Tien bange uren IIFORD ROLFILM STEM-FEUILLETON Grote belangstelling bij uitvaart van mgr Feron Viyjjgr Kaasdag Zwart o p Wit Ben Zvi vertrokken w 2, uloeh uan Je 2onnepri eó ter door Gordon Mac Creagh Kraanvogels voor Blij dorp x x kaas „Ik doe mee" x x x x x x x Studenten voor politierechter te Groningen Jupiterraket gelanceerd 5 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 18 JULI 1958 Nederlands bezit in Indonesië weer vrij Voortaan X X X K c/e traditionele echte Virginia i-, NU voor de populaire prijs van EEN GULDEN per pakje Verklaring Makarios: X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X Russische vliegers kregen beloning Rebellen ontwapenen politie op Sumatra Geen vakantie zonder 's werelds beste Echtelijk drama in vakantiekamp TV-RADIOTV- RADIO -TV- AXEL zondag jaar. Te Roermond heeft gistermorgen de plechtige uitvaart en begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van mgr. prof. dr. F. J. Feron, de vicaris- capitularis van het bisdom Roermond, die in de nacht van zondag op maan dag onverwacht ln zijn werkkamer van het groot seminarie overleed. Slechts veertien dagen was hij be last met het bestuur van het bisdom als gevolg van het overlijden van mgr. dr. A. Janssen, bisschop van Roer mond. Om tien uur werd het stoffelijk overschot van het groot seminarie afgehaald. Er bestond voor deze be grafenis een buitengewoon grote be langstelling. Onder de autoriteiten die mgr. Fe ron het laatste geleide gaven bevon den zich mgr. Thomas Tien, verban nen kardinaal-aartsbisschop van Pe king; mgr. Paolo Giobbe, pauselijk internuntius te Den Haag; mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht; mgr. W. P. A. M. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch; mgr. W. M. Bekkers, bisschop-coadjutor; de bis schoppen van Haarlem, Breda, Rot terdam en Groningen waren vertegen woordigd door hun vicarissen-gene raal. Van de missiebisschoppen waren onder meer aanwezig mgr. G. Cob- ben, bisschop van Helsingfors; mgr. Buddenbrock en mgr. Weber van de paters van Steijl, mgr. Maurice Otun- ga, de negerbisschop van Kisumu (Kenya) De pontificale mis van requiem werd opgedragen in de kathedrale kerk door mgr. dr. G. Lemmens, oud-bis schop van Roermond. Als troondiaken fungeerden prof. d/ J. Jansen van het groot seminarie en deken M. Strijker van Venlo, als presbyter assistens mgr. ir. H. Bemel- mans, kanunnik en deken van Heer len, als diaken pastoor G. Lugtman van de parochie van de Heksenberg te Heerlen, als sub-diaken de eerw. heer F. Vroemen van het groot semi narie. Na de mis werd een kort me- moriam gesproken door deken Ter stappen van Roermond. De absoute werd verricht door mgr. Lemmens. Onder de wereldlijke autoriteiten bevonden zich de commissaris der koningin in de provincie Limburg, mr. dr. F. Houben, en leden van Ged. en Prov. Staten, leden van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. (Advertentie) Van Nelle bestellen #5 Bij besluit van de centrale mili taire gezaghebber is de controle op de verkoop van alle Nederlandse ei gendommen in Indonesië, ook voor wat betreft bedrijven, opgeheven. Sinds 16 december vorig jaar moch ten Nederlandse eigendommen uit sluitend met toestemming van de mi litaire gezaghebber worden verkocht, terwijl de opbrengst op een geblok keerde rekening moest worden ge stort. Nu hebben de Nederlandse eigena ren de vrije beschikking over de op brengst. Overmaking van het bedrag naar het buitenland is echter niet mogelijk. (Advertentie) 5? X X X X X (Advertentie) Zorg er voor dat U dit in huis hebt: 4 eieren, 4 dl. melk, 40 gr. bloem, 40 gr. roomboter, 80 gr. geraspte kaas, 50 gr. fijn gesneden ham, 2 sneden oud brood, peterselie. De eieren in ruim water 10 min. laten koken. In tussen van de bloem, boter en melk een dikke saus maken. De geraspte kaas en gesneden ham erdoor roeren en 't geheel zonodig met iets zout en peper op smaak afmaken. De ge kookte eieren in koud wa ter onderdompelen en dan pellen. Het wit van het geel scheiden. Het wit met een vork fijnmaken, in een vuurvaste schotel leggen en de kaassaus erover gie ten. De dooiers zeven en over de kaassaus strooien. Het schoteltje nu ongeveer 10 min. in een matig war me oven zetten. In die tijd Uit de sneden brood drie hoekjes snijden en deze in de koekepan in wat boter goudgeel bakken. Wanneer het schoteltje uit de oven komt, worden de brood- croutons langs de rand ge legd en wordt het geheel met wat fijngehakte peter selie bestrooid. oe nóg meer met het natuurlijke haarglansmiddel geeft Uw haar een briljante schittering! Sir Hugh Foot, de gouverneur van Cyprus, heeft medegedeeld een bood schap ontvangen te hebben van aartsbisschop Makarios waarin deze zich bereid verklaart „mee te doen aan iedere inspanning om een eind te maken aan de Grieks-Turkse wrij ving en het bloedvergieten". Makarios, die in Athene in balling schap verblijft, antwoordde op een boodschap die Foot zondag had ge zonden met het verzoek aan de aartsbisschop, zich aan te sluiten bij 'n oproep tot het beëindigen van de gewelddaden. (Advertentie) Van Nelle bestellen K. Mïmosaeieren PUBttCATIE VAN HET NED. ZWVEL8UREAU RIJSWIJK Voor de Groninger politierechter H D ir s*uderlt hi de tandheelkunde K. uit Groningen terechtgestaan Stheschuidiging van diefstal. Hfj in december van het vorige jaar zeUdnekOVermoedige bui een kleurig nomen enan ^«terras wegge- De caféhouder ZIJn 1V?mer gehangen, kelde na vetl ®m dlt niet en scha" politie in. p van enige tijd de De politierechter heeft de student veroordeeld tot f25 boete, te van gen door 25 dagen hechtenis. Hij wees er op, dat de laatste tijd meerdere studenten terecht moeten staan. Alleen in de laatste zes maan- den zijn er reeds 12 voor de Gronin- ger politierechter geleid. De rechter vond dit geenszins overeenkomstig de stand van da studenten. Eindelijk is diergaarde Blijdorp weer eens in het bezit gekomen van een prachtig paar Chinese kraanvo gels, waarmee een lang gekoesterde wens is vervuld. Het woon- en broed gebied van deze vogels is oost-Si- berië en Mantsjoerije, als daar ech ter de hevige winterkoude intreedt gaan ze naar Korea en het dal van de Yangtse-Kiang. Blaauw, de voormalige bezitter van het bekende park Gooüust, hield de ze vogels lange jaren. Zij hebben er ook gebroed evenals in Artis en enkele andere tuinen en parken. De volwassen vogels zijn zuiver wit met een fraaie zwarte staart, die in tussen geen staart is, omdat ze wordt gevormd door de sekundaire slagpen nen. De schedel is kaal en rood ge kleurd. De kans bestaat dat de sterk ver volgde vogels in gevangenschap voor uitroeiing gespaard zullen kunnen worden. De man en de vrouw broeden om de beurt gedurende ongeveer dertig dagen en als de eieren uitgekomen zijn, neemt elk van de echtgenoten een kuiken onder zich. De beide Russische vliegers, kapi tein Swetlitsjnikof en kapitein Zakha- rof die op 27 juni het Amerikaanse vliegtuig dat in het gebied van de Kaukasus de Russische grens had ge schonden, tot daling dwongen, zijn beloond. Dit meldt de „Rode Ster". Zij werden beloond omdat zij de be velen van hun commandant met suc ces hebben uitgevoerd. (Advertentie) Van Nelle bestellen Volgens door het hoofd van de pro vinciale politie van noord-Sumatra bevestigde berichten, heeft een ben de „onbekende personen" in de loop van deze week de politie van het plaatsje Tandjung Tiram, aan de oostkust van Sumatra, ontwapend. De politiewachten op afgelegen plaatsen in noord-Sumatra zijn thans teruggetrokken en alle politiekrach- ten zijn geconcentreerd, om het hoofd te kunnen bieden aan mogelijke aan vallen door opstandelingen. (Advertentie) VERDIENEN Een meneer uit Londen heeft onlangs een goede slag gesla gen. Hij las een advertentie in een Engelse krant, waarin een sportwagen werd gevraagd. Die had hij. Daarom stelde de man zich in verbinding met de belangstellende en die zei: „Ik heb twee zoontjes, die 's zaterdags naar sportevene menten willen. Daar komen alleen rijke jongetjes, die met Jaguars en zo worden ge bracht. Ik wil me niet laten kennen. Ik geef u twintig gul den voor de kilometer om mijn kinderen van en naar die sportterreinen te brengen. Daarna kunnen ze desnoods lopen, maar iedereen zal zien, dat ze „duur" worden ge bracht." het politiebureau gestapt om te vertellen, dat zijn auto was ge stolen. Getuige In het (overigens goede) Ameri kaanse Los Angelos gebeurde dezer dagen een auto-ongeluk. De politie was snel ter plaatse. Ze ontdekte één getuige in de figuur van John Rells. Deze man verklaarde met na. druk, dat hij vijfhonderd auto's op elkaar had zien vliegen en minstens dertienduizend doden had zien val len. De politie voelde Rells wat na der aan de tand en wat zij dacht, was waar: Rells was als een beer zo zat. Drogen De heer Ronald Engel uit St. Paul werd aangehouden, omdat hij te hard reed. Tegenover de verkeers agenten wist hij niets anders te ver klaren, dan dat hjj juist zijn auto had gewassen en zo hard aan het rijden was om hem droog te krijgen. Pinnen Enkele dagen nadat de heer Artz uit Florence in de gevangenis was opgesloten, ontdekten cipiers dat de hengsels van zijn celdeur niet hele maal meer functioneerden. Daarom haalden ze er de pinnen uit met de bedoeling om ze te vervangen. Eer het zover was had de heer Artz de mogelijkheden van dit ingrijpen reeds ontdekt. Men is op het ogen blik druk doende met het opsporen van zijn verblijfplaats. Boete In het Italiaanse Acqui is de an derhalf jarige heer Maurizio Fesce tot een boete van 1500 lire veroor deeld, omdat hij in een speelse bui op de claxon van zijn papa's auto had gedrukt. De politie vond, dat dit verdacht veel op burengerucht leek. Naam In Richmond is een zekere meneer Sherlock Holmes naar Tien lange, bange uren heeft de Zweedse bankier Galissendorff met zijn twee kinderen en een Amerikaanse vriend op een kale rots aan de Zweedse kust doorgebracht, nadat hun jacht door de kolkende zee finaal aan splinters was geslagen. Verschillende reddingspogingen met bootjes werden ondernomen maar mislukten. Uiteindelijk kon een helikopter uitkomst brengen en de schipbreukelingen oppikken. De foto, die uit de helikopter werd genomen, toont hen in hun benarde situatie. (Advertentie) was- licht- en zonecht (Advertentie) Van Nelle bestellen gordijnstoffen HART PRINTS Donderdagmorgen ls president Ben Zvl van Israël, vergezeld van zijn echtgenote, met een constellation van ,Elal" van Schiphol naar Brussel vertrokken. Op Cape Canaveral is donderdag morgen een Jupiterraket voor mid delgrote afstand met succes gelan ceerd. De bekende raketspecialist van het Amerikaanse leger, Werner von Braun, zei dat het een proef betrof met een raket die een reik wijdte heeft van 2500 km. In de grote neuskegel bevonden zich instrumenten. Later is meege deeld dat men de neuskegel twee uur na de lancering teruggevonden heeft. De snelheid waarmee de raket door de ruimte ging, bedroeg circa 16.000 km per uur. 4) En nu kwamen daar die blanke mannen op grond van een oud en vaag gerucht met wetenschappelijke instrumenten en uitrusting, om dat gene wat de laatste hogepriester der Inca's onder de vloek van de Hoge Heer Zon bedolven had, op te spo ren en aan het licht te brengen. Ze waren met hun drieën. Een hun ner, die een slordig namaaksel van het kostuum der twee anderen droeg, was bezig, hun de toestand uit te leggen. Hij was mager en donker van uiterlijk. Zijn hoge dichtbijeen- staande ogen en zware lippen wezen onmiskenbaar op een kruising tussen Indianen en negerslaven, al beweer de hij zelf vol trots, dat hij van oud- Spaanse afkomst was. Met het ge baar van een bezitter wees hij met zijn arm over het landschap. „Dit is de plek senores", zei hij. „Daarginds, hoog tegen de rotswand aan uw linkerzijde, loopt het oude pad. Kijkt u slechts de senores kun nen wellicht de sporen er nog wel van zien. En beneden dat pad in het meer moet het goud liggen, waar over sprake is in dat geschrift van mijn beroemde voorvader. De jonge senor heeft niets anders te doen, dan ons volgens zijn wetenschap verkla ren, of het mogelijk is, het er uit te halen, of niet". De jonge senor was het type van duizenden van zijn leeftijd. Atle tisch gebouwd, blozend van uiterlijk, - scherp van blik en ietwat overmoe- 1ÜLÏ1 bc™d,ing N°g Pas kort ge leden had hij het recht verworven, achter zijn naam Joseph W. Templar, de letters „Civ.Ing". te schrijven en hij was vervuld van werklust, voort varendheid en onwetendheid omtrent alles, dat niet tot zijn vak van inge nieur behoorde. Met intense belangstelling had hij het landschap bekeken met behulp van zijn kijkers en hij gaf zonder aarzelen zijn mening: „Dit is helemaal geen moeilijk ge val", kondigde hij met jeugdig zelf vertrouwen aan „Van boven vloeit er niet zoveel water in, en we kun nen dit dus gemakkelijk langs een zijbaan afleiden, te beginnen daar, van die ongeveer honderd voet ho ger gelegen rotsrichel. Kijk maar! De natuurlijke formatie leent er zich gemakkelijk toe, enkele stukken pijpleiding te leggen en een kanaal tje te graven, zodat we de gehele toe vloed zjjwaarts afvoeren". De derde man keek, of hij er ook verstand van had en gromde „Hm", met aarzelende belangstelling. De ingenieur was blij, dat hij het kon uitleggen. „Wel, ziet u, die overstort daar heeft nogal een hoge rand. We kun nen achttien of twintig voet daarvan opblazen en zijn dan eenzelfde diep te op slag kwijt. Daarna, hm hm". Hij streek met zijn vingers door zijn asblonde haren en dacht met schuingehouden hoofd na, terwijl hij het verval der vallei, voorzover hij dat kon volgen, bekeek tot aan de plek, waar het water om de rand der wig heen in de duistere kloof omlaag stortte. „Ik had gehoopt", vervolgde hij, „een tunnel te kunnen graven, zoals ze daar in Columbia gedaan hebben. Maar er is hier te weinig verval, zei de derde man. „Hoeveel zal dat moeten kosten?" III Zijn geheime opdracht Hij heette Antonio Lepanto en stond bij vele vrienden bekend als „Tony". Groot, zwaar gebouwd en welvarend van uiterlijk, droeg hij in alle opzich ten de kenmerken van een grotestads mens. In de ongewoon korte tijd van twee jaar had Tony een aardig for tuin bijeengegaard. Het zou niet ver standig zijn te vragen, op welke ma nier. Het was een systeem, dat het wenselijk voor hem maakte, nu en dan een paar weken zijn heil bui tenslands te zoeken. In Lima had zijn royale manier van geldverspillen de aandacht getrokkken van Diego de Ia Vieja y Hernando-de Soto, juist op zoek naar zo'n miljonair, die over te halen was tot een gokje van enige omvang. Diego had goed gezien, want To ny, die wel meer gegokt had en, door veel te wagen, schatten gewonnen en we zouden door harde rotsen heen moeten, misschien wel een paar mijl ver, dat zal ervan afhangen, hoe diep dat meer is. Nee, we zullen het wel moeten overhevelen". De beide anderen keken hem vra gend aan, omdat ze het niet goed begrepen „Hoe we het overhevelen?" her haalde de ingenieur hun onuitge sproken vraag. „Jullie kent het be- i-Jfan een hevel toch wel? Nou, datzelfde doen we hier. maar dan op heel grote schaal. We leggen een buis- m®, het ene eind in het meer ®h het andere zover de vallei in, dat net uiteinde beneden de bodem van dat meer terecht komt. Met een SoiJIoi L.™ die huis eenmaal geheel met water en gaan er dan ros- tig bij zitten, tot de luchtdruk het zaakje voor ons leeggepompt heeft". „Hm dat klinkt vrij gemakkelijk", (Advertentie) Van Nelle bestellen I had, doch nu verhinderd was zijn oogst voorlopig binnen te halen, was al gauw gewonnen door de fantasti sche verhalen waarin de afstamme ling van De Soto hem zijn plannen opdiste. Hij wist, zoals trouwens iedereen, van de legenden over on metelijke schatten, door de Inca's verborgen. Heel Lima had het voort durend over die onmetelijke vondst in het Columbiaanse meer. „Verdraaid, daar zou wel eens een kansje te wagen zijn", dacht hij. En zo kwam het, dat hij Templar dure eden van geheimhouding had laten zweren, voordat hij de jonge inge nieur, die pas zijn diploma gehaald had en in dat land met zijn vele mij nen spoedig werk hoopte te vinden, in zijn dienst genomen had. Templar streek nogmaals door zijn haren, als wilde hij daar de oplos sing van dat kostenprobleem vinden en verrichtte wonderen van hoofdre- kenen met het gemak, dat alle in genieurs eigen schijnt te zijn Hij zet te een ernstig gezicht en tuurde in de verte, als zag hij daar de cijfers staan, die hij als som, veelvoud en quotiënt opnoemde. „Het is natuurlijk slechts een ruwe besomming, zonder dat ik met de vouwboot het meer opgegaan ben om de diepte te peilen en de inhoud er van te berekenen. Maar gesteld, dat wij een buis van zes duim wijdte ge bruiken en dat ik die ver genoeg de vallei kan inbrengen om voldoende zuiging te krijgen, dan zouden ze on geveer tweeduizend liter per minuut aftappen. We gebruiken een kleine Knowles-pomp om het zaakje aan te zuigen; dat spaart later heel wat benzine en dat is een voorname fac tor. Dan is er hout voor stutten en schragen nodig; werktuigen, dyna miet. arbeidskrachten en zo meer. Op die manier kunnen we het in twee maanden leeg krijgen. Het he le karwei kan zowat tienduizend dol lar kosten". Dat laatste zei hij in één adem en keek de miljonair aan, die naar zijn verwachting zou schrikken. Maar To ny Lepanto ging er terecht groot op, dat hij een echt sportieve kerel was. Hij glimlachte dan ook slechts ge noeglijk. „Dat zal wel gaan. Maar goed, veronderstel, dat je al het water er uit kunt krijgen, wat dan?" „Tja, drommels dat valt zo niet te zeggen", meende de ingenieur. „Dat hangt helemaal af van de bo demgesteldheid. Maar dit soort grond formatie geeft meestal weinig slik en ik zie nergens tekenen van aardver schuivingen of afbrokkelingen van de rotsen, die het zaakje bedolven kun nen hebben. Indien dus de gegevens van meneer Diego in orde zijn, dan ziet het er naar uit, dat je er op je gemak heen zult kunnen wandelen en de buit oprapen. Mogelijk, dat we een beetje modder moeten weggraven, maar van die kant bekeken zie ik er toch geen bijzondere moeilijkheden in. Het lijkt me werkelijk doodge makkelijk". En dat was ook zo als men geen rekening hield met de onbekende factor, Mamu de profeet. „Alles hangt hier af van de juist heid der beweringen van meneer Die go", vervolgde Templar. „Als dat goud daar ligt, kan ik het eruit ha len, dat is zeker". „Ja ja, ik ben geen oudheidkun dige" zei Tony, doch de gegevens van die Diego schijnen me toch wel waard er wat aan te wagen". (wordt vervolgd) Vlak voordat da president in het vliegtuig stapte, legde hij nog een verklaring af, waarin hij constateer de, dat het bezoek van zijn vrouw en hem weliswaar slechts 2 1/2 dag had geduurd, maar dat de indrukken onvergetelijk waren. Niet alleen gastvrijheid werd ln Nederland on dervonden, maar ook werkelijke vriendschap, waar de president ook kwam, terwijl in het bijzonder de ontmoetingen met de koningin en de prins van bijzonder prettige en aangename aard zijn geweest. Leer zaam waren zijn bezoeken geweest aan de universiteiten van Leiden en Amsterdam en de Technische Hoge school te Delft. „Iedereen werkt in Nederland met een rustige waardig heid en is trots op de vooruitgang welke wordt bereikt, geïnspireerd op de idealen van vrede en opbouw". De 37-jarige stratenmaker B.N. van publieke werken uit Amsterdam is wegens een poging tot moord, subs, poging tot doodslag of zware mis handeling in Hilversum opgesloten, nadat hij zich gisteren vrijwillig zelf bij de politie te Amsterdam had aan gegeven. In een der tentenhuisjes van het Franse Kamp nabij Bussum, een vakantiekamp op het terrein van het Goois natuurreservaat, waarin 's-zomers vele Amsterdammers hun vakantie doorbrengen, had hij na een hevige ruzie gepoogd zijn vrouw te wurgen. Hij meenden, dat hij haar gedood had, doch de bewusteloze (Advertentie) Van Nelle bestellen vrouw was inmiddels weer bijgeko» men en was reeds naar een zieken huis gebracht. (Advertentie) Ondanks oersterke constructie toch licht van gewicht en elegant van vorm. PEERLESS HANDELAREN: Breda: A. v. d. Broek, Boschstr. 51; A. v. Nispen, Mastboschstr. 80; J. Schellekens, Haagdijk 171; Klundert: A. Boomaars, Schans poort; Raamsdonksveer: M. de Bruyn, Hoofdstraat 13; Zevenber gen:H. Huybregts, Noordhaven 110; Leur: Gebr. Luyk, Korte Brugstr. 77; Dinteloord: C. Lang broek, Steenbergscheweg 58; Ma de: A. v. Meel, Rijwielhandel; Oosterhout: M. van Trommelen, Bredaseweg 34; Teteringen; J. Verdaas, Hoolstraat 70; Waspik: W. de Hoogh, Kerkstraat 45. (Advertentie) Van Nelle bestellen I ZATERDAG 19 JULI HILVERSUM I 402 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 8,50 V. d. kind. 9,05 Gym. v d. vrouw 9,15 Gram. (9,35-9,40 Waterst.) VPRO: 10,00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10,05 Morgenwijding. VARA: 10,20 V. d. vrouw 10,50 Amus. muz. 11,05 Bui- tenl. weekoverz. 11,20 Pianorecital 12.00 Amus. muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Hammondorgelspel 13,00 Nws. 13,15 VARA-varia 13,20 Lichte muz. 13,45 Sport- praatje 14,00 Kamerkoor 14,25 Streekuitz. 14,50 Lichte muz. 15,15 Boekbespr. 15,35 Holland Festival: Kamerork. en solisten 16,20 Van de wieg tot het graf, caus. 16,35 Nieuwe gram. 17,00 Vakantietips 17,30 Weekjourn, 18,00 Nws. en comm. 18,20 Hammond-trio 18,45 Gram. 19,00 Ar tistieke staalkaart. VPRO: 19,30 Passe partout, caus. 19,40 Gesproken portret 19,55 Deze week, caus. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Gram. 20,35 Metropole ork. en so liste 21,15 Dossier Interpol, documentaire 21.50 Socialistisch comm. 22,05 Trombone ens. 22,30 Waar blijft de tijd? 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m KRO: 7,00 Nws. 7,15 De zingende kerk 7,45 Morgen gebed en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V. d. huisvrouw 10,00 V d. kleuters 10,15 Gram. 10,30 Ben je zestig? 11,00 V. d. zieken 11,45 Gram. 12,00 Middagklok noodklok 12,03 Metropole ork. 12,27 Land en tuinb. meded. 12,30 Radioboodschap door Z.H. Pauis Plus Xn 13,30 Nws. 13,45 Gram. 14,00 V. d. jeugd 14,20 Gram. 14,40 i Kron. v. letteren en kunsten 15,15 De schoonheid v. h. Gregoriaans. Tussen 15.45 en 18,30 Tour de France 15,45 V. d. jeugd 16.35 Amateurprogr. 17,10 Boek bespr. 17,20 Dansmuz. 17,45 Gram. 18,00 Journ. overz. 18,10 Gram. 18,15 Van het Binnenhof 18,25 Gram. 18,30 Tour de France 18,45 Regeringsuitz. Atlantisch al lerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact 19,00 Nws. 19,10 Comm. 19,15 Holland Festival: Concertgebouwork. 20,10 Lichtbaken 20,25 Act. 20,40 Gram. 21,10 Tour de France 21,20 Gram. 22,00 Lichte muz. 22,35 Wij luiden de zondag in, avondgebed en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15 Nws. in Esperanto 23,22-24,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gesproken aperitief 12,42 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Radio-almanak 14,30 Gram. 15,00 Idem 16,45 Eng. les 17,00 Nws. 17,10 Gram. 18,00 Gevar. muz. 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereld- tentoonst. 20,00 Operettemuz. 21,15 Gram. 21,30 Amus. ork. 22,00 Nws. 22,15 Verz. progr. 23,00 Nws. 23,05 Gram. BRUSSEL 484 m 12,15 Gevar, muz. 12,54 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Atomium- oocktail 14,15 Gram. 15,15 Atomiurn-cock tail 16,00 Gram. 17,00 Nws. 18,42 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Gevar. progr. 22,00 Nws. 22,10 Festival in Brussel 22,55 Nws. 23,00 Jazzmuz. 23,55 Nws. Televisie ZATERDAG 19 JULI NCRV: 17,00-17,30 V. d. kind. NTS: 20,00 Journ. VARA: 20,20 Totebel 20,50 Cabaret 21,25 Weet wel wat je waagt. FRANS EELG. Eurovisie: Ronde van Frankrijk 17,30 Wereldtentoonst. 19,00 Feux de la rampe 19,30 Feuilleton 20,00 Nws. 20,30 Film 21,00 Gevar. progr. 22,00 Onbekend, hierna wereldnws. VLAAMS BELG. 16,00-17,30 Wereld tentoonst. 17,00 Tour de France 17,30 Met een luipaard op schoot, documentaire film 17,55 Feuilleton 19,00 Kath. uitz. 19,30 Nws. 19,45 Filmrep. 20,00 Overname v. d. BBC: Internat. Music-Hall-progr. 21,00 Panorama 21,30 Feuilleton 22,00 American wild west show and rodeo 22,45 Nws. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1

de Stem | 1958 | | pagina 5