Tussen dijken en dammen De vrienden van Veere ....en van de Veerenaren Duidelijke aftekening in Zeeuwse korfbalcompetitie Cappendijk 1 °P de 25 Grundig TV-toestellen op de Grundig TV-toestellen is gratis! Stevig programma afgewerkt EXAMENS MARKTEN BIEDT aan: Garage- Motor-Service Terneuzen Tel. 2030 gratis te krijgen de aristocraat onder de radio'sTVs en taperecorders Te huur gevraagd Diversen DE ZEEKONINGIN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 7 JULI 1958 Eenzijdig in hun genegenheid zijn de „Vrienden van Veere" niet. Zij hebben niet alleen hun hart verpand aan de bezonken schoonheid van het Markiezaatsstadje maar hebben ook oog voor de belangen van de bur gers, die Veere nog bevolken. Dat bleek overduidelijk op de jaar vergadering, welke de vriendenver eniging hield in de Campveerse to ren, onder leiding van mr. W. Hu- genholtz uit Leiden. De vice-voorzitter, de heer W. v. d. Berge uit Den Haag, deelde na melijk mee, dat het bestuur een uit voerig memorandum had samenge steld over een na de sluiting van het Veerse gat te ontwerpen verantwoord centrum voor watersport, ter com pensatie van het verlies, dat gele den zal worden door de bevolking, na het wegtrekken der visssersvloot. Dit memorandum is met tekening en zal verzonden aan de Deltawerk groep uit de contactcommissie na tuurlandschapsbescherming te Mid delburg; aan de commissie voor de ontwikkeling van het Veerse gat en de Zandkreek en voorts in afschrift aan watersportverenigingen en het bureau voor watertoerisme te Am sterdam Discussie over opdracht Over het bestuursvoorstel om de kunstschilder Karei van Veen, die ja. renlang te Veere werkte, opdracht te geven tot het schilderen van een portret der Koningin om dit later op te hangen in het stadhuis van Veere. ontstond een vrij uitvoerige discussie. Tenslotte werd een commissie inge steld die de zaak zal uitwerken; voor het plaatsen van de opdracht kreeg zij een krediet van maximaal f 1500. De commissie bestaat uit mevr. Tempelman en de heren dr. Ritter, ir. Dibbits, jhr. den Beer Poortugael, mr. Hugenholtz en Wim Abeleven. Uit het verslag dat de secretaris penningmeester, notaris Vader, uit bracht, bleek dat de totale ontvang sten sinds begin 1957, toen de ver eniging was opgericht, f 2124 hadden belopen en de uitgaven f 1213, zodat er een saldo was van f 911. De vaststelling der notulen werd aanleiding tot een juridisch steekspel en de toevoeging van enkele woorden aan de tekst. De altijd strijdbare dr. Ritter wilde de basis der vereniging uitbreiden en het welzijn van heel Zeeland nastreven. In dit verband wilde hij meteen al een adres aan de Kamer sturen tot het behoud van de vrije veren, omdat zo die vervallen, z.i. over 80 jaar Zeeuwsch-Vlaanderen Belgisch zou zijn! De vergadering deelde die vrees niet niet en hoe ridderlijk men de geste van de spreker vond; men wen ste de veren de veren te laten. Bij de rondvraag heeft ir- Dibbits uit de doeken gedaan hoe de rijkswa terstaat er verkeerdelijk toekwam om van Veere-gat „inplaats van „Veer se gat" te spreken. Het zal niet meer gebeuren. Op voorstel van Veere's burge meester werd nog een hulde-tele- gram gezonden aan de Koningin, de markiezin van Veere. Na de middag werd een stevig pro gram afgewerkt. Drs. M. Verburg sprak over „Veere in het Delta plan"; er werd een boottocht ge maakt evenals een wandeling; er was een carillonbespeling en een film over Veere, vervaardigd door de zoon van de burgemeester; prof. W. Smit hield een lezing over Vale rius en tenslotte verenigden zich de vrienden van Veere ruim 40 van de 120 waren opgekomen aan een diner. In de Zeeuwse korfbalcompetitie is men nu ongeveer ,,half koers" en in vrijwel alle afdelingen tekenen zich de kopgroepen duidelijk af. De eerste beslissing is zelfs reeds geval len, want Swift 5 behaalde ongesla gen het kampioenschap van de 3de' klasse E, de avondklasse. In de eerste klasse speelde Vol harding in de afgelopen week twee wedstrijden, welke beide met 64 door de hekkesluiters werden verlo ren, namelijk uit bij Elto en op eigen veld tegen Scampolo. Het ziet er naar uit, dat Volharding dit jaar het kind van de rekening zal worden. Scampolo, dat tot nu toe weinig pres teerde, stelde zich door deze over winning wat veiliger, terwijl Elto de tweede plaats veroverde achter Tjoba. Niettemin heeft Togo nog steeds de beste papieren. In de 2de klasse A werd er lustig op los gescoord, want de oogst uit drie wedstrijden bedroeg 53 doelpun ten. Bijna de helft daarom nam Zuid westers voor zijn rekening in de thuiswedstrijd tegen BKC. De Bres- siaanders werden met 251 verplet terd en de Souburgers werden daar mede topscorer van de week, terwijl zij de derde plaats behielden. Swift 3 handhaafde zich aan de kop door een ruime 140 zege op het bezoe kende Vopo. TOP stuurde Vitesse met een 7-4 nederlaag naar huis en bleef dus op tweede plaats. In de 2de klasse B bleef Eendracht zonder één enkel puntje lantaarn drager, want Pe Poel nam de volle buit mee naar huis (17). Togo 2 was niet opgewassen tegen Olympia, dat door een 3-9 overwinning met een beter doelgemiddelde dan Luctor de leiding kon overnemen. In de 3de klasse A speelde Swift 6 twee wedstrijden, zonder een enkel puntje binnen te halen. Bij koploper KVL in Koudekerke werd het een 60 nederlaag, terwijl van het bezoeken de Animo 2 uit Souburg met 1-3 verloren werd. In de 3de klasse B kwam alleen Scampolo 2 en Blauw Wit tegen el kaar in het veld. Het werd een be nauwde 2-3 overwinning voor Blauw Wit, dat daardoor echter ongeslagen en zonder verliespunten op de eerste plaats bleef en rechtstreeks op de titel afstevent. In de 3de klasse C bonden de bei de kopploegen, Kats en SSS, de strijd aan. Na veel spanning zegevierde Kats met 32 en kreeg daardoor de beste papieren, hoewel SSS nog op de eerste plaats bleef. In 3D had het leidende Atlas al heel weinig moeite met Zuidzande, dat met een 142 nederlaag naar huis moest. In 3E tenslotte, de avondklasse, werd Swift 5 door een 41 overwin ning op het bezoekende Zuidwesters 2 kampioen. Animo 3 trok in Vlis- singen bij Vedo 2 aan het korste eind (51) en kan nu de onderste plaats praktisch niet meer ontlopen. „Heer burgemeester, gij kunt mijn geest niet meer vermaken, Met het vergelijken van ongelijke zaken." Aan deze dichtregels uit het treurspel „Maagden" van Joost van den Vondel, moesten wij denken, toen wij een paar dagen geleden lazen wat burgemeester Stemer- ding, het christelijk historisch Sta tenlid, bij de verkiezing der Zeeuw se leden van Gedeputeerde Staten ten beste gaf... „om des gewetens wille", zoals hij het fraai formu leerde. Burgemeester Stemerding zette ongeveer de volgende redenering op: Er zijn 42 Zeeuwse Statenleden en 6 zetels van Ged. Statenhet stemgemiddelde voor een zetel is dus 7. De PvdA en de KVP hebben samen in de Staten 21 leden. Deze combinatie heeft dus recht op 3 van die zetels, maar zij bezetten er 4, terwijl de andere fracties, die eveneens 21 leden tellen het met 2 moeten doen. Het ergste vond de heer Stemerding nog, dat de kath. Volkspartij met haar 9 leden, 2 plaatsen rijk is in het college van Ged. Staten, waardoor zij er een invloed in "heeft, welke groter is dan haar rechtens toekomt. In dit verband kwam spreker ook nog mtt het beginselprogram van de Chr. Hist. Unie voor de dag, volgens welk program Nederland bestuurd moet worden als een christelijke staat in protestantse zin... en van daar dan ook zijn gewetenskreet. Op het eerste gezicht klopt het rekensommetje van de heer Stemer ding aardig, maar bij nadere be schouwing is het lang niet aardig en naar ons gevoelen enigszins on zindelijk. Met welk recht zet de heer Ste merding nl. de combinatie PvdA en KVP tegenover alle andere fracties? Vermoedelijk alleen om tot zijn pakkende vergelijking te komen; een vergelijking die nergens op lijkt. Het begrip „Rechts" leeft nog in Nederland en het begrip niet al leen, want daarnaast staat het feit van de algemene christelijke ge loofsbelijdenis, welke de KVP even stellig onderschrijft als de CHiU, de AR en de SGP en tot richtsnoer neemt voor het gehele leven dus ook voor de politiek. Het totaal aantal leden van bedoelde groepen in de Zeeuwse Staten bedraagt 26 tegen 16 van de „linkse" oriëntering en van die ge zichtshoek uit beschouwd is het aantal van 4 Ged. Statenzetels dat rechts bezet, ge heel logisch. Met de onderverdeling van die 4 zetels is het eveneens geheel in de haak. Het is nu een maal zo, dat de Staatkundig Gere formeerde groep krachtens haar absoluut negatieve instelling op staatkundig terrein, wel in een ver tegenwoordigend lichaam maar niet in een bestuurslichaam past. Ge noemde 4 zetels dienen daarom ver deeld te worden tussen KVP, CHU en AR, de KVP heeft het grootste aantal leden: ergo vallen haar 2 ze tels toe. Wie daar een speld tussen weet te krijgen is knap. Hiermee is trouwens niet alleen de KVP het eens, maar ook de AR-partij evenals het lid van Ged. Staten dat voor de CHU in het Zeeuwse prov. bestuurscollege zit! Te schever is de redenering van de heer Stemerding omdat wanneer hij werkelijk de consequentie van een regeren in protestantse zin aan durft, hij in de Zeeuwse Staten over niet meer dan 17 van de 42 zetels beschikt en hoe wil hij daarmee de touwtjes in handen krijgen langs democratische weg of hoe zelfs daarmee de aanspraken op de helft van de Gedeputeerde zetels waar maken? Er is nog meer aan te voeren. Zelfs wanneer men de KVP alleen wil zien als een geïsoleerde groep, dan heeft zij cijfermatig naar het beginsel der evenredige vertegen woordiging. zonder reserve, recht op twee zetels, wijl zij met haar ledental van 9 net aan de goede kant zit bij de verdeling. Haar stemgemiddelde voor de door haar bezette zetels is nl. 4,5 en geen der andere partijen zou in dien men hun één zetel meer gaf dan hun thans is toegekend, dit gemiddelde kunnen bereiken. De CHU en de AR, die momenteel met resp. 7 en 6 Statenleden ieder één zetel in hel prov. bestuurscollege rijk zijn, zouden niet hoger komen dan 3,5 en 3; de PvdA met 12 leden en 2 Gedeputeerden niet hoger dan vier, wat ook geldt voor de VVD en de SGP. welke bij het toeken nen van een zetel het gemiddelde van 4,5 ook niet haalden. Uit welke hoek men de plaats ge had hebbende verdeling bekijkt: zelfs zonder het bezit van het spreekwoordelijke geweten waarin men wel met een paard en een boe renwagen in kan rondrijden, zal men er zich met een gerust gemoed over te slapen kunnen leggen! ST. GERTRUDISLYCEUM ROOSENDAAL Op het St. Gertrudislyceum te Roo sendaal werden gymnasiumexamens afgenomen. Voor gymnasium A slaag den: Emmy van Aerde, Sas van Gent; Monique Albert, Roosendaal; Ineke Damen, Oudenbosch; Maria Hopmans Wieringerwerf; Hanneke Moerdijk, Roosendaal; Annemieke Vergouwen, Roosendaal en Jetty Vermunt, Roo sendaal. Voor gymnasium B slaagden: Mo nica de Gou. Venlo; Laura Stoffels, Stampersgat;' Resi Suren, Roosen daal; Loes Voermans, Wouw. AMBACHTSSCHOOL BERGEN OP ZOOM Voor het examen theorie-hulpmon teur van de Stichting V.A.M., gehou den te Breda slaagden de leerlingen van de ambachtsschool te Bergen op Zoom: J. L. van Bergen Wouw, F. L. M. van de Casteel Halsteren, P. A. de Koeijer Bergen op Zoom, J. A. Linders Bergen op Zoom, C. de Ron Steenbergen, F. Sebregts Steenber gen, P. A. Struyk Bergen op Zoom, M. W. Uitdewilligen Steenbergen, J. L. Dekker Tholen, J. F. Hommel Oud- Vossemeer, H. A. W. de Jong Woens- drecht, J. N. Luyk St. Maartensdijk, M, Moeliker Tholen, C. B. J. v. Over- veld Woensdrecht, P. H. Reyngoudt St. Philipsland, P. A. van Tillo Hal steren en P. C. E. van Veldhoven Woensdrecht. MULO-DIPLOMA's Voor het mulo-diploma B slaagden te Goes de dames J. M. G. Rietdijk te Middelburg en J. S. H. Sanderse te 's H. Arendskerke en de heren W. v. d. Berg Bruinisse, J. A. Sijrier Nieuwerkerk, J. P. A. van Dieren Goes, C. J. v. Vessem Zierikzee, D. Boogerd Zaamslag, C. Karman Co- lijnsplaat J. Slotema Wissenkerke, J. Meertens Hoek, J. P. F. v. Baak Ter- Terneuzen. J. v. d. Plasse Nieuwdorp, A. P. Feijtel Wemeldinge en J. L. Breure Kats. Voor het A-diploma slaagden de dames H. M. v. d, Plasse Aardenburg C. M. van Liere Borssele, P. C. Flip- se Oudelande, G. v. Wieringen Vlis- singen, L. H. Huigens Goes. H. Kloos terman Kloetinge, C. M. Schoe Se- rooskerke, H. Schout en A. W. Jeras te Middelburg en de heren M. B. Ve- reruijsse Sluis, L. C. v. Liere 's Gra venpolder, W. Dekker Goes en D. de Jonge Nieuwdorp. Zeven afgewezen. GOES, 5 juli. Export- en industrie veiling: jucunda 1 112-115, 2 88, mad. moutot 1 85, 2 71, regina 1 73, 2 64, mach. fruhernte 1 73, 2 64, climax 1 73, 2 67, sengana 1 73, 2 64, div. aardb. afw. 45, frambozen in kratten 1 201, 2 186. Gewone veiling: mad. moutot p. doos 1 26, 2 20, p. kg 1 91-98 2 69- 91, regina p. doos 1 24-39, 2 24-30, p. kg 2 67-69, sengana p. doos 1 32, p. kg 2 64, afw. 47, rode bessen p. doos 1 26-33, 2 16-26, p. kg 2 59-88, frambozen p. doos 2 27-40, kersen: hollanders 2 93-136, 3 81, markiezen 2 120-148, 3 75- 97, vr. van werden 2 86. KAPELLE, 5 juli. Industrie- en exportveiling: aardbeien zonder dop: jucunda 1 122, 2 89-95, mad. moutot I 89, 2 84, climax 1 113, 2 102, diverse rassen 1 en 2 78, afw. 80, frambozen in kratten per kg 1 215-220, 2 195. Gewone veiling: frambozen p. doos 1 26-29, 2 15, rode bessen p. doos 1 23- 30, 2 14-20, p. kg 1 74-82, 2 54-65, 3 57-64, aardb. p. doos regina 1 14-41, climax 1 26-52, 2 13-17, talisman 1 27- 38, mad. moutot 2 18, soldwedel 2 20, aardb. p. kg 1 70-89, 2 45-61, afw. 45, kersen: early rivers 2 33-60, markiezen 1 116-170, 2 75-105, 3 24-50, hollander 1 148, 2 75-80. 3 41, meikersen 1 95-114. vr. van werder 1 100-117, morellen 2 64-103. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje, dat bij het H. Doopsel de namen ontving van MONNIQUE, ALINE, ROMAIN MARIE J. Wijffels M. Wijffels-de Dobbelaere Jacqueline Emmeke Henk. IJzendijke, 1 juli 1958. Koninginnestraat 51. Adriënne De Ceuster en John Bolte geven kennis van hun verloving. Breda, Pastoor Pottersplein 25 Nonnenveld 14. 13 juli 1958. Receptie van 15 uur tot 16.30 uur Pastoor Pottersplein 25. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) OndertrouwdResa Pes- sers en Jules van Oldenbeek, Waalwijk. Overleden; Maria Borgers- Moers, 66 jaar, Maastricht. Pieter Allersma 32 jaar, D'elf- zijl-. Dr. Johannes Hekman, 80 jaar, Voorburg. FIAT 1400 A 1955 bijzonder mooi RENAULT 4 1955 zeer zuinige FORD TAUNUS 1954 met nieuwe motor VW LUXE VW ST. VW COMBI 1955 1951 1954 De weekabonnements- gelden moeten door onze agenten wekelijks aan ons worden afgedragen. Het niet regelmatig voldoen van deze gelden door de abonnees, zou de agenten voor grote moei lijkheden plaatsen. In verband hiermede verzoeken wij onze weekabonnees dringend het abonnementsgeld ge regeld op tijd te voldoen. Administratie Dagblad De Stem Juffr. v. café gevr. Hoog loon f 200 per maand pl- kost en in woning. M. Peeters, Lange Con- gostr. l, Antwerpen.1801 H.H. kappers gevraagd: nette bediende Hoog loon. J. Stei- ginga, Kapper, Raamsdonksveer. Eén van de prachtige toestellen die n gratis kont krijgen; Bij Grundig de grootste keuze! U kunt kiezen uit de volgende typen type237, 437, 537, 348, 447, 738, 856, 758, 858: Speciale 4-standaard apparaten voor het zuiden van ons land 336 B, 437B, 447 B, 537 B, 738B, 838B, 858B. Wie nühet puikje koopt op TV-gebied, een GRUNDIG televisietoestel, heeft de prachtkans van 1 op 25 om dit geheel Va», elke 25 inzenders van een garantie-regi- stratiekaart van Grundig Radio Nederland voor een nieuwe Grundig TV van de hieronder ge noemde typen krijgt altijd één koper het volle bedrag terugbetaald, - namelijk diegene, die naar het oordeel van de Jury het beste antwoord - in ten hoogste 10 woorden - heeft bijgevoegd op de vraag: „Waarom hebt u een GRUNDIG TV gekozen Zend dus direct na aankoop de garantie-registra- tiekaart met uw antwoord aanGrundig Radio Nederland, Koningslaan 36, Amsterdam. Of, wanneer u dit zou wensen, krijgt n geen geld terug, maar wordt een GRATIS Grundig TV gezonden naar een bejaarde, een invalide of een instelling, die u daarmee gelukkig wilt maken. U hebt een kans van 1 op 25 op GRATIS GRUNDIG TV-toestel! jr Deze zeer bijzondere aanbieding is geldig voor aankopen gedaan in de gehele maand juli 1958. Wanneer u de aanschaf van een TV over weegt, beslis dan nóóit zonder een demonstratie met zo'n uniek GRUNDIG GlTVT-toestel te hebben meegemaakt en een kans op een GRATIS toestel te hebben. Ga daarvoor direct naar een erkende Grundig-dealeren grijp die kans 1 K(jk en luister nu.,., hóe luisterryk! Firma J. H. Peeters, Noordstraat 42, Axel Technica Nova, Wilhelminastraat 36, Breda Firma Schillemans, Gentsestraat 24, Hulst Radio Actief, Lange Brugstraat 4, Breda Firma Sluiter, Oranjeplein 1, Breskens Net kamermeisje gevr. Even tueel intern. Grand Hotel Rot terdam, Terneuzen. 18463 Een z.g.a.n. kinderwagen. - Te bevr agent De Stem. Nieuwe weg 58, Hulst. 18454 I.g.st.z. kinderwagen te koop tev. te gebr. als wandelwagen Te bevr v.d. Leij laan 5, Hulst Telefoonpalen te koop z.g.a.n. in lengten van 5-8 meter in el ke hoeveelheid bij P.D. Maer- tens, Hemelstraat 23, St. Jan steen. 18458 Ullings' voor lederkleding Korte Brugstr. 9, Breda, tel. 39460 ruime keus in jassen, vesten, jekkers onder garantie Voor alle meubilering, vitrage, vloer bef ekking, alsmede stoffe ren van meubelen: Meubelcen trum, Bosstr. 104, Breda, tel. 36723. Vraagt bezoek, maakt ge bruik van onze krediet-service. Erwtenmaaier (Krol) z.g.a.n. - wegens overcompleet Te bevr.: agent De Stem, Kloosterzande. Verk. heren- jongensschoenen mt. 31* tot 45. Prijs v.a. f 11, 16. Uw adres, maat en kleur, onder no. 65914 bureau van dit blad Wij komen u geheel vrijblijvend bezoeken. Autobanden in zeer goede staal in verschillende maten en nieu we accu's, 6 volt, 90 amp f 37.5Ü met 15 m. garantie. Jan Thijs, Talmastraat 61, Breda, tel. 37670. Singer handnaaimachine f 125.- licht beschadigd en 2 elektri sche naaimachines in koffer ad. f 250.met volledige garantie en eventueel gemakkelijke beta lingsvoorwaarden. Brieven on der no. 65485 bureau van dit blad. Volledig pension gezocht voor man, vrouw en 3 kinderen (6, 4, 2 j.) van 3-10 aug. in badplaats Zeeland. Br. no. 65904. IVleppel-Breda Aangeboden te Meppel moderne 3 kamerflat met douchecel en lavet. Huur prijs 47,80 per mnd. Gevraagd soortgelijke woning. Hogere huurprijs geen bezwaar. Brie ven onder no. 65727. R.-k. meisje 35 jaar zoekt seri euze kennismaking met r.-k. heer tot 45 j., weduwnaar zonder kinderen geen bezwaar, geheim houding verzekerd. Brieven met foto op erewoord retour onder no. 65899 bur. van dit blad Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf - Roosendaal, Hoogstraat 75, tel. 4583 en 4859. Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks. Betaling te re gelen. 65500 Gesl. Renault bestelwagen te k., .aadvermogen 1400 kg, prima staat, 35.000 km gelopen, prima Addriaanse, tel. 373 Raams- donskveer. 14122 Iedereen motorrijder. Nieuw en gebruikt mét garantiebewijs Vraagt motorspaarpolisbrochures of abonnementfolders „met wei nig contanten toch direct rijden" Motorhome Henk Vink, Maas land. 64850 Motor te koop voor roeiboot - luchtgekoeld 3,5 p.k. Adr. v. Dongen, Stationsweg 35, Geer- truidenberg. 14127 AiJe courante maten gecover de autobanden (luxe en truck) uit voorraad leverbaar. Uw oude gave banden worden te gen aantrekkelijke prijs inge ruild. Bandengroothandel Luc tor, Tivoliweg 63, Hulst, tel.127. Arend rijwielen, superkwaliteit. Zouteiande: zomerhuisje, vrij v. Rechtstreeks van fabriek 60-70 12-19-26 juli. Poortugaalstr. 20, gld. voordeel. Vr prijscourant. Souburg (Walch.) 22861 Centraal, Axel, tel. 594. 18461 624. In het donkere voch- ige vooronder van het schip it Aram. Gelaten heeft hij :ich het blok om de enkels la ten sluiten, beseffend, dat te genstand tegen een gehele scheepsbemanning volkomen nutteloos is. Reeds urenlang zit hij gevangen, met als enig gezelschap een paar ratten, die brutaalweg langs zijn bank scharrelen. Daar klinken voet stappen op de trap en reeds aan de schoenen en de lange mantel, die het eerst zicht baar worden, herkent Aram zijn aartsvijand, Merlin. Als de tovenaar voor hem staat, neemt hij Aram eerst minuten lang zwijgend op met een boosaardig flikkering in zijn grote hypnotische ogen. „Ik heb je, toen bij de goud mijn van Hertog Orsino ge zegd, dat ik mij niet onge straft laat dwarsbomen, Aram," lispelt Merlin. „En zie, hoe eenvoudig laat de heer van Barranca zich bij de neus nemen...Kapitein Eén-oog hoefde mij maar aan je uit te leveren en je vertrouwde hem zo volkomen, dat je je alleen aan boord van zijn schip begaf! Aan boord van het schip van een der beruchtste zeerovers van deze wateren... hahaü! Wel, vriend, het zal je slecht bèkomen..." „Wat hebben jullie met mij voor?!" vraagt Aram scherp. Merlins ogen verwijden zich in een blik vol koude triomf. En zijn onheilspellende antwoord is: „De galeien!!"

de Stem | 1958 | | pagina 8