VROUWENSPIEGEL NA ONZE SCHOOLTIJD eerst vakantie EN DAN... J303l«l2M3WUOflV DE LIEFDE VAN DE MAN GAAT. 't Is de groente die 't HAAR doet WIE DE SCHOEN PAST. ana Zó hoort het DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 4 JULI 1958 Arbeidsbureaus Voordeel Baan Van vrouw tot vrouw f' DEZER dagen schreef een mevrouwtje van 86 jaar een brief aan haar jongere vriendin die juist haar man verloren had. De brief bevatte veel woorden van deelneming en troost. Maar midden op het papier, zomaar tussen alle woorden in, stond met grote hoofdletters geschreven: ARBEID! ARBEID! ARBEID! Deze oude dame is niet kinds; zij is wijs. Want zij weet dat ar beid vreugde brengt en troost en vergetelheid. Zij stamt uit een tijd waarin meisjes nog niet buiten de huishouding konden wer ken, en ziet hoeveel gelukkiger de tegenwoordige vrouwen er aan toe zijn. wordt gewacht, studeren verder. Dat is meestal geen probleem. Als het al eens een probleem wórdt, komt dat soms omdat de juiste studierich ting niet is gekozen. Een goed cijfer voor een bepaald vak, wil nog niet zeggen dat dit leervak leidt tot een gelukkig makend beroep. Er komt bij het uitoefenen Studeren voor elke waarover wij hier willen spreken, geleerd wor- Ofschoon er werk is hand, moet de arbeid den. Wat gaan we doen als we van van een beroep veel kijken, waar de l„1 f l.^vwnv, 9 "NT o ni vl iilr ic rlQür i i- irt. school af komen Natuurlijk is daar al eerder over gedacht en gesproken. Maar het zwoegen voor het laatste rapport, voor het einddiploma, heeft de zorgen begrensd tot de allernaas te toekomst, dat is tot de dag waar op met veel fanfare gejuicht mag worden: geslaagd Meisjes met knappe bollen, uit een gezin waar nog niet op meeverdienen leerling nog geen idee van heeft. Daarom is het ook voor de meisjes die weten welke studierichting zij gaan volgen, bijzonder belangrijk al le mogelijke inlichtingen in te win nen. Natuurlijk is het leerzaam op in formatie uit te gaan bij in-het-geko- zen-vak afgestudeerden. En bjj stu derenden. Maar denkt u in dit ver band ook eens aan de gewestelijke arbeidsbureaus. Door het voortdu rend contact met bedrijven en instan ties, die afgestudeerden aannemen, is men daar zeer goed op de hoogte van allerlei eisen en voorwaarden. Wie nog geen studierichting geko zen heeft of twijfelt, kan bij het ge westelijk arbeidsbureau zelfs gehol pen worden door een test van de be roepskeuze-adviseur. meisjes al zo goed gebruiken in het bedrijsleven, in het huishouden en in banen op socaal terrein. Vast en zeker is er geen meisje meer te vinden dat na het verlaten van de school, niets gaat doen. Wan neer wij hier gaan vertellen: „De tijd is voorbij dat een meisje thuis gaat zitten wachten op een man", dan zul len de jongelui nauwelijks begrijpen waar we het over hebben. De meeste moeders van de tegenwoordige jeugd hebben vroeger immers ook al de handen uit de mouwen gestoken. Al leen, de mogelijkheden zij nu zo enorm uitgebreid. U kunt daar b.v. niet gaan vragen: Is er een plaats voor minister vrij? Maar het wil iets zeggen over de mo gelijkheden van vandaag. Er bestaan schrik niet totaal twintigdui zend beroepen. Misschien een vijfde daarvan is mogelijk voor vrouwen. Niet al die beroepen zijn bij de gew. arbeidsbureaus ingeschreven. Daarom zullen de dochters van te genwoordig gelukkiger zijn in haar beroep dan de moeders; zij kunnen kiezen en veel eerder een werkkring vinden die geschikt is voor haar aard en aanleg. Bij deze keuze is vanzelf sprekend ook het arbeidsbureau de aangewezen vraagbaak en steun. het haar in een losse slag naar binnen, er over heen. leder die zich respecteert heeft er een blouse, die lang en laag op de heup valt. afgezet is met een band, waar doorheen een lint of koord is gehaald die de band, licht- rimpelend aantrekt. Gezien in de Parijse opera: De geplooide baret, gemakkelijk zelf te maken en u allen welbekend, maar uitgevoerd in felkleurige tule Dat de jeugdige kandidaten veel nut hebben van een gesprek, een ad vies of een test, spreekt vanzelf. Maar ook de ouders van deze meis jes mogen het grote voordeel hiervan niet onderschatten. Door bemidde ling van deze bureaus, krijgen de kin deren immers inlichtingen die volko men betrouwbaar zijn en het zal niet voorkomen dat zij na deze informa- Het is niet voor alle meisjes weg- gelegd verder te studeren. Gelukkig Word je schoonheidsspecialisteniet Want wij kunnen onze jonge lllll lllll Mijn moeder, destijds toch een heel rauwe kreet, „Prachtige uitval van intelligente vrouw, zei eens minach- de keeper tend tegen haar 20-jarige zoon die Op hetzelfde ogenblik Is de verslag- alle plaatselijke en vele landelijke gever keeper en valt voorover. Hij voetbalwedstrijden volgde: Ik snap blijft liggen; de 21 denkbeeldige niet wat er aan is om te zitten kijken mannen uit het veld stormen als één welke partij het eerst die bal heeft man op hem af: het is Ansje die het stukgetrapt. Zó erg is het met mij niet. Ik weet dat er goals zijn om de bal in te schieten of uit te houden. Maar verder strekt mijn kennis niet. Het enthousias me van de fans kan ik niet delen en de sportieven die voet ballen via de radio kan ik niet begrijpen. Zo'n uitzending vind lijk omwentelt. De gevallen keeper herrijst en de verslag gever zet de reporta ge voort. „..de scheidsrechter komt tussenbeide, hij fluit..." de verslagge ver, thans scheids rechter, blaast op de vingers. ...Nu en dan krijgt Ansje een duw; in slaafse bewondering laat ze zich in alle no- ik afschuwelijk. Die omroepers heb- dige posities duwen. Daar wordt van binnen uit geroe- ben allemaal dezelfde zenuwachtig hoog-ratelende stem. Zo'n stem klimt pen: „ETEN!" klimt, klimt naar 'n climax: ohhhh De reportage-vent: mis of, jaaa, raak rechter „De scheids- kijkt op zijn horloge - Hij Ik zat te lezen voor de open tuin- bemerkt dat over enige minuten de deuren met een frons op het voor- wedstrijd afgelopen zal zijn..." hoofd. Hoe lang was ik al, zonder het „ETEN!" me te realiseren, geïrriteerd door de „Nuland geeft de bal een trap, radio van de buren, waar die opge- maar mist. Nuland is veel slechter wonden vent weer nerveus stond te dan in het begin van de wedstrijd, doen - Abe probeert nog te redden „AAN TAFEL!" Ansje speelt verraderlijk spel: zij verlaat als een haasje het veld. Met tóïsyvra t,bt!.r Ba,: &'=v,sr„"s,-g ï1'. ,p legt ae DaI ,aar'. KaK paar schoppen, ken nne hest!" Toen keek ik op. Tussen de strui ken door zag ik Theo in het buur- I tuintje staan. ker neemt hem over en schiet Jo- "hanson onderschept hem... paar schoppen, ken nog best!' Van de haast schiet de bal in onze tuin. Met de reporter-stem: „Alweer lien jaar en de volmaakte verslag- enkele kostbare minuten verloren..." vf-VCr iD? hoge "Pgewonden stem die Als de zware stap van vader aan- klimt, klimt. „Nu heeft Johanson de komt, fluit de scheidsrechter op de leiding.,., goed zo Hjj schiet Een vingers. Het spel is uit. Of naaister.. ties in een verkeerd milieu verzeild raken. Sommige ouders kunnen ook wel kortzichtige ideeën hebben en al te zeer gebrand zijn op een hoog loon. Door de ogen van de raadgevers op de arbeidsbureaus, leren zij over dat hoge loon heen te kijken, om de eisen te zien die daar tegenover gesteld worden. Wie eveneens voordeel trekt uit de ze arbeidsbemiddeling is de werkge ver. Het aanbod van vrouwelijke werkkrachten is hier geconcentreerd. Eén telefoontje van een werkgever en hij ontvangt een „staalkaart" van ge gadigden. De eisen waaraan sollici tanten moeten voldoen is natuurlijk voor allerlei bedrijven verschillend, maar de arbeidsbureaus kennen deze eisen en daarom zijn de staalkaarten al dadelijk geselecteerd. Het is heerlijk voor een meisje om te werken. Dat gevoel, zelfstandig te worden, eens iets te kunnen kopen dat echt zelf verdiend is, dat gevoel ver geet je je hele leven niet. Hetzelfde gevoel, maar dieper en Hier is een foto van de eerste fietsregenjas, waarvan wij geloven dat je er droog onder blijft. Het is dan misschien geen flatteus kle dingstuk (ofschoon dit meisje er aardig genoeg in uit ziet) maar een slecht humeur is veel onflat teuzer en dat krijg je van fietsen in de stromende regen zonder vol doende bescherming. Deze jas is van Sweda. Hebt u het liever anders Omdat u niet fietst De andere foto laat een regenmantel zien van gelakte rayonzijde. Het weefsel is bewerkt met een ciré finish, waardoor het waterdicht, als lak glanzend en toch licht is. Dit Helfi-produkt hier, heet Flora. Zulk een gebloem de mantel kan als avondmantel en ook wel als peignoir gebruikt worden, b.v. op vakantie in het hotel. Gezien op de Parijse boulevards: Negen van de tien aardige meisjes en vrouwen dragen een band in het haar van gekleurde stretch ny lon (waar wij alleen nog maar onze dessous in kennen). De band loopt middenvoor óver het haar, opzij en achter er onder door. Opzij valt ernstiger, bezielt de vrouw die niet trouwt. Er zijn vroeger toch tijden geweest dat een ongetrouwde vrouw door de familie moest onderhouden worden. Genadebrood wordt in onze tijd niet meer gebakken Hetzelfde gevoel, aangevuld met grote dankbaarheid, heerst in het hart van de echtgenote die door ar beid haar man terzijde kan staan, of de moeder die haar kinderen te vroeg van hun vader beroofd, kan op voeden. De maatschappij vaart wel bij de arbeid van vrouwen. Er ziju werk zaamheden die door een vrouw beter worden gedaan dan door een man. De bedrijven die voor zulke speciale arbeid van vrouwelijke werkkrachten gebruik maken, floreren. En hiervan profiteren de mannelijke werkkrach ten dan weer in belangrijke mate. Arbeidzame mensen zijn schatgra vers. Elke werkdag is een spade in de geest, die de meest ongedachte mogelijkheden en vreugden aan het licht brengt. en naar smaak versierd met een strikje middenvoor, of lovertjes in het rond gestrooid. En op de Parijse tafels: Gevlochten tenen mandjes, 60 cm lang, of nog veel langer, en niet meer dan 10 cm breed; gevuld met appels of sinaasappels op een rijtje, ofwel afwisselend met een appel, een sinaasappel enz.; ofwel met allerlei fruit en wingerdblaren. Dit mandje staat midden op tafel in de plaats van bloemengarnering. DIJ kennissen van ons hebben ze 'n grappige gewoonte. Als de kin deren een goedaardig geheimpje hebben en zeggen: „nu moeten jullie niet luisteren en gewoon doorpraten" dan babbelen de anderen: „rabar ber, rabarber, rabarber." Onmoge lijk om Jan nog iets te verstaan. Wij zeggen dezer dagen vele malen rabarber. Niet om geheimen te over stemmen, maar omdat het zo lek ker en gemakkelijk en zo gezond is. RABARBER COMPOTE De schoongemaakte en in gelijke blokjes gesneden rabarber wordt in een pannetje gedaan met 1 ons sui ker per dl water. Laat dit voorzichtig au bain marie zacht worden. De blokjes in een schaal doen, de saus binden met aardappelmeel en er over heen gieten. RIJST MET RABARBER 150 g rijst, 1 l melk, vanillesui ker of een stokje, zout. Een half pond rabarber, een kopje water, 150 g suiker. Breng de melk met het merg van het vanillestokje en wat zout aan de kook. Strooi hierin de gewassen en uitgelekte rijst. Laat de rijst in een goed uur gaar worden op een klein vuurtje. Was de rabarber en snijd ze in kleine stukken, maak er com pote van zoals boven omschreven. Maak het vocht niet aan maar meng het door de gare rijst. Schep ook de blokjes voorzichtig door de rijst en garneer met een paar achtergehou den stukjes. YOGHURT MET FRAMBOZEN EN RABARBER 250 g frambozen, 250 g rabarber een halve l yoghurt, 2 dl koffie melk, basterdsuiker naar sma<ak aardappelmeel. De rabarber schoonmaken, echter niet schillen, in stukjes snijden en met heel weinig water vlug gaar ko ken. De rabarber bijbinden met 'n weinig angemengd aardappelmeel. De frambozen wassen. De koffie melk en de yoghurt met de suiker afzonderlijk opkloppen, bij elkaar voegen en daarna het rabarbermoes en de frambozen er voorzichtig door scheppen. Het gerecht in een glazen schaal overdoen, garneren met enige frambozen en direct opdienen. EABARBER-BESCHUIT PUDDING Een pond rabarber, een half kop je water, suiker, aardappelmeel, ca. 10 beschuiten, amandelpud dingpoeder of custard, een halve l melk, suiker en zout. Maak dikke rabarbermoes, gemengd met het aardappelmeel. Houd een paar blokjes achter en maak ze au lllll bain marie zacht zoals boven is om schreven voor de compote. Bedek de bodem van een vlakom of van een glazen vuurvaste schaal met be schuiten. Stort hierop een laag ra barbermoes. Leg daarop weer be schuit en bedek dat met de rest van de rabarber. Van de melk, suiker, puddingpoeder en zout wordt een dikke pudding ge kookt. Giet die over de rabarber en garneer als de pudding koud is met de stukjes compote. lyfENEER maakt een wan- 1 deling met zijn meisje. Daar komt zijn broer aan, die beleefd de hoed afneemt. Meneer heeft natuurlijk nooit veel plichtplegingen voor zijn broer, maar deze groet beantwoordt hij door ook de hoed af te nemen. Zo hoort dat in gezelschap lllllllllll DAT wij er in de bloei van onze jaren niet allemaal uitzien als Gina Lollo, en met de kleinkinderen op schoot niet allemaal als Mar iene Dietrich, ligt aan van alles en nog wat. Maar zeker ook aan het feit dat wij nog nooit een schoonheidsinstituut van binnen zagen; nooit het geld en de moed hebben opgebracht om de indrukwekkende preparaten van een be roemde miss of madame aan te wenden; nooit de geheimzinnige instrumenten hebben begre pen die de schoonheid moeten bevorderen. Maar lang vóór de elektrische en andere beauty machinerieën waren uitgevonden, en lang vóór chemische laboratoria onze crèmes samenstel den, waren er al beroemde mesdames en waren er beroemde schoonheden die Marléne in de schaduw zouden gesteld hebben. Nooit van Helena van Troje gehoord? Zij was mooier dan de godin Venus zelf en er is 10 jaar oorlog om haar gevoerd; maar zij had al vol wassen kinderen in die dagen! En Penelope dan, een tijdgenote van Helena. Haar zoon, die na 10 jaar oorlog voeren (om Helena) thuis kwam, moest eerst de vrijers van zijn beeldschone mama het huis uit werken om er zelf in te kunnen. Van deze beauté's op middelbare leeftijd, weten wij in elk geval dat ze haar huid olieden en vele vlechten in het haar zetten. Die olie werd uit olijven geperst en zo begrijpt u dat deze vrouwen nog niet verleerd had- Da citroen is voorgeschreven om uitgeperst te worden en met weinig water aangelengd, zonder suiker te worden gedronken, in de plaats van het kopje koffie met room. Maar de schil heeft ook een heilzame wer- Boven: Twee kleuren 'leer en de pinethak. Een r: i a k kelijk schoentje; Voor de teen-ager die «09 niet aan hoge hak ten toe is, ideaal. t?tï/,eelst een elegan te het hf Duideli* van het dat men *ich tterJr h. JWare on^- Dp sinJi5, gewend. ter aan'lTaar0etliCh- werkelijkheid is deze schoen licht. De stiksel- garnering u handwerk- de platte hak is genaakt van zoolleer. "a'C£ Dan volgt een gekleed schoentje dat vervaar digd is uit de combine' tie suède-lak. Ook hit Wetertje» is van dele twee leersoorten 17 fiaafcfTenslotte het te IJEBT u erg veel pijn ge- 11 leden om uw voetjes in de spitse schoenen te wringen Laat het dan 'n troost zijn dat het hoogte punt is bereikt. Niet dat de neuzen weer stomp gaan worden, maar meer pijn dan nu is niet nodig. In ons Jaarbeursgebouw was een internationale schoenenbeurs en ter ge legenheid daarvan lieten de Nederlandse fabrikan ten hun noviteiten zien. Natuurlijk zijn er nieu wigheden, want ook de schoenenmode ontwikkelt zich altijd. Wie iets van modepraat wil begrijpen, moet eigen lijk als in de tijd van de schoolbanken „woordjes leren". Telkens zijn er nieuwe uitdrukkingen die vakmensen dan maar met een geleerd gezicht ge bruiken en waarvan je de betekenis moet raden. Sommige ivinkeljuff rou wen hebben daar een handje van zodat ie klant zich maar een boertje van buiten voelt. (De beste verkoopsters zijn dit be slist niet.) In ons schoenenwinkeltje praten we nu over car ré"- en „carnot"-neuzen. Het allervoorste puntje van de neus is dan afge knot. En een apart opge stikte neus, al of niet van ander leer, is het tweede nieuwtje. Vraagt de winkeldame u: ;,Wat had u gedacht van no-color?" dan denkt u misschien een glazen muiltje te krijgen. Maar no-color is de nieuwe kleur, een brons-bruine, niet nader te definiëren, maar warme en weinig be smettelijke tint. „Wilt u schrijf -suède?" vraagt zij dan. TJ denkt, als schrijfster van beroep nee dank je, ik heb zo mijn eigen methoden van schrijven. Als gewone huisvrouw begrijpt u niet speciale schoenen nodig te hebben voor het bijhou den van het kasboek of de verjaarsbrief aan moeder. Schrijfsuède is dat lang harige suède, waarin met de vinger, tegen de drattd in, een donkere haal ge schreven kan worden. „Een vrij lage hak juf frouw", hebt u gevraagd. „Een Watteau of een pi- net?" Watteau kent u wel. De beroemde Fran se achttiende eeuwse schilder van amoureuze herdersidyllen, liet zijn satijnen dametjes haar voetjes steken in schoen tjes met een sierlijk vrij laag hakje. De Watteau- hak is al weer een paar jaar in zwang. Maar de pinet is nieuw. Het lijkt een watteau-hak die afgesleten is, een hak voor een nachtmerriehet meisje in deze schoentjes moet maar lopen en lo pen, de helft van de hak jes is al weggesleten maar ze is nog lang niet op de helft van haar tocht. Lo pen, lopen, de hakken slij ten weg, èn de voetjes, èn ...dan schrikken we wak ker, gelukkig, maar kopen toch geen pinet. Toen de blokhakken nog in de mode waren, hadden geklede wandelschoenen wel eens hakken van zool leer. Dat waren plakjes leer op elkaar, zodat de naturelkleurige hak dwar se streepjes had. Dit is weer nieuw, nu in naald hakken. Het zijn geen plakjes leer op elkaar, maar de hak is met zool leer overtrokken, toch zien de streepjes er precies zo uit. Een bekoorlijke noviteit is het vetertje dat aan de pump een molière-effect geeft, elegant voor najaar en winter. Ook onze sportieve schoe nen zijn smal van leest en nogal eens met hand- werk-stiklijnen versierd. Zelfs de laarsjes streven naar de slanke lijn. Het satijnen avond schoentje is na tientallen jaren teruggekeerd, als 'n echte invitation a la val se; de glinsterende cock tailsandalen kunnen wij ons alleen voorstellen aan de voeten van revuegirls. Wat wij niet zien, maar des te beter voelen: steeds lichter en soepeler is het doel. Wanneer zwaarder leer voor 'n soliede schoen vereist wordt, wordt het niet gevoerd om zo licht mogelijk te blijven. Wie ijdel is moet pijn lij den, luidt 't oude spreek woord. Zo de modieuze modellen uw voeten eigenlijk een beetje ge weld aandoen, de soepele uitvoering vergoedt dat weer. 4MUi4Ui ruggekeerde (toondschoentje Zuioor fnve^t aan Te" her' 'de tijd. goede den de gaven van moeder natuur te benutten. Olijven zijn hier moeilijk te krijgen en het persen is niet zo'n eenvoudig werkje. Maar wij kunnen andere, vitaminerijke vruchten aanwenden om mooi te blijven of nog mooier te worden. En als wij in de kelder af dalen om wat fruit naar boven te ha len, kunnen we nog wel enkele za ken meebrengen. Hebt u melk en karnemelk staan Ook een potje ho ning? Een eitje en een fles azijn? Het is een heel gesleep om dat alles naar de toilettafel te brengen, maar in de keuken is zo'n schoonheidsbe handeling toch wat onvrij. Laat ons beginnen met de sinaas appel. Dadelijk nadat u een bad ge nomen hebt (of de armen flink hebt gewassen), snijdt u er een door en bewerkt de gerimpelde en harde el lebogen elk met een halve vrucht. Vers sinaasappelsap, gemengd met wat honing geeft een smeerseltje om blanke handjes te krijgen. Het moet een half uurtje intrekken. king. Vetpuistjes en zwarte puntjes in de huid "uilen verdwijnen als ze met citroenschil worden ingewreven. Wat doen we met de tomaat? Vers gesneden plakken worden ge legd op een huid die door sproeten is ontsierd. (De sproeten verdwijnen niet na één behandeling). De tweede tomaat wordt in plak ken op te wijde poriën gelegd. Maar ook als er geen sproeten of wijde poriën uw huid haar glans ontnemen dan toch kan de tomaat veel goed doen. Een masker of „pakking" is voor ieder aan te bevelen, zelfs al verzorgt men zich elke dag volgens de regelen dei tinst De gesneden rijpe vruchten door middel van verbande gezicht ge bonden wor/-' n oakking ten volle f' men er rustig bit te be wegen of te p Als u het niet lau. mdt van de aardbeien, dan mogen ze ook voor een maskertje dienen. Van gave rijpe vruchten wordt een prakje gemaakt dat een kwartier lang het gelaat mag bedekken. Een pakking van dunne schijven komkommer, dient om een frissere tint te krijgen. Het sap van de kom kommer is bijzonder verkoelend en wordt met een watje op de huid ge bet. Van komkommermoes is een crème te bereiden voor onmiddellijk ge bruik. De moes wordt in gelijke hoe veelheid met lanoline vermengd en een uurtje weggezet. Dan schept men het bovengekomen vocht af en maakt met de crème een masker. Na een half uurtje mag de massa verwij derd worden (desnoods met warm water) waarna het gezicht met het afgeschepte vocht wordt afgebet. Bieten, modieus van kleur en een mooie garnering voor slaatjes, heb ben een weldadige invloed op uw mond. Met vers afgesneden plakjes die geen vijf minuten oud mogen worden, wrijft u de lippen in en daar zullen ze veel zachter van worden (het eerstvolgende kwartier nog geen lippenstift gebruiken). Het eitje mag wel eens opgeofferd worden voor de schoonheid. Het geel roeren we met wat water aan en daarmee wrijven we de hoofdhuid in een uur voor de haarwasbeurt. Op een andere dag kiutst u het eitje om er de gesprongen handen mee te be smeren. Melk is vooral aan te bevelen voor de gevoelige huid. Men kan het door alle maskertjes mengen, maar ook als reinigingsmiddel gebruiken. Anderen prefereren een dagelijks wasbeurtje met karnemelk. Het is in ieder geval een stokoud recept. Hebt u een schrale huid? Probeer dan eens verse boter als nacht crème. Een flinke scheut azijn in het bad water sluit de grote poriën van de lichaamshuid. Zo langzamerhand hebben wij aar dig huisgehouden in uw mondvoor raad. Bij al deze manipulaties, voor al bij de maskers, doet u goed wat oude handdoeken in de buurt te hou den; vooral het aarbeiensap maakt verraderlijk vlekken en het is niet mogelijk alles wat langs uw kaken druipt, tijdig op te likken. Mocht uw echtgenoot, of, (wat nog veel erger is) een grote zoon of doch ter, u tijdens zo'n kuur betrappen, dan zullen ze in elk geval moeten toegeven dat u eruit ziet „om in te bijten".

de Stem | 1958 | | pagina 7