Noodlottige autobotsing nabij Oudenbosch 24 Dames Setter Set Fa. Reiss- v.d. Berghe Veilings vereniging „Z.-Beveland haalde record-omzet Vele banden binden middenstand met toerisme OIL Dialecten in Nederland gedoemd op de dunr te verdwijnen Bredanaar en Rotterdammer op slag gedood Eindelijk Moerdijkkanaal niet genoemd 4 TAGE DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 16 JULI 195c Winst bleef beneden verwachting Bisschopswijding mgr. van Dodewaard „Warmte - Unie - Breda." W.U.B. Centrale verwarming - Oliestook Haarden - Kachels - Gasfornuizen Wereld wordt kleinertaal algemener Milieu bepalend yoor grammatica MUZIEKFESTIVAL TE WESTDORPE GOED GESLAAGD Afschaffing van tolgelden voor tunnel Antwerpen Tweede wielerkoers te St.-Jansteen Turks protest inzake Cyprus REDUCTIE OP JACHTAKTEN frisse adem een heerlijke smaak Wagen sloeg op tegenligger Doet middenstand zelf voldoende Kapel op kazerne krijgt toren Vermiste oude dame uit Breda gevonden Dood in Kasteelgracht kousen van *or- liren. buitenge- petekent motor. Extra |an slik- rmogen. tierming De veilingsvereniging Z-Beveland te Goes had gedurende het boekjaar 1957-'58 een omzet van ruim elf mil joen, een cijfer nooit eerder gehaald. Dit deelde de voorzitter en later ook de secretaris mede op de algemene ledenvergadering te Goes. Dit was te danken aan het feit, dat de nachtvorst het Zeeuwse fruit goed deels ontzag en de fruitprijzen onge veer tweemaal zo hoog waren als nor. maal. De provisie bedroeg daarom niet minder dan f 557.000 tegen f 353.500 vorig jaar. Anderzijds ontstonden door het minder aantal kilo's grote nadelen voor de pakstations en had het koel huis onderbezetting, omdat de hoge fruitprijzen de directe verkoop bevor derden. Bedroegen de nadelige saldi van deze afdelingen in 1956-'57 slechts f 49.000. thans liepen zij op tot f 270.000. Niettemin is er een bruto winst gemaakt van f 238.000, welk be drag op f 1700 na is aangewend voor afschrijvingen. Niettemin bleven de resultaten beneden de verwachting. De prijzen zijn intussen ook dit sei zoen bevredigend en omdat de aan plant van boomgaarden doorgaat, kan de toekomst met optimisme tegemoet worden gezien. 18.000 ton sinaasappelen Een voordeeltje voor het koelhuis was onlangs nog de opslag van 1.8 miljoen kg sinaasappelen voor de Expo; deze meevaller komt echter ten bate van het nieuwe boekjaar. In het jaarverslag van de secreta ris, de heer J. Kakebeek, werd nog vermeld, dat de eierveiling, die niet rendabel is te maken, is overgedaan aan de eierveiling te Breda. De laat ste 2 jaar was er f 20.000 op verlo ren. De heer Jac. de Jonge, Lewedorp, bracht het financieel rapport uit. Dit was complimenteus voor bestuur en directie. Met tevredenheid werd er van gewaagd, dat bij een omzet van ruim 11 miljoen gulden, de post du- (Advertentie) bieuze debiteuren niet meer dan 2000 gulden groot behoefde te zijn. Balans, winst- en verliesrekening werden goedgekeurd. Tot lid der financiële commissie werd benoemd de heer W. Vermue te Borssele en tot zijn plaatsvervan ger de heer M. v. Nieuwenhuyzen te Oudelande. De veiling-provisie bleef onveran derd, evenals de tarieven voor het koelhuis; die voor het sorteren bracht men van 2 op 2.2 cent per kg. Het be stuur kreeg machtiging om van f 15.000 tot f 25.000 emballage aan te kopen. Na een wijziging der statuten, welke enig verzet uitlokte, werden tot be stuurslid herbenoemd de heren J. Bu- tijn, M. Nijsten, J. v. Oeveren en M. Steijn. Steun voor fruitcorso Bij de rondvraag stelde de heer de Jong (fa. gebr. de Jong te Goes) voor om voortaan voor iedere op de veiling afgehaalde kist 6611 halve cent extra te leggen, ten bate van de stichting Fruitcorso. Uit het totaal bedrag zou de stichting dan fruit kunnen aanko pen ter verdeling onder zieken en ouden van dagen. Het beroep op fruit telers, dat thans regelmatig geschiedt, De bisschopswijding van mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, de nieuwe bisschop-coadjutor van Haarlem, is vastgesteld op dinsdag 9 september. Voor deze datum is echter de toe stemming van de H. Stoel vereist, omdat volgens kerkelijk voorschrift een bisschopswijding dient te geschie. den op het feest van een der 12 apos telen. In september zou dat op de 21e geweest zijn, het feest van de H. Mattheus, apostel en evangelist. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, zal zijn coadjutor de bis schopswijding toedienen in de Haar lemse kathedraal. Schenkt U warmte DOET OOK MEE AAN DE TOUR DE FRANCE-PRIJSVRAAG alsmede Vraagt vrijblijvend offerte voor al uw verwarmingsproblemen RAADHUISSTRAAT 21 BREDA TEL. 34184 De technische ontwikkeling, die een gevolg is geweest van de industriële revolutie, waarin wij in de geschiedenis les hebben geleerd, heeft communi catiemiddelen geschapen, die de wereid verbazend klein hebben gemaakt. Behalve snelle verkeersmiddelen hebben ook radio, televisie, pers en on derwijs, evenzoveel media, die aan de verbreiding van de eenheidstaal actief meewerken, de Nederlandse dialecten op het hellende vlak geplaatst. Want al zijn er gewesten in Nederland, waar de streektaal van moeder op kind wordt over „gepraat", in de meeste landsgebieden is het dialect ai zwaar beïnvloed door het algemeen beschaafd Nederlands. In vrijwel geen enkel gewest toch immers wordt het dialect nog in zijn zuivere oorspron kelijke vorm gesproken, al wordt een zekere spreek-ruwheid dan nog wel vaak als dialectisch verdedigd. De groei van de verschillende Eu ropese talen is een merkwaardige. U weet, hoe het in de staatkundige geschiedenis is gegaan; er waren zeer veel oorlogen en zeer veel vre desverdragen en er was gebiedswinst en gebiedsverlies. En heel vroeger waren er leenheren en opstandige leenmannen, die zich van hun heer weinig of niets aantrokken en geheel en al baas speelden in eigen gebied. Uit die baaierd van gebeurtenissen, van politiek intriges en brute kracht metingen ontstond wat we nu de kaart van Europa noemen. Maar bij elk land, elk gebiedsdeel, dat op een gegeven ogenblik zelfstandig wordt is niet op datzelfde moment een ei gen en een geschikte taal. Het be wijs daarvoor wordt onder meer ge leverd in België, dat in 1830 ontstond en dat het sindsdien moet doen met Nederlands en Frans als officiële ta len, talen bovendien, die voortdurend „in onmin met elkaar leven". Lan den echter, die over een veel oudere geschiedenis beschikken hebben vaak wel een eigen taal: Frankrijk heeft Frans, Engeland het Engels en Ne derland het Nederlands. Deze talen hebben evenals hun land een eeuwen oude geschiedenis. Maar heel in het begin zijn het dialecten geweest. Overwicht Zo is het Nederlands van nu naar taalgeleerden aannemen ont staan uit het Hollandse dialect, ter wijl bij de vorming van het A.B. een zekere Brabantse invloed 'n rol heeft gespeeld. De vraag rijst nu direct hoe het mogelijk is, dat uit één dialect een algemene taal ontstaat, die zich als het ware boven de nog bestaan de dialecten verheft. Het antwoord op deze vraag heeft weinig met taalkunde te maken. Het feit namelijk, dat een dialect voor rang kreeg en werd geaccepteerd als de taal, is voornamelijk toe te schrij ven aan het overwicht, dat een paald gewest zich verwierf boven an dere. Zo was Holland in de zestiende en zeventiende eeuw in onze contreien nagenoeg toonaangevend. Handel en scheepvaart, die Nederlands rijkdom bewerkstelligden, waren in het wes ten geconcentreerd. In die handels centra verrezen scholen en universi teiten. De kunstzinnige beoefenaars van de taal woonden in het westen: Vondel, Hooft en anderen. Toonaan gevende mensen worden nagevolgd en zo bepaalde schrijver» en kooplie- zou dan achterwege kunnen blijven. De heer W. Vermue ondersteunde het voorstel, hij zag er een groot re- clame-o'bject in. Het bestuur nam het voorstel over, met dien verstande, dat de vrijwillige basis eraan ten grondslag ligt. De vergadering, in Schuttershof ge houden, was slechts matig bezocht. Van de 1000 leden waren er slechts 40 aanwezig. Het muziekfestival dat ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de r—k. muziekvereniging „Eikeis wor den Bomen" werd georganiseerd, is een groot succes geworden. Alleen het weer werkte niet erg mee, want door de harde wind trok ken de concerten minder belangstel ling dan zij verdienden. Een zestal muziekkorpsen (Overslag was niet aanwezig) trok door de straten van Westdorpe. vrolijke marsmuziek spe lend. Naast de jubilerende vereniging verleenden hun medewerking De Ver enigde Vrienden uit Sas van Gent, fanfare EMM uit Koewacht, muziek vereniging Heikant, r.-k. fanfare St. Franciscus uit Sluiskil, en de muziek vereniging uit IJzendijke. Daarna gaven de muziekkorpsen om beurten een concert in de kiosk. Vooral de uitvoering door De Ver enigde Vrienden uit Sas van Gent viel bij het publiek bijzonder in de smaak. Als slot van dit muziekfeest concerteerde de muziekvereniging uit IJzendijke, o.l.v. de heer Anthonissen. Ook dit concert was van zeer goede kwaliteit. Het einde van deze feestdag was eigenlijk een beetje ongelukkig. Men besloot namelijk om het bal af te ge lasten, omdat het zeil van de dans tent was verwijderd. Tóch kwamen de dansliefhebbers aan hun trek, want 's avonds werd nog volop ge danst in het café bij de heer P. de Smet. De muziekvereniging Eikels worden Bomen mag zeker op een goed ge slaagde dag terugzien. Naar wij gisterenavond vernamen, heeft de Belgische regering afschaf fing van de tolgelden voor de Ant werpse tunnel in het vooruitzicht ge steld. Door het grote succes van de wie lerkoers voor nieuwelingen ter gele genheid van de kermis te St. Jan steen, heeft het sportcomité besloten alsnog een wielerkoers voor nieuwe lingen en aspiranten te houden en wel op zondag 14 september, ter ge legenheid van het Bevrijdingsfeest. De Turkse regering heeft bij de Britse regering een nota ingediend, waarin wordt gezegd, dat Turkije niet onverschillig kan blijven ten aanzien van de ontwikkeling van de toestand op het eiland Cyprus. Turkije is, aldus de in krachtige bewoordingen gestelde nota, bereid maatregelen ter bescherming van de Turkse bevolking op Cyprus te ne men, indien de Britse regering niet in staat is zulks te doen. Dit is maan dag te Ankara vernomen. Een jachtakte tegen gereduceerd tarief zal worden beschikbaar ge steld aan bloedverwanten in de rechte lijn van een (hoofd) jacht aktehouder. Van de reductie (f 30,- i.p.v. f 40,-) kan echter slechts ge bruik worden gemaakt door minder jarigen en inwonende leden van het gezin van de hoofdaktehouder. Ver der heeft de regering toegestemd in de invoering van de zgn. logeer- akte (f 10,-), doch slechts voor bui tenlandse gasten. (Advertentie) Agfa Agnar en Apotar de beroemde op kleuren gecorrigeerde Agfa-lenzen Vario-, Pronto- of Pront or SV sluiters falen nooit en hebben natuurlijk een flitscontact. Terecht zweren in Nederland duizenden foto amateurs bij het mooie, grote 6x9 formaat. Bij Agfa kunt U ook hiervoor terecht» Het Agfa tamera- assortiment biedt zowel voordeliger als hoger geprijsde camera's. Vraag brochures bij Uw fotohandelaar of bij de Agfa Amateur Servicedienst. Postbus 90, Arnhem. Eeuwen oud zijn de banden tussen het toerisme en midden stand. Al te zeer wordt door vele middenstanders bij het ho ren van de naam „toerisme" nog gedacht aan de revenuen, die daaruit voor de hotelbedrijven voortspruiten. Mocht dit in vroegere tijden al zo zijn ge weest toen immers de herber gier de man was, die gastvrij heid verleende aan de reizende kooplieden en pelgrims bij het moderne toerisme (en met name het „sociale" toerisme) staat de verzorging in de vorm van verstrekking van een ver- Ad vertentie) blijf niet eens meer altijd voor op. Naast de hotelier is de pension houder gekomen, terwijl ook het dienstbetoon van restaurateur en caféhouder een belangrijke plaats in neemt. En behoren in Nederland niet 97 procent van de horecabedrijven tot de middenstand? Het bieden van een verblijf en van verzorging is bij lange na niet de enige band, die het toerisme met de middenstand bindt. Ook bij het ver voer van de toerist vervult de mid denstand een belangrijke functie. Vele touringcarbedrijven en taxi ondernemers zijn middenstands- ondernemingen. En heeft diezelfde middenstand tevens niet een groot aandeel in het amusement van de toerist? fris lekker gezond den uit 't rijke westen van Nederland de taal, die nu in ons land als al gemeen gebezigd wordt. Mode Daarbij kwam, dat, wie voor „vol mondig" in andere landsdelen wilde doorgaan, de Hollandse mode volg de en düs Hollands ging spreken. Daardoor kon het west-Nederlands zijn invloed over het gehele land verspreiden en de strijd denk beeldig natuurlijk met de onder scheiden dialecten aanvangen. Dat is jammer, want het dialect schept een sfeer van gemoedelijkheid. Het heeft iets van „de huiskamer" en de be oefenaars voelen zich onder ons. Bo vendien beschouwt men het dialect vaak al is het soms ten onrech te als een uiting van streekcul- tuur. Hoe sympathiek men daartegen over staat, men ontkomt niet aan de zekerheid, dat de dialecten be zig zijn te verdwijnen. Kinderen leren op school het algemeen be schaafd Nederlands. Alle kinderen. Zij spreken samen in het algemeen beschaafd Nederlands of althans niet in een taal, die zuiver dia lectisch is te noemen. In één gene ratie worden streektalen gekraakt als zachte noten, omdat alleen ouderen die vaak weinig reizen het dialect in zuivere vorm blij ven bezigen. Sterven zij, dan ver liest het dialect een pionier die zonder opvolger blijft. Taai-eenheid Moet men het dialect schuwen en de eenheidstaal als de enige goede uitdrukkingsmogelijkheid accepteren? Wij geloven, dat ook dat niet no dig is. Voor de eenheid van ons volk. voor de welvaart van ons land is een sterk ontwikkelde eenheidstaal zeer toe te juichen. Voor de historie van onze taal alsmede voor het streekeigen blijft het dialect van niet te onderschatten betekenis. Wij zul len ons er derhalve op moeten gaan toeleggen, het dialect in eigen kring in zuivere vorm te bezigen, het al gemeen beschaafd Nederlands daar naast echter te gebruiken in alle ge vallen, waarbij we niet zuiver „on der ons" zijn. Deze methode zal echter de ver dere uitgroei van de eenheidstaal en de langzame verdwijning van de dialecten niet kunnen tegenhou den. En daarom is het goed, dat geluidsband en grammofoon nü de gesproken taal vastleggen en bewa ren voor een nageslacht, dat de rijkdojn ervan zal appreciëren, zo als wij nu genieten van Brederode en Vondel. Te Oudenbosch is dinsdagnamiddag om ongeveer kwart voor vijf een kleine personenauto in botsing gekomen met een tege moetkomende vrachtauto. De bestuurder, de 59-jarige heer Schel- lekens, wonende Haagweg te Breda en de naast hem zittende zwager, de 60-jarige J. C. Voorhout uit Rotterdam werden op slag gedood. De beide echtgenoten, die achterin waren gezeten zijn ernstig gewond in het ziekenhuis te Oudenbosch opgenomen. De toestand van mevrouw Voorhout-Schellekens was dinsdag avond laat zeer ernstig. Op genoemd tijdstip reed de herd Schellekens met zijn kleine personen auto op de Bosschendijk tussen Hoe ven en Oudenbosch, richting Ouden bosch. In de flauwe bocht even voor de tuinbouwschool haalde hij met vrij grote snelheid een andere personen auto in op het moment, dat er enkele tegenliggers naderden. De eerste te genligger kon worden misgereden, doch door de snelle stuurmanoeuvre begon de auto van de heer Schelle kens te slingeren en sloeg met een geweldige klap tegen een vrachtauto op. De totaal in elkaar gedrukte klei ne personenauto, die met de rech terflank tegen de vrachtauto aan sloeg, nadat de bestuurder de macht over het stuur had verloren bij een geslaagde poging om de eerste te genligger te ontwijken. Ttvee zwaar gewonden De gevolgen waren zeer ernstig. Uit de verwrongen wrakstukken moesten de stoffelijke resten worden geborgen van de twee personen, die voorin zaten, daarna kon men pas de beide dames bereiken, die zwaar ge wond aan het hoofd en in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis moes ten worden vervoerd. Als tragische bijzonderheid verna men we nog. dat een der zoons van de heer Schellekens, die met verlof uit Amerika te Breda verblijft aan vankelijk enkele dagen geleden weer zou vertrekken. Op aandringen van de ouders bleef hij veertien dagen thuis. 1 Aankopen Vergeten we in dit verband ook niet de aankopen van de toe rist; souvenirs, prentbriefkaarten en versnaperingen, typisch Neder landse produkten, die door bui tenlanders worden gekocht; streek- produkten, die ook bij eigen land genoten in trek zijn. Vaak is het huishouden vooral in het kader van het sociale toerisme een week elders verplaatst. Dat brengt de normale huishoudelijke aankopen met zich mee. Hoeveel aan kopen zijn er voorts niet, die wel buiten de vakantie worden gedaan, doch rechtstreeks daarmee verband houden? Denk aan de vakantiekleding, fototoestellen, kampeertenten, boten, enz. enz. En het druk bezochte ho recabedrijf zal op zijn beurt toch ook weer de nodige middenstanders moe ten inschakelen om zijn klanten de nodige service te kunnen bieden. Kortom, vele en velerlei zijn de ban den, die middenstand en toerisme ver binden. Stimulering Bij de vaststelling van dit feit, rijst meteen de vraag, of diezelfde mid denstand, die zulk een belang heeft bij het toerisme, ook voldoende doet voor de stimulering van het toerisme. Het aantrekkelijk maken van eigen bedrijf voor de toerist het hemd is nader dan de rok is natuurlijk een zeer goede propaganda, die de middenstand voor het toerisme maken kan. Voor de horeca-bedrijven geldt dan speciaal natuurlijk nog, dat zij zich zullen moeten aanpassen aan de wensen van de toerist op velerlei terrein. Gerichte propaganda en hoe moeilijk dit vaak ook nog bij de mid denstand is: gezamenlijke actie zijn geëigende middelen voor de midden stand om van de stroom geld die het toerisme doet vloeien (denk aan de vakantietoeslagen) ook iets in eigen bedrijf op te vangen. Plaatselijke VVV's, de Algemene Nederlandse Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer, die in het buitenland propaganda maakt voor Nederland, en de provin ciale middenstandsconsulenten voor Noordbrabant drs. G. J. H. J. Joos- ten, Stationsweg 33, Den Bosch, en voor Zeeland A. Korstanje, Heren straat 27 a te Middelburg verstrek ken uiteraard gaarne nadere inlich tingen. Aal v. tl. Vrande blijft actief Nu in de huidige omstandigheden geen Commando's zullen worden uitgezonden naar Libanon heeft de altijd actieve aalmoezenier van het Korps Commando Troepen, pater L. v.d. Vrandehet kasteel van de woestijn", alias de kameel, op stal gezet en beijvert hij zich thans om de kapel op de kazerne af te bou wen door een torentje te laten op trekken. Tekening en bestek zijn reeds klaar en ieder moment kan met de bouw van het torentje be gonnen worden, Klokuit Zweden Het wordt een heus torentje met een echte klok erin, namelijk een fraaie bel van een Zweeds schip. Aal moezenier van de Vrande, die in deze hoedanigheid reeds een reis om de wereld maakte, -houdt nu eenmaal niet van half werk. Het kapelletje werd reeds in '53 gebouwd, met vereende krachten. Het werd een nishut met een intimiteit precies geëigend voor de Commando's. Het KCT zelf schonk glas in lood voor de kleine raampjes, die voldoende licht doorlaten zonder dat dit de intieme sfeer schaadt. De „klok" heeft pater v.d. Vrande zelf bemachtigd. Het is een ongeveer dertig kilo wegende bel met een „machtig" geluid. De aalmoezenier tikte deze klok-bel op de kop toen een Zweeds schip gesloopt werd te Slie- drecht. De bel heeft een prima klank. Deze zal echter alleen 's zondags te horen zijnDoor de week wordt er namelijk genoeg gebeld", zegt de aal lachend Mevrouw de R., die in pension was in het Luciagesticht en daar sinds enkele dagen was vermist is thans gevonden. Zij werd dood aangetrof fen in de gracht van het Kasteel van Breda (K. M. A.). Hoe zij daar in terecht is gekomen, zal wel al tijd een raadsel blijven. ITINDELIJK grijpen de Verenigde Staten in het Midden-Oosten in. Eindelijk zien ze in, dat het Wes ten de afbraak van zijn posities door het gekuip van Nasser en Moskou daar moet stuiten. Einde lijk! Men kan, hoe vruchteloos het ook is, de verzuchting niet inhou den; Hadden de Verenigde Staten in 1956 Engeland en Frankrijk hun gang maar laten gaan, toen ze Nas sers greep naar het Suez-kanaal met een korte militaire operatie on gedaan wilden maken. Washington had toen echter last van een zoge naamd ethische bevlieging en hielp Nasser mitsgaders Moskou aan een goedkope overwinning. Als het echter dacht daarvoor dank te oogsten, is het wel zeer bedrogen uitgekomen. Syrië werd kunstig bewerkt en verliet het Westerse kamp. Jordanië bood ver leden jaar gelukkig nog weerstand. Voor Libanon was het nog een dub beltje op zijn kant. Daar had de heer Hammarskjoeld met zijn fa meuze V.N.-waarnemers de zaak bijna volkomen bedorven. Irak be zweek echter onder de kunstgreep van wat de New York Herald Tri bune noemde: indirecte agressie. Die moet tot staan gebracht wor den, zei het blad, nu, voordat het hele Midden-Oosten is verloren ge gaan. Gelukkig hebben de V.S. niet ge wacht op een uitspraak van de Vei ligheidsraad, die door de Russische vetomachine toch krachteloos zou zijn gemaakt. De troepen zijn on middellijk ontscheept. Libanon en Jordanië kunnen nu in ieder geval behouden blijven. Natuurlijk zit er risico vast aan dit optreden. Moskou zou zijn drei gement waar kunnen maken, dat het „vrijwilligers" zal sturen. Maar we zien het nog niet gebeuren. In het geval-Korea behoefden de „vrij willigers" slechts een grens over te steken, om meteen op het strijdto neel te staan. Hier zou men met landingsvaartuigen of met parachu tisten moeten gaan werken. En dat is een heel wat hachelijker onder neming, nu Amerika de eerste slag geslagen heeft. Ferm doortasten, dat is nu de methode. De Algemene Vergadering van de V.N. waarin een veto niet geldt zal er zeker in meer derheid haar sanctie aan geven. Er is nu uitzicht geopend op een intomen van Nassers imperialisme, dat zo wonderwel parallel loopt met Moskous aspiraties. MEYERS, Belgisch minister van Openbare Werken, gaf aan Paul de Lantsheere van „Le Metropole" uitleg van zijn plannen en het Moerdijkkanaal was er niet bij. Segers, minister van Verkeers wezen, heeft nu ook zijn plannen ontvouwd en daarbij komt de vol gende rangschikking van prioritei ten naar voren: een aanvullend krediet van 1900 miljoen franks voor de Belgische spoorwegen, verder kredieten voor de bouw van nieuwe schepen, voor steun aan de scheepvaart, voor de regeling van het vraagstuk der toe gangswegen naar de haven van Antwerpen, voor het verzekeren van de bevaarbaarheid van de Schelde, voor de bouw van de auto snelweg van Antwerpen naar Duitsland. Nog moet minister Segers zich bezighouden met de moeilijkheden, welke bepaalde handelssectoren thans ondervinden bij het vervoer op de Rijn en de toevoer voor Bel gische havens. Hierbij is aan de ernstige situatie van de Antwerpse graanhandel te denken. Tenslotte wordt nog gewag ge maakt van dringende maatregelen, welke te treffen zijn voor de lucht haven van Meisbroek. Evenals in het interview met mi nister Meyers wordt echter met geen woord melding gemaakt van het Moerdijkkanaal, terwijl de heer Segers, vóór hij minister werd, in een „Standaard"-interview er nog wèl over repte. Hij heeft kennelijk geen belangstelling er voor gevon den bij zijn medeleden van het kabinet-Eyskens, zoals trouwens te verwachten was. Gesteld nu eens, dat Nederland en Noordbrabant zo onnozel zouden zijn geweest om stil te zitten en met de handen in de schoot te wachten, tot Brussel weer eens op nieuw over een Moerdijkkanaal zou gelieven te praten! (Advertentie) in oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zul len gelukkig worden gemaakt met een paar een van de prijzen van de TOUR DE FRANCE PRIJSVRAAG van het Dagblad De Stem HULST

de Stem | 1958 | | pagina 5