9 GERRIT VOORTING IN GELE TRUI NA VLUCHT VAN VRIJBUITERS AMSTLEVEN levensverzekering Mahé maakte grove fout Niet „duf' gefietst Martelgang van Marcel Janssens.... els Tourcijfers Jef Lahaye zat „dood" LOCOMOTIEF Canjels heeft inderdaad gouden benen lood em Nelux-ploeg heeft gele trui wéér te pakken Formidable Favorieten in paniek Voetbalwereld- kampioenen ereburgers bij I de ten \anleg met Ir van liven landen n Onstuimige aanval Routine Antwoord Simpel plan Verbond Ook „MUDY" maakt van U een heer Kledingmagazijn „MUDY" Tour per radio N.A.C. stelt trans ferbedrag op 125.000 gulden Braziliaan Mazzola voor 3/4 miljoen naar Milaan DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 2 JULI 1958 pqn voor apüfen en J dé mos- IdoQ-r het flpanwiet, rij öp de tot\ een van' de en de Jjn n.l. op [beide he in en over pensioen c aan voor Yihout liweer, dat pks zeven at (nabij rouw Co- bliksem iood. Me- »eheel al- een van aurtschap man en happf) ZaM tonnen met |percelen in te nog niet taterleiding- frleende de i hiertoe te |pelle nog 90 net worden hiermede I nd klaar te loffelijk over- Cate, burge- l;t kerkhof te |w. van Goes, letaris, de ge- Irecteuren van Ifdambtenaren Ins de burge- 1 Nijverdal en liarvoor de nu |»e belangstel legen woordigd 1 .H. van Tuil. |eleid door ds. ds hervormd 1 psalm 90 en wens van de niet gespro- akte voor de de stadhuis kwartier lang enis van bur- |eren. tie) juli, gelden nd de volgen- Ite Hansweert te Terneuzen te Vlissingen C. D. Raas, zand; meeste ker, Juliana, te zevens: J. lan, Yerseke; den, St. Sebas- vijven: J. Beu amme; meeste Sebastiaan, ieën: C. Bek, szand; meeste Juliana, Kwa- en: J. Steketee, ïam-p, 14 j. ro: Eens spreekt mbra: Sergeant ïiging, 18 j. pmpia 8 uur: Ik een gangster, 18 uw 8 uur: Si£»i, .1. uur: Sissi, kei uur: Sing boy ns-student, a.l. troBallast der tbra: Straat der met voorbehoud. Vlaamse Opera, (Speciale berichtgeving) ST. BRIEUXdinsdagavond. In alle vreemde talen hebben radio-reporters hedenavond aan de finish in St. Brieux een nieuwe naam toegevoegd aan het rijtje favorieten, dat ze tot dusver pleegden af te raffelenGerrit Voorting, onmeetbaar en niet te temmen in zijn kruistocht naai erkenning voor zijn ongeschonden wielerkwaliteiten. En met die naam eerden ze de gehele Xelux-ploeg, die als een zonderling, zielig allegaartje naar de Tour iverd gestuurd om zich daar - alle pessimisme ten spijt - Meen maar bezig te houden met belangrijk' dingen, als etappes winnen en gele truien lantrekken. Vanavond bekroonde Voorting een meesterlijk berekende aanval met de verovering van de eerste plaats in het algemeen klassement. De verbazing hierover was algemeen. Men was nau welijks één etmaal overtuigd van het feit, dat de Nederlands- Luxemburgse combinatie intussen wel „duf" gefietst zou zijn en dat ze de gele trui van Willem van Est als een der weinige zoete herinneringen aan deze Ronde zou kunnen meenemen, of er reed een nieuwe man naar het Tour-gala, le maillot jaune... Nieuw was de rijder eigenlijk niet. Men kende de coureur, die hoekig en stotend meereed in de kopgroep van zeventien in de vliegende brigade, die deze zesde dag vanaf een ravitaillering opnieuw een onstuimige aanval op bouwde, waaraan zelfs de opperhoof den niets konden verhelpen. Ook de meest chauvinistische Fransen - opge steld langs de laatste meters om te leurgesteld te zien, hoe de buitenlan ders zowat al hun trotse nationale en regionale ploegen in puin reden - klak ten bewonderend met de tong, toen ze de naam „Voortienk" hoorden. Ze verbonden er meteen de naam van van Est aan, die enkele dagen geleden precies hetzelfde huzarenstuk voor deed, en ze schudden niet begrijpend het hoofd. ..Zijn het nog slechts de veteranen, die rijden kunnen" vroe gen ze. sinds jaren, ver voor de hele enthou siast dravende, sterke jeugd uit, naar de eerste plaats in het algemeen klas sement. Het gevecht om de gele trui werd bovendien geleverd met een andere veteraan, met Mahé Deze Frans- nationaal, „vergrijsd" in het Tour vak en nu bovendien vol schuldge voelens jegens Bobet. vormde de grootste bedreiging voor Voorting. Met de minuut bonificatie van een eventuele zege zou HIJ beslag leg gen op het maillot en NIET Voor ting De jonggezellen, die tezamen met deze twee rekenende routiniers St. Brieux binnenholden, konden de kansen van dit duo bij geen benadering bedreigen. Ze dienden als entourage voor 'n duel inderdaad voor een duel tussen ve teranen. Maar later, in de bistro's en op de koeier wordende boulevards, later be gonnen zij nog eens en thans secuur der met de ontleding van die vraag. Het WAS waar: Wederom reed een Tour-routiniei\ een oude bekende Maar in die nogal verbijsterende conclusie vonden de redenerende Fransen (en waarschijnlijk óók de wielerkenners van een stuk of wat andere naties) meteen het antwoord: Slechts geslepen, ervaren coureurs, kunnen zich een weg zoeken in het bos van mogelijkheden en belemme ringen, die onophoudelijk door de ge haaidste strategische vondsten van 'n stuk of wat niet op hun achterhoofd gevallen ploegleiders ineen worden gezet. De jongmaten worden steeds oi nieuw overbluft door het steekspe van demarrages en van schijn-acties omdat het tot dusver geen pure kracht-rijderij alleen is, maar voora een bijna voorzichtige oorlog om be slissingen te verleggen naar de ber gen. Wat de risico's zijn om als favori^ het peloton in die zin te bevaderer bracht vooral deze rit aan het licht Niet iedereen is kalm genoeg om zich bij deze gang van zaken neer te leg gen en om zich zo netjes naar de ber gen te laten transporteren, waar de „vedetten" dan genoeg kracht hebbei opgespaard om vrolijk alle in de we> staande kleineren af te slachten. De eerste attaque smoorden de gro ten. Ze „hielden" een vluchtersgroei die voornamelijk op aanstoken van df Frans-nationalen was uitgebroken. Ei zaten vier van Bidots beste mannen in, die zich bij voorbaat niet zo erg thuis voelen op de cols en die on vriendelijk hard klimmende heren als Gaul en Nencine best 'n dreun wilden verkopen, nu het allemaal nog erg vlak is. Maar, zoals gezegd, de Frans- nationalen konden inpakken met hun plannetje. Het was te simpel. Honend lachend streek het peloton na een on middellijk begonnen achtervolging op de Franse stoottroepers neer. Wat was het toch allemaal gemak kelijk vandaag en wat had iedereen toch goede zin en wat trof men het toch met het weerToerisme wil den de favorieten. Wel, ze kregen het. dachten ze. Maar ze vergisten zich in het tem perament van mannen als Voorting, van Botella (wiens Spaanse bloed al dagen kookt), van Geminiani (die als naar gewoonte heftige vetes uitvecht met iedere andere landgenoot, die de Tour wil winnen), van de gekrenkte Italiaan Favero en van de Belgen, tot schreienstoe bewogen door het uit blijven van grote triomfen, (Tussen haakjes, de zege van van Geneugden was een dikke pleister op de wonde.) waren, was de basis voor een mon ster-vlucht al gelegd. Het klinkt ontevreden, na de respec tabele serie van Nelux-successen, maar in de rit naar St. Brieux had de triomf nóg groter kunnen zijn. Bij de groep, die met vele minuten voor sprong finishte had namelijk ook Pieter de Jongh behoord. Hij was ge alarmeerd door Voorting, die riep: „Gaan, Piet", juist op het moment, dat hij zich uit het peloton losrukte. De Madenaar sprong één seconde la ter, maar de vluchters werden als door mechanische krachten naar vo ren gezogen en hij moest veel van zijn reserves aanspreken om de enke le meters te overbruggen, die hem van de succes-groep scheidden. Toch kwam de Jongh er bij, Em als hij niet een lekke band had gereden, zou ook hijAls Nou ja, één gele trui per dag is méér dan de moeite waard. Het triomfale moment voor Voor ting: Behulpzame handen kleden hem in Tour-gala: de gele trui. Al deze mannen sloten zonder woorden een verbond, een mysterieus overgebrachte afspraak, die er was, opeens, zonder dat iemand er over had gepraat. Die los sloeg, zo onverhoeds, zo ver verpletterend, dat er geen moedertjelieve aan was te doen. Voor aleer het peloton met de tevreden grijnzende grootheden in de gaten kre gen. welke heethoofden er wel op pad Speciale berichtgeving) ST. BRIEUX. dinsdagavond. „C'est formidable" Het was geen formaliteit, geen beleefdheidsgebaar, dat de grote Tourbaas Jacques Goddet onmid dellijk na de finish van de kop lopers naar het Nederlandse groep je op het middenveld van het (knusse Vélodrome toestapte om Voorting en ook zijn verheugde landgenoten te complimenteren met het succes. Goddet is zakenman en Frans man en dus zal hem er veel aan gelegen zijn wanneer de Franse kopstukken de hoofdrollen blijven vervullen. Maar hij meende het voor de volle honderd procent, toen hij zei aangenaam verrast te zijn door de wijze, waarop de Ne derlanders zich in deze eerste fase van zijn Tour weren, „Ik heb het meermalen gezegd: uw renners zijn geboren vechtjas sen. Verleden jaar was ik teleur gesteld over de prestaties van de Nederlanders, maar zij laten nu zien dat zij nog altijd meetellen. (Advertentie) een KOSTUUM, REGENJAS, OVERHEMD EN STROPDAS t.w.v, f 200.— Prijs in de Tour de France-prijsvraag van het Dagblad De Stem. Wouwsestraat £4 Bergen op Zoom Tel. 3771 Uitslag 6e rit (Speciale berichtgeving) ST. BRIEUX, dinsdagavond. Terwijl Voorting in de voorste gelederen meetrok, zat helemaal achteraan in de karavaan met de bezemwagen op zijn hielen een Nederlander te zwoe gen en te stampen Het was Jef Lahaye, de taaie knaap uit het Limburgse Bunde, die al een paar dagen „dood" zit, zoals dat in wielertaal heet. Ruim twintig minuten nadat Voor ting zijn bloemen tijdens de ereronde met een grote boog tussen een stel juichende fabrieksmeisjes had gewor pen kwam een groep van 22 renners moeizaam en op laatste krachten de baan opdraaien. Achteraan reed La haye. Het leek wel of de moed hem in de schoenen zonk, toen hij bij de streep bemerkte dat nog een ronde van vierhonderd meter gereden moest worden en geen tien meter na de finish liet hij zich dan ook van de fiets vallen. Leeg, uitgeput en met doffe ogen. De mededeling, dat zijn ploegge- "noot Voorting de leiding in de alge mene rangschikking had veroverd kon hem nauwelijks opfleuren. De anders zo taaie Lahaye had maar voor drie dingen belangstelling: een bad, een massage en een lekker bed. Pech Overigens heeft de „ram" van La haye de Nederlandse ploeg indirect ernstig parten gespeeld. Mecanicien Spenkelink was met zijn kleine wa gentje afgezakt om Lahaye te assis teren. Toen Voorting en de Jongh in de kopgroep kwamen heeft de Tour radio op verzoek van ploegleider Goldschmidt de wagen van Spenke- lAdvertentie) Het zoveelste plaatsje langs de rou- teMaar de renners zien niets van al het schoons, dat zij passeren en ze onthouden niet één gezicht van al de honderdduizenden langs de weg. Voor hen geldt alleen het tempo. Deze foto werd gemaakt in Les Clayes-sous-Bois. Vandaag (woensdag) jaagt de Tour karavaan naar Best, waar de aankomst is begroot tussen 16 en 18 uur. De re portage van dit evenement wordt over Hilversum I (402 m) uitgezonden. Om 19.10 uur volgt de herhaling, terwijl om 22 uur precies de nabeschouwing de ether in gaat. -15- De slimme coureur uit Roosendaal ging onmiddelijk met Mahé mee, evenals de Belg van Geneugden, de Italiaan Padovan en tal van anderen. Daarmee was het pleit meteen beslecht. Want terwjjl de Franse na tionale» in de grootste verwarring waren over Bobet en nog een drietal achterblijvers, remden de ploeggeno ten van de 22 man op kop het tempo bekwaam af en kregen de vluchtelin gen, die opgezweept werden door het felle tempo van Geminiani, een be slissende voorsprong. Het verschil groeide tenslotte in een wilde rit over de liniaalrechte wegen van het heuvelachtige landschap van Normandië en Bretagne aan tot ruim 11 minuten. Listig plan Toen de kopgroep het wielerbaan- tje van St. Brieux had bereikt, had Dit kaartje geeft de route die de VoortinR "°2 slechts één zorg: voor- Tour in de zevende, achtste en ne- kom?"' dat Mahe etappewinnaar werd gende etappe te verduwen kriiat De fn Hjdbontficatie kreeg. Onze achtte Jé Knjgz. ue iantjgenoot speelde het spe] voor- cuit tan T 'Aul^r 1°P treffeIijk- A's een der eersten bereikte van L Aulne wordt verreden, hij de betonnen piste, met Mahé aan (Speciale berichtgeving). ST. BRIEUX, dinsdagavond. Voorting profiteerde vandaag van een domme fout van de Franse nationaal Francois Mahé, die bij de ravitaillering in Dod-de-Bretagne (138 km) uit de hoofdmacht ontsnapte, juist op het moment, waarop het Franse idool, Louison Bobet, even van zijn fiets was gestapt. zijn wiel. Daar liet hij zich met zijn concurrent handig insluiten tussen Belgen en regionalen, die begerig om de etappezege streden. Het plannetje lukte volkomen.: Voorting was de nieuwe leider in de algemene rang- mene rangschikking geworden. Voor de derde keer in zes dagen dus reed een Nederlander in de gele trui. Weinig rust Goldschmidt had zijn mannen in deze 6de rit rust voorgeschreven, om zich te herstellen van de inspannin gen van de laatste dagen, waarin de ploeg met volle inzet van krachten de gele trui van Wim van Est had verdedigd. Maar van rust is niet veel gekomen. De geroutineerde directeur- technique van de Franse nationalen, had namelijk een groots plan ont worpen. Daarom stuurde hij vandaag André Darrigade, Groussard, Mahé en Pipe- lin naar voren. Het viertal sprong vrijwel onmiddellijk na de start weg, maar een overrompeling werd het ditmaal beslist niet. sprong opbouwde. Zo bleef het voort duren tot de 130ste km., toen een massale hergroepering volgde. Zes kilometer.... De rust duurde welgeteld zes ki lometer. Toen stapte Bobet van zijn fiets en rende een huis binnen, naar het toilet. Onmiddellijk laaide de strijd weer op. De groep-Voorting sprong weg. Het tempo werd gewel dig verhoogd en het peloton was de ontreddering nabij. Bobet heeft ruim 18 km met ijlings teruggezonden ploeggenoten moeten vechten om de achterstand op de hoofdmacht weg te werken. De Nelux-formatie kwam in pa niek toen het frame van Charlie Gauls fiets brak Ernzer assis teerde hem onmiddellijk en de Luxemburger bovendien nog een lekke band kreeg. De favorieten kwamen tenslotte nog zonder averij door de moeilijkheden heen, maar aan een georganiseerde tegenaan val viel niet meer te denken. Daar voor waren ook de belangen in het peloton teveel verdeeld. Razend tempo En dat kostte tenslotte Gilbert Bau- vin, toch al getekend door de ver moeienissen in de vijfde rit, de gele trui. Het tempo in de kopgroep was zo hoog, dat eerst de Belg Albert Desmet en later ook de Italianen link herhaaldelijk verzocht naar vo ren te komen om achter de kopgroep zijn positie te gaan innemen, maar daar helemaal achteraan in de kara vaan werd de radio niet goed ontvan gen en pas toen Buchiy twee Neder landse fotografen, die de ronde op de motor volgen, met een boodschap naar de achterhoede had gestuurd, kwam ook de Nederlandse Renault naar voren. Voor Piet de Jongh was dat echter ai te laat. Hij had een lekke band gekregen en het zelf repa reren nam zo veel tijd, dat hij zich op het peloton moest laten terugvallen. Dat kostte Nederland 11 minuten in het ploegenklassement. Zesde etappe CaenSt. Brieux (227 km): 1 van Geneugden (B) 227 km in 5.21.45; 2 Elliott (int.) op 1 lengte; 3 Favero (It.), 4 Gilbert Desmet (B.), 5 Barone (Parijs-n.o.), 6 Botello (Sp.) 7 Voorting, 8 Mahé (Fr.), 9 Busto (midden zuid Fr.), 10 Geminiana (midden zuid Fr.), 11 Anglade (mid den zuid Fr.), 12 Polo (midden zuid Fr.), allen in dezelfde tijd als de win naar; 13 Morvan (west zuid west Fr.) 5.21.55; 14 Graeser (Zwits.-Dld.) 5.22.10 15 Picot (west zuid west Fr.) z.t.; 16 Christian (int.-ploeg) 5.23.0; 17 Fo- ré (B.) z.t.; 18 Otano (Sp.) 5.31.41; 19 Delberghe (Parijs n.o.) z.t.; 20 Darri gade (Fr.) 5.32.36; 21 Gainche (west zuid west Fr.) z.t. Bij de renners die 22ste ex aequo werden geklasseerd in dezelfde tijd als Darrigade (5.32.36) waren ook Damen, de Jongh, Kersten, Wim en Piet van Est, van den Borgh, Bolzan, Ernzer, Gaul en Schmitz van de Ne- lux-ploeg. Lahaye werd in een grote groep renners 90e geklasseerd in 5 uur 49 min. 20 sec. Alg. klassement 1 Voorting 30.33.58; 2 Mahé (Fr.) 30.34.58; 3 Geminiani (centr. zuid Fr.) 30.36.30; 4 en 5 ex aequo Gilbert De smet (B.) en Botella (Fr.) 30.38.47; 6 Bauvin (Fr.) 30.40.16; 7 Morvan (west z. w.) 30.41.18; 8 Barone (Parijs n.o. 30.42.48; 9 Favero (It.) 30.43.26; 10 Planckaert (B.) 30.43.39; 11 Foré <B.) 30.43.40; 12 Darrigade (Fr.) 30. 44.08; 13 Graczyk (centr. zuid Fr.) 30.45.13; 14 Adriaenssens (B.) 30.45.49; 15 Sabbadini (west z.w.) 30.46.21; 16 Gainche (west z.w.) 30.46.29; 17 van Geneugden (B.) 30.46.36; 18 Bobet (Fr.) 30.46.51; 19 Anquetil (Fr.) 30. 47.21 en Ernzer in dezelfde tijd als Anquetil; 26 van den Borgh 30.49 18; 27 ex aequo Brankart (B.) en Gaul 30.49.23; 35 Wim van Est 30.52.22; 41 de Jongh 30.57.44; 61 Piet van Est 31. 00.09; 62 Bolzan 31.00.22; 71 ex aequo Kersten en Damen 31.01.49; 79 Schmitz 31.05.56; 91 Lahaye 31.17.06. Puntenklassemei 1 Graczyk (centr. zuid Fr.) 57 2 Darrigade (Fr.) 74; 3 Voorting 4 Baffi (It.) 92; 5 Planckaert 106; 6 Bauvin (Fr.) 115; 7 Gaine (west z.w.) 117; 8 Hoevenaers 119; 9 Wim van Est 123; 10 Mahé (F 127; 11 Barone (Parijs n.o.) 136; Sabbadini (west z.w.) 150; 13 Desmet (B.) en Foré <B.) 153; 15 binson (int. ploeg) 167. Alg. ploegenklasseme 1 Frankrijk (Mahé, Bauvin, D. rigade) 91.59.22; 2 België 92.03.49 Centr. zuid Frankrijk 92.09.10; 4 lux-ploeg (Voorting, Ernzer, van C Borgh) 92.10.37; 5 West zuid west 14.08; 6 Italië 92.26.34; 7 Intern, p) 92.27.44; 8 Parijs noordoost 92.38 9 Spanje 92.39.16; 10 Zwitsers Du. ploeg 92.49.03. (Advertentie) De gemeenteraad van Rio Janeiro heeft besloten alle sp Iers, die woensdag in de Bra? liaanse hoofdstad zullen aank men, te benoemen tot ere-bt ger van de stad. Verder zullen de namen van spelers en de trainers gegrraver worden in een bronzen plaat c wordt aangebracht bij de ingang v het stadion van de stad. De bri die de luchthaven gelegen op e eiland voor de kust verbindt rr het vasteland, krijgt een nieu naam: de "brug van de wereldka pioenen". De president van de Braziliaan Sportfederatie heeft voorts verklaa: dat hij Maurice Guigue, de gend; me uit Nice, die zondag in Sto holm de finale van het toernooi het wereldkampioenschap heeft ge' ten, officieel heeft uitgenodigd vo een bezoek aan Brazilië. Wie een Locomotief berijdt Wint, als Voorting, geld en tijd de winnende fiets! ^jjwielenjyoor sport, toerisme en da|elijks gebruik.^ Dit is de meest dramatische plaat, die de Tour van dit jaar tot dusver heeft opgele verd; De Belg Marcel Jansens fietst nog. Maar hij sleepte het gips rond zijn gebroken pols als een zware last met zich mee. Twee dagen hield de Belg het, dank zij een onuitputtelijke energie, die aan de legen darische Flandriens van Karei van Weijnen- daele herinnerde. Hij stuurde zijn fietsje zelfs in de felste jachten praktisch met één hand. „Het ging", zei hij na elke finish. „Het moet gaan." Zijn vrouw, die hem per auto achterna was gereden met het verstandige voornemen om hem onmiddellijk mee naar huis te nemen gaf hij een zoen. Toen kon ze weer vertrekken. Op het vreselijke ritme van „Het moet" bleef hij in de hoofdmacht, steeds gesteund door zijn medelijdende ploegmaten. Maar in de rit naar St. Brieux voelde hij duidelijk tot een te grote last geworden te zijn. Hij reed nog veertig manhaftige kilo meters. Toen kwam Tour-dokter Dumas naast hem rijden. „Ophouden jij", nep hij. En met tranen in zijn ogen stapte Jans sens af Plet van Est, Rohrbach, de Italia- Baf£ie> Padovan en Nascimbene terug- nen Nascimbene en Catalano, de Bel- vielen- p'et de Jongh verloor het gen Foré en Cerami. de Zwitser Hol- contact door een lekke band. Vijf ki- lenstein en de regionalen Delberghe. 'ometer voor de finish verloor de La my, Lavigne, Rolland en Picot kopgroep ook nog Morvan, Graesner, Picot, Foré en zelfs Christian. De tactische Gerrit Voorting stelde tenslotte op de ja"1 van St. Brieux zijn gele trui veilig. reageerden voortreffelijk en zo ont stond een kopgroep van 16 renners, die tijdens de felle regen en onweers buien langzaam maar zeker een voor- (Eigen nieuwsdienst) BREDA, dinsdag. Naar vandaag bekend is ge worden, heeft het bestuur van NAC als transferbedrag voor Leo Canjels gesteld meer dan honderdduizend gulden- Om pre cies te zijn; 125.000 gulden. Het is welhaast zeker, dat in Neder land geen enkele club een der gelijke som neer zal willen (kunnen) tellen voor Neerlands topscorer nummer één. Canjels' mening over dit exorbi tant hoog bedrag luidt aldus: Wanneer het NAC ernst is met deze vraagsom kan ik 80 jaar worden en dan kom ik nóg piet by NAC weg.... Mijn opzet was bepaald niet in de eerste plaats betere honorering van mijn voetbalkwaliteitcn te verkrijgen Ik wil van club veranderen, dat is de hoofdzaak. Ik zou graag in een ander milieu komen, om op hoger plan te geraken Bij NAC zie ik daar namelijk niets van komen' Maar nu mijn clubbestuur met dit enorme bedrag voor de dag komt, kan er van verandering praktisch geen sprake zijn.'. Wat die verandering aangaat, blijkt, dat Leo Canjels onderhande lingen heeft aangeknoopt met het Rotterdamse Sparta. Men wil hem daar heel graag hebben, maar niet voor de door NAC gevraagde som. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat in deze aangelegenheid de arbi tragecommissie van de KNVB (be taald voetbal) zal worden ingescha keld. Of deze „inmenging" eventueel ten gunste van Canjels zal uitvallen, is op dit moment uiteraard niet te zeggen. Intussen blijkt uit het geval Can jels weer eens, dat er aan de transfer- voorwaarden in Nederland nog wel Ernesto Cucchiaroni alsmede Ju het een en ander valt bij te schaven. Sohiaffino uit Uruguay. Mazzola, de 18-jarige re SC rve-n denvoor van het Braziliaanse v< balelftal, heeft zijn besluit genom hij zal voor de Italiaanse eerste visieclub Milaan gaan spelen paald goedkoop heeft Milaan d nieuwe ster niet gekregen, de tro fersom bedraagt 70.000 pond s* JS? dat is maar liefst bi' 750.000 gulden wat een nieuw B ziliaans "record" betekent. Er spelen reeds drie Zuidamr kaanse voetballers voor Milaan de Argentijnen Ernesto Grillo' Ernesto Cucchiaroni,

de Stem | 1958 | | pagina 3