Zuid-Beveland Weer protest-tocht; nu naar Middelburg Dalende animo voor borgstellingsfonds Politie van Vlissingen maakt zich bezorgd over de kermisdrukte Dagblad De Slem de lelie Triumph Uitreiking getuigschriften in de Zeevaartschool Z.-Vlaanderen M.A.-school in Kanaalzone van Zeeuwsch-Ylaanderen reikte eerste diploma s uit Woninginrichting „EIGEN HAARD" K.S.A. HEEFT KAMPSEIZOEN TE HULST INGELUID Internationaal muziekfeest te Clinge Burgerlijke stand BETER en LANGER Middenweg door de Braakman gereed Hoogwaterstanden De vrije verenkwestie Medische Diensten Show op de markt f Zeer onaangename situatie door werkzaamheden aan zeewering Alle geslaagden al geplaatst Dienst dierenartsen VERBOUWING Geen Nederlandse muzikanten in Anne Frankfilm? t REIST FRISSER AGENDA Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 19 JULI 1958 Borssele ZILVEREN MEDAILLE VOOR DE HEER J. ZWEEMER Bij K. B, is aan de heer J. Zwee- mer de eremedaille in zilver verbon den aan de orde van Oranje Nassau verleend. De heer Zweemer is kas sier by de coöperatieve boerenleen bank. GOES J. A. Klinkenberg naar Leerdam De heer J. A. Klinkenberg is met ingang van 1 augustus tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Leerdam. De heer Klinkenberg was tot nu toe bureauchef der PTT al hier. Gisterenavond had reeds het af scheid ten kantore plaats. De direc teur van het Goese postkantoor, de heer Verbaken, wijdde waarderende woorden aan het adres van de heer Klinkenberg die gedurende 3,5 jaar zijn rechterhand was. Na hem volg den nog verschillende andere spre kers. Namens het personeel van het gehele postdistrict werden de heer Klinkenberg twee fraaie etsen aan geboden. Voor tie laatste maal De diploma-uitreiking aan leerlin gen der vakschool voor meisjes te Goes, die gistermiddag in De Prins plaats had, kreeg een bijzonder ca chet, vanwege het feit, dat de direc trice, mej. Weststeyn dit voor de laatste maal deed, daar zij binnenkort met pensioen gaat. In haar toespraak tot de leerlingen zinspeelde zij daarop en ook de voor zitter van het bestuur, ir. Stoel Feuer. stein stond hierbij stil en wees op het vele, dat de directrice in de loop van bijna 40 jaar voor de school deed en hij hoopte dat haar geest ook zou heersen in het nieuwe gebouw, dat de vakschool in september gaat be trekken. De afwerking van dit gebouw vor dert thans verrassend snel en het kan best gebeuren, dat het nieuwe leer jaar er terstond in kan beginnen. Gaat dit niet dan blijft men nog een paar weken lesgeven in het oude gebouw aan de Beestenmarkt. Vol gend jaar zal de diploma-uitreiking geschieden in de aula van de nieuwe school. Geboorten: Petronella d.v. L. Po- ver-Smulder; Carolus z.v. L. Beir- naert-Maas; Anthonia z.v. M. Capello- Krijger. Huw.aangiften: S. de Vries 35 j. en L. Mansveld 26 j.; J. Hijman 25 j. en J. de Hamer 20 j.; F. Brodrse 20 j. en M. Mijnsbergen 18 j.; P. Gunst 26 j. en J. Kesteloo 27 j.; H. Staats 25 j. en G. Bruins 26 j. Gehuwd: B. Eversdijk 27 j. en J. Verboom 27 j. Overleden: Willem Slabbekoorn 57 j., echtg. van P. van Kleunen; Jacob van Zweden 46 j. echtg. van E. Wage naar; Frangois Temmerman 68 j. echtg. van M. Eeijerse. 's'Heerenhoek Zangersconcours Hedenmiddag wordt op het sport terrein alhier het concours van de Zeeuwse zangersbond gehouden; de organisatie is in handen van het koor "Kath. Z. Beveland". Voor de zangers optreden heeft in de Jeugdhoeve een officiële ontvangst plaats, waarna de vijftien koren, die aan het concours deelnemen, een rondgang door het dorp maken. Rilland SCHOOLREISJE De leerlingen der hoogste klassen van de openbare lagere school maak ten per speciale trein een reis naar IJmuiden onder geleide van het on derwijzend personeel. Er werd een bezoek gebracht aan het strand, waar de jeugd zich prima vermaakte. Ook wandelde men de Velzertunnel door en werd er een busreis gemaakt over de enorme sluizen. Het natuurbad Velzer-end evenals de historische ruine Brederode wer den ook nog bezocht. Zeer voldaan over al het moois keerde de jeugd 's avonds weer te rug. (Advertentie) AXEL ONDERSCHEIDING VOOR DE HEER SORBER De heer A. H. J. Sorber, grafdel ver in dienst der gemeente, heeft bijK. b. de eremedaille in brons behorende bij de orde van Oranje Nassau ontvangen. St.-Jansteen Verzoek Semper Gaudete opnieuw aangehouden Opnieuw heeft de gemeenteraad het verzoekschrift van de muziekverenL ging Semper Gaudete te Clinge aan gehouden. Zoals bekend is dit ver zoekschrift. waarin om een subsidie van f 100 wordt gevraagd, op 5 juni al in behandeling geweest. Het is toen aangehouden op klachten van de heer Stevens inzake het beleid van het bestuur en de directeur der ver eniging. B. en w. hadden de klachten onderzocht en bestuur en directeur hadden schriftelijk hun verwondering uitgesproken over de klachten en deze weerlegd. Ook thans echter wilde de heer Stevens zijn bezwaren staande houden. Van derden, wier naam hij niet noemde, zei hij te weten, dat het aan schaffen van muziekinstrumenten van invloed is op de kans om Kd te wor den. B. en w. stelde een subsidie voor van f 50 doch de heren Martinet en Dobbelaar wilden hun waardering voor het gezelschap uitgedrukt zien in een subsidie van f 75 of 100. B. en w. zullen nu contact opnemen met het bestuur van Semper Gaudete en de begroting opvragen en zij wil len dan een bedrag per lid uit de ge meente toekennen. TERNEUZEN DIPLOMA-UITREIKING LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL In het jeugdgebouw aan de Kerk hoflaan werden aan de leerlingen van de landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes" de diploma's uitgereikt. Van de gelegenheid tot het uitspre ken van felicitaties werd gebruik ge maakt door burgemeester mr. P Tel- legen, mej. T. de Vries, directrice der school en mevr. Scheele-van Hoeve, voorzitster van de commissie van toezicht. Onder leiding van mej. J. van Puy- velde werden enige liedjes gezongen en onder leiding van mevrouw Stuf ken werden zang en voordrachten ten gehore gebracht en dansen uitgevoerd. In de pauze werd een verloting ge houden waaraan mooie prijzen waren verbonden en werden verversingen rondgediend. Nadat de heer Ter Haar Romery een slotwoord had gesproken werd het Zeeuwsch-Vlaamse volks lied gezongen. Op de feestelijke bijeenkomst in het r.-k. Verenigingsgebouw te Axel wa ren bestuur, docenten en leerlingen bijeen om het heuglijke feit te vieren dat voor de eerste maal in het be staan der school de diploma's werden uitgereikt aan de leerlingen, die drie jaar lang deze cursus met succes hadden gevolgd. De voorzitter R. A. J. den Boer herinnerde in zijn openingswoord aan de vele moeilijkheden, zowel op or ganisatorisch als financieel terrein, die in de afgelopen drie jaar over wonnen moesten worden, maar dank zij de samenwerking tussen bestuur, docenten, leidster en in het bijzonder de leerlingen is dit mooie resultaat bereikt. De directrice mej. Zonderland fe liciteerde de geslaagden en lichtte nog eens de verschillende activiteiten van de school toe, waarbij zij zich vooral richtte tot de nieuwe leerlin gen, die eveneens op deze avond wa ren uitgenodigd. Zij zette in het kort uiteen waarom de school te Sas van Gent gevestigd is, omdat hierover nogal eens vragen rezen, want al de leerlingen komende uit de parochies Axel, Philippine, Sluiskil, Terneuzen, Westdorpe en Zuiddorpe gaan per bus naar de school in Sas van Gent. Zij bracht in dit verband dan ook hulde aan de groep Zuiddorpe, die zo stand vastig volgehouden had, ondanks de grote afstand. Na het uitreiken van de diploma's aan de geslaagden, werd ook op deze bijeenkomst afscheid genomen van de leidster mej. F. Verhelst, die vanaf de oprichting in wel de moeilijkste periode van het bestaan der school al haar krachten heeft aangewend om deze tot bloei te helpen brengen. Namens het bestuur, docenten en leerlingen werden haar geschenken aangeboden, waaruit duidelijk de waardering voor deze leidster bleek. Het officiële gedeelte werd op voor treffelijke wijze omlijst door het da meszangkoor „Crescendo" uit West dorpe en de leerlingen van de 1ste en 2de jaars, die een afscheidslied zon gen op de geslaagden van deze cur sus. Daarna werd de feestbijeen- komst besloten met dansen onder leiding van de heer Bilderbeek. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M J. Groen RayonbeheerderL K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes Westsingel 98, Tel. 2236 RayonredacteurN. Kar hol Redacteur voor Walcheren-i Maas Rayonbehe^rder-, J. Fait Prijs voor losse advertenties, oestemd voor de editie voor Zeeland 0 15 per mm. Vooi „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0.90; elke regel meer f 015 Bij plaatsing óók in de Brabantse oplage resp t 1.50 en 0.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Advertentiei Een doet het De Middenweg door de Braakman, die rechtstreeks verbinding geeft tussen IJzendijke en Terneuzen, is dezer dagen gereed gekomen. De verbodsborden, die in de afgelopen dagen het gebruik van de weg nog verhinderden, zijn intussen verdwe nen. Morgen, zondag 20 juli gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 5.25 en 17.34 uur; te Terneuzen om 4.40 en 16.57 uur en te Vlissingen om 4.11 en 16.25 uur. Maandag 21 juli is het hoogwater te Hansweert om 6.04 en 18.15 uur; te Terneuzen om 5.23 en 17.42 uur en te Vlissingen om 4.53 en 17.09 uur. Uit onze rijke sortering MODERNE EN KLASSIEKE MEUBELEN tentoongesteld in onze 3 toonzalen, schonken wij deze prachtige HUISKAMER als HOOFDPRIJS VOOR DE TOUR DE FRANCE-WED- STRIJD. ARSENAALSTRAAT 5 TERNEUZEN TELEFOON 2097 Het Actie-Comité Vrije Veren te Sluiskil, dat opnieuw in vergadering bijeen geweest is, was goed te spreken over de winst, die in Den Haag ge boekt is en het is dan ook van plan om de actie onverdroten voort te zet ten. Opnieuw zal er een protest-tocht worden georganiseerd, dit keer naar Middelburg en wel op 31 juli. de dag waarop de Provinciale Staten de veren kwestie bespreken. Vóór de Staten- zitting zal een onderhoud worden aan gevraagd met de fractieleiders van de politieke partijen. Bovendien zullen de Statenleden een brief ontvangen van het actie comité, waarin verzocht zal worden om te bevorderen, dat de tariefsver hoging nog voor 1 augustus uitgesteld wordt tot komend voorjaar, wanneer, zoals aangekondigd, met de minister van Verkeer de tarievenkwestie be sproken zal worden. Op dat tijdstip ook, als de nieuwe veerboot in ge bruik is, zal een overzicht mogelijk zijn van de dan ontstane situatie: wachttijden, vervoerscapaciteit en -frequentie en de daaraan verbonden exploitatiekosten. Wat de tocht naar Middelburg be treft, anders dan bij de Haagse tocht zal nu aan de deelnemers verzocht worden zoveel mogelijk belangstellen den in hun wagen mee te nemen. De horeca-bedrijven en de Zeeuwse V.V.V.'s zullen hun medewerking ver- lennen. De heer P. Stevens uit St. Jansteen verklaarde zijn plannen tot oprich ting van een partij „Provinciale Be langen" wanneer blijkt dat de Staten leden de Zeeuwsch-Vlaamse belangen niet voldoende behartigen. Zonder eni ge politieke richting zal de partij dan aan de verkiezingen gaan deelnemen. Zondag doen de navolgde heren doktoren dienst: Goes: v. d. Feen; Middelburg: Feikema; Vlissingen: Bouwman; Heinkenszand Arendsker- ke en Wolfaartsdijk: Vos te Wolf.dijk en te Hansweert, Kruiningen, Rilland en Krabbendijke; Noome te Krabben- dijke. Dokter Luyekx te 's Heerenhoek neemt waar voor dokter Folmer; Dok ter Kiviet te Borssele voor dokter Gel derblom en dokter Wöstmann te Kwadendamme voor dokter Kole. Te Axel wordt de praktijk waarge nomen door dokter Boor. Te Terneu zen door dokter v. d. Griek. Te Oost burg - Aardenburg; dokter Rijk, Aar denburg. Te Breskens Groede - Schoondijke dokter Ossewaarde. Bres kens. Te Cadzand - Sluis - Zuidzande, dokter Beek, Zuidzande. Te Biervliet - IJzendijke, dokter Kalkman, Bier vliet. De eerste groep van de K. S. A. uit Vlaanderen, die naar Hulst ge- 't Jagertje' te worden. Dan is volgeboekt. De eerste twee dagen hebben de KSA-jongeren, evenals de meeste Ne derlanders trouwens, slecht weer ge komen is, heeft gisteravond op de troffen Maar evengoed hebben 'ze Markt een uitvoering gegeven. Het i binnenshuis hun vermaak gevonden, was een gezellige avond, die gevuld Vandaag, na gelukkig ook nog twee werd met vendelzwaaien, keurgroep- j dagen van goed weer, vertrekken ze, Innnavi rtn 4 J 1.I turnen en wat de jongelui in hun Vlaamse taal "bonte ringnummers" noemen. Bij ons heet dat variété. Hiermee is het bezoek van de Vlaamse jeugd aan Hulst weer inge zet. De kamptijd loopt van 15 juli tot 27 augustus en de periode van 4 tot 27 augustus belooft het drukst Uit het jaarverslag van de stich ting "Zeeuws-Vlaams Borgstellings fonds" te Terneuzen blijkt, dat de belangstelling voor het fonds terug loopt. Dat moet men althans conclu deren uit het teruglopen van het aantal aanvragen. Was dit in 1957 nog 54, vorig jaar kwamen er slechts 35 binnen Van die 35 werden er onmiddellijk twee afgewezen, zodat er 33 in be handeling kwamen. Slechts 12 wer den er goedgekeurd. De overige vol deden niet aan de gestelde normen. Bij wijze van proef werd op een avond in Axel een zitdag gehouden, teneinde middenstanders van advies te kunnen dienen. Deze zitdag werd in alle verschijnende dagbladen aan- Advertentie) gekondigd. Het resultaat hiervan was, dat slechts twee middenstanders om inlichtingen kwamen vragen. De achteruitgang van het aantal aanvragen kan mede beinvloed zijn door de algemene economische toe stand en van de maatregelen tot kre dietbeperking. Als gevolg van de ge leidelijk in het bedrijfsleven ontstane aarzeling en terughouding met be trekking tot voorraadvorming en in vesteringen, was een duidelijke ver mindering van de vraag naar bank krediet te constateren. Daarnaast noopte de druk van hogerhand op de kredietverlening tot een scherpe se lectie van de aanvragen. De bijzon der hoge rentetarieven zijn tevens van invloed geweest op de vraag naar en het gebruik van krediet. om plaats te maken voor nieuwe gas ten. De groep KSA die vandaag ver trekt was 40 man groot. Thans ko men er Scouts uil Brugge en KSA- jongeren uit Oost-Vleteren, samen een contingent van 60 man. Dezen blijven tot woensdag. Dins dag komen er echter al weer nieuwe "troepen". Dat zijn jongens van de Chiro uit St. Andries. Woensdag komt er een groep van 60 man van de KSA uit Kortrijk en een groep van 25 man uit Torhout, die een tenten kamp opslaan op fort Moerschans. Een van de groepen die binnenkort Hulst komen bezoeken, zal op de Markt nog een toneeluitvoering ge- vtfn. Advertentie) Voor 4.25 wordt uw kostuum: deskundig chemisch gereinigd behandeld met Super- Fix ontvlekt geperst en keurig thuisbezorgd. Een nieuw costuum kost TJ vult U zelf maar in en overweegt U eens, or een goede beurt af en toe niet verantwoord is. JUIST NU. Chemisch reinigen doet Uw kleding langer meegaan. St. Josephstr. 9-17, Bergen op Z. schr ij {machines tot i R IJ N B E R G'S H A N D E L B U R E A U TERNEUZEN TElEFOgN-2304 NOORD.STRAAT 7^ Maandag begint in Vlissingen de kermis. Er is voor dit jaarlijks terug kerende evenement een steeds minder wordende belangstelling. Het publiek is er in de laatste jaren in steeds bredere kring toe overgegaan zijn amusementsgelden op andere wjjze te besteden door het maken van j reizen o.a. en de amusementsbedrijven verschijnen dan ook in steeds I geringer wordend aantal ten tonele. De attracties zfjn voor dit jaar vrij wel beperkt gebleven tot het Beursplein, de Nieuwedijk en de Zeilmarkt, terwijl vroeger ook vrij veel gebruik gemaakt moest worden van het Bellamypark. Langzaam ebt de kermis uit Vlissingen weg. De kermis schept dit jaar voor Vlissingen een bijkomende onaangename situatie. Voor de Boulevard De Ruyter is men met man en macht doende de zeewering in een betere conditie te brengen en daartoe moeten o.m. enorme hoeveelheden zand worden aangevoerd. Dit zand komt met sche pen aan de zuidelijke kade van de binnenhaven aan en wordt met zwa re vrachtauto's naar de boulevard vervoerd. Deze auto's kozen de route van het Eiland via de Gravestraat, de Zeilmarkt, de Nieuwedijk, het Bellamypark, de Spuistraat en de Coosje Buskenstraat naar de Boule vard en vervolgens via Coosje Bus kenstraat en Spuistraat of via de op rit en het Beursplein. Nu is deze route echter voor een belangrijk deel voor het verkeer gesloten en heeft men moeten zoeken naar een nieuwe oplossing. Die was er echter niet. Het Vlissingse stratenstelsel is van dien aard, dat het geen intensief zwaar verkeer door de binnenstad toelaat omdat de straten te smal of de hoeken te gevaarlijk zijn. Het werk aan de zeewering moest echter doorgaan en de kermisstands waren onder uitdrukkelijke beden kingen van enkele verkeersdeskundi- gen reeds verpacht. Een afgelas ten van de kermis was dus prak tisch onmogelijk geworden. Daarom heeft de verkeerspolitie een oplos sing voor het optredende verkeers probleem móeten forceren. De route voor de zandauto's loopt nu van de Gravestraat via de Hendrikstraat door de Nieuw straat naar het Bellamypark. De Nieuwstraat is hiertoe gedeeltelijk voldoende breed, maar kruist de drukke Walstraat, de belangrijkste aanvoerlijn naar het kermisterrein. Ter voorkoming van ongelukken heeft de politie zich genoodzaakt gezien om op dit uiterst gevaar lijke punt een verkeersagent te plaatsen. Vier agenten lossen el kaar af. Er passeren daar elke dag 560 zandauto's. Hartkloppingen In een smalle trechter loopt de Nieuwstraat uit op de oostzijde van het Bellamypark. De bocht, die de zandauto's hier moeten maken is niet alleen zeer onoverzichtelijk, maar op dit punt loopt de Nieuw straat tegelijk niet onbelangrijk op, zodat het voor de zware vrachtwa gens bijzonder moeilijk is te stop pen Het verkeer over het Bellamy park heeft voorrang op dat uit de Nieuwstraat. Bovendien is de Nieuw straat op dat punt tijdelijk niet toe gankelijk voor verkeer uit de rich ting Bellamypark, een volkomen nieuwe situatie, die regelmatig Vlis singen bezoekende automobilisten voor een verrassing stelt. De situa tie is dermate gevaarlijk, dat de toeschouwer er met het grootste ge mak enkele hartkloppingen oploopt. Er passeren van 's morgens vroeg tot 's avonds half zes gemiddeld 280 zandauto's. De beste remedie zou on getwijfeld zijn om er een verkeers regelaar neer te zetten, maar dit is onmogelijk, omdat de verkeersdienst daartoe de mensen niet beschikbaar heeft. Het kan zjjn en het is te hopen, dat het allemaal zonder ongelukken afloopt, maar de verkeerspolitie zélf heeft er zwaar hoofd in. Zij heeft gedaan wat binnen haar vermogen ligt en wanneer zich op het genoem de punt ongelukken mochten voor doen, dan is zeker de verkeerspoli tie hiervoor niet aansprakelijk te stellen. Er drukt een zware verantwoordelijk heid op de schouders van de vracht autochauffeurs, die veertig maal per dag naar de haven en van de haven naar de stad rjjden. In bijzijn van directieleden van verschillende scheepvaartmaatschap pijen, wethouder W. Poppe namens het college van b. en w., de direc teur van de „De Ruyter school"dhr. G. K. Brouwer, de directeur van de H.T.S., ir. W. Bax, de oud-directeur van de „De Ruyterschool", dhr. Fijn, het voltallige lerarenkorps, veler ouders en „tweede ouders" vond vrijdagmiddag in de hall van de zeevaartschool de uitreiking plaats van de getuigschriften BS en AS en de getuigschriften B.M. en A.M. aan die leerlingen van de zeevaartschool die slaagden voor stuurmans leerling of scheepswerktuigkundige. De directeur van de zeevaartschool, dhr. G. K. Brouwer, wees in zijn toe spraak erop, dat deze leerlingen onder gans andere omstandigheden dan vorig jaar de maatschappij in gaan. De toestanden zijn moeilijker geworden en ook de plaatsing. Het stemt echter tot grote voldoening, dat alle geslaagden geplaatst konden worden, hetgeen een buitengewoon mooi resultaat is. Evenals het feit, dat van de ruim duizend kandidaten voor de examens er 252 afkomstig waren van de „De Ruyterschool", hetgeen neerkomt op ruim een kwart gedeelte, terwijl 13 scholen hun kan didaten levérden. De heer Brouwer kon mededelen, dat uitgereikt kon den worden: 14 BS. 17 AS en 92 BM en AM getuigschriften. Hij reikte persoonlijk de getuigschriften uit aan de beste leerlingen t.w. getuigschrift B.S. aan M. Hofland, (gemiddeld 8,5 pnt) getuigschrift BA aan dhr. v. d. Giezen, getuigschriften B.M. en A.M. aan de heren Oosterhof, Bes, Hol en Annanel. Tot deze laatste richtte hij enkele woorden, die daverend gelach deden ontstaan: „Je bent een rot- knulletje geweest en twee jaar lang hebben we niets anders dan verdriet van je gehad. Je slaagde als beste Te Oostburg - Sluis -Groede, I. Risseeuw, Groede. Te Biervliet IJzendijke, J. F. Westendorp, Ijzen dijke. Te Hulst en Nieuw-Namen wordt waargenomen door P. Borm uit Nieuw-Namen. De jaarlijkse driedaagse kermis is weer in aantocht. Drie volle dagen van ontspanning en genot, waarbij het nodige vocht kan worden ingeno men. Het Clingse Feestcomité heeft weer een aardig programma in el kaar gezet zodat het alleszins een goed verzorgde kermis wordt. Van avond zal de fanfare Weldoen door Vermaak de kermis openen door het geven van een concert op de kiosk. Morgen zal er een groot internatio naal muziekfeest georganiseerd wor den, waaraan niet minder dan tien gezelschappen deelnemen. Dit zijn: Semper Gaudete van Clinge, Weldoen door Vermaak van Clinge, De Schel- dezonen van Nieuw-Namen, St. Ce cilia van De Klinge, België, Harmo nie St. Jan van St. Jansteen, r.-k. Muziekvereniging Heikant van Hei kant, De Albrechtsvrienden van De Klinge, België, Fanfare Nooit Ge dacht van Graauw, Vrijheid Een dracht van Lamswaarde en Excelsior van Terhole. Nadat deze gezelschap pen een rondwandeling door het dorp gemaakt hebben, zal ieder gezelschap een paar nummers op de kiosk spe len. Intussen zullen de afgevaardigden van de verschillende gezelschappen op het gemeentehuis ontvangen wor den. Hier zal burgemeester P. Ver- cauteren een kort woord spreken, waarna de verloting der prijzen zal plaats vinden. Maandagavond zal de muziekschool Semper Gaudete een uitvoering ge ven op de kiosk. Vorig jaar was hier voor een enorme belangstelling. De laatste dag zal er in de morgenuren in het Zeegat een duivenwedvlueht plaats hebben. Ook hiervoor bestaat een grote belangstelling. Het klokken der thuisgekomen duiven geschiedt op een bijzondere attractieve manier, zodat eenieder dit zelf wil zien. 's Namiddags is er een koers voor amateurs. Het programma is dus goed verzorgd. Het is te hopen, dat het weer ook een beetje meewerkt, dan kunnen het echt gezellige dagen worden. (Advertentie) magazijn HOLLAND Tolbrugstraat 8-14 BREDA De Nederlandse Toonkunstenaars- bond heeft alle Nederlandse musici opgeroepen geen medewerking te ver lenen aan de verfilming van „Het Dagboek van Anne Frank" door de 20th Cet)tury Fox Filmmaatschappij. Het betreft hier het marcheren van een Duitse militaire kapel die mars muziek speelt. De bond heeft dit besluit genomen in verband me* de staking van de musici in de Amerikaanse filmindu strie. De organisaties van musici, aan gesloten bij de Federation des Musi- ciens hebben ziel nl. volledig solidair verklaard met de leden van de Ame rican Federation of Musicians, hetgeen e'e reeds vermelde oproep aan de Ne derlandse musici tengevolge had. en van harte onze gelukwensen." De directeur van de Ned. Pacific Tankvaartmaatschappij, dhr. Smits, alsmede dhr. E. G. van Eerde, na mens verschillende maatschappijen onder wie de K.P.M. voerden nog het woord en richtten gelukwensen tot de geslaagden. Het is thans voor het eerst, dat de zeevaartschool leer lingen aflevert voor de Ned. Pacific Tankvaart Maatschappij. (Advertentie). met Boldoot Auto's, treinen vliegmachines zijn on getwijfeld machtig mooie middelen van vervoer. Alleen.... ze willen wel eens benauwd zijn, een beetje erg warm en vól, als u weet wat wij be doelen. Hoe heerlijk is het dan Bol doot bij U te hebben! Dat verrukke lijke Boldoot-doekje, gedrenkt in eau de cologne! Of een Boldoot eau de co- logne-stift! Enig ook is Boldoots reis- flacon „Bon Voyage", 't Is goed rei zen met Boldoot Eau de Cologne Van onze adverteerders OPENING FOTO-ZAAK VERSCHOORE TE VLISSINGEN Vlissingen is sinds vrijdag een mooie foto-zaak rijker geworden en telt er nu in totaal zeven. Aan de Badhuisstraat nummer 40 opende de heer A. W. Verschoore uit Goes zijn modern bedrijf, dat zal worden be heerd door zijn zoon, de heer Jos. W. Verschoore de la Houssaye, die tot voor kort een in Kruiningen ge vestigde zaak van zijn vader dreef, en met succes. Onder de bekwame leiding van de Vlissingse aannemer Bijl werd het pand Badhuisstraat 40, dat toch heus niet zo jong meer was, omgetoverd in een juweeltje van een winkel met een ruime studio en an dere nodige vertrekken voor de suc cesvolle uitoefening van de foto grafiekunst. De belangstelling bij de opening was groot en hoewel er offi cieel nog niet verkocht zou worden, dienden toch de eerste klanten zich reeds aan. GOES Grand; De jonge leeuwen, 18 j. MIDDELBURG Schouwburg: De dui- velsbocht, 14 j. Electro: De jonge leeuwen, 18 j. VLISSINGEN Alhambra: 's Nachts in de Groene Kakatoe, a.l. Luxor: De tij ger valt aan, 14 j. PHILIPPINE Kermis. Parochiehuis: Tentoonstelling v.d. KAB. GRAAUW 3 uur: Schieting staande wip. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Als liefde zingt, AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Zeven jaren pech, a.l. HULST Ouheidkundige kring de Vier Ambachten 2-5 uur; Voor publiek ge opend. Bioscoopgebouw 8 uur: De vloek van Frankenstein, 18 j. met enig voor- beh. Gem. Sportpark 3.30 uur: Zeeuwse atletiekkampioenschappen. SLUISKIL Patronaat: Dansen. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De grote verleiding, a.l. Concertgebouw 8 uur: Marineduivels, 14 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Koning Voet bal, a.l IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Chi rurg, 18 j. CLINGE J. v.d. Bergen 4 uur: Ker- misschieting. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: The Tommy Steele story, a.l. GOES Grand: De jonge leeuwen, 18 j. MIDDELBURG Schouwburg: De dui- velsbocht, 14 j. Electro: De jonge leeuwen, 18 j. VLISSINGEN Alhambra: 's Nachts in de Groene Kakatoe, a.l. Luxor: De tij ger valt aan, 14 j. PHILIPPINE Kermis. Parochiehuis: Tentoonstelling v.d. KAB. G. Wiskerke 3 uur: Schieting. ZUIDDORPE Em. de Ridder 3 uur: Schieting en dansen. CLINGE 3 uur: Schieting staande wip. L. v. Duyse: Dansen. KOEWACHT G. v. Laere 3 uur: Schie ting. GRAAUW J. Verras 3 uur: E-ekerschie- ting. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Marine- duivels, 14 j.; 4.30 en 8 uur: De grote verleiding, a.l. Concertgebouw 8 uur: Marineduivels, 14 j. OOSTBURG Ledel 2 uur: Bloedig con flict, 14 j.; 4.30 en 8 uur: Koning Voet bal, a.l. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Chirurg, 18 j. KUITAART A. de Bakker 3 uur: Ju- bileumschieting. CLINGE J. v.d. Bergen 3 uur: Ker- misschieting. AXEL Het Centrum 3.45 uur: Zeven jaren pech, a.l.; 8 uur: 08-15 (deel twee) 18 j. met enig voorbeh. HULST Bioscoopgebouw 2.30 en 5.30 uur: De vloek van Frankenstein, 18 j.; 8.30 uur: Laatste liefdesnacht, 18 j. m. enig voorbeh. Jos. v. Helsland 3 uur: Schieting. Gem. Sportpark 1.30 uur: Zeeuwse atletiekkampioenschappen. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Auto-maniakken; 5 en 8 uur: Kaiser- ball, a.l. DE KLINGE Kinema v. Dijk 3 en 7.30 uur: Als liefde zingt. GOES Grand: De jonge leeuwen, 18 j. MIDDELBURG Electro: De jonge leeu wen, 18 j. Schouwburg: De duivels- bocht, 14 j. VLISSINGEN A'hambra: 's Nachts in de Groene Kakatoe, a.l. Luxor: De tij ger valt aan, 14 j. CLINGE 3 uur: Schieting staande wip. L. v. Duyse: Dansen. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De grote verleiding, a.l. AXEL Het Centrum 8 uur: 08-15 (deel twee), 18 j. met enig voorbeh. OOSTBURG Ledel 8 uur: Koning Voet bal, a.l. CLINGE J. v.d. Bergen 3 uur: Ker- misschieting. PHILIPPINE Kermis. Parochiehuis: Tentoonstelling v.d. KAB. G. Wiskerke Schieting. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Laat- SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Kai- serball, a.l. ste liefdesnacht, 18 j. met enig voorbeh. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Als liefde zingt. ZUIDDORPE Em. de Ridder 5 uur: Schieting en dansen.

de Stem | 1958 | | pagina 2