Geen roosje zonder Dorus Yierdaagseleger toegejuicht en onder bloemen bedolven Slechts vier uitvallers in Vierdaagse van Apeldoorn PIETER DE JONGH (BEETJE MISKEND), LUI GELEGEN IN STOEL, VERTELT VAN DE TOUR Negentien mille beschikbaar voor Kanaal-zwemrace 13 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 26 JULI 1938 13 Warm, héél warm Tranen in de ogen Iedereen tevreden EXAMENS Rijstebrijberg Scarlet Pimpernel was weer vroeg Duivenkroniek van „Den Bruinen' aanbestedingen markten watfrstanden NIJMEGEN, vrijdagavond. Eind goed al goed. En het was goed! De laatste dag van de 42e Vierdaagse van Nijmegen is een ware feestdag geworden voor het grote, geestdriftige legioen van majoor Breunese. En wanneer wij spreken van een legioen, dan denken wij niet in eerste instantie aan die ruim dertienduizend dappere wandelaars, die, regen en koude ten spijt, vier dagen lang hun tocht hebben volbracht, neen. Eerder doelen wij dan op de vele tienduizenden die jaar in jaar uit, op de laatste vrijdag van juli naar Nijmegen plegen te trekken om de enthousiaste deelnemers met ovaties en bloemen te eren en te steunen. Het legioen was er weer. Al heel vroeg hadden duizenden zich van een goed plaatsje verzekerd om de intocht van de wandelaars door de lange St. Annastraat te kunnen gadeslaan. Voor de oude, statige huizen stonden don derdagavond al de stoelen en banken, de gereserveerde zitplaatsen voor deze laatste dag van de Vierdaagse. Van de 13.132 deelnemers hebben er 12.682 deze 42e Vierdaagse uitgelopen. Het aantal uitvallers is relatief gezien lager dan ooit. Slechts 450 tip pelaars zullen ditmaal hun Vierdaagse-kruisje niet krijgen, dat is nog geen 3,5 pet. van het aantal gestarte wandelaars; ondanks dat slechte weer zelfs een laagterecord. Op de vierde en laatste dag hebben maar 21 waudelaars de strijd tegen vermoeidheid, blaren en stijve spieren moeten opgeven. Het is dus een triomftocht gewor den vanaf Malden, op 10 km van Nij megen gelegen. Maar daarvóór wa ren op deze eerste echt zomerse dag de wandelaars de moeilijkheden niet bespaard gebleven. Want toen de zon in de morgen kracht begon te krij gen, werd het warm, heel warm. Tot Grave ging het nog, maar daarna verlangden de duizenden toch echt wel naar wat schaduw. Tot op de Mooksebaan hebben zij echter moe ten wachten. Toen pas konden zij marcheren onder de beschutting van de bomen. De stemming zat er echter al di rect in, dat is nu eenmaal traditie. Zonder morren aanvaardden de tip pelaars voorts, dat de pontonbrug bij Cuyk een kwartiertje te laat open ging. Zelfs begonnen de „vijfenvijfti gers" vervolgens nog welgemoed aan een omwegje van 15 km over Gennep en de Plasmolen, dat nu eenmaal noodzakelijk is om voor hen de „wan- delmaat" vol te maken. Na de Plas molen en Mook kwamen bij de Mo lenhoek alle parcours weer samen. Ze waren onvermoeibaar. Niet al leen die 13.000 deelnemers, ook de vele tienduizenden kijkers langs de kanten van de weg kwamen niet tot rust. Steeds weer klaterde het ap plaus op. Evenals verleden jaar was het de kleine, kittige groep van Israël, waar naar de sympathie in het bijzonder uitging. Bedolven onder bloemen, met tranen in de ogen van ontroering, hebben de donkere, charmante meis jes uit Israël die laatste kilometers afgelegd. Hun Israëlische liederen, waaruit hun levenslust en zelfverze kerdheid zo duidelijk blijkt, klonken in de St. Annastraat luider dan ooit. Maar ook de andere groepen kre gen hun hulde. De Zwitserse Alpenja gers met hijn typische lichaamshou ding, de bijzonder fitte Belgische para-troopers, de Duitse detachemen ten, de vele Nederlandse en Engelse troepen, zij alle werden spontaan be groet en bijna onder de bloemen be dolven. Een bijzonder hartelijk applaus kre gen de mannen van de Stoottroepen, die werden voorafgegaan door hun mascotte, een geit met het wapen van het regiment op het rugdek. Werkelijk, iedereen was tevreden op deze laatste dag. De wandelaars omdat zij hun vierdaagse-kruisje ver diend hadden, majoor Breunese om dat het aantal uitvallers een laagte record betekende, ir. C. Staf, de mi nister van oorlog en marine, omdat de Nederlandse militairen ditmaal zo'n voortreffelijk figuur hadden ge slagen, dr. Avenarius, hoofd van de geneeskundige dienst, omdat de man nen van zijn dienst zich hoofdzake lijk hadden kunnen beperken tot het behandelen van blaren en stramme spieren, omdat ernstiger gevallen, dank zij de over het algemeen serieu ze training van de deelnemers, eigen lijk niet zijn voorgekomen. Slechts 4 van de 1015 wande laars, die dinsdag zijn gestart voor de eerste dag van de lus trum-vierdaagse van de Neder landse Wandelsportbond, heb ben hun vierdaagse-medaille niet gekregen Drie deelnemers vielen uit en één deelneemster werd donderdag wegens „lif ten" gediskwalificeerd. Op de laatste dag hebben alle wandelaars de tocht volbracht. Het is een ware triomftocht gewor den voor de 1011 tippelaars, die door muziekkorpsen werden ingehaald toen zij Apeldoorn in de middag na derden. Zij hebben zich na afloop van de tocht op de markt verzameld waai de burgemeester van Apeldoorn, mr des Tombe, en de heer Runge, secre taris van de NWB, de deelnemers ge- (Van onze verslaggever) Pieter de Jongh de Madenaar, die zo succesvol de Tour de France uitreed, was kennelijk in vakantiestemming, toen wij hem dan eindelijk „aan zijn ve ren" konden komen. Eén dag was hij vrij, vrij van wieïerzor gen, die variëren van langdurig huldebetoon tot miskenning, van pech tot het moordend vechten tegen cols en gevaarlijke sintel wegen. Lui gelegen in een stoel, de benen gestrekt en een plukje lichte lectuur tegen de slaap in zijn gepeesde knuisten, was hij eventjes een soort stilleven, dat het exempel kon zijn van een volmaakte „dolce far niente". In zo'n situatie kan men de 23- jarige Pieter niet vaak aantreffen. Tijdens het seizoen is hij constant in de koers of in training, hetgeen voor de beroepsrenner wat Pieter in hart en nieren is overigens nood zaak is. Direct na de Tour wachtten hem de nodige contracten en na van daag zal er nog een hele serie vol gen. Men zal Pieter in onze directe omgeving o.m. nog kunnen zien rij den in de Acht van Chaam en de Ronde van Made. Intussen zijn dit echter in ver houding tot de Ronde van Frankrijk slechts peuleschilletjes. Pieter vond deze laatste Tour nogal zwaar, om dat er voortdurend gejakkerd werd met snelheden van om en nabij veertig kilometer, en zo'n snelheid vergt 't uiterste van een body, die nog maar 23 jaar oud is. En toch be zette Pieter een eervolle plaats in het eindklassement en verwierf hij meer francs dan de helft van zijn ploegmaten. Dit laatste zegt niet zoveel, wèl echter die eervolle plaats, want Pie ter kreeg in deze ronde de rol van trekpaard toegewezen. Niet, dat hij zich in deze rol miskend voelde, maar zij impliceerde herhaaldelijk wach ten, halen en optrekken van de ploeg- favoriet en dat kostte kostbare mi nuten. Beetje miskend Wel voelt Pieter zich achteraf een beetje miskend door de geringe aan dacht, die aan zijn prestaties door pers en radio zijn gewijd. Hij weet, dat deze spectaculair waren, maar zo zij met verricht zouden zijn had de Neluxploeg het er vanzelfspre kend niet zo gunstig afgebracht Wij zeggen dit, niet Pieter Pie ter is te bescheiden om keihard kri tiek uit te oefenen, op wie dan ook. Maar uit zijn weifelende antwoor den kan gerust worden afgeleid, het geen ook zijn supporters hebh-i vastgesteld: de journalisten hebben geen oog gehad voor wat Pieter aan sleenwerk heeft verricht. Dit zegt Pieter: „de journalisten hebben slechts aandacht besteed aan de spectaculaire Tourfragmenten. Zij konden trouwens niet anders, omdat zij daar moesten zijn, waar juist het spectaculaire werd ver richt. Maar dit betekent nog niet, dat er b.v. achter in de karavaan niets verdienstelijks werd gepres teerd. Hoe het ging Zó ging het bijvoorbeeld: Gaul krijgt een lekke band, Ernzer geeft hem zijn fiets, Gaul gaat dóór. wij wachten tot de fiets van Ernzer is hersteld en trekken hem vervolgens weer bij. Als nu een bepaalde jour nalist schrijft, dat Gaul alleen maar steun van Ernzer heeft gehad, dan moet er kwaadwilligheid in het spel zijn. Kom nou, deze journalist zou niet weten, dat alleen Ernzer en Gaul in de Neluxploeg een Faema- fiets hadden" Niettemin is Pieter best tevreden over de Tour. Met zijn maats kon hij het best vinden, vooral met zijn „slaapje", Voorting. Veel bewonde ring had hij voor Piet Damen Nooit geen berg gezien en hij klom als een geit". Pieter kon maar niet begrijpen, waarom Gaul in sommige kranten was geschetst als nukkig en sagrij- nig. Als plogmaat was hij een werke lijke maat. Misschien was hij tegen de journalistn niet steeds even vriendelijk, aldus Pieter. Maar hij kon zich dat wel voor stellen. Als Gaul maar één woord zei. stonden er zes of zeven jour nalisten klaar om dat woord te no terenEn gelijk heeft Pieter. Daar zou je sagrijnig van wor den. lukwensten met de geleverde presta tie. Burgemeester des Tombe speldde vervolgens 3 van de 73 deelnemers, die de Vierdaagse van Apeldoorn voor de vijfde maal hadden volbracht de lustrum-onderscheiding op. Daar na werd het bondslied van de NWB nog een keer gespeeld en vervolgens werd de vlag van de Wandelsport bond gestreken: de vijfde Vierdaagse van de NWB behoorde tot het ver leden. Er waren op deze laatste dag jarigen en er was een echtpaar dat vandaag zijn 30-jarig huwelijksfeest vierde. Zij werden allen verrast met een bopuet anjers. Billy Butlin, de eigenaar van talloze vakantiekampen, die ieder jaar de zwemwedstrijd over het Kanaal organiseert, heeft vrijdagochtend in Londen met enige trots verteld, dat thans 37 zwemmers en zwem sters hebben ingeschreven voor de Kanaalrace, die op of om streeks 22 augustus in Cap Griz Nez begint. Zes vrouwen w.o Stina Free uit Bergen op Zoom hebben inge schreven. De prijzen vertegen woordigen een waarde van 19.000 gulden. HOOFDAKTE. Voor het te Breda gehouden examen hoofdakte slaagden: voor het gehele examen: mej. M C. Dictus te Breda; mej M. J. M. Lam'o te Oudenbosch; mej. G. H. M. Tetten te Bergen op Zoom; F. A. W M. Smits te Tilburg; J. Steenaard, Middelburg; F. j. Schreuders, Middelburg; J. J. M. Rockx, Halsteren; H. C. Diks, Vlissin gen; J. Vrijburg, Tilburg; A. de Kok, Tilburg; C. te Winkel, Biezelinge Voor het A-gedeelte slaagde mej M Lemperj te Oudenbosch. Voor het B-gedeelte slaagden: Chr. T. Reese, Tilburg, J. C. Broek, Goirle A. J. A van Son, Breda; mej. L. A, M Willems, Oisterwijk; R. Buur, Til bu-g; mej. F. J Kops. Oosterhout; P. J. F. Wijnen, Hoeven; J Wesselink, Kerkwerve; R. Weyler. St. Annaland; J. G. Broodma. Bergen op Zoom. HOOFDAKTE Voor het examen hoofdakte slaag den te Breda: Voor het gehele examen: mej A. Th. M Knijnenburg, Breda; J. 8. Pieters, Tilburg- A. W van Poppel, Breda; J C G de Regt. Breda; L M Rietveld. 3reda; U. F. Rootsaert, Aardenburg: A Prinsen, Meliskerke; mej. J. H Noback, Middelburg; K. van Oosten, Klundert; N. Sparidans, Tilburg. Geslaagd voor verklaring B: H. G. Tiggelman, Breda: A. H. Verweijme- ren. Tilburg; Th. F de Volder. Til burg; Ja. Ma. Verstijnen. Tilburg; A. A. Vester. Breda; D. P van Vooren, Rilland-Bath; J. C. C. Vermeer, Haa- ren; mej. Ca. Vermeer. Haaren; H. M de Vliegeij Zaamslag; J. Swa- german. Bruinisse. E.H.B.O. Voor het E.H B'O. examen slaag den uit Kwadendamme de dames: Corry Deoondt. Riet Farla, Nelly Rijk. Anny Rijk en Mien Poortvliet. Uit Hoedeken^-orke de dames Jan- ny van den Berg-^ en Janny van Liere, alsook de heren Rinus Nieu- wenhuizen en Piet Huizen. Geen enkele kandidaat werd afge wezen. MACHINISTENSCHOOL MIDDELBURG Het diploma is behaald door: M. Bauer. Kruiningen; J. Blok, Zierik- zee; B. Brasser, Souburg; A. Ekke- bus, Middelburg; A. den Hoed, Sint- Laurens; J. van Keulen, Middelburg; M. Koens, Ovezande; P. v. d. Berg, Vlissingen; J. Bussemaker, Souburg: J. Houterman, Sint-Laurens: C. v d. Mark, Vlissingen; K. v. d. Vijver, Sluis; K. de Nooyer, Vlissingen; J. Pattenier, Koudekerke; R. Risseeuw, Middelburg; A. Roose, Oostkapelle; P. de Winde, Middelburg; L. Bosdijk, Middelburg: A. Cornelisse, Souburg: C. de Hamer, Vlissingen; J. Leen- houts, Vlissingen. zwemdiploma's te terneuzen Voor de in Terneuzen gehouden zwem diploma's slaagden: Chr. School Jozinastraat: D. v. Bloois 1 en 2, G. Oostdijk 1 en 2, W. Kruijsse 1 en 2, B, Exalto, C. de Blaeij 1 en 2, r van Kerkvoort, A. Voogt. R.-K. Jongensschool: W. Huijssen 1 en 2, G. Abbink 1 en 2, B. Pieters. P. Harms, R. Engels H. Verschueren. R,~K. Meisjesschool: L. van Cleem- putte. D. Thomaes, E. Duurink, L. v. Puyvelde. K. Vergouwen, P. de Bruijn, R. van Waes, C. Vergouwen 1 en 2, M. Hofman 1 en 2. S. Berwald, P. Acke. Openbare school: A Verschelling, D. Guequierre L. Rijnberg 1 en 2, D. de Braai. L. Dooms. M. Lokerse, J. Boers 1 en 2. A de Groot 1 en 2, j. Casteleijn 1 en 2. H. de Kunder, T. Bosscher 1 en 2, C. de Vries K. de Ridder. Ocenbare Ulo-school- F van Damme, R Visser, P. de Doelder P. Hamehnk, P. Vergouwe, A. de Kraker. T. Haak, C Jansen. T. Wieland, C. Vercouteren. J. de Zeeuw, M. Penne 1 en 2, J. Kools 1 en 2. J. v Gelderen W. de Jonge, J. Meertens. J. Verhelst, L. Blok. J. Meer- tens. W. de Jonge. J. Riemens. Landbouwhurshoudschool: J. van Schaik G. Michielsen. J. Jansen C. Eijk, J. Kos ter, A. Maas. C. van Tatenhove, S. Klaas- sen E. Visser, E. Bliek. P. Scheele, C. Dekker. Zuidlandschool: S. Hol, A. Hol. C. Fre- deriksen. Y. Moes. J. Dees, L. Eyke, M. van Eek. P. de Wouw. G. Riemens. J. van Houdt, J Vinke. J. van Uk. J. Ha melink, J. Dinsemanse 1 en 2. M. Visser 1 en 2, C. Hamelink 1 en 2. A. Gillissen 1 en 2. Hervormde school: J. Berwald, F. Ber wald, M. Verberkmoes J. Dooms, E. de Bruijne. C. Westhof, H. Kruseman, M Grootians H. Smit, J. Vermeulen, J. Straub Christelijke Ulo-school: A. Korstanje. M. Huisman F. Romeijnsen, J. Oostdijk W Meijler, C. Scheele, G. Voogt, M. van Bloois I en 2. M. Overbeke 1 en 2, C. Dooms 1 en 2. Petrus Hondius Lyceum: E. Meijers, M Straub A. Maas 1 en 2, J. Verschuren, P. Visser 1 en 2, R. Simons 1 en 2. P. Verdouw 1 en 2 H. Staal. C. van Waart. t. de Regt W. de Jonge S Brakman. R.-K. Ulo-school: M. de Theye 1 en 2. M. We+erings 1 en 2. M. Vonk 1 en t Kieft 1 en 2. M. van Damme. J. du °uy 1 en 2. J Tacq 1 en 2. Lagere technische school: C. van Lan geveld^ M HamHrnk 2. W. de Feyter 2, L. Jansen. F Cocau't W. Herman 2. Ooenbare school te Hoek: F. de Blaeij. D. de Visser. Christelijke school te „De Knol": A Loiizer. De namen met 1 en 2 legden het exa men af voor de normale zwemproef en voor het diploma geoefend zwemmer. De namen met 2 waren reeds in het bezit van het dinloma zwemoroef en verkregen nu ook het d'ploma geoefend zwemmer MULO TE GOES Voor het Mulo-diploma A slaagden te Goes de volgende dames: M. van Roon m), Groede: A. van Noorden. Oostburg; M. Kersten m), E. Diele- man m), K. Geensen m), J. de Groot m), F. van Damme m), allen Ter- neuzen; S. Dieleman m). Axel; T. Dieleman, Zaamslaa, E. Rottier m) J. Pauwe m), beiden Vlissingen; L. de Greeuw en E Buurman, beiden Vlissingen: J. Leenhouts m), Schoon- dijke; de heren I. Merk m), Groede; J. van der Werf m), Terneuzen; K. Dieleman m), Zaamslag; J. den Doel der m), Axel; J. de Landmeter m) en M. Adam m). beiden Vlissingen; P Babijn, Biggekerke. Zeven kandida ten werden afgewezen. Kandidaten, aangeduid met m), zijn ook geslaagd voor het middenstands diploma. een verkeerde plek gevallen is. Hou je taai, Jan. De V.B.P. te Bergen op Zoom zat met haar traktement op Quievrain: 1 L. Sebregts. 2 Jac. Musters, 3 Ko Rijswijk, 4 A Schouten. 5 D. Hinders, 6 A. Nuyten Jzn. 7 J. L. Jansen, 8 A. Geers, 9 P. Mertens, 10 P. van den Brand enz. In concours 1295 duiven. In „De Luchtgids" te Halsteren was het ook weer raak, getuige onder staande resultaten: 1 C. Karremans Om met deur in huis te val len: er vliegen op Dax plus minus vierduizend duiven. Wat niet van de poes is. Veel kilo meters hebben ze alreeds in de vleugels: Orleans, Chateau- roux, Ruffec, Bordeaux, St. Vincent noem maar op. Op menige klepper komt de pluim 2 en 6 C. van der Zande, 3 L. Besters r 4 G. Groffen, 5 M. P. Buuron, 7 P. de al een beetje losser te zitten en dan zijn er melkers die lo pen te dubben: meegeven of thuishouden. Ja de duiven sport is moeilijk. Geen Roosje zonder Dorus, zegt Th. Swe- res, en zo is het. Hedenavond zullen wij 't Koning, 8 en 9 Narus Stok. 10 en li M. Loos enz. In ,,De Reisduif" vanouds bij Jan Verpalen in de Wouwsestraat was Jo Haast de grote man; ook A. Hazen was rap: 1 3 en 5 J. Haast, 2 en 8 A. Muskens, 4 Jo Goossens, 6 Jac Weydt 7 F. Vlegels, 9 C. Levolger en 10 H Hopmans. Om nog even in Bergen te blijven de maatscshappij ..Nooit Gedacht"' 1 en 3 A. Verbiest. 2 L. Groffen. 4 7 en 9 P. de Weert, 5 W. Weijdt, 6 J. van de Wegen, 8 A. de Waal en 10 M De gebr. Lindenbergh uit Wemel- dinge hebben gisteren op de veiling in Kapelle-Biezelinge de eerste ap pels van het ras Scarlet Pimpernel aangevoerd. Enkele weken geleden werd de eerste appel van dit ras reeds geveild. Die was toen afkom stig uit de kas. Nu kwamen ze uit de boomgaard van de heren Linden bergh en ook daar waren ze reeds prachtig gekleurd. De handel had er goede belangstelling voor want de grote maat van deze verpakte ap pels werd gekocht voor de Belgische vT+r^ijGri er werd f 1.45 per kg voor S?terwiil de tussenmaat naar ui w2^UrAg ginS voor /1.43 per kg. f 1 ui aPPels brachten zelfs nog aanbod f 137 Per k* op. Het h!?en T wJr°Kg z^s kraties. Voor de resuïta-n atï u is het een mooi Stark EarW ïUn selectie de ontvang^wte bltf da7^ Ook het vorig jaar was dat het ge- In de „Vliegsport" te Steenbergen vlogen 1037 duiven: 1 en 3 Gebr. Go rissen, 2 P. Zandboer, 4 M. van Agt- maal, 5 C. van Bergen, 6 C. Luyckx. 7 St. van Wezel, 8 G. Baten, 9 M. dc Baat en 10 M. van de Weegen enz. En dan heb ik hier de combinatie Waspik en Raamsdonk met 497 dui- weten wie er met de auto's, Heijmans enz 1 Tv, Jn de televisie-apparaten en de andere grote prijzen gaan chuiven. Er ligt een rijstebrijberg uitslagen waar geen doorkomen aan is, maar deiïnjlfmaaYvijf 5 tien paY Eerst ven: 1 dr' Smits' 2 J vaIT VleutP+ 3 de jonge duiven, daarnf de oude op en 4 W' ZÜ'mans. 5 J' C' van der Bordeaux Wegens treinontsporing kon een vn„„Vai1 (let konv°°i bestemd voor rlieT ha deze voorstad van Brussel rvfeWa h aPdaar dat ze in Me- ^tLdewee^b{nveg;tnr^n 3lS d* P Broek a a rt vJTd?T3ïta3K of DI"U'nen omtrent was ermee weg, 2 Chr. Been hakkers. 3 J. van Dorst 4 M Huv oregts, 5 Jac. Mol. 6 A. Pieters 7 N Gerritsma, 8 P. van Noort, 9 A. van Gerven, 10 Leemans-Van Berkel enz De serie van honderd is voor de for midabele P Netten (de dikke Pie' zogezeedl en zonen, een der grootstf kampioenen die de wereld ooit ge kend heeft, opvolger P van Noort Wat echter de „Kale" Van Gerven gepresteerd heeft, eerste serie 1 van de heeft-wie-heeft moet je ook niet uitvlakken. De familie Netten wint vanzelfsprekend idem de eerste serie 2 en de watervlugge J. Sips idem se rie 3. Waarmee onze hartelijke geluk wensen. Verder lees ik dat de ge vreesde J. van Bakel 'n de machtige maatschappij „Roda" een liter oude klare wint, wat ook alleszins niet op en 4 W. Zijlmans, 5 Hoven, 6 P. de Graauw, 7 M. J. de Rooy, 8 en 9 S Selders, 10 J. van Hoof enz. „Vroeg of dood" te Ulvenhout: 1 en 12 Kees Sips, 2 en 3 M. de Ruyter met zijn dubbelgespier- de, 4 Jan van der Velde 5 Adr Voe ten. 6 P. van Eijnatten, 7 J. Antonis z--' en Gebr Graumans. J. Marijnissen enz. ..De Hoop" te Biervliet op Moes groen: 1 5 en 7 Gebr. Dupuy 2 P Veeda, 4 en 9 C. de Pré, 6 c'. Tem merman, 8 M. de Regt, 10 J. de Meijer enz. De rook eraf En dan wil i) nu eens een paar woordjes uit de machine kloppen over de kampioen der kampioenen van midden-Brabant, de heer Henk van Boxtel te Kaatsheuvel. Deze jon ge liefhebber, die zo fijn aanvoelt wat hij met een duif kan doen, is in de voetsporen getreden van zijn te vroeg gestorven vader Marinus van Boxtel en de uitslagen die hij behaalt doen jan en alleman versteld staan. Constateurs en fietsen wint hy aan de lopende band, zondag j.l. brachten ze er nog drie bij hem thuis. Hij speelt in hoofdzaak met het beroem de ras Janssen van Arendonck, waar nooit aan te kluiven geweest is. Drie broers heeft hij zitten de '124500, 509 en 517 die door de lucht gaan dat de rook eral vliegt. De 500 won dit jaar reeds de volgende prij zen: 1 1 4 8 14 18 25 28 en 30; de 509 deed het als volgt: 1 2 6 6 12 60 en 203 de 17 liet he* ook aan zijn broek niet drogen: 2 7 13 15 en 132. Verder is er de 506 die de naam draagt van de Boerengeneraal „Slim" Jannie Smuts 1 3 4 5 26 28 45 49 109 en 267. Al deze kleppers zijn twee jaar oud. Van een hok in volle opmars naar het succes gesproken Tot slot de prestaties van de .Rauwstaart' ringnummer 777094 die een jaai ouder is oen half broer van de 500 enz. van dezelfde moeder 2 9 1" 12 18 25 36 95 en 218. Hier enkele uitslag per concours. 3t. Ghislain 842 duiven: 2 6 13 25 30 46 enz St. Ghislain 640 duiven: 2 12 13 15 18 33 42 45, Noyon 881 duiven: 1 23 28 36 enz. twaalf prijzen van vijftien duiven, Noyon 559 duiven: 2 8 16 26 55 enz., Orleans 470 duiven: 1 en 4 St. Denis 1 7 10 12 26 30 49 59, Pont St. Maxence 363 duiven 12 3 8 10 25 39 54 met acht duiven, Pont St Maxence 4 6 9 17 30.Moet er nog zand zijn Of mag het ook spinazie wezen. Corresponderend op mijn arti kels in het Dagblad De Stem is ei nog een die luistert naar de naam van den „Bruinen", wat die gepre senteerd heeft zal ik maar niet in de krant zetten, anders had ik de eerste veertien dagen geen regel plaats ruimte meer over. Lang geleden dal een kot duiven gezien heb, waai zodanig de gang in zit. Fons Metsaars en konsoorten zitten met de poepers Niet alleen omreden Henk ze bestrijd' net hun eigen wapens het ras lanssen maar ook omdat hij zo'n riekfijne stielman is. die omzeggens door een duif heen ziet en de knepen ;an het weduwschap tot in de fines ■es onder de knie heeft. En nu Bordeaux Vervolgens schakel ik over op Bor- Jeaux. In de C.C. Breda e.o. vlogen £26 duiven: 1 2 en 5 Gebr. Oomens, die vooroorlogs voor de dag gekomen zjjn, 3 Jan Sloekers, 4 en 10 L. Smee- kens, 6 en 8 J. van der Horst, 7 A. de Koning, 9 Jac. Verhoeven enz. Gebr. Oomens hebben geklokt te 18.09 wat vermoedelijk de eerste zal zijn in het Bondsconcours. Ik zou ten minste niet weten waar er ergens een vroeger zat. Ulvenhout op Bordeaux: 1 A. van Dorst, 2 W. van Oosterbosch, 3 P. Nous, 4 en 6 Jan Marijnissen en 5 A. de Jong enz. In Terheijden wonnen de gevreesde Gebr. Van Beekhoven 1 2 en 4. De derde prijs was voci Damen-Kuys en de vierde voor M. Diepstraten. In Breda waren er 's avonds negen duiven door, wat te zeggen van Ber gen op Zoom met negentien, plus zes tien in de combinatie zuid-westhoek Hier zijn ze in de C.C.: 1 A. Haver- mans, 2 Gebr. De Nijs, 3 S. van Veen 4 A. Boogaart, 5 F. Goossens, 6 A. Hermans, 7 en 9 M. P. Buuron, 8 10 11 15 16 C. Govers overwegend met duiven van Tiest 12 en 14 A. Ver biest, 13 P van Tilburg, 17 A. Her mans, 18 C. Karremans, 19 P. Hazen. Hier in de z.w.-hoek: 1 en 9 Jos Dingemans, 2 A. Borremans, 3 Pol Verhezen, 4 J. C. Hopnenbrouwers, 5 J. B. Somers, 6 A. F van Beeck, 7 A. Brooymans, J Jos van Oorschot, 10 P. van Kaam, 11 A. Mattheeuwissen, 12 L. Wils, 13 C. van Bergen, 14 J. B. Prop, 15 Gebr Tebbens, 16 P. van Straten enz. Steenbergen „De Vliegsport": 1 en 5 M. Brocatus, 2 en 4 M. van Agtmaa] 3 A. Ligtenberg enz. In België In België werden in hetzelfde week end dat in de Z.N.B. Bordeaux ge vlogen werd twee concoursen afge werkt. Perpignan in de Entente Beige en Angouleme West-België en Noord- Frankrijk. Er vlogen maar weinig duiven, resp. 846 en 601 maar er stond geld gezet met de schup. Op Per- oignan zal Robert Fievez te Peronnes de eerste prijs nationaal winnen (4.11). Andere vruge duiven zijn die van Van Spitael te Doornik 6.50 Vi- nois-Tibbaut te Ellezelles 7.33, Faig- nard te St. Sauveur 7.54, Galle te Serskamp 8.25, Descamps-Vanhasten te Lauwe 8.42 enz. De eerste duif in de provincie Antwerpen zit te 10.51 Charel van den Durpel te Hoevenen, 's Avonds waren er hier slechts vijf door. Op Angoulem gaat het voor de :erste prijs tussen Gebr. Lambaere te Lauwe en Vandenbroucke-De Veerd te Wlelsbeke. Het is voor de derde keer hun „Nero" de beste duif van België die 1000-1000 vliegt. Daar h(j iedere keer dat hy meegaat een auto aan poulegeld wint, wou Van- denbroucke hem nog meegeven op Bordeaux. Na enig nadenken echter hebben wij gemeend dat het nu ge noeg is. Heden zaterdag wordt Brlve gespeeld. De België-Hollandtendem heeft er vier in de strijd, te weten de „Max" (9e Vannes en 4e Cognac) de „Kleine" (6e Angouleme), de „Van Est" en de „Leeuw", allemaal tweejarigen die aardig uit de voeten kunnen. Allemaal kwaje. DEN BRUINEN STERSTROOMMONTEURS Voor het examen sterkstroommon teur van VEV slaagden te Rotterdam A. Block uit St.-Jansteen en G. v. d. Walle uit Hulst. HOOFDAKTE KLEUTERONDERWIJS Denise Mannens te Koewacht slaagde voor het diploma hoofdakte kleuteronderwij s. AMBACHTSSCHOOL GOES Het getuigschrift timmeren werd aan de Goese ambachtsschool uitge reikt aan: J. Bal, Lewedorp-: C. v. d. Borgt, Hansweert; J. Brands, Goes; M. Brands, id.; R. Does, id.; A. Flip- se, id.; J. Fransen v. d. Putte, 's- H.H.kinderen; G. la Grand, Hoede- kenskerke; A. op 't Hof, Oudelande; P. Huybregtse Goes; J. de Jong te HeinkenszandP. v. Keulen te Kloe- tinge; W. de Klerk te Kloetinge; F. v. Kleunen te Goes; M. Kloet te 's-H. Arendskerke; G. v. d. Klooster te Goes; C. Knuit te 's-Heerenhoek; J. Koopman te 's-Gra venpolder; A. Korstanje te Driewegen; J. Kuyper te Kruiningen; J. v. Liere te Hein kenszand; S. Louwerse te Goes; G. Maas te Goes; A, v. d. Male te Goes; J. Matthijsse te Nisse; J. Meyer te Goes; J. Moison te 's-Heerenhoek; M. Mus te Hansweert; A. Nanuru te Hansweert; M. Nijsse te Heinkens zand; C. Óverbeeke te Goes; J. de Pree te Schore; L. Raas te 's-Heeren hoek; P. Schrier te Hansweert; L. Smet te Hansweert; C. Steenhard te Goes; G. Traas te 's-H. Arendskerke; J. Verburgh te Goes; C. Vermeulen te 's-H. Arendskerke; J. Visser te Hansweert; C. Vriend te Goes; W. v. Wel te Goes; B. v. 't Westeinde te Heinkenszand; F. v. 't Westzinde te Ovezande; J. Westeinde te Wilhel- minadorp; P. Westveer te Driewe gen; H. Wiskerke te Wemeldinge en F. v. Wychen te Goes. Getuigschrift elektro-techniek: C. v. d. Bogaard te Rilland; A. v. d. Ende te Borssele; A. Janse te Heinkens zand; J. Kempe, J. Klaasman, J. v. d. Kreeke, H. Leupen, A. Nefs te Goes; B. Potters te Kruiningen en J. de Regt te 's-H. Arendskerke. Getuigschrift smeden-bankwerken F. Akkerman te Rilland; F. de Baar te Lewedorp; P. Bakker te Nieuw- dorp; M. Boone en P. Bouwman te Kruiningen; J. v. Bremen te Goes; B. v. d. Dorpel te Ovezande; P. Dour- lein te Kloetinge; W. Fraanje te Le wedorp; M. v. d. Guchte te Driewe gen; M. Hoogerland te Kapelle; N. Hoogstrate te Goes; L. Jansen te Schore; J. Koens te Driewegen; C. de Koeyer te Kapelle; N. Koole te 's- Gravenpolder; J. Mouwer te 's-Heer Arendskerke; G. Leendertse te Krui ningen; A. v. Liere te Goes; D. v. Liere te Hoedekenskerke; C. Lobbe- zoo te Rilland; P. Lobbezoo te Ril land; J. Lokerse te 's-Gravenpolder; J. Maas te Borssele; C. Martijn te Schore; P. Mol te Driewegen; J. Nieuwenhuize te Yerseke; M. Nijsse te Driewegen; J. Philipse te Schore; M. Reinhoudt te Wolf aartsdijk; M. Rijk te 's-Heerenhoek; F. Sanderse te Yerseke; M. Slabber te Goes; P. Sonke te Kruiningen; W. Sonke te Kloetinge; H. Steenbakker te Baar land; A. v. Steenbergen te Ovezande; C. v. d. Swaluw te Lewedorp; M. Vereeke te Goes: A. Vermeule te Le wedorp; M. Verschuure te Yerseke; C. Versluis te Colijnsplaat; J. v. Waarde te Wolfaartsdijk; C. Wage naar te Goes; J. v. Weelden te Goes; C. Westerweele te 's-Heerenhoek; A. de Witte te Wolfaartsdijk. Getuigschrift schilderen: J. Hoe- beke te Nisse'. Jac, v. Iwaarden te KrabbendijkeJoh. v. Iwaarden te Krabbendijke; J. Nieuwenhuyze te Hansweert; P. Schrier te Goes; J. Verbeam te Goes; J. Wisse te Goes en F. Wyatt te Yerseke. Getuigschrift bakken; A. Bisschop te Goes; A. de Gooyer te Vlissingen; P. Greiner te Vlissingen; P. Grim te Lewedorp; A. v. d. Jagt te Yerseke; J. Nagelkerke te Vlissingen; C. Pro voost te Middelburg; C. Sinke te Ka pelle; P. de Visser te Middelburg; H. Warrens te Ossenisse; A. Wijs te Middelburg en J. Zwartepoorte te 's- Gravenpolder. Getuigschrift auto-techniek: F. Boonman te 's-He,renhoek; H. Jan- sens te Lewedorp; A. de Kaart te Goes; J. de Laat, id.; M. v. Poelje te Yerseke; C. Roosse te Goes; W. Vos te Oudelande; A. Silvoy te Hans weert; P. Verhoeven te Goes; J. Wisse te Heinkenszand; P. Zandee te Goes; G. Zoete weg te Kruiningen en J. v. Zundere'n te 's-Heerenhoek. Getuigschrift landb.werktuigkunde M. Braam te Lewedorp; S. v. d. Dries te 's-Heerenhoek; G. v. d. Guchte te Driewegen; A. Hoogerhei- de te Hoedekenskerke; J. Joosse te Goes; J. Knuit te 's-Heerenhoek; C. Paauwe te Hoedekenskerke; A. de Roo te Goes; J. Sinke te Biezelinge; P. Verrijzer te Goes; J. Weezepoel idem en J. Weststraate te Wiihelmi- nadorp. Getuigschrift metselen: A. Ie Clercq te Hansweert; J. den Dekker te 's-Gravenpolder; H. Dommisse te Kapelle; P. Flipse te Kapelle; A. de Jonge te 's-Heerenhoek; P. v. Kerk- hove te Kloosterzande; J. de Muynck te Driewegen; F. Ossewaarde te Goes; J. Paardekoper te Borssele; J. Remijnse te Oudelande; J. Remijn. se te EllewoutsdijkJ. Schog te Oudelande; W. Schrijver te Goes; R. Silooy te Hansweert; J. Sinke te Ka pelle; H. de Vos te Goes; J. Welle- man te Kloetinge en H. Wiskerke te Nieuwdorp. AMBACHTSSCHOOL MIDDELBURG Het diploma timmeren kregen o.m.: J. Braam te Souburg; J. Dekker, P. Hendrikse, M. de Jonge te Middel burg; P. de Feyter te Vlissingen; A. Kraamer te Souburg; C. Paardekoper en J. Manni te Middelburg; C. Pou- wer, C. Radings te Souburg; P. v. Belzen, P. v. Moolenbroek en J, Rid derhof te Middelburg; J. v. d. Guch te en M. Huige te Souburg. Getuigschrift metselen: A. Dinge- manse te Souburg; J. Stroo te Vlis singen en J. Moens, J. Pieterse en C. Riemens te Middelburg. Diploma b§nkwerken: C. v. d. Vij ver te Souburg; E. Goedhart id.; W. Adriaanse. F. Koopman. F. Mesu, C. de Fouw, W. Leynse te Middelburg; E. van Akkeren, J. Back, C. Boo gaard, A. Hamming. R. E. Minder- houd, A. Pieters, H. v. d. Pluym, J. Postma, J. v. d. Hoeven, J. v. Poelje en W. de Ruyter te Vlissingen. Bankwerken 2B: J. de Munck, A. Caljouw, M. Cosijn te Middelburg en A. Bok, J. v. Eekelen, P. Harden- berg,. A. Kerkhove en A. Kreeft te Vlissingen. L.T.S. BERGEN OP ZOOM Aan de lagere technische school te Steenbergen zijn geslaagd voor het getuigschrift tweejarige cursus metaalbewerken:H. Boogaart te Oud-Vossemeer; G. Heezen te Tho- len: J Wessels te St. Annaland. Voor elektrotechniek: R. Baardwijk te St. Maartensdijk; schilderen: J. Roggeband te Oud-Vossemeer en J. Traas, Rilland-Bath; timmeren: C. van Gooi te Rilland-Bath; J. de Kok te Tholen en A. de Raat te St. Phi- lipsland. Getuigschrift 3-jarige cursus auto hersteller: J. Dekker en M. Moeliker te Tholen; J. Hommel te Oud-Vosse meer; J. Luyk te St. Maartensdijk en P. Reyngoudt te St. Philipsland. RIOLERINGEN EN BESTRATINGEN TE WATERLANDKERKJE In het dorpshuis te Waterlandkerkje werd in het openbaar aanbesteed; het maken van rioleringen en bestratin gen Dijkstraat en een rioolwaterzuive. ringsinstallatie met bijkomende wer ken en leveringen in twee percelen en in massa. De inschrijving was als volgt: n v. Elck, Schoondijke (massa) f 127.100; I J de Ruijsscher. Biervliet (massa) 129.570; P. Mollet, Hoofdplaat (massa) 131.500, perceel RB 77.500, perceel Z 54 000; fa. J. en K. T. de Oude, Bier vliet (massa) 132.750; P. de Regt, Ter neuzen, perceel Z 56.900; fa. Verstelle en Verhage, Vlissingen, perceel Z 56 900; Th. R. Cambier, Breskens i mas sa) 147 000; fa. P. R. Toussaint en Zn., Cadzand (massa) 151.200, perceel Z 59.000. Perceel RB is riolering en be strating; perceel Z is rioolwaterzuive ringsinstallatie. De laagste inschrijver was n.v. rack Schoondijke. GOES, 25 juli. Export- en in- dustri-eveiling: Yellow Transp. ST 15- 85: 90-93; ST 65-75: 91; H 65-75: 86. Zwarte bessen Exp. 142: II 138; Afw. 124. Duitse zure II 102-103; III 99; Afw. 88. Rode bessen II 102; III 68. Dubb. pr. bonen I 37-38. Zure Morel len I en II 112; III 63. Frambozen in kratten I 286-290; II 251. Jucunda I en II 78; Afw. 49. Gewone veiling: Rode bessen II 127-132; Kruisbessen I 61-67; II 37- 54. Klerken II 200; III 158-164. Krie ken III 121. Vleeskersen II 160. Ruth Gestetter I 94. Early Laxton I 133- 162; II 101-129; grol 119-153. Oranje- pruimen II 81-94. Tollenaars groï 65. Frambozen per doos I 61. Perziken per stuk I 26-41. Druiven I 230-250. Groenten: per stuk: Kropsla All 4-7. Bloemkool AI 46-47; All 23-36: BI 31-37; BII 16-25; Cl 20; Afw. 13- 29. Komkommers AI 17-30: All 28: BI 16-17; BII 13; Cl 11-13. Per kg: Tomaten A 42-46; B 48; C 35. Uien 8-10. Groene sav. kool 4-6. Rabarber 2-9. Tuinbonen 13-14. Dubo. pr. bonen 31-35. Stamsnijbonen 36. Stoksnijbonen 120-140. Saxsabonen 27- 30. Pronkbonen 52. Andijvie 21. Au gurken A 105; B 61-71; D 26. Spi nazie 16-19. Zilveruien 30-35. Vroege aardappelen bonken 9-12; grote 6-9; drielingen 4-7; kriel 1.50. Per bos: Wortelen 16-27. Kroten 4-5. Uien 8-10. Selderie 4-6. KAPELLE, 25 juli. Industrie- en exportveiling: Rode bessen, aanvoer 10.000 kg I 110-115; II 103, III 100. Zwarte bessen industrie, aanvoer 6.000 kg I 138; 2 135, Zure morellen ont- steeld, aanvoer 4500 kg I 116-120. Dubb. prinsessebonen. aanvoer 30 ton I 35-39; II 33-34. Frambozen in dustrie in kratten, aanvoer 6500 kg I 267-297; II 247-262. Frambozen in tubs I 89. Appelen, aanvoer 5.000 kg. Yellow Transparant st. 70- 91-93; st 65-70: 88-92; h 70: 90-93: h 65-70: 87-92; keuken 59-74; fabr. 39: val 21- 30. Verpakte appelen: Scarlet Pim pernel st 70-75: 145; st 60-65: 134-137; st 65-70: 143. Gewone aanvoerveiling: Kersen Zure morellen I 57-84; II 24- 56. Kruisbessen J 57-84: U 24-56. Kas- perziken per stuk I 19-20; II 13-14; III 5-8. Rode bessen per doos I 33- 38. Witte bessen per doos I 22; per kg I 54; II 46. Loganbessen per doos I 73. Jucunda zonder dop 2 68-79 Pruimen: Eearly Laxton I 147-182- II 102-129; grof 120-153; fabr. 51-89. Orangepruimen I 85-90. Ruth Gestet ter I 137; II 60-98. Tollenaarspruimen I 72; II 50. Aardappelveiling: I 5- 7,5; II 2,5-3,5; bonken 7-10; drielin gen 2,5-4; kriel 1-2. Groentenveiling* kropsla 5,5. Bloemkool 10-49. Uien 6,5-12. Tomaten 34-42. Komkommers 19-29. Rabarber 15. Andijvie 9,5-10 Bosselderie 3-7. Gele bonen 25. KOEWACHT, 24 juli. Gezwingeld vlaslint W.R. 100-125, D.R. 100-150 Bobbers 0-80. Breekvlas 55-57 5 Ge zwingelde lokken 10-72,5, Ruwe lok ken 5-25. Groen vlas te velde 200-500 gulden per gemet. Zeer weinig in teresse voor gezwingeld vlaslint. Ook de handel in groen vlas is gezien de weersomstandigheden gering. LEEUWARDEN, 25 juli 125 stie ren 3,20-3,33 per kg slachtgew. 150 vette koeien le kw. 2.90-3,30. 2e kw. 2,50-2,89, 3e kw. 2.00-2,49; 708 melk en kalfkoeien 600-1075; 125 pinken 350-550, 531 vette en graskalveren 250 450; 150 nucht. kalv. 40-66; 343 vet te- en weideschapen 50-85; 1058 lam meren 40-55; 131 vette varkens, oude varkens noteren 1,45-1.60. vette biggen 1,65-1.70, zouters 1,70-1,73; 132 big gen en lopers, biggen noteren 25-45, lopers 46-75: 56 bokken en geiten, geen notering; 64 paarden 5501925. totale aanvoer 3573 dieren. Overzicht: Stieren aanvoer groot, stemming willig, prijshoudend. Melk en kalfkoeien aanvoer matig, stem ming rustiger, prijzen niet hoger. Pin ken aanvoer kort, stemming rustiger, prijzen gelijk. Vette- en graskalveren aanvoer ruimer, stemming kalmer, prijzen gedrukt. Nucht. kalveren aan voer kort, stemming willig, voor de mesterij boven notering. Varkens aan voer kort, stemming willig, alle soor ten hoger. Biggen en lopers, aanvoer minder, stemming rustig, prijzen ge lijk. Schapen aanvoer ruim, stemming rustig, prijzen gedrukt. Lammeren aanvoer ruim, stemming rustig, prij zen gedrukt. Paarden aanvoer ruim, stemming kalm, prijzen gelijk. TERNEUZEN. 25 juli. Sla 3-8, bloem kool All 38-46. BII 18-34, afw. 10-39, groene komkommers C 13. witte idem A 10-15, B 10-15. C 10-11. selderie 4-10, peen 10-13, kroten 4. uien 6-14, eer stelingen bonken 11-12, I 6,90-11 II 4-7. lil 3. bintjes I 7 60-8, II 3.60. 'an dijvie 7-14, kassnijbonen 90-93, stam snijbonen H 25, prins, bonen 29-40, Saxa 25-27, kroten 314, rode kool 4u- 6, sav.kool 41£-18, spitskool 5, waspeen 10-12, prei 40-47, raabrber 6-10, toma ten A 35-42, B 40. C 28-33, uien 15. Yel low Transpar. 7 78-90. fabr. 65-75, val 16-52. Early Larton 1 156-172, II 109- 162, fabr. 106. Jucunda II 1,06-1.09 per kg, rode bessen per doosje II 25, per kg II 1.17-1,49, afw. 30-31, kruisbessen 40-64 per kg, witte bessen 1.— per kg, larmbozen per doosje 40-49, druiven 2,52-3 per kg. Konstanz 419 (x5), Rheinfelden 329 (+21), Breisach 254 (+16). Straats burg 330 (-"10). Maxau 501 20), Mannheim 343 (+15), Mainz 313 (onv.) Bingen 220 (—2), Kaub 239 (—1) Trier 137 (+1), Koblenz 235 (+1) Keulen 219 (+1), Ruhrort 413 (—6), Lobith 1030 5), Nijmegen 810 1) Arnhem 834 (-4). Eefde IJssel 363 (—2), Deventer 266 (—2), Monsin 5530 (-5), Vi'sé 4969 1), Borgharen 3892 1+17). Belfeld 1093 (—2), Grave beneden de sluis 469 (+5).

de Stem | 1958 | | pagina 11