'ASPRO' Lidmaatschap S.E.R. en Kamer STEM-FEUILLETON Zwart o FILTRA Son filtre est si pur Interpol bespreekt bruikbaarheid van televisie bij opsporingswerk r Esso' 2)ocumetileilópef ^Jloflancl DAGBLAD DE STEM p \^it 2e Wekelijkse ETAPPE-prijsvraag van het Dagblad De Stem 2e Wekelijkse ETAPPE-prijsvraag DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 2 JULI 1958 Op september-congres in Londen Gebaseerd op proefneming Tilburgse gemeente-politie Hoofdpijn» verkoudheid, zenuwpijn* bij Het gevaar van hoge hakken Ontploffing te Deelen V acatures onderwijs dalende „Laat niet als dank...." Esso gas flessen bevatten gegarandeerd 13 kg veilig butaangas. Heus... rr"1 Esso bent U beter uit. ia*. Hongaarse hulde voor Zweedse chirurg Verdere Soekarnisatie blij TV-RADIO-TV-RADIO-TV- door Emily Grant (Advertentie} De bruikbaarheid van het medium televisie als hulpmiddel bij het opspo ringswerk van de politie zal op het in september te Londen te houden con gres van „Interpol" een belangrijk onderdeel van de besprekingen uitma ken. Het secretariaat te Parijs van „Interpol" heeft zich onlangs tot de organisatiestaf van de zevende Brabant-politierit te Tilburg gewend, met het verzoek een volledig rapport te ontvangen omtrent de resultaten van het experiment van 18 juni 1957- Het rapport werd in het Frans, Duits en Engels vertaald. Bovendien zal voor de verzamelde politie-aotoriteiten tevens de film met Engelse versie worden vertoond van deze zevende Brabant- politierit. Toen de Tilburgse organisatrice (de gemeente-politie) besloot tijdens de politierit het sportieve- en strijd- element te binden aan een experi mentele opzet, waarbij een uitgebrei de proef zou worden genomen met alle moderne communicatiemiddelen, werd voor de eerste maal in de ge schiedenis van de politie bij het op sporingswerk, ook de televisie inge schakeld. Dinsdagmiddag was men op uit nodiging van mr. C.J.C. Becht, bur gemeester van Tilburg, in het pa- leis-raadhuis te Tilburg bijeengeko men, om kennis te nemen van de exacte resultaten van dit experi ment en om de 16 mm kleurenfilm (Advertentie) 2 •ASPRO* ...en U bént weer fit! „Beeldbericht pbr", ten doop te houden. Het hoofd van het bureau „Inter- pol"-Nederland, de heer W.M. Re- horst, heeft daarbij gesproken over het belang van de beeldoverbrenging bij het opsporingswerk. Tot op heden is de televisie nog niet algemeen aanvaard als ele ment in het opsporingsonderzoek. Wel werd in 1952 via de Nederland se televisie een foto verspreid van een vermist meisje, welke maatregel door de „kijkdunheid" geen effect sorteerde. Wel heeft in 1953 de heer Wensky, chef van de Keulse recher che. een lans gebroken voor beeld en signalement-verspreiding via de televisie, doch tot aan de 18e juni 1957, toen de Brabant-politierit werd gehouden, werd nimmer meer een beroep gedaan op dit medium. In deze rit werden alle 300 deelne mers per telexbericht opgeroepen hun medewerking te verlenen aan de opsporing van de „kidnappers", die tijdens een onbewaakt ogenblik het „nichtje" van zangeres Corry Brok ken, uit haar auto in Eindhoven, had den meegenomen. Per televisie en dankzij de medewerking van de NTS en de n.v. Philips, die de beelden via haar experimentele zender relayeer- de, werden de opsoringsambtenaren de nodige gegevens in beeld en woord verstrekt. De zeer bevredigende resultaten en de uitkomsten, van de na afloop ge houden enquete zijn in het rapport vervat, dat „Interpol" in Londen zal Het Verbond van Ned. Werkgevers deelt de bezwaren van de regering en van de minderheid van de So ciaal-Economische Raad tegen ver enigbaarheid van het lidmaatschap van de Kamer met dat van de S.E.R. niet. Dit blijkt uit een artikel, opge nomen in het zojuist verschenen num mer van het orgaan van het verbond „De Ned. Industrie". Het verbond is van mening, dat indien men zich op het standpunt van onverenigbaarheid stelt de bewegingsvrijheid van de vrije orga nisaties van ondernemers en werk nemers bij hun benoemingsbeleid wordt beperkt. Een dergelijk standpunt aldus besluit het artikel betekent name lijk, dat personen, die door die or ganisaties uitzonderlijk geschikt wor den geacht om aan de werkzaam heden van de S.E.R. deel te nemen en het vertrouwen bezitten van grote groepen uit het bedrijfsleven, van dit sociale en economische werk worden uitgesloten op grond van het feit, dat zij van politieke groeperingen ook het vetrouwen genieten en uit dien hoofde zitting hebben in de Staten- Generaal. Het gaat er in de S.E.R. echter vooral om of de vrije organi saties aan de door hen te benoemen leden van de raad vertrouwen schen ken. Indien het de bedoeling van de regering geweest zou zijn de raad te behoeden voor eventuele sterke poli tieke invloeden, dan dient men goed te beseffen, dat deze niet worden tegengehouden door louter en alleen over de combinatie lid S.E.R.-lid parlement het veto uit te spreken, aldus het verbond. In de beschouwing wordt voorts gerefereerd aan enkele argumenten uit het betoog van het Kamerlid Romme. bespreken. Twee dagen na dit experi ment ging de Duitse politie over tot daadwerkelijk gebruik van de televi sie bij haar opsporingswerk. Dit jaar heeft de Nederlandse politie door middel van de Nederlandse televisie al enkele malen in incidentele ge vallen van dit nieuwe medium ge bruik gemaakt. Dit dankzij geïi ipro- viseerde regelingen met de NTS. Wellicht zal straks in Londen wor den uitgewerkt, hoe men tot een be richtgeving in deze stijl maar dan volgens een vast plan nationaal en internationaal kan geraken. Van de kleurenfilm, met een duur van 35 minuten, werd een Nederland se en Engelse versie gemaakt o.m. met medewerking van Corry Brok ken. Deze film is te beschouwen als een populaire weergave van het za kelijke rapport. Op grond van bewe zen deugdelijkheid treft men in de film o.m. aan de gedachten welke tot dit experiment hebben geleid, de bereikte resultaten, terwijl men zich daarnaast in deze film ook uit spreekt voor een bepaalde techni sche verwezenlijking van de toekom stige organisatie-vorm. Schoenen met hoge hakken ver oorzaken op de duur een hoge rug, een gebogen houding en rimpels in het gezicht. Dit heeft dr. E. S. Priester verklaard op een weten schappelijk congres, dat op het ogenblik in Lourenco Marques (Mozambique) wordt gehouden. Voorts is dr. Priester van me ning, dat schoenen zonder veters eksterogen kunnen veroorzaken. Bij een ontploffing in een kerosine- tank op de vliegbasis Deelen is een arbeider om het leven gekomen en een andere zwaar gewond. De twee mannen waren bezig de onder de grond zittende tank schoon te maken en gebruikten daarbij een elektrische looplamp, die aangesloten was op een aggregaat, dat zowel voor de verlichting als voor de luchtvoorzie- ning in de tank diende. De ontplof fing, die schijnt te zijn ontstaan door dat de lamp kortsluiting maakte, veroorzaakte een steekvlam, die door het deksel van de tank in het daar boven gegraven mangat naar buiten kwam. De arbeider die juist op dat ogenblik via het mangat naar boven wilde gaan, werd zwaar gewond en moest in het gemeenteziekenhuis te Arnhem worden opgenomen. Zijn collega, die nog in de tank was, kwam om het leven. Hij was afkom stig uit Huissen. (Advertentie) ei? door de minister van Kunsten en Wetenschap- wh i. eede Kamer .overge- wfrlrt Jt0t 16 mei 1958 bijge- kLm ór, ni t vacatures, afwezig heid en Plaatsvervanging bii het la- pkmtsen^het bedroeK het aantal plaatsen in het verplicht nersoneel ^afpVZn,?een onderwijskracht in IffiH rffi iann a1W??g was in totaal 3X 4214 Hiervan w h J „et S i o„ het v.g.l.o. en het b.l.o. en 310 bij het u 1 o Dp plaatsen werden tijdelijk vervuld door gehuwde vrouwen 2359) deff nitief gepensioneerden (alf én an dere tijdelijk aangestelden (137») jcr bleven 219 plaatsen onvervuld In een tabel over het verloop van de aantallen vacatures bij het laser onderwijs van 1951 tot 1958 (voor zover bijgewerkt) wordt gesteld dat dit jaar tot 16 mei het aantal vaca tures in totaal 6940 heelt bedragen Hiervan werden 6360 vervuld en 580 niet. Dit betekent een daling ten aan zien van de voorgaande periode tot 16 januari, toen deze cijfers respec tievelijk 7050, 6333 en 7i7 waren. De verontreiniging van de natuur' door het recreatie-zoekende publiek blijft, ondanks intensieve acties van verschillende instanties en organisa ties, een urgent probleem. Als een nieuw beroep op het pu bliek sluit de A.N.W.B. thans bij ie dere door zijn leden aangevraagde reisroute een plastic zakje in, waar op de bekende ,,prikstok"-plaat is afgebeeld met de slogan: „Dat hoort in een vuilnisbak", hoort in een vuilnisvat", de vakantiegangers opgewekt hun lunchpapieren, sigarettendoosjes, le ge blikjes e.d. niet als souvenir achter te laten, doch deze in het Plastic zakje te bewaren tót ze in een papiermand kunnen worden gedepo neerd. Reeds enige jaren geleden heeft de A.N.W.B. zijn klassiek geworden ac ne tegen de „schillen-en-dozen" op moderne leest geschoeid. De nieuwe affiches, met de slogans „Een slor- if. gezicht, waar het ook ligt" en uftat.hoort in een vuilnisvat", doen op originele wijze een beroep op de zin voor netheid die in het buitenland de Nederlander in het al gemeen wordt toegeschreven. 29) voorpagina verdwenen. Een streng ,,Niks vragen., hij zee tegen me, vertrouwelijk briefje van de oude dat het zo was toen we samen een heer Kraan Hendriksen aan Laaghuis ouwe klare dronken en hij zee, dat was hier niet vreemd aan. De ad- u wel hier zou wezen., nou, en om- vertenties kwamen die dag in groten dat ik toch hier moest wezen, ben ik getale binnen, zodat de directeur van Vakkundige voorlichting en volledige service door ervaren depothouders. Jé /fet-1 Het Hongaarse blad „Hetfoe Hirek" bevat een artikel, waarin hulde wordt gebracht aan de wereldberoemde Zweedse chirurg prof. Olivecrona en de Zweedse liefdadigheidsinstelling ,,Redt de kinderen". Het betrof het 14-jarige Hongaarse meisje, Eva Kovacs, dat sinds meer dan zeven jaar lijdend aan epilep tisch paraxy^me en door Hongaarse artsen reeds was opgeheven, thans geheel is hersteld. Hongaarse doktoren hadden jaren lang gezocht naar de oorzaak van de ziekte. De gezondheidstoestand van het meisje ging de laatste maanden zienderogen achteruit en men gaf alle hoop op haar in leven te hou den. Tenslotte schreef haar vader, Istavan Kovacs, een arbeider in Boe dapest, een brief aan de beroemde chirurg, die zich bereid verklaarde het meisje kosteloos te opereren. De Zweedse liefdadigheidsorganisatie nam alle ziekenhuiskosten op zich, zodat vader en dochter verleden maand naar Stockholm konden rei zen. Na een operatie die uren duurde, wist prof. Olivecrona een hersentu mor, die de ware oorzaak van de ziekte van het meisje was, te ver wijderen. De chef-staf van het Indonesische leger, generaal-majoor Nasoetion, heeft een besluit uitgevaardigd, vol gens hetwelk alle Nederlandse aan- nemings- en bouwbedrijven in Indo nesië onder beheer van de regering worden gesteld. Volgens Nederlandse zakenkringen wordt hierdoor een wettelijke vorm gegeven aan een toe stand, die in feite reeds heeft bestaan sedert in december 1957 de bekende maatregelen tegen Nederlandse on dernemingen in Indonesië werden af gekondigd. In het thans uitgevaardigde besluit wordt echter een beheersorgaan van de regering ingesteld dat de bevoegd- hid heeft, in de leiding van de be trokken ondernemingen nieuwe di recties aan te stellen. Een bus-chauffeur uit Lon den telefoneerde met het hoofdbureau van politie om te vertellen, dat hij zijn voer tuig kwijt was. „Ik ben ver schrikkelijk blij, dat u belt", aldus de politieman aan de andere kant van de lijn. „want uw bus is op het ogenblik de grootste barricade, die ooit in het verkeer is opgeworpen". Later is gebleken, dat agenten de bus wegreden omdat hij in de weg stond. Midden in het centrum konden ze geen wijs meer uit allerlei bedienings handles. Het voertuig viel stil en was niet meer van zijn plaats te krijgen. Toen de chauffeur op de plaats des onheils arriveerde, stonden er aan weerzijden kilometers lange rijen wachtende auto's. Vervalsing Niet lang geleden hingen technici van een radio-omroep in Chicago in een eenzaam bos microfoons op om zo het geluid van nachtegaals en andere zangvogels te registreren op een bandrecorder, die een eindje verderop verborgen was. Toen ze de apparatuur kwamen ophalen en het bandje afdraaiden, meenden ze eerst een bos vol leeuwen en olifanten te hebben opgenomen. Later is geble ken. dat enkele kleine jongetjes de microfoons hadden ontdekt en er vreselijke imitaties voor ten gehore hadden gebracht. Maar toen was de band al lang uitgezonden, voorzien van deftige commentaren van ge leerden. die zeiden, dat leeuwen en olifanten uiterst zeldzaam waren in deze streek. Demonstratie In het buitengewoon goede Chesterfield hielden twee gloednieuwe wagens van de verkeerspolitie een demon stratie in het veilig rijden. Er waren 8000 toeschouwers. De demonstratie werd inderhaast afgelast, toen de auto's op elkaar waren geklapt. Schoen In Hong Kong werd de heer Shui- Ming, alias Pee Hai Por (Vlug met het schoentje) voor de rechter ge daagd. Deze vroeg hem terloops, hoe hij aan zijn bijnaam kwam. Onze Shui-Ming trok meteen zijn rech terschoen uit en smeet die de rech ter onverhoeds naar het hoofd. Deze keek vervolgens de aanklacht eens goed door en stelde toen vast, dat de man voor een soortgelijke gooi naar een politieman voor het groene bankje terecht was gekomen. Val De heer Robert Owen, uit Sidney hielp bij het naar boven takelen van zijn meubilair. Hij stond op het bal kon van de derde verdieping en trok, wat hu trekken kon, tot op het moment, dat de leuning het begaf. De man viel tien meter diep, pre cies in zijn eigen bed, dat men juist uit de verhuiswagen had geladen. (Advertentie) DONDERDAG, 3 JULI HILVERSUM 1. 402 m. AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. VPRO: 7,50 Dagopening AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 Gym. 9,10 V.d. vrouw 9,15 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 Morgenwijding 10,00 Gram. 10,50 V.d. kleuters 11,00 Eten over de grenzen, caus. 11,15 Bariton en piano 11,35 Gram. 11,45 Mannen zijn dier bare wezens, maarcaus. 12,00 Zang en piano 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Gram. 12,50 Uit het bedrijfsleven 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14,00 Viool en piano 14,30 Gram. 15,00 De jacht op de dader, hoorsp. 15,45 Gram. 16,15 Voordr. 16,35 Gram. Event. Tour de France 17,00 V.d. jeugd 17,45 Lichte muz. 18,00 Nws. 18,15 Tour de France 18,25 Lichte muz. 18,55 Gespr. brief uit Lon den 19,Oo Gram. 19,15 Cabaret 20,00 Nws. 20,05 Holland Festival: Kamerork. en so liste (21,00-21,50 Logboek 1942) 22,50 Journ. 23,00 Nws. 23,15 Koersen v. New York 23,16 Sporfact. 23,26-24,00 Dansmuz. HILVERSUM II. 298 m. KRO: 7,00 Nws. en Vroeg bij de pinken 7,15 Gram. 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V.d. huisvr. NCRV: 10,00 Gram. 10,3o Morgendienst KRO: 11,00 V-d. zieken 11,45 Gram. 12,00 Mid dagklok-noodklok 12,03 Instr. octet 12,25 V.d. boeren 12,35 Land- en tuinb.meded. 12,38 Ballroomork. 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws. en kath. nws. 13,20 Cellorecital 13,40 Lichte muz. NCRV: 14,00 Gram. 14,20 Lichte muz. 14,45 V.d. vrouw 15,15 Gram. 15.25 Ork.conc. 15,50 Gram. 16,00 Bijbeloverd. 16,30 Twee hobo's en piano 17,00 V.d. jeugd 17,30 Gram. 17,40 Beurs ber. 17,45 Metropole-ork. en klein koor talozzi brachten het gezelschap naar geëerde publiek geen bijzondere be- Amsterdam. langstelling verwachtte. Hij deed een Alleen Lydia en Vera, die met van goede bestelling en verzoende hier- der Droes in het door Pestalozzi ge- door het wel wat lichtschuwe perso- huurde vehikel zaten, converseerden neel met de komst van een aantal druk. De zes mannen waren zwijg- vreemde gezichten, zaam. De Italiaan zon op een mid- Pestalozzi zat tussen Vera en Ly- del om er in Amsterdam een uurtje dia in. Van Schoonhoven had het ge- alleen van door te kunnen gaan ten- zicht op het rode gordijn, dat voor einde contact op te nemen met Arlot- ti, wiens verblijfplaats hem bekend maar even bij u langs gekomme". de krant in een allerzonnigst numeur was. Van der Droes en Laaghuis „Dank je wel, rechercheur, voor je was. Van der Droes had veel routi- moeite.." newerk dat was blijven liggen, moe- „Niks te rechercheuren., ik ben ten afmaken. De beide studenten voor me vriende de „Knuffelaar"., hadden geslapen. en we benne toch ouwe vrienden, hè meneer?" Toch was de „Knuffelaar" nu iets gestegen in de achting van Laaghuis. Van der Droes had betrouwbaar en discreet personeel, zei hij tegen van der Droes alle hulde! En hij deelde de aanwezigen op zachte toon mede, De oude heer Kraan Hendriksen van „Kringendel" aldus luidde het rapport, dat van der Droes te lefonisch uit Amsterdam ontving was inderdaad donderdagavond om een uur of zes in het Amstelhotel in de hoofdstad afgestapt. Hij had daar gedineerd in de eetzaal, na ta- zonnen op een middel om een der gelijke ontsnappingspoging van Pes talozzi te verninderen. Vera had be sloten om Pestalozzi niet uit het oog de deur hing en waarachter vandaan zo af en toe een nieuwe bezoeker of bezoekster de bar binnenschoof. De stemming dreigde wat te zakken. Opnieuw bewoog het rode gordijn. Een rijzige mannenfiguur, donkere ogen, donkere jas, donkere hoed, te verliezen, want hij was de scha- trad binnen. Hij monsterde het lo- kel met Arlotti en misschien dus met kaal, draaide zich om als wilde hij de documenten Lydia had opdracht van haar man Pestalozzi bezig te houden, ook al om diens ontsnapping zo moeilijk mogelijk te maken. De Kraan en van Schoonhoven reden en praatten dus weinig. Durand was diep wat hij een ogenblik tevoren van de fe, een sjgaar gerookt en een naar in gedachten en poogde zich een en kniiffplaui''' har) vpvnnmpn nnrlo,. iii+ A 1 /-..-.vxl-, A ..1 44 4 „Knuffelaar" had vernomen. „Is dat nou alles?" liet Lydia zich ontvallen. „En ik had nog wel zo gehoopt, dat ze jou nou eens einde couranten gelezen. Bezoekers had hij niet ontvangen. Post evenmin. Vrij dagochtend was hij in het hotel ge bleven. Hij at er om één uur in de -ii 4X11 ai ci uil» ecu uui luk zouden arresteren, scharminkel eetzaaI. Na het maal had hij wat je hebt het dubbel en dwars ver- gedommeld in de conversatiezaal. diend ander uit de loopbaan van Arlotti te herinneren. In Amsterdam nam de Kraan de leiding Hij kende de stad, wist waar weg gaan.. Toen: „He. Armand. wat ben jij ongezel lig.. blijf hier, dan kun je ons iets amusants vertellen, oude samen zweerder! De met Armand en samenzweer der door van Schoonhoven aangespro kene aarzelde even. Weg te gaan was opvallend, blijven misschien niet verstandig- Hij draaide zich weer om en ging naar van Schoonhoven toe, „Misschien, madame.." zei Du- rand. Van der Droes was de telefooncel binnengestapt en had telefonisch aan Amsterdam enige instructies gege ven. Ja, hij verwachtte die zelfde avond nog rapport. Zo uitvoerig mo- I gelijk. I „Waarom zouden we morgenavond ook niet eens naar Amsterdam gaan?" opperde Lydia „Ik wil ook wel eens wat anders zien als Gra- vendam.. U doet toch mee, me vrouw?" zei ze tegen Vera. .Maar natuurlijk, ik ga graag mee. Durand had Lydia aangekeken. Laaghuis..? Lydia..? Toen steunde hij het plan met de woorden: De wens van een vrouw is een wens van de hemel. „Gewonnen, Lydia", kwam van schoonhoven onverwacht uit de hoek. ..Dus morgenavond gaan we met zijn acnten naar Amsterdam., en nu aan tafel. De vrijdag was rustig verlopen. Pestalozzi en Durand hadden veel met elkaar gepraat. Durand was op de 1 Om vier uur had hij het hotel in een taxi verlaten. Hij had de chauf feur gezegd, hem naar de sociëteit goede drankjes en betere maaltijden die reeds was opgesprongen en een werden verstrekt. Vóór de acht ja- paar stappen in zijn richting had ge daan. „Dat is toevallig, Armand.. maar wat zoek jij hier?" vroeg Willem meteen. „Kom mee. Ik heb boeiend gezelschap, vanavond.een paar in ternationale politiehonden., een pers. muskiet.. man je treft het.." De markies van Arlotti. een verre neef van Willem van Schoonhoven, was zo goed niet of hij voegde zich bij het gezelschap. Van Schoonhoven stelde hem voor. Arlotti boog en glim- gende feestgangers het beseften was het tien uur geworden. Een mooie vuul. .n H - h v f'ih or" het ontluiken van het rosse lachte. Arlotti glimlachte en boog! op de hoek van de Kalverstraat te leven der hoofdstad te aanschouwen, Pestalozzi Durand en Vera hadden rijden. Nummer van de taxi en naam meende de Kraan. Nu. daar had hiel geen spier verdokken jl toch" Nadere rannnrten Th" genoteerd' ™and bezwaar tegen. Op de Binnen- Even had Pestalozzi de' linker wenk! Hio- ™Lèmi? volgden zo spoe- Amstel wist de Kraan een „mooie brauw bewogen. Arlotti ook. Het ge- G™ §!,T Hl 'v h r.t 1. t tent ,ZOa,ls A'J pen dergel'jk etablis- sprek ging verder. Willem vertelde „Zo dat is dat., ik dacht het wel sement placht le noemen. Waar het Van de aanslag od de Kraan en van ïïSv™ doodgewoon be- was. vroeg van der Droes. De Kraan de moord op Arnold d'Arlemont. Ar zoekje natuurlijk", zei van der Droes tot een van zijn inspecteurs, die bij hem in de kamer was. „En nu gaan we zelf ook naar Amsterdam., het treft, dat Marie (zo heette z'n vrouw) uit logeren is., wacht, nog even Am sterdam opbellen.." Hij deelde zijn Amsterdamse colle ga mee, dat hij op het punt stond gaf een verduidelijking. Vooruit dan maar. geen bezwaar, vond van der Droes., maar vrienden, rustig aan en vermijdt u vooral luidruchtig te zijn. „Doe niet zo onuitstaanbaar, Droes!" zei Laaghuis. De Binnenamstelse bar was ros en lotti had iets over die moord gele zen in een Weense courant. „Hotel Imperial in Wenen lijkt me vervelendik prefeeer het Èristol- hotel" wierp Laaghuis achteloos op. „Ja, zeer vervelend., er zijn zo veel officiële gasten, weet u.." zei Arlotti en keek naar Pestalozzi. Durand keek naar Laaghuis. Hoe kwam die journalist nu weer aan de 18,15 Friese uitz. 18,30 Gram. 19,00 Nws. en weerber, 19,10 Gram. 19,20 Idem 19,30 Lichte muz. 19,50 Pol. caus.: A.R. 20,00 Radiokrant 20,20 Spoorzoeken door Euro pa 21.30 Gram. 21,40 Radiofilharm.ork. 22,00 Periodieken-parade 22,10 Orgelconc. 22,40 Gram. 22,45 Avondoverd. 23,00 Nws. en SOS-ber. 23,15 Zaalsportuitsl. 23,20- 24,00 Gram. BRUSS'EL, 324 m. 12.00 Amus.ork. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Gram. 14,00 Eng. les 14,15 Gram. 14,30 Franse les 14,45 Gram. 15,45 Duit se les 16,00 Koersen 16,02 Gram. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,15 V.d. kind. 18,15 Gram. 18,20 V.d. sold. 19.00 Nws. 19,30 Wereldtentoonst. 20,00 Kinderweelde 20,15 22 05 Nws. Kongolees ens. 21,30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22,15 Kamermuz. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL, 484 m. 12,00 Gram. 12.30 Idem 13,00 Nws. 13,15 V.d. jeugd 14,15, 14,30 en 15,30 Gram. 16,05 Dansmuz. 17,00 Nws. 17,35 Gram. 18,32 Idem 19,30 Nws. 20,30 Hoorsp. 21.01 Gram. 21,30 Gevar. muz. 22,00 Nws. 22,10 Gram. 22,55 Nws. Televisie DONDERDAG, 3 JULI NCRV: 20,00 Journ. en weeroverz. 20,20 Kunstoverz. 20,45 Filmprogr. 21,30 Caba- retprogr. 22,00 Dagsluiting. FRANS BELG.: 17.00 V.d. jeugd 18.00- 19,00 Wereldtentoonst. 20,00 Nws. 20,30 Télé-Match 21.30 Expo-vision 58. VLAAMS BELG.: 16,00-17,30 Wereld tentoonst. 19,30 Nws. 20,00 Jongenskoor 20,30 Wereldtentoonst. 21,20 Filmprogr. h naar de hoofdstad te vertrekken en gezellig. Zover als gezelligheid dan krvmet v ge?racht van Arlotti's die avond nog eens zou bellen. Toen gaat. De atmosfeer was dik van si- miHd Sewinkeld en ging hij naar het Hotel der Neder- garettenrook en zoete parfums. De kennis van de verblijfplaats van Ar- rtari -me! ^ydia Laaghuis thee landen, waar hij de zeven andere Kraan was er een geziene gast. Dat lotti? georonKen m de stad. Laaghuis had tochtgenoten reeds verzameld vond. bleek al dadelijk bij de ontvangst. Yan der Droes moest telefoneren, de geDruiKciijke ingezonden stukken De auto van Willem van Schoon- Dat hij zo'n groot gezelschap mee- Mijnheer Kraan Hendriksen ver met de gebruikelijke afwijzende brief- hoven was in Parijs achtergebleven, bracht, verwekte wel enige opschud- telde de Amsterdamse politie hem ]6S 5 Sebruikelijke inzenders maar een van zijn vrienden had hem ding, maar deze kwam tot beraren, was een uurtje op de sociëteit op teruggezonden. De moord op d'Arle- een andere wagen ter beschikking toen de Kraan op de hem eigen lui- de hoek van de Kalverstraat geble- mont en de moord op de Zuidame- gesteld. Deze auto, de twoseater van de wijze verkondigde, dat hij geen ven* rikaanse vrouw waren alweer van de de Kraan en de huurwagen van Pes- circusdirecteur was en dus van het (wordt vervolgd) Dit is nu echt een etappe voor de all-round renner. Is het eerste gedeelte vlak, de slotfase van deze rit speelt zich af in het hoog gebergte. Een etappe dus waarin vele renners kanshebbers zijn. Onze vraag luidt: WIE WORDT WINNAAR VAN DE ETAPPE DAX—PAU (233 km) DIE A.S. DINSDAG 8 JULI ZAL WORDEN VERREDEN? Voor de juiste inzendingen stellen wij de volgende prijzen beschik baar: 1 Waardebon van 25. 1 Waardebon van 10.— 1 Waardebon van 5. Bij meerdere goede inzendingen beslist het lot. Ieder persoon kan slechts voor één prijs in aanmerking komen. De deelneming is geheel gratis en staat voor iedereen open. Meerdere invulformulie- ren zijn bij onze agenten en op al onze kantoren gratis verkrijg baar. Personeel en agenten van het Dagblad De Stem, alsmede hun huisgenoten zijn van deze etappeprijsvraag uitgesloten. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. DOET ALLEN MEE Vult onderstaand biljet in en levert het uiterlijk maandagmiddag 7 juli, 12 uur, in bij een der daarop vermelde kantoren van het Dagblad De Stem (bij voorkeur zonder enveloppe). Bij inzending per enveloppe daarop duidelijk vermelden: „ETAPPE-PRIJSVRAAG". Hierlangs afknippen INVULFORMULIER VOOR DE VAN HET DAGBLAD DE STEM ATTENTIE: Dit biljet uiterlijk op maandag 7 juli 1958 's middags 12 uur in (e leveren bij een der kantoren van het Dagblad De Stem te Breda (Reigerstraat 16), Roosendaal (Molenstraat 45), Bergen op Zoom (Zuivelstraat 26), Waalwijk (Grotestraat 189), Ooster hout (Kloosterstraat 50), Goes (Westsingel 98), Hulst (Dubbele Poort 7), Terneuzen (Noordstraat 56) of Oostburg (Nieuwstraat 41) WIE WINT DE TOUR DE FRANCE-ETAPPE VAN DINSDAG 8 JULI 1958 DAX—PAU (233 km) Winnaar Naam Straat Woonplaats Duidelijk invullen Leest ook dagelijks het etappeverslag in het (U moet deze krant lezen')

de Stem | 1958 | | pagina 9