Veren-nota nog niet in Statenzitting behandeld DAMES BLOUSE CAMPAGNE UITZOEKEN 3.- 5.- Geef mij maak Nescafé f? Nescafe PHILIPS PHILISHAVE Hein Cujé sprong gat in de lucht van vreugde tie nde Tarieven bij veerdiensten op de Westerschelde Gerrit Voorting in Ronde v. Made Vijf jaar geleden Ontwikkeling Dordt van Nog meer nodig Uitstel DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 3 JULI 1958 ehman ]and tanden K.V.P. was voor onmiddellijke openbaarmaking Schoolsportdag in Terneuzen druk bezocht K. v. K. stelde overzicht samen Veere had twee jubilarissen DIVERSE MODELLEN, STOFFEN EN KLEUREN j Dit koopje is natuurlijk weer bij VHOW 1 A [>i;ii;sn\,\\ BREDA - BERGEN OP ZOOM Ook Theo Lazeroms op transferlij st Overstromingen in Engeland V ooraanstaande Cubaan vermoord EXAMENS Compleet in etui f Ie Stem J-JET vermoeden is bewaarheid: de zes ministers van Klein Europa hebben hun beslissing over de keu ze van een Euro-hoofdstad uitge steld. Er worden natuurlijk allerlei min of meer plausibele redenen voor aangehaald, maar de werke lijke reden verzwijgt men: het ge brek aan moed om een beslissing te nemen, welke nu eenmaal slechts voor één partner gunstig kan uit vallen. Vandaar dat alsmaar uit stellen en het handhaven van de onpraktische en oneconomische toe stand, dat de Europese instellingen gespreid blijven. Vergoeding van brilleglazen door ziekenfonds en totaal 39 leden rad blijk- lleen zijn onderlig- e bus ge nder van ijn, werd eldig be- :e zaak g even op ren, die in handeling de Staten voor het jn, dus is t bij stem- tslag eens igt een lid de beslis- _d, bedoeld ,e Wet. De erde enige norgen. In heer Ste- Schlinge- immes (A. e volstrek- nogmaals Jtemerding lommes 5. tussen de dingemann estemmen) Schlinge- blanco 4. ;n was dus Schlinge- :ze gekozen ior de grote ie bloemen, ur bijna had 1 was spre- ;ven van de md; van de de boeren- bij de Cen- jaar memo. itandhouding ;n bijzonder 3urgemeester >om van het isenhank te Verkum. gebleven it de geluk- n wees er op vezande lang t 1943 kwa boven de ton kwam er een teel zit men at spaarbank eer er f 100 zou men in- eest zijn. Al )ank dus niet spreker haar ie agrarische e niet onder- de bank een en had voor dat de twee t zal worden, ssen compll- namens b. en ihetste de be- banken voor chap als Ove- hebben het ier bevolking voor de jubi- perspectieven en bloei, coöperatieve e Bevelanden lenbergh uit vriendelijke raaf uit Goes, iet Lanbouw. sleden en gas- lig bijeen, nenzijn is nog burgemeester oerenleenbank sr A. Rijk na- coöperatieve ten plaatseljj- rde op Schip- m S. S. C. C. n de Cook-ei- eld werd hij later Provinci- ■procurator en en. li, gelden voor volgende hoog- weert om 5.08 euzen om 4.26 isingen om 3.56 ie) fix EL ag De Provinciale Staten van Zeeland hebben woensdagmorgen na enige vrij vinnige discussie een voorstel van het college van Gedeputeerde Staten om hun nota over de onderhandelingen met de minister van verkeer en waterstaat aangaande de tarieven voor de veerdiensten op de Westerschelde naar de afdelingen te ver wijzen met 28 tegen 11 stemmen aangenomen. De tegenstemmers waren de acht aanwezige leden van de K.V.P.-fractie de heer J. M. A. C. van Dongen is met vakantie naar Spitsbergen en de heren mr. J. F. G. Schlingeman, ir. C. A. L. Horstmann en P. Heering van de V.V.D., die het stuk allen direct in het open baar behandeld wilden hebben. De katholieke fractie-voorzitter, de heer P. V. M. Vercauteren voerde als motief aan de besprekingen in de Eerste Kamer, de interpellatie van de heer Verkerk in de Tweede Kamer, en tenslotte, dat indien het stuk eerst in de afdelingen komt, het pas zeer kort voor de invoering van de nieuwe tarieven in de openbaar heid gebracht kan worden. De heer E. G. Vader wilde nog het een en ander zeggen ter ondersteuning van zijn voorzitter, maar de Statenvoor- zitter, de heer C. Philipse, waarne mend Commissaris der Koningin be sliste, dat de vergadering zich eerst moest uitspreken of zij al dan geen openbare behandeling op dat moment wenste. Namens zijn fractie verklaarde toen de socialistische heer L. P. van Oorschot voor verwijzing naar de af delingen te zijn, hetgeen echter niet mocht worden geinterpreteerd als een akkoord gaan met de door het college bereikte resultaten. Onmid dellijke openbare bespreking achtte hij echter min of meer vruchteloos. Grote waardering had de heer van Oorschot voor de gedegenheid van de nota, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Interpellatie afwachten Ook de christelijk-historische afge vaardigden wilden, aldus de heer A. H. S. Stemerding, de interpella tie Verkerk afwachten eer tot open bare behandeling over te gaan. De heer J. Hommes sloot zich namens de A. R. hierbij aan. De S. G. H. wilde de behandeling van de nota los zien van de interpellatie Verkerk, maar vond de nota zó belangrijk dat deze eerst in de afdelingen moet ko- mDe V. V- D. voelde enerzijds veel voor de afdelingen, maar zag de no ta toch liever behandeld eer de nieu we tarieven werden ingevoerd, zei de heer Schlingemann. In tweede instantie zei de heer Vercauteren het beter te vinden de bezwaren nu in de openbaarheid te brengen, zodat de heer Verkerk er bij zijn interpellatie eventueel nog rekening mee kan houden. De voorzitter wilde tot stemming overgaan, maar dhr. Schlingemann wierp een nieuw balletje op: hij had uit zeer recente persberichten vernomen, dat de boot misschien toch niet op 1 augustus in dienst gesteld zou kunnen worden, maar dit, zo vond voorzitter Philipse, had niets met de nota te maken. Er werd nog even vastgespeld, dat er helemaal niets beslist hoeft te wor den, omdat G. S. reeds beslist héb ben en de heer Vercauteren droeg in derde instantie nog een paar argu menten voor behandeling aan, maar tenslotte kwam het dan toch tot stemming met het bovenvermelde resultaat. Zowel de heer Stemerding als de heer van Oorschot vroegen om in de afdelingen door een ambtenaar rap port te doen maken van de behan deling der veertarieven-zaak. G. S. zegden dit gaarne toe. Eveneens zullen zij in overweging nemen om in het vervolg bij alle besprekingen een ambtenaar rapport te doen ma ken. De heer van Oorschot had daarom gevraagd, omdat zulks ook in vele andere provincies geschiedt en zeer nuttig is. De openbare vergadering werd ten slotte verdaagd tot woensdag 30 juli aanstaande, 's morgens om tien uur. Op het sportveld van het Westelijk Bolwerk te Terneuzen werd de jaar lijkse schoolsportdag gehouden, uit gaande van de 2e hoofdinspectie van het Lager Onderwijs en in tegenwoor digheid van de heer J. Klompe uit Goes, consulent voor lichamelijke op voeding. De sportcommissie bestond uit de heren C. J. Udo en A. J. Jansen die evenals voorgaande jaren voor een uitstekende organisatie zorgden, waarvoor zij na afloop de welgemeen de dank van de heer Klompé mochten in ontvangst nemen. Voor de diploma's werd door 490 kinderen van de Openbare school A, de hervormde school de R.-K. Jon gensschool, de R.-K! meisjesschool en de Zuidlandschool te Terneuzen, de R.-K. school te Philippine, de Openbare school te Hoek en de Chris telijke school te De Knol aan de wed strijden deelgenomen. Aan 13 kinderen kon geen diploma worden uitgereikt, het A-diploma werd verstrekt aan 61 kinderen, voor het B-diploma kwamen 148 kinderen in aanmerking, 174 voor het C-diplo- ma en 12 voor het E-diploma. De_ uitslagen: Estafette (10x60 m.) Meisjes 11-12 j.: l. Openbare L. Sch. Al Terneuzen 1 m. 38.2 s, 2 R.-K. Meisjesschool Terneuzen 1 m. 44 7 s Meisjes 13-15 jaar; 1. R.K. School - te Philippine 1 m. 38,5 s., 2. R-K Meisjesschool, Terneuzen 1 m. 42 s., Jongens 11-12 j. 1. Openbare Lagere School Al Terneuzen 1 m. 38 7 s 2 Hervormde School II id. lm 42 6 s' Jongens 13-15 jaar: 1. R.-K, Jongens school Terneuzen 1 m. 40 s 2 R-K school Philippine 1 m. 40,8 s. Slagbal:' meisjes: 1. R.-K. meisjesschool Ter neuzen. 2, R.-K. school Philippine- jongens: 1. R.-K. school Philippine' 2. Hervormde school Terneuzen. (Advertentie) In verband met de belangstelling, die in brede kring met betrekking tot de tarieven bij ae provinciale veerdiensten over de Westerschelde bestaat, heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden een vergelijkende staat van deze veerdiensten opgemaakt, te weten van 1937 tot en met het nieuwe tarief, ingaande 1 augustus 1958. Aangezien de diverse categorieën vrachtauto's in elk van de tarieven ver schillend zijn omschreven, is het niet mogelijk gebleken deze in het schema zonder meer naast elkaar te vergelijken. Daarom zijn deze vergelijkingen zoveel mogelijk benaderd volgens de in de praktijk aangelegde normen. Eerst wordt een overzicht gegeven van de tarieven van 1937 tot novem ber 1945; dan die van 1945 tot heden en vervolgens de nieuwe tarieven, welke de minister op 1 augustus a.s. wil laten ingaan. Van 1937 tot november 1945 was het tarief op de drie lijnen voor perso nen 50 cent voor de eerste en 40 cent voor de tweede klas (enkele reis), van 1945 tot heden wordt alleen in de eerste klas van passagiers een tarief geheven dat varieert van 20 tot 30 cent ®n met ingang van 1 augustus komt er een uniform tarief van 40 cent voor de passagiers en vervalt dus de onderscheiding tweede klas. Kinderen tot 4 jaar zijn vrij en van 4 tot 10 jaar geldt voor hen half ta rief. Scholieren en werknemers zullen per 1 augustus a.s. f 3 per maand moe ten betalen en dat komt neer op 6 cent per dag. Met fiets er bij betalen zij f 4,50 per maand. Vóór 1945 waren deze cijfers f 10 voor een kwartaal- kaart, plus f 4 per maand voor een fiets. Het gemotoriseerd verkeer komt er minder goed van af. Van motorfietsen zal f 0,90 worden geheven tegen f 0,40 vóór 1945. Tienrittenboekjes evenwel kosten slechts f 6,50. Voor zijspannen wordt echter, in tegenstelling met vroeger, niets extra's gevraagd. Personenauto's, waarvoor weleer f 1,_ werd gevraagd en de laatste tijd resp. f 0,40, f 0,60 en f 1,20, komen nu op f 1,90; schaft men echter 20- vaartenboekjes aan, dan wordt het f 1 per keer. De burgemeester van Veere, jhr. I. den Beer Poortugaal en de gem. se cretaris, de heer L. v. d. Hiele zijn hartelijk gehuldigd: de burgemeester omdat hij zijn functie 12 1/2 jaar be kleed heeft en de secretaris wegens zijn zilveren ambtsjubilee. In de kring van het gemeenteper- soneel werden de jubilarissen toege sproken door de wethouders. Beide jubilarissen ontvingen boekenbonnen en de dames mochten bloemen in ontvangst nemen. Scholieren van o.l. en chr. school brachten een zanghulde en kregen een vrije middag. Des avonds hebben „Veere's Ge noegen" en de Veerse Dijkruiters de burgemeester hartelijk gehuldigd. -student, a.l. tro: Ballast der ibra: Straat der met voorbehoud. Vlaamse Opera, De tarieven voor vrachtauto's zijn in dezelfde verhoudingen hoger, even als voor autobussen. Voorts blijkt uit de staat, dat van 1937 tot 1945 tarief geheven werd voor het vervoer van goederen ió auto's en wel tot 500 kg f 0,40 per 100 kg; daarboven tot 1000 kg f 0,20 per 100 kg meer en boven de 1000 kg f 0,10 per 100 kg meer. (Advertentie) Nescafé is niet te evenaren: in de kop geeft Nescafé de lekkerste koffie! Dat bewijzen geur, kleur en bovenalsmaak Normaal Coffeïnevrij Espresso 's Werelds meest favoriete Instant Coffee! De Ronde van Made voor profs, onafhankelijken en nieuwelingen is vastgesteld op zondag 3 augustus a.s. Er zijn reeds vele profs gecontrac teerd. Onder anderen Gerrit Voorting die op het ogenblik in de Tour de France de gele trui draagt. Voorts starten Jo de Roo, winnaar van de laatste etappe van de Ronde van Nederland, Joop van de Putten uit de ploeg van Schulte in de Ron de van Nederland; Frans Mahn, we reldkampioen op de weg 1956, G. Post, Tarzan van Breenen, Bram van Sluis, Piet Maas, Pindorp, Schalk Verhoef, Jan Hijzelendoorn, Arend van 't Hof, Nijdam, Huissoon en Gijs Pauw. De profs kunnen prijzen winnen tot een bedrag van 2500.Tussen de koersen zal er een huldiging plaats vinden van de renners, die momen teel aan de Ronde van Frankrijk deelnemen. Hieraan gaat een show vooraf, waaraan o.m. deelnemen het volledige, 79 man tellende Excelsior uit Oosterhout en de drumband van |de Madese gymnastiekvereniging. Theo Lazeroms, de 18-jarige RBC- er is op eigen verzoek op de trans- ferlijst geplaatst. Sparta zou interes se hebben voor deze speler, die en kele malen in ©en vertegenwoordi gend jeug'lelftal werd opgesteld. De 26-jarige Deen Leo Mortensen zal het komende seizoen gaan spelen voor de tweede-divisieclub Tubantia. Hij heeft in zijn vaderland en in Noor wegen bij vooraanstaande verenigin gen en in vertegenwoordigende ploe gen een reputatie als linksbinnen op gebouwd. (Advertentie) In Zuid-Engeland zijn aanzienlijke gebieden overstroomd. Men spreekt van enige duizenden huizen, waar het water is binnengedrongen. De Shaef is op verschillende plaat sen door haar dijken gebroken en het gebied om Sheffield heeft zwaar te lijden. De treinen tussen Londen en Cam bridge hadden grote vertraging omdat bij Sawbridgeworth het water tot de assen der wagons komt. In de Midlands noemt men de over stroming de ergste van de laatste vijf tig jaar. GEGOL^og sCHEERSCeuvEt* vergroten het sch eeroppervlak met 40% Maak kennis met modern gemak, maak kennis met de Philips "Philishavc 120'.' Gegolfde scheersleuven (nieuw!) vergroten het scheeroppervlak met 40"/o. Resultaat.: beter scheren, sneller scheren, gemakkelijker scheren? In de volledige serie Philips droogscheerap- paraten vindt u ook de bekende "Philishave" van f 39.75 (in Nederland al meer dan een miljoen verkocht!) en het apparaat van f41.75, de "Philishave" voor batterij en accu. De broer van de regeringskandidaat voor het Cubaanse presidentschap, Nicolas Rivero Aguero, is door onbe kenden vermoord. Nicolas bevond zich met zijn broer Andres, die tot zeven maanden terug premier van Cuba was en daarna door Batista werd aangewezen om hem op te volgen, voor de woning van Rivero, toen hij dode lijk werd getroffen. Twee van de over vallers werden door politiemannen ge dood. toen zij trachtten te ontsnappen. De Cubaanse rebellen voelen er niets voor, de ontvoerde Amerikanen zon der meer vrij te laten. Drie Canadezen zullen wellicht op vrije voeten wor den gesteld. 50 M.U.L.O. Voor het M.U.L.O.-examen te Goes slaagden dinsdag en woensdag voor het diploma B. de dames: L. Kouijzer Zierikzee; S. Verburg, Noordgouwe; A. de Vos, Wissenkerke; S. Kwaak. Oosterland; H. v. d. Vegt, Yerseke en L. Meertens, Terneuzen; en de heren A. Dek en A. van Kruiningen te Waarde; M. Schrier, Waarde; M, Quakkelaar, Hansweert; F. Schouwe- naar, Kruiningen; F. Dekker, 's-Hee renhoek; J. Kloosterman, Oudelande J. Nieuwenhuijze, Heinkenszand; D. Schipper en J. Sturm, te Goes; M, Jonker, Haamstede; C. Boot, Duiven- dijke; A. de Zwarte, Kortgene; J. Verlare, Yerseke; A. Barentsen, Vlis- singen; J. Rentier, Oostburg; W. Francke, Axel; A. de Ridder en L. Klaassen, Terneuzen en A. van Arenthals en J. Slotema te Zaamslag. Voor het A-diploma slaagden de dames: C. Bosselaar, Ellewoutsdijk J. van Damme, Wolfaartsdijk; M. Brugman, Schoondijke; E. Claessens, Oostburg; N. van Gils en J. de Loff, Kortgene, J. Almekinders, Borssele M. Kole, A. de Koeijer en G. Mol te Yerseke; L. Haak, Zaamslag, N. Si- looij. Kruiningen en A. Zuidweg, Ka- pelle. De heren A. Paardekoper, Borssele, J. Suurmond, A. Huisson en P. Stroo, Vlissingen; C. Blankenburg, Lewedorp, W. Dekker, 's H. Arends- kerke; P. van Keulen, Domburg; J. Folcherts, Souburg; J. de Trooije, N, en St. Joosland; H. Filius, Kats; G. de Bat, Goes, B. Blacke, Sluis; L, Ribbens, Terneuzen; G. Swiers, Vlis singen; A. Kerkhove en M. Domini- cus te Wemeldinge. Aan de midlelbare hotelvakschool te BARKEEPER EN KELNER. Brussel slaagde voor het examen barkeeper en kelner, de heer Ant. de Bruyn te Hulst. GEM. UNIVERSITEIT AMSTERDAM Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam slaagde de heer W. Griep uit Heinkenszand voor het kandidaatsexamen geneeskunde tweede gedeelte. (Eigen nieuwsdienst) MIDDELBURG. Hein Cujé, de 25-jarige atleet van het Middelburgse „Een dracht maakt macht", is dus sinds zaterdag Nederlands snel ste man op de vijfduizend meter hardlopen. Pers en radio hebben het luid en overduidelijk ver kondigd, dat hij op de nieuwe Middelburgse sintelbaan een tijd maakte van 14 minuten en 13,8 seconden, twee-tiende seconde minder dan Wim Slijkhuis, die het record nu al een dozijn ja ren zonder onderbreking op zijn naam had staan. „Ik kon wel een gat in de lucht springen", zei Hein, toen we hem vroegen, wat zijn reactie was, toen het tot hem doordrong, dat hij het haast legendarische record van Slijk huis had verbeterd. Deze Zeeuwse loper doet eigenlijk nog niet zo lang aan atletiek en be gon er bovendien uit sport-stand- punt gezien vrij laat mee. Vroeger waren zwemmen, korfbal, tafeltennis en wandelen zijn favorie te sportbeoefeningen, maar vijf jaar geleden hij was toen dus "reeds" twintig waagde hij zich voor de eerste maal op de sintelbaan. Erg opvallend waren zijn prestaties niet in het begin. Er was niemand, die uitriep „Dit is hem!" en er was nie mand, die in de nieuweling iets bij zonder zag. Roken taboe Maar Cujé wilde wat bereiken en had daar iets voor over. Hij was een vrij straffe roker, maarenke le maanden nadat hij met het hard lopen begon, zag hij duidelijk in, dat dit funest zou worden voor zijn lo perscarrière. Dus gaf hij het roken op en begon hij aan een intensieve training, die gemiddeld twee en een half uur per dag vergt. Spoedig wer den zijn prestaties beter en 't duur de niet lang, of hij begon mee te tellen bij hen, die aan de top ston den. Sindsdien liep hij in enkele hon derden nationale en tientallen inter nationale wedstrijden over verschil lende afstanden De record-aanslag van zaterdag is niet de eerste, die Cujé tot een goed eind bracht. Reeds drie maal eerder verbeterde hij een nationale tijd en wel in Brussel vorig jaar twee maal op de drieduizend meter steeplechase en dit jaar te Tourcoing in Frankrijk eenmaal op de tweeduizend meter. Alle drie de keren had Cujé even wel pech. In Brussel bleek de baan niet aan de internationale dus ook de Nederlandse eisen te voldoen en in Tourcoing was er iets mis met de tijdopname... Alles in orde Zaterdag echter was alles in orde en méér dan dat eigenlijk, want bij het nameten van de baan, bleek, dat deze enkele meters langer was dan voorgeschreven, zodat nu niets de er kenning van het record in de weg staat- Aanstaande zondag komt Hein in Rotterdam uit op de tien kilometer in de wedstrijden mét de Nederland se kampioenschappen. Zijn rivalen zijn daar Wim Roovers van "Thor", Roosendaal en Frans Kunen van "Sprint", Breda, beiden geheide lopers op die afstand. Toch gelooft Cujé een goede kans te ma ken, wanneer het tenminste niet ai te warm is en wanneer er niet te veel wind staat, want hij acht zowel Roovers als Kunen beter tegen de warmte en de wind bestand dan zichzelf. Misschien.... Na de wedstrijden van aanstaande zondag zal worden uitgemaakt of Cu jé in augustus naar Stockholm zal gaan, waar de Europese kampioen schappen voor de komende vier ja ren worden verlopen. Indien hij er heen gaat, zal hij vermoedelijk op de tien of op de vijf kilometer uit komen. Er kan echter inmiddels nog een andere kink in de Zweedse ka bel komen, want de hardloper heeft een oproep ontvangen om op 6 augus tus in Eede (Gelderland) te verschij nen, teneinde een aanvang te nemen met zijn vorming als militair... Hen heeft nu uitstel gevraagd, onder meer in verband met de even tuele vertegenwoordiging van Ne derland in Zweden. Misschien houdt het ministerie van Oorlog rekening met het belang van Neerlands goe de naam als atletiek bedrijvende na- TN september a.s. hoopt men in Dordrecht een nieuwe industrie haven in gebruik te nemen, welke tweemaal zo groot als de huidige zeehaven ter plaatse is. Daarmee toont deze naaste Hollandse haven- buur van Brabant mede gegrepen te zijn door de ontwikkeling, welke zich de laatste jaren zo sterk in de havengebieden aftekent. Dordrecht heeft ook nog andere plannen in de maak en denkt er over het Mallegat te doen afdam men om daardoor de beschikking te verkrijgen over nog 80 hectare grond voor industrieterrein. De nieuwe industriehaven omvat drie bassins, waarvan er een als olie haven zal dienst doen. Men hoopt in de toekomst chemische bedrijven te kunnen aantrekken om daardoor het eenzijdig bedrijvigheidspatroon der stad wat te kunnen doorbreken. Men mag zich verheugen over deze uitgroei van Dordt, dat als het ware een brug vormt van de Randstad naar Brabant en door zijn voorbeeld de ontwikkeling van west-Brabant zal stimuleren. De expansie van Dordt is vooralsnog ook iets anders dan een ontwikke ling van het Haringvlietbekken. Het is de uitgroei van een bestaan de nijverheidskern. zoals men dat in Noordbrabant ook wil nastreven. Van Dordt kan daarom een goede prikkel uitgaan op de planologie voor west-Brabant en het Wester- scheldebekken en speciaal op Ber gen op Zoom, dat geroepen kan zijn in een naaste toekomst de voor spoed en het karakter van Dordt in west-Brabant te weerspiegelen. DEEDS is hier aandacht besteed aan het feit, dat het Neder landse volk op de verschillende soorten spaarbanken meer dan 7 miljard heeft ingelegd. Maar het is nog niet genoeg... er moet nog meer gespaard worden: vooral om de huizen-, scholen- en kerkenbouw te financieren. Gezien het enorme spaartegoed bij de boerenleenban ken, kan men er van op aan, dat ook de katholieken ernstig mee doen met dit sparen. Dat is niet te verwonderen, want vele katho lieken leven eenvoudig en zij hou den van eigen bezit. En zij sparen niet alleen voor zichzelve bij de spaarbanken. Zij sparen ook door hun vele giften aan missie en kerkenbouw. Maar zij moeten nog meer sparen voor hun katholieke universiteit te Nij megen en de Economische Hoge school te Tilburg. En voor deze twee sparen zij nog te weinig. Het is nu maar een bedrag van een klein half miljoen per jaar en het zou een miljoen moeten worden. Dat wordt gemakkelijk genoeg ge haald, als iedere katholiek boven de 18 jaar op de Hogeschooldag een kwartje offert. Dat gebeurt niet, jammer genoeg niet. Er zijn nog vele parochies, waar geen univer siteitscomité werkt, en er zijn nog meer parochies, waar niet voldoen de wordt opgehaald. Merkwaardig is het, dat aan alle aansporingen vanwege het „Hogeschool-fondsbe stuur" niet voldoende gehoor ge geven wordt. Men geeft het ja. maar niet met volle overtuiging en te sloom en te onverschillig en te weinig. Zou iedere katholiek en thousiast zijn voor het grote belang van Nijmeegse Universiteit en Til- burgse Hogeschool, dan zou er per jaar misschien een half miljoen min der naar de spaarbanken gebracht worden en een half miljoen méér naar het Hogeschoolfonds. Maar dan moet daarvoor een meer intense en meer uitgebreide propa ganda gemaakt worden. De mensen willen allemaal het goede, maar ze moeten er beter van op de hoogte gebracht worden, waar dit goede ergens zit. B.o.Z. Ir. J. HEIN CUJé ...Wat energie vermag.... tie en gunt het Cujé een paar da gen respijt Mocht dan zaterdag het doen sneu velen van het record op de vijfdui zend meter een hoogtepunt in het le ven van de jonge atleet zijn, donder dag 24 juli aanstaande volgt een dag van zeker niet minder importantie. Dan doet Cujé een van de belang rijkste hoewel niet zo snelle stappen in zijn leven: op die dag treedt hij in Goes in het huwelijk met mejuffrouw Ria van Bemden. Dit kleingeestig gedoe staat wel ver af van een waarlijk Europees besef. De vergoedingen, waarop de ver plicht verzekerden der algemene zie kenfondsen bij aanschaffing van bril leglazen recht hebben, zijn gewij zigd. Krachtens de nieuwe regeling be draagt de vergoeding, die tot nu toe circa 75 pet van de (in 1952 gelden- de)_ verkoopsprijs bedroeg, van 30 juni 1958 af 100 pet van de door de opticiën aan de verzekerde in reke ning gebrachte kosten, echter tot be paalde maxima. In verband met de kortingen, die de opticiens in het algemeen reeds aan de verzekerden toestaan, kan worden aangenomen dat dezen be houdens in zeer bijzondere gevallen bij aanschaffing van brilleglazen zelf geen kosten zullen hebben.

de Stem | 1958 | | pagina 3