Zeeuwse K.Y.P. formuleert haar standpunt i vierde feest om nieuwe toren Hulst zijn Sint Caecilia" Vlissingen vierde 13e lustrum op grootse wijze Pleidooi voor verhoging uitkering Provinciefonds anders- Laatste wijsje uit 1876 opende beiaardconcert ZUID-BEVELAND Z.-Vlaanderen Auto in sloot te Clinge Dagblad De Slem De kwestie der vrije veren Vurige debatten rookt heeft gelijk Vele gasten hum DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 7 JULI 1958 GOES En zij visten tevergeefs TERNEUZEN Twee verkenners in Braakman verdronken Twee gewonden bij verkeersongeval te Biervliet Tekst der motieI Hoogwaterstanden S/n, Audiëntie Doctorstitel voor Mart. de long VERBOUWING Magazijn HOLLAND vu Na mishandeling overleden De „rebellen" der Belgische liberalen AGENDA Vandaag Morgen De Goese hengelsportvereniging heeft met 84 van haar leden vissers- geluk nagestreefd in de haven van Goes. Niettegenstaande voordien 'n buit je regen het viswater ververste, wilde de vis niet bijten, zodat er heel weinig werd gevangen. De eerste prijs werd toegekend aan J. van Gorp te Goes voor twee ge vangen palingen met een gewicht van samen 310 gram. De tweede prijs werd toegekend aan M. van Wijk voor een gevangen pa ling met een gewicht van 201 gram. De derde prijs werd toegekend aan F. van Hese voor een gevangen pa ling van 88 gram. Alle leden, die een visje wisten te verschalken, werd een prijs uitgereikt. Het volgend concours zal plaats vinden op donderdag 10 juli a.s in de Oosterschelde tussen Kattendijke en Wemeldinge. Hopelijk zal de vis dan beter bijten. Kloetinge GESLAAGDE BAZAR De v.v. ..Kloetinge" hield een goed bezochte bazar in ,,Amicitia". Te vens lieten de bezoekers de dubbel tjes en kwartjes behoorlijk rollen, zodat we mogen aannemen, dat de kas van „Kloetinge" weer iets rui mer is geworden. FIETSER BESCHADIGDE MILITAIRE AUTO Een schooljongen, S. v.d. L. reed met de fiets van een vriendje, F.R. uit Philippine, die tevens duo-passa gier was, vanaf het „hoge brugge tje" richting Westsluis. De weg helt op die plaats zeer sterk, zodat de fiets een grote snelheid had. Onge veer ter hoogte van de „brug van Ribbens" nam de bestuurder de bocht royaal naar links en kwam daardoor in botsing met een militaire auto, bestuurd door de heer J.K. uit Breda. De duopassagier werd van de bagagedrager geslingerd en klaagde over pijn in de rug en de benen. Dokter Bos verleende de eerste hulp en liet hem naar huis brengen. De auto was aan de voorzijde beschadigd doch de fiets kwam zonder bescha digingen uit de strijd. W estdorpe SINT CECILIA OP BEZOEK Op uitnodiging van het dameskoor „Crescendo" zal het bekende St. Ce- ciliakoor uit Sint Jansteen op zater dag 19 juli a.s. een concert geven in het verenigingsgebouw. Zoals bekend heeft dit grote koor enkele weken geleden grote successen behaald tij dens het internationale Choir Fes tival" te Cork in Ierland. Ook het dameskoor zal die avond enkele nummers ten beste geven. DANSAVOND De muziekvereniging „Eikels wor den bomen", die haar 75-jarig be staan viert, heeft weer een grote dansavond georganiseerd. Na het fes tival op zondag 13 juli a.s. wordt er gedanst in de zaal bij mevr. Del- laert. Zondagmorgen omstreeks negen uur reed F., uit Bergen op Zoom met zijn auto naar Antwerpen. In de bocht waar de namen Oosterweg en Woes- tijneweg elkaar ontmoeten, kwam F. op onbegrijpelijke wijze met zijn auto tegen een betonnen paal in de berm van de weg en verder verdween heel de auto in de sloot. De vijf in zittenden bekwamen verwondingen. Vier werden overgebracht naar het St.-Lidwinaziekenhuis te Hulst. De toestand laat zich voorlopig niet ernstig aanzien. De materiële schade aan de auto is tamelijk groot. De rijkspolitie, die zeer spoedig ter plaat se was, stelde een onderzoek in. Zondag tussen twee en half drie zijn twee uit België afkomstige verken ners in het recreatieoord nabij de Braakmanpolder tussen Biervliet en Hoek verdronken. Het zijn de 19-jarige plaatsvervan gend hopman C. H. van der H. en de 15-jarige W. de C. Zij waren aan het spelevaren met een roeiboot, waarbij de jongste in het water viel. De oud ste probeerde zijn vriend uit het wa ter te halen maar dit lukte niet. Bei den zijn verdronken. Het stoffelijk overschot van het oudste slachtoffer werd gevonden door de waterpolitie van Terneuzen om circa vijf uur en om kwart voor negen werd het tweede lijk opgehaald. Het ongeluk heeft in Biervliet diepe indruk gemaakt. Dagbiaa voor Zeelana Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen Hulst Dubbele Poort 7 Tel 102 Rayonreaacteur M J Groen RayonbeheerderL K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en üoes Westsingel 98, Z -Beveland Tel 223b Rayoni edacteurN Karhui Redacteur vuur Walcheren. J Maas RayonbeheerderJ Fait Prijs voor loss- advertenties Destemd voot Je eaitie voo? Zeeland 0 15 per mm Vooi .Ingezonden Mededelin gen' O.Jv pe, mn, BI) contract aan zienlijke reductie .Kleintjes 3 regels ol minder f U.9U, elke regel meei 0.15 Bij plaatsing oók in de Brabantse oplage resp 1 50 en t 0.4O Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen nalf geld De Kring Middelburg van de KVP heeft, aan het eind van een gisteren te Hulst gehouden vergadering, in een motie zijir standpunt inzake de kwestie der vrije veren geformuleerd. De Zeeuwse KVP-motie pleit voor handhaving van de status quo en geeft daarbij wel bepaalde desiderata aan, maar ze is politiek gezien, even voorzichtig gebleven als het kringbestuur voorstelde. Er is overigens wel enige strijd geleverd. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat de vergadering alleen akkoord wilde gaan met een motie, die kernachtig de leuze „wij eisen vrije veren" zou inhouden. ledig vrije veren, zoals die voorheen bestonden, weid daarin ook uitdruk kelijk gepreciseerd. De heer H. Colsen was nog niet voldaan: hij beschuldigde nu G.S. en Prov. Staten ervan, tevoren reeds te hebben geweten dat de nu bekende tarieven op komst waren. Deze vergadering in „De Koning van Engeland" werd bijgewoond door het Kamerlid N. v. d. Heuvel, dat door mr. dr. Mes speciaal welkom werd geheten. De heer Mes verklaar de, dat thans het tijdstip is gekomen, waarop de Zeeuwse KVP haar stand punt kenbaar maakt. Tevoren wilde hij echter uitdrukkelijk vaststellen dat men, afgezien van de verenkwes tie, moet blijven streven naar vaste oeververbindingen in Zeeland, waar nodig en mogelijk. De heer Mes be klemtoonde nog even het protest van Ged. Staten tegen de voorstelling van zaken, die minister Algera in de Ka mers gaf (nl. als zou de bouw van de nieuwe veerboot geheel los staan van de tariefsverhoging) en daarop ging hij uitvoerig in op de overwegin gen, welke in de gelederen der KVP inzake de verenkwestie geiden. Men stelt zich op het standpunt dat het „restant van de toezegging van 1945" behouden blijft. De KVP ver werpt de tariefsheffing voor personen en rijwielen. Het gaat daarbij niet in eerste instantie om die 54 gulden die een dagelijks passagier jaarlijks moet betalen ofschoon dit bedrag een wezenlijke belasting vormt want al zou een maandkaart slechts 1 gul den moeten kosten, dan nog zou men voor behoud van de status quo inzake personen en rijwielen ijveren. De ge ringste heffing zet de deur immers op een kier. Voorts ging de heer Mes in op het principe der variabele kosten: aan de hand van het veer Terneuzen-Hoede- kenskerke en dat op Zierikzee ver klaarde hij het standpunt, dat de af stam" tussen beide havens hemels breed moet worden gemeten. Het standpunt van de Zeeuwse kring der partij wilde hij in een motie uit gedrukt zien. Indien na de interpel latie van a.s. woensdag geen of onvol doende wijziging in ae tarieven komt, kan men andere wegen bepalen om voorlopig de minimum-eis te verwe zenlijken. Ofschoon hij zijn inleiding besloot met de waarschuwing dat men de zaak zou schaden indien men zou trachten meer te verkrijgen dan op dit ogenblik politiek gezien mogelijk is, ontstond direct daarop een heel debat, dat toch wel die richting uit wou. De heer H. Colsen uit Sluiskil zei, dat men het met die motie „natuurlijk niet" eens kon zijn. Er wordt immers niet over het vrachtvervoer enz. ge sproken. Die gedachte bleek aanvan kelijk weerklank te vinden en de heer Mes betoogde daarop dat er al een geweldige winst zou zijn gemaakt als men de huidige toestand zou weten te behouden. Mr. Rompu uit Rotter dam (oud Z.-Vlaming) stelde daar weer tegenover dat men juist niet met een minimum-eis moet komen. Hij vond dat de voorgestelde motie geen zin had. Wijziging Toen de discussie dreigde vast te lopen, schorste men de vergadering voor een kwartier, waarna de heer Mes met een zodanig gewijzigde mo tie kwam, dat tevens uitdrukking wordt gegeven aan de wens dat on middellijk een tweede grote veerboot gebouwd wordt. Het behoud van vol Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur vond in de Koninginnepolder te Biervliet een ernstig verkeersonge val plaats. De personenauto, be stuurd door de heer G. uit Vlissin- gen, die in de richting IJzendijke reed, raakte bij Driesprong uit de bocht. De wagen kwam hierbij aan de linkerkant van de weg in de berm terecht, schoot vervolgens weer dwars de weg over en kwam aan de rech terkant van de weg tegen een boom tot stilstand. Het zoontje van de heer G., ongeveer 12 jaar, liep een hersenschudding en enkele ernstige hoofdwonden op, terwijl de heer G. een shock bekwam. Dokter A. Lie- vens uit IJzendijke verleende de eer ste geneeskundige hulp en bracht 't zoontje van de heer G. naar het ziekenhuis te Oostburg. Later werd ook de heer G. naar het ziekenhuis overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd. De politie stelt een on derzoek in. De tekst van de aangenomen motie luidt als volgt: J De kring Middelburg der KVP. S in vergadering bijeen op 6 juli 1958 te Hulstbesluit bij voort- during te streven naar: J 1. vaste verbindingen in Zee- J land over de rivieren en zee- S monden; 2. een aan het verkeer aan- gepaste outillage der veerdien- j sten, zolang de vaste verb in- dingen niet tot stand zijn ge- komen, met name onmiddellijke j opdracht te doen verstrekken J tot de bouw van een tweede l grote veerboot; 3. naar volledige vrije veren zoals die voorheen bestonden; 4. als overgangsmaatregel, in- dien noodzakelijk, zo nodig, als maximum te aanvaarden de be- staande thans geldende tarie- ven met dien verstande dat de vervoersafstanden hemelsbreed i „Nu de KVP ziet welke actie er - - in Zeeuwsch-Vlaanderen losgeslagen zvJlen worden gemeten, als ba- is, gaat ze ook beginnen", scham- S1S voor de tarieven; perde hij en toen de heer Mes, zich J e™ aü1lde Tw<;ede Kamer niet verwaardigend op dit niveau der Staten-Generaal: te debatteren, zei „hierop ga ik niet 5 a- e v°or de, bovenbedoelde - - - J I /*1 /V) O ft/V\ M AM A W W f% fi n 1W AAA A SI f4 /A fl AA in," wekte de heer Colsen herinne ringen aan de bewogen dagen van onlangs door pathetisch te verkla ren „goed, dan ga ik weg". Hij bleef niettemin. Nadat broeder-overste van Hulst een kalmerend woord had gesproken en nadat burgemeester A. L. S. Lockefeer nog een korte aanvulling van de mo tie had voorgesteld (waardoor de lig ging van Z.-Vlaanderen en zijn daar uit voortvloeiende problemen worden belicht), nadat ook nog de heer P. Ste vens van St.-Jansteen een lans ge broken had voor volledige overneming van de veren door het rijk, nam mr. Rompu weer het woord om een wijd lopig betoog op te zetten. Toen hij zich al te ver op zijpaden begaf, brak de heer Mes zijn gepraat af door de stem ming over de inotie aan de orde te stellen. Door op te staan verklaarden zich zes aanwezigen tegen waaronder de heer Colsen zodat de gewijzigde motie tenslotte aanvaard werd. wensen benodigde geldmiddelen ter beschikking te stellen, zodat op 1 augustus niet de nieuwe tarieven moeten worden inge- S voerd; b. er op aan te dringen dat aan de provincie Zeeland uit het Provinciefonds die geldmid- delen worden gegeven, waar- S S door de provincie in staat zal zijn haar vervoefstaak in ge- heel Zeeland naar behoren te vervullen; S i en besluit: i deze motie ter algemene kennis te brengen. Ontvangstcomité Het actie-comité „vrije veren" heeft inmiddels bericht ontvangen van vier fracties van de Tweede Kamer, dat deze bereid zijn op de dag van de interpellatie het comité te ontvangen. Deze fracties zijn van de Partij van de Arbeid, de Katholieke Volkspartij, de Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie en de Staatkundig Gerefor meerde Partij. Bij de interpellatie- Verkerk zullen als woordvoerders op treden de. heren Th. J. Westerhout (PvdA), mr. N. H. L. van den Heuvel (KVP), J. G. H. Cornelissen of R. Zegering Hadders (VVD) en D. Kodde Van de en de is nog of ir. C. N. van Dis (SGP). Anti-Revolutionaire partij Christelijk Historische Unie geen bericht ontvangen. Het gehele actie-comité zal woensdag a.s. naar Den Haag gaan om besprekingen te voeren met de Kamerleden en de in terpellatie bij te wonen. De oproep van het actie-comité om adhesiebetui gingen verloopt goed. Vanavond zal het actiecomité in Sluiskil vergaderen. Morgen, dinsdag 8 juli, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 7.39 en 19.47 uur; te Terneuzen om 7.05 en 19.23 uur''en te Vlissingen om 6.37 en 18.52 uur. (Advertentie) (Advertentie! ,2 Ook mot ff (tor. 05 o«. Zaterdagmiddag klingelden zesendertig bronzen klokjes over Hulst. Hun twinkelende tonen voegden zich aaneen tot een melodie, waar naar iedere Hulstenaar even aandachtig luisterde, met een blik van „wat is dat voor een liedje?" Maar na de eerste maten wist men het: het was „Hei, 't was inde mei", het volkswijsje, waarmee op 1 septem ber 1876, in de nacht, het vorige klokkenspel van Hulst afscheid nam van de stad. Het stortte spelend omlaag en smolt. Het wijsje, dat Hulst als laatste hoorde spelen op zijn beiaard, was het eerste waarmee de Rotterdamse beiaardier F. Timmermans de nieuwe toren van Hulst deed zingen. En ook degenendie nog altijd volhouden, dat die nieu we toren niet mooi is, waren even ontroerd. Tevoren was tijdens een plechtige zitting in de raadszaal het torenfeest geopend. Burgemeester A. L. S. Lockefeer verwelkomde daar de gas ten, waaronder mr. Rohling, als ver tegenwoordiger van de Staatssecreta ris van O.K.W., de heer C. Philipse, wnd. Commissaris der Koningin, de Gedeputeerden ir. G. P. M. Dikötter en A. Schout, de burgemeesters der buurgemeenten, oud-burgemeester B. A. Th. M. Truffino, onder wiens be- rv<*af ieders <*ak Zijne hoogwaardige excellentie de bisschop van Breda zal geen audiën tie verlenen op 9, 10. 11 en 12 juli a.s., voorts ook niet op 13 t/m 17 juli a.s. Martien de Jong, uit Steenbergen, thans leraar te Terneuzen, heeft aan de universiteit van Gent zijn proef schrift „Willem Bilderdijks verborgen werkzaamheid als dramatisch dich ter" verdedigd. Na de verdediging van zijn dissertatie werd de heer de Jong de graad van doctor in de fa culteit der letteren en wijsbegeerte met de hoogste lof verleend. De pro motor was prof. Baur. stuur het torenherbouwplan is gebo ren en uitgewerkt, het enige nog overgebleven jurylid van destijds, ir. I H. Groenewegen architect J. Brou wer uit Aalsmeer, de ontwerper van de toren, de geestelijkheid van Hulst, de raad, aannemer, klokkengieter, feestcomité en de mannen, die de to ren bouwden. In zijn toespraak schetste burge meester Lockefeer de hele voorge schiedenis van de torenbouw, een onderneming, waarbij de weg van het gemeentebestuur niet over rozen is gegaan. Het heeft vele jaren geduurd alvorens de plannen werkelijkheid werden, voordat de uit 147 betonnen elementen bestaande toren er stond. Ook de historie van het totstandkomen van de beiaard ging de burgemeester na. Sinds 1930 bestond er in Hulst al een beiaardfonds, waarin ruim 3300 gulden gestort was. Die som maakte ongeveer een tiende deel uit van wat voor het klokkenspel nodig was. Het bestaat uit 36 klokken en het heeft een drie-octaafspel. Na de heer Lockefeer spraken nog de heren Rohling en Philipse, resp. namens de Staatssecretaris van OKW en namens de Commissaris der Ko ningin. Zij boden Hulst hun geluk wensen aan. Hun woorden werden al bijna overstemd door de tonen waar mee de Koninklijke Stedelijke Harmo nie aanrukte om voor de pui van het stadhuis een serenade te komen bren gen. Het volgende muzikale program mapunt was het beiaardconcert door de heer F. Timmermans, die als eer ste beiaardier het nieuwe klokkenspel tot leven bracht. Twee kleuters Van de gelegenheid tot gelukwen sen het gemeentebestuur ontving immers daarna in de Burgerzaal maakten de Hulstenaren bescheiden- lijk zo goed als geen gebruik, behalve dan die twee kleuters, die nieuwsgie rig de trap van het bordes opklauter den en die als beloning ieder een glas 'imonade aangeboden kregen, omdat iet immers Torenfeest was. De genodigden zaten daarna aan bij Ie feestdis in „De Koning van Enge- and", waar nog verscheidene gasten iet woord voerden. Dat waren ach- ereenvolgens burgemeester P. L. van Jeveren van Axel, ir. I. H. Groene- vegen lid van de jury die in 1933 iet ontwerp van architect J. Brou- ver bekroonde, deken A. Koopmans van Hulst, Gedeputeerde A. Schout, iie van deze gelegenheid gebruik "naakte om de heer Rohling van het ministerie van O.K.W. te danken voor wat zijn departement gedurende de laatste jaren voor de torenrestau- atie in talrijke Zeeuwse gemeenten gedaan heeft, burgemeester P. V. M Vercauteren van Clinge en ds. J. Tim mer van Huist. Ook zondag feest Voor het openluchtspel „Uit as ver rezen van de hand van drs L Lockefeer. was die avond niet be- Advertentie) I)e 65-jarige Vlissingse harmonie „Sint-Caecilia", heeft in het geza menlijke repetitielokaal van de beide Vlissingse muziekkorpsen aan de Sa maritaanstraat grootscheeps gerecipi eerd en in verband met het der tiende lustrumviering een flink aan- ta geschenken in ontvangst genomen. Het mooiste geschenk kwam onge twijfeld van het damescomité sa mengesteld uit de echtvriendinnen der gehuwde en de verloofden der ongehuwde leden dat zich twee jaar lang op dit feest had voorbe reid en nu met een cadeau uit de bus kwam, dat onverdeeld ieders die pe bewondering afdwong. Het acht- deiige geschenk werd in optocht bin nengedragen door de junioren-leden der vereniging, voorafgegaan door de voorzister van het comité mevr. Buitelaar, twee vlaggen een voor de harmonie en een voor de drum band, een lira een modern in strument, veel overeenkomst verto nend met een in een liefmotief te be vatte draagbare en vertikaal te be spelen xylofoon vier trommels en een stel bekkens. Voorzitter C. H. J. M. van Erck sprak Dij de aanvang v«u uo receptie zijn hoge waardering uit voor het werk van de voorgaande besturen der vereniging, die met diepe ver enigingsliefde die belangen van „Sint-Caecilia" hebben behartigd. In die dank betrok hij speciaal de heer Fens, die wel zeer veel voor de ver eniging heeft gedaan en die in ver band daarmee het ere-bestuurslid- maatschaps-insigne kreeg opgespeld. Hij herinnerde aan de heuglijke dag van 16 juli '55, toen de harmonie zich voor de eerste maal in keurig uni form aan de Vlissingse bevolking presenteerde, maar ook aan die don- dere dag in 1956, waarop een groot deel van het instrumentarium bei der verenigingen vernield werd tij dens een brand, die in het repetitie lokaal woedde. Met mannenmoed werd de zaak echter weer aangepakt en dank zij veler medewerking was „Sint-Caecilia" er spoedig weer bo venop. Burgerzin Burgemeester mr. B. Kolff liet de vele aanwezigen een applaus uit brengen op de voorzitter, alvorens hij uorzitter C. van Erck wijdt vol trots de nieuwe lira in. zijn toespraak hield. Hij wees er op, dat de vereniging niet meer uit de Vlissingse gemeenschap kan worden weggedacht, dank zij haar immer buitengewone bereidheid om altijd weer bijzondere gebeurtenisen op te vrolijken. Hij noemde dit een spre kend voorbeeld van burgerzin. Mr. Kolff, die ook ere-voorzitter van „St.- Caecilia" is vestigde de aandacht op de hoge kosten, die de vereniging dikwijls voor problemen stellen. De gemeente verleent alle mogelijke me dewerking, maar de mogelijkheden zijn wel eens beperkt. Hij deed daar om een beroep op het publiek om hetgeen de muziekkorpsen bieden met grote welwillendheid te ontvan gen. Nadat het dames-comité zijn ge schenk had aangeboden de voor zitter had er geen woorden voor, zo blij was hij er mee werd nog ge sproken door o.m. oud-voorzitter Verdonk en de directeur, de heer J. P. W. de Graaff. De verkoop gaat normaal door voordelige anbiedingen HEREN- en JONGENS- KLEDING magazijn HOLLAND Tolbrugstraat 1*14 BBEDA paald een overweldigende belangstel ling. Velen probeerden wel over het jute scherm, dat rond het Marktplein gespannen was, een glimp van het spel op te vangen. Gisteren, zondag, is er een uitge breid feestprogramma afgewerkt, dat voornamelijk de jeugd bezig hield. Het Clinge jeugdorkest „Semper Gau- dete" veroverde de sympathie van ieder die luisterde en keek. De Sasse harmonie „Verenigde Vrienden" gaf een concert en er was, evenals 's za terdags, een bal champêtre in het Molenbolwerk. De dag was begonnen met een plechtige H. Mis uit dank baarheid voor het herstel van da toren. In het ziekenhuis Coolsingel i» overleden de 53-jarige opkoper A. van der W. uit Rotterdam. De man was, toen hij onder invloed van ster ke drank verkeerde, uit een bar aan de Nieuwe Binnenweg gezet. Later wilde hjj weer binnenkomen, maar dit werd hem belet door de 29-jarige kelner N. van V. uit Rotterdam. Hierbjj zou de opkoper een klap van de kelner hebben gekregen, waardoor hij bewusteloos op straat zou zijn ge vallen. Zonder bij bewustzijn geko men te zijn is hij overleden. De kel- nér is, verdacht van mishandeling, opgesloten. Het bureau van de Belgische Libe rale Partij heeft zaterdag besloten, de kwestie van de twee Kamerleden van Glabbeke en Lahaye, die ondanks de richtlijnen van de partij toch voor de regering-Eyskens hebben gestemd te verwijzen naar de Nationale Raad van de partij. Zoals bekend, hebben deze twee liberalen er voor gezorgd, dat de nieu we regering de meerderheid in de kamer behaalde. In afwachting van een uitspraak van de Nationale Raad zuilen de twee „rebellen" niet tot het bijwonen van de partijbijeenkomsten worden uitge nodigd. Zij lopen de kans uit de par tij te worden gestoten. (Advertentie) Als geschenk een prachtig, schokvrf JUNGHANS horloge met datum van f48." en hoger de naam voorgoede uurwerken GOES Grand: Die goldene Brtioke, 18 j. met enig voorbeh. VLISSINGEN Luxor: Dal des dood#, 18 j- met enig voorbeh Alhambra: De hel der verlorenen, 14 j. MIDDELBURG Electro: Königswalzer, a.l. Schouwburg: De babysitters van de marine, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Sissi, keizerin en moeder, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Vaders en zonen, 14 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Sissi. kei zerin en moeder, a.l. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Pu berteit, 18 j. met enig voorbeh. KLOOSTERZANDE 3 uur: Kermis- schieting staande wip. AXEL Het Centrum 8 uur: De over val op de Woudexpress. 14 j. ABSDALE C. Cocqheyt 3.30 uur: Ker- misschieting. J. v. Avermaele: Dansen. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Weduwnaar met 5 dochters, a.l. SAS VAN GENT olympia 8 uur: Sissd, keizerin en moeder, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: O, wat een lord, a.l. OOSTBURG Ledel 8 uur: Sissi, kei zerin en moeder, a.l. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Puber teit, 18 j. m. enig voorbehoud. AXEL Het Centrum 8 uur: Sissi, kei zerin en moeder, a.l. DUIZENI SCHAPP1 Zeeuwsch de winna prijsvraa gezinnen middelen: stens tier gulden p: pen. Een PH 14 TX 11 f 825.—, N.V., Eii deze pri; DAGBL/ aangeboc de van Een AG: dige aut( zichzelf diafragm (Breda o FOTO" Een GOT waarde „EIGEN I 'n SLAA1 best. uit:| len, 2 na deurs, 1 nenverenl rantie en| van 59 FRANKF 22975. Till Een „PfJ se ,60" lijnd, me automati; waarde NAAIMAl 17, tel 0 en Lange 31745 Bri 5 INDUS ker, wate geheel ro 400 v horloger 29. Breda Een SOL uitvoering Solex U I 399 NEN NV terdam. Een „LC FRANCE blauw, rr minium ei DE fiets 1 ter waard fabriek sterdam Een „SE waarde TA" Ha sum. EEN JA TION" F vol ,gul gezegd, t tion! Te NV Sif RENS „GEHI P C. 300.—. besteden kinder- van PE Karrestr 4 COUPO STOF, ve le waard naars, ve Een AE( de wasm bare har van N V Amsterda Een CO best uit: nieten a a waaronde doekrekje kast voor: beukenhoi rig afgeli werkt, te K. DIED 20 „MAN waarde j van de I DUSTRIE Een DAr SPECIAi pleet met blauw m met past 210.—. i en Motoi Oude Ook „M KOSTU HEMD van „MUDY op Zoo Een PlèCE waarde Brabant op Zoo Een in et ov< van f SCHAA Een Bi: twee km (o.-Z - VAN i Een W DAGB Een REN-S keuze, lamp, VI.). RIJWi: 24 x 1 r totale w ders (o BERG

de Stem | 1958 | | pagina 2