Walcheren Gemeenteraad Hulst kritiseert winkeliers Overheidssteun noodzakelijk voor vlootverbetering en omschakeling Zeeuws duel -Haags handbal- te Vlissingen ZUID-BEVELAND Dagblad De Stem H. v. Iwaarden (Aardenburg) Zeeuwse schutterskoning Z.-Vlaanderen Middelburgse politierechter veroordeelde weggebruikers wegens rijden onder invloed MEESTE OVERWINNINGEN VOOR BRUINVIS DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 30 JUNI 1958 MIDDELBURG VLISSINGEN GOES Rouwdienst voor burgemeester Rector A. de Grauw ontving missiekruis Waardevol contact diocesane K.A.J. in Breda Zondagsopenstelling is nog niet helemaal van de baan „ZEVIBEL" BESPRAK TOEKOMSTPROBLEMEN JEUGDFEEST MET BEDEVAART TE AARDENBURG Gemeentepersoneel op excursie EVEN Korfbal in Zeeland Ernstig ongeval op stationsemplacement te Goes EXAMENS MARKTEN AGENDA Vandaag Morgen T *1 Benoeming:. Mevrouw A. Fa assen- van Kemenade te St.-Laurens is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot leidster van de Stichting vorming bedrijfsjeugd „de Zonnebloem" al hier. benoemd Tot Technisch Ambtenaar van de p. Z. E. M. in het district Vlissin- gen is benoemd de heer G. van der Bij, alhier. Aardenburg overgeplaatst De ambtenaar der Invoerrechten ösi Accijnzen J. Boerman alhier is overgeplaatst naar de dienst der be lastingen te Tholen. Hoofdplaat gemeente garant voor reis ouden van dagen Vrijdagavond kwam de raad onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Temmerman in openbare ver gadering bijeen. Een verzoek om subsidie van het Humanistisch Thuisfront werd afge wezen in verband met het praktisch ontbreken van enig plaatselijk be lang en de financiële omstandigheden der gemeente. Besloten werd bij de woning E no 45 te Nummer Eén een lichtpunt aan te brengen en de aanlegkosten te be strijden uit de reserve elektrificatie onrendabel gebied ad 1.395.-. Het verzoek van de raad der ge meente Finsterwolde om adhesiebe tuiging werd voor kennisgeving aan genomen. De 11e begrotingswijziging 1957 werd vastgesteld, de gemeente rekening over 1956 werd voorlopig vastgesteld. De gemeente verklaarde zich ga rant voor dekking van de kosten, ver bonden aan het reisje voor de ouden van dagen alhier naar Rotterdam op 30 juni. De geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden werden onderzocht en in orde bevonden. De pachtsom van de resterende gronden van het sport- en industrie terrein werd herzien. Westdorpe muziekfestival Zondag 13 juli a.s. wordt door de muziekvereniging „Eikels worden Bo men" een groot muziekfestival geor ganiseerd, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. Verschillende buurt- gezelschappen hebben toezegging ge daan om hun medewerking te ver lenen. Het avondconcert zal worden ver zorgd door de muziekvereniging uit IJzendijke. speelterrein In de Molenstraat is men begon nen met de aanleg van een speel terrein voor de jeugd. Dezer dagen heeft men het terrein omgeploegd en geëffend, en binnenkort zal het gras kunnen worden gezaaid. herbenoeming Bij koninklijk Besluit van 14 juni 1958, nr. 12 is de heer g. H. E. M. van Waes her benoemd tot burgemeester van West dorpe. In verband met het overlijden van de burgemeester van onze gemeente, mr. W. C. ten Kate, zal vanavond om half acht in de grote kerk een rouw dienst worden gehouden, waarna ge legenheid wordt gegeven om de fa milie van de overledene te condo leren. Dinsdagmiddag zal het stof felijk overschot van burgemeester ten Kate in Hoenderlo ter aarde worden besteld. Oud-rector A. de Grauw van Kas teel Bouvigne te Breda heeft gister avond in de kapel van het Kasteel uit handen van de bisschop van Bre da, mgr. J. Baeten, het missiekruis ontvangen. Dit geschiedde in tegenwoordigheid van familie van de nieuwe pries termissionaris, catechisten van Bou vigne, bevriende geestelijken en en kele andere belangstellenden. In een korte toespraak zei mgr. Baeten tot driemaal toe: „We zien U niet graag gaan". De bisschop be sloot met de woorden: „Gij gaat tot zegen voor de mensen en tot eer van het diocees, dat U ondanks het pries tertekort vol vertrouwen afstaat aan het apostolisch vicariaat van Me- rauke." Vóór mgr. Baeten tot de uitreiking van het missiekruis overging, droeg hij een lof op. Hij werd daarbij ge assisteerd door twee broers van oud rector De Grauw. De missionaris zal medio augustus naar Merauke (N. Guinea') vertrek ken. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7, TeL 102. Rayonredacteur: M. J. Groen RayonbeheerderL. K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland Goes Westsingel 98, TeL 2236 Rayonredacteur: N. Karüol Redacteur voor Walcheren: J Maas Rayonbeheerder: 3. Fait Prijs vooi ioss* advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 pei mm Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes"- 8 regels of minder 0.90; elke regel meer 0.15 Bij plaatsing óók in de Brabantse oplage resp 1.50 en f 0.4O Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen balf geld. De diocesane K.A J. in het bis dom Breda heeft het afgelopen weekeinde op kasteel Bouvigne te Breda een studiebijeenkomst belegd, die gericht was op de uitstippeling van de werkwijze der afdelingen in het komende jaar. Drie inleiders gaven de hoofdge dachten weer. In korte bewoordingen, die voldoende vragen voor de groeps besprekingen openlieten, spraken pater Rasenberg en de heren F. Nefs en F. v. d. Minnen resp. over de grondwaarheden, de wezenskenmer ken en de methodiek van de K.A.J. Het accent van de studiebijeenkomst lag op de groepsbesprekingen, die na de inleidingen volgden. Nadat de con clusies van de groepsleiders op schrift waren gesteld, gaf de heer P. Thijs, propagandist van de afdeling Breda, gistermiddag een samenvatting, die rustte op de bases van leiderswer king, leiderstraining en afdelingswer king. Zaterdagavond vertoonde de heer J. Maas uit Terneuzen een door hem opgenomen film over Tanganjika. De film gaf een goede indruk van de le venswijze der inheemse bevolking en het lekenapostolaat der Kajotters in dit Afrikaanse land. Belangstelling voor deze studiebij eenkomst toonden o.m. de dames Kessels en Weterings van de K.A.V. De studiebijeenkomst werd door een kleine honderd afgevaardigden van de afdelingen bijgewoond. Het motto was: zó'n afdeling, zó'n K.A.J. De gemeenteraad van Hulst denkt kennelijk heel anders over het vraag stuk van de zondagsopenstelling der winkels dan de winkeliers zelf. In de laatste raadsvergadering Is, zoals in het kort al gemeld, uitgebreid gedis cussieerd over dit onderwerp. Dit naar aanleiding van een reeks voorstellen van b. en w. Verscheidene raadsleden lieten zich weinig waarderend uit over de men taliteit van de Hulsterse middenstand. De raad zag er een groot toeristisch belang in dat 's zondags de winkels zouden open zijn en men wees in dit verband op Sluis en Oostburg. Er is indertijd door de midden standsvereniging een enquête gehou den onder de winkeliers. Van de ca. 140 verzonden formulieren zijn er, aldus de heer Chr. Willemstein, slechts 64 ingevuld teruggestuurd. Hij concludeerde hieruit dat de mid denstanders zelf weinig belangstel ling hebben voor de openstelling op achter de zondagsopenstelling ge plaatst heeft. Naar de voorzitter meedeelde zou de Hulsterse V.V.V. nog iets ondernomen hebben om toch tot het gewenste resultaat te komen, maar hij had er verder nooit iets meer over gehoord. Wethouder J. Martens zette uiteen waarom de Kamer van Koophandel een ongunstig advies had gegeven zondag. Hij voelde er aanvankelijk men twijfelde nl. eraan of de enquête voor, het voorstel van b. en w.. dat'" afwijzing v?n het verzoek tot open stelling op zondag inhield, te aan vaarden. De raad is immers niet ver plicht, zo betoogde hij, de winkeliers te gaan smeken hun winkels op zon dag open te stellen. De voorzitter, burgemeester A. L. S. Lockefeer, had er tevoren reeds op gewezen dat men weinig anders kon doen dan 't reeds geruime tijd voor liggende verzoek (van 'n minderheid onder de winkeliers) af te wijzen, om dat de K. van Koophandel zich niet Tijdens de zitting van de Middelburgse politierechter, mr. J. A. E. Rink, zjjn weer verschillende weggebruikers veroordeeld, wegens het rijden onder invloed. HeJ gebruik van alcohol op de weg valt nooit goed te praten, maar zeker niet, wanneer men, als gevolg van overmatig biertjes drinken, een aanrijding veroorzaakt en dan, nog wel met de lampen van de auto ge doofd, verder rijdt. Dit was het geval met de vee houder M. E. van E. uit Sluiskil. Toen Van E. op 4 mei jL 's avonds laat in de Julianastraat te Sint-Jan steen reed, raakte hij twee meisjes, die in de straat fietsten. Na deze aanrijding doofde Van E. de lichten van zijn auto en vervolgde haastig zijn weg. De meisjes werden bij dit ongeluk gewond. De officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, noemde het ge drag van verdachte misdadig. Op een vraag van de politierechter, ver klaarde de veehouder 8 a 10 glazen bier gedronken te hebben. De offi cier eiste een gevangenisstraf van 6 weken, waarvan 3 weken voorwaar delijk en 3 weken onvoorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, als mede de ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijdsduur van één jaar. De politierechter vonniste con form. Doorgereden N. J. M. de Z., een monteur uit Aardenburg, reeds eveneens door na 'n aanrijding veroorzaakt te heb ben. De Z. was wel even gestopt,maar nadat hij meende dat de wielrijd- sters, die hij tijdens het passeren had aangereden, ongedeerd waren, was hij in zijn auto verder gegaan. Eén der dames bleek echter ge wond. Tegenover de politierechter verklaarde De Z. wel wat gedronken te hebben, maar hierdoor niet zijn positieven te hebben verloren. De officier van justitie eiste een gevan genisstraf van twee weken. De po litierechter veroordeelde de monteur tot één week. De 62-jarige handelaar in vetten en olie uit Clinge, J. de N. werd be keurd omdat hij op 20 april jL, tegen middernacht, al slingerend, per fiets door de Zandbergsestraat reed. Een wachtmeester had bemerkt, dat de man behoorlijk wat gedronken moest hebben en wilde De M. naar het po litiebureau brengen. Dit was echter niet naar de zin van de verdachte en hij maakte dan ook tegenwerpin gen. „De politie heeft me geslagen", zei de handelaar. Twee weken ge vangenisstraf werd door de officier geëist. De advocaat van verdachte, mr. H. C. M. van Son, zei, dat De M. als een behoorlijk man bekend staat en niemand hinder van hem ondervindt. Verder zou het, volgens De M.'s raadsman moeilijk aan het verstand van een verdachte zijn te brengen, wat hij gedaan had. Mr. Rink ver oordeelde echter conform. Auto beschadigd De auto van de heer J. D. Z., meu belmaker te Oostburg werd zodanig beschadigd, dat degene, die de be schadiging veroorzaakte, een bedrag van f 321,- kan neertellen voor de reparatie. De zondaar was de wiel rijder F. B. W. uit Hoofdplaat, die zigzaggend over de weg Oostburg- Hoofdplaat reed. De meubelmaker, die trachtte W. te ontwijken, kwam hierdoor tegen een boom terecht. Verdachte, die bij verstek werd veroordeeld, durfde te gen de politie nog te beweren dat hij niet dronken was geweest. Zijn verloofde vertelde echter het tegen deel. De politierechter veroordeelde, volgens de eis van mr. Van der Dus sen, W. tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van 2 jaar. Tevens moet binnen een jaar de schade f 321,- betalen. Punch en koffie De Souburger M. de J., handelaar in vlees en vee had, naar hij zeide, in een café vier glazen punch ge dronken en was toen dronken achter het stuur van zijn auto gekropen, nadat de politie hem, bij het verla ten van het café had geadviseerd niet te gaan rijden, maar eerst wat koffie te drinken en zich dan naar huis te laten brengen. De J. volgde dit advies slechts gedeeltelijk op, want na de koffie genuttigd te heb ben, stapte hij in zijn wagen en reed weg. De politie had De J. echter in de gaten gehouden en reed per motor achter hem aan. De motorbestuurder kon de vee handelaar echter niet passeren, daar de J. van links naar rechts slingerde. De officier vroeg een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van 3 weken en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van acht maanden. Mr. Rink vonniste conform. wel op de juiste wijze was gehouden. De K.v.K. was daarbij afgegaan op de inschrijvingen in het handelsre gister, die, volgens de heer Martens, echter niet blijken overeen te stemmen met de ware situatie. Bo vendien houdt deze instantie zich aan de regel dat minstens 60 pet. van iedere branche voor openstelling op zondag moet zijn. Hij wees erop dat deze norm echter niet wettelijk is vastgelegd. Hij gaf verder een andersluidende verklaring inzake de enquête onder de middenstanders: naar zijn mening waren er van de 140 aangeschreven winkeliers onge veer 70 voor en eenzelfde aantal te gen de zondagsopenstelling. Die te genstemmers zei hij niet te moeten zoeken onder die middenstanders, die niet naar het algemeen belang zien, doch alleen naar eigen baat. „Men denkt in Hulst wel eens, dat het aan de raad ligt dat de winkels 's zondags gesloten zijn, maar het is de fout van de middenstand zelf", zo betoogde de heer Martens. Drogisterijen 's avonds dicht De voorzitter pleitte ervoor dat men deze belangrijke kwestie niet door middenstandsogen" zou bezien, maar als raad. „De raad kan ook initiatieven nemen", zei hij, erop wijzend dat het hem helemaal niet zou spijten als de raad het voorstel van b. en w. niet zou aanvaarden. Hij voelde wel iets voor de door de heer Willemstein geopperde gedachte, dat het gemeentebestuur zelf een nieuwe enquête onder de winkeliers zou hou den, maar hij vroeg zich af, of deze dan anders zouden reageren dan des tijds. Na uitgebreide discussies, waarbij ook verscheidene andere raadsleden zich warme voorstanders van zon dagsopenstelling toonden, nam men het besluit de middenstand het ad vies van de Kamer van Koophandel met zijn argumenten, onder de ogen te brengen en de middenstandsver eniging te verzoeken opnieuw een enquête houden. Oe kwestie is dus nog niet van de baan. Dat is wel het geval met de door de drogisten verlangde open stelling van hun zaken gedurende de avonduren. De raad had in een ver ordeningswijziging op verzoek der Hulsterse drogisten bepaald dat zij hun zaak bij toerbeurt tot 's avonds negen uur zouden mogen openhou den, maar Economische Zaken was het daarmee niet eens en aangezien de gemeentelijke zelfstandigheid pre cies zover strekt als ,.Den Haag" het wenst, kon men niet anders doen dan de wijziging weer intrekken. Zodat er 's avonds in Hulst geen pleister of hoofdpijnpoeder te verkrijgen is. De heer D. v. d. Walle stemde in zijn eentje tegen. Ingevolge een andere wijziging, in deze verordening vastgesteld, mo gen wel de zaken die tabaksartike len, banket en chocolaterie verkopen 's zondags geopend zijn. TIJDENS regionale atletiekwedstrij den in Roosendaal heeft de THOR- atlete Irene Roeken het Ned. re cord kogelstoten meisjes gebracht op 15.43.5 meter. Het oude record stond sinds 11 mei van dit jaar met 14.88.5 meter op naam van Corrie van Wijk van DEM uit Beverwijk. Het ligt in de bedoeling op 20 ju li te Aardenburg een jeugdcongres te houden voor alle katholieke jeugd- 1 groeperingen in west Zeeuwsch- Vlaanderen. Daaraan zal tevens een bedevaart worden verbonden van de katholieke jeugd in het dekenaat Aardenburg naar Onze Lieve Vrouw van Aardenburg en zullen op het ge meentelijk sportpark diverse wed strijden en spelen worden georgani seerd. In het r. k. Jeugdgebouw te Aar denburg kwamen daartoe de afge vaardigden van de diverse jeugd- groeperingen in het district bijeen waaronder commissaris Th. Alberts uit Hoofdplaat en aalmoezenier R. Verdurmen uit Oostburg. Kapelaan de Vos uit Aardenburg sprak er zijn vreugde over uit, dat er in de di verse parochies zoveel belangstelling voor bestaat, dat praktisch alle groe pen vertegenwoordigd waren. Na eni ge discussie werd tenslotte het pro gramma. zoals dit door de Aarden- burgse afdelingen was opgesteld, aangenomen. Deze zullen ook voor i de organisatie zorgen onder super visie van de districtsstaf. Door het personeel van de west Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten, dat speciaal belast is met de aanleg en het onderhoud van de plantsoenen en dat gedurende de afgelopen 2 jaar een cursus in plantsoenenaanleg heeft ge. volgd, werd onder leiding van de cur susleider J. Goudzwaard, hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst te Goes, een excursie gemaakt om in de praktijk te gaan zien wat in overig Nederland in steden en dor pen aan plantsoenaanleg wordt ge daan. Er werd onder meer een bezoek gebracht aan Bussum, waar onder leiding een inzicht werd gegeven van de werkwijzen aldaar en waar diver se mooi aangelegde partijen natuur schoon en plantsoenen werden beke ken. Verder stond op het programma het bezoek aan de bloemenveiling te Aalsmeer, aan een kwekerij te Aals meer, aan tuinbouwscholen en aan diverse steden en kleinere gemeen ten zoals Haarlem, Bloemendaal, Zandvoort, Leimuiden en andere plaatsen. De algemene indruk was, dat men in ons gewest nog achter komt in vergelijking met wat in Noord- en Zuid-Holland aan stadsverfraaiing en plantsoenaanleg wordt gedaan. Nu de west Zeeuwsch-Vlaamse gemeen ten ook een 15-tal gediplomeerden bezitten zal daarin wellicht verbete ring kunnen worden gebracht. Het dameshandrbalteam van Zee land Sport uit Vlissingen besloot, na een korte aarzeling om deel te ne men aan de promotiewedstrijden voor één plaats in de hoofdklasse dames handbal. Vijf sterke dames teams: Vlugheid en Kracht, Vlug en Lenig (Geleen), Amstel f Amster dam), Turnlust (Den Haag) en Olympia (Hengelo) plus Zeeland Sport, bonden enkele weken geleden de strijd met elkaar aan. Het is reeds nu gebleken dat de Zeeuwse meisjes over een dergelijk spelpeil beschikken dat zij zich ge rust kunnen meten met landelijke ploegen. Zondag is er op het sport terrein te Vlissingen een in deze pro motie-wedstrijden zéér belangrijke ontmoeting gespeeld tussen Zeeland Sport en Turnlust. De Vlissingse meisjes wonnen met 3-1 en behaal den derhalve in totaal 5 punten uit 3 wedstrijden. Twee wedstrijden staan er nu nog op het programma: uit tegen Olym pia en thuis tegen Vlug en Lenig. Maar door de zondagmiddag behaal- De heer H. van Iwaarden uit Aardenburg is de Zeeuwse schutterskoning 1958. Hij be haalde deze titel tijdens de za terdagmiddag in Kapelle gehou den wedstrijden om het ko ningschap 1958. Een zeer groot aantaj schutters en belangstellenden was hierbij tegen woordig. De wedstrijden werden na melijk namens de Zeeuwse schutters- bond georganiseerd door de hand- boogsociëteit „Willem Teil" in Ka pelle. in verband met het feit dat de schutterskoning 1957 lid was van deze vereniging. De heer H. A. Mol uit Kapelle kon dit jaar zijn titel echter niet prolongeren. Nu de heer van Iwaarden koning is geworden, zullen de wedstrijden om het koningschap 1959 het volgend jaar in Aardenburg worden ge houden. Na afloop van de wedstrijden om het koningschap was er een concours op de staande wip, waaraan werd deelgenomen door 56 schutters van 12 sociëteiten. De uitslagen hiervan waren: Hoofd vogel: H. Driedijk, „Doel naar Ho ger", Wolfaartsdijk; le zijvogel: P. Rentmeester „Willem Teil", Ovezan- de; 2e zijvogel: C. Westdijk „Zee- landia", Ovezande. le hoofdkal: W. A. van Liere „Edele handboog" Oudelande. 2e hoofdkal L. de Jonge, „Concordia", 's Heerenhoek; le on- derkal J. Driedijk „Doel naar Hoger" Wolfaartsdijk. 2e onderkal D. Obrey, Zandstraat; 2e klep H. Driedijk „Doel (Advertentie) (Van onze verslaggever) „Met het voor de visserij in Zee land sombere perspectief van de Del tawerken beginnen wij weer een nieuw verenigingsjaar", zei zaterdag morgen de heer A. L. S. Lockefeer, voorzitter van de vereniging tot be vordering der Zeeuwse visserijbelan- gen „Zevibel" bij de aanvang van de algemene ledenvergadering in „De Prins van Oranje" te Goes. Ondanks echter het sombere van dit vooruit zicht, was de vergadering vrij geani meerd en opgewekt hoewel het aan tal aanwezige leden aanmerkelijk groter had kunnen zijn. De drie af tredende bestuursleden, de heren Lockefeer, De Bruyn en Siereveld, werden bij acclamatie herkozen en het bestuur ontving machtiging om - na overleg met de afdelingen - een nieuwe secretaris te benoemen in de plaats van drs. R. Cambier, die bin nenkort uit deze provincie vertrekt. Tenslotte hield drs. D. J. van Dijk, voorzitter van het produktschap voor vis en visprodukten een causerie over „Euromarkt en visserij". De heer Lockefeer vestigde in zijn openingstoespraak de aandacht op een serie problemen, die de Zeeuwse vis serij bezig houden. Spreker achtte het geboden om de toekomstige ontwikke ling te doen gaan in de richting van vlootverbetering en omschakeling, het geen hij zonder overheidssteun onmo gelijk achtte. Op deze hulp bestaat echter weinig uitzicht. Betreffende de oester- en mosselproeven in het Veer- segat meende de heer Lockefeer, dat geen rechtstreeks verband moet wor den gelegd tussen deze proeven en de schadevergoeding aan de bedrijven. Enerzijds moet Zeeland volledige schadevergoeding vragen en ander zijds erkennen dat de proeven getui gen van de ernst, waarmee de rege ring onderzoekt, hoe het door de Del ta ontstane kwaad voor de visserij zo veel mogelijk kan worden geëlimi neerd. Voorts deed de voorzitter medede ling over van de minister ontvangen toezegging omtrent het nodige biolo gische onderzoek voor de garnalen. De heer Lockefeer bestreed het advies van de sociale verzekerings raad om de deelvissers onder de so ciale verzekeringswetten onder te brengen. Het grote belang van socia le voorzieningen ontkende hij niet, maar hij stelde, dat deze moeten worden gevonden in onderlinge ver- zekeringsvormen, in samenwerking met de deelvissers in het noorden. Fel ageerde spreker tegen de her ziening van het standaard-capaciteit- cijfer, een regeling, die hij onaan vaardbaar achtte, omdat vele mossel vissers er te zwaar door worden ge dupeerd. Daarom wordt thans een onderzoek ingesteld naar de gegevens over de laatste vijf jaren. Nadat deze bekend zijn, zal de gedragslijn van „Zevibel" worden bepaald. „Helemaal gelukkig voelen wij ons niet met de P.B.O.", vervolgde de voorzitter elders. „De invloed van de werknemers is wel zeer groot, vooral wanneer het over honderd procent ondernemersbelangen gaat, waarover deze het eens zijn". Tenslotte wees spreker nog eens ten overvloede op het belang van een sterke organisatie om in de toekomst sterk te staan. Het financiële verslag over het af gelopen boekjaar werd uitgebracht door de heer A. C. Willemsen, burge meester van Yerseke. Hij kon daar in enig optimisme laten doorklinken, gezien de stijging van het batige sal do tot f 1040,94, ruim zevenhonderd gulden meer dan aan het eind van het voorafgaande boekjaar. Desondanks moest hij toch nog wijzen op de steeds stijgende uitgaven. Bij de bespreking over de benoeming van een nieuwe secretaris wijdde de voorzitter veel waarderende woorden aan het werk van de heer Cambier, die zich intensief inwerkte en daar door voor de vereniging zeer waarde vol werd. De heer Cambier dankte op zijn beurt een ieder voor de goede sa menwerking en had vooral veel waar dering voor de voorzitter. Nadat een korte pauze was gehouden kwam het woord aan drs. Van Dijk over Euromarkt en visserij, waarbij hij in het bijzonder de toekomstige positie van de Zeeuwse visserij be lichtte. Hij zag de E.E.G.-voordelen voor de Zeeuwse vissers als zeer evi dent maar verzuimde niet te wijzen op gevaren, die de economische unie kan opleveren, zoals eventuele instel ling van minimum importprijzen, wanneer de markten in bepaalde lan den worden overstroomd. Te dien aanzien adviseerde hij tot de nodige zelfbeperkingen, opdat andere landen dergelijke zeer nadelige maatregelen niet zullen behoeven te nemen. In het bijzonder vestigde hij er de aandacht op, dat de zeer kleine visserijbedrij ven het in de toekomst niet zullen kunnen bolwerken en dat daarom tij dig moet worden overgegaan tot sa mensmelting. „De Nederlandse visserij", zo be sloot drs. Van Dijk zijn toespraak, .behoeft niet bang te zijn voor de E.E.G., omdat haar ontwikkelings kansen er door verbeterd zullen worden. Men moet zich echter vol doende bewust zijn van alle conse quenties". uw aandacht voor onze zeer mooie collectie WOLLEN KAMGAREN KOSTUUMS die wij DEZE WEEK in de verkoop brengen voor g0a5O magasijn HOLLAND Tolbrugstraat 8-14 BREDA naar Hoger", Wolfaartsdijk; 3e klep: L. de Wilde „Juliana". Oudelande; le klep J. de Baar „Willem Teil", Ovezande. In verband met het Vierbonden- toernooi te Roosendaal werden in de eerste klasse van de Zeeuwse korf balcompetitie geen wedstrijden ge speeld. In de 2de klasse A had TOP een vrije dag en zag zich van de eerste plaats verdrongen door Swift 3, dat in 's Heer Hendrikskinderen de beide punten weghaalde bij Tjoba 2 (3-8). Swift 4 was net niet opge wassen tegen Vopo (4-3). In de 2de klasse B werd slechts een wedstrijd gespeeld. De Poel dis tantieerde zich wat meer van de on derste plaats door Vios 2 met een 3-2 nederlaag naar huis te sturen. In 3A vond ook slechs een wed strijd doorgang. Ondo nam de lei ding van KVL over door een stevige 1-6 overwinning op TOP 2 in Arne- muiden. In 3B bleef Blauw Wit on geslagen en zonder verliespunten aan de kop. Ditmaal moest het be zoekende Luctor 2 er met 7-3 aan geloven. Elto 2 had bij Voto weinig moeite (1-12) en kwam op de tweede plaats. Scampolo 2 ging bij Togo 3 om de beide punten (1-2) en klom daardoor een plaatsje op de rang lijst. In 3C namen DOS '55 en Vopo 2 ieder de helft van een dozijn doel punten voor hun rekening, zodat de buit eerlijk gedeeld werd (6-6). In 3D behield «Atlas de leiding want het bleef in Breskens met 3-9 baas over BKC 2. De strijd om de onderste plaats tussen Zuidzande en Vedo 3 eindigde in een 4-2 overwinning voor Zuidzande zodat Vedo 3 alleen lan- tarendragér bleef. In 3E tenslotte kwam Swift 5 weer wat dichter Dij de titel. Door een 7-0 zege op het bezoekende Animo 3 bleven de Mid delburgers ongeslagen en met ruime voorsprong aan de kop van de rang lijst. Zaterdagmiddag is op 't stationsem placement te Goes de locomotiefbe stuurder J. Huyge onder zijn rangeer locomotief terecht gekomen. De loco motief reed hem over beide onder benen. In zorgwekkende toestand is de man naar het ziekenhuis te Goes overgebracht, waar het ene onder been in de afgelopen nacht geam puteerd moest worden. Men hoopt het andere been nog te kunnen be houden. Op het ogenblik is nog niet opgehelderd hoe het ongeluk zich heeft toegedragen. Er is tijdens de eerste middag van de Zeeuwse zwemcompetitie, zater dag in het zwembad te Middelburg gehouden, hard gevochten om de puntjes. Bijzondere prestaties kwa men er nog niet uit de bus, want daarvoor zijn de voorbereidingen nog iets te kort geweest. Wel is duidelijk komen vast te staan, dat ook dit seizoen de strijd weer zal gaan tussen Bruinvis, Sas van Gent en Luctor. Middelburg. Het Vlissingse Zeehond kwam er ook nu niet aan te pas en moest zich met één tweede en één derde plaats te vreden stellen. Van de veertien nummers wonnen de Sassenaren er zes, juist één meer dan de Middelburgers, die vijfmaal als eerste aantikte. Of Bruinvis daarmede een voorsprong heeft ver worven staat nog te bezien, want Luctor haalde zeven tweede plaat sen en vijf derde plaatsen weg, terwijl Bruinvis slechts aan drie tweede en vier derde plaatsen kwam. SZV uit Souburg noteerde twee overwinningen en even zoveel tweede en derde plaatsen. De laatste over winning was voor Schelde uit Ter- neuzen. Scheldestroom uit Breskens kwam tot één tweede plaats en Ganze uit Goes tot twee derde plaatsen. Het aantal deelnemers onder de jeugd was bijzonder groot, een ver heugend verschijnsel, ook al ging dat ten koste van een vlotte afwerking. de overwinning kan Zeeland Sport zeer sterke aanspraken maken op die éne fel begeerde plaats in de hoofd klasse. technische hogeschool te delft Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het propae- deutisch examen voor natuurkundig ingenieur de heren F. Cappendijk, Breda, A. M. Trommelen, Kaatsheu vel, H. R. Wessels, 's-Hertogenbosch en W. van Witzenburg te Goes. Voor het ingenieursexamen voor scheikundig ingenieur slaagden de heren K. Cleerdin, 's-Hertogenbosch, J. Kooger, Vlissingen. GOES, 28 juni Aardbeien zonder dop: mad. moutot 1 81-95, 2 71, ju- cunda 1 127, 2 76, regina 1 76, 2 70, mach. fruhernte 1 79, climax 1 82, 2 78, sengana 1 87, aardb. afw. 45, alles per 100 kg. Aardbeien per doos: mad. moutot 2 20, regina 1 44-63, 2 36-46, sengana 1 44, 2 29-32. Aardb. m. dop per kg: mad. moutot 1 102-111, 2 77-114, regina 1 113, 2 61-95, afw. 45-73, climax 2 68, afw. 66, jucunda 2 74-81, frambozen per doos 1 26-37, 2 17-28; rode bessen per kg 160-170, per doos 1 58-66, 2 49-54; kersen: early rivers per kg 1 130, 2 95-130, Hollan ders 2 100-130. KAPELLE, 28 juni Industrie- en exportveiling: Aardbeien zonder dop: jucunda 1 134, 2 92-104; mad. moutot 1 92, 2 82; regina 1 111. 2 79; mach. fruhernte 1 107, 2 84; climax 1 114, 2 103; sengana 1 79. 2 79; div. rassen afw. 68. Gewone veiling: kersen: early rivers 1 117-133, 2 55-88, 3 30-45; vr. van werder 1 120, 2 50; markiezen 1 127-133, 3 28; vr. zwarte 1 107; suiker kers 1 64; Hollanders 1 122-128; mei kersen 1 92, 3 24 rode bessen per doos van 2,5 ons jhr. van tets 46-56, fram bozen per doos van 2,5 ons 1 28-48, 2 29-32. Aardbeien per doos van 2,5 ons regina 1 31-51. climax 1 48-61, 2 16- 32; talisman 1 33-44, sengana 1 33-53, 2 33, mad. moutot 1 31, siletz 1 46, 2 28, d. evern 1 23, ydun 2 28, solt- wedel 1 38, aardbeien per kg in chips I 107-115, 2 53-107, afw. 48. MIDDELBURG, 27 juni: Aardap pels. Aanvoer 40 ton. Bonken I 30.20 32,10, II 26,10; grote I 18,70—22,60; II 21,20—22,50; drieling 16.80—20,10; kriel I 13,-—14,10; II 10,30-11,-. Fruit: Aardbeien per kg: Regina 66 1,24; Deutsche Evern 57—1,04; Mar- chereauchs Fruenthe 681,21; Jecun- da 881.10; Madame Moutot 751,17 Bowa 96; Senga Sengana 1,011.29; Climax 7192; Framboos aardbei 97 —1,22; Laxton 65; Talisman 1,03; Aanvoer aardbeien 3 ton. Aardbeien p. doos 1340; Kasbessen p. doos 47 —58; Perziken p. st. 329; Frambo zen p. doos 60; Kersen: Early Rivers per doos 3132; per kg 1,401,46. Heden werden de eerste frambozen aangevoerd door dhr. J. L. Dop, Middelburgsestr. 88, Middelburg. Groenten: Andijvie 716; Rabarber 824; Tuinbonen 16-23, Prinsessenbo- nen 1,261,68; Snijbonen 1,081,44; Bospeen 1036; Wa speen 2842; Bos- kroten 28: Sla 34; Spinazie 1635 Postelein 2637; Spitskool 56; Sa vooikool 49; Rodekool 11; Bloem kool 4 st. p. kist 20—36; 6 st. p. kist 1426; 8 st. p. kist 10—21; 10 st. p. kist 10—14; 12 st p. kist 10—12; Kom kommers A 1538; B 1330; C 1221 Doppers 3755; Peulen 1,161,33; Saxa 1,15. GOES Grand: De Mau Mau slaat toe, 18 jaar. VLISSINGEN Luxor: Het huis der naamlozen, 18 j. Alhambra: Die goldene Brücke, 18 j. m. enig voorbehoud. MIDDELBURG Electro: Razzia op Montmartre, 14 j.; De pijnloze beval ling, 18 j. Schouwburg: De graaf van Monte Christo I en II, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Sissi, keizerin en moeder, a.l. AXEL Centrum 8 uur: Moordend lood, 14 jaar. ST. JANSTEEN R. Everaard: Kermis- schieting staande wip. J. Pluym 3 uur: Kermisschieting. Em. Vermeersen 3 u.: Kermisschieting. J. der Weduwe: Dansen SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het lied van Bernadette, a.l. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u.: Donder over Marseille. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Sissi. kei zerin en moeder, a.l. OOSTBURG Ledel 8 uur: Duel op de Atlantic. MIDDELBURG Electro: Eens spreekt het geweten, 18 j. ST. JANSTEEN J. der Weduwe: Dan sen. J. Pluym 3.30 uur: Kermisschieting SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ik was de vriendin van een gangster, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Sissi, keizerin en moeder, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Sissi, kei zerin en moeder, a.l. Vandaa komst vl luisteren De rech tussen 1< herhaling: Om 21.10 schouw in; Deze twe renners daag gaai

de Stem | 1958 | | pagina 2