Burgemeester onverwacht van Goes overleden ibels us Zeeuwsch-Vlaanderen vijftien kilometers genoot van TOUR Na bij Axelse raad discussieerde over verhuur van speelwei Uitvoering aantal werken in Waterlandkerkje In afgelopen jaar kwamen er talrijke veranderingen Qagbïafl p cetera Sport per t.v. en radio ijna twintigjarige ambtsperiode Levensloop van mr. W. ten Kate Ans Voorting was in de wolken Scherp gesteld Karaktertrek BEURS VAN AMSTERDAM ie 'xamen Vel and HOLLAND >A n a§ DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 28 JUNI 1958 Eerste zitting van Prov. Staten Peren naar Engeland Vereniging tot t.b.c.-bestrijding Minimumprijzen zacht fruit VAN MIERLO en ZOON u Van 23 tot 27 juni 1958 lisfront werd an de nieuw verden in or- xcellentie de geen audiën- 29 en maan- >ensdag 2 juli verkeersexa- enomen door •ende tot 71 idaten van 62 n kandidaten rkeersexamen 1519 kandi- er 1290 (78.4 n het diploma orden uitge- lurgemeesters examens bij. •nens werden ende gemeen- Beveland ge- etische als tonden onder gemeentepoli- /an deze exa- bestuur van "landen" van g Verkeer. e) het traat 8-14 EDA Man slaat toe, Het huis der )ra: Die goldene voorbehoud, ro: Razzia op pijnloze beval- De graaf van 14 j. dige Kring De Voor publiek iw: Sissi, kei ze- npia 8 uur: Het 1. 8 u.: Jenny, 18 j. ïur: Duel op de Vermeersen 3,30 Rosa Everaard le wip. van Dijk 7,30 u.: oen: De liefde n Zeeland: Tip- >de Kruis. Cen- k stockings, uur: Sissi, kel- 1 Strijd tegen de Vlaamse Opera u Mau slaat toe, r: Het huis der bra: Die goldene ctro: Razzia op ijnloze bevalling, graaf van Monte uw 2,30, 5,15 en >n moeder, a.l. ir: Silk stockings, lood, 14 j. oeraard: Kermis- j. Pluym 3 uur: fermeersen 3 u.: Weduwe: Dansen en. ipia 2 uur: Bloe en 8 uur: Het .1. Lambert: Dansen 3 uur: Schieting 5 en 8 uur: uur: Sing boy uur: Duel op de 3 uur: Schieting v. Dijk 3 en 7,30 seille. 2, 4,30 en 8 uur: Ier, a.l. Concert- Strijd tegen de oeven: Schieting Vlaamse Opera 8 u.: Traviata. u Mau slaat toe, Het huis der ibra: Die goldene voorbehoud, tro: Razzia op pijnloze beval - De graaf van 14 j. uw 8 uur: Sissi, [1. Moordend lood, veraard: Kermis- J. Pluym 3 uur: Vermeersen 3 u.: Weduwe: Dansen mpia 8 uur: Het 1. van Dijk 7,30 u.: 8 uur: Sissi, kei uur: Duel op de In zijn woning aan de Grenadierstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag om twee uur de burgemeester van de ge meente Goes, mr. W. C. ten Kate, in de leeftijd van 59 jaar, ten gevolge van een hartaanval overleden. Hoewel het bekend was, dat de burgemeester aan een hartkwaal leed, kwam het bericht van zijn overlijden toch zeer onverwacht, daar hij tot op de laatste dag van zijn leven zijn ambtelijke taak vervulde- Mr. ten Kate werd op 3 mei 1940 tot burgemeester der gemeente Goes benoemd. Hij was toen 41 jaar. Hij begon zijn ambt met de meeste tegen spoed, die er te bedenken was. want nauwelijks enkele dagen na zijn in stallatie brak de tweede wereldoorlog uit. Zijn houding tegenover de bezet ters was van dien aard, dat dezen het beter achtten hem uit zijn ambt te ontslaan. Dit geschiedde op 25 juni 1941 en mr. ten Kate was daarmee een der eerste Zeeuwse burgemeesters die bij de Duitsers in ongenade vie len. Dit was overigens niet de enige maatregel, die de bezetters tegen mr. ten Kate namen. Op 28 mei 1942 werd ook nog zijn woning te Goes gevor derd en de afgezette burgemeester zag zich genoodzaakt naar Bennekom te vertrekken. In de jaren, die volg den, wijdde hij zich geheel aan de archeologie en gaf hij in dienst van het Rijksmuseum voor Archeologie leiding aan verschillende opgravin gen, die in die tijd in het centrum van ons land werden verricht. Toen de slag om Arnhem woedde, moest hij ook uit Bennekom evacueren en er volgde een tijd van zwerven en wachten tot hij met ingang van 9 april 1946 in zijn rechten werd hersteld als eerste burger van Goes. In de jaren na de oorlog maakte deze gemeente een prachtige bloeitijd door. Geheel nieuwe woonwijken met kerken, scholen en publieke inrichtin gen kwamen onder het burgemeester schap van mr. ten Kate tot stand. Tal van functies Ook in het sociale leven vervulde hij tal van functies. Hij was o.m. voorzitter van het Museum voor Zuid. en Noord-Beveland, voorzitter van de Samenwerkende Zuidbevelandse Ge meenten voor het BL-onderwijs, voor zitter van de schooltandverzorging voor Zuid- en Noord-Beveland, voor zitter van de regionale schoolartsen- dienst, voorzitter van de commissie tot regeling van de veemarkten, voor zitter van de plaatselijke commissie Steun Wettig Gezag, hoofdbestuurslid van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs, lid van de kring, raad en het kringbestuur van de kring Zeeland 2 der Bescherming Be volking, bestuurslid der stichting Zeeuwse Muziekschool, notabel der Nederlandse Hervormde gemeente te Goes en lid van de provinciale schoon heidscommissie. De heer Warner Cornelis ten Kate werd op 12 maart 1899 te IJsselmonde geboren. Hij genoot zijn gymnasiale opleiding te Kampen en studeerde Burgemeester W. C. ten Kate zoals men hem dagelijks aan zijn werktafel kon aantreffen. vervolgens rechten in Leiden en Utrecht. Zuiver uit liefhebberij stu deerde hij daarna nog enige tijd archeologie. Gedurende twee jaar was hij volon tair ter gemeentesecretarie te Olde- broek, waar hij de praktische kennis verwierf op het terrein der gemeen telijke administratie. In 1926 volgde zijn benoeming tot burgemeester der gemeenten Ambt en Stad-Vollenhoven en hij was daar mee pas 27 jaar oud een der jongste burgemeesters in het land. Hij droeg daar zeer bij tot oplossing van de problemen, die samenhingen met de economische structuurveran deringen, welke die laatste gemeente in die tijd onderging tengevolge van de afsluiting der Zuiderzee. In 1951 vierde mr. ten Kate in Goes zijn zilveren ambtsjubileum en huwelijksfeest. Op 4 november 1952 herdacht de raad het feit. dat de heer ten Kate twaalf-en-een-half jaar bur gemeester van Goes was. Zoals reeds gemeld, zullen de pro vinciale staten van Zeeland aanstaan de dinsdagmorgen om tien uur hun eerste gewone zitting voor 1958 aan vangen. De hoofdpunten van de agen da zijn: onderzoek geloofsbrieven en toelating en beëdiging der leden. Tij dens de tweede vergadering, die woensdagmorgen om 10 uur aan vangt, zullen de leden van Gedepu teerde Staten voor de nieuwe zittings periode worden gekozen en zullen voorts o.m. de voorstellen van G.S. worden behandeld. Wanneer in augustus in ons land de aanvoer van peren flink op gang gaat komen dan is meestal Engeland een afnemer van grote betekenis. Hoe dit jaar de export van peren zal ver lopen valt uiteraard niet te zeggen maar wel is thans in Engeland be kend gemaakt, dat 't globale contin gent voor de invoer van peren in het tweede halfjaar van 1958 is vastge steld op 1.175.000.Dit contingent is even groot als dat van de voor gaande jaren. Het geldt voor alle west-Europese landen. De Axelse gemeenteraad, die als aanvulling op zijn agenda nog een tweetal punten te behandelen kreeg was het nu niet bepaald dadelijk eens met het voorstel van b. en w. om de speelweide aan de Buitenweg bq wijze van uitzondering te verhuren aan de Axelse Zaterdag Voetbalver eniging. Het voorspel in deze kwestie was, dat het terrein waarop deze voetbal vereniging tot nog toe pleegde te spelen, voor competitie-wedstrijden in het komende seizoen wqs afge keurd. De aanleg van een beter ter rein stuitte tot nog toe op verscheide ne moeilijkheden. Thans is men ech ter bezig mogelijkheden te onderzoe ken om te komen tot de aanleg van een nieuw speelveld. De commentaren van de verschei dene fracties in deze kwestie' bleven niet uit. De heer C. van Bendegem meen de dat de Axelse Zaterdag Voetbal vereniging danig in de watten zou worden gelegd. Hij wees er op, dat door de vereniging zelf. meer' ini tiatief zou moeten worden ontwik keld. De vereniging vraagt en b. en w. adviseren maar om te geven, terwijl volgens spreker de raad niet eens zekerheid heeft, of het terrein al of niet is afgekeurd. Ook de heer Pij- pelinck vroeg zirh af of de verhuur van dit terrein wel verantwoord was; de kinderen zouden dan immers van het terrein geen gebruik kunnen ma ken. Andere raadsleden vroegen zich af, of tijdens de wedstrijden geen schade zou ontstaan, bijv. gebroken ruiten en of de vereniging niet de mogelijkheid had onderzocht om het terrein van de V.V. Axel te huren. Na over en weer gepraat, waar bij de heer Oggel de vereniging warm verdedigde, werd besloten b. en w. te machtigen om deze kwestie zo goed mogelijk te regelen. Julianastraat Een tweede, meer verheugende. aanvullende punt, betrof de Juliana straat. Reeds verscheidene malen waren By de behandeling van de ingeko men stukken in de raad van Water landkerkje sprak de voorzitter, de burgemeester M.J. Verbrugge. me de namens b. en w., er zijn grote vreugde en voldoening over uit. dat blijkens een mededeling van het Bu reau van de Provinciale Commissie voor Werkgelegenheid in Zeeland aan deze gemeente een groot bedrag aan subsidie zal worden toegekend om verschillende werken in D.A.S W.- verband in deze gemeente dit jaar nog uit te voeren. Het betreft de verbetering van de Dijkstraat, het leggen van een riole ring en het maken van een zuiverings installatie. Tevens wordt een bijdra ge toegezegd voor het aandeel van deze gemeente in de kosten van een door de provincie te leggen fietspad langs de weg Oostburg Waterland- kerkje IJzendijke. Deze gang van zaken is mogelijk gemaakt door een destijds genomen raadsbesluit om aan het Ingenieurs bureau v.h. van Hasselt en de Ko ning opdracht te geven de nodige plannen gereed te maken opdat de ze tijdig zouden kunnen worden in gediend. Het vrij grote, destijds voor het ontwerpen van het plan geïnves- teeid bedrag, gaat nu zijn rente op brengen. Na de voltooiing van deze werken zal de riolering en de bestrating in de kom der gemeente aan alle te stellen eisen voldoen. ti5ei ÜUyel van het Semis aan een 7™ la,n.Es de weg Oostburg-Wa- terlandkerkje-IJzendijke zal binnen zijn Jd ook vei'holpen grond besk)ot een perceeltje te k°Pen langs de Molenweg voor plaatsing van de zuiveringsin stallatie. Er werd besloten tot aanbe steding over te gaan van de verbe tering van de Dijkstraat. aanleg rio lering en plaatsing zuiveringsinstal latie. Burgemeester en wethouders wor den gemachtigd, na verkregen goed keuring van overheidswege, tot gun ning van het werk te besluiten. Aan een deskundige zal opdracht worden gegeven om de legger van wegen en voetpaden te wijzigen. De begroting dienst 1957 werd ge wijzigd. Aan de motie inzake de vrije ve ren op de Westerschelde van de ge meente Terneuzen wordt met in stemming van de gehele raad adhe sie betuigd. Aan J.C Bron. te Waterlandkerkje wordt medewerking verleend ter ver krijging van een bijdrage voor wo ningverbetering van zijn pand Dijk straat 29. Met de N.V. Bank voor Nederland se Gemeenten te 's-Gravenhage zul len twee vaste geldleningen worden aangegaan ten bedrage van resp. 5.000.en 6.000.De geloofs brieven van de nieuw benoemde raadsleden werden onderzocht. De nieuw benoemde raadsleden werden als raadslid toegelaten. Bij de rondvraag werd op de nood zaak gewezen van een spoedige ver betering van de bij het Waterschap ..Het Vrije van Sluis" in beheer zijn de Molenweg, welke via de wijk Stroopuit verbinding geeft met de Belgische gemeenten Waterland - Oudeman en Sinte Margriete. pogingen in het werk gesteld om de 48 woningwetwoningen in deze straat te verbeteren en in te richten naar de eisen des tijds, nl. het aanbren gen van elektrisch licht en water spoeling in de W.C. Bij deze poging stond echter steeds voorop, dat de huurprijs zo redelijk mogelijk zou worden gehouden. (De kosten van verbetering zouden door huurverho ging moeten worden gedekt). Thans werd van de minister van Volkshuisvesting bericht ontvangen, dat het Rijk een voorschot wil ver lenen tegen een rentevoet van 4 pet. looptijd 25 jaar. Dit betekende een huurverhoging van 1.15 per woning per week, zulks gedurende 25 jaren, waardoor de huur op 7.10 per week zou ko men, exclusief waterleiding. De raad besloot het rijksvoorschot tot het bedrag der geraamde kosten zijnde 48.800.aan te vragen- Ret jaar 1957 kenmerkte zich voor de Provinciale Zeeuwse Vereniging tot bestrijding van de tuberculose enerzijds door het totstandkomen van veranderingen, die geruime tijd in voorbereiding waren, en anderzijds door de ontwikkeling van plannen, die er toe zullen leiden, dat het werk van de vereniging op de meest prak tische en efficiënte wijze kan worden voortgezet, aldus het jaarverslag. In de loop van het jaar kon het kringbureau te £ierikzee worden overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee. In de huis vesting van het kringbureau te Kort-' gene kwam nog geen verandering. De huisvesting van het D.C.B. te Ter- neuzen is welhaast onvoldoende ge worden. De röntgenapparatuur werd op verschillende bureaus met moderne toestellen uitgebreid, zodat thans aan vele wensen op dit gebied is voldaan. Het. bevolkingsonderzoek, dat ook in 1957 als gericht onderzoek werd uitgevoerd, verliep tot volle tevre denheid. Het maakt de indruk, dat het deskundig gericht onderzoek voor Zeeland goede resultaten oplevert. Het is echter nodig gebleken om de prijs van het bevolkingsonderzoek wat te verhogen. Duidelijk, aldus het verslag, is de wenselijkheid naar voren gekomen om de districtsverpleegsters een be ter inzicht te geven in het maat schappelijk werk. Tezamen met de Stichting Zeeland wordt er naar be- streefd in de provincie een cursus voor districtsverpleegsters te orga niseren over het maatschappelijk werk. Uit de provinciale subsidie konden weer verscheidene plaatselijke ver enigingen worden geholpen bij de fi nanciering van de kosten van sana- toriumpatienten, die de verpleegprijs niet zelf konden opbrengen. De ver strekking van bijdragen uit het pre ventiefonds voor de extra voeding van thuis kurende patiënten werd zo danig gewijzigd, dat nog slechts en kelen voor deze bijdrage in aanmer king komen. (Van onze speciale verslaggever) SLUIS, vrijdagavond Om kwart voor één kwam gister middag- «en man, kennelijk na een heel eind getrapt te hebben, Sluis binnen fietsen. Achter hem reed z'n vrouw. Ze wkamen de Tour bekijken. Zodra het fietsende echtpaar de stad bereikt had, riep de man naar een daar staande kennis: ,,Ren z'al deur?" Het was heel erg sneu, maar ,,ze" waren inderdaad al ..deur". Al bij na een half uur. want, om tien voor half één was het allemaal achter de rug. De karavaan die om kwart over elf in Gent startte, heeft formidabel gereden: nog geen uur later kwamen de ruim honderd coureurs bij Eede de grens over, Piet van Est voorop. Sluis feestte Maar al was er dan die ene pech vogel, die juist binnenkwam, toen de hele Tour de France juist weer in België zat, duizenden andere Zeeu wen hebben het schouwspel wél kun nen zien. Niet op een foto in de krant of op de televisie, maar zo maar, vlak voor zich. Er zijn heel wat snip perdagen voor opgeofferd en er wa ren gedurende de vrijdagmorgen heel wat kantoren in de streek gesloten. Want zowel de baas als de employés wilden de Tour zien, de Tour die door Zeeuwsch-Vlaanderen kwam. Groot lawaai Het was trouwens nog maar juist tien uur geweest of de karavaan ar riveerde. onder groot lawaai van luidsprekers, toeters en claxons. De Fransen met hun bakbeesten van re clamewagens voorop, daarachter een enorme rij Belgische auto's, druk re clame makend en enthousiast toege wuifd door de langs de kant staande toeschouwers. Veel plezier had vooral de jeugd om de vrij vreemde juffrouwen die aan sommige van die wagens bungel den met drukbewegende praatmond jes en bolle oogleden. Spannend Er waren toch mensen, die meer van de karavaan gedacht hadden. Goed. er waren zo'n driehonderd auto's maar op de duur kwamen er zulke langdurige hiaten in de stoet dat men er een paar honderd ande re van verdacht stiekem regelrecht naar Knokke te zijn gereden. Het werd pas weer spannend, toen er Belgische ..zwaantjes" versche nen. die op hun motorfietsen draad loos konden converseren met hun col lega's achter het peleton. Toen kwamen de wagens der offi cials. met baas Goddet erbij. En daarna, ja eindelijk, de renners. Bij de grens Piet van Est, die er een premie mee won, voorop en later in Sluis, van Geneugden. Een vurig gejuich moedigde natuur lijk allen aan, maar de Nederlanders kregen een kreet of wat extra. „Daar is Gaul" riep een kenner en iemand die het grote nieuws uit Frankrijk allemaal niet zó uit elkaar kan hou den, wilde weten of de Gaulle er dan ook al bij was. Even genoot Zeeuwsch-Vlaanderen van de Tour. De duizenden langs de kant proefden enkele minuten de sfeer van de Ronde. Toen was alles voorbij, zoals op dit plaatje uit Sluis, waar het publiek de ren ners weer op de rug kijkt. Voorbij Maar toen was het al voorbij. Nog de bezemwagen, wat zwaantjes, jeeps de Tour de France weer weg. Het was ineens vreemd stil. Ieder mocht weer over de weg en de straten en er zat ineens niks anders meer op dan 's middags dc radio aanzetten en luisteren hoe het weer afgelopen is. Want na St. Anna ter Muiden kwam P)E Staten der Nederlandse Antil- len hebben zelfontbinding ge vraagd. Met 12 tegen 9 stemmen. Dat "betekent, dat er over drie maanden nieuwe verkiezingen wor den gehouden. De meerderheid heeft als achtergrond van haar be sluit aangegeven de wens het Sta tuut van het Koninkrijk te herzien, teneinde daaruit de laatste „kolo niale resten" te verwijderen. Ieder een weet, dat de bedoeling is oen uitzetting van de journalist De Wit mogelijk te maken. Men wil de „Caraibische" opvatting van pers breideling doen zegevieren. Die op vatting druist echter in tegen de rechtsbeginselen, waarop wij het Koninkrijksstatuut gebouwd willen zien. Professor Duynstee heeft in „De Maasbode" heel scherp geformu leerd wat de gevolgen kunnen zijn: ..Als de Nederlandse Antillen waar lijk op het stuk van rechtszeker heid en van elementaire rechten een bestel begeren, zoals dat door de huidige regeringspartijen wordt nagestreefd, dan kunnen zij dit heb ben, maar dan moeten zij weten, dat dit onverenigbaar is met het behoud van de Rijksband met Ne derland". M.a.w. dan is de scheiding on vermijdelijk, hoe zeer we dat uit een oogpunt van historie en vriend schap zouden betreuren. Een An- tillaans oppositieblad „De Arubaan se Courant" blijkt dit ook heel goed te beseffen, waar ze schrijft: „Het is beslist niet zo, dat Nederland zich in allerlei kronkels zal draaien om toch maar de Antillen binnen het Koninkrijk te houden". Het is goed, dat de zaken zo dui delijk gesteld worden. De Staten der Nederlandse Antillen weten dan precies wat ze aan ons hebben. ]~YE Rijkspostspaarbank bereikte gisteren de twee miljard. Een record in een bestaan van 77 jaar. De Boerenleenbanken naderen de drie miljard. In totaal heeft het Nederlandse volk bij alle spaarban ken tezamen aan inleggelden 6,8 miljard uitstaan. De RSP heeft 5 miljoen boekjes uitstaan. Slechts enkele tientallen procenten der be volking beschikken niet over een spaarbankboekje. Dit alles geeft toch wel bemoediging. Bemoediging ook voor de toekomst, nu de rege ring een aanvang heeft gemaakt met bevordering van de bezits vorming. Daarmee sluit ze toch "aan bij een karaktertrek, die in ons volk nog niet verdwenen is. al zijn er ook symptomen van het tegendeel, welke dan in bepaalde betogen nog extra sterk worden belicht. Ons volk is nog altijd een spaarlustig volk. Mevrouw Ans Voorting-Rompa (30) was vrijdagmiddag in de wol ken met de overwinning van man- Kef Gerrit. „Gerrit is niet met een glimlach van jewelste naar de Tour gegaan. De reden? De laatste maanden werd hem herhaaldelijk het verwijt ge maakt. dat hij voor het zware werk te oud was geworden. Hij weer legde dit gezegde in eerste instantie door in België drie overwinningen in criteria weg te halen. Maar nog was dat niet genoeg om aan te to nen. dat Gerrit nog wel geschikt was voor de Tour. Men wilde hem er buiten houden. Men leverde slag om hem en de gevolgen van die slag zijn bekend. Dank zij de sport- commissie van de KNWU ging Ger rit wel mee. Hij gaf door zijn zege in Duinkerken het antwoord aan zijn afbrekers!" Mevrouw Voorting lachte, maar even later kreeg ze het te kwaad toen twee lieve buurmeisjes haar een boeket rode rozen aanboden. Vanaf dat ogenblik stond de tele foon niet meer stil. Het regende gelukwensen in velerlei vorm. ..Ik ben zo blij voor Gerrit. voor de sportcommissie en..." Maar op nieuw rinkelde de telefoon. Het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen heeft voor dit seizoen weer minimumprijzen vastgesteld voor de verschillende zacht fruit pro dukten. Deze minimumprijzen gaan in op maandag 30 juni en het bete kent, dat beneden deze prijzen niet verkocht ma-g worden op de veilin gen. Voor bramen is de minimumprijs 40 ct. per kg. Vergoeding bij eventuele doordraai 32 ct. Frambozen minimum en vergoedingsprijs 60 ct. per leg. Ro de bessen 30 ct. per kg en zwarte bes sen 60 cent per kg. Voor bramen en rode bessen is dit jaar geen heffing vastgesteld. Voor frambozen bedraagt de heffing 2 ct per kg en voor zwarte bessen 3 ct. per kg. Vandaag en morgen kunnen de sportliefhebbers, speciaal de voetbal fans. nog eens hun hart ophalen. Zo wel de radio als de Eurovisie geven namelijk reportages van de strijd om de derde en vierde plaats van de wereldvoetbaltitel en van de finale daarvan. Radiouitzendingen worden gegeven, heden zaterdag om 6 uur vanuit Go thenburg, reporters Leo Pagano en Dick van Rijn en morgen, zondag, vanuit Stockholm om 2.50 uur, door dezelfde reporters. Televisie-uitzendingen van deze evenementen geschieden heden zater dag om 4.45 uur (commentator Wim de Gruyter) en morgen, zondag om 14.45 uur rechtstreeks uit Stockholm hierbij treden als commentatoren op ir. van Emmenes en Wim de Gruy ter. De radio-uitzendingen over de Ron. de van Frankrijk staan afzonderlijk elders in dit blad vermeld. Intussen vraagt ook de T.T. in As sen. vandaag de aandacht. Daarvan geeft de KRO de gebruikelijke uitvoe rige reportages, verslaggever is als steeds Piet Nortier. De uitzendingen zijn om 10.10, 11.45. 12 50, 14.00, 16.10, 17.20 en 17.50 uur. Volgende week zaterdag komt de Eurovisie met een rechtstreekse re portage van de Wimbledon-kampioen- schappen. (Advertentie) Bankiers Anno 1884 BELEGGINGSADVIEZEN met marechaussees en toen was heel er nog een héél stuk... Alg. Kunstzijde Unie Van Berkels Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton - Feijcnoord Kon. Petroleum Holl. - Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot 1 Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H.V A. 3-3'7 Nederland 1947 3 Invest, cert. Ned 3'. Ned. 1962-64 6 Woningbouw Laagste koers 184 1/4 190 1/2 176 299 254 287 1/2 349 185 167.00 138 3/4 138 1/2 122 1/2 229 68 106 90 1/4 95 1/4 94 5/16 109 1/2 Hoogste koers 189 1/2 192 3/4 178 304 260 293 356 192 169.50 142 1/2 141 3/4 127 231 1/2 71 109 3/4 90 13/16 96 94 7/8 110 1/16 Vrijd. 27-6 laatste tijdvak 184 5/8 190 1/2 178 300 254 291 1/2 354 1/2 192 168.40 139 1/4 140 3/4 124 230 1/2 68 3/4 106 3/4 90 17/32 95 27/32 94 3/4 110 Koersverschil t.o.v vorige week 2 3/4 4 3 3 4 1 3/4 5 1/4 1 1/2 0.50 4 5/8 3/8 3 1/8 1 1/4 5/8 1/4 11/32 9/32 -4- 1/4 0

de Stem | 1958 | | pagina 3