Martin v. d. Borgh in volle charge naar volgend succes gestuit Daverende Koopjes! J. L JURRY IVxel In etappe naar „kokend" Toulouse zegevierde de hitte EEN GREEP uit onze Piet van Est nam wraak 1 ourci it ijters ATTENTION, er is Nederlander gevallen n Locomotief-eis tegen Daan de Groot afgewezen Nelux-ploeg verloor „jeune premier Dit weekeinde: Hellas-reünie Jeugdig Ned. XI naar de West eren ;enda ndaag 13 13 TOULOUSE, donderdagavond. Cest le Tour..... Veel verliezen Filosofie Charlie Gaul naar Amsterdam Zeehondis water- polokampioen Ook Vlayen verdween Jan Derksen nog lang niet naar huis Stormvogels en VSV gefuseerd sport in 't kort Tour per radio markten examens orgen Ned. ploeg in r. v. Z.-Slavië waterstanden KARPETTEN TAFELKLEDEN VITRAGE VAL aak, dat voor de e paardenfokkers sje van Zeeuwse zige niet-fokkers Zeeuwse boeren- )oteghem, Sas van i. A. Dees, Terneu- ,e-van Hoeve, Ter- gr. maat: le pr. Hamer, Koewacht; tuddebeurs, van J. kl. maat: le pr. te, Zaamslag; 2e pr. A. Scheele, Axel; lemstad, van kind. e- ïmelingen, minsten» n jaargang: le pr. m H.V. Zeeuwsch ouder gr. maat: le van J. de Waal, iap van Berkenhof, senisse. ouder, kl. maat: le [oogland, A. Serra- pr. Nico van Bom- Vaal, Hontenisse. •en na 1 mei: le pr. H. de Jonge, Hoek; e, van P. Verstrae- van wed. C. van e pr. Kwinda van rt, Graauw; Astrid lippine; van gebr. 4e pr. Diana van Waes-v. d. Berghe, Lusthof, van S. de ran gebr. de Jonge, ren voor 1 mei: le ant, van R. Doffe- 2e pr. Isolde van K. Hoek: Ely van Ele- he, St. Jansteen; 3e edacht, van D. Doe- ek; Monique, van R. van J. den Hamer, jorma van Dirk, van Zuiddorpe; van Melo Iraauw; Astrid van Buck, St. Jansteen; ckuyt, Zuiddorpe; Si- [aelst, Zuiddorpe. I. maat: le pr. Lizette van J. Apers en W. t; Duchesse van Mar- de Deckere, St. Jan- 1 van Victor, van P. 3e pr. Mien van Stop- Absdale; 4e pr. Char- |e, van J. de Buck, gr. maat: le pr. Vic- Hamer; 2e pr. Gerda febaert-v. d. Linden, an Oudenpolder, van orpe; 4e pr. Flora van wed. v. Haelst, Zuid- Oudenpolder, van A. pe. >n ouder: le pr. Erna Bonte, Clinge; 2e pr. van mevr. H. van Vestdorpe. kl. maat: le pr. Na- lurm, N. Namen; Nel- ie, van P. Kockuyt, a O. Kerckhaert, West- la van Eversdam, van Zuiddorpe; Leonora Dobbelaar, St. Jan- M. Puylaert, Zuiddor- txel, van A. Scheele, jdijk, van D. Daelman, Irma van 't Hoogland, Ossenisse; Farida van baten, Graauw; Monna R. Verhelst, Westdor- Kockuyt, Zuiddorpe; loeve, van W. den Ha- .abie v. mej. M. Diele- zanna v. Kruisdorp, v. Dsterzande; Honny van l. Serrarens, Ossenisse; >rpe, van M. Puylaert, ide d'Athea, van P. pisteen; Jenny van Al- Waart, St. Jansteen; (Ssing, van R. Ducar- gr. maat: le pr. Olga de Clercq, Zuiddorpe; 'an Eversdam, van C. orpe; Metha van Zuid- •laert, Zuiddorpe; Stel- jch, van M. Ysebaert- Rita van Passluis, van aes-v. d. Berg, West van Nierwyk, van A. aelleElsa, van A. ilda van J. Asselman, aya van F. de Putter, van het Waterhof, van Duchesse van wed. :pe. verten tie) - Electro: Kitty in de 1. DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 11 JULI 1958 (Advertentie) (Speciale berichtgeving) In het TSelux-gelid, dat triomfaal door de Pyreneeën stormde, is een leegte: Op het steenslag van een niet eens gevaarlijke bocht slipte Martin van der Borgh. Hij kwam kreunend overeind om ondanks de pijn in zijn schouder door te gaan met de onbevangen, indrukwekkende successen-tocht, die hij tot verbazing van heel wielerminnend Europa was begonnen en die niet mocht worden gestuit door een zo onbeduidende val. Maar het ging niet. Krimpend van pijn vanwege een gebroken sleutelbeen moest van der Borgh afscheid nemen van het avontuur, dat, genadeloos voor de achterblijvers, voortholde naar de zoveelste halte langs de route, naar Toulouse Het opgeven van de kleine Limburger de jeune premier, die in het vroegst van zijn loopbaan al hoofdrollen leek te kunnen vervullen was een slag van betekenis voor de Nelux-formatie. De woedende sprint, waarmee Piet van Est wraak nam voor het onverdiende malheur van zijn dappere medestrijder ver goedde iets: Hij werd er vijfde mee in een gezelschap van alleen maar sprint-specialisten. En de geslaagde tactiek van Gaul onbewogen wachtend tot op het moment, dat hij zijn slag kan slaan vergoedde iets. Maar in het Nederlands-Luxemburgse kamp voelde men het verlies van van der Borgh als het voornaamste feit van de dag. Het was géén prettig feit is waar naar voren voor zijn derde etappe-zege in deze Tour, maar ze verloren Francois Mahé uit de eerste gelederen van het algemeen klasse ment, omdat het voornoemde Mahé behaagde moe en slapjes binnen te rijden in de groep, die meer dan twintig minuten na de vechtlustige troupe van eenenveertig man finishte. En de équipe van de eerzuchtige Ge- miniani steeds spaarzamer met hete beloften om iedereen te kraken, die hem in de weg komt zag om dezelfde reden groene trui-fietser Craczyk uit de eerste rijen wegzak ken om nog maar te zwijgen van de nederlaag van „Gem" zelf. Die liet zich door de sluwe Italiaan Favero opnieuw dertig seconden ontfutselen, die Vito met de welwillende steun van zijn ploegmakkers opstreek door als tweede in Toulouse te eindigen. Zo is er verder te praten over het wel en wee van elk der ploegen die successen boeken en teleurstellingen ondergaan, die winst maken en gun stige stellingen verliezen, dag na dag anders. De Fransen hebben er een korte en kernachtige filosofie over. Ze zeggen: „C'est le Tour"... Ze hebben gelük. Want afgezien van de logische ach teruitgang in het algemeen ploegen- klassement (de Limburger was nu eenmaal de best geplaatste Neder lander), afgezien van de nuchtere con. sequenties der cijfers, betekende de val van van der Borgh vooral een morele opdoffer. In één uitdagend duidelijk ogenblik zag men weer hoe de Tour eigenlijk is: Hard en zonder genade, koud en onwrikbaar, óók voor de besten. Wat van der Borgh ge beurde had met hetzelfde gemak een Charlie Gaul, een Bobet, een Darri- gade, een Geminiani kunnen gebeu ren. Alle favorieten keken ietwat ge schrokken op, toen de ploegleiders de val van van der Borgh uit schreeuwden. Van der Borgh, was dat niet de slanke schim, die de laatste ritten alleen maar vooraan te zien was? Het was hem... Overigens was de Nelux-formatie niet de enige, die verliezen leed. De Belgen, toch al tot in het diepst van hun wezen geschokt, doordat vandaag weer eens het gebrek aan uitgespro ken finishers bleek, verloren Noel Foré. Paul le Drogo, de heftige ploeg leider van west zuid west kon zelfs met de best gekozen verwensingen Malléjac niet op het zadel houden. De Parijzenaars verloren Tour-routi nier Barone. Maar bij al deze verliezen was de dramatiek simpeler. De uitvallers kon. den gewoonweg niet meer. Ze waren aan het eind van hun krachten. Iedere verdere meter was hen te veel. Maar Martin van der Borgh werd geremd op een moment, dat hü in volle forme onnieuw chargeerde voor een ere plaats. Hij voelde zich best in de slopende hitte, die anderen totaal ontredderde. Alleen het steenslag in één van de honderdduizend bochten was hem te veel. Enfin... rp .if Op papier leden ook andere ploegen de nodige verliezen. De Frans natio- nalen stuurden André Darrigade wel- (Advertentie) In de ACHT VAN CHAAM OP 6 AUGUSTUS start wederom Nederlands oudste vedette: gerrit SCHULTE Uitslag 15e rit Luchon - Toulouse (176 km): 1 Dar rigade (Fr.) 4.40.41 (met bonificatie 4.39.41); 2 Favero (It.) 4.40.41 (met bonificatie 4.40.11); 3 Padovan (It)- 4 Bauvin (Fr.); 5 Piet van Est (Ne- lux); 6 Nencini (It.); 7 Groussard (Fr.); 8 Delberghe (Parijs n.o,); 9 Gay (centr. zuid Fr.); 10 Anquetil (Fr.); 11 Ernzer (Nelux)12 Plan- ckaert (B.); 13 G. Desmet (B.); 14 Voorting (Neiux); 15 Christian (int. ploeg); 16 Robinson (int. ploeg); 17 Annaert (Parijs n.o.); 18 Chaussabel (centr. zuid Fr.); 19 Botella (Sp.)- 20 Thomin (west z.w.); 23 Bobet (Fr.); 25 Damen, 26 Bolzan, 31 Gaul, 33 Schmitz, 35 de Jongh, (allen Ne lux); 37 Geminiani (centr. zuid. Fr.), allen in dezelfde tijd als de winnaar 4.40.41; 46 Wim van Est (Nelux); 49 ex aequo een groot peloton met o.a. Kersten (Nelux) 5.05.28. Alg. klassement 1 Favero (It.) 69.08.44; 2 Geminiani (centr. zuid Fr.) 69.09.41; 3 Bauvin (Fr.) 69.14.17; 4 G. Desmet (B.) .14.39; 5 Planckaert (B.) 69.17.41; 6 Anquetil (Fr.) 69.18.00; 7 Botella (Sp.) 69.19.018 Gaul (Nelux) 69.19.25 op 10.41; 9 Robinson (int. ploeg) 69.19.45; 10 Bobet (Fr.) 69.20.06; 11 Brankart (B.) 69.20.42; 12 Adriaens- sens (B.) 69.21.21; 13 Nencini (It.) .22.12; 14 Darrigade (Fr.) 69.22.3; 15 Hoevenaars (B.) 69.25.50; 16 Rohr- bach (centr. zuid Fr.) 69.27.19; 17 Bergaud (Fr.) 69.27.31; 18 Ernzer (Nelux) 69.27.58; 19 Delberghe (Pa rijs n.o.) 69.29.29; 20 Voorting 69.31.24; 21 Piet van Est 69.32.14; 25 Damen 69.34.40; 31 De Jongh 69.44.27; 32 Bolzan 69.45.18; 33 Schmitz 69.47.58; 55 Wim van Est 70.12.59; 66 Kersten 70.20.49. Bergklassement 1 Bahamontes (Sp.) 35 pnt.2 Gaul (Nelux) 23 pnt.; 3 Damen (Nelux) 11 pnt.; 4 Robinson (int. ploeg) 10 pnt.; 5 Bergaud (Fr.) 9 pnt.; 6 Bobet (Fr.) 8 pnt.; 7 ex aequo Brankart (B.) en Ferlenghi (It.) elk 7 pnt.; 9 ex aequo Anquetil (Fr.) en Vlayen (B.) elk 6 pnt. Puntenklassement 1 Graczyk (centr. zuid Fr.) 220 p.; 2 Darrigade (Fr.) 254 p.; 3 Bauvin (Fr.) 256 p.; 4 Planckaert (B.) 269 p.; 5 G. Desmet (B.) 318 p.; 6 Gain- che (west zuid w.) 326 p.; 7 Robinson (int. ploeg) 337 p.; 8 Delberghe (Pa rijs n.o.) 376 p.; 9 Hoevenaars (B.) 403 p.; 10 Piet van Est (Nelux) 415 p.; 11 Wim van Est (Nelux) 417 p.; 12 Anquetil (Fr.) 425 p.; 13 Baffi (It.) 437 p.; 14 Voorting (Nelux) 477 p.; 15 Christian (int. ploeg) 487 p.; 16 Thomin (west z.w.) 504 p.; 17 Adriaenssens (B.) 550 p.; 18 Bover (Sp.) 567 p.; 19 Mahé (Fr.) 569 p.; 20 Ernzer (Nelux) 572 p. Dagploegenklassement 1 Frankrijk (Darrigade, Bauvin, Groussard) 14.01.03; 2 Italië 01.33: 3 ex aequo Nelux-ploeg (Piet van Est, Voorting en Damen)Parijs noord oost; centr zuid Frankrijk en België in 14.02.03 7 Zwitserl.-Duitsl. 14.05.50; 8 Spanje 14.14.04; 9 Intern, ploeg 14.26.50; 10 West zuid west 14.51.37. Alg. ploegenklassment 1 Frankrijk (Bauvin, Anquetil en Bobet) 207.52.23; 2 België 207.53.02; 3 Centr. zuid Frankrijk 208.11.25; 4 Neluxploeg (Gaul, Ernzer en Voor ting) 208.18.47; 5 Italië 208.24.36; 6 Intern, ploeg 208.43.20; 7 Spanje 208.51.04; 8 Parijs noordoost 209.25.44; 9 Zwitserland-Duitsl. 209.29.17; 10 West zuid west 209.37.47. Uitvallers In de vijftiende etappe vielen de volgende renners uit: v. d. Borgh (Nelux); Malléjac (west z.w.); Foré (België); Barone (Parijs n.o.). Na sluiting van de controle kwamen binnen Batista en Olsen (beide inter nationale ploeg)Loeder (Zwitser- land-Duitsland) en Vlayen (België). Gaul heeft donderdagavond in Toulouse Klaas Buchly definitief toegezegd op maandag 21 juli (twee dagen na afloop van de tour) naar Amsterdam te zullen komen, voor de huldiging van de Neluxploeg in het Olympisch Stadion. Ook de overige Luxemburgse renners, zullen daar aanwezig zijn. De reis naar Amsterdam is voor Gaul overigens een klein pro bleempje, want hij kreeg reeds vele contracten aangeboden en de huldiging in Nederland paste niet in het door zijn manager ontwor pen schema. Maar de Luxembur ger heeft zich niet willen onttrek ken aan zijn morele verplichtingen. ,,De Nederlanders rijden voor mij", zei hij tegen Buchly, „Nu rijd ik voor hen. Je kunt vast op mij re kenen". De Goese handbalvereniging Hel las organiseert dit weekend een reü nie van de oud leden. Deze begint zaterdagmiddag om half vijf met een ontvangst van de reünisten in de zaal Krijger, 's Avonds is er in dezelfde zaal een feestavond, tijdens welke de zes teams van Hellas, die dit jaar 't kampioenschap behaalden zul len worden gehuldigd. Verder is er een cabaretprogramma en muziek door ,,The Orpheans". Zondagmorgen spelen dë reünisten onderlinge handbalwedstrijden. Om twaalf uur worden gasten uit Lim burg ontvangen en een uur later spe len de dames-junioren van Hellas te gen die van Limburg. Hierna speelt een versterkte damesploeg van Hel las tegen Limburg, waarna de heren van Oud Hellas tegen die van Oud Marathon uit Vlissingen aantreden. Tenslotte speelt nog een versterkt herenelftal van Hellas tegen Lim burg waarna de reünie besloten wordt met een gezamenlijke koffiemaaltijd. In de 3e klasse O van de lande lijke waterpolocompetitie is de be slissing reeds gevallen. Zeehond uit Vlissingen behaalde namelijk een be nauwde 2-1 overwinning op Luctor uit Middelburg en werd daardoor on geslagen en zonder verliespunten kampioen. Voor de rust nam Zeehond door Chris Verbeek de leiding, doch kort na de hervatting scoorde van Guzen de gelijkmaker. Enkele minuten voor het einde maakte Simon Ventevogel het beslissende doelpunt. Doe mee aan de prijsvraag van DAGBLAD DE STEM 5? (Speciale berichtgeving) Toulouse, donderdagavond. Nu de warmte een vaste greep op de karavaan had gekregen kwamen velen in de niet lange, maar wel lastige klimpartijen naar de toppen van de Arès en de Porte de l'Aspet in ernstige moeilijkheden. De president van de Amster damse rechtbank, mr. Sthee- man, uitspraak doende in het door de Locomotief tegen Daan de Groot aanhangig gemaakte kort geding, heeft de eis van de Locomotief afgewezen. De Locomotief had gevraagd, dat Daan de Groot zich aan de bepalin- bestudering te hebben aangenomen, zonder daarmee ook maar enigszins kenbaar te willen maken, dat hij on der de gegeven omstandigheden met een hervatting of een voortzetting van zijn contract met de Locomotief akkoord ging". Foré en Malléjac zaten ziek in maag en darmen te zwoegen op hun fiets. Tenslotte kwam het advies van de Tourmedicus aan de ploegleiders van de Belg en Franse west-zuid- kon, stuk voor stuk gesloten, uitrus- west-man: „Het is niet verantwoord, i ter>d van de vermoeienissen en dus dat zij blijven doormartelen". Dat zonder onderlinge strijd over de voor het eerst in de aanval en lange tijd ging hij een paar honderd meter voor het peloton uit achtei Baha montes aan. Schmitz kon zijn positie niet hand haven. Tijdens de beklimming werd hij door een groep renners ingehaald en toen Bahamontes ook op de vijfde col die voor de Bergprijs geldt, het eerste doorkwam, reed hij op de veertiende plaats. Gaul kwam als tweede boven, 14 seconden na Baha montes, Dotto was derde en onze dappere Pietje Damen vierde. Gelijk met Dotto op 1 minuut en 35 secon den. Omlaag ging het weer, de Pyre neeën waren achter de rug. Twe moten Bahamontes liet zich in de afdaling door het peloton inhalen. Voor hem zat het er voorlopig weer op. De verdeling van het peloton was nu een feit. Twee grote moten trok- Jan Derksen, die zaterdag te Biele feld bij een wedstrijd achter motoren een val maakte, zal tot eind juli on der medische controle moeten blij ven. Dit is bekendgemaakt door dok toren van het plaatselijke ziekenhuis te Bielefeld. De artsen die Derksen behandelen, hopen dat hij dan naar Nederland vervoerd kan worden. Er is voorlo pig geen sprake van, dat Derksen te gen het einde van de maand in staat zal zijn deel te nemen aan wedstrij den. De artsen verklaarden, dat Derksen een hersenschudding had opgelopen en ten minste vier weken zal moeten rusten. Voor de tocht van het Nederlands elftal (onder 23 jaar) naar de West zijn de volgende 16 spelers aangewe zen: Althoff (Blauw Wit), Bosselaar (Sparta), Coenen (MVV), van Dijk (Sparta), den Engelse (ADO), Fransen (GVAV), Groot (Stormvogels), van Heeswijk (Blauw Wit), Janssen (Stormvogels), Kraay (DOS), Krui- ver (PSV), van der Lee (Sparta), Moulijn (Feijenoord), Rutten (MVV), Schilder (Sparta) en Veldhoven (Feij enoord). De eerste wedstrijd wordt op Cu racao gespeeld en wel op zondag 27 juli a.s. Voorts staan nog wedstrij den voor woensdag 30 juli en zondag 3 augustus op het program. Op de ledenvergadering van de se- mi-profclubs Stormvogels en VSV is besloten een fusie aan te gaan. De nieuwe vereniging zal de naam Vel- ser Sportvereniging Stormvogels dra gen. De beide clubs zullen volkomen in elkaar opgaan, d.w.z. dat ook de amateurelftallen onder de nieuwe naam zullen spelen. De vereniging heeft ook nieuwe clubkleuren. Men zal uitkomen in oranje shirts en witte broeken. In beide vergaderingen zijn de fusieplannen aangenomen na he vige debatten. MAX MERKEL, de gewezen oefen- meester van de KNVB, zal Borus- sia-Dortmund gaan trainen. MEJ. EYGLIER, een Franse deel neemster aan de Alpenrally is op de St. Bernard-pas verongelukt. Toen het ongeluk gebeurde werd de wagen door de Fransman Catelin bestuurd. Deze is in een ziekenhuis opgenomen met een gebroken rech tervoet. (Speciale berichtgeving) Toulouse, donderdagavond. Onder aan de afdaling van een onschuldig Pyreneeën-topje lag voor Martin van der Borgh het einde van de Tour. Met Bauvin schuin voor zich was hü de korte helling komen afzetten. Niemand van de renners, die in zijn buurt waren, zoals Gerrit Voorting, die kort tevoren dezelfde afdaling had gemaakt, heeft begrepen hoe het gebeuren kon. De weg was goed en niet glad, maar wat de oorzaak ook is geweest, plotseling begon de man uit Koningsbosch te remmen. Hij slipte en het volgende ogenblik smakte hij tegen de grond. Hij schoof enkele meters door over het scherpe grint, tuimelde toen in een greppel langs de kant van de weg en sloeg hard met het hoofd tegen een betonnen afdekking. „Attention, attention, een Nederlander gevallen", brulde de Tour-radio door de karavaan. Nog geen 20 seconden later kwam de ploegleiderswagen van Goldschmidt en Buchly met gierende remmen naast de ongelukkige Nederlander tot stilstand. Dokter Dumas bevond zich op dat ogenblik helemaal aan de staart van de karavaan, waar de Belg Noel Foré met buikkrampen te kampen had, maar de tweede Tour-medicus, dokter Couchener, was wél dadelijk bij van der Borgh. Goldschmidt gooide enkele kruikjes water over hem heen en de dokter hield hem een flesje onder de neus. Er kwam weer kleur op het gezicht van de Nederlandse renner, doch op hetzelfde ogenblik dat hü weer bij kennis kwam, greep hü met een van pün vertrokken gelaat naar de linker schouder. „Ik heb mü'n sleutelbeen gebroken", zei hü kermend. De dokter betastte de plek, waar van der Borgh naar had gegrepen en stelde vast, dat de clavicula ernstig was gekneusd. Het betekende het einde Vrydag j'aagt de Tour naar Beziere, waar de karavaan tussen 16 en 18 uur wordt verwacht. De reportage over de aankomst wordt uitgezonden over Hilversum I (402 meter). Om 19,15 uur is de herhaling. Om 21,45 uur ten slotte volgt de nabeschouwing. ISiet overtuigd - comotief heeft ons niet kunnen over- gen van een contract met de Loco-1 'V'S60 van de juistheid van haar le- motief, dat volgens de fabriek pas l ïln® van deze bespreking, althans zij op 31 december 1958 afloopt, zou i heeft "iet aannemelijk kunnen ma- moeten houden op straffe van een n' dat zij het bewijs van het toen dwangsom van 1.000.voor elke I ™ssen partijen overeengekomen zou dringende advies betekende dat Foré en Malléjac, na ongeveer 80 kilome ter, afstapten. Later kwam het be- richt door, dat ook de Parijzenaar De uitspraak gaat verder: „De Lo- Barone in de bezemwagen was ge- - Electro: Kitty in de i.l. overtreding. In zijn uitspraak zegt de president, dat naar zijn mening de Locomotief de vordering in feite heeft gegrond ?P de bespreking van 13 januari toen Daan de Groot zijn pre- „.®s.ovpr het jaar 1957 ten kantore M6 abriek heeft geind. tiiën - de lezingen van beide par- len ru,Vrr deze bespreking verschil- fjp gt "-Jcomotoef heeft gezegd, dat vraagd 71 toastemming heeft ge- Italië voor gekrege"> om dit jaar in den. Voort. ander merk te riJ" koord hehh zou de Gr°°t zich ak- mieschema ^Maard met het pre- overhandigdVweïd19n8' n at hem t0e" slotte hebben gezeik °0t Z,?U 6"" hem gaan opzftteen?.d: "nu zuUen we deDGrooLen°Hur7s.taat,de lezing van meerd hebbenVa- Sfeht% gej,nfor: van de LoomJ,,. ?r het standpunt tueel dom hem In mzake een even" Pellennaars n»il5 samenwerking met Groot zeg? men Ital* De Premteschema ter 1uvciccugcauinen zuu kunnen leveren. Aan de uitdrukking zullen we hem gaan opzetten", waarbij het ook aankomt op het ver band. waarin deze woorden zouden zijn gebruikt, behoeft beslist niet de uitleg van een onvoorwaardelijk ak koord gaan met de voorstellen van de Locomotief te worden gegeven. In geval van een akkoord gaan door de Groot, zou het voor de hand hebben gelegen en had van de Lo comotief in haar positie als bedrijf van zekere importantie verwacht mo gen worden, dat het overeengekome- ne schriftelijk was vastgelegd Hier toe zou te meer aanleiding hebben bestaan nu de Groot tevoren bij her haling schriftelijk en met klem van argumenten zün bezwaren tegen de voortzetting van zijn contract ken baar had gemaakt". De president besloot „Naar ons aanvankelijk oordeel zijn de contrac tuele verplichtingen van de Groot niet voldoende door de Locomotief gestaafd". De Locomotief werd ver oordeeld in de kosten van het ge ding. stapt. Te laat De hoge temperatuur, de vermoeid heid na de zware bergritten en de venijnige klimmetjes in deze etappe sloegen nog verder toe. Vier man, die al kort na de start in Luchon waren weggezakt naar de staart van de omhoog- kruipende rennerssliert, kwamen tenslotte ver na de sluiting van de controle in het kokend hete Tou louse binnen:Battista, Olsen, beiden van de internationale ploeg, de Duitser Loeder, en de Belgische kampioen Vlayen, met wie de ploeg van Jean Aerts op deze dag dus twee man verloor. Weer was he+ Bahamontes, die in de eerste beklimming schijnbaar zon der moeite naar boven danste om op de top van de 976 m hoge Arès voor de vierde maal in deze ronde de volle puntenwinst te grijpen. Aan stukken steeds flauw dalende wegen naar Toulouse. Doch in het voorste 41 man sterke peloton was het tempo toch zo hoog, dat de achterstand van de tweede groep met Mahé en Graczyk als kop stukken en van Nederland Wim van Est en Kersten, snel groeide. Achterstand Bij de ravitaillering van Le Mas d'Azil (103 km) was het nog vijf minuten, maar 20 km verder bedroeg het verschil al acht minuten. Tenslot te, toen de eerste groep de rode wie lerbaan van het fraaie velodrome in Toulouse opdraaide en de rappe Dar rigade in de laatste ronde ineen naar voren flitste om Favero in d sprint te kloppen, was de achte stand van het tweede peloton tot min. en 47 sec. uitgegroeid. De veertiende ronde van Zuid-Sla vië, voor amateurs en onafhankelij ken, wordt van 3 tot en met 9 aug gehouden. Ook ditmaal heeft de KN VRIJE UNIVERSITEIT J. C. Meyer te Vlissingen is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het kandidaatsexamen Nederlands. R.-K. VLASSERSSCHOOL Aan de r.-k. Vlassersschool te Koe wacht slaagden voor het examen ro ten: J, van de Berghe, O. van Laere, Art de Kerf, Jos. Matthijs, allen te Koewacht; J. Baert, St. Jansteen; A. Geerts, Stekene (B.) H.B.S.-A Aan de kath. h.b.s. en m.m.s. voor west Z-Vlaandren „Sf. Eloy" te Schoondijke zijn geslaagd voor h.b.s. A de dames Magda Plasschaert, Sluis; Manique van Poucke, IJzendijke en Erna Tas, Oostburg. Afgewezen geen. R.-K. UNIVERSITEIT NIJMEGEN Aan de r.-k. universiteit te Nijme gen zijn geslaagd voor het kandi daatsexamen geneeskunde deel 2: P. Glabbee, Rijen; G. van Lier, Loon op Zand; W. van Remortel, Hulst. LANDBOUWHOGESCHOOL Aan de Landbouwhogeschool te Wa. geningen zijn geslaagd voor het pro- paedeutisch examen F. Boone, Vlissin gen; mej. M. Frijling, Breskens; N. Knottnerus, Steenbergen; L. Ploegma kers (met lof), Drunen; W. de Fey- ter, Axel; A. Sweep, Breda. Voor het kandidaatsexamen tuin- bou wplantenteelt J. Bink (met lof), Etten. Voor het ingenieursexamen akker en weidebouw R. de Quay, 's-Hêrto- genbosch. Voor het ingenieursexamen cultuur techniek C. de Jong, Tilburg. CONSERVATORIUM TE GENT Bij de hogere jury van het Conser vatorium te Gent slaagden voor piano W. v. d. Veer, J. Philipse, E. de Ca- luwé te Sluiskil en A. Baart te Sas van Gent. PETRUS HONDIUS LYCEUM Geslaagd voor HBS B: R. v. Cam- pen en J. Stoffels te Terneuzen; J. Geensen en B. de Regt te Axel; H. Kalle en M. van Leemput te Sas van Gent; P. van Mieghem te Kooster- zande. MACHINIST WEGENBOUW Voor het voorlopig diploma machi nist wegenbouw zijn geslaagd; P. M. de Rijke te Terneuzen en J. van Doe selaar te Hoek. MIDDELBURG, 9 juli Aardapp. aanvoer 75 ton, bonken 11,40-13, gr. 9,70-13,10 driel. 9,50-11 kr. 3. Fruit: aardb. climax 132-138, regina 110-142, jucunda 118-150, mad. moutot 121-162, sengana 139-182, mach. fruhernte 137- 144, framb.aardb. 124-139, aardb. p. doos 40-43, kr.bessen p. doos 36-39, p. kg 98; druiven, frankenthalers 3,20- 3,28, rode bessen p. kg 61-129, p. doos 22-28, w. bessen p. kg 67-83, perziken p. st. 6-32, pruimen p. st. 6-12, p. kg 149, framb. p. doos 41-58, netme- loen 110, torn. A 67-80 B 70-75 C 52- 55 CC 48. Groenten: and. 7-11, poste lein 31-40, rabarber 13-19, spin. 28- 30, sla 3-4, tuinbn. 9-19, prins.bonen 110-136, snijbonen 124-149, wagenaars 93, saxa 118-130, peulen 70, doperwten 33-64, bospeen 10-30, waspeen 16-28, boskroten 3-6, kroten p. kg 4,5-10, bl.kool 4 p. kist 34-42, 6 p, kist 26-35, 8 p. kist 20-26, 10 p. kist 12-18, komk. A 24-34 B 17-28 C 13-21 D 10-12, sav. kool 7-9, spitskool 5-6, r.kool 6-7. GOES, 10 juli. Export- en indus- tri'eveiling: jucunda 1 106-109, 2 82, mad. moutot 1 83, 2 80, climax 1 100, 2 68, regina 1 81, 2 68, sengana 1 81, 2 68, div. aardb. afw. 46, frambozen in kratten 1 208, 2 174, rode bessen 2 91— 93, 3 87, zwarte bessen exp. 163, 2 141. Gewone veiling: mad. moutot p. kg 1 109, 2 83-96, afw. 58-63, frambozen p. d, 2 47-57, rode bessen p. d. 1 30- 37, 2 25-28, id. p. kg 2 91-113, witte bessen p. kg 2 55-84, perziken p. st. 1 14-33, kersen: markiezen 1 164, 2 154, zoete morellen 2 115-122, 3 75-78, va- rikse zwarte 1 141 2 115, 3 81, insp. leunis 2 134-135, klerken 2 144-165. KAPELLE, 10 juli. Industrie- en exportveiling: aardbeien zonder dop totaal aanbod 49.000 kg, jucunda 1 OS- OS, 2 81-82, mad. moutot 1 86-91, 2 80, climax aanvoer 94, avondlevering 82, diverse rassen afw. 79, rode bessen in_ dustrie, totaal aanbod 15 ton, 1 91-96, 2 88-93, 3 89, zwarte bessen industrie 1 164, 2 125, frambozen in kratten aan bod 15.000 kg, 1 202-216, 2 173. Gewone aanvoerveiling: kersen: markiezen 1 153-157, 2 126-137, 3 58, morellen 2 108-112, vroege van wer den 3 54, varikse zwarte 1 111, 2 76, insp. lohnis 2 117, 3 57-63, mierlose zwarte 2 102, meikersen 2 62, rode bessen per doos van 250 gram 1 19-29, 2 18-28, frambozen per doos 1 38, kas- perziken per stuk 1 17-18, 3 10, aard beien per doos climax 1 45-58, 2 34, talisman 1 38-41, regina 1 35, aard beien in chips per kg 1 102-124, 2 73- 101, afw. 45-68. Konstanz 423 1), Rheinfelden 313 4), Breisach 267 9), Straatsburg 350 10), Maxau 542 9), Mann heim 417 (—23), Mainz 408 (—10), Bingen 309 (—10), Kaub 354 (—15), Trier 165 (—11), Koblenz 341 (—13), Keulen 355 17), Ruhrort 570 8), Lobith 1188 (+3), Nijmegen 964 5), Arnhem 963 (+6), Eefde IJssel 473 (+4), Deventer 366 (+3), Monsin 5525 10), Visé 4972 6), Borgharen 3890 (—7), Belfeld 1123 (+21), Grave ben. de sluis 231 41). Enkele voordelige =fc 200 X 280 cm vanaff 52.50 Enige export dessins VILTZEIL 183 cm breed per nieter 1.69 Handweef grote maat vanaf 7.95 50 cm hoog vanaf per meter 70 cent ■p. - i gcuuuucii. Guit unmaai ut "i' ,e hoofdmacht was toen, met uit- WU aan de toer- en wielerclub zöhdering van de renners die al da delijk moeilijkheden hadden gekre sen. nog vrijwel gesloten. In de af daling werd de meute in delen uit eengetrokken. Jempy Schmitz ging „Maastricht" verzocht, onze afvaardi ging te willen verzorgen en een equipe van vijf renners samen te stellen. De ronde gaat over acht ritten. Lubljana is het begin- en eindpunt. UOCHDSTHAaJ mm. ttKMÖzdi* ni som

de Stem | 1958 | | pagina 3