 15 cm in doorsnee en is werd afgeschoten. De ontwerper van de raket is de Duitse raketgeleerde dr. Von Braun. De omloopbaan van de satelliet zal aaTerenJ.tussen de 51 graden noo?i te prn6nnH 6" 51 graden zuiderbreed te, en onder andere ook over Azia tisch Rusland passeren. De uitzen dingen van de zenders in de Vierde Verkenner" zijn reeds op verschillen de plaatsen opgevangen. Het instru- mentarium is in staat nauwkeurige gegevens te verzamelen over de ra- dio-activiteit in het heelal en zal aan zienlijk zuiverder functioneren dan de instrumenten in zijn voorgangers de nummers I en III. De twee radio- Een Amerikaanse marinier is giste renmiddag in de omgeving van het vliegveld. Beiroet gedood. Volgens een woordvoerder van de bevelhebber der Amerikaanse troepen in Libanon kan de dood van de mari nier zijn veroorzaakt door een ver dwaalde kogel der rebellen. Hij voeg de hier echter aan toe, dat de opstan delingen weliswaar in de nacht van zaterdag op zondag schoten hebben gelost, doch dat dit gisteren, na het aanbreken van de dag, niet meer het 'gevsl is geweest. zenders van de nieuwste kunstmaan werken op 108 en op 108.3 megacy cles. Er vliegen op het ogenblik vier sa tellieten om de aarde: de Verken ners I en IV van het Amerikaanse leger, de Vanguard I van de Ameri kaanse marine en de in vergelij king met de Amerikaanse kunstma nen reusachtige derde Spoetnik van de Russen, die volgens radio-Moskou gisteren haar duizendste baan om de aarde beschreef. Inmiddels echter zijn circa 100 Griekse Cyprioten, die dinsdag j.l. uit veiligheidsoverwegingen door de Brit ten in Limassol werden gearresteerd, op vrije voeten gesteld. Zij zeiden te gen verslaggevers dat zij na onder vraging waren vrijgelaten. 36 van de 52 Grieks-Cyprische vrou wen. die donderdag in het gebied van Nicosia waren gearresteerd, zijn eveneens in vrijheid gesteld. Sir Hugh Foot, de gouverneur van Cyprus, heeft zondag weer een be roep op de leiders van de Turkse en Griekse gemeenschap op het eiland gedaan om hun invloed te gebruiken voor het herstel van de vrede. Ook de 46-jarige Grieks-Cyprische journalist George Hadjinicolaoe, hoofdredacteur van het vooraanstaan de Cyprische dagblad ..Eleftheria", die elf juli j.l. tot een half jaar gevan genisstraf werd veroordeeld, is op last van gouverneur Foot vrijgelaten. Hadjinicolaoe werd veroordeeld, omdat hij geweigerd had een belofte af te leggen dat hij geen artikelen zou publiceren, die naar het inzicht van het Britse bestuur „waarschijn lijk verstorend zullen werken op de openbare orde." Hij is nu vrijgelaten, omdat de hoofdredacteuren van Griekse en En gelse bladen op Cyprus hadden ver klaard, dat zij bereid zijn hun best te doen om een einde te maken aan de wrijvingen cn het bloedvergieten tus sen de Turkse on Griekse gemeen schap op het eiland. Hadjinicolaoe heeft zich bij dit besluit aangesloten. Ondanks deze milde maatregelen zet de strijd tussen Turken en Grie ken zich scherp voort. Gisteren wer den tal van brandstichtingen op het eiland gemeld. Er vielen nog drie do den. In Eindhoven is zaterdagmiddag weer „Wonderland" voor enkele weken geopend. Jonge heren der schepping ontzagen zich niet om het keukenschort om te doen en bak ten met de ware vereiste virtuosi teit pannekoeken, die gretig aftrek vonden. Tussen 15 en 19 augustus, als de maan het dichtst bij de aarde is, gaat de Amerikaanse lucht macht vanaf Cape Canaveral proberen een raket naar de maan te zenden, zo is uit be trouwbare bron in Los Angeles vernomen. De proef zal genomen worden met een drietrapsraket, uitgerust met een Sonde-apparaat dat instrumenten bevat voor het seinen van gegevens over de maan naar de aarde. Op 17 augustus is de maan het dichtst bij de aarde, op een afstand van ongeveer 320.000, kilometer. Men schat, dat het Sonde'-apparaat twee (Van onze parlementaire medewerker) Men kan er wel van op aan, dat de beslissing van minister Algera om de beide moties-v.d. Heuvel en Westerhout naast zich neer te leggen, zo spoedig mogelijk in de Tweede Kamer opnieuw de aandacht zal krij gen. Dit zal waarschijnlijk wel gebeuren, voordat de begroting van Verkeer en Waterstaat tegen het einde van het jaar op nieuw in behandeling komt. Opvallend is, dat het gehele kabinet de minister blijkbaar steunt. Men neemt in Den Haag aan, dat het schrijven van minister Algera aan G.S. van Zeeland gebaseerd is op een beslissing, die in het kabinet is geno men. In Den Haag blijft men redeneren, dat op een begroting van 1958-59, die de acht miljard wel zal overtreffen, het bedrag van 1.75 miljoen voor de Zeeuwse veren een naar verhouding geringe zaak is. De minister had in de Tweede Kamer al met belasting verhoging gedreigd als de Kamer zijn wil zou willen doordrijven. Hij zei, dat men niet alle posten van de be groting geïsoleerd kan bekijken en dat het samenstelsel van al deze pos ten een grote rol speelt. Wij citeren nog het volgende uit zijn rede: „Gezien de huidige situatie voorzie ik in de toekomst (met soort gelijke beslissingen) nog heel wat moeilijkheden" Men leidt hieruit in Haagse kringen af, dat de nieuwe begroting, waar over het kabinet thans beraadslaagt, wel weer heel weinig ruimte zal la ten en dat de regering meent, even tuele eisen van de Kamer, wanneer die na het zomerreces herhaald zou den worden, aan de hand van de nieuwe cijfers te kunnen bestrijden. Het is thans de vraag wat de Prov. Staten van Zeeland zullen doen, die woensdag a.s. bijeenkomen. Zal men daar de brief van minister Algera aan G.S- voor kennisgeving aanne men Het is nauwelijks te veronder stellen, dat men zich zo passief zal gedragen. De houding van de Staten is voor het verdere verloop van zaken niet zo onbelangrijk. Zou den de Staten deze brief zonder een woord van protest slikken, dan maken zij het de volksver tegenwoordiging in Den Haag bij haar verzet niet gemakke lijker. Behalve voor het parlement is een initiatief van Prov. Staten ook van belang voor de houding van Gedepu teerde Staten, die reeds hebben laten weten, dat de verantwoordelijkheid geheel bij de minister berust. Gede puteerden zijn het, die met de minis ter de overeenkomst over de nieuwe tarieven hebben gesloten. Het is in dagen nodig zal hebben voor de reis.Den Haag niet helemaal duidelijk, in Commissarissen en waarnemend president-directeur van de N.V. Me- taalbuizenfabriek Maatschappij Ex celsior te Schiedam hebben bij hun aanstelling uitdrukkelijk gesteld, na verloop van een korte door hen be dongen oriëntatie-periode te zullen mededelen, of zij zich daarna tijde lijk beschikbaar zouden willen stel len. Zij zijn thans tot de conclusie gekomen, dat een basis voor conti- nuëring van het bedrijf alleen kan zijn te vinden in maatregelen, welker uitvoering aanmerkelijk meer tijd zal vragen dan waartoe zij zich van de aanvang af beschikbaar hebben willen stellen. Onder deze omstandigheden me nen commissarissen en waarnemend president-directeur hun taak niet verder te moeten uitoefenen. Zij hebben daarvan mededeling ge daan zowel aan de houders van pre ferente aandelen als aan de trustees, bedoeld inhet communiqué van 28 juni 1958 van de commissie, inge steld bij besluit van de algemene vergadering van aandeelhouders van 23 mei 1958. Daar de directie haar werkzaamheden had hervat, is, in afwachtig van nadere regelingen, in de dagelijkse leiding voorzien. De Rotterdamse Bank blijft voors hands bereid de regelmatig binnen komende en naar haar menig daar voor in aanmerking komende orders te financieren, op de wijze als tot dusverre is geschied. (Eigen nieuwsdienst) Er is een unieke prestatie van een blauwe duivin te melden. Na onlangs de eerste prijs te hebben veroverd in de St. Vincent- vlucht, verrichtte zij in de zo pas achter ons liggende race uil Dax eenzelfde prestatie. In de geschiedenis der grote duivencon- coursen moet dit als een unicum worden beschouwd, een pres tatie van wereldformaat. nog niet over zijn uitgepraat. Nog een kleine technische bijzon derheid: in de St.-Vincentvlucht werd de duivin om 7.20 op het hok gemeld, in die van Dax ongeveer twintig kilometer korter presteerde de vierjarige blauwe het om nog 22 mi nuten eerder binnen te vallen. Ver leden vrijdag zijn de deelnemende duiven om een uur gelost. Tweede prijswinnaar is geworden J. Minnaar te Krabbendijke, die zijn duif om 7.20 in de tuin zag lopen; hij won een televisietoestel plus nog een prijs. Derde werd Jos. Straatman uit Eindhoven, met eveneens een televi sietoestel. Vierde prijswinnaar is van Dijk uit Heeze, die in St.-Vincent de tweede prijs veroverde. J. van Oosterbosch uit Hoensbroek won in de zogenaamde tweede serie op zijn beurt een televisietoestel. In de af deling boven de zgn. 1010-kilometer- lijn legde J. van K"rpen uit Rosma len beslag op de tweede auto. De blauwe duivin, een vierjarige, afkomstig van de bekende Bel gischeduivenexpert Maurice Del- oar uit Ronse, behoort toe aan de ritiaJ'l9e A-Dusee uit Tilburg en diens zoon die men hierbij op de toto ziet afgebeeld. Zaterdagmiddag om 6 uur 58 min zagen zij de geHefde blauwe op hei hok neerzeilen. Het betekende, dat met de prijzen, gewonnen op St.- Xnnn ii.iH6 sl<?rdlge som van circa 25.000 gulden bij de familie Dusee binnen was gevlogen. Vijfentwintig duizend gulden winst in twee vluch- tenhet is nooit eerder vertoond en men zal er in duivenkringen voorals- hoeverre daarbij G.S. wellicht minder gelukkig hebben gemanoeuvreerd. Minister Algera heeft zich in de Ka mer wel herhaaldelijk beroepen op deze overeenkomst. Hij is zowel in de Eerste als in de Tweede Kamer fel opgekomen tegen beweringen, dat hij G.S. bij het sluiten daarvan onder druk zou hebben gezet. Tijdens het debat op 9 juli bij de in terpellatie-Verkerk is niet naar voren gekomen, dat er ontevredenheid be staat over de wijze waarop G.S. van Zeeland voor de minister zouden heb ben gecapituleerd- In de wandelgan gen echter werd er wel over gespro ken. Mogelijk brengt het debat in de vergadering van Prov. Staten van woensdag ook hierover iets meer aan het licht. De Kongolese kunstenaars en am bachtslieden, die dagelijks voor stro hutten werkten in de tropische tuin van het Kongolees paviljoen op de wereldtentoonstelling te Brussel zijn naar hun vaderland teruggekeerd. Waarschijnlijk zullen er geen vervan gers uit Kongo komen, zodat de hut ten voortaan leeg zullen blijven. Het Belgische blad ,,de Standaard" schreef zaterdag, dat deze kunste naars en ambachtslieden kennelijk zijn teruggekeerd door de schuld van bezoekers, die de negers scheldwoor den toeriepen. Ook hebben kinderen bananen naar de Kongolezen ge gooid, „zoals men dat met de apen doet." Volgens het blad voelden de ne gers zich diep vernederd door deze en dergelijke gebeurtenissen. Het blad wijst erop, dat, volgens de officiële lezing over het vertrek van de Kongolezen, deze mensen zijn vertrokken, omdat zij slechts voor een verblijf van korte duur naar de wereldtentoonstelling waren geko men. Dr. Otto John, voormalig hoofd van het Westduitse bureau ter ver dediging van de grondwet, die 22 de cember 1956 wegens hoogverraad tot vier jaar dwangarbeid was veroor deeld. is gisteren, in opdracht van president Heuss, op vrije voeten' ge steld. De vrijlating is geschied na een beroep om clementie, dat de ver dedigers van John op de president hadden gedaan. Johns straf was in mindering ge bracht met een jaar voorarrest, zo dat hij normaal eind 1959 op vrije voeten was gekomen. De thans 49-jarige John was 20 juli 1954 uitgeweken naar Oost-Duits- land, waar hij met de Oostduitse re gering heeft samengewerkt. Hij viel de regering-Adenauer aan en beweerde, dat de Nazi's steeds meer invloed in West-Duitsland kre gen. In december 1955 keerde hij plot seling naar West-Duitsland terug, door de wijk te nemen naar West- Berlijn. In de binnenstad van Nijmegen, In de Priemstraat, is bij het uitgaan van de cafés bij een vechtpartij de 36-ja- rige H. C., vader van twee kinderen, gedood. Het slachtoffer kreeg woor den met een oude kennis van hem. Omstanders mengden zich in deze twist, toen op een gegeven ogenblik C. met een mes een steek in zijn buik werd toegebracht. C. viel neer en de politie liet hem per auto-brancard naar het Canisius-ziekenhuis over brengen. Onderweg blijkt de man aan de steekwonde te zijn overleden. De politie heeft een verdachte ge arresteerd, die echter nog geen be kentenis heeft afgelegd. Sir Bernard en lady Docker hebben een beroep op prins Rainier van Mo naco gedaan de maatregelen ongedaan te maken, waardoor het echtpaar de Rivièra niet meer mag betreden. De echtgenote van de Britse in dustrieel heeft in april jl. een papie ren vlaggetje van Monaco verscheurd. Met haar echtgenoot werd zij wegens belediging uit het vorstendom en, op grond van een verdrag tussen Monaco en Frankrijk, uit de Franse departe menten aan de Rivièra verbannen. De Dockers bevinden zich thans aan boord van hun jacht nabij de Rivièra. De officier van justitie te Napels heeft verklaard in cassatie te zullen gaan van het vonnis van een gerechts hof te Napels, dat lady Norah Docker vrijsprak van de haar ten laste geleg de belediging van een douane-ambte naar.

de Stem | 1958 | | pagina 1