KROESTJEV WIL TOPCONFERENTIE IN VEILIGHEIDSRAAD 1250 arrestaties op Cyp rus Vier Nederlanders in Duitsland omgekomen VoorwaardeNehroe en Arabië aanwezig De koe en...j. 830- Per taxi en liftend van Beiroet naar Bagdad Vreselijke tocht door woestijn DAGBLAD VOOR ZEELAND Eyskens krijgt vertrouwen Waarschijnlijk Westen akkoord Libanese rebellen betrekken wapens van V.S. Apparaten voor ontstoring op t.v.-stoorders Actie tegen Hoessein Ambassadeur VAR uit Libanon gewesten Modern Roosendaals sprookje naar De wolf en de zeven geitjes Veranderlijke bewolking Vier dagen van stof en spanning Met U.P.I. door Syrische woestijn Op 31 juli verkiezing in Libanon Prins Bertil van Zweden bezocht koninklijke familie Veel rumoer over spionage-artikel in Zwitserland Waarom verhoging telefoontarieven Blinde jongen slaagt met lof met OP trek-tap* or de lucht en plonst de drenkelingen in het Met een snelle greep •am het reddende touw en en sterke handen het tweetal naar de 98e JAARGANG No. 22816 Uitgave N.V Uitg Mij. Neerland!*. Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Don gen, C. J. v Hootegem, mr dr A. j j M Mes mr H. M L de Rech ter, P V. M Vercauteren, L. J. r. ■t Westende. Bureaus: Breda. Reigerstraat 18. Tel 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor GodKoningin en Vaderland DONDERDAG 24 JULI 1958 Abonnementsprijs J 1.per kwar taal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 ct. Advertentieprijs voor de gehele op lage f 0.35 per mm (Ing. Med. 0.85). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrek^ Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 De Belgische minderheidsre gering der Christelijke Volks partij (C.V.P.) onder Gaston Eyskens heeft gisteren een ver- trouwensstemming in de Belgi sche Kamer met 104 tegen 87 stemmen, bij achttien onthou dingen, gewonnen. De liberalen, die bij de vorige vertrouwensstemming tegen de regering hadden gestemd, ont hielden zich van stemming, met uitzondering van één afgevaar digde, die met de socialistische oppositie meestemde. In Belgische parlementaire krin gen acht men het waarschijnlijk, dat Eyskens een coalitieregering met de liberalen wil sluiten, om de positie van zijn regering te ver sterken. Naar verluidt, onderhandelt hij hier over met de liberale leiders. De C.V.P. bezit weliswaar met een verschil van twee zetels de absolute meerderheid in de Senaat, doch in de Kamer heeft zij drie afgevaardigden minder dan de andere partijen te zamen. - Bureau HULST. - OOSTBUKV, «i,»»,*,, De Sovjet-minister-president Kroestjev, heeft zich bereid verklaard deel te nemen aan besprekingen op topniveau in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties, mits de Indische minister-president, Nehroe, en vertegenwoordi gers van de belanghebbende landen er ook aan deelnemen, aldus heeft radio-Moskou gisterenavond meegedeeld. Kroestjev stelt voor op maandag 28 juli de conferentie te openen. De bereidverklaring van Kroestjev is, aldus radio-Mos kou, vervat in vier vrijwel ge lijke nota's, die gisterenavond op het ministerie van buiten landse zaken te Moskou zijn overhandigd aan de ambassa- Sir Hugh Foot, de gouverneur van Cyprus, heeft gisteren be kendgemaakt dat 1200 Griekse Cyprioten en 50 Turken op Cy prus zijn gearresteerd „om een burgeroorlog te voorkomen". Volgens Britse ambtenaren zou het aantal arrestaties echter on geveer 1400 zijn. DE WERVELSTORM ..Winnie", die vorige week Formosa heeft geteis terd, heeft aan 49 mensen het leven gekost. Er zijn 81 gewonden, de scha de is 13 miljoen dollar. TWEE DIVISIES van Zuidkoreanen, ter gezamenlijke sterkte van 50.000 man, zullen, met ingang van volgen de maand worden gedemobiliseerd. De sterkte van het Zuidkoreaanse le ger bedraagt alsdan 19 divisies. TE DELFT zijn drie studenten ge wond geraakt bij het afbreken van de 30 meter hoge ..Monte Fictiepaal", die daar enige weken het middelpunt is geweest van feesten van het Delft- se studentencorps. PROF. GIDEL, president van het cu ratorium van de Academie voor In ternationaal Recht te 's-Gravenhage, is op 77-jarige leeftijd te Parijs over leden. Hij was specialist in het inter nationaal zeerecht. DR, BELA FABIAN, voorzitter van de vereniging van voormalige Hon gaarse politieke gevangenen heeft te Geneve meegedeeld, dat 5000 Hon gaarse metaalbewerkers, die in 1956, c? Bongaarse opstand, naar de Soviet-üme waren overgebracht, in Mandsjoenje als „slavenarbeiders" zijn tewerkgesteld. EEN HEVIGE BRAND heeft Moheda bedreigd, 'n dorpje in Zd.-Zweden. De brand ontstond in een benzineopslag plaats. Er zijn drie doden Met mas sale blussingswerkzaamheden werd het vuur na urenlange strijd bedwon gen. DE BRISTOL Brittannia van de Ca nadian Pacific Airlines „Empress of Madrid", heeft de directe verbinding tussen Amsterdam en Vancouver in 13 uur en 53 minuten afgelegd, een nieuw record. Foot deelde op een persconferentie mede, dat de arrestaties tot op heden zijn verricht. Hij had last gegeven tot de arrestatie van een groot aantal Grieken en Turken „van wie bekend is of van wie aangenomen wordt, dat zij plannen beraamd hebben tot moord, brandstichting en andere ge welddaden" De Turkse ondergrondse beweging T.M.T. is verboden. In Grieks-Cyprische kringen is ge zegd, dat ten minste twee leden van de Etnarchie (het bestuurslichaam van de orthodoxe kerk op Cyprus) zich on der de arrestanten bevinden. In Athene heeft aartsbisschop Maka rios verklaard, dat de Britse troepen Grieken „terroriseren". Het aantal doden tengevolge van ge. welddaden is gisteren weer met vier gestegen. In de omgeving van een Turks dorp in het oosten van het eiland werden de lijken gevonden van een oude Griekse Cyprioot en een Grieks-Cyprisch kind Zij waren door messteken omgebracht Verder over leden twee Turkse Cyprioten aan ver wondingen, die zij bij aanslagen had den opgelopen. deurs van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië. Frankrijk en India. Kroestjev zegt in de nota's, dat het doel van de bespreking in de Veilig heidsraad het bereiken van overeen stemming moet zijn en niet het vast stellen van bestaande meningsverschil len. In zijn nota's geeft hij te verstaan, dat India moet worden uitgenodigd de plaats van Nationalistisch China in te nemen. De Sovjet-regering is van oordeel, aldus Kroestjev, dat naast de bespre kingen in de Veiligheidsraad niet- officiële bijeenkomsten van de rege ringsleiders dienen te worden gehou den om zo snel mogelijk tot opbou wende besluiten te komen ter verster king van de vrede. Uiteraard heeft deze bereidverkla ring van Kroestjev een grote mate van diplomatieke activiteit in Washington ontketend. Men nam te Washington als vaststaand aan, dat aan de door Kroestjev gestelde voorwaarde, deelneming van minister-presi dent Nehroe en Arabische lei ders. zal worden voldaan. De Gaulle....? Saleb Salam, de leider van de op standelingen in Beiroet heeft, volgens het Britse blad „Daily Sketch" ver klaard, dat zijn mannen een gedeelte van iedere lading wapens en munitie, die door de Amerikanen aan de Li banese regering worden geleverd, ontvangen. Salam zei, dat de opstandelingen geen wapens uit andere landen ont vangen. Wat De Gaulle zal doen is echter nog een vraagteken. De Franse gene raal handelt volledig onafhankelijk van de Verenigde Staten en Enge land. Bij de eerste de beste gelegen heid die hij heeft gehad om dit te laten blijken, greep hij zijn kans. De Gaulle bleef, ondanks intensief over leg tussen de Westelijke Grote Drie, bij zijn mening, dat de Veiligheids raad niet geschikt was voor bespre kinden over het Midden-Oosten, om dat die conferentie dan in het open baar zou moeten plaats vinden. Ook vond hij, dat de Veiligheidsraad reeds te veel vereenzelvigd was met een slagveld, waarop Oost en West elkaar plegen te ontmoeten. In Parijs was men geniegd te ver onderstellen dat, nu Kroestjev heeft besloten na - New York te gaan, De Gaulle naa bevind van zaken zal handelen ei, waarschijnlijk in zijn plaats een waarnemer zal sturen. Nehroeheeft reeds instemmende ge antwoord. Druk diplomatiek verkeer (Van onze parlementaire medewerker) Motorvoertuigen en andere appara ten die de ontvangst van radio- en televisieprogramma's kunnen verhin deren, zullen binnenkort moeten zijn voorzien van een ontstoringsinstalla- tie. Minister Algera heeft aan het Tweede-Kamerlid Boekhoven (A.R.) medegedeeld dat de algemene maat regel van bestuur, die deze materit regelt, zijn departement heeft ver laten. wordt op alle fronten onderhouden. Dulles gaat dit weekeinde naar Bonn en Londen. Olievoorziening De Amerikaanse minister van bin nenlandse zaken, Frad Seaton, heeft gisteren uit voorzorg met vertegen woordigers van de voornaamste Ame rikaanse oliemaatschappijen beraad slaagd over de maatregelen, die ge troffen moeten worden om de olie voorziening van de vrije wereld te verzekeren voor het geval de olie- aanvoer uit het Midden-Oosten mocht worden onderbroken. Hij legde de vertegenwoordigers der oliemaatschappijen een organisa tieplan voor, dat vrijwel gelijk is aan het plan, dat twee jaar geleden, tij dens de Suezkanaalcrisis is uitge voerd. Te Londen uit Amman ontvangen berichten maken melding van een poging om in Jordanië een algemene staking uit te roepen tegen koning Hoessein. Het stakingsparool werd door buitenlandse radiostations en door „voorlichters" rondgebazuind, maar tot een algemene staking is het niet gekomen, omdat de regering krachtig is opgetreden. In Amman zijn de troepen, die bij het begin van de revolutie in Irak werden opgeroe pen, nog steeds in staat van alarm De toestand is gespannen. De Libanese regering heeft giste renavond de ambassadeur van de Verenigde Arabische Republiek in Beiroet, Galeb, 72 uur de tijd gegeven het land te verlaten. Galeb was de vorige week tot per sona non grata verklaard, omdat hij in verbinding zou hebben gestaan met leiders van de oppositie. Vorige maand heeft de Libanese regering zeven leden van het perso neel van de ambassade van de VAR te Beiroet het land uitgewezen. Bij een auto-ongeluk op de Autobahn bij Stuttgart in Duits land zijn vier Nederlanders om het leven gekomen. Het zijn de heer Engeibertus Neder- lof, 29 jaar, Esbert Lina, 43 jaar, Cor nelia de Rijke 10 jaar en Hubertus de Rijke 12 jaar, allen uit Amster dam. Zij waren inzittenden van een klein autobusje, waarin in totaal tien personen van Sonthofen naar Neder land terugkeerden. Een vijfde Neder landse inzittende van het busje, me vrouw W. Nederhof, is zwaar gewond. Voorts zijn bij het ongeluk twee Duitsers omgekomen, een 16-jarige jongen uit Sonthofen, die met de Ne derlanders meereisde, en de bestuur der van een Duitse auto, waarmee het busje in botsing is gekomen. In ziekenhuizen zijn nog, behalve mevrouw Nederlof, opgenomen de ge wonden: de 37-jarige heer B, de Rijke, die het busje bestuurde, mevrouw R. de Rijke, Blonie Nederlof en mevrouw M, Lina. Het ongeluk gebeurde, nadat een van de banden van het busje, dat met zeer hoge snelheid reed, was gespron gen. Het voertuig raakte daardoor op de rijbaan voor het tegemoetkomende verkeer en botste daarbij tegen een personenauto, bestuurd door een fa brikant uit Stuttgart. Er was een ver schrikkelijke ravage en in het begin was niet uit te maken uit welke wa gens de slachtoffers, die op de weg geslingerd waren, kwamen. De Duitse jongen, die meereisde is klaarblijkelijk meegekomen uit Sonthofen in de Beierse Alpen, waar men de vakantie had doorgebracht. (Eigen bericht) De keurmeesters de Theije en Simons te Roosendaal hebben gis-' terenmorgen niet minder dan acht honderd en dertig gulden uit de pens van een koe gehaald. 'n Boer uit Woensdrecht had de „geldwolf", 'n jonge koe, ter slach ting gebracht. Het beest had name lijk z'n portefeuille leeg gegeten- Met nog drie andere koeien was het dier eigenlijk al verkocht. Toen de boer de beesten onder Achtmaal De witte beenderen van een kameel, afgevreten door de gie ren en gebleekt in de meedogenloze woestijnzon, waren het hui veringwekkende teken, dat wij het gevaarlijkste punt van onze tocht hadden bereikt. Hoe lang die kameel dood was, viel niet te zeggen. Vlakbij lag het kadaver van een woestijnhond, blijk baar het slachtoffer van dorst in de desolate woestijn. De hond was in ieder geval nog niet lang geleden omgekomen, want de vrijwel altijd aanwezige gieren hadden hem nog niet ontdekt. Wij wisten echter dat dit slechts een kwestie van tijd zou zijn. Weersverwachting van het K.N, M.I, tot vanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: Veranderlyke bewolking met plaatselijk enkele regen- en on weersbuien, vooral in het noorden van het land Matig, af en tot krachtige westelijke wind. Wei nig verandering in temperatuur Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: Over het algemeen matige wind uit west tot zuidwest. Afwisse lend bewolkt met breder wor dende opklaringen. Nog enkele plaatselijke neerslagvlagen. Lich te stijging van de temperatuur. Vandaag: zon onder 20.42 uur. Morgen: zon op 4.51 uur; maan onder 0.18 uur. Tijd schynt overigens van geen be tekenis in deze onafzienbare verla tenheid. Mijlen of kilometers, hoe men ook de afstand meet, lijken zin loos te zijn. Tenslotte zijn wij in Bagdad aange komen, vier dagen nadat wij per taxi uit Beiroet vertrokken, waar toen juist de Amerikaanse troepen waren geland. Wij hadden moeilijke ogenblikken gekend, vooral toen onze auto in het zand bleef steken op een woestijn weg", die niet meer was dan een vaag, bijna niet te onderscheiden spoor. Wij werden losgetrokken door een auto met andere westerse journa listen die ons achterop kwam. Hoe wel wij teleurgesteld waren dat wij de leiding in deze tocht over land naar Bagdad verloren hadden, waren wy m de eerste plaats dankbaar. Want de herinnering aan de dode ka meel en de dode hond wilde ons niet uit de gedachten. Vrijdagavond verlieten wij Bei roet per taxi. Onze chauffeur werd nerveus toen wij het door de Liba nese rebellen bezette gebied bereik- ;en hy weigerde door te rijden toen het donker werd. Wij waren toen nog een 20 km van de Syrische grens verwijderd. Daar zou ons, volgens afspraak, een taxi uit Damascus wachten. Bij het eerste daglicht bereikten wij de laatste Libanese grenspost, maai de taxi uit Damascus was er niet. De chauffeur uit Beiroet laadde ons en onze bagage uit. En daar stonden wij, de UPI-fotograaf Dieter Hespe, Tom Streitheit van de National Broadcasting System en wij. Liftende rebellen Eindelijk nam de chauffeur van een grote met aardappelen bela den vrachtauto ons verder mee. Onderweg kwamen wij Libanese rebellen tegen. Zij reden merk waardigerwijze in een witgeschil derde jeep van de VN-waarne- mers: liftend zoals wij. Ook zagen wij in deze buurt Ame rikaanse marine-straaljagers: een pa trouille van vier, die laag overjoegen aan de Libanese kant van de grens Een moeilijke opdracht voor de vlie gers, want in deze dalen en heuvels is het vaak haast onmogelijk te zeg gen waar Libanon eindigt en Syrië begint. In Damascus, dat wij dus per aard appelauto bereikten, heerst een bijna uitbundige stemming: men vierde het welslagen van de Iraakse revolutie. De hele dag. zaterdag, besteedden wij aan het verkrijgen van een visum voor Irak en nog belangrijker, aan het zoeken naar een taxichauffeur, die bereid was ons naar Bagdad te brengen. Eindelijk vonden wij een avontuur lijke chauffeur-eigenaar van een Ply- mouth-1955 bereid de tocht te wagen. Zondagmiddag om één uur begon nen wij aan de lange reis door de Syrische woestijn naar de hoofdstad van Irak. De Plymouth, toch al ge brekkiger dan zijn ouderdom zou doen vermoeden, kraakte en piepte onder de lading van mensen, schrijf machines, potten met limonade en dozen met sandwiches. Andere baga ge hadden wij niet: wij hadden slechts de kleren die wij droegen, bij ons. Onze chauffeur, een echte patriot van de Verenigde Arabische Repu bliek, had de auto kwistig versierd met vlaggetjes van de V.A.R. en met portretten van Nasser en van de nieuwe Iraakse premier Kassem. Het eerste stuk was betrekkelijk gemakkelijk. Er was een behoorlijke weg tot het Syrische paspoortensta tion te Tsjamat gehuisvest in een reeks verblindend-witte gebouwtjes. Tsjamat was het laatste dat wij van de beschaving zagen, voordat wij, vijf uur later, het laatste Syri sche „foft" bereikten: een nederzet ting, bemand met een handjevol po litiemannen en bijna evenveel mage re honden, die ons begroetten met het vreemdste hondengeblaf dat wij ooit gehoord hadden Het klonk hees en krakend, alsof er zand door een vleesmoien ging. Het garnizoen was heel vriendelijk. Wij kregen kommen vol heerlijke thee. Door de hel De volgende etappe was de erg ste. Het dichte, opwarrelende stof drong de auto binnen, zelfs hoewel wij de ramen in deze hitte potdicht hielden. Een weg was er niet, slechts een nauwelijks aange duid „spoor". De richting werd. met tussenruimten van een kilometer of vijf. zes, aangegeven door ijzeren paaltjes, zo dun als een bezemsteel, waarop een klein bordje in het Arabisch richting en afstand ver meldde. Overdag was het al heel moeilijk die dunne wegwijzers in de verblin dende zon te onderscheiden, maar in het donker was dat helemaal ondoen lijk. Eén keer raakten wij de weg bebakening een vol uur lang kwijt Wij koersten toen eigenlijk maar op de sterren. Op dit gruwelijke traject zagen wij die zwijgende bewijzen van de „hel", die deze woestijn is: de kadavers van kameel en hond Op dit traject ook, werden wij gered door onze collega's (Engelse, Franse, Duitse en Egypti sche journalisten), met wie wij de reis verder voortzetten. Daniel F. Gilmore, een van de correspondenten die United Press International naar het Midden-Oosten heeft gezonden, zodra de crisis daar uitbrak, is er dezer dagen in geslaagd Bagdad te bereiken op een door de omstandigheden gedwongen ongebruikelijke manier, name lijk grotendeels per taxi: een rit dwars door de onherberg zame Syrische woestijn. In bij gaand artikel geeft hij een re laas van deze moeilijke tocht. km per uur bereikten wij de eerste Iraakse grenspost: Roetbah. De dou ane- en politiegebouwen hier waren versierd met portretten van Nasser en van verschillende Iraakse revolu tionairen. Ook de vrachtauto's, bus sen en militaire wagens, die er ston den, waren op dezelfde manier op getuigd Irakezen juichten Na een eindeloos lijkende tocht wij konden niet sneller rijden dan 30 Nog een stuk woestijn: daarna be gon het landschap geleidelijk te ver anderen. Het land werd groener naarmate wij de Euphraat naderden. Eenmaal die rivier over, kwamen wij in het paradijselijke landschap van Mesopotamië. met schaduwrijke palmbossen en ander groen. De Irakezen juichten als zij de Syrische nummerborden op onze auto's zagen. Syrië, onderdeel van de V.A.R.. immers was een der eerste landen die het nieuwe Iraakse regime alleen erkend had. Even buiten Bagdad werden wij op gevangen door een militair escorte. Wij passeerden de vroegere Britse luchtmachtbasis Hahbaniya, waar al les rustig en vreedzaam leek. Wij mochten er echter geen kijkje gaan nemen. In de stad Bagdad zelf was de avondklok reeds ingegaan, toen wij, voorafgegaan door een militaire jeep, binnenreden. Toch was er nog wel enig ander verkeer De lange tocht door drie landen was ten einde. in de wei ging halen, had hij zijn jasje in de wei gelegd. Een van de koeien wilde daarvan „het hare" hebben, en doorzocht de jas. Daar bij verslond zij, zoals achteraf bleek, 830 gulden van de 880 die de boer er in totaal mee verspeelde. De 50 gulden zullen wel in een andere koeiemaag verdwenen zijn. Toch had de Woensdrechtse boer, die kennelijk met het uitzonderlijk geval wat verlegen was en daarom zelf liever helemaal geen bekendheid aan het gebeuren wilde geven, de goede koe bij de horens gevat. Im mers, snel handelen was geboden an ders zou het geld in de maag, c.q. vier magen, verteerd zijn. In Roosendaal stond men direct klaar om „operatief" in te grijpen. Om kwart over zeven was het geld van eigenaar verwisseld en om half negen was de ongerechtigde eigena resse al gekeeld. Om half tien lag het terug gevonden geld te drogen: acht briefjes van honderd en drie van tien! De laatste waren nog het minst beschadigd. De koe zelf woog precies tweehon derd kilo, wat een waarde vertegen woordigt van f600, zonder de huid. Hierna ging men over tot de orde van de dag, maar de boer zocht nog ijverig m de inhoud van eerste en tweede maag van de voortijdig ge slachte koe, naar de resterende f 50... Immers, geld is nakijken waard. Geen prettig karweitje overigens als men nagaat dat de inhoud van een koeiemaag niet bepaald fris aan doet. Maar, geld verzoet de arbeid, zal de boer gedacht hebben en hij was al lang tevreden dat men hem in Roosendaal zo snel „terugbetaalde". De verkiezing van een nieuwe pre sident van Libanon zal op 31 juli wor den gehouden. De president wordt door de kamer van afgevaardigden gekozen. De da- 'um werd vastgesteld na een onder houd tussen president Sjamoen en de voorzitter van de Kamer, Osseiran. De foto geeft een beeld van de ravage, die bij het verkeers ongeluk in Stuttgart ontstond en waarbij vier Nederlanders en twee Duitsers om het leven kwamen. H.M. de Koningin, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene zijn gisteren met het jacht „De Groena Draeck" in Saint Tropez aangekomen. Prins Bertil van Zweden, die daar zijn vakantie doorbrengt, was gisteren „De Groene Draeck" al tegemoet ge varen om de koninklijke familie aan boord te begroeten. Een ook in ons blad gepubliceerda verklaring van de Amerikaanse am bassadeur in Bern, die volgens het Amerikaanse persbureau UPI zou heb. ben gezegd, dat Zwitserland het Euro pese centrum van communistische en Arabische spionagediensten is gewor den, heeft in Zwitserland veel stof doen opwaaien. Verscheidene bladen vragen de regering een onderzoek in te stellen. De „Tribune de Genève" is van oordeel, dat de ambassadeur, Henry Taylor, de Zwitserse regering en de pers een verklaring schuldig is. Als hij bewust de beschuldiging zou heb ben geuit, dan zou hij onmiddellijk moeten worden teruggeroepen, zo meent het blad. De verhoging van enkele telefoon tarieven wordt door minister Algera noodzakelijk geacht in verband met de jongste salarisverhoging bij de P.T.T. De minister zegt in zijn ant woord aan het Tweede-Kamerlid mej. ten Broecke-Hoekstra, dat deze ta riefsverhoging in feite ook in het be lang van de gebruikers van een tele foon is. Zou namelijk de compensatie voor de extra last van acht miljoen achterwege blijven, dan zou dit vooral te merken zijn in een beperking van de investeringen die nodig zijn voor de uitbreiding van het telefoonbedrijf. De minister herinnert er aan, dat er nog 36000 gegadigden voor een aan sluiting op de wachtlijst staan. gen is des te groter, als men weet, dat over het algemeen kandidaten van 18 jaar en ouder aan het examen deelnemen. In de regel wordt 30 tot 40 pro cent van hen afgewezen. Het bestuur van de Nederlandse Associatie voor Praktijk Exa mens heeft besloten het diploma persoonlijk aan Robbie uit te reiken. Een 12-jarige blinde jongen, Robbie Remmen, leerling van het blindeninstituut „St. Hen- ricus", heeft met goed gevolg deelgenomen aan het praktijk examen kantoorstenograaf te Grave. Robbie had geen enkel cijfer beneden de 9, zodat de examinatoren hem het predi kaat „met lof" verleenden. De prestatie van de blinde jon- —f

de Stem | 1958 | | pagina 1