CHOCOLATERIE Twee km Koninginnekabel door de Westerschelde naar Van Bakendorp Rug van Baarland 35 49 Dagblad De Stem Raad van Yerseke stelde verplichte vakantie in Karpetten Oudenbosschenaar voor K.L.M. naar Moskou Xmoleum Zeeuwse handboogtitels te Yerseke Z.-Vlaanderen "koekjes- VROOM DREESMANN ZUID-BEVELAND Indrukwekkend concert in stadhuis van Middelburg Vrouw gedood door bliksem DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 2 JULI 1958 Voöitafiyt GOES Kasporgo terug De heer C. P. Gouw overgeplaatst Nieuwe leden van Provinciale Staten toegelaten Gesprek over reinigingsdienst Krotwoningen in Kapelle worden niet aangekocht Nieuwe veerhaven van Breskens weer volgeslibd i I i Duitse film over spekpater Reorganisatie bij! visserij op de Zeeuwse stromen In wei te Ulvenhout In Kapelle aanleg waterleidingnet Burgemeester van Goes begraven Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen We Biervliet BURGEMEESTEE HERBENOEMD Burgemeester A.P. Kostense werd bij Koninklijk Besluit met ingang van 1 juli 1958 opnieuw als zodanig be noemd. Boschkapelle HUWELIJKSWEEK De in deze parochie gegeven hu welijksweek is bijzonder goed ge slaagd. De conferenties, die werden gegeven door pater Breukers, wer den door praktisch alle gehuwden trouw bezocht. Thans zullen geduren de een week conferenties worden ge geven voor de ongehuwde jongeren van 16 tot 30 jaar. (Advertentie) HO 6 c STEENWEG OEN BOSCH St.-Jansteen RUND IN DE KEUKEN Bij slager V. werd dinsdagmorgen een rund voorgeleid dat via een ko gel gedood zou worden. Door een draaiende beweging van het rund trof de kogel niet het juiste doel en gewond vluchtte het via het raam van het huis de keuken in, waarna een tweede schot het dier velde. Philippine K.A.J.-AVOND In het kader van de K.A.J.-actie, die door de afdeling Terneuzen in de kanaalzone wordt gevoerd, werd in onze plaats een avond georganiseerd die bijzonder geslaagd mag heten. Vele K.A.J.-jongeren gaven van hun belangstelling blijk. Het aantrekkelij ke programma bestond uit zang, to neel en dans. V ogelwaarde BURGEMEESTER HERBENOEMD Bij Koninklijk besluit is de heer F. A. Hendrikse met ingang van 1 juli herbenoemd tot burgemeester van Vogelwaarde. W aterlandkerkje SCHOOLREISJE De leerlingen van de laagste klas sen van de o.l. school hebben weer het jaarlijkse schoolreisje gemaakt. Ditmaal ging het naar Adinkerke en de Panne. Hier werd een gezoek ge bracht aan de speeltuin, waar de kinderen zich de hele middag uit stekend amuseerden. Daarnaast wer den ook nog enkele andere beziens waardigheden bezichtigd, waarna men huiswaarts keerde. (Advertentie) GEVULDE ANANASBLOKJES 'n heerlijk fris gevuld zuurtje 200 gram FRUIT TOFFEE'S zeer voordelig 200 gram SICKESZ CHOCOLADEREPEN melk, puur of hazelnoot QjC NU 6 voorOU GOUDKNAPPERTJES 'n heerlijk knappend croquant koekje AQ 250 gramw KOFFIE CARRÉ'S 'n bijzonder fijn koekje 49 250 gram Breda - Bergen op Zoom (Advertentie) Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7, TeL 102. RayonredacteuTM. J. Groen Rayonbeheerder: L K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland Goes Westsingel 98, Tel. 2236 Rayonredacteur: N. Karüol Redacteur voor Walcheren. J Maas Rayonbeheerder: J. Fait Prijs vooj loss* advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 pei mm Bij contract aan zienlijke reductie „Kleintjes" 3 regeis of minder 0.90; elke regel meei 0.15 Bij plaatsing oók in de Brabantse oplage resp 1.50 en t 0.4O Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen balt geld. Gisterenavond om negen uur arri veerde op het Kerkplein de autobus met de ruim 20 leden van de Kaspor- go-dansgroep, die een trip maakte door Duitsland en Oostenrijk onder leiding van de heren Vervest en Nuy- ten. Ook kapelaan de Jong en wethou der Roose namen deel aan de reis, die ook nu weer een succesvol ver loop heeft gehad. De heer C.P. Gouw, inspecteur der belastingen, toegevoegd aan het hoofd der belastingen te Goes, is overgeplaatst naar Assen en toege voegd aan het hoofd van de inspec tie der belastingen aldaar. Yerseke BENOEMINGEN Tot onderwijzer aan de school op gereformeerde grondslag is per 1 okt. a.s. benoemd dhr. J. Zeeman te Dord recht. Aan de Openbare school is benoemd tot onderwijzeres mej. N. Witte uit Kruiningen.die enige dagen geleden haar diploma als onderwijzeres be haalde. WEER EEN NIEUWE SCHOOL Nu de aanvraag van het bestuur van de school op gereformeerde grondslag is goedgekeurd zal de gemeente aan de te bouwen scholen er nog een moeten toevoegen, zodat er nu 3 op de lijst staan. Met de nieuwe openbare school komt de gemeente een en an der op ongeveer f 1.000.000.- te staan. De Gereformeerde Gemeente is in het bezit van een stuk grond in het nieuwe bouwplan. Dit was oorspron kelijk bedoeld voor de bouw van een kerk. Aangezien dit plan geen door gang zal vinden komt de nieuwe school op genoemd stuk grond. De oude school in de Kerkhoekstraat zal bestemd worden voor verenigingsge bouw, vergaderzaal enz. De thans voor dit doel bestemde ruimte zal benut worden voor uitbouw van het kerk-1 gebouw van de Ger. Gemeente. Dinsdagmorgen zijn de Provinciale Staten van Zeeland hun eerste gewone zitting in 19S8 begonnen. De commis saris der ko&'ingin in deze provincie jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die herstellende i» van een vrij ernstige ziekte, vertoeft; met vakantie in het buitenland, zodaxt de opening der ver gadering was opgedragen aan de waarnemend commissaris der konin gin, de heer C. Pbllipse. De hoofdpunten van de agenda wa ren het onderzoek der geloofsbrieven van de gekozen ledven van de Pro vinciale Staten en de toelating en be ëdiging van deze leden. Voor het on derzoek van de geloofsbrieven werd een drietal commissies ingesteld, waarna de vergadering' voor enkele ogenblikken werd geschorst. Daarna brachten namens de commissies de heren A. A. Schuit, C. van Bellegem en P. Meliefste verslag uiït van het onderzoek en het advies tot toelating. De voorzitter wenste allen geluk met de nieuwe benoemingen en de herbe noemingen en wees er op, dat men een periode inging, waarin aïles nog verborgen ligt en met betxtekking waartoe in het verleden reeds ver strekkende en belangrijke besluiten zijn genomen. Hij sprak de hoopt uit dat allen met liefde en toewijding hun taak zouden mogen verrichten in een zelfde sfeer, waarin dit in het verleden geschiedde. Ook gaf hij uiting aan het verlangen, dat de commissaris der\ koningin binnenkort weer geheel her steld het werk zal hervatten. ll;|irop volgde de plechtigheid van de beëdiging. Zes leden - de heren mr. A. J. van der Weel, M. J. van Poelje, a W 0orschot, J. S. Visscher en A. J. Berenpas, allen van de Parij van en Hesselink van de Partij voor Vrijheid en Democratie - legden de gelofte af. Alle anderen spraken de eed uit. Nadat de heer Philipse nog enkele mededelingen had gedaan over de boottocht met de „Prinses Beatrix", die voor de Statenleden op het pro- gramma stond, werd de vergadering gesloten. De gemeenteraad van Yerseke heeft de volgende vergoedingen vast gesteld: Herv. school f 6488.: Kakeldans ƒ3216,96.; Kerkhoek 6836.; Ulo 6001,67Vakonderwijs Ulo 2750,87. Als voorschot over 1956 en 1957 werd aan de kleuterschool "Eben Haëzer" resp. 2850 en 2700 toe gewezen- Aan J. Lindenberg en J. C. Wa verijn werd voor hun woningen aan de Oude Torenstraat 27 vierkante meter grond verkocht. Over het punt modernisering rei nigingsdienst ontstond een zeer lang durige bespreking, die voorkomen had kunnen worden wanneer de raad over volledige gegevens en cijfers had beschikt. In principe besloot de raad tot aanschaf van een roltrommelauto en een kolkenzuiger, in samenwerking met Kruiningen en Krabbendijke. Voor de gemeente Yerseke zullen de kosten per jaar ongeveer 10.000 voor de roltrommelauto, 2413 voor de kolkenzuiger en 3316 voor de ophaaldienst bedragen. De kosten van de reinigingsdienst bedragen op het ogenblik 12 a 13.000 gld. Om de meerdere kosten te dekken zal de aanslag voor huisvuil gebracht wor den op 8 en die voor faecaliën 7 per jaar. In totaal zijn er on geveer 1250 ophalingen voor huisvuil en 400 voor faecaliën. Dit laatste zal echter na verloop van enkele ja ren vervallen. Wanneer de begroting het toelaat zal voor overschakeling naar closet een groter bedrag be schikbaar worden gesteld. De tonne tjes zullen ook door de kolkenzuiger, via een stortbak, kunnen worden ge ledigd. Op een vraag van b. en w. had de tegenwoordige uitvoerder van de ophaaldienst voor dit werk alleen een bedrag van 4000 bedongen. Al vorens hierover een beslissing te ne men besloot de raad dit onderdeel aan te houden tot de volgende ver gadering. Met de aanvraag voor een nieuwe school op gereformeerde grondslag werd de raad zo goed als voor een voldongen feit gesteld. Hoewel enige raadsleden nog voorstelden een paar lokalen te bouwen kreeg dit geen meerderheid. Wethouder Koster licht te de aanvraag nader toe De school is eigendom van het schoolbestuur. De gemeente heeft er nooit een cent voor uitgegeven. Lokalen bijbouwen zou betekenen dat er twee eigenaars komen. Bovendien kan het bestuur de school aan het onderwijs onttrek ken en dan moet de gemeente toch een nieuwe bouwen. Het thans be staande schoolgebouw zal omge bouwd worden voor katechisatiever- gaderingen en ontspanningsgelegen heid, zodat het aanbouwen van loka len waardeloos is. De heer Sinke vond het erg dat de scholen zo veel geld gaan kosten. Ook de Kakeldans moet vervangen worden- Met veel minder kosten zou hier op dezelfde plaats een nieuwe school gebouwd kunnen worden, maar de toestem ming hiervoor kan niet gegeven wor den. Vervolgens kwam de vakantierege ling in bespreking. „Handelsbelan gen" diende hiertoe een verzoek in. Van de Kamer van Koophandel was een advies aanwezig. B. en w. hiel den zich afzijdig. Wethouder Koster deed een tussenvoorstel, n.l. een ver plichte vakantie t-m vrijdag, dit in afwijking van het binnengekomen verzoek en het advies van de K. v. K. De raad ging hier niet op in. Nadat verschillende leden hun stand punt hadden uiteengezet bracht de voorzitter een verplichte vakantie regeling voor alle branches in stem ming. Dit werd verworpen met 3 voor en 6 tegen. Hierna volgde stem ming voor regeling van die bedrij ven, van wie uit de gehouden enquête gebleken was, dat meer dan 50 pet. voor een regeling was. Deze omvat ten levensmiddelen, manufacturen, huishoudelijke artikelen en horloge rie. De stemming was 5 voor en 3 tegen. De S. C. P. was in deze zeer ver deeld (een voor en een tegen) ter wijl wethouder Koster blanco stem de. De A. R. was in geheel tegen. Op een vraag van de heer Pekaar over het bezoek aan Zeeland van een inter-departementale commissie voor toerisme moest de voorzitter het ant woord schuldig blijven. Hem was hier niets van bekend. De heer Pe kaar zei dit zeer te betreuren. Wat -toerisme betreft kan Yerseke toch zeker wel mee. De voorzitter veronderstelde dat de commissie meer gegevens wilde over de ont wikkeling van het toerisme rond de Zandkreek. Hierna ging de raad weer in geheime zitting. (Advertentie) MORKr s rei.soa axei Geen goedkeuring G. S. G. S. van Zeeland hebben het ge meentebestuur van Kapelle meege deeld dat zij geen goedkeuring kun nen verlenen aan het besluit van de raad om over te gaan tot de aan koop van zeven krotwoningen bij de ingang van de gemeente aan de Oost straat. De reder van bedoelde wei gering is dat dit gebied niet ligt in het uitbreidingsplan. In Kapelle heerst over dit feit grote verontwaar diging. Het was de bedoeling de krot woningen te slopen en er dan wo ningwetwoningen voor in de plaats te bouwen. Dit werd algemeen toe gejuicht omdat de huidige entree van de gemeente een aanfluiting is De krotwoningen staan voor een deel reeds leeg en ze zijn alle on bewoonbaar verklaard. Aanvankelijk was de raad reeds meegedeeld, dat geen goedkeuring kon worden verleend aan het plan om daar woningwetwoningen te bou wen, omdat dit niet mooi zou staan op deze plaats. Thans is de toestemming om tot aankoop van grond en gebouwen over te gaan definitief geweigerd. De raad van Kapelle hoopt dezer dagen in een spoedeisende raadsver gadering zich nader te beraden op de gevolgen van deze weigering. Wij hoorden, dat het met het ge reedkomen van de nieuwe veerhaven te Breskens niet prettig zit. Hoewel de haven reeds op diepte was ge bracht, is zij weer volgelopen met een meterdikke laag zand en slib, zodat opnieuw baggerwerken nodig zijn. Men verzekerde ons, dat hiermede wel een paar maanden gemoeid zijn Omdat het in gebruik nemen van de nieuwe, grote veerboot, „de Prinses Beatrix" afhankelijk is van het ge reed zijn der Breskense veerhaven, zou het dus pas september worden, wanneer die in de geregelde vaart komt. W VV Het reusachtige karwei het leg den van een nieuwe 50.000 volt kabel floor de Westerschelde van Baken- dorp bij Hoedekenskerke naar de Hellegatpolder, voor rekening van de P.25.E.M. is dinsdag weer een fliink eind in de goede richting gekomen Op 22 mei jl. was ongeveer 2200 mete** van deze zware oliedruk-kabel van Zeeuwsch-Vlaanderen uit gelegd naar de ,»Rug van Baarland", een enorme zandplaat in de Westerschel de, welke bij laag ty droog ligt. Dinsdag moest een kabel van 2300 mester lengte, met een to taal gewicht van 80 ton, ge draaid om,een gigantische has pel, die gemonteerd was op een oude Army-pont van Visser en Smit te Papendrecht, van de wal uit naar de genoemde zandplaat worden getrokken en zonder mankeren is deze zware opgave binnen de ge stelde tijd, uitgevoerd. Omvangrijke voorbereidingen wa ren getroffen door de baggermaat- schappij Holland te Haxdinxveld, die met medewerking van v. d. Taks bergingsmij en Visser en Smit de kabellegging verzorgt. Een gehele vloot van schepen be geleidde de Armypont, om haar in de juiste koers te houden, toen die door de sterke stroom heen, werd op getrokken door een torenhoge bok, die op de zandplaat stond. Het loods wezen had de gehele morgen de scheepvaart op de Westerschelde doen stremmen en de provinciale boot HoedekenskerkeTerneuzen was eveneens tijdelijk stilgelegd, om ieder risico te vermijden. Aanvankelijk scheen de mist als spelbreker te willen optreden, maar rond negen uur klaarde de lucht op en werd met het uitrollen van de kabel bij Bakendorp begonnen. On geveer 300 meter werd langs de dijk op de wal getrokken en daarna was het wachten op de vloed, omdat de ponton op de slikken aan de dijk teen vast zat. Half elf was het zover! De lier op de bok begon te draaien; staaldraden spanden zich en lang zaam, heel langzaam, bewoog de pont, geklemd tussen „Zeeleeuw", „Walrus", „Zeehond" en „Scholle vaar", zich in de richting van de bok. Een klein „adviesjacht", met een echo-lood aan boord hielp mede bij de koersbepaling, welke geen af wijking kon verdragen. Nieuwe methode Bij het leggen van deze kabel wordt een nieuwe methode gevolgd. Voorheen werden de elektriciteitska bels gewoon op de bodem van de rivier-arm neergelaten en liet men het aan natuur en elementen over of de kabels zich in de bodem zouden inwerken. Daarbij bleef dan altijd het risico dat een schip, dat voor an ker moest, zo'n kabel raakte en met schadevaring te doen kreeg. Om de gevaarlijke kabelzónes te vermijden, voer een loods soms bij mist langer dan veilig was en om al die narig heden te voorkomen, drong zowel het Nederlandse als Belgische loodswezen aan op 't leggen van de kabel in een 4 a 5 meter diepe geul. Van de Be- velandse oever uit was reeds een paar honderd meter van deze geul, over een breedte van 60 meter, ge graven en nu de kabel ligt, wordt daarmede, geholpen door precisie- en signaalapparaten voortgegaan, wat nog enkele maanden kan duren, omdat slechts 10 meter per dag ge vorderd wordt. Koninginne-kabel De kostbare drie-fasen-kabel (f 70 per meter) die de plomp inging, draagt de trotse naam van Koningin ne-kabel. Het trof nl. zo, dat toen de kabel in de N.K.F.-werkplaatsen te Delft werd vervaardigd, juist de Ko- Een beeld van de werkzaamheden tijdens het leggen van de kabel. ningin op bezoek kwam, bij de ope ning van het nieuwe laboratorium H.M. liet zich bij deze gelegenheid alles over de kabel uileggen en ook over de Westerschelde, waar hij doorheen moest worden getrokken. Dat daardoor de naam: „Operatie koninginne-kabel" viel. lag voor de hand. En deze „operatie" werd nauwge zet volvoerd, door vele chirurgen, met ir. Everwijn van de P.Z.E.M. op de „commando-brug" van de ponton en de heer Steenhuis van dezelfde mij. als zijn rechterhand. Voor de navi gatie toeterden andere heren hun bevelen over het water en diverse „onderbevelhebbers" bemoeiden zich met de kabelisten op de schepen en aan de wal, die naarstig zwoegden al trokken zij aan de lijn! In twee uur precies volgens plan was de overtocht voltooid, een resultaat, dat mede te danken is aan het prachtige zomerweer. Intussen is het karwei nog niet plat. Enkele kabelfragmenten moe ten nog worden ingelast, want in totaal is zes kilometer kabel nodig. Maar men hoopt toch tegen het na jaar met alles gereed te zijn, zodat het hoofdverdeelstation te Westdorpe dan van nieuwe stroomtoevoer ver zekerd is en met dit station geheel Zeeuwseh-Vlaanderen. (Advertentie) VOBF STEENWEG DEN PDSCN Het Nederlands Kamerorkest dat gisteravond in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis concer teerde heeft op het talrijke publiek een zeer diepe indruk gemaakt. Want naast de positieve kwaliteiten van het gezelschap onder aanvoering van haar begaafde leider Szymon Goldberg en de concertmeesters Willem Noske en Thomas Magyar, werden er prachtige werken ten ge hore gebracht. In dit programma kwam Goldbergs grote liefde, Joh. S. Bach, zeer duide lijk naar voren, want naast het po pulaire Brandenburgs concert in G. gr. t. nr. 3 kon men twee van de drie bewaard gebleven vioolconcerten van deze meester beluisteren. Bachs vioolconcert in A. kl. t„ waarmee het programma begon, toonde reeds aan wie Szymon Goldberg is. Een violist die naast een perfecte techniek en een warme klank de energie bezit om zijn orkest tot grootse daden te in spireren. De bewogen tussendelen van de so lo-partij getuigden hiervan terwijl hij een maximum van spanning en con centratie wist te bereiken, uitkomend in een expressief en subliem gespeeld versierd orgelpunt op de E-snaar. En wanneer dan na het Brandenburgs concert Willem Noske naast Goldberg plaats neemt, om het dubbelconcert in D. kl. t. te vertolken, dan moeten beiden in een adem genoemd worden. Immers, beide partijen zijn volkomen gelijkwaardig, omspelen elkaar voort durend en volgen elkaar op de voet. Goldberg vlot en speels, Noske krampachtiger maar warmer van toon. Drie werken dus van Joh. S. Bach Maar was het niet in het begin van dit seizoen, dat het Nederlands Ka merorkest de beroemde Scala van Milaan tot een laaiend enthousiasme wist te brengen, uitsluitend met een Bach-programma. Velen hebben het misschien daarom betreurd, dat er na de pauze een totaal ander klank idioom ten gehore werd gebracht n.l. Tot hoofd van het op 27 juli a.s. te openen passagebureau van de K.L.M. te Moskou is benoemd de heer E. R. J. van Hijfte uit Oudenbosch. De thans 24-jarige heer van Hijfte is te Vlissin- gen geboren en kwam na de bevrijding met zijn ouders te Ouden bosch wonen. Hij studeerde o.a. aan het Norbertuslyceum te Roosendaal en specialiseerde zich daarna in verschillende talen. Het geheel beheersen van de Russische taal, waarvoor hij ver schillende diploma's behaalde, was mede aanleiding tot deze eer volle benoeming. Gedurende zes weken was de heer van Hijfte reeds werkzaam op het passagebureau te Warschau om zich in te werken. Dinsdagmorgen vertrok hij per vliegtuig tegelijk met •nkele hoofdambtenaren en andere leden van de K.L.M. an Schiphol naai' Moskou, om daar mede de nodige ooibereidingen te treffen voor de op 27 juli a.s. te penen luchtlijn Amsterdam-Moskou. >e prachtige promotie van de jonge van Hijfte wordt te ludenbosch druk besproken en de heer en mevrouw van lijf te mochten zich dan ook in een grote belangstelling verheugen rondom het vertrek van hun enige zoon. Binnenkort zal de Oudenbosschenaar naar Nederland terugkeren om in het huwelijksbootje te stappen. Zijn verloofde is mejuffrouw Timmermans uit Oud-Gastel. het largo en andante voor strijkorkest van de Nederlandse componist Henk Badings. Maar ondanks de grote tegenstel ling door de pauze niet te overbrug gen, bleek dit aan de andere kant een ruime verademing. Nu Goldberg als dirigent en Magyar en Noske als de zeer grote violisten. Tot slot en tevens als imponerend hoogtepunt het con cert in C. gr. t. van J. Haydn. waarin de violist Goldberg als heerser over zijn orkest en over zijn instrument een onvergetelijke indruk maakte. Het publiek toonde zich dan ook zeer dank baar en beloonde Goldberg minuten lang met een spontane ovatie. Dit concert dat in het kader van het Holland Festival met medewer king van de Z.V.U. werd gegeven, werd opgenomen door de N.R.U. en zal tezijnertijd worden uitgezonden. Over de menslievende activiteit van pater Werenfried van Straeten, nor bertijn, wordt een Westduitse televi siefilm vervaardigd. De spekpater, zoals hij in de wandeling genoemd wordt, is vooral bekend om zijn ijve ren voor de Bouworde en zijn uitge breide voedselinzamelingen voor nood lijdende personen in de naoorlogse jaren. Binnen enkele dagen zal een groep cineasten naar de abdij van Tongerlo vertrekken. In verband met de werken voor het Drie-eilanden- en DeltapJten en mede vanwege het feit dat dé mos selcultuur in de put zit door het voortwoekeren van de mosselpanasiet, is het bestuur van de visserij op de Zeeuwse stromen overgegaan tot\ een reorganisatie en inkrimping van' de dienst. De opzichter Ph. v.d. Linde en de controleur C. Hoogesteger zijn n.l. opt wachtgeld gesteld. Doordat beide he- ren reeds jaren in dienst zijn en over niet al te lange tijd met pensioen r gaan, komt de slag niet hard aan voor de betrokkenen. (Advertentie) HOGE SfCENWEG DEN BOSCH Tijdens het hevige onweer, dat gisterenavond omstreeks zeven uur boven Ulvenhout (nabij Breda) woedde, is mevrouw Co- ba Verheijen door de bliksem getroffen en op slag gedood. Me vrouw Verheijen was geheel al leen aan het melken in een van de weilanden in de buurtschap G eersbroek. Het slachtoffer laat man en zes kinderen achter. De waterleidingmaatschappij ZaM Beveland te Goes is begonnen met het aansluiten van alle percelen in de gemeente Kapelle welke nog niet zijn aangesloten op het waterleiding net. Enige tijd geleden verleende ée raad zijn medewerking om hiertoe te komen. In totaal moeten in Kapelle nog 90 huizen op het waterleidingnet worden aangesloten. Men hoopt hiermede over ongeveer een maand klaar te zijn. Gistermiddag is het stoffelijk over schot van mr. W. C. ten Cate, burge meester van Goes, op het kerkhof te Hoenderloo begraven. Het college van b. en w. van Goes, alsmede de gemeentesecretaris, de ge meenteontvanger, vele directeuren van gemeentediensten en hoofdambtenaren waren aanwezig, benevens de burge meesters van Kloetinge, Nijverdal en Terneuzen. „De Hoge Veluwe". waarvoor de nu overledene een levendige belangstel ling koesterde, was vertegenwoordigd door de directeur, ir. J .H. van Tuil. De begrafenis werd geleid door ds. C. Metselaar, Nederlands hervormd predikant te Goes, die psalm 90 en gezang 219 voorlas. Op wens van de overledene werd verder niet gespro ken. De oudste zoon dankte voor de belangstelling. Om twee uur hebben de stadhuis- klokken te Goes een kwartier lang geluid om de nagedachtenis van bur gemeester ten Cate te eren. (Advertentie) MBBKTS lU.SNB AXfL Morgen, donderdag 3 juli, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 4.27 en 16.40 uur; te Terneuzen om 3.45 en 16.02 uur en te Vlissingen om 3.16 en 15.31 uur. In Yerseke werden op de doelen van de vereniging „St. Sebastiaan" de laatste 40 pijlen voor de klassekam pioenschappen verschoten. Het eind resultaat is als volgt: kampioen klasse A: C. Lindenberg „St. Sebas tiaan" te Yerseke; kampioen klasse B: H Steenbakker, „Juliana" te Rwa- dendamme; kampioen klasse C: J. Beulens, „Juliana" te Kwadendam- me; jeugdkampioen: P. de Koejjer, „St. Sebastiaan" te Yerseke. Deze 4 kampioenen gaan 3 augus tus a.s. Zeeland vertegenwoordigen, in de klassekampioenschappen van Nederland. De jeugdige de Koeijer werd jeugdkampioen met een gemid delde van ruim 6. Na intensieve trai ning kan Piet dit gemakkelijk tot 7 opdrijven en een mooie plaats voor Zeeland waarborgen. Reeds vorig jaar wist de Koeijer op de jeugddag handboogschieten een prachtige ze- wende plaats te veroveren. Ook de heer Steenbakker moet in staat zijn een goede plaats te be machtigen Nog vorig jaar vertegen woordigde hij Zeeland in de A-klasse. Hij' moest echter dit jaar degraderen naatr B, maar wist hier direct het kampioenschap te behalen. De heren Lindenberg en Beulens gaan voor het eerst naar de lande lijke kampioenschappen en zullen het (zonder ervaring in grote wedstrijden) niet gemakkelijk krijgen. De uitslag van deze laatste wed strijd wast" Meeste punten: H. Steenbakker. Juliana, Ktvadendamme; meeste ro zen: Mi Gterum, St Sebastiaan, Yer seke; meeste negens: C. D. Raas, Soranus II, Heinkenszand; meeste achten: M Steenbakker, Juliana, Kwadendamme; meeste zevens: J. van Stee. St. Sebastiaan, Yerseke; meeste zessen: M Beneden, St. Sebas tiaan. Yerseke; meeste vijven: J. Beu lens, Juliana, Kwadendamme; meeste vieren: C. Pekaar, St. Sebastiaan, Yerseke: meeste drieën: C. Bek, Soranus II, Heinkenszand; meeste tweeën: L. Remijn, Juliana, Kwa dendamme; meeste enen: J. Steketee, St. Sebastiaan, Yerseke. GOES Grand: Kruitdamp, 14 j. MIDDELBURG Electro: Eens spreekt het geweten, 18 j. VLISSINGEN Alhambra: Sergeant Zack, 18 .i. Luxor: Dreiging, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ik was de vriendin van een gangster, 18 j. met enig voorbeh. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Siaei, keizerin en moeder, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Sisst, kei zerin en moeder, a.l. OOSTBURG Ledel 8 uur: Sin« boy sing, 18 j. GOES Grand: De prins-student, a.l. MIDDELBURG Electro: Ballast der wanhoop, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Straat der geverfde lippen, 18 j. met voorbehoud. Luxor: Dreiging, 18 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Traviata.

de Stem | 1958 | | pagina 2