SPELREGELS voor werkende meisjes Leeftijd EIGEN olie-HAARD is goud waard WONEN is LEVEN u Zien en gezien worden ana ana DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 18 JULI 1958 Proeftijd Arbeidskaart Getuigschrift Ontslag W.W. Invaliditeit Wa ar om Nu.. Een midzomer nachtmerrie Brandstof Van vrouw tot vrouw Levensduur Convectie Veilig Thermostaat De hors d" oeuvre zonder geldige reden weg te blijven) dan kan dit ook in het getuigschrift worden vermeld. Men kan ergens op proef werken; dat is soms voor beide partijen heel wenselijk. Een proeftijd mag echter niet langer duren dan 2 maanden. In die tijd mogen zowel werknemer als werkgever eik ogenblik de dienstbe trekking beëindigen, zonder opzeg ging. Of het nu gaat om .een partijtje ping-pong of om een baantje, men moet op de hoogte zijn van de voor schriften, die zeggen wat móet en wat niet mag. Het meisje dat ,,haar intrede doet in het arbeidsproces" behoort op de hoogte te zijn van de wetten en bepalingen die haar rech ten en plichten regeLen. Ingevolge de wet van.... of, ingevolge het bepaalde in artikel...., zo luidt dat in officiële taal. Dat is taal die niet tot lezien en luisteren noodt. Maar toch is het van belang dat de jeugdige werkneemster zich op de hoogte stelt, zodat zij op dit punt geen fouten kan maken, noch door zichzelf noch door haar werkgever it kort te doen. Een meisje mag beneden de 15 Jaar geen bedrijfsarbeid verrichten. Wel mag zij, 14 jaar oud en vrij van leerplicht, werken in het huishouden. Aan een bedrijf mag bij uitzondering door de Arbeidsinspectie toestem ming gegeven worden om 14-jarige meisjes voor halve dagen in dienst te nemen; de andere helft van de dag bezoeken zij dan een huishoud- of Mater Amabilisschool. Meisjes tussen 15 en 18 jaar moe ten. evenals gehuwde vrouwen, in het bezit zijn van een arbeidskaart. Zij laten zich inschrijven op het arbeids bureau en krijgen die kaart dan van de gemeente. Elke werknemer (neemster) die uit eeg betrekking weggaat, heeft recht op een getuigschrift. Daarin móet staan welk soort werkzaamheden de betrokkene heeft verricht en hoe lang de dienstbetrekking heeft geduurd. Er kan instaan hoe de werknemer gewerkt heeft en waarom de dienst betrekking is beëindigd. Heeft de werknemer de dienst beëindigd op een onrechtmatige manier (b.v. door «III Van weerskanten kan de dienstbe trekking beëindigd worden door op zegging. Iemand die een weekloon verdient, mag met een week ontslag nemen of krijgen. Iemand die een maandloon verdient, met een maand. Uitzonderingen kunnen voorkomen. Zolang een werknemer ziek is, kan er geen ontslag gegeven worden; be halve wanneer de ziekte al twee jaar heeft geduurd. Er bestaat ook ontslag op staande voet. Dit moet natuurlijk een zeer dringende reden hebben, die onmid dellijk aan de tegenpartij moet wor den medegedeeld. Men hoeft zich niet bij dat ontslag neer te leggen, be is van ziekte. Niet alleen meisjes die in een bedrijf werkzaam zijn, vallen onder deze wet, maar ook meisjes die 5 dagen of langer per week in dienst zijn in hetzelfde gezin als huis houdelijke hulp. Aangifte van ziekte moet binnen 24 uur door of namens de werkgeef ster worden gedaan. Het Ziekenfondsbesluit zorgt voor de geneeskundige hulp. Alle werken de meisjes, zowel zij die in bedrijf of winkel werken, als de huishoude lijk hulpen, profiteren hiervan. Zij hebben recht op geneeskundige hulp van huisarts, tandarts, zo nodig specialist, ziekenhuisverpleging en zovoorts. De meisjes zijn ver plicht zich te melden bij een alge meen ziekenfonds, waar zij formulie ren ter invulling krijgen. roep is mogelijk. Als een der partijen niet akkoord gaat met het ontslag dan moet aan de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau toestem ming gevraagd worden om de dienst betrekking te mogen beëindigen. Voor meisjes, die in een gezin huis houdelijk werk doen, geldt dit niet. Vanaf de leeftijd van 14 jaar zijn werknemende meisjes tegen invalidi teit verzekerd. Het meisje dat voor het eerst in betrekking gaat moet zich binnen 14 dagen melden bij de Raad van Arbeid. Daar krijgt zij 'n rentekaart; op deze kaart plakt de werkgever, telkens als het loon wordt uitbetaald, de verschuldigde zegels. Is een meisje gedurende een tijd werkeloos of ziek, waardoor er geen zegels worden geplakt, dan moet dit op de kaart vermeld worden. De Ziektewet zorgt ervoor dat werk neemsters verzekerd zijn tegen ar beidsongeschiktheid, die een gevolg Tegen de geldelijke gevolgen van onvrijwillige werkeloosheid zijn de meisjes die werken in winkel, bedrijf enz. verzekerd. Meisjes die huishou delijk werk verrichten echter niet. Wie werkeloos wordt moet zich on middellijk laten inschrijven op het gewestelijk arbeidsbureau en zich binnen 24 uur melden bij de bedrijfs vereniging, waarbij de werkgever is aangesloten. Men moet dan in het bezit zijn van het ontslagbewijs of getuigschrift. Als er geen passend werk is op het arbeidsbureau, wordt er uitkering gegeven. Wie al jaar en dag in het ar beidsproces is opgenomen, kent uit de praktijy al deze bepalingen van buiten en neemt de vele voordelen vanzelfsprekend aan. Op de vraag: Hoeveel verdien je?, wordt meestal geantwoord: „ik krijg.... in handen". Het eigenlijk salaris is hoger maar er is wat afgegaan voor de verschillende premies. Laat niemand ook verge ten dat de werkgever, hetzelfde bedrag aan premies er nog eens bij doet. Van deze bedragen bij el kaar, worden de verzekeringen be taald, die de tegenslagen zo prach tig opvangen. Men mag gerust met dankbaar heid vaststellen dat er voor de wer kende vrouw uitstekend wordt ge zorgd. Zij hoeft alleen maar de goede wil tot werken te hebben, de sociale voorzieningen zorgen ervoor dat zij voor veel geldelijk onheil gespaard blijft. U denkt dat wij niet wijs zijn om in het hartje van de zomer over kachels te praten. U kijkt gauw naar de datum van deze krant, of het er per ongeluk een is van drie maanden oud. Ter wijl u alleen maar dromen wilt van zon en open ramen, dringen wij u iets op over oliever warming. vnnr^ li!2trale verwarming heeft zal i - e'jekachels weinig belangstel- V?1?, m de huiskamer een af ,haard heeft staan, is £a'™ beeft niets anders nodig. L h j kachels z'in voorde- stanrtf/haH dle bepaalde om- standigheden onschatbaar zijn nooit stof? W Ulthalen' dus o Gemakkelijk aan te maken o Holft \mr!° 'op volle toeren Hoeft s nachts en bij afwezig heid met aan te blijven o Geen geurtje, o Geen opslagruimte nodig. zonder afvoer; 1 1 olie geeft 1 1 con- denswater en dat zet zich af op alles wat er in de kamer is. Bovendien verbrandt een open olievlam de zuur stof uit de lucht. Dat is dan ook de reden waarom een petroleumkachel tje nooit een grote capaciteit heeft. Als het die wel had, zou er in het vertrek eenvoudig niet genoeg lucht blijven om te ademen. De moderne oliekachel is aange sloten op een schoorsteen, waardoor de afvalstoffen ontsnappen. kachel1rr^eW^e'keo1- deloos als het ontbrlekt Dit ZT' deel is in de zomermaande?gegaan heferLh= 3gen' In het "aialr worft het schaars en in het J; van kachels, moet u heel veil molf te doen om het nog te bemaAnL Dit onderdeel is een goede instill"! Nü hebben de installateurs tiid om rustig de situatie in een kamer od te nemen, metingen te doen en de schoorsteen te inspecteren. Daarom is het nü de tijd. m Wie denkt dat een moderne oiie- kachel C-haard) met schoorsteenaan sluiting eigenlijk een soort petro leumkacheltje is, slaat de plank mis. Nee, dan lijkt het eerder op een ko- lenkachel. Het petroleumkacheltje is geschikt voor bijverwarming. Maar het brandt Het aansteken gebeurt in een wip. Eén lucifer en klaar is kees. Het allernieuwste is zelfs een elektrische aansteker. Slechtzienden en beverige oudjes zijn met deze perfectie wel gebaat, maar voor de gewone ge bruikers is dit snufje niet nodig. Er hoeft natuurlijk geen asla te Een oliekachel heeft een heel lang leven, maar evenals bij de kolenka- Vnnrnp pn ebeis is de levensduur afhankelijk van de verzorging. Heel belangrijk is de zomerrust. Regen, zwavel en roest zijn de ongenode gasten in de schoorsteen; daarom moet de olie kachel in de zomer van de schoor steen afgezet worden, ofwel men steekt hem eens in de week even aan. Op menige kille zomeravond zal deze plicht een uitkomst zijn worden geleegd; een goede oliekachel hoeft nooit te worden schoongemaakt. Nooit hoeft men ook bang te zijn dat de kachel 'm stilletjes piept. Een oliekachel brandt in 10 min. oi' volle toeren en geeft, wanneer hij van plaatijzer is, die warmte met een aan de kamer af. Plaatijzer is verre te verkiezen boven gietijzer, aat voor het opnemen en afgeven Boven: een van de goedkoopste oliekachels, ont worpen zonder versierselen, ge schikt voor het modern interieur. Onder: een der duurdere haar den, frontstra ling en grotere capaciteit. Een oliekachel (-haard) brandt op petroleum of huisbrandolie. Ofschoon het iets duurder is moet petroleum de voorkeur hebben. Staat de kachel aan de buitenmuur, dan kan hij meestal aangesloten worden op een 200 1 tank in de tuin of op een bal kon. Voor een kleiner vat is dikwijls wel plaats in de gang, als de kachel tegen een gangmuur staat. Anders is er de mogelijkheid van een sier- tankje in de hoek bij de schoorsteen. Zo'n tankje heeft een binnentank die eruit genomen wordt, zodat men hem buiten de kamer kan vullen. De ligging en de grootte van de kamer bepalen de capaciteit van de kachel. Dit moet berekend worden door de installateur. Te grote capa citeit is oneconomisch, want dan is men genoodzaakt de kachel vaak te temperen en bij temperen gaat al tijd rendement verloren. De installateur moet ook de trek op meten en aan de hand daarvan de trekregulateur, die op geen enkele oliekachel mag ontbreken, afstellen, hij moet de grootte van de vlam con troleren, kortom, hij heeft geduld en aandacht nodig. 99 van de klach ten vinden hun oorzaak in een te haastige installatie. Een goed functionerende schoor - steen zal een der eerste eisen zijn die de installateur stelt. In deze keuken Assepoes ter zijn, is geen straf. Hier is een vrouw prinses, ook zonder de prins op het hal ontmoet, te hebben. Mocht in deze zomermaanden uw weg voeren door Rotterdam, ga dan eens kijken in het Bouw centrum. „Wat doet een vrouw in het bouwbedrijf?" zult u vragen. Niets. Maar een vrouw doet alles in de woning. Oorspronkelijk gaf het Bouwcentrum voorlichting aan vakman en leek op het gebied van bouwen. Maar sedert lang ook op het gebied van wonen: meubelopstelling. keukeninrichting, vloer- en wandbedekking, verlichting, verwarming enz. Er is een Kleurencentrum, waar men, al spelend met schuifpanelen in allerlei tinten, kan leren wat de beste combinaties voor het interieur zijn. Men kan er ook passende gordijnen bij zoeken. De huisvrouw kan er zien, hoe zij, door doelmatig opbergen, een betere indeling en een andere werkhouding, veel spierarbeid kan besparen. Keukens zijn er, om van te watertanden. Niet alle even luxueus als de hier afgebeelde. Maar wel alle doelmatig en gemakkelijk. Men kan een hele dag in deze permanente expo sitieruimte ronddwalen en alle inlichtingen vra gen die men wenst. In een prachtige bibliotheek liggen honderden tijdschriften over bouwen en. wonen ter inzage. Een van de heldere breinen uit 'n ning als behang uit de machines te behangselfabriek kreeg het idee om laten komen. De dag waarop de eer- kinderen van lagere scholen een wed- ste rol geproduceerd werd, was een strijd te laten houden in het ontwer- grote dag. pen van kinderkamerbehang. Jans familie, de klas en de onder- 4200 kinderen deden mee. Toen de wijzer, de pers en de radio, de di- jury zich door de berg had heenge- rectie van de fabriek en de burge- worsteld, togen gewichtige heren met meester met ambtsketen en genodig de beloning van 500 gulden naar het den, stonden in de versierde fabriek huis van de eerste prijswinnaar. opgesteld, toen Jan de machine in Daar troffen zij een verstandige moe- werking stelde. Acht minuten later der. Want moeder voelde zich ongemak kelijk en zei: Piet haal je hemd. Piet haalde zijn hemd (ik denk schoorvoetend) en kwam met zo'n leuk bont vakantie- hemd vol grappige tekeningen aanzetten: hij had zijn behang er precies van nage maakt. Plet kreeg de eerste prijs niet. Die ging naar Jan. Jan mocht voor de 500 gulden een fiets kopen met alles erop en eraan; toen was er nog over voor het spaarbankboekje. Jan werd behoorlijk gehuldigd. Er zijn wel grote mensen die van minder huldi gen meer verbeelding krijgen dan deze Jan. Een gewone Hollandse knul. Maar ook Jan had geluk met een verstandige vader, moeder èn onderwijzer. Want de meester betrok de hele klas in de eer (Jan is niet de beste tekenaar van de klas) en de fabriek gaf een schoolreisje ca deau. Toen de film op school opna men kwam maken, werd de héle klas gefilmd, druk aan het behang-ont- werpen. Nu bleek dat roem een druk kan zijn: het filmen bracht Jan van zijn stuk, hij presteerde minder dan de anderen omdat er meer van hem verwacht werd. Hiermee was de kous niet af. En kele maanden verstreken en toen had men in de fabriek alle werkzaamhe den verricht, nodig om een teke- golfde het eindeloze lint aan de andere kant eruit. De burgemeester hield een toespraak En sprak over; „mis schien in je leven een belangrijk project misschien een genie op esthetisch gebied." Jan stond er in zijn blauwgeblokte shirt gespannen bij. Niet als de nuch tere stoere held uit jongensboeken. Zijn kin beefde, hij beet op zijn lip en zijn wangen waren zo bleek als zijn verschoten kuif. Misschien voelde hij dat de tamtam en fanfare beslist onevenredig naren aan zijn presta tie. Dat zou gelukkig zijn. Misschien kreeg hij het benauwd omdat hij zich belast zag met de taak een uitblinker te moeten worden. Als Jan in zijn bed ligt zal hij dromen van grootse dingen. Dat is heerlijk; maar als het dag is en onmogelijke verwachtingen moeten worden waar gemaakt, dan brengt dat een mens in de war. Wij kunnen de wereld niet verande ren. Als de publiciteit zich van de kinderen meester maakt, kunnen we ons daartegen misschien niet verzet ten. Wel kunnen we zoals de ouders van Jan, zeggen: het is zo'n presta tie niet, hjj heeft alleen maar geluk gehad. En hopen dat onze kinderen ook gezegend mogen zijn met zulk een pedagogisch begaafde meester. Laat speciaal in dit reis- en trekseizoen het devies wezen: Ontzie uw medereiziger. Wat u aangenaam of ver- rukkelyk vindt, kan een ander misschien niet waarderen. Geniet deze zaken dan in eenzaam heid en wees in het pu bliek voor alle zintui gen bescheiden. Diep in uw hart weet u nu al dat wij gelijk hebben. Een goede huisvrouw neemt vóór-zor gen. Maar evenals in een nachtmerrie wilt u zich losmaken uit deze dwang. Doe dat niet, maar luister even naar het geweten en naar deze adviezen. van de warmte veel langer tijd no dig heeft. Kolenkachels moeten van gietijzer zijn omdat de brandende kolen in aanraking komen met de wanden; de vlam van de oliekachel komt niet in aanraking met plaat of wand van verbrandingskamer. Mo gelijkheid van doorbranden bestaat niet. houding tot de prijs van de kachel, duur. Een kolenhaard ombouwen tot oliehaard is beslist af te raden, Convectie is indirecte warmte overdracht, waarbij de circulerende lucht, langs de kachel strijkend, de warmte meevoert. Dit geeft een warmte die ons Nederlanders niet „ligt". Een bepaald soort kachels met convectie-warmte werden zelfs koude-voeten-kachels genoemd. Bij de oliekachels is dit een pro bleem geweest. Wij willen ons graag gezellig om de stralende kachel scharen. Bij de nieuwe modellen is hiermee rekening gehouden: de warmte circuleert én straalt. Waar wij ook erg op gesteld zijn dat is het vlammenspel. Om hieraan tegemoet te komen zijn er haarden met ruitjes ontworpen. Deze kachels zijn de beste oplos sing voor kamerbewoners, voor stu denten, voor werkende vrouwen. Tien minuten voor het opstaan even eruit om het lucifertje bij de olie te hou den en de kamer is warm als de dag aanbreekt. Het thuiskomen 's avonds wordt werkelijk „thuis" komen, als de warmte op de eerste wenk het vertrek vult. Het is de ideale verwarming voor de studeerkamer, of de kamer die niet elke dag (of niet de gehele dag) wordt gebruikt; en het is een kachel die beslist niet alleen in de winter brandt maar ook onze zomerse ijs- heiligen op de vlucht jaagt. Gevaar is er aan deze kachels niet verbonden. Schoorsteenbrand kan niet voorkomen. De niveaurege laar beveiligt overvloeien van de olie. Ontploffing is niet mogelijk wanneer er een deksel boven in de verbrandingsruimte is. Men kan een oliekachel in ver schillende standen laten branden maar er bestaan ook elektrische thermostaten. Ze zijn echter in ver- Tussen West-Wuezel en West-Ter schelling heeft de naam „hors d'oeuvre" als regel de betekenis van een heerlijke en fraai versierde scho tel, voorafgaande aan de hoofdmaal tijd en zo machtig, dat hij alle eetlust verslaat. Dat zit voornamelijk in de mate van kokskunst en de hoeveel heden mayonnaise die op onze breed tegraad aan die schotel ten grond slag wordt gelegd. In zijn land van herkomst echter bestaat de hors d'oeuvre in doorsnee uit een verzameling meer of min der gezuurde groenten en visjes, die in afzonderlijke schaaltjes worden opgediend. Daardoor wordt het met een een minder voedzame aangele genheid dan bij ons en is men vrijer in zijn keuze. Wie in het bezit is van een dienblad op wielen kan dit heel genoegelijk laten rondgaan, anders plaatst men midden op tafel de schaaltjes en kommetjes met de di verse lekkernijen. Koude, gekookte biet in blokjes gesneden in een sauce vinaigrette is heerlijk. Sauce vinaigrette betekent, dat de biet simpelweg is aange maakt met olie, azijn, peper en zout. Hetzelfde geldt voor gekookte witte bonen. Rauw geraspte knolselderie met een tikje mayonnaise is iets, wat ginds nooit ontbreekt en hier eigenlijk maar al te dikwijls. Hetzelfde kan gezegd worden van uiterst fijn gesne den witte kool (en rode), in sauce vinaigrette. Fijngesneden zuurkool in mayonnaise is iets, waar men spoedig nog eens aan begint. Een schoteltje met gehalveerde eieren, gegarneerd met gespoten mayonnaise uit een tube en wat gesnipperde pe terselie mag niet ontbreken. Salade van fijngesneden andijvie of Brussels lof geeft de gewenste afwisseling en de inhoud van een blikje sardines en tonijn, mitsgaders een paar goede Hollandse haringen (die bij ons toch maar het beste smaken), voltooien een stilleven waarvan u met uw gasten veel genoegen zult beleven. Behalve de bovengenoemde voor delen heeft een dergelijk hors d'oeu vre de eigenschap dat hij zich heel- goed tevoren laat bereiden en niet „terugloopt" bij het wachten. U kunt er desgewenst sneetjes Frans stok brood en boter bij presenteren. Die tonen het aardigst in kleine mand jes. Wilt u helemaal in stijl blijven en u aan de boorden van de Seine wanen, dan dekt u de tafel met een helder boerenbontje. We zijn in het reis-tijdperk aangeland en daarom onze gedachten gewijd aan de klei ne zorgen die het reizen met zich brengt. Eén daarvan is de was. Hoe summier we ons ook kleden, er moet nu en dan gewassen worden. Op de foto is een reis-wasgarni- tuurtje te zien, bestaande uit een etuitje met een nylon drooglijn en 10 miniatuur wasknijpertjes, tezamen een gewicht van nog geen 14 g en voor een prijs van ten hoogste 1.50. Elastische kleding is bekend en gewild. Elastische meu belstof was onbekend, maar daarom niet minder gewenst. Sinds kort vervaardigt een Zwitserse fabriek elastische garens, ook ten behoeve van fabrieken die stoffen voor meubelbekleding weven en breien. Er zijn vele wasmiddelen, echt te veel om op te noe men. Van 1 soort willen wij toch iets vertellen. Het be staat al een poosje en was speciaal voor gebruik in de wasmachine. Thans heeft men ontdekt dat het zo bui tengewoon geschikt is om ny lon in te wassen. Dat wordt er nl. niet geel in. Zelfs, zegt men wordt geel nylon er op de duur weer wit door. De A.K.U. die niet zo maar met certificaten strooit, heeft zwart op wit gegeven, dat het proefondervindelijk goed is. Het middel heet Drietex. De Delftse studenten hebben ter gelegenheid van het lus trum een wedstrijd laten houden door hospita's. De dames moesten ten overstaan van een (zeer deskundige jury, proeven afleggen van haar bekwaamheid. De Huis houdbeurs te Amsterdam, zich voor deze gelegenheid noemende ,,De Hogeschool voor de Huisvrouw" stelde als trofee een Zilveren Huis sleutel beschikbaar. Wij vin den dat de dame die als winnares uit dit titelgevecht treedt, haar kamerhuur mag verdubbelen. UOE GELUKKIG zijn wij op dit ogenblik. Wij zien eruit als een tomdat in de zon, maar voelen ons als een komkommer in de kelder. Als een tomaat van het zon-aan- bidden; als een koele en zor geloze komkommer omdat 't komkommertijd is in de mode. Eindelijk is het ogenblik aan gebroken dat de zomerkleren intensief mogen worden op gebruikt of op non-actief gezet door het zonnepak. De belangstelling voor mode strekt zich niet verder uit dan het bekritiseren van het uiterlijk onzer sekse-genoten. De helft van de pret als je uit bent, is toch zeker, je een ongeluk lachen om al het geks dat gedragen wordt met een gezicht of het dagelijks brood is En blazen van ver ontwaardiging om al het moois dat onbedekt is. En medelijden met al het lelijks dat liever bedekt moest zijn desnoods met veel geks. Wat is er voor aardigheid aan een terrasje waar geen mens zit en niemand voor bij komt Er moeten dames zitten met veel te gebloemde jurken over puilende diktes; meis- kes met veel te lieve gezicht jes dan gezond is voor va kantiehoudende pa's. Er moeten mevrouwtjes voor bij zwikken op veel te hoge hakjes. Een smetteloze en veel te grote hoed moet door de wind gegrepen wor den en een gegeneerde echt genoot moet er achter aan hollen e:. er woest zijn voet op zetten. We moeten kunnen zeggen: „Wat een rokken met al die petticoats, het is niet eens meer in de mode", en intus sen zelf denken: ik had er nog wel graag een gekocht maar nu is het de moeite niet meer. We moeten kunnen zeggen: „Dat kan nou wel een heel mooi figuur zijn, maar met die vreselijk strakke, gifgroe ne rok, lijkt ze meer op de slang dan op Eva". En daar moeten we dan blij om zijn want ons figuur staat hele maal geen strakke rok toe. En dan mag er gerust een knappe, of een lelijke man zitten en voorbij komen als aardigheidje er tussen door. Mcyir het elkaar bekijken is toch wel een der meest inte ressante en meest beoefende bezigheden in de komkom mertijd. Wij zijn helemaal niet van plan om te zeggen dat dit een lelijke eigenschap is. Maar wij zouden willen voor stellen: bekritiseer niet al leen tit vermaak, maar ook tot lering. Zo meteen wordt het herfst en dat is een ingetogener seizoen. Maar al de krank zinnig lelijke dingen die u nu zo brutaal in de zomerzon ziet dragen, moet u in het geheugen prenten. En daar bewaren tot 't volgend voor jaar. Denk dan bij de aankoop van de grote bloemen aan die mevrouxo op het terras; bij het knippen van het nauwe rokje aan de gifgroene ad der; bij het passen van de grote hoed aan de rood aan gelopen echtgenoot. Dan zal uw keuze beperkt, maar doeltreffend zijn. Uw verschijning zal een goede indruk maken en vanaf het zomerterras 1959 zullen wij slechts bewonderenswaardige en goedgeklede vrouwen zien.

de Stem | 1958 | | pagina 7