STEM-FEUILLETON 2)oe umenlenApel JJoüanel Werkt „als een mens m €sso Gestolen schilderijen in greppel gevonden Zwart o pWit CONGRES CELTHERAPIE Quiz-winnares uit VS. eindelijk verslagen EVA BARTOK OP SCHIPHOL Palmolive met zuivere olijfolie Nieuw elektronisch brein Bus gestolen Eigen merken DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 9 JULI 1958 Voorlopige uitslag Finse verkiezingen De negen Amerikanen uit Armenië zeer onderkomen Rusland wenst wereldhandel Nieuwe belastingen in Frankrijk Onderwijs-propaganda kostte 96 mille De wijn in Israël Er zijn flessen en Esso gas flessen bevatten gegarandeerd 13 kg veilig butaangas. Heus... met Esso bent U beter uit. -f/eC aa# Gangsters gepakt Bourguiba schaft de polygamie af Radio-actief gras Miljoenen schade Brand in Boston Vier maanden cel voor kletspraatjes Medicus van de Paus naar Nederland door Emily Grant heide deelde de inspecteur van dienst PhïippeVek "w*Ve^Ver"? keek ve^hte^vieHem e^g mee D^raïd De Gaulle's zwak Chileense minister afgetreden TV'RAD I O'TV'RADIO'TV' 59 De Amerikaanse marine heeft in Washington een nieuw mechanisch brein laten zien, dat onder meer gezichten kan herkennen lezen, ver talen, schrijven en wandelen. Vol eens een woordvoerder van de ma fine is het apparaat, perceptron ge naamd, „het eerste mechanisme dat n staat is zijn omgeving in zich op te nemen, te herkennen en te iden tificeren zonder een menselijke be sturing of controle". De bestaande „perceptron" is een voorlopig proefmodel, gemaakt van een bestaand elektronisch brein. Pas later, over ongeveer een jaar, zal een definitief proefmodel gereed zijn. Dr. Franklin Rosenblattt, een psy choloog te Buffalo (New-York) heeft verklaard dat experimenten een vol ledig succes hebben opgeleverd. Aangetoond werd, dat de machine zeer vlot kan leren om links van rechts te onderscheiden. In 97 van de 100 gevr'len blapk de machine het bij het rechte eiSd te hebben. De machine wordt preciezer naar mate hij ouder wordt en meer er varing krijgt. Hij heeft wat dit be treft dus veel gemeen met de mens. „De perceptron kan gedrukte en geschreven teksten lezen en gehoor geven aan mondelinge opdrachten", aldus de marine. Dit betekent, zd werd eraan toegevoegd, dat men slechts een stadium verder schijnt te behoeven gaan om in staat te zijn een automatische vertaler te ver vaardigen. Bij een dergelijke ma chine gaat het gesproken woord aan de ene kant er in en aan de andere kant vertaald, in gesproken of ge schreven vorm, er weer uit. Zoals vroegere rekenmachines heeft het nieuwe brein een „geheu gen." De communistische Volksdemocra- tische Unie en de conservatieve Na tionale Coalitiepartij hebben aanzien lijk winst geboekt bij de Finse par lementsverkiezingen van zondag en maandag. De communisten hebben zeven ze tels gewonnen en de conservatieven vier. De agrariërs en de Finse volks partij leden aanzienlijke verliezen. De vermoedelijke zetelverdeling in het nieuwe een-kamerparlement is: So ciaal-democraten 50 (verlies 4)Com munisten 50 (winst 7); Agrariërs 48 (verlies 5); Conservatieven 28 (winst 4)Zweedse volkspartij 14 (winst 1) Finse volkspartij 7 )verlies 6); Onaf hankelijke Sociaal-democraten 3 (de ze partij heeft zich kort voor de ver kiezingen van de sociaal-democra tische partij afgescheiden). Deze uitslag is nog niet definitief. Er moeten nog stemmen geteld wor den die per brief zijn uitgebracht. Het hoofdkwartier van de Ameri kaanse luchtmacht te Wiesbaden heeft gisteren meegedeeld, dat de ne gen mannen van de luchtmacht, die maandag door de Russen op vrije voeten zijn gesteld, lijden aan over vermoeidheid en uitputting. Zij zullen ter observatie in een ziekenhuis wor den opgenomen. De negen mannen waren door de Russen in hechtenis genomen, nadat hun transportvliegtuig in Sovjet-Ar- menië tot landen was gedwongen. Zij zijn gisteren per vliegtuig uit Tehe ran naar Wiesbaden overgebracht. Op de bijeenkomst van de econo mische en sociale raad van de Ver enigde Naties te Genève heeft de leider van de Sovjet-delegatie, de Russische onderminister van buiten landse zaken Zakharov, een conferen tie op ministerieel niveau voorgesteld ter bespreking van de ontwikkeling der wereldhandel en de internationale werkgelegenheid. Deze conferentie zou in 1959 of 1960 moeten worden gehouden en alle landen omvatten die bij de Verenigde Naties zijn aange sloten. Hij stelde tevens de oprichting voor van een wereldhandelsorganisatie bin nen de Verenigde Naties, die echter voor alle landen zou open staan. Deze organisatie zou de algemene overeen komst inzake handel en tarieven moe. d®, Jan Steenstraat te Groningen heeft de polrtie een autobus gevon den die in Ter Apel was e4tnW, De chauffeur had de autobus voor zijn woning gezet, om daar 's mor gens in alle vroegte arbeiders mee naar IJmuiden te vervoeren. Maar toen hij op kwam was de bus ver dwenen. Uit het onderzoek is geble ken, dat de bus is weggereden door een jongeman uit Sellingen. Deze kwam echter tot de ontdekking, dat hij de bus niet meer tot stilstand kon brengen. Zo reed hij door via Sellin gen en Winschoten, uwars door de stad Groningen, totdat hij bij de Jan Steenstraat de bus in een weiland manoeuvreerde, waar het gevaarte in de klei bleef steken. De jongeman koos daarop snel het hazepad. De Franse regering zal per eind juli een aantal financiële maatregelen afkondigen, die zijn gericht op het herstel van het begrotingsevenwicht. Hieronder I va een aantal belastingen die Zd en worden opgelegd aan de „bezittende groep". den" eoh!en specia'e belastingen wor- auto's m°JP het bezit van dure ningen. Tevens Va" 1UXHe W0" van Hp inirnm wordt een verhoging Welingehch?eetUagSènngvoeIen°^enr hoSingennniett0eiuuan draken* V<dë kleine inkomens, terwiii wT belastingenverhoginger 7„?wnS i vinden die de pSj"gvan dè'eêrs?^le vensbehoeften zouden vorh„Ü if prijzen daarvan moeten zelfsPmla^ In dit geval wordt dit geheugen echter niet gevoed door ponskaar ten, maar door eigen waarnemin gen. De werking kan worden ver geleken met de menselijke waar neming Nadat de mens met de ogen iets heeft waargenomen, wordt de waarneming in de her senen verwerkt. Vervolgens ge schiedt de erkenning of identifi catie. Uit een op de begroting 1958 van O. K. en W. voorgestelde wijziging blijkt, dat de propagarida-actie voor het onderwijzers- en lei aarsambt via de radio, door advertenties en bro chures f 96.000 heeft gekost. Voorts stelt de minister voor om, te beginnen met 1958, per jaar f 50.000 uit te trekken voor tentoonstellingen in het Rijksmuseum. Bij deze bedra gen zullen dan worden gevoegd de eventuele baten van deze tentoonstel lingen (beschikbaar is nu al een be drag van f 241.000 van de Rembrandt- tentoonstelling in 1956). De kosten van de tentoonstellingen zullen uit het aldus gevormde fonds moeten worden bestreden. Het Israëlische parlement (het Knesset) heeft een wet aanvaard, waarin het aan Israëlische wijnhan delaren verboden wordt hun produk- ten aan de man te brengen onder namen als Cognac, Malaga, Cham pagne en Tokayer. Israël heeft zich met aanvaarding van deze wet geschaard onder de lan den die de conventie inzake handels merken eerbiedigen. De Franse re gering had Israël reeds eerder ver zocht tot de conventie toe te willen treden om Franse likeuren en wijnen te behoeden voor namaak. Aan de Israëlische handelaren wordt tot 1960 de tijd gelaten nieuwe merken te kiezen. (Advertentie» Vakkundige voorlichting en volledige service door ervaren depothouders. Acht kostbare schilderijen, onlangs gestolen uit een particuliere verza meling, zjjn in kranten verpakt en weggeworpen in een greppel langs de weg, teruggevonden. De doeken werden aangetroffen door drie employés van de afd. weg en werken van de staat Illinois, en door de curator van de bestolen academie, mej Ida Carsten, herkend als de verdwenen schilderijen. Zij kon niet zeggen of het negende ver miste werk, een „Laatste Avond maal" van Benjamin West er ook bij was omdat de politie de verpakking niet geheel wilde verwijderen in ver band met eventuele vingerafdrukken. Twee var de doeken waren door de directeui van de galerij C. Dean Chipment, niet eens als vermist opgemerkt. Dat waren een dogeportret van Tintoretto en Carlo Dolci's „moeder van smarten". Volgens miss Carsten moeten deze twee schilderijen ont vreemd zijn uit de kelder van het museum dat deel uit maakt van de Elgin Academie. De filmster Eva Bartok, die een hoofdrol vervullen zal in de te Am sterdam op te nemen film „Adven ture in Diamonds", is op Schiphol aangekomen met haar dochtertje. Ter begroeting waren o.a. een paar Volendamse meiskes in kleder dracht aanwezig, een geste, die door de filmster op hoge prijs werd gesteld. De Amerikaanse politie heeft maandag in New Jersey de 61-jarige Victor Genovese aangehouden, die bekend staat als „Koning van de benden" en die ervan verdacht wordt de leider te zijn van de gevreesde Mafia-organisatie die de Amerikaanse onderwereld beheerst. Gelijk met hem is in Manhattan Vincent (de kin) Gigante gearres teerd, die onlangs is vrijgesproken van medeplichtigheid aan de moord op de gangster Frank Costello. Genovese en Gigante worden ver dacht van handel in verdovende mid delen. President Bourguiba van Tunesië heeft de polygamie in zijn land ver boden. In de desbetreffende wet wordt gezegd, dat een gehuwde man, die een echtverbinding aangaat voor dat zijneerder huwelijk is ontbonden, kan worden veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf of een boete van 240.000 frank. Tot dusver konden de Tunesiërs op grond van het Moham medaanse recht vier vi ouwen hebben. Dr. John Fremlin van de universi teit van Birmingham zal de volgende week op verzoek van veeboeren in Wales onderzoeken of hun grasland gevaarlijk radio-actief is als gevolg van neerslag van kernproeven. In zijn laboratorium heeft dr. Fremlin reeds grasmonsters onderzocht en daarbij vastgesteld, dat plaatselijk op een hoogte van meer dan 600 meter het gras van een weide honderd maal sterker radio-actief is dan normaal. Als tweederde van deze radio-acti viteit een gevolg is van strontium 90, aldus dr. Fremlin, zal het strontium- gehaite in de beenderen van de scha pen die op deze weiden grazen over een jaar een punt hebben bereikt dat voor mensen gevaarlijk wordt geacht. Brand en ontploffingen hebben te Boston op n havenkade grote schade aangericht. Er werden acht goede renwagons en drie schuiten vernield, die gebruikt werden om radio-actieve afval weg te brengen. De schade wordt op enkele miljoenen geschat. Het vuur, dat vergezeld ging van verscheidene gasontploffingen, ver nielde ook een aantal vrachtauto's en een tiental kleine schepen, die aan de kade lagen gemeerd. De brandweer zei, dat dit de groot ste brand was in de haven sinds de brand op de Union Wharf in 1952. Het Praagse blad „Vecerni Praha" meldt, dat 'n zekere Miroslav Brepta veroordeeld is tot vier maanden ge vangenisstraf wegens anti-communis tische „kletspraatjes" in een tram. Brepta zou tegen een andere tram passagier hebben gezegd: „Is het nog wel de moeite waard om te werken als je niets voor je geld kunt kopen? Er zijn geen lakens, geen kaarsen, geen auto's, geen televisietoestellen en er zijn zelfs geen doodgewone luci fers maar het voornaamste is dat we het plan voor 140 procent uitvoe ren". aldus het communistische blad. GEFUNDEERD H. Loomis, een insectoloog die voor het „Smithsonian Institute" werkt, heeft op het eiland Barro Colorado, in de Panama-kanaalzone, een insect ontdekt, dat bij nauw keurige telling 700 poten bleek te hebben en dus het best-ge fundeerde wezen ter wereld mag heten. Het beest behoort tot de familie der duizend poten. Tot nog toe spant een familielid met 190 segmenten van vier poten ieder dus 760 poten de kroon. Een echte duizendpoot bestaat niet. Ongeduldig Mevrouw Osborne, die op het vliegveld van New York wachtte op de thuiskomst van haar man, die per vliegtuig uit Europa zou te rugkeren, kon op een gegeven mo ment haar ongeduld niet meer ver bergen. Ze gaf vol-kas en reed een vliegtuig in puin, dat juist startens- gereed stond. Boete De grote mannen in New York hebben bepaald, dat het voortaan op straffe van een boete van vijf tig gulden verboden is om wande lingen door gevangenissen te ma ken, zonder dat daarvoor toestem ming van de desbetreffende direc tie is verleend. Geen mens ziet de redelijkheid van deze bepaling in, maar ze IS er en dat is natuurlijk een hele geruststelling. Honds In Los Angeles werd een oude mevrouw voor de rechtbank ge daagd, omdat haar 45 honden bu rengerucht zouden veroorzaken. Me vrouw bracht het hele span mee tij dens de zitting. Het gevolg was, dat de rechter dertien keer werd ge beten en dat cipiers tenslotte met de handen in het haar zaten om de zitting ordelijk te laten verlopen. T oevallig De heer Matthew uit Not tingham stapte dezer dagen een kroegje binnen en zag aan de „toog" een meneer staan, die een deftige overjas aan had. Hij bel de onmiddellijk de politie met het verzoek om eens te komen kij ken, want die jas was hem twee weken tevoren ontstolen. De agen ten ondervroegen de man en deze bekende inderdaad. Vervolgens kreeg de heer Matthew een pro ces-verbaal wegens te veelvuldig café-bezoek. De jas was hem na melijk in een andere kroeg ont stolen. Joeoei Ik ben in een ommezien beneden schat! De Nederlandse vereniging voor celtherapie heeft prof. dr. P. Nie- hans, die enige jaren geleden de Paus tijdens diens ziekte heeft be handeld, uitgenodigd aanwezig te willen zijn op het nationale congres voor celtherapie, dat op 8 en 9 no vember te Rotterdam gehouden zal worden. Op dit congres zullen referaten worden gehouden door prof. Haubold uit Muenchen, prof. dr. Bernhardt uit Duisburg, prof. dr. Schmid uit Heidelberg, dr Oetzmann uit Bad- Pyrmennt en dr. Neumann uit Keu- Elfrida von Nardroff, tot dusver de winnares van de grootste quiz-prijs, is eindelijk verslagen in het Ameri kaanse televisie-programma „Twen ty one". Zij mocht 220.500 dollar van hetgeen zij eerder had gewonnen, mee naar huis nemen. Elfrida werd verslagen door Ro bert Leicester, een 48-jarige inge nieur. De vraag die haar van verdere deelneming aan de quiz uitsloot was de vraag naar de naam van de nazi- oorlogsmisdadiger die zelfmoord pleegde nadat hij in Neurenberg ter dood was veroordeeld. Elfrida twij felde tussen Hermann Goering en Joseph Goebbels en noemde tenslotte Goebbels, hetgeen fout was. 36) Laaghuis knikte. Zijdelings natuur lijk, maar die Bastaard was toch wel een heel zeldzame postzegel geweest. Vera lachte hierom. 35) Zij was opgelucht. Arme Kraan, zei Laaghuis. En de documenten? Vera wist het niet, maar het pad, dat naar die do- dat hij de man was, met wie Vera een week geleden in een Amsterdam se bar was, toen de Kraan twist kreeg met het tweetal. De Amster damse rechercheur, die van der dagslaapje opofferden, wilde Laag- Droes hierover gerapporteerd had, huis weten. Nee, zijn twee chefs wa- was niet aanwezig. Pestalozzi bevond de hoepelsport verslaafd zich in het ziekenhuis, lachte de inspecteur. Jammer, dat Laaghuis had de arrestant en Vera die beruchte gangster Jack Diamond geobserveerd. Hij keek Philippe aan gestorven is vond Laaghuis, want an- en bracht net als Vera, een vinger- ders had de inspecteur met diens top aan zijn neus. Philippe toonde hulp zeker een grote carrière kun- enige verbazing. Laaghuis zag dit en nen maken. Hierop wees de inspec- fluisterde met Vera. Vera knikte. *eur van dienst een kamer aan waar Laaghuis zweeg verder. cümentën'lêiddèTwas 'zo'bioêdïg^ dat bet gezelschap op de heren Zwaard- Durand gaf van Eerkerk het papier ze er van afzag om het verdér te s'ÜPer en van der Droes zou kunnen met het proces-verbaal van het eer- bewandelen. wachten ste verhoor terug. Zo? En het geld dan?", wilde Laag- Om zes uur kwamen beide politie- „Noodweer?" vroeg nij aan de ar- huis weten. Ja, dat geld vond Vera officieren, vergezeld door inspecteur restant. „Kende u de man, die u belangrijk, zei ze, en zij staarde van Eerkerk terug. Vera, Durand en hebt neergeschoten? En kunt u be peinzend voor zich uit. Laaghuis werden uitgenodigd om in wijzen, dat u de oude heer niet hebt Laaghuis belde Durand op en zei, de kamer van de hoofdcommissaris neergeschoten?" dat hij met Vera van plan was om te komen. „Het was de Bastaard, mijnheer, een Durand en Pestalozzi af te halen Kort en zakelijk vertelde Zwaard- bekende zware jongen in Parijs en Zo, Pestalozzi in het ziekenhuis? Ver- slijper wat er gebeurd was. Laaghuis ook elder bekend de kogel en de giftigingsverschijnselen Nu, dan keek wat verbaasd Dit was een an- wond bewijzen, dat de Bastaard de moesten ze maar met zijn drieën dere hoofdcommissaris dan de man oude heer neerschoot", zei Philippe naar het hoofdbureau om Zwaardslij- die hij meende te kennem. „Wat deed u in het bos?" vroeg Per eens wat aan de tand te voelen Durand vroeg, of hij de arrestant Durand. en hem wat op te vrolijken. ..Pestalozzi is ziek plotseling een of andere vergiftiging, maar niet gevaarlijk. Vera", zei Laaghuis. ..Alles is geoorloofd in de liefde en in de strijd, plegen de Engelsen te zeggen, Jean en Durand en Pesta lozzi zijn nu eenmaal concurrenten", antwoordde Vera. Laaghuis glimlachte en schaterde pfoerteidodeTstr'vi t06n vfm de een paar vragen mocht stellen. Phi- delijke politiemannen vertelde UDDP werd eeboeid blnneneebracht Mu- Een ogenblik later belde hij rat op. „Extra nachtdienst voor je van nacht, Murat ja, een dubbele moord op „Krlngendel" stuur er drie man heen laat de sportversla- gen desnoods maar weg ja, ik zit te hengelen ik ga direct in Zwaard- slijpers vaarwater vissen alles wat ik vang mag jij bakken natuurlijk hoor ie veel van me vee] en vaak ja. vanavond en waarschijn- bekeek bet stuk. lijk ook vannacht Een mooie zaak'' "Is dit ecbt?" Ja, voor ons wel voor de oude heer Kraan Hendriksen niet Murat je hebt geen hart nu, tot ziens en suc ces Murat zorgde er voor, dat de door Laaghuis gevangen visjes in het och tendblad op smakelijk - sensationele wijze werden opgedist. De hoofdcommissaris en commis saris van der Droes waren naar Ruw- lippe werd geboeid binnengebracht. Durand bracht een vinger aan de „De Bastaard had me ontboden om hem te komen helpen ik ben geko men Ik zag hem richten op de ou- neus. Philippe begreep dit gebaar en de heer. Ik wilde geen moord. Ik herkende Durand niet. „U bent Fransman?" vroeg Du rand. „Ja, mijnheer". „Parijzenaar?" „Ja, mijnheer, ik ben Parijzenaar". „Uw paspoort?" snelde te hulp Te laat Toen schoot de Bastaard op mij. Daarop legde ik hem neer voilé tout", besloot Philippe zonder een ogenblik geaar zeld te hebben Durand keek zijn gearresteerde medewerker aan. Toen keek hij naar Van Erkerk reikte Durand het pas- Zwaardslijper. Hij overwoog 'n ogen- poort van de arrestant aan. Durand blik wat J hem te doen stond. Van Eerkerk moest de man voorlopig maar weer insluiten, zei Durand Hij „Nee. mijnheer, het is niet echt", wenkte Zwaardsiijper en nam hem Kent u de man die u vermoord ter zijde. In snel tempo en met zach- hebt? „Niet vermoord veer, mijnheer" „Noodweer?" „Ja. mijnheer' te stem vertelde hij zijn Graven- mijnheer nood- damse collega enige bijzonderheden „In gezelscnap mag je niet fluis teren, Durand' merkte Laaghuis op. - „Zwijg, Laaghuis.. doe niet vlegel van Erkerk gaf Durand de aante- achtig, het gaat om een heel ernsti- tentngen betreffende het eerste ver- ge zaak", zei Zwaardslijper bars. Durfuid op" hef3 hoofdbu reau arHveeT vfneers'h,braCh' een bare' verlief met deToofdcoMsan"het den Of er dan iets eehemd waT ria nlnf ph u" 'opJe van haar vertrek. De achterblijvenden rookten Hen Ut er dan iets geoeurö was. dat neus. Philippe begreep hieruit, dat en zwegen Pestalozzi lag in het zie- deze beide goudvossen zo hun mid- niemand anders dan Durand wist, kenhuis ën wfs in hoge mate on passelijk. Van der Droes greep de telefoon en belde het „Hof van Bra bant" in Dendersum op. Hij deelde van Schoonhoven kort mede, wat er gebeurd was. Een half uur later ver schenen de twee studenten op het hoofdbureau. De Kraan nam meteen afscheid en reed met van Eerkerk naar „Krin gendel". Hij was die avond niet spraakzaam. De klok sloeg half acht Om acht uur rapporteerde de Am sterdamse politie, dat Arlotti per trein naar het oosten was afgereisd. Op speciaal verzoek van van der Droes waren de Italiaan geen moei lijkheden in de weg gelegd bij zijn vertrek in verband met de gebeurte nissen van die middag bij Ruwheide. Durand kwam een ogenblik later met Zwaardslijper terug. Pestalozzi was eindelijk ir het ziekenhuis in slaap gevallen. De Bastaard was dood, La Chiquita was dood. Arnold d'Arlemont was dood De heer van „Kringendel" was dood. Durand keek onderzoekend naar Zwaardslijper, toen naar Vera ver volgens naar van Schoonhoven en tenslotte naar Laaghuis. Hij had hon ger, zei Durand Zouden Vera en de heren zijn gasten willen zijn van avond? Graag., nu, zullen we dan meteen maar naar het Hotel der Nederlanden gaan? Om negen uur vervoegde mijnheer van Eem zich persoonlijk aan tafel, waar Durand en zijn gasten dineer den. Er was een dringend telefoon gesprek voor de hoofdcommissaris. Zwaardslijper ging weg en kwam spoedig weer terug. Men moest hem verontschuldigen zei hij, maar hij moest direct naar het hoofdbureau. Om een uur of elf verwachtte hij daar de andere disgenoten. Het kon wel eens zijn, dat hij dan een be langrijke onthulling kon doen, luidde zijn afscheidswoord. Kort nadien gin gen de anderen naar de hall en dron ken daar hun koffie. „Nee, geen suiker vandaag., dank u, monsier Durand". zeiden Vera en Laaghuis beider gelijktijdig. Durand glimlachte. Suiker was goed voor de gezondheid, vond hij. Altijd? vroeg Laaghuis Meestal, zei Durand, maar een enkele maal was café noir, zwarte koffie zonder suiker zeker te prefereren. Vera glimlachte. Pestalozzi sliep en glimlachte niet. Om kwart voor elf begaf het vier tal mannen zich met Vera naar het hoofdbureau van politie en om elf uur werden zij direct bij de hoofd commissaris toegelaten. (wordt vervolgd) Toen werd Leicester de winnaar van de quiz van maandagavond door juiste beantwoording van de vraag wie de man was, die na de overwel digende verkiezingsoverwinning van Franklin D. Roosevelt op Alf Landon zei „zoals Maine stemt, stemt Ver mont" (as Maine goes, so goes Ver mont). Deze woorden werden geuit door James A. Farley, de toenmalige nationale voorzitter van de demo cratische partij. Elfrida von Nardroff verscheen op 17 februari jl voor het eerst in het televisieprogram en versloeg al haar rivalen tot gisterenavond, toen zij voor de 21e maal deelnam aan de quiz. Van haar prijs gaat 174.000 dollar naar de fiscus. Van de rest gaat zij deze zomer vakantie nemen en in het najaar wil zij haar studie voort zetten. len, die op wetenschappelijke basis de waarde van de celtherapie uiteen willen zetten. Genoemde inleiders hebben dit zo juist gedaan op een internationaal congres te Bad-Homburg, dat door enkele honderden artsen uit Frank rijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Engeland, België, Duitsland, Scan dinavië, en Nederland werd bijge woond. Op het congres te Bad-Homburg werd ook het woord gevoerd door dr. René Basile Henry uit Parijs, die vertelde dat in Frankrijk in drie jaar tijds de celtherapie op meer dan 3000 zieken is toegepast. S De „Daily Telegraph" heeft ontdekt dat ook de Franse pre- mier-generaal de Gaulle zijn zwakke zijde heeft. t „De stijle patriot en toege- J S wijde staatsman is zeer gevoe- Hg voor met chartreuse gevul- de bonbons", aldus het in Don- den verschijnende blad. (Advertentie) De Chileense minister van justitie Luis Octavio Reyes, is gisteren afge treden en opgevolgd door Arturo Zu- niga, voormalig minister van bin nenlandse zaken. Minister Reyes heeft zijn ontslag ingediend omdat een tien jaar gele den door hem opgestelde „wet ter verdediging van de democratie", in gevolge welke de communistische partij buiten de wet werd gesteld, thans op het punt staat herroepen te worden, met medewerking van de regering. DONDERDAG 10 JULI HILVERSUM I 402 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. VPRO: 7,50 Dagopening. AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9,10 V. d. vrouw 9,15 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 Morgenwijding 10,00 Gram. 10,50 V. d. kleuters 11,00 Kookpraatje 11,15 Omr. ork. en solist 12,00 Orgel en piano 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 12,45 Sport 12,50 Uit het bedrijfsleven 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Metro- pole ork. 13,55 Beursber. 14,00 Sopr. en piano 14,30 Cabaret 15,15 Reginald Car penter, de solitaire van Chicago, hoor spel 15,15 Gram. en sport 17,30 V. d- jeugd 18,00 Nws. 18,15 Tour de France 18,25 Sport 18,30 Lichte muz. 18,55 Ge sproken brief uit Londen 19,00 Lichte muz. 19,15 Promenade ork. en solist 19,45 Gram. 20,00 Nws. 20,05 Kamerork. en solist 21,05 Tour de France 21,20 Klein koor 21,45 Act. 22,00 Theaterork. en solist 22,50 Sportact. 23,00 Nws. 23,15 Koersen van New York 23,16 Dansmuz. 23,45-24,00 Gram. HILVERSUM H 298 m KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gram. 7,45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V. d. huisvrouw. NCRV: 10,00 Gram. 10,30 Mor gendienst. KRO: 11,00 V. d. zieken 11,45 Vocaal dubbelkwartet 12.00 Middagklok noodklok 12,03 Gram. 12,25 Wij van het land 12,35 Land- en tuinb. meded. 12,38 Gram. 12.55 Zonnewijzer 13,00 Nws en kath. nws. 13,20 Gram. 13,30 Alt- hobo en piano. NCRV: 14.00 Promenade ork. 14,45 V. d. vrouw 15,15 Pianorecital 15,45 Gram. 16,00 Bijbellezing 16,30 Klarinet, viool en piano 17,00 V. d. jeugd 17,30 Gr. 17,40 Beursber. 17,45 Politie muziekkorps 18,05 Musette muz. 18,25 Gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Gram. 19,30 Lichte muz. 19,50 CHU, pol. caus. 20,00 Radiokrant 20,20 Spoorzoeken door Europa 21,30 Hol land Festival: Internat, orgelconcours 22,00 Periodieken-parade 22,10 Holland Festival: Internat, orgelconcours 22,45 Avondoverdenking 23,00 Nws. en SOS- ber. 23,15 Sportuitsl. 23,20-24,00 Gram. BRUSSEL 324 m 12,00 Amus, muz. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Engelse les 14,15 Gr. 14,30 Franse les 14,45 Symf. casinoconc. 15,45 Duitse les 16,00 Koersen 16,02 Volks liederen en -dansen (tussen 16,00 en 17,00 Ronde van Frankrijk) 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,15 V. d. kind. 18,15 Vlaamse liederen 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonstelling 20,00 Guldenspo- renfeest 21,30 Symf. ork.. koor en solist 22,00 Nws. 22,3o Gram. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram 12,30 Idem 13,00 Nws. 14,15 Gram. 15,30' Idem 16,05 Dansmuz. 17,00 Nws 17,35 Gram. 18,32 Idem 19,30 Nws. 20,48 Gram. 21,30 Gevar. muz. 22,00 Nws. 22,10 Dansmuz. 22,55 Nws. Televisie DONDERDAG 10 JULI NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20,20 Sportpanorama 21,20-22,50 Perry Como Show. FRANS BELG. 16,00 Wereldtentoon stelling 17,00-18,00 Films voor de jeugd 20,00 Nws. 20,30 Télé-Match 21,30 Expo- Vision 58 daarna wereldnws. VLAAMS E-ELG. 17,30-19,00 Wereld tentoonstelling 19,30 Nws. 20,10 TV-album 20,15 Interview 20,40 Speelfilm 22,10 Toe ristische rallye 22,40 Filmintermezzo 22,45-23,30 Mil. en folkloristische parade.

de Stem | 1958 | | pagina 5