Walcheren Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen DE KLERKeZN Zomerjaponstoffe KWALITEITSARTIKELEN T Dagblad De Slem Premiekeuringen merries te Yzendijke en Oostburg De Zandkreek ligplaats voor opgelegde schepen IS Bestrijding van ratten in de Spuikom Vlaggen uit bij torenfeest Onthulling van gedenksteen te Zierikzee Benoemingen bij waterschappen Bredase jongen met zitvlak in pin gevallen VLISSINGEN Wijziging van de bouwverordening Ontslag en benoeming gemeentesecretaris Aankoop panden voor stadssanering Onderwij svoorstellen in de raad Eerste Zeeuwse hondenshow GOES BEDRUKTE HULST OOSTBURG Eerste heipaal voor telefooncentrale FOTOGRAFEREN? AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 4 JULI 1958 Met medewerking van de Polder Walcheren voert de dienst van ge meentewerken een intensieve cam pagne ter bestrijding van de ratten in de Spuikom door het uitzetten van gif, tot dusver met goede resultaten. Om het kwaad in de wortel aan te tasten, zouden de eenden uit de kom verwijderd moeten worden, zo schrij ven b. en w. aan de raad, maar daarvoor wenst het college nog geen stappen te doen. Het acht dit ook niet afdoende, om dat ook vóór de eenden in de kom waren, door omwonenden etensresten aan de oever gedeponeerd werden, waardoor de ratten werden aange trokken. De Spuiboezem is eigen dom van de Polder Walcheren en de ze is niet bereid een verbod tot het houden van eenden in de kom uit te vaardigen. Wel wil het bestuur enige maatregelen treffen, waardoor de ge legenheid tot het nestelen van de ratten wordt verminderd. De genees kundig inspecteur van de volksge zondheid heeft er op gewezen, dat voorkomen moet worden, dat omwo nenden huishoudafval rondom de Spuikom neergooien. Het gemeente bestuur richt zich daarom met het volgende schrijven tot de omwonen den van de Spuiboezem: „Mede op aandrang van de genees kundig inspecteur van de volksge zondheid voor Zeeland wordt op het ogenblik door de gemeentelijke rei nigingsdienst een intensieve campag ne gevoerd ter bestrijding van de ratten, die in groten getale in de Spuikom en omgeving worden aan getroffen. De bestrijdingsmaatregelen zullen echter alleen dan uitwerking kunnen hebben, indien u, als bewoners van de omgeving van de Spuikom, hier aan zelf meewerkt. Deze medewer king kunt u verlenen, door rondom de Spuikom op het talud geen huis houdafval neer te werpen, omdat hierdoor aan de ratten voedsel wordt verstrekt. Wij doen derhalve een dringend be roep op u om in deze mee te wer ken. Mocht u zien, dat omwonenden zich tóch schuldig maken aan het neerwerpen van vuil of afval in of langs de Spuiboezem, hetwelk trou wens bij politieverordening verboden is, dan zouden wij het zeer op prijs stellen, indien u deze omwonenden op het verkeerde van hun handeling zou willen wijzen en bij herhaling de po litie zou willen waarschuwen." In dit verband verzocht het ge meentebestuur de pers ook om tot de inwoners van Vlissingen het ver zoek te richten de eenden niet meer te voeren, daar dit eveneens de rat ten aantrekt. Verder wijst de genees kundig inspecteur er op, dat het zwemmen of spelen van kinderen in het water langs de rand van de Spuikom en op het talud een poten tieel gevaar met zich mee brengt. De "Bouwverordening der gemeen te Vlissingen" schrijft in artikel 73 voor, dat elke stookplaats voor de afvoer van rook naar buiten een af zonderlijk rookkanaal moet hebben. B. en w. stellen nu aan de raad voor om aan dit artikel een tweede lid toe te voegen, waarin wordt bepaald, dat b. en w. vrijstelling van het be paalde in het eerste lid kunnen ver lenen, indien het rookkanaal op een doeltreffende wijze met andere rook kanalen is gecombineerd. In een toe lichting zegt het college, dat een der bekendste moderne systemen bestaat uit één centraal kanaal, waarop an dere secundaire kanalen uitmonden, waarbij dan in de eerste plaats aan toepassing hiervan bij hoogbouw wordt gedacht. Ook het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid maakt tegen dit systeem geen bezwaar. (Advertentie) B. en w. stellen de gemeenteraad voor om per 1 oktober a. s. aan de gemeentesecretaris, de heer A. de Beijl, op diens verzoek eervol ontslag te verlenen in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Ter voorziening in de daardoor te ontstane vacature heeft het college de volgende voordracht opgemaakt: 1. de heer P. W. Dui verman, referendaris A, chef van de afdeling openbare werken c. a. te Emmen en 2. de heer J. W. Peters, administrateur, chef van de afdeling algemene zaken en waarnemend se cretaris der gemeente Deventer. De eigenaars van de panden Noord straat 2 en 4 hebben deze aan het gemeentebestuur te koop aangeboden voor respectievelijk 3500 en 4000. Daar het bezit van de grond met opstallen voor de toekomstige sane ring van de oude stad voor de ge meente van belang is, stellen b. en w. aan de raad voor om tot aankoop van beide panden over te gaan. De gemeenteraad ontving een aan tal voorstellen van b en w. betref fende ontslag en benoeming van on derwijskrachten. Voorgesteld wordt om aan mejuffrouw G. A. Brabdsma per 1 september a.s. op haar ver zoek eervol ontslag te verlenen als onderwijzeres aan de openbare Bo- nedijkeschool in verband met haar benoeming te Papendrecht. De heer W. B. Boersma uit Texel heeft zijn benoeming tot leraar in het algemeen vormend onderwijs aan de gemeente lijke lagere technische school alhier niet aanvaard. Daarom stelt het col lege voor om behoudens de nodige goedkeuring per 1 september a. s. de heer P. J. M. de Leeuw onder wijzer aan de Bouwen Ewoutschool, als zodanig te benoemen. Voor be noeming tot tijdelijk leraar in vak tekenen en vaktheorie aan de me taalbewerkers aan de gemeentelijke 1. t. s. wordt behoudens goedkeu ring van de minister de heer W. A. Kooijman alhier voorgedragen. (Advertentie) (Advertentie) het natuurlijke haarglansmiddel geeft Uw haar een briljante schittering! De raad van bestuur op kynolo- gisch gebied in Nederland heeft aan de kynologenclub "Zeeland" toestem ming verleend tot het houden van een clubmatch te Goes op 9 augustus. Deze clubmatch kan worden be schouwd als een provinciale tentoon stelling van rashonden; een dergelij ke show is in Zeeland nimmer ge houden. Honden van alle rassen kun nen voor deze tentoonstelling worden ingeschreven; de beoordeling zal ge schieden door officiële keurmeesters aan de hand van de voor elk ras geldende standaard. De hond, welke als beste van de clubmatch wordt aangewezen, zal dus in feite als de beste hond van onze provincie gelden. Jaarvergadering „Weten schappelijke belangen Zoals gewoonlijk was er ook nu weer heel weinig belangstelling voor de algemene vergadering van „We tenschappelijke belangen", niette genstaande deze vereniging ruim 600 leden telt. De bijeenkomst in hotel Centraal stond onder leiding van de voorzit ter, de heer B. v. d. Berg. die de geringe opkomst toeschreef aan het grote vertrouwen in het bestuur en tevredenheid over het geboden pro gramma. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer Scheffer, bleek dat het aantal gezinsleden verminderde van 340 tot 316 en het aantal persoonlijke leden van 352 tot 340. In het afgelopen seizoen werd drie maal een reis georganiseerd naar Antwerpen, waar dan een uitvoering van de Vlaamse Opera werd bijge woond. De deelname was goed. Voor het komende winterseizoen heeft men ten dele het programma reeds klaar. Op 10 en 11 november komt namelijk de bekende natuurliefhebber Jan P. Strijbos naar Goes om een lezing (met filmi over Spanje te hou den. Deze lezing zal een biologisch karakter dragen De oeroemde vio list Thomas Magyar verschijnt op 20 januari in de Ganzestad om met begeleiding van de pianist Willem Hielkema een concert te geven. De heer Van Lunteren van de Ned. Reisvereniging houdt op 2 en 3 maart een lezing met film over: „Italië, land van zon en palmen" De overige spreek- of muziekbeurten zullen spoedig worden bekend ge maakt IE? in: 100% KATOEN JOKARI POPELINE COTONETTE HAIRCORD enz. voor japonnen, blouses en kinderkleding; 80 en 90 cm breed per meter M 48 1 78 üse 8® i', r.* 4:1 t', M I Tï BREDA - BERGEN OP ZOOM Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7 Tel. 102. RayonredacteurM J Groen RayonbeheerderL K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland Goes Westsingel 98, Tel. 223b Rayunredacteur: N Karhol Redacteur vuur Walcheren. J Maas Rayonbeheerder J Fait Prijs vooi less- advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland f 0 15 per mm. Vooi „ingezonden Mededelin gen' 0.3? per mm Bij contract aan. zienlijke reductie „KJeinties" S regels ol minder t 0 90. elke regeJ meei 0.15 Bij plaatsing óók irj de Brabantse oplage resp t 1.50 en t 0.4o Bii 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld Aardenhurg GOEDE MAAND VOOR HET ZWEMBAD De eerste volle maand is voor het gemeentelijk zwembad een goede maand geweest. In juni werden in to taal 6664 bezoekers geteld. De meis jes spanden weer de kroon met 3561 gevolgd door de jongens met 2533, dames waren er 316 en heren 254. De drukste dag was 16 juni met een dag totaal van 528. Hieruit blijkt wel dat het vooral de jeugd is die door het zwembad wordt aangetrokken. Ook de speeltuin mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Steeds meer is het gemeentelijk sportcomplex een geliefkoosd oord voor schoolreisjes geworden. In juni kwamen talrijke scholen uit alle de len van Zeeland zich een dagje in het sportcomplex verpozen. Clinge SEMPER GAUDETE NAAR HULST De muziekschool Semper Gaudete zal zondag aanstaande naar Hulst gaan om aldaar deel te nemen aan de Torenfeesten Allei eerst zal Sem per Gaudete met de drumband voor op een mars door Hulst maken. Daarna zal het gezelschap onder lei ding van directeur J. Mannaert een uitvoering geven op de kiosk, welke op het marktplein is opgesteld. MUZIKALE AVOND Op donderdagavond 17 juli a. s. zal er in het St Jozefspatronaat te Hulst een muzikale avond georgani seerd worden. Hier zal de muziek school Semper Gaudete in samen werking met het Knapenkoor onder leiding van Broeder Leander optre den. Ook de heer Jo Ivens zal bij het muzikale gedeelte mede optreden. Deze uitvoering zal plaats hebben voor een liefdadig doel. Graauw MOOI SUCCES Onze fanfare moest broodnodig een nieuwe vlag hebben; het oude vaan del was totaal versleten. Omdat de kas absoluut niet toereikend was om de aankoop te financieren, besloot men een beroep te doen op mildda digheid van de gemeentenaren. Het is een groot succes geworden. Men heeft spontaan bijgedragen, zelfs zo, dat de aankoop reeds verzekerd is. ERNSTIGE BRANDWONDEN Toen mevrouw I. de kachel wilde aanmaken, sukkelde ze zoveel, dat volgens haar een extra scheut petro leum nodig was. De vlammen sloe gen daarop zo fel naar buiten dat ze brandwonder opliep. Deze waren zo ernstig, dat onmiddellijk medi sche hulp moest worden ingeroepen, die opneming in het ziekenhuis nood zakelijk achtte. De openingsrede welke burgemees ter A. L. S. Lockefeer ter gelegen heid van de torenfeesten op zaterdag middag 3 uur zal uitspreken, is op de markt via luidsprekers te beluiste ren. liet comité voor de Torenfeesten verzoekt alle Hulstenaren gedurende de feestelijkheden op zaterdag, zondag en maandag de vlag uit te steken. Daarbij zij erop gewezen dat de na tionale vlag natuurlijk niet tussen zons ondergang en zonsopgang mag uit hangen. Onder grote belangstelling, vooral van de jeugd, en in het bijzijn van burgemeester mr. K. Hoekzema, de aannemer en de architect, ging de eerste heipaal voor de nieuwe tele fooncentrale aan de Noordwal de grond in. Door de grote regenval van de laatste dagen werd het werk van de heiers in de 30 meter lange, 15 me ter brede en 3 meter diepe bouwpunt ernstig bemoeilijkt, omdat de bodem van de put was herschapen in één grote massa slijk en modder. Het gebouw zal komen te rusten op in totaal 84 palen, welke door de 24 meter hoge Rotterdamse hei-instal. latie zullen worden aangebracht. De plechtigheid met de éérste hei paal moest vroegtijdig worden onder broken, omdat zowel de officiële per sonen als de vele belangstellenden de vlucht moesten nemen voor een wa re wolkbreuk. Philippine BRANDALARM Tijdens een onweer werd onze ge meente opgeschrikt door de brand- sirene: Blikseminslag in de Clarapol- der. Direct na 't alarm was de brand weer gereed om te vertrekken toen de tijding reeds kwam. dat assisten- Gelukkig liep alles goed af. Het bezoek aan de opera te Ant werpen zal verder worden gestimu leerd. De kas van de vereniging vertoon de een batig saldo van 158. In het bestuur werden herkozen de heren B. Meyers en ir. W. Sweep. Heinketiszand BRANDWEER OP STAP De vrijwillige brandweer „De Kop peling" organiseert voor haar leden op 9 juli een touringcarreis. De rit voert o.a. naar Breda, Den Bosch, Nijmegen, Utrecht en Rotterdam. EUTERPE CONCERTEERT Ten behoeve van hun donateurs en belangstellenden geeft de muziekver. Euterpe a.s. zaterdag in de buurt schap „Het Oudeland" een populair concert. Kruiningen RAADSVERGADERING De gemeenteraad zal dinsdag 8 juli a.s. in openbare vergadering bijeen komen. De agenda vermeldt de vol gende punten: onderzoek van de ge loofsbrieven van de nieuwbenoemde leden van de raad. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te Hansweert. Voorge steld wordt te benoemen mej. N N. van Bruggen te Middelburg, Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van rei nigingsrechten. Voorgesteld de rech ten te verhogen van 6.op 8.— per jaar, met ingang van 1 januari 1959 Voorstel tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling voor het bouw- en woningtoezicht en het toe zicht op gemeentewerken. Deze rege ling komt dus in de plaats van de met ingang van 1 maart 1959 op te heffen regeling van de Centrale Dienst Bevelanden. De nieuwe rege ling omvat de gemeenten Kruiningen Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath. Voorstel tot het voeren van 'n rechtsgeding inzake koopsom van 'n woning. PLATTELANDSVROUWEN VERGADERDEN De afdeling Kruiningen en Omstre ken van de Bond voor Plattelands vrouwen kwam in het Dorpshuis bij een onder leiding van haar presiden te, mevrouw J. J. J. Sonke-Klos. De heer K. Goudswaard te Goes hield een causerie, toegelicht met kleurendia's over de verzorging van kamerplanten. Na de pauze vormde het onderwerp van bespre king „Wat er buiten bloeit", hetgeen werd verduidelijkt door meegebrach te bloemen en planten. /Vissc Massaal politiek afscheid Bij de jongste raadsverkiezing wer den niet minder dan vijf nieuwe raadsleden gekozen. Dit houdt in dat vijl zittende le den niet meer terugkeren en daarom nam de voorzitter in de jongste zit ting der vroedschap, afscheid van de ze heren. Eerst richtte hij het woord tot de heer Iz. Jansen die 22 jaren in de raad heeft gezeten, waarvan 16 jaar als wethouder. Vervolgens tot de heer C Bos St. die 19 jaai zitting heeft gehad, waarvan 4 jaar als wet houder. Ook werd de heer J. Mol toegesproken die 30 jaar raadslid is geweest. Verder P. v. d. Guchte die 12 jaar raadslid is geweest en ten slotte de heer J. Nieuwenhuise die 5 jaar raadslid is geweest. De aldus uitgeleide heren, dankten voor de vriendelijke woorden. Rilland-Bath N.K.M.B. VERGADERDE De plaatselijke afdeling van de N. K.M.B. heeft tijdens een vergadering in café van Hoek een voorstel aan genomen, waardoor de aftredende bondsvoorzitter een uitkering zal ont vangen. De gedelegeerde uit Goes, mr. Kluiver, was aanwezig om enkele zaken toe te lichten. De jaarlijkse contributie zal in het vervolg tien gulden bedragen. Naar aanleiding van een bespreking betreffende thet ziekenfonds zullen de condities on derzocht worden. Maandag a. s. wordt een gedenk steen onthuld in het huis "De witte swaen" aan het Havenplein te Zie rikzee. Dit zeventiende eeuwse huis, een sieraad van de stad, werd door de watersnood verwoest en daarna met financiële hulp van het Franse parlement hersteld Bij de onthulling zullen daarom Franse parlementsle den, leden van de "Groupe d'amitié France-Pays bas" aanwezig zijn. Zij zullen er een groep van ongeveer tien Nederlandse collega's ontmoe ten, die onder leiding staat van de heer van der Goes van Naters. Om kwart voor drie worden de gasten in het gemeentehuis ontvangen, daar na gaat men naar „De witte swaen" voor de onthullingsplechtigheid. De steen draagt een, aan Ovidius ont leend, Latijns opschrift De Nederland se vertaling staat er in kleine lettertjes bij: zee was het al, noch tans geen drietand, die vermocht d« zwaan, hoe bloot en weerloos ook, te schampen. Bij koninklijk besluit zijn benoemd tot lid van het bestuur der waterke ring van de calamiteuze polders Oost-Beveland en Wilhelmina (Z.B.) F. de Groene te Wilhelminadorp; tot voorzitter van de waterkering van de calamiteuze polders Hoofdplaat en Thomaes, A. P. Calon te Hoofdplaat; tot dijkgraaf van de Soelekerkepolder K. A. v. Langeraad te Kamperland; uiterlijk tot 't einde van het zittings jaar waarin hij 70 jaar zal zijn ge worden; tot dijkgraaf van het water schap St. Maarten.*lijk A. P. Geluk te St. Maartensdijk; tot gezworene van de polder Vier-Bannen-van-Dui- veland C. J. van Westen te Zierik zee, uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden, en J. A. v. Nieuwenhuyze te Nieuwerkerk; tot lid van het be stuur van het waterschap voor de Uitwatering door de Sluis in de Piet, J. Goense te Ovezande en J. Note- boom te 's-Heer Arendskerke; tot ge zworene van de Schengepolder J. No- teboom te 's-Heer Arendskerke; tot gezworene van het waterschap de Breede Watering Bewesten Yerseke, I. Luteijn, te Nisse; tot gezworene van het waterschap Ooster- en Sir- jansland, P. J. Hanse te Bruinisse; tot gezworene van het waterschap St- Maartensdijk, M. J. Mol en G D. Kloet, beiden te St. Maartensdijk; tot gezworene van het waterschap Baar land M. J. Almekinders; tot gezwo rene van de van Citterspolder M. Boonman te 's-Heer Arendskerke; tot gezworene van de Kreekrakpolder J. E. Vogelaar te Rilland-Bath; tot ge zworene van de Karelpolder N. Na- gelkerke te Krabbendijke, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waar in hij 70 jaar zal zijn geworden; tot gezworene van het waterschap Oud en Nieuw-Noord-Beveland P. v. Dijke te Colijnsplaat. (Advertentie) Riskeer niets vraag films Een jongen van dertien Jaar, Ad je Monsieurs uit Breda, is gistermiddag met zijn zitvlak op een ijzeren pin gevallen. De pin veroorzaakte ernstige ver wondingen aan de endeldarm. Het kind werd in het St. Igna- tiusziekenhuis opgenomen. Adje Monsieurs was vanaf het dak van een schuurtje kersen aan het plukken, samen met een vriendje. Het schuurtje grenst aan een gras veld in de Ajnstelstraat. De jongen is van het dak gevallen en op de ijzeren pin terecht gekomen. De pin was een onderdeel van een tuinaf- rastering. Ondanks de snijdende pijn, die de jongen moet hebben gevoeld,, is hij met behulp van zijn vriendje weer op het dak geklommen. Hij wilde naar huis lopen, maar op het gras veldje zakte hij in elkaar. Daar werd hem eerste hulp verleend. Een zie kenauto bracht hem naar het zieken huis. (Advertentie) Tweemaal per jaar verkopen wij een groot aantal modelkamerkarpetten, w.o. Haarvelours, Wiltons, machinaal Smyrna's en Moquette karpetten. Karpetten die voor onze modelkamers gebruikt zijn, maar die, ook al zijn er wat voetstappen over gegaan, nog alle zo goed als nieuw zijn. Als U een karpet nodig hebt profiteer dan van dit buitenkansje en koop zo'n modelkamerkarpet vèr beneden de waarde! Vanzelfsprekend is deze aanbieding beperkt dus WIE HET EERST KOMT HET EERST MAALT BELLAMY PARK VLISSINGEN (Advertentie) De afdeling Zeeland van de ko-1 ninklijke vereniging „Het Nederland- sche Trekpaard" heeft donderdag pre miekeuringen gehouden voor merries van twee jaar en ouder. In de voor middag was er een keuring te IJzen- dijke en 's middags een te Oostburg. De voornaamste uitslagen zijn de volgende: IJzendijke 2-jarige merries, geb. '56, kl. en gr. maat: 1ste prijzen, Wilma, eig. stallen de Dobbelaere, IJzendijke: Prinses van de Nieuwenhof, eig. A. Temmerman, Hoofdplaat B 31. 2e prijzen. Jenny van Quarré, eig. E. de Boevere, Biervliet, Ameliapolder 20; Wilhelmina, eig. stallen de Dobbelaere, IJzendijke; Jen nie, eig. A. Antheunis, IJzendijke; Winnie, eig. stallen de Dobbelaere. IJzendijke. 3-jarige merries, kl. maat, geb. '55; le prijs, Florette van Costaud. eig. A. Verhage-Hoste, Schoondijke; 2e prijs, Bea van Vengeur, eig. A. Temmer man, Hoofdplaat; 3e prijs, Jeanne v.d. Comme, eig. C. Wijffels van Hijfte, IJzendijke en Astrid van Biena, eig. J. Kouijzer, Biervliet. 3-jarige merries, geb. '55 gr. maat: le prijs, Coquette van de Melo, eig. A. Temmerman, Hoofdplaat; 2e prijs, Verna, eig. stallen de Dobbelaere, IJzendijke; Marleen van Tivoli, eig. Jacq. Wijffels, IJzendijke: 3e prijs, Successe. eig. Abr. Pladdet, Biervliet. 4-jarige merries, geb. '54, kl. maat: le prijs, Hersa van Certain, eig. Gebr. A. en J. Haverbeke, Biervliet; 2e prijs, Dina, eig. Em. Thomaes. Hoofdplaat. 4-jarige merries, geb. '54, gr. maat: le prijs, Zaza d'Amice, eig. A. Tem merman, Hoofdplaat; 2e prijs, Una, eig. stallen de Dobbelaere, IJzendijke; Cora, eig. F. Haak, Biervliet. 5-10-jarige merries, geb. '53-'48, kl. maat: 1953, 2e prijs, Mia van de Com me, eig. C. Wijffels van Hijfte, IJzen dijke; 3e prijs, Fanny, eig. P. Tem merman, Hoofdplaat; Clara v.d. Oran jepolder, eig. S. van Hoeve, Biervliet. 1950, le prijzen, Quitta, eig. stallen de Dobbelaere, IJzendijke; Hermina van Tivoli, eig. Jacq. Wijffels, IJzendijke. 1949, Jeanne d'Ahea, eig. A. Temmer man, Hoofdplaat; 2e prijs. begint morgenochtend om 9 uur de voor verkoop van alle voorradige De perschef van de n.v. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlis singen verstrekte het volgende com muniqué: „In verband met geruchten als zou de K.M. „De Schelde" bemoeienis hebben met het opleggen van een aan-- tal vrachtschepen in de Zandkreek, deelt de directie der K.M. „De Schel de" het volgende mee; „Op verzoek van de rederij heeft „De Schelde" bemiddeling verleend bij het vinden van een ligplaats voor het liberty-schip „Despina". dat te Vlissingen werd gerepareerd. Voor dit schip, dat voorlopig opgelegd wordt, is een ligplaats gevonden te Middel burg. „Er is contact opgenomen met de Rijkswaterstaat en daarbij is naar vo ren gekomen, dat wellicht in de Zand kreek ligplaats gevonden kan worden voor een aantal opgelegde schepen. Deze mogelijkheid wordt thans door de Rijkswaterstaat nader bestudeerd. „Op het ogenblik is er bij de K.M. „De Schelde" geen enkel verzoek van haar relaties in behandeling om ad vies bij het zoeken naar ligplaats voor opgelegde schepen. Indien zulke ver zoeken zouden binnenkomen, dan treedt „De Schelde" alleen als bemid delaarster op en dan heeft zij verder geen enkele bemoeienis met het op leggen. „Er is geen sprake van, dat „De Schelde" behoefte zou hebben aan lig plaats in de Zandkreek voor haar re paratieschepen en evenmin is er een verzoek van de reder J. Carras om ligplaats te vinden voor een deel van zijn vloot". Dit communiqué,reagerend op een gisteren door ons gebracht bericht, laat de kern ervan onaangetast: Er wordt ernstig gedacht aan de Zand kreek als ligplaats voor opgelegde schepen. De rol, welde „De Schelde" hierbij speelt, is blijkens deze mede deling echter louter die van bemid delaarster. 5-10-jarige merries, geb. 1953-1948 gr. maat: 1953, 3e prijs, Nerva, eig. Em. Thomaes, Hoofdplaat. 1951, 1* prijs, Sylvia, eig. stallen de Dobbe laere, IJzendijke; Ito prijs, Rita van Schoondijke, eig. A. Verhage Hoste, Schoondijke; la prijs, Mia v.d. Nieu wenhof, eig. A. Temmerman, Hoofd plaat; 2e prijzen, Sadie, eig. stallen de Dobbelaere, IJzendijke; Jolanda, eig. A. Antheunis, IJzendijke. Oostburg 2-jarige merries, geb. 1956, kl. en gr. maat: le prijzen, Hermine van Sla. pershaven, eig. Iz. Verplanke, Water landkerkje; Anja van Terhofstede, eig. wed. A. de Meij, Retranchement; 2e prijzen, Mimie van de Ronduit, eig. S. van Vooren van Besien en Zn., Sluis; Clara, eig. C. de Kok, Groede; 3e prijzen, Charlotte van Excellente, eig. C. Almekinders, Retranchement; Tanja, eig. J. Jansen, Aardenburg. 3-jarige merries, geb. 1955, kl. maat: le prijs, Bravade d'Ahea, eig. Gebr. Aernoudts A. Xzns., Sluis; 2e prijs, Fannie, eig. wed. A. de Mey, Retran chement; 3e prijs, Nora van de Zand kreek, eig. J. Jansen, Aardenburg. 3-jarige merries, geb. '55, gr. maat: le prijs, Bea van Lindenhof, eig. M. Maes de Keijzer, St. Kruis; 2e prijs, Honda van St. Kruis, eig. Pr. de Bac- kere, St. Kruis; 3e prijs, Diana v.d. Kleine Boompolder, eig. G. van Halm St. Kruis. 4-jarige merries, geb. '54, kl. maat: le prijs, Ketty d'Ahea, eig. gebr. Aer noudts A. Xzns., Sluis; 2e prijs Clara van Moustic, eig. M. v.d. Bussche, Sluis; Ingrid v.d. Belt, eig. R. en A. de Milliano, Oostburg; 3e prijzen, An nie, eig. C. Almekinders en Zn., Re tranchement; Juliana v.d. Ronduit, eig. S. van Vooren en Zn., Sluis. Gro te maat, le prijs, Vera, eig. J. van Oberloop, Aardenburg; 2e prijs, Elly van Laaghei, eig. C. den Hamer, Schoondijke. 5-10-jarige merries, geb. 1953-1948, kl. maat: 1952, le prjjs, Udine van St Kruis, eig. Pr. de Backere, St. Kruis; 3e prijs: Gauloise van de Ronduit, eig R. Wijffels, St. Kruis. 1951, le prijs, Jennie van de Ronduit, eig. S van Vooren en Zn., Sluis; 2e prijzen, Nellie eig. C. den Hamer, Schoondijke; Astrid v.d. Belt, eig. R. en A. de Milliano, Oostburg. 1950, 2e prijs, Ria van Ter hofstede, eig. wed. A. de Mey, Retran chement. 1949, le prijs, Excellente, eig. C. Almekinders en Zn., Retran chement; 2e prijs, Frida van Slapers haven, eig. Iz. Verplanke, Waterland kerkje. 1948. 3e prijs, Bertha van de Kerkhoeve, eig. Joh. Risseeuw, Oost burg. Grote maat, 1953, 2e prijs, Frisa van Sluis, eig. A. Wemaer, Sluis. 1951, le prijs, Sonja van Dierkensteen, eig. gebr. de Milliano, Waterlandkerkje. 1948, le prjjs, Paula van Dierkensteen, eig. gebr. de Milliano, Waterland kerkje. GOES Grand: Die goldene Brüoke, 18 j. met enig voorbeh. VLISSINGEN Luxor: Dal des doods, 18 j. met enig voorbeh. Alhambra: De hel der verlorenen, 14 j, MIDDELBURG ElectroKönigswalzer, a.l. Schouwburg: De babysitters van de marine, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Sissi, keizerin en moeder, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Vaders en zonen, 14 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Sissi, kei zerin en moeder, a.l. GOES Grand: Die goldene Briioke, 18 j. met enig voorbeh. VLISSINGEN Luxor: Dal des doods, 18 j. met enig voorbeh. Alhambra: De hel der verlorenen, 14 j. MIDDELBURG ElectroKönigswalzer, a.l. Schouwburg: De babysitters van de marine, a.l. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: De glo rie van het moederschap, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Sissi, keizerin en moeder, a.l. HULST Oudheidkundige Kring de Vier Ambachten 2-5 uur: Voor publiek ge opend. Bioscoopgebouw 8.45 uur: Een vrouw in opspraak, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Vaders en zonen, 14 j. Concertgebouw 8 uur: Han delaren in meisjes, 18 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Sissi, kei zerin en moeder, a.l. KLOOSTERZANDE 3 uur: Kermis- schieting staande wip, AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Sissi, keizerin en moeder, a.l. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Weduwnaar met 5 dochters, a.l. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 7.3o uur: Lohengrin, 11

de Stem | 1958 | | pagina 2