Dit is het „veld'5 VOLKSWAGENS Tussen Schelde en Grens Internationale besprekingen over de vlasindustrie Bezwarend getuigenis Min. Suurhoff over proeven met radioactief zand Explorer III kreeg deuken Mij. „Zeeland keert zelfde dividend uit OP WIMBLEDON KWAM VAN SPELEN PRAKTISCH NIETS oetbalf litseii uit Zweden Sterrenloop te Middelburg Sluis „feestte stevig door AANBESTEDING Bestuurscrisis in S.V. Oostburg nog niet opgelost GARAGE JOS VOET ^at anderen over „KLEINTJES" zeggen. laatst dus een „KLEINTJE in het DAGBLAD DE STEM 8 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 28 JUNI 1958 8 Bewusteloos bij bromfiets gevonden Sherman Adams Derde en vierde etappe 28-29 juni V erkiezingsstrij d in Dortmund Nederlander in het buitenland verdronken EXAMENS Schoolboeken en Schoolbehoeften voor het Sint-Willibrord-College J. DE JO NGE - GOES Drie Nederlanders in Asser TT Nu ook in Terneuzen! XL00STËRZANDE J Hof te Zandeplein 17 TERNEUZEN Tel. 2290, Achterom 3 Advertentie Eén m isl 11 hhn Vrijdag is te Rijssel een interna tionale conferentie gehouden, waar aan delegaties van het internatio naal verhond der vlasindustrie van de zes landen van de Euromarkt deelnamen. De besprekingen, die gewijd waren aan het onderzoek van de toestand in de vlasindustrie in West-Europa, werden geleid door de heer Dequae, voorzitter van het internationaal verbond en Belgisch minister van buitenlandse handel. De bijeenkomst had hoofdzakelijk ten doel de ontwikkeling van de toe stand sedert het jongste congres te Cannes te onderzoeken. Toen was een overeenkomst-protocol goedgekeurd tot het beperken van de invoer van Sovjetrussisch vlas. Deze maatregel van zelfverweer werd ingegeven door de noodzakelijkheid de Sovjet-dum ping op de vlasmarkt te verhelpen De maatregel kon echter niet worden uitgevoerd doordat de Schotse spinne. rijen er geen uitvoering aan wilden geven. Vrijdag moest dus de toestand op nieuw onderzocht worden binnen het kader van de gemeenschappelijke Op de Wouwse straatweg, ter hoog te van de Rondweg naar Wouw te Bergen op Zoom is de 70-jarige Jan Perton bewusteloos naast zijn brom fiets gevonden. De heer Perton had een schedelba- sisfractuur opgelopen en werd in ern stige toestand naar het Algemeen Burgergasthuis te Bergen op Zoom Vervoerd. Het is niet bekend of de oude man met zijn brommer is geslipt of is aangereden. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Bernard Goldfine ging er prat op voor Sherman Adaans aandelen te hebben gekocht, opdat de assistent van Eisenhower hem uit zijn moei lijkheden met twee federale bureaus zou helpen. Dit heeft John Fox, een journalist van de thans opgeheven „Boston Post" onder ede voor de commissie van onderzoek uit het Huis van Afgevaardigden verklaard. De commissie stelt een onderzoek in naar het beleid van diverse fede rale instanties. Gedurende dit onder' zoek kwam aan het licht dat de assis tent van president Eisenhower, Sher man Adams, van een zakenman uit Boston, Bernard Goldfine, een jas van 2.500 gulden en een hotelrekening had ontvangen. Fox, vroeger een vriend van Gold fine, zei tevens dat Goldfine hem had gezegd Adams „aanzienlijke" finan ciële steun te verlenen. Fox getuigde eveneens dat Sherman Adams financiële belangen had in de ondernemingen van Goldfine. Adams heeft alle verklaringen van Fox categorisch ontkend. Hij las de bij het Witte Huis geaccrediteerde journalisten een verklaring dienaan gaande Voor. ETAPPE 4 rGisors 1 214 km Troppt» VERSA/LLCS markt. Er werd een resolutie aange nomen om zich tot de Europese com missie te wenden om een gemeen schappelijke politiek te bepalen en aan de landen, die lid zijn van de organisatie voor Europese economische samenwerking de gelegenheid te ge ven er aan deel te nemen. Wanneer dit voorstel zou worden verworpen, zou het internationaal verbond der vlasindustrie strenge toepassing vra gen van de bepalingen van het Euro- markt-verdrag. Dit zou vermoedelijk leiden tot de oprichting van een rege lingsorgaan. Bij de verkiezingsactiviteiten in Dortmund is het tot botsingen tus sen socialisten en chr. -democraten gekomen. De S.P.D. had een demonstratie tegen atoomwapenen georganiseerd, de C.D.U. had het plein waar de be toging gehouden zou worden tevoren met verkiezingsbiljetten behangen. Aan het eind van de betoging sprongen omstreeks honderd deel nemers uit de band, beschadigden luidsprekerwagen van de C.D.U. en in een handgemeen werd een chauf feur gewond. De C.D.U. beklaagt zich, dat de politie niets deed om de excessen tegen te gaan. De heer Suurhoff, minister van Sociale zaken en Volksgezondheid, heeft mede namens de heer Algera, minister van Verkeer en Waterstaat, geantwoord op schriftelijke vragen van het Eerste-Kamerlid Geuze in zake het nemen van proeven met radioactief zand in het Goereese Zeegat. Minister Suurhoff deelt mede, dat door de Rijkswaterstaat aan de di recteur van het loodswezen in het 4de en 5de district te Rotterdam is verzocht, het gebied, waar de onder havige proeven met radioactief zand worden genomen, door boeien af te De heer Cornells Jan van Bovene uit Nijmegen is door verdrinking om het leven gekomen. De heer v. Bo vene verbleef, met zijn echtgenote, in Kitzbuehel. Het echtpaar maakte een roeitochtje op de Schwarzsee. Daarbij sloeg het bootje plotseling om. Hoewel het slechts enkele me ters van de wal lag, kon de heer van Bovene, die de zwemkunst niet meester was, zich niet redden. „Explorer III", de Amerikaanse aardsatelliet, die op 26 maart werd gelanceerd, zou gisteren al op de aarde terugvallen. In deze rie maanden van zijn wenteling om de aarde heeft de kunstmaan be langrijke gegevens verstrekt. Volgens deze waarnemingen, aan gevuld met die van Explorer I en de observaties van de verschillende kunstmanen kan als voorlopige re sultaten worden bekend gemaakt dat de kosmische straling op grote hoogte veel sterker is dan werd aan genomen, dat de temperatuur bin nen het ruimtevaartuig kan worden „geregeld", waardoor deze op voor dier en mens dragelijke hoogte blijft en dat de dichtheid van de atmos feer enkele malen groter is dan werd berekend, voordat men van deze ge gevens kennis had gekregen. Explorer III, die nu met grote snelheid de vyurdood bij het binnen komen in de aardse dampkring te gemoet snelt, heeft nu in totaal een afstand van 51,2 miljoen kilometer afgelegd. Kort na de lancering strek te de baan zich op een hoogte van maximaal 2.720 kilometer en van minimaal 187,2 kilometer boven de aarde uit. Tijdens de omloop werden aaneen sluitende reeksen waarnemingen over de kosmische straling verkre gen, die door middel van een band recorder in het inwendige van de satelliet op een magnetische band werden vastgelegd en die op een bepaald sein naar de aarde werden uitgezonden. De beide zenders hebben echter in middels de uitzendingen gestaakt, daar de batterijen die voor zes tot acht weken waren berekend, zijn uit geput. De periode van 1 tot 7 mei was voor de Explorer III een kritische tijd: in die dagen ontmoette de kunstmaan een zwerm micrometeo rieten (de eta Aquariden). die zich in de baan van de komeet van Hal- ley bevinden, op zijn weg. Twee van de meetinstrumenten die de aantal len minuscule deeltjes in de ruimte registreren werden daarbij getrof fen; dit waren de eerste „deuken" die een Amerikaanse kunstmaan op zijn reis door het heelal opliep. Er zijn aanwijzingen dat deze botsingen ook aan andere instrumenten schade toebrachten. In omloop zijn ook nog Explorer I, gelanceerd op 31 januari, waarvan de levensduur wordt geschat op ze ven jaar en de Vanguard, gelan ceerd 17 maart met een geraamde levensduur van ruim een eeuw. bakenen en hiervan op de gebruike lijke wijze kennis te -doen geven in de bekende „Berichten aan zeeva renden", samengesteld en uitgege ven vanwege het Ministerie van Marine door de afdeling Hydrografie van dit ministerie. De minister deelt voorts mede, dat de proeven zijn verricht met radio actieve zandkorrels. Wetenschappe lijk staat vast, dat de proeven geen gevaar opleveren voor de volksge zondheid, noch door verspreiding door plankton, noch door versprei ding door vis. Op grond van ver richte metingen is het betrokken ge bied in het begin van de maand juli weer voor de visserij vrijgegeven. De bruto exploitatie-ontvangsten/ van de stoomvaart maatschappij „Zeeland" te Hoek van Holland zijn, blijkens het verslag over 1957, t.o.v. 1956 met ruim 5 procent gestegen. Ook de exploitatiekosten gingen om hoog, maar in mindere mate dan de ontvangsten, zodat het exploitatie overschot f 103.378.groter was dan het vorig jaar. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 9,5 procent over de pre ferent winstdelende aandelen en van onveranderd 10 procent over de ge wone aandelen. Ook in 1957 werd de dagelijkse dienst tussen Hoek van Holland en Harwich het gehele jaar onderhou den. Ernstige averijen deden zich niet voor. Het totale aantal vervoerde passa giers was nagenoeg gelijk aan dat van 1956. Het transitovervoer ontwik kelde zich gunstig. Aangezien de Brit se toeristen hun continentale vakan tieoorden steeds meer duidelijk zoe ken, wordt er naar gestreefd de treinverbindingen met Oostenrijk, Joegoslavië en Italië te verbeteren. Hierdoor zal het mogelijk zijn, in concurrentie met het toenemende luchtverkeer, het passagiersvervoer verder te ontwikkelen. Het autover voer gaf een daling t.o.v. 1956 te zien. ABE LENSTRA, over wie geruchten hebben gecirculeerd, dat hij SC En schede zou verlaten, heeft zich bij nieuw contract aan deze club ver bonden. Frankrijk: Jacques Anquetil, Gil bert Bauvin, Louis Bergaud, Louis Bobet, André Darrigade, Jean Fo restier, Joseph Groussard, Franpois Mahé, Francis Pipelin, René Privat, Jean Stablinski, Roger Walkowiak. Italië: Pierino Baffi. Emilio Bot' techia, Rizzardo Brenioli, Nino Cata- lano, Guilberto Dall'Agata, Giuseppe Failarini, Gianni Ferlenghi, Pietro Nascimbene, Gastone Nencini, Arrigo Padovan, Giuseppe Pintarelli. België: Jan Adriaenssens, Jean Brankart, Pino Cerami, A-rmand Desmet, Gilbert Desmet Noël Fore, Jos Hoevenaers, Marcel Janssen», Fik Luyten, Joseph Planckaert, M. v. Geneugden, André Vlayen. Spanje: Federico Bahamontès, Sal vador Botella, Miguel Bover, Jesus Galdeano, Fern. Manzaneque, Carme- lo Morales, Francisco Moreno, Luis Otano, Miguel Pacheco, Bernardo Ruiz, Julio San Emeterio, Antonio Suarez. Nederland-Luxemburg: Piet Da- men, Piet de Jongh, Joop Kersten, Jef Lahaye, Wim van Est, Piet van Est, Gerrit Voorting, M. v. d. Borgh, Aldo Bolzan, Marcel Ernzer, Charly Gaul, Jeimpy Schmitz. Zwitserland-Duitsiand: Ernest Ecu. yer (Z.), Walter Favre (Z.l, Anton Graeser (Z.) Jean-Cl. Gret (Z.l. H. Hollenstein (Z.l, Ernest Traxel (Z.), G. Debussman (DJ, L. Friedrich (D.i, Mathias Loeder (D.), R. Pommer (DJ Franz Reitz (DJ, Horst Tueller (DJ. Gemengde ploeg: A. Christian (OJ, R. Maresch (OJ, Ant. Batista (PortJ, Ant. Barbosa (Port.), Seamus Elliott (IerlJ, Art. Brittain (Eng.), Ron Coe (Eng.), Brian Robinson (Eng.). H. Andresen (Den.), E. Dalgaard (DenJ, K. A. Olsen (DenJ, Fritz Ravn 'Den.). Centrum-Midden: Henri Anglade, Mario Bertolo, Emmanuel Busto, Claude Colette, Jean Dotto, Georges Gay. Raphaël Géminiani, Jean Grac- zyk, Pierre Polo, Marcel Rohrbach, Antonin Rolland, Chaussabel. West-Zuid-West: Jean Bourles, Jean Gainche, Maurice Lavigne. Camille Le Menn, Eugéne Letendre, Jean Mal- léjac, Poudaut, Joseph Morvan. Fer- nand Picot, Tino Sabbadini, Joseph Thomin, Robert Varnajo. Parjjs-Noord-Oost: Jean-Claude An- naert, Claude Barmier, Nicolas Ba- rone, Stanislas Bober, Jean Dacquay, Serge David, Edouard Delberghe, An dré Dupré Raym. Hoorelbecke, Fer- nand Lamy, Maurice Moucheraud, Maurice Quentin. STOCKHOLM, vrijdagavond. De man die morgen de finale om de wereldtitel voetbal moet fluiten, zou geen moeite moeten hebben de orde onder de 22 spelers te handha ven. De 46-jarige Franse arbiter Maurice Guigue, die de finale zal lei den, is nameljjk een politieman in Marseille, een stad die het de politie beslist niet cadeau doet was hand having van de vrede betreft. Guigue vertelde dat hij een doch ter van 18 heeft, die vaak komt kij ken als hij een wedstrijd moet lei den. Haar moeder komt nooit. Aan vankelijk deed zij dat wel, maar ze kon het niet verdragen als de tribu ne k-ltiek op haar man had. Zij be gon dan prompt een rel. De hoofdtolk van het toernooi, Juan da Silva, is door de Chileense voet balbond reeds geëngageerd voor de zelfde baan tijdens het bekertoernooi van 1962. Da Silva, die een Venezo laanse pas heeft, spreekt tien talen. Hij is in Spanje geboren uit een Noorse moeder en is in Denemarken opgevoed. De talen die hij spreekt: Italiaans. Spaans, Portugees, Frans Duits, Engels, Russisch, Noors, Zweeds en Deens. Eén sportjournaliste moet het hier opnemen tegen ruim 2.000 mannelijke rivalen uit 60 landen. Zij is.Ita Ve- gezzi, van ..Milan-Inter en heeft tien jaar ervaring als sportschrijfster. In vroeger jaren heeft Wim bledon altijd mooi weer gekend en juist om dit mooie weer staat Wimbledon bekend. Heel anders is het dit jaar. Van maandag af de openingsdag hebben deelnemers, organisatoren en toeschouwers slechts zelden van zonneschijn kunnen genieten en vrijdag was het helemaal mis. Een gTijze wolkenlucht, koude wind en ettelijke regenbuien maakten het verblijf onaangenaam op de tribunes waar de kleumende belangstellenden zich tegen het slechte weer be schermden, met parapluus, regenjas sen of warme kleding. Het geduld van het publiek bij baan drie, waar men op de komst van de favoriet in het heren enkel spel, de Australiër Cooper, zat te wachten, werd niet beloond. Cooper en nog velen mèt hem weigerden on der deze omstandigheden te spelen en men verzocht om een beslissing van hoofdscheidsrechter kol. John Legg. Sponsen en zaagsel moesten er komen tot herstel van de banen was het besluit van John Legg, doch voordat deze attributen waren aange rukt, ontlaadden de grijze wolken zich. Zelfs het centre court, bedekt met matten, vertoonde op de base line twee grote plassen. Slechts één partij Slechts één partij in het heren en kelspel is afgewerkt. Het was die tussen de Australiër Fraser en de Italiaan Maggi; eerstgenoemde won met 6—0, 6—4, 6—3. De geplaatste Amerikaan Mackay, die samen met Bob Vark (Australië) op het centre court verscheen, kon zich bijna niet staande houden. In de eerste set maakte hij zes tuime lingen. Hij verloor deze met 64. Bij de stand 8—8 in de tweede set werd de partij afgebroken en weer wegens.... regen. Gardnar Mulloy, een 44-jarige Ame rikaan, heeft ook een deel van zijn partij tegen zijn landgenoot Mike Green gespeeld. Green won de eerste set met 63 en voordat de spelers de tweede set begonnen trok Mulloy zijn schoenen en sokken uit. Bloots voets won hij deze set met 6—4. Op nieuw maakte de regen een einde aan de partij en zo snel zij konden vluchtten Mulloy en Green naar de kleedkamers. De uitslagen van de uitgespeelde partijen van vrijdag waren: Fraser (Austr.) versl. Maggi (It.) 60, 64, 6—3. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej. Boundy en Ward (G.B.) versl. mej. Hellyer en Garrido (Austr.-Cu ba) 64, 63. De beste 5000-meter lopers van ons land zullen elkaar zaterdagavond voor het eerst allen tegelijk ontmoe ten. Dat gebeurt in Middelburg tij dens de verlengde rust van een voet balwedstrijd tussen Middelburg en Zeeland Sport. De wedstrijd kwam tot stand door samenwerking van de Middelburgse athletiekvereniging E. M. M. en de voetbalvereniging Middelburg. Met Hein Cujé zijn Frans Künen van Wim Slijkhuis staat op 14.14, huis de snelste Nederlander op de ze afstand. Het Nederlands record van Wim Slijkhuis staat op 14.14. c, de beste tijd van Frans Künen is 14.30.2 Na hem komt Wim Roovers van THOR met 14.42. Hein Cujé is met 14.46 vierde en dan komt Her man Jonkers van THOR met 14.57.-. Zij allen zijn van de partij, evenals Joep Delnoye van Kimbria uit Maas tricht. De Ruyter uit Apeldoorn en Veldhuyzen uit Best. Henk Viset van Cialfo en de Belg Eugene Allonsius zijn helaas verhinderd. In Sluis is na de doorkomst van de Tour vlot door gefeest. De rol- hockeywedstrijd was interessant ge noeg om wat te blijven hangen. Ook de koers trok belangstelling, want al waren het geen Turrenners, doch gewone amateurs, je kon het nu ten minste helemaal bekijken. Overigens bleken de Tourmannen de amateurs van de Sluise feestkoers aangestoken te hebben, want ze zetten er een ge weldig tempo in. De uitslag werd: 1. H. Goesen, Rotterdam; 2. Ad. v. Egmond, Den Haag; 3. G. van Stra ten. Schiedam; 4. J. Duinkerken, Borssele; 5. H. van Bastelaar, Rot terdam; 6. A. Jongejan, Rotterdam; 7. P. de Vries, Rotterdam; 8. A. van de Linde, Tilburg; 9. C. Keepers, Roosendaal; 10. W. Zwaneveld, Dor drecht. Als interesant onderdeel van het feestprogram speelde een Nederlands team uit Den Haag tegen een Bel gisch team uit west-Zeeuwsch-Vlaan- deren een rollerhockeymatch, die werd gewonnen (8—5) door Neder land. RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld: „De complementbindingsreactie bij poliomyelitis", mevr. J. M. Borg- hans Delvaux, geboren te Sas van Gent en thans wonende te Willem stad (Curagao). NED. ECONOMISCHE HOGESCHOOL Aan de Ned. Economische Hoge school te Rotterdam is geslaagd voor het kandidaatsexamen in de econo mische wetenschappen de heer J. M. Schippers te Kortgene- RIJWIELHERSTELLER Te Amsterdam slaagde deze week voor het diploma rijwielhersteller, aan de R.E.M.E.C. vakschool de heer Jo Hoebeke uit Rilland. Burgemeester en wethouders der gemeente Hoek zullen op dinsdag 8 juli 1958 om 10 uur v.m. ten gemeentehuize trachten aan te besteden: het uitvoeren van grond-, riolerings- en bestratings werken in het exploitatieplan „Oud-Westenrijkpolder'' te Hoek. Bestek en tekeningen zijn, zolang voorradig, tegen be taling van f 10 (rest. f 2.50 op dag van aanbesteding) verkrijgbaar bij het Centraal Bouw- en Woningtoe zicht en Gemeentewerken in Oost Zeeuwsch-Vlaande- ren, Herengracht 10 te Terneuzen. f 2,per week kan iedereen missen! Geen incasso. Betaling per giro. Lederen jassen, heren kostuums, mantelkostuums enz. Vraag inlichtingen. Geheimhou ding verzekerd. Brieven onder no. 64002 bureau van dit blad. Wegens omstandigheden nieuwe 1.-grijze dameszomermantel goed kope prijs. Te bevr. bur. De Stem, Hulst. 18437 Vlugge en accurate levering. ALGEM. BOEKHANDEL LANGE KERKSTRAAT 43 TELEFOON 2264 Woordsr-bc"ken Schoolvulpenhouders met garantie Tweewielige aanhangwagentjes voor achter auto en 2 luchtban denwagens, draagvermogen 2500 kg, geveerd en ongeveerd. P. J. Vergeer, Polderweg 21 Stoppel dijk.18439 In meubels, ook stalen, vloer bedekking, vitrage, kortom complete woninginrichting als mede stofferen van meubelen slaagt u voordeliger bijMeu belcentrum, E-oschstraat 104, Breda, tel. 36723. Maak gebruik van onze krediet-service! 8747 Ondanks de huidige financiële toe- stadn en het behoud van het vierde klasserschap verkeert de S.V. Oost burg in moeilijkheden, doordat van de acht bestuursleden er zes zich niet meer herkiesbaar stelden, o.w. de voorzitter, de heer H. Gruson en de secretaris-penningmeester de heer de Croo. In de vrijdagavond gehouden jaar vergadering der vereniging is lang durig gesproken, zonder tot een op lossing te komen, zodat ten einde raad besloten werd een huis-aan-huis circulaire te laten uitgaan van de twee overgebleven bestuursleden, de heren M. Barra en H. Lastdrager, waarin de sportliefhebbers opgeroe pen zullen worden zich kandidaat te stellen voor een bestuursfunctie. Een nieuwe algemene vergadering zal Er doet in de journalis tieke wereld een heel flauw mopje de ronde over „De Telegraaf', die niet zou kunnen tellen. We zeiden al dat het mopje heel flauw is en wij doen er dus niet aan mee; wij houden het erop dat deze krant wèl kan tellen. Alleen sukkelt het blad een beetje met de aardrijkskunde. In de advertentierubriek „Reis door eigen land" staat onder het hoofd „Noord- Brabant" tot tweemaal toe de plaatsnaam Aar denburg. De eigenaar van hotel „De rode leeuw" in Aardenbvrg, de heer Eduard Cuelenaere, die door de Telegraaf met heel zijn rooie leeuw naar Brabant werd verhuisd, vraagt zich af. of de men sen van meergenoemd blad zelf wel eens door eigen land gereisd heb ben. Als ze ooit eens in Aardenburg Zeeland komen, zullen ze er een briesende leeuw aantref fen rood van kwaadheid. Maar neen, dat is toch weer overdreven:Eduard wordt nimmer kwaad en zeker niet op een krant. Op vrijdag 18 juli opent Oostburg zijn gloednieu we raadhuis. Een feest dat Oostburgs wederop bouw waardig bekroont, want het nieuwe gebouw is een uitzonderlijk ge slaagd voorbeeld van mo derne bouwkunst. Het is representatief, zowel voor de stad als voor het ge hele vooruitstrevende en welvarende westenhet heeft allure, het kreeg niettemin dat de burger op zijn gemak stellende uiterlijk dat het raad huis van een kleinere ge meente nu eenmaal dient te hebben en het onder lijnt 't moderne zakelij ke cachet dat het nieuwe Oostburg kenmerkt. Het bezit van een raadhuis als dit, is een felicitatie waard! Wij hebben ons, jaren geleden trouwens, in de ze rubriek wel eens vro lijk gemaakt over de post die een brief voor iemand in Philippine helemaal en voor dezelfde twaalf cen ten, naar de Philippijnen bracht. Indien wij, gelijk de post zelf, een pet droe gen zouden wij dit kle dingstuk even afnemen voor wat diezelfde post presteerde met een uit Bremen afkomstige brief „An die Stadtverwaltung Abteilung Fremdenver- kehr, PERKPOLDER, bei Antwerpen". Zonder mankeren kwam het epistel terecht in Hulst, waar de hotelhou ders gezamenlijk groepen Duitse Expobezoekers lo gies verschaffen. Men moet toch wel een erg vakkundige post zijn, vinden we, om dat zo maar te snappen. ooo De Tour de France is gisteren door Nederland gewest. Gek dat men dat overal zo diep geheim ge houden heeft. In bijna al le kranten die route kaartjes afdrukten, kwam het lijntje dat de tweede etappe voorstelde, niet boven de Nederlands-Bel gische grens uit. Zelfs on ze toch zo Tourgezinde KRO had niet aan Aar denburg en Sluis gedacht. Niettemin zijn de renners en de karavaan er ge weest; ze lezen waar schijnlijk alleen goede kranten. Het is echter na tuurlijk ook wel mogelijk dat dt kranteredacties die de kaartjes lieten te kenen, gedacht hebben „O, Aardenburg en Sluis, dat is Zeeuwsch-Vlaan- deren, dat is waar ook, dat is op 13 juni bij Bel gië gevoegd". o—"OO Op de hoek Markt- Steenstraat te Hulst staat nog steeds het historische winkelpand leeg. Er groeit een bos gras van een halve meter hoog in de goot. Deze toestand duurt nu al jaren. De Hulstenaren raken er zelfs al aan gewend, maar iedere vreemdeling valt het op, hoe vervallen en hoe vuil het in wezen zo fraaie pand wel is. Het wordt nu toch onderde- hand wel eens tijd dat het een waardiger be stemming krijgt dan die van openbare papierbak. Tijd ook, dat men de smerige, kris-kras voor de ramen gespijkerde planken verwijdert en dat de troosteloze aanblik van het geheel plaats maakt voor een wat aantrekke lijker en waardiger beeld. Het is, zoals het nu is, géén vertoning. hiervoor belegd worden oj 11 juli a.s. In zijn openingswoord zette de voor zitter uiteen, dat de vereniging er dank zij de voetbalpool wellicht nog nimmer zo goed heeft voor gestaan, maar dat de verhouding tussen de spelers en ook tussen het bestuur onderling veel te wensen had overge laten, hetgeen tot een bestuurscrisis had geleid. Uit het jaarverslag van de secre taris-penningmeester kwam nadruk kelijk naar voren dat de huidige fi nanciële resultaten alleen te danken zijn aan de pool, doch dat men zon der pool de zaak niet draaiende zou kunnen houden. In zijn jaarverslag deed de secre taris nog een dringend beroep op het gemeentebestuur, om het armzalig kleedlokaal op het anders zo schit terend gemeentelijk sportveld door iets beters te laten vervangen, omdat het bouwvallige gebouw de gehele omgeving ontsiert en praktisch niet meer te gebruiken is. Tegen het vormen van een jeugd commissie voor de 85 jongeren der vereniging bleek geen bezwaar te be staan, zodat de heer Lastdrager hier voor straks de hulp zal krijgen van de heren Kaboord, van de Sande en Broodman. Het zwaard van de scherprechter, in dit geval de internationale sport- commissie, heeft de Nederlandse gele deren in de TT van Assen danig ge decimeerd. Van de acht Nederlandse coureurs, die woensdagmiddag welgemoed aan de training begonnen, zullen er van daag op het circuit van Drenthe slechts drie in de races de nationale kleuren verdedigen: Gerrit Dupont (MV) in de 125 cc klasse, Piet Vis op NSU bij de kwart liters en de zij— spanrijder van der Wal op Norton. Woensdag al kwam door een val een eind aan de TT-illusie van de 125 ec-rijder van Bockel. Vrijdagmid dag viel het vonnis over de 350 cc-ers van Son (Norton) en Vogelzang (Nor ton) en de 500 cc-ers Knijnenburg (BMY) en Elbersen (Norton). Zij waren er niet in geslaagd zich aan de hand van de trainingstijden bij de 30 snelsten te plaatsen en om dat volgens de reglementen uit vei ligheidsoverwegingen niet meer dan 30 renners in één wedstrijd mogen starten, was en bleef de internationale jury onverbiddelijk: geen Nederlan ders in de 350 en 500 CC. MET INGANG VAN 30 JUNI 1958 VERLENEN WIJ ONZE SERVICE OOK IN Bernard benzinemotor 4 p.k. te koop, als nieuw, luchtgekoeld f 29*0. Te bevragen bij A. Hen- hekam. Hoge E-remberg 2 Etten, - KI870 2672.65367 Schrijfmachines te koop, - Nw. kofferschrijfmachines v.a. 155.- telmaehines v.a, f 145, stencil machines v.a. f 155, Diverse gereviseerde machines o.a. Re mington, Underwood enz. - v.a. f 75, met volle garantie. - Op gemakkelijke betaling reeds v. a f 10 per maand. - Betaling in 6 maanden zonder rente. Wil son, Utrechtsestraat 133 A'dam tel 38395-729154. - Vrijblijvend demonstratie en levering dopr geheel Nederland. 63685 Wasmachinefabriek heeft enige UchtbeSchadigde wasmachines - f 125 en f 145. Ook zeer voorde- ]!g onbeschadigde machines. Vraact demonstratie: Postbus 24 Zwijndrecht. 64216 Cormick-maaimachine in prima staat kerte en lange balk f 275 Wijngaardstraat 68, Goes. 22852 Jong echtpaar r.-k. zoekt voor tijdelijk tegen half juli gemeub. kamer(s) met gebruik van keu ken Breda of Dongen. Adres: F. Welters-Bressers, Boerhaavestr. 3, Weert. 65455 wm. Te koop in flinke plaats in W.- Z. Vlaanderen flinke woning - erf en tuin. Vele doeleinden ge schikt. Inl. C. Mol, Zandstraat 1 Middelburg.85254 Te koop 2 h.a. tuinderij annex winkel, wijk, serre, 200 eenrui- ters in fl. plaats. Inl. C. Mol, Zandstr 1, Middelburg. 65255 Keuze uit nieuwbouw van 22 bouwers, gedeeltelijk vrije ves tiging. Inzage tek. bij makelaars v.d. Berg en Co., Nwe. Ginne- kenstraat 43, Breda. 65431 Ervaren poppewagenmaker of halfwas gevraagd (voor verdere opleiding). Hoog loon. Rotan meubelen en luxe manden. A. de Bruyn, Bergweg 264, telef. 40021 Rotterdam. 65228 Net meisje, niet beneden 16 jaar G. A. M de Bruyn, Stationsweg 24, Hulst, tel. 400.18442 Bijverdienste - Gratis inlich tingen: Postbus 36, Dordrecht. Belgische familie met 3 school gaande kinderen vraagt mpisje voor dag en nacht. Prettige werkkring. Hoog salaris. Gezel lige zit-slaapkamer. Mevr. Van Hee, van Calcarlaan 11 Wasse naar tel. 8233. p Voor week of weekend naar gH I Expo - Brussel. - Ga met auto 1 brommer of fiets. Verblijf voor- Jonge man biedt zich buffetbediende of als hi Van goede getuigen v< Br. onder no. A-7. R.-k. vertegenwoordiger zoekt plaatsing voor N. Brabant en Limburg. In bezit van rijbewijs BE. Brieven onder no. 65183 bu reau van dit blad. 4 keukenstoelen, nog i.g.st. en een 3 pits gasstel. Te bevr. Mo lenstraat 14, Westdorpe. s delig in Camping 11 de" te Meise bij B Coppen», Rosmalen, Brussel. Inl.: tel 04192 Vacantie Prima Wit x Red hennen 12 we ken oud. Th. v. Waterschoot - Pluimveébedrijf Groenendijk - Tel. 65, Kloosterzande. Thuis en op reis: voor uw klei ne S.G.A. plastic broekjes. R.-k. echtpaar gezocht voor va kantie naar Z. Limburg op 4 aug. tot 9 aug. Leeftijd ongeveer 45 jaar. Gezamenlijke auto-kos ten Brieven onder no. 65182 bur. van dit blad. 65132 Vanaf 19 juli te huur zomerwo ning te Vrouwenpolder. Te be vragen: J. Olyslager, Langevi.e- le 39, Middelburg, tel. 2770. Te huur: vakantiehuisje aan de kust van Walcheren. Compl. in- gericht. '5 slaapplaatsen Nog enige weken vrij in juli en aug. Brieven onder no. P Adverten tiebureau Littooy'en Olthoff ie Middelburg. 65311 Wegens omstandigheden te huur te Zoutelande: zomerhuisje compl. m inv. v. 6 pers. van 5- 12 juli. Billijke prijs. Te bevr.: Zuidvlietstr. 26, Goes. 22851 Voor beter gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf Roosendaal, Hoogstraat 75, tel. 4583 en 4859. Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks Betaling te re gelen. Vrachtwagens. Dodge 54, 5 ton achteroverkipper (red. cardan) Chevrolet 54, 5 ton, 4,50 m. bak (prima) Austin 53 met tank 5500 1., alle doeleinden, Austin 51. 4.50 m. bak 5 ton. Chevrolet 53 ach teroverkipper, 4 ton, Dodge 50, 5 ton met bak. Bedford 51, 5 ton chassis. Terh.weg 316 Breda - tel. 36777. 65396 Luxe wagens. Chevrolet sedan de luxe 53, radio enz. 2 kleuren, Chevrolet Bel Air, 53, radio enz. zwart, Chevrolet 52, sedan de luxe, Chevrolet 51, sedan de lu xe, Chevrolet 50, standaard, Ver sailles 55. radio enz., Simca 54^ Ford Taunus 55, Peugeot 54 Ford sedan de luxe 51, Volkswagen 53. Terh. weg 316, Breda, tel, 36777. Bestelwagens: Chevrolet 55, luxe bestelwagen, IFA stationcar 54, Peugeot stationcar 52, Chevrolet 51, 1,5 ton open bakje, Borgward 50,1 ,5 ton, met zeil Autobedrijf C. P. v. d. Mast, Breda, telef. 36777. 65390 Motorhandel Meierdres van Coothplein 25, Breda, tel. 38874 Hercules, Maicoletta, Indiana, Dürkopp en DKW Hobby-scoo ters. Verkoop, inruil, financie ring. 6804 Iedereen scooterrijden, - nieuw en gebruikt mèt garantiebewijs. Vraag scooterspaarpolisbrochu- res of abonnementfolders ,,met weinig contanten toch direct rij» den". Motorhome Henk Vink, Maasland.C4651 Te koopTPanther de luxe, 350 cc ji.K. In pr st. zowel innerlijk als uiterlijk. K.m.stand 33000. Violenstr. 58. Goes. 22853 Overgangsleeftijd Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuist jes? Verstopping? Vetzucht? - Nattermann's bloedzuiverende thee nr. 8 helpt! Groot pak f 1,85, bij elke drogist. Stelt het ziekenfonds geen prijs meer op u? Laat u dan voorlich ten over onze ziektenkostenver- zekering. Verpl.kosten onbeperkt Onbeperkte operatiekosten en bij komende kosten. Onbeperkte sa- natoriumverpleging. Onbeperk te specialistische behandeling zonder ziekenhuisopname. Vrije keuze ziekenhuis en specialist. Mogelijkheid tot medeverzeke- ren van huisarts en apothekers- kosten. Deze verzekering kan nimmer opgezegd worden door de Maatschappij, wegens minder gunstig schadeverloop. Inlich tingen: vanouds bekend adres: Bur. „Intercessie" van M. L. Strootman, Makelaar. Zeven- bergsepoort 40, Klundert, Zeven- 52. 62882 Zondag 29 juni gr. schieting bij A. Stallaert, Roschkapelle. Be gin 3 uur, vooruit f 40. ^40 Kermisschietingen zaterdag 28, zondag 29 en maandag 30 juni staande wip. Begin 3 uur bij Roza Everaard, St. Jansteen. Wij verklaren hiermede met genoegen, dat wij met onze adver tenties in Uw rubriek ,,'t Kleintje" tot op heden veel succes hebben gehad. „ESDEWE" Firma Smulders-de Wit, Besterdplein 3 Tilburg Schieting op zondag 29 juni bÜ slecht weer binnen bij F. Schreurs, Terhole. Beg. 3 uur. Het bestuur.18430 Gr. schieting op zondag 29 juni bij S. Blommaert, Stationsweg 5 Hulst. Begin 3_u.18431 Gr. kermisschietingeÉ zaterdag 28 juni bij Em. Vermeersen 3.30 uur. Zondag en maandag bij Jan Pluym en Em. Vermeersen, beg. 3 uur. Vooruit f 49\dinsdag H juli bij Jan Pluym, begin 3.30 u. Vooruit f 40. 18432 Voor een prima brommer of sportrijwiel naar J. Spee-Wee- maes, Rijwielhandel en repara tie. Gravenstraat 194 Clinge tel. 867 Ruime keuze voorradig. Arend rijwielen, superkwaliteit Rechtstreeks van fabriek 60-70 gld. voordeel. Vr. prijscourant. Centraal, Axel, tel. 594. 18416 Alle courante maten gecover de autobanden (luxe en truck) uit voorraad leverbaar. Uw oude gave banden worden te gen aantrekkelijke prijs inge ruild. Bandengroothandel Luc- tor, Tivoliweg 63 Hulst, tel. 127. Zelfstandigen neemt een Ahoy- AI-IN polis. - Een ziekenhuis verzekering, aangepast aan de tijdsomstandigheden. Voor alle leeftijden. Wij bezoeken u na bericht zonder enige verplich ting uwerzijds. Inspectie voor Zeeland: C. H. Vijgeboom jr. te Cadzand, tel. Ki 179-268. £)E Sovjet-Unie 1 ten en Engela van deze week ge tussenbeiden te k vechten tussen o v°"erinesaanhange Het opstomen van kftor van de Oost d°l'andse Zee is <j ~t"or,jng van de po.wnpc; t Moskou heeft o< er niets voor f" enkele waarner Mit.fog. (jig thans """"soontrole vert "—"'en uitbroeien trrpnen nart t Zoa t""en Tcraël en E gp"70nd. wat. de Verenig: r>uhl;°k van Nassei daarvan ho H"c''nu van de d< t"-slofte hierop n' ton porievo der S renufleerde inter pon plegen mag. t( TTpie hot, rerht daa ka en Engeland on De secretaris-ge Naties Hammarski t>i"=pn de strijd in UNO troepenmaet met behulp van Na ken. Daarvoor is 1 weest. waar Nasser gezegd zijn invloei den om de oppositü kalmte en rust te bi waarde dan altijd, kennen, dat hii m daar niets uitstaanc Maar hii heeft er en die schijnt hij t.< ken om generaal nese opnerbevelheb toe praktisch werk het zadel te helpen dende president Sj hulp geheel onbaató mag dan de toekom: gLIJFT het zodoen Libanon, rond Cv ook nog geenszins Britse plan om het een zekere autonom nèn, werd onaam klaard door de Grie. verzetsleider bisscho eveneens door Griek Turkije. De Grieks-Turkse ten aanzien van Cvm nok nog toe geleid, land niet meer met NAVO wil samenwe reeds gepraat, over v"n het NAVO-onnei eost-Europa. waarm hoont de impasse nc verhelpen. \/OOR Moskou zijn •'"o'khrnp strubbel pnno bc't' tip Westerse vorzw^t ziet. Men ken,- dat het nu ook epn buitenlandse po! j Oaulle. welke Frank I Ver.. Staten en Enge porf °n nauwer contat TTnjp doet zoek 7e' 7 fnvi Vj.nocy óaulle zoals het bet Frans-Russische na de oorlog en er h€ generaal opnieuw aa kwam, zoiets als eer 1 -"ITYQP c'fprnrning if) Couvé de M evenwel verklaard, zieh aan zijn verbinti I Westen zal houden. Vlieg feest opSt Demonstrat snelste vli< Op het Navo-v]iegfe< I terdag 5 juli op Soes I gegeven, zal men, het tuig ter wereld in acti I-Nader vernemen wij d I tuigen van het tyne 1104 B „Starfighter" I deze gelegenheid uit len worden overgevlo I den vervoerd aan boori litair vrachtvliegtuig. I l^ein!(WefP6ïsoons "'ivo. If-104 A. Met een to. laatstgenoemde type maand een nieuw werq Icord van 2260 km pe Ijigd. Het toestel is oo ■het wereldhoogterecord (htarfighter op 27,813 ■bracht. Een ander Lockheed- jdp Soesterberg zal won istreerd, is de C-130 ,,H transportvliegtuig met prbines. dat een totaal pan 62 ton. Aan boord |"ig zal zich een 12 Lockheed X-17-raket be -17 's een drietrapsra pe Amerikaanse lucht: r, 0l.1iU',kt voor onderzoek f'ekking tot de ruimtev kè„01 twintigmaal C «9*" deze raket. Pmt ls' onbescha Mhmte op aarde terugg maar toe] werd ze wij Moeder en moeders bruikten al MAÏZENA dus bestelde 't jonge ook. Maar zij ve, doen, wat die ervarer doden en nög doentoe °ok MAÏZENA DURYe naam °P 't pak, daar otten, om zeker te zijn derdaad MAÏZENA '""Pt, die vermaarde 1 voor t binden van grot Pon en sausen.

de Stem | 1958 | | pagina 8