Walcheren Ana n a Drs. A. v, Roessel tot rector benoemd Hulst dient de cultuur SLOT FEESTWEEK „ST. CAECILIA" ö«slu#(! Ru Dagblad De Stem Passagiersschip „Oranje meerde in Vlissingen Leden Handelsbelang Goes komen niet over de brug Mondorgel- en accordeon concours grandioos succes Z.-Vlaanderen ZUID-BEVELAND Woninginrichting „EIGEN HAARD" DE LELIE Vijf autobussen te Breda afgekeurd Mini ont 2 2 MIDDELBURG Krediet voor de sportuitwisseling VLISSINGEN Begin van brand in het Nollenbos Diploma - uitreiking Handelsavondschool OOSTBURG TERNEUZEN Gepromoveerde voetballers gehuldigd GOES Opening Esso- station Burgerliike stand m 'n edele drank Aanbrengen van inkstukken zi Janseniuslyceum te Hulst Chemisch Reinigen Expositie „In memoriam Permeke en Cantré Landbouwschool te Bruinisse geopend Hoogwaterstanden Lanbouwschuur na blikseminslag in as Torenfeesten te Hulst Hudson-Applaus Teleurstelling voor 250 kinderen üiU AGENDA Vandaag Morgen Twea Imp. N.V. W DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 14 JULI 1958 Ten behoeve van de sportuitwisse ling Middelburg-Folkestone vragen b. en w. de raad hun college een kre diet toe te staan van t 1300.In de toelichting op dit raadsvoorstel zegt het college o.m., dat in het tijd vak van 25 juli tot en met 2 augus tus ongeveer 150 Engelse jongelui de gasten zijn van de Middelbur gers. De adviescommissie voor de sport- aangelegenheden heeft de burge meester mondeling verzocht, evenals vorige jaren, de Engelse gasten of ficieel te ontvangen en hun een auto bustocht over het eiland aan te bie den. Bovendien is het gebruikelijk de officiële vertegenwoordigers der gemeente Folkestone een diner aan te bieden en een prijs ter beschikking te stellen. Het college vervolgt: „De late indiening van het ver zoek heeft ons wel in een dwangposi tie geplaatst. De Engelse gasten ko men, dat staat vast. Het is dus wel uitermate moeilijk, zo niet onmoge lijk, om ons thans, gezien de banden welke gedurende een contact van jaren zijn gegroeid, aan onze plich ten als gastvrouwe te onttrekken. Er is ons dus thans geen gelegen heid gelaten om in vrijheid in deze een beslissing te nemen. Een gang van zaken, welke u (de raad. red.) met ons zult betreuren. Wij zullen dan ook niet nalaten aan de adviescom missie onze teleurstelling daarover kenbaar te maken, met da medede ling. dat bij een dergelijke gang van zaken in de toekomst, haar verzoek niet meer in overweging kan worden genomen". SCHOOLSPORTDAG De r.h.b.s. en de middelbare meis jesschool hielden als afsluiting van het schooljaar eén gezamenlijke sportdag. In de ochtenduren werd een atle- tiek-driekamp verwerkt. De traditionele voetbalwedstrijd tussen de leraren en de leerlingen van de examenklasse eindigde in een 43 overwinning voor de leraren. Verder werden nog korfbal-, kastie- bal-, handbal- en volleybalwedstrij den gespeeld. Na afloop reikte de di recteur, de heer Kuiper, de prijzen uit. Werklui, die bezig zijn met werk zaamheden in het Nollenbos, maken er een „goede" gewoonte van zater dags wanneer ze naar huis gaan, oude rommel in brand te steken dat dan in de loop van zaterdag en zon dag rustig opbrandt. Zaterdagmiddag heeft men weer een grote hoop hout en afval in brand gestoken doch het rustig smeulend vuurtje wakkerde gisterenavond door de felle wind zodanig aan, dat er een begin van brand ontstond. Door snel ingrijpen van de brandweer kon de brandschade aan de aanplant beperkt blijven. Tijdens een speciaal belegde bij eenkomst in het gebouw van de Ge meentelijke Middelbare Handels avondschool zijn de diploma's voor de de 3 en 5-jarige cursrj uitgereikt, terwijl de lijst van bevorderingen naar de verschillende klassen bekend werd gemaakt. Tal van genodigden woonden deze uitreiking bij. Voor de beste leerlingen waren prijzen be schikbaar gesteld en wel door de N. V. Mij. „De Schelde", de H. V. Haven van Vlissingen, Wibaut's Steenkolen Handiel en de Vlissingse Midden standscentrale. De directeur van de Handelsavondschool, de heer A. Mets bracht in zijn openingswoord dank aan het lerarenkorps en de gecommitteerden en wenste de ge slaagden geluk, daarbij wijzende op verdere, studie. De diploma's werden na een korte toespraak uitgereikt door het bestuurslid ds. F. C. Kloos terman. Gelukwensen, gericht tot de ge slaagden, werden gesproken door de directeur van de N.V. Waterleiding maatschappij „Midden Zeeland", de heer P. Kas te Vlissingen. Het diploma voor de 5-jarige cursus kon worden uitgereikt aan: M, G. Breijer, J. W. P. Broere, A. H. P. de Klerk (le prijs), M. A. v. Klinken E. A. van Marion, W. C. Pessireron, M. P. Post, A. J. Vinke (2e prijs), S. Z. C. Walraven (derde prijs) W. S Zoete. Het diploma voor de 3-jarige cur sus werd uitgereikt aan: J. C. C. Ypma (eerste prijs), F. Balmakers, (2e prijs), A. S. de Bruyne, J. Cor- nelisse, J. de Graaf, Th. W van de Grijp, A. C. M. van Kuijk, R. J. Meerman, M. J. de Rooy, G. M. de Rijke, A. J. Smit, M. Th. Tournooy, P. A. v. d. Velde, M. van den Woes- tijne. G. H. Kupers. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort 7 Tel. 102. RayonredacteurM. J. Groen RayonbeheerderL. K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes Westsingel 98, Tel. 2236 Rayonredacteur: N. Karhof Redacteur voor Walcheren-i Maas RayonbeheerderJ. Fait Prijs vooi losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland 0 15 pe> mm Vooi .Ingezonden Mededelin gen" 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 0.90; elke regel meer f 0.15 Bij plaatsing óók in de Brabantse oplage resp f 1.50 en 0.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing teger half geld. BENOEMING. Tot plaatsvervangend lid in de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als scheepswerktuigkun- dige aan boord van zeeschepen, is benoemd de heer M. Braak te Vlis singen. BEGIN VAN BRAND Zaterdagavond om kwart voor 10 ging voor de eerste maal de sirene van het nieuwe gemeentehuis voor brandalarm. Er was brand geconsta teerd in de opslagplaats van de fa. Christiaansen aan de Langstraat. Door omwonenden werd de brand haard, een spijkerkast op de zolder verdieping, onmiddellijk met emmers water bestreden. Zodoende hoefde de brandweer, die juist van de brand weerwedstrijden uit Groede was te ruggekeerd en snel ter plaatse was, niet in te grijpen. De schade is zeer gering, terwijl de oorzaak tot op heden niet is ach terhaald. Onder grote belangstelling kwamen de spelers van de voetbalvereniging Terneuzen na hun 10 overwinning op Dongen, die hen deed promoveren naar de tweede klasse, onze plaats gisteravond binnen.Vanaf de M-schans werden ze door de harmonie naar 't clublokaal geleid, waar om 9 uur receptie werd gehouden. Op de eerste plaats feliciteerde de voorzitter ir. J. F. Denie, en daarna namens het gemeentebestuur wethouder M. de Vos. Verscheidene sprekers sloten zich hierbij aan, terwijl ondertussen vele bloemstukken werden binnengebracht. Het nieuwe benzine-station van de Esso, het gebouw by het Ravelijn de Groene Jager, aan de door de stad lopende rijksverkeersweg, zal op woensdag 23 juli a.s. plaats hebben door de loco-burgemeester, wethou der J. v. Melle. Geboren: Simone, dv. J. Dekker en H. de Hoogh; Cornelia dv. J. Koster en A. Bol te Yerseke; Martinus zv. P Korstanje en M. Bruijnzeel; Jaco bus zv. A. van Hertum en A. van der Schraaf; Minke, dv. G. van Dijk en W. Haitsma; Monique C. dv. P. Heek en C. Siebelink; Magdalena dv. Ch. Hoornick en R. Spelier te 's-Heeren- hoek. Huwelijksaangiften: J. van Doese laar, 23 jaar, en J. Looman, 20 jaar; H. Cujé, 25 jaar en M. v. Bemden, 20 jaar. Gehuwd: J. Wouterse 26 jaar en M. v. Nispen, 21 jaar; J. Oele, 27 jaar en C. Mieras, 22 jaar; A. van den Broe- ke, 23 jaar en A. van Liere, 21 jaar. Overleden: Thomas Overveld, 76 jr. echtg. van M. de Looff; Adriaan Ko- le, 73 jaar, wedn. van J. Wagenaar te Kapelle; Elisabeth Mieras, 72 jaar, wed. van A. Kole te Yerseke; Jacob Slabbekoorn, 66 jaar, echtg. van W Eckhardt te Nisse. Aan de kade van de Vlissing se buitenhaven lag zaterdag weer voor de eerste maal sinds oktober vorig jaar een passa giersschip van het oceaanbeva- rende formaat afgemeerd. Het was de negentien jaar oude „Oranje" van de Stoomvaartmaat schappij „Nederland", die er 's mor gens een aantal passagiers aan land zette na een tocht door de Middel landse Zee en er 's middags weer een honderdvijftigtal aan boord nam voor (Advertentie) de volgende vaart. Het schip vertrok 's avonds uit Vlissingen met als eerst volgende bestemming Southampton, waar het merendeel van de vakantie- rondvaarders zal embarkeren. De reis gaat via Portugal en Marokko naar de Middellandse Zee en vandaar weer via Engeland naar Amsterdam. De duur van de tocht is veertien dagen. Uit Amsterdam maakt de „Oranje" dan wederom een rondvaart, waarna het schip over ongeveer een maand weer in Vlissingen zal zijn. Tijdens het ver blijf in Vlissingen bood de kapitein van de „Oranje" zaterdag een vrij groot aantal genodigden onder wie ook de commissaris van de koningin in Zeeland, jhr mr. A. F. C. de Ca- sembroot, die vrijdag na een vakantie in het buitenland hersteld van een langdurige ziekte in Zeeland terug keerde een aperitief en een koude lynch aan. De gasten werden tevens in de gelegenheid gesteld het schip te bezichtigen. De vaargeul in de Westerschelde, juist onder de kust voor Ritthem, wordt door de stroming van het wa ter nog steeds verdiept. Ter beveili ging van de dijk zijn daar in de loop der jaren reeds tal van zinkstukken aangebracht, maar het wordt nu tijd om op de nieuw ontstane onderzeese glooiing onder de er reeds liggende zinkstukken nieuwe aan te brengen. Binnenkort zal dit werk door de Pol der Walcheren worden aanbesteed. Het betreft het aanbrengen van vier stukken van elk twintig bij zeventig meter. (Van onze redacteur) Drs. A. J. M. v. Roessel te Eind hoven is benoemd tot rector van het Janseniuslyceum te Hulst. HU volgt daar drs. S. P. Groen op, die, zoals j bekend, rector wordt van het Moller- Iyceum te Bergen op Zoom. De nieuwe rector, de heer van Roessel, is in 1920 in Schijndel ge boren. Zijn gymnasiale studie heeft hij gevolgd aan het Canisiuscollege te Nijmegen en aan het Gymnasium Augustinianum te Eindhoven. Daarna is hij in Utrecht Nederlandse lette ren gaan studeren, waarin hij in 1952 zijn doctoraal examen heeft gedaan. Inmiddels was hij reeds sinds 1948 in het onderwijs werkzaam. In dat jaar was hij n.l. benoemd aan de M.M.S. van de Zusters Ursulinen te Boxtel. On 17 maart 1949 werd hij benoemd als leraar Nederlands aan het St. Joriscollege en het St. Catha- rinalyceum te Eindhoven, welke twee scholen onder hetzelfde bestuur ston den. Toen de scholen in 1953 wegens toename van het leerlingental enz. gescheiden werden, bleef de heer van Roessel aan het St. Catharina- lyceum verbonden. Toneel en sport Ook buiten de onderwijssector zal de heer van Roessel in Eindhoven dierbare banden moeten verbreken. Hij interesseert zich n.l. bijzonder voor toneel en heeft zitting in het bestuur van de stichting tot bevorde ring van toneel „De Jonge Spelers" Wat dat betreft is Hulst dus wel een plaats bij uitnemendheid voor hem, maar voorlopig stelt de heer van Roessel zich nog op het standpunt, dat zijn nieuwe functie hem werk te over zal bieden. Ook in sport is de nieuwe rector zeer geïnteresseerd. (Advertentie) Pit onze rijke sortering MODERNE EN KLASSIEKE MEUBELEN, tentoongesteld in onze 3 toonzalen, schonken wp deze prachtige HUISKAMER als HOOFDPRIJS VOOR DE TOUR DE FRANCE-WED- STRIJD. ARSENAALSTRAAT 5 TERNEUZEN TELEFOON 2097 Het gaat met Handelsbelangen, de neutrale middenstandsvereniging te Goes, niet naar wens. Na de debacle met de tweede Hajuto lukt de fut er uit en speciaal wanneer het op be talen aankomt blijken de meeste le den niet thuis te zyn. Op de jongste vergadering van de vereniging, die slechts door 17 leden was bezocht, heeft voorzitter Luteyn dan ook „geen opgewekt geluid" kunnen laten horen. Men kampt met financiële moeilijk heden omdat 70 procent van het le dental, dat teruggelopen is van 250 tot 150, voor de Goese evenementen het aandeel in de extra-bijdrage niet voldoet. Handelsbelangen zou in to taal ruim f 5000 moeten betalen aan de evetiementencommissie en daarop is nu een achterstand van f 3000. Bitter liet de heer Luteyn zich over deze gang van zaken uit en hij dreig de dat het bestuur in zijn geheel zou aftreden indien hierin geen verbete ring komt. De heer Luteyn zei ook dat het Fruitcorso staat of valt met de medewerking van Handelsbelan gen. Voor dit jaar is dit echter nog niet zo, zoals wij later van de organisa toren van het corso hoorden; in het ongunstigste geval zou het iets klei ner worden. Ook deze heren begrijpen niets van de houding van de leden van Handelsbelangen, te minder om dat de Hanzeleden hun portie wel be taald hebben. Op de vergadering van Handelsbe langen werd ook nog gesuggereerd dat de fruitkwekers het grootste be lang hebben bij het corso en dat die de kosten daarom maar moeten dra gen. De voorzitter antwoordde, dat de middenstand geleidelijk zijn bij drage kon terugbrengen van f 12.500 tot f 5000 en men dus in de goede richting gaat. Tenslotte besloot men dat op korte termijn kwitanties zul len worden gepresenteerd aan de le den, welke naar de omzet van de le den variëren van f 100 tot f 25, in de hoop dat men dan over de brug zal wiUen komen. Adhesie werd betuigd aan het co mité Vrije Veren en getracht zal worden voldoende deelnemers te vin den voor een reisje naar de Expo. Bij de aanvang der vergadering her dacht de voorzitter het heengaan van burgemeester ten Kate. (Advertentie) doet Uw kleding langer mee gaanén U ziet er keurig uit. Stoomwassery, Chemische Wasserij en Ververij St. Josephstr. 9-17 Bergen op Zoom Onder auspiciën van de federatie voor Beeldende Kunsten „Noord-Zuid" werd zondag in de Burgerzaal van het stadhuis te Hulst een tentoonstelling geopend „In memoriam C. Permeke en J. Cantré. Voorzittei Hugo Metsers sprak het welkomstwoord en memoreerde de verdiensten van de heer Cantré, wiens dood een gevoelig verlies voor de beeldende kunst en voor de federatie betekende. Nadat een minuut stilte in acht was genomen belichtte de heer Leo Boekraad de mens en schilder Constant Permeke. Hij schetste deze giote expressionist als de schildei die met zijn donkere tinten, zijn grote vlakten „zonder leeg. te" en zijn monumentale visie ieder individu herschiep in een symbool van „de mens" Hij wees op het „ge brek" aan liefelijkheid in het werk van Permeke en noemde dit „een ver dienste". In zijn eenvoud van vorm en palet doet Permeke denken, aldus de heer Boekraad, aan een gestrenge middeleeuwse monnik, die met een schier volmaakte toewijding de kunst en het leven diende. Daarna was het woord aan mr. K J. Geirlandt uit Gent. Hij besprak vooral het werk van de overleden kunstenaar Cantré, roemde de intieme sfeer en het vreugdevol beleven van het schone als belangrijke facetten en plaatste hem op een welverdiend voet stuk temidden van zijn Vlaamse tijd genoten. Vervolgens wijdde de heer Geirlandt aandacht aan de jongere Vlaamse kunstenaars van wie werk op deze expositie wordt getoond; Jan Burssens, Ghiselin Fernando, Pierre de Vos, C. Landuyt en Guido de Grae- ve. Hij waarschuwde er met klem voor, dat men de vormgeving van de eigen tijd, zoals de „voorlopers" die nu reeds duidelijker dan anderen zien met de nodige rust en bereidwillig heid op zich moet laten inwerken. Dan zal de bezoeke van deze fraaie ex positie tenvolle kunnen genieten van het gebodene. Grote plannen Na deze inleidende toespraken vond een officiële ontvangst plaats in de trouwzaal van het stadhuis. Burge meester Lockefeer getuigde van zijn grote vreugde, dat nu weer opnieuw zoveel goede kunstwerken (ook de Zeeuwen Reimond Kimpe en J. Prince stonden werk af) in Hulst zijn bijeen gebracht. Hij roemde de ijver en het doorzettingsvermogen van de organi satoren, de heren Hugo Metsers en drs. L. Lockefeer, en verklapte als een te lang bewaard eeheim een van zijn vurige wensen: „Moge", zo zei de burgemeester, „deze culturele manifestatie waarin Vlaanderen en Nederland elkaar zo schoon hebben ontmoet, uitgroeien tot een meer blijvende band. Het gemeen tebestuur van Huist zal zich geluk kig prij/en daarbij een centrale plaats te mogen innemen en is zeker bereid binnen de grenzen van het mogclUhe daarbij de helpende hand te reiken". In zijn dankwoord deed drs. Locke feer de suggestie, dat er wellicht on der auspiciën van Noord-Zuid één of meer culturele dagen per jaar kun nen worden georganiseerd. Daarbij zouden dan naast beeldende kunste naars ook schrijvers kunnen worden uitgenodigd. Plannen in deze richting, zo deelde hij mee, bestaan reeds en de vriendelijke aanduiding van de bur gemeester zal beslist de verwezenlij king van deze plannen bevorderen. Na de erewijn bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen in „Het bonte Hert". Te Bruinisse is een Christelijke Landbouw-huishoudschooJ. uitgaande van de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbond en de Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond, ge opend. De openingsrede namens de minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen werd uit gesproken door mejuffrouw G. R. G Smit te 's-Gra- venhage, inspectrice van het nijver heidsonderwijs. Nog vele andere spre kers voerden het woord. Morgen, dinsdag 15 juli, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 1.46 en 14.11 uur; te Terneuzen om 1.12 en 13.35 uur en te Vlissingen om 0.49 en 13.09 uur. De korte kennismaking met Hulst in de afgelopen dagen is hem zeer goed bevallen en zo spoedig moge lijk zal hij zich dan ook metterwoon met zijn gezin (Vier kinderen) in de Reinaertstad vestigen. Door blikseminslag in de schuur van de landbouwer Koster uit de Dijckmeesterpolder ontstond er een felle brand waardoor de schuur vol komen in as gelegd werd. Met assistentie van de brandweer korpsen uit Terneuzen en Sas van Gent probeerde de brandweer van Philippine het vuur meester te wor den. De blussingswerkzaamheden hebben meer dan vier uur in beslag genomen, maar de brand was zo he vig dat de schuur niet meer gered kon worden. Zaterdag en zondag is te Huist in het kader van de torenfeesten een internationaal mondorgel- en accor deonconcours gehouden onder de des kundige leiding van de heer Aug. Eeckhout, die zqn zestigjarig jubi leum vierde als muziekleraar. De opening werd verricht door burgemeester Lockefeer, die zeer veel bewondering had voor hetgeen de heer Eeckhout, die toch niet meer tot de jongeren behoort, heeft weten te presteren om een dergelijk con cours te leiden. De burgemeester sprak de hoop uit dat het concours er toe zal bijdragen bij het publiek meer waardering te scheppen voor de muziek. De heer Eeckhout zei in zijn dank woord, dat hij al zijn krachten zal blijven geven aan het muziekleven te Hulst zolang dit mogelijk is. Een intermezzo in het concours was het optreden zaterdagavond van de accordeonvrienden uit St. Niklaas. Zondagmiddag werd het concours ge opend met een rondgang door de drumband uit Ginneken. Terecht kan gezegd worden dat de heer Eeckhout op een zeei geslaagd concours kan terugzien. Enkele ver meldenswaardige prestaties werden geleverd door de Hulstenaar J. A. Blommaert, die in de eerste afdeling mondorgel 161.75 punten haalde met lof der jury, hel duo C. A. Salomé- Leenhouts uit Groede behaalde 172 punten met lof der jury en de hoog ste onderscheiding ging naar Flan- dria te IJzendijke met 187.75 punten met lof der jury. (Advertentie) Een nieuwe, kloeke Hudson-sigaar slechts 27 ct. Laag in prijs hoog in kwaliteit. Vraag uw winkelier. Met een groots drumbandfestival is zaterdagmiddag te Vlissingen de feestweek ter gelegenheid van het 65- jarig bestaan van de harmonie „St.- Caecilia" ingezet. Zes drumbands trokken des middags door een groot gedeelte van Vlissingen en defileer den hierna voor het bestuur van ot.- Caecilia. Des avonds werd de geza- melijke mars door de stad herhaald, verzorgde de kon. harmonie „Ons Ge noegen" een concert op de Oude Markt en werd deze eerste dag be sloten met een grootse taptoe. Onder de deelnemende drumbands bevond zich o.m. het jeugdkorps van „Ons Genoegen" uit Vlissingen en met hetzelfde élan als zijn véél gro tere collega's hanteerde de zes tur ven hoge tambour-maitre zijn staf. (Eigen bericht) De Bredase verkeerspolitie heeft zondagmorgen een vijftal autobussen, die op vertrekken stonden, afgekeurd. In de wa-^ gens zaten zo'n 250 kinderen uit het Heuvelkwartier, die lid zijn van een der buurtverenigingen aldaar. Zij zouden die dag een bezoek brengen aan de Hoge Veluwe. De politie keurde de wagens alle vijf op de banden at. Deze verkeerden, aldus deelde men ons mee, in een dergelijke staat, dat rijden ermee volkomen on verantwoord was. Het onderzoek bleef tot de banden beperkt. „Hadden wij een nauwkeuriger onderzoek ingesteld, dan zouden ongetwijfeld meer mankemen ten aan het licht zijn gekomen", aldus verklaarde men ons. Dat alles gaf op de vroege zondag morgen in de anders zo rustige Hout manstraat de nodige consternatie. Hoe erg men het voor de kinderen ook vond, het bestuur kon niet veel an ders doen dan de reis afgelasten. Tweehonderd en vijftig diep teleur gestelde kinderen stapten de wagens weer uit, maar anderzijds mag men dit op zijn qui-vive zqn van de Bre dase verkeerspolitie alleen maar prij zen. Tegen het rijden met ondeugde lijk en verwaarloosd materiaal, waar bij het leven van zoveel kinderen op het spel staat, kan niet voldoende hard en afdoende worden opgetreden. Proces-verbaal is niet opgemaakt. De eigenaar, wie men verzocht zich van de toestand ter plaatse op de hoogte te konten stellen, verscheen niet. De bussen reden leeg weer huis waarts. De betreffende buurtvereni ging beraadt zich thans, welke stap pen zij moet ondernemen. (Advertentie) Als geschenk eea prachtig, schokvrij JUNGHANS horloge met datum van M8.- eo hoger dp naam vöor goede uurwerken GOES Grand: Jacht op 't geheim van de spoetnik, 14 j. MIDDELBURG Electro: Kitty In de grote wereld, a.l. vlissingen Luxot: Chirurg, 18 j. KOEWACHT R. v. Gremberghe 4 uur: Schieting. STOPPELDIJK P. Compiet: Dansen. J. Vernimmen 4 uur: Bekerschieting. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De Mau Mau slaat toe, 18 j. SAS VAN GENT olympia 8 uur: Onteerd moederschap, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Het Don- kozakkenlied, a.l. OOSTBURG Ledel 8 uur: Peyton Place, dorp der zonde, 18 i- DE KLINGE Kinema v. Dijk 7,30 uur: Politieraadsel, als bijfilm Citroenzuurtje AXEL Het Centrum 8 uur: Mars door de hel. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De Mau-Mau slaat toe, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ri chard III, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De drie Rinaldo's, 18 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Peyton Place, dorp der zonde, 18 j. MIDDELBURG Electro: Kitty in da grote wereld, a.l. De spann het departe komen op Kort voor de voedseh De afdeling een ochtenc te delen da als wel een Men kan h. neemt niet v generaal zijn biëert en dusj slag heeft gen' ingelicht zijn aan te geven., wordt door dl van het minist kend wordt dc waarover van wel positieve zijn. De eerste r op de reorgan ment, welke i een uitholling directeur-genei werk wordt nl nisatie onttrok Alleen het bi; de voedselvoo berusten. Hier stelling van de stellen van de dus nog een a; terrein voor h langrijkste in keling van B| FAO wordt he Bijz Waarom? Wi zal in het hoo gedachten kun er zijn enkele men zou conc Vondeling met internationale zondere plann Europa moet directoraat-gei voorziening b<l ruime tijd eej tionale Organ streeks onder en dat van he ambtenaren, de socialistiscl recteur is m holt meegega; de nieuwe di: politieke kleui als de ministei bouwpolitiek tisch worden, teur-generaal politieke figuu itit een christt niet vergissen in de planner politiek. En hem onttrokke en daarom he vraagd. De tweede dit besluit is band met de wordt door h (A H#t»le«Hierweg47f

de Stem | 1958 | | pagina 2