109: DAMESROKKEN 11.50 15.50 Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen SLAAPKAMERS Kleuterschool voor Walsoorden ZUID-BEVELAND Dagblad De Stem MODERNE STALEN HOLLANDIA-CEMA PATENT 1 SCHOENEN Raadsvergadering De Hartewens fgauknecht Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding TERNEUZEN Acht maanden voor schapendiefstal Een laatste kans Eerste frambozen voor industrie PUDDING G.S. hield zitdag Ronde v. Kruiningen wordt interessant TERNEUZEN HULST SAS VAN GENT AXEL OOSTBURG IJZENDIJKE GOES VLISSINGEN Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 27 JUNI 1958 Oosten West-Souburg Raadsvergadering Burgemeester Stemerding heeft hij de aanvang van de gemeenteraads vergadering enkele woorden ter na gedachtenis gesproken aan het deze week overleden lid van het gemeen- tepersoneel, de heer A. Goedhart, die hij o.m. een ijverig, plichtsge trouw en opgewekt ambtenaar noem de. De vergadering had overigens niet haar gebruikelijke vlotte verloop. Er werd met name veel gesproken over punt tien van de agenda: het be schikbaar stellen van gelden voor 't inrichten van een nieuwe speeltuin achter de Julianastraat. De kosten voor het verplaatsen en bijkomende werken bedragen nu on geveer f 5100. Het college kreeg machtiging dit krediet uit te trek kerl De socialistische fractie voelde niets voor ondedrhandse aanbesteding van het bouwrijp maken van grond in het plan Nagelenburg. Zij verlangde stemming en ver kreeg die, maar moest toen met vijf tegen zeven stemmen haar minder heid erkennen. Vrijwel alle andere voorstellen gin gen onder de hamer door. In de rondvraag lanceerde de heer W. Huson (a.r.) een opmerking van practische aard over de merkwaardi ge snelheidsbeperking op de voor- rangsweg met stopverbod, de Nieuwe Vlissingseweg. De voorzitter zette uieen. dat de situatie eigenlijk nog veel dwazer was dan de heer Huson had opgemerkt, maar hij voegde daar aan toe, dat het provinciaal be stuur (het is een provinciale weg) er over „denkt" om de hele weg van Middelburg tot Vlissingen onder een snelheidsbeperking van 70 km per uur te doen vallen. Tenslotte bracht de heer Stemer ding hulde aan de brandweer wegens 't op de wedstrijden te Arnemuiden behaalde schitterende resultaat. 's-Heer ArendskerJce Auto geslipt Donderdagmorgen is op de rijks- weg ter hoogte van Ankeveere een personenauto op een met twee paar den bespannen wagen van de land bouwer A. uit Lewedorp gereden. Daarbij werd de auto zwaar bescha digd. De verwondingen, die de be stuurder G. S. uit Santpoort opliep, lieten zich aanvankelijk ernstig aan zien, doch na een behandeling in St. Johanna te Goes kon hij naar huis terugkeren. Het ongeluk gebeurde toen S. voor tegenliggers moest rem men en tengevolge van het gladde wegdek de macht over het stuur ver loor- Kruiningen TWEE ZWANEN IN DE BRANDVIJVER In de brandvijver aan het Clercqs- wegje bevindt zich sinds geruime tijd een zwaan, die bij jong en oud een grote belangstelling geniet. Het dier is op een enigszins ongebruikelijke manier in de vijver terecht gekomen. Het werd n-1. deze winter aange troffen in de Schelde nabij de Veer haven. waar het deerlijk onder de stookolie was geraakt, zodat het zich gemakkelijk liet vangen. In de brandvijver knapte de ge vangen vogel door de goede zorgen van de dienst voor gemeentewerken snel op. Eerder was in de vijver al een koppel eenden geplaatst, waarbij in tussen reeds een vijftal jongen rond zwemmen. In de laatst gehouden raadsverga dering is het eenzame lot van de zwaan door een der raadsleden ter sprake gebracht. Burgemeester A. Schipper zegde toe een oplossing te zoeken. Reeds eerder dan men had mogen verwachten is deze oplossing geko men, want sinds enkele dagen zwem men er twee zwanen in de vijver. De nieuwe aanwinst, een mannetje, afkomstig van de Kweekhoeve in Woerden schijnt zich in de Kruining- se wateren best te kunnen aanpas sen. (Advertentie) zijn BUIGZAAM als de voet zélf! Aanbevolen door voet-specialisten* De schoen die U GULDENS bespaart aan reparatiekosten. MET 6 MAANDEN GARANTIE OP DÉ ZOLEN. Dagblad voor Zeeland Rayonkan roor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen RayonbeheerderL. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland Goes. Westsingel 98, Tel. 2236 RayonredacteurN. Karhof Redacteur voor Walcheren: J. Maas Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor icsse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 pei mm Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes"' 3 regels of minder 0.90; elke regel meei 0.15 Bij plaatsing öók in de Brabantse oplage resp. t 1.50 en 1 0.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. 4ardenburg P.T.T.-KANTOORHOUDER MET PENSIOEN Met ingang van 1 juli aanstaande zal de kantoorhouder van het PTT- kantoor te Aardenburg P. J. Kouse maker de dienst met pensioen ver laten. Hij zal daarmede een 25-jarige loopbaan als kantoorhouder te Aar denburg afsluiten. Met hem zal een markante figuur uit het Aardenburgse openbare le ven zich terugtrekken. Biervliet Belgisch succes bij schieting In hotel De Vriendschap te Bier vliet, bij de heer H. van de Hemel, werd een schieting op de liggende wip gehouden, waaraan door 30 schut ters werd deelgenomen. De Belgen kwamen goed aan hun trekken. Zo wel de hoogvogel als de le zijvogel werden neergehaald door E. van He- cke van Watervliet. Ook de 2e zijvo gel werd Belgische buit. De mees te kleine vogels werden geschoten door E. de Boevere te Biervliet. Boschkapelle Busdienst naar Hulst De inwoners van Boschkapelle heb ben zich tot de ZVTM gericht met het verzoek om Boschkapelle ook op te nemen in de busdienst Perkpol- der Hulst. Zoals bekend heeft Boschkapelle met ingang van de zo merdienstregeling wel zijn verbinding gekregen met Perkpolder en Terneu- zen. maar de dienst op Hulst, die drie maal per dag via Stoppeldijk rijdt, iaat Boschkapelle nog links liggen. Het verzoekschrift, dat door vele ingezetenen was ondertekend, is via het gemeentebestuur van Vo gelwaarde aan de directie van de ZVTM verzonden. Het verlangen mag alleszins gerechtvaardigd ge noemd worden, maar intussen mag hierbij toch wel worden aangetekend, dat de publieke mening omtrent de busdienst naar Hulst binnen een tijdsverloop van twee jaar geheel is omgeslagen, Toen het gemeentebe stuur van Vogelwaarde er indertijd in slaagde om de busdienst Perkpol der - Hulst drie maal per dag via de gemeente te doen rijden, zette dit vooral onder de middenstanders veel kwaad bloed. Van die zijde werd toen gevreesd, dat het publiek voor al van deze busdienst zou gebruik maken voor het doen van inkopen in Hulst. Het grote nut van een bus verbinding met Hulst in verband met school, werk en ziekenbezoek werd toen danig onderschat. Dat de ze bekrompen zienswijze verkeerd is geweest, blijkt wel uit de thans ge voerde actie, waarbij alle standen hand in hand gaan. Clinge WONINGBOUW IN DE RAAD Vanavond om half zeven zal er in de raadzaal van het gemeentehuis alhier een openbare raadsvergade ring zijn, waarin een voorstel gelan ceerd zal worden voor het bouwen van woningen in 1958. Verder zal een verzoek in behandeling genomen wor den vóór de aankoop van bouwter rein. Ook zal een gemeenschappelijke regeling omtrent hulpverlening bij brand worden vastgesteld. Hoofdplaat MUZIEKFESTIVAL Op zaterdag 24 augustus zal ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de muziekvereniging "Oefening Baart Kunst" te Hoofdplaat, in on ze gemeente een muziekfestival wor den georganiseerd. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van O. B. K. de muziek korpsen uit de naburige gemeenten uit te nodigen om aan dit festival deel te nemen. Philippine Bij het begin der vergadering wer den door de voorzitter de leden gefe liciteerd met hun herverkiezing. Hierna werden door de fractielei ders de geloofsbrieven van de nieu we leden onderzocht. Deze werden in orde bevonden. Adhesie werd betuigd aan het pro test van de gemeente Terneuzen aan gaande de nieuwe veertarieven. Ook werd adhesie betuigd aan het ver zoek van de gemeente 's-Heerenhoek Ten behoeve van de ouden van dagen overweegt men nog een of twee ban ken te plaatsen- Men wil echter nog eens bekijken waar de geschiktste plaats is. De brandweerkwestie, die al zo dik wijls in de raad is besproken, kwam weer ter tafel. De raad is van oor deel dat een algehele reoganisatie noodzakelijk is. Aan de heer de Smet werd een premie toegekend voor wo ningverbetering. Besloten werd verder om een geld lening van f 7000.- aan te gaan met de Bank van Nederlandse Gemeen ten. Wat de derde schoolarts betreft is men nog van mening, dat deze niet noodzakelijk is, vandaar dat men dit afwees. Een lichtpunt was er toen bekend werd, dat men nu eindelijk zover is, dat het rioolzuiveringsinstallatie-sta- tion door de gemeente kan overgeno men worden. Een aanvrage was er gekomen om het oude schoolgebouw te kopen. Door het gedane bod was de raad tegen de verkoop ervan. In de rondvraag werd er nog eens met nadruk op gewezen, dat het hoogst noodzakelijk wordt, dat de bomen op de Markt eens grondig gedund wor den ten behoeve van de bewoners. Tevens werd er gewezen op de vuile toestand van het sportterrein. Ook dit dient beslist verbeterd te worden. Sas van Gent Openbare lessen aan huishoudschool Op de katholieke huishoudschool werd een tweetal openbare lessen gegeven. Reeds enige jaren had de huis houdschool overigens met groot succes een tentoonstelling gehou den, waarin een overzicht werd ge geven van datgene wat de meisjes op school konden leren en ook wat ze presteerden. Met de openbare lessen wilde de leiding nu eens laten zien op welke wijze de leerlingen dit alles leren. Dit initiatief is een succes gewor den. Ondanks het slechte weer was de belangstelling van de ouders groot. Door leerlingen werden de ouders in groepen door de klassen geleid, waar de leraressen normaal les gaven. Hier en daar was tentoongesteld waartoe de leerlingen in staat wa ren. Dit alles gaf de ouders een goe de indruk van de mogelijkheden, die de huishoudschool biedt, zodat dit door de leiding mogelijk gemaakte contact bij de ouders veel waarde ring vond. St.-Jansteen AUTOBOTSING Toen de 2 dames V. uit onze ge meente zich per auto richting Hulst begaven, liep aan de r-k. meisjes school een kleine jongen plotseling de weg over. Door het stuur om te gooien konden zij het jongetje ver mijden maar kwamen hierdoor op een naast de weg geparkeerde auto van de wijkverpleegster terecht. Beide auto's werden flink bescha digd. maar de inzittenden kwamen met de schrik vrij. (Advertentie) f .- van iedere huisvrouw is een Bauknecht koel kast, waarin iedere vier kante centimeter pro- duktieve bergruimte is! Importeur: N.V. MENTOR te Apeldoorn moderne vormgeving gezondheidsmatras waarop 15 jaar garantie nooit heeft U een stalen slaapkamer gezien, die beter afgewerkt of mooier gemoffeld was een werkelijke kwaliteifs kamer tegen een onge looflijk LAGE PRIJS in de smaakvolle kleur stellingen: grijs met bleu grijs met rood, grijs met geel. Bestaande uit: LEDIKANT 120 x 190 cm 1 NACHTTAFELTJE met vakje TAFELTJE STOEL (driehoekig) Alleen morgen zaterdag 28 juni betaald U slechts IIWI^VII SU| VI IDEM 1 persoons 95. 1 STOEL EXTRA 17.90 Bijpassende 2 deurs LINNEN KAST Vi hang - Vi leg in de zelfde kleuren 149. BREDA - BERGEN OP ZOOM (Advertentie) Sint-Kruis Weer feestelijkheden In ons dorp maakt men zich weer op om evenals vorig jaar feestelijk heden te organiseren. Men heeft daarvoor de oude data der kermis in juli uitgekozen en men hoopt er een jaarlijks evenement van te ma ken. De ervaring van het vorige feest heeft ertoe geleid, dat het feestco mité met P. de Baekere, J. van de Bunder en G. M. Paridaen als be stuursleden voor een betere verlich ting van het geheel zal zorg dragen. Des avonds zullen de kerktoren en het bosje apart worden verlicht en ook de gondels zullen een speciale elektrische verlichting krijgen. De vijf grote watervogels die door ge meenschappelijke arbeid van de be volking destijds werden vervaardigd hebben gezelschap gekregen van het deze zomer "uitgekomen" kroost van de zwaan die daarmede trots op het Grote Gat zal paraderen. Het feest zal worden geopend met een muzikale rondgang van de E. N. Z. K. op zaterdagmiddag 12 juli. Voor de muzikale omlijsting van de beide avonden zaterdag 12 juli en zondag 13 juli is het bekende Bel gische orkest van Roger Piers aan gezocht. Ook zal nog een zangeres optreden. Vandaag wordt in een vergadering waarbij onder meer het gemeentebe stuur en de provinciale V. V. V. aanwezig zullen zijn, het programma definitief geregeld- A. L. de Yin beste bevelvoerder Op de brandweerwedstrijden te Kloosterzande, waaraan door 19 ploe gen uit oost Zeeuwsch-Vlaanderen werd deelgenomen, heeft Terneuzen bij de vrijwillige- en de B.B.-brand weer de beste resultaten geboekt. De eerste groepsprijs was voor de vrijwillige brandweer B uit Terneu zen. De eerste prijs voor de bevel voerder was voor de heer A.L. de Vin, bevelvoerder der winnende ploeg. De heer de Vin werd even eens aangewezen als de beste bevel voerder over alle categorieën. De B.B.-ploeg van de heer J.J. Rot tier ging in deze afdeling met de eerste prijs naar huis. De beste be velvoerder bij de B.B.-ploegen was de heer H. de Bokx, eveneens uit Terneuzen. Zijn ploeg kreeg de twee de prijs. Accordeon^uccessen te Breda Door drie Terneuzense accor deonspeelsters werd te Breda de eer ste prijs gewonnen op het provincia le concours dat voor Brabant en Zee land tezamen werd gehouden. Door de bestuursleden van de N.A.A. werd het ten zeerste betreurd, dat men tot nu toe nog geen provinciaal accor deonconcours in Zeeland heeft kun nen houden. De Terneuzense Muziek school telt voor dit instrument toch een behoorlijk aantal leerlingen. De heer J. Anthonisse te Biervliet, lei der van de „Flandria" club te IJ- zendijke behaalt met zijn leerlingen opvallende resultaten en wellicht zijn er nog meer mensen in de provincie, die individueel of in clubverband ac cordeon spelen. Misschien kan het nog zover komen dat zij gezamenlijk tot dit resultaat komen. Te Breda was het de laatste keer een Terneuzense aangelegenheid. Corry Vermeulen (18) werd met haar 84,7 punt niet alleen de eerste in afdeling III en kampioene van Zeeland maar sleepte 't hoogste aan tal punten van het concours in de wacht. Jopie de Bock (18) kreeg de eer ste prijs met 79 punten in afdeling - III en werd tweede kampioene van Zeeland. Zij zijn beiden leerlingen van de heer J. Anthonisse en lid van de ,Flandria"-club te IJzendijke. De 13-jarige Ineke Verschoor be haalde 77,6 pnt in afdeling I en werd deze categorie kampioene van Zeeland. Zij studeert niet alleen aan de Terneuzense muziekschool maar krijgt nu ook sedert ongeveer een half jaar les van de heer Anthonis- Vogehvaarde CIRCUS TROK VEEL BELANGSTELLING In de verschillende kerkdorpen van deze gemeente werden door een openluchtcircus voorstellingen gege- tT-i 4v,/ilr t r Anv O 1 f~\ vi ri Or De Middelburgse rechtbank heeft de 31-jarige transportarbeider L. R. uit Goes veroordeeld tot een gevan genisstraf van acht maanden met af trek van voorarrest. R. werd er van beschuldigd in de nacht van 6 op 7 december j.l. tezamen met zijn stad genoot L. uit een schaapskooi bij Kat- tendijke een schaap gestolen te heb ben. Laatstgenoemde heeft zijn straf al uitgezeten, maar vanwege de talrij ke misdrijven, die R. de laatste tijd heeft gepleegd, werd hij eerst in een observatiekliniek te Utrecht opgeno men. Toen hij veertien dagen geleden voor de rechtbank verscheen, beken de hij grif. Het bleek, dat R. van de beste voornemens bezield was en daarom wilde de officier, die acht maanden vorderde, nog geen terbe schikkingstelling vragen. Maar R. krijgt nu zijn laatste kans. De traetorehauffeur A. D. B. uit Kamperland kreeg f 100 boete, het geen eveneens conform de eis was. Hij had onlangs verzuimd een motor rijder, die met een snelhëid van tach tig kilometer naderde, voorrang te verlenen. De man werd ernstig ge wond. Een boete van f 80, na een eis van f 100, werd de veilingbediende M. B. uit Kapelle opgelegd. Hij was, toen hij geen voorrang verleende, in zijn woonplaats met een bromfietser in botsing gekomen. In Kapelle-Biezelinge 'zijn voor het eerst in dit seizoen frambozen voor de industrie geveild. Er werd een kwantum van 2i/, ton aange- (Advertentie) zonder koken! (Advertentie) TWEED en UNI PLISSé mooie kwaliteit Groot pied de pouledessin Handweef-effect TERRYLENE Blijvend plissé, ook na het wassen Uni en ruitdessin BREDA BERGEN OP ZOOM boden en dit werd verkocht voor f 1,06 per kg. Dit zijn dan frambozen, welke worden geleverd in tubs en daar na meestal worden ingepulpt om la ter tot jam te worden verwerkt. Volgende week maandag zal ook de levering van frambozen in krat ten voor de industrie beginnen. De frambozen welke dan in doosjes worden aangevoerd, zijn bestemd voor de diepvries en voor verwer king in blik en in glas. In voor gaande jaren was er voor dit doel steeds veel vraag en vooral de Zeeuwse Maling Promise is voor dit doel zeer geschikt-. De frambozen, welke tot op he den werden aangevoerd, werden nog allemaal gekocht voor de bin nenlandse markt. De prijs lag de laatste dagen tussen 35 en 40 ct. per doosje van 250 gram. Verwacht wordt dat volgende week het aanbod van frambozen in Zee land flink zal gaan toenemen. Het is echter wel nodig, dat het wat warmer wordt voor dit produkt. Overigens is de stand van de fram bozen in Zeeland wel goed,. Het areaal is de laatste jaren ook steeds uitgebreid en daarom wordt gerekend op een groter aanbod dan het vorig jaar. De inwoners van Walsoorden voe ren reeds geruime tjjd een actie om een eigen kleuterschool te verkrijgen, zodat de kleinen niet meer een da gelijkse reis behoeven te onderne men. Destijds heeft de gemeente raad geen aanleiding gevonden om aan het verzoek te voldoen. Men ar gumenteerde, dat de verzamelde handtekeningen niet allemaal beant woordden aan de werkelijke verlan gens der ouders. ven Het circus trok vooral onder 'jeugd veel belangstelling. de Zaterdag a.s. zal „Rentoc" te Krui dingen haar traditionele „Ronde van Kruiningen" doen verrijden. In haar 25-jarig bestaan heeft „Rentoe" opgericht in 1933 een groot aantal wielerkoersen gehouden, als regel ter gelegenheid van „de Kruse Mart"- kermis. Ditmaal verschijnen weer ongeveer 40 amateurs of onafhankelijken aan de start. Onder de deelnemers treffen we diverse prominenten aan, die in verschillende wedstrijden reeds blijk hebben gegeven van hun kunnen, t.w. C. van der Horst, Standdaarbuiten: P. Goorden, Nispen; H. Zilverberg, Goirle; D. Enthoven. Amsterdam en B. Solare, 's-Hertogénbosch. Ook de onafhankelijken K. Keepers en P. van As uit Roosendaal moe-ten tot de kanshebbers worden gerekend. De Zeeuwen zijn vertegenwoordigd met J. Duinkerke, Borssele; C. Raas, 's- Heerenhoek; M. Dominicus, Nieuw- dorp; C. van Espen, Axel; B. Tiele- man, Kloosterzande en W. Roodhui zen, Hulst. „Sisi, keizerin en moeder". (A) in Luxor, is het derde deel in de zo popualire Sisi-reeks, waai'in Romy Schneider zo charmant de rol van Franz Joseph's echtgeno te vertolkt. In dit verhaal, dat dezelfde charme en dezelfde ple zierige sfeer heeft als de twee vorige films, ziet men hoe Sisi en haar keizerlijke gemaal, ondanks de intriges van Sophie, en on danks de ziekte die de jonge kei zerin meemaakt, hun gelukkig le ven voortzetten. Een hoogtepunt uit deze film is het bezoek aan Italië, waar de adel niet erg ge charmeerd is van de Weense machthebbers, doch waar Sisi meteen het volk voor zich wint. Kortom, weer een boeiende en plezierige Sisi-film. In Concertge bouw ..Strijd tegen de vliegende schotels" (B) opnieuw een ver haal over een invasie vanuit het heelal. Een spannende geschiede nis, waarbij de griezels vanuit de ruimte het toch tegen de aard bewoners moeten afleggen. In Bioscoopgebouw draait, evenals in Terneuzen, de derde Sisi-film (zie boven). Ongetwij feld zal het ook hier druk lopen! Olympia brengt de eerder be sproken film „Het lied van Ber- nadette", (A) de historie van het eenvoudige meisje Bernadette Soubirous aan wie de H. Maagd te Lourdes verscheen. Een boei ende en belangwekkende film. Verder „Ik was de vriendin van een gangster", (C2) een hard en spannend verhaal. Een ambitieus detective ontmaskert, ondanks de tegenwerking van zelfs zijn supe rieuren, een berucht misdadiger, die een dubbel leven leidt als een algemeen geacht man. Iets voor de liefhebbers van misdaadfilms. „Silk stockings" (A), is een luchtig verhaal waarin wel een heleboel politiek zit, maar waar in ondanks, ja misschien juist door de grimmige gezichten van strenge politieke commissarissen van het Sovjetparadijs veel te lachen valt. Een plezierig ver haal- Verder „Moordend lood", (B), een wildwestfilm die aan zijn titel al genoeg heeft. Glenn Ford is niet zuinig met de pa tronen. Voor de sportliefhebbers een buitenkansje: de wereldkampi oenschappen voetbal komen in het Centrum (zaterdag en zon dag) op grootbeeld-televisie. „Duel op de Atlantic" (B), in Ledel Theater, is een interessan te oorlogsfilm, waarin de reali teit van een strijd tussen een on derzeeboot en een torpedobootja- ger griezelig dicht benaderd wordt. Een van de vele oor logsfilms, maar lang niet een van de slechtste. Verder „Sing, boy, sing", (Cl), de carrière van een nieuw talent: een jongeman met een stem waarbij alle bak vissen zwijmelen en met een stijl die platenfabrikanten met con tracten met steeds meer nullen aan het eind doet zwaaien. Een plezierig verhaal. De bekende Nederlandse speel film „Jenny" (Cl), draait deze week in Hofzicht Theater. Het is het trieste, maar toch optimisti sche verhaal van een meisje, dat op een zijspoor raakt. Ongetwij feld zal ook hier voor deze lang niet onverdienstelijke Nederland se film veel belangstelling zijn. Het Grandtheater vertoont de spannende rolprent „De Mau-« Mau slaat toe" (Cl). Deze film belicht de problemen en de strijd van en .tegen de Mau-Mau-bewe- ging in het geheimzinnige Afri ka, die de gehele wereld een tijd lang in opschudding heeft ge bracht. De hoofdrollen in deze film worden vertolkt door Rock Hudson en Dana Winter. Een adembenemende rolprent, met een zeer interessant probleem als hoofdthema. MIDDELBURG „De pijnloze bevalling" (C) in Electro is een film over een Franse dokter die de vrouwen in een dorp langzamerhand weet te winnen voor zijn nieuwe methode van verlossen. Het is een leerza me film. Verder draait in Electro „Razzia op Montmartre", een film vol spanning en avontuur, waar menigeen genoegen aan zal beleven. „Het huis der naamlozen" (Cl) brengt de toeschouwer van deze film, die in het Luxortheater draait, in de beruchte St. Quen- tin staatsgevangenis in Amerika. Een tot levenslang veroordeelde moordenaar ziet kans met be hulp van zijn vrouw en broer te ontsnappen. Dit is vooral te dan ken aan de sprekende gelijkenis van de ontsnapte en zijn broer. Aan het eind van de film blijkt de vrouw (Barbara Lang) even wel de voorkeur te geven aan haar zwager en zij wijst de schuilplaats van haar ontsnapte man aan de politie- Een boeien de film met Jack Palance in een voortreffelijke dubbelrol. Alhambra brengt de film „Die goldene Brucke" (C2). Een cou reur kan door een ongeluk niet meer aan de slag komen en is op de steun van zijn vrouw aan gewezen. Zij is een gewezen ope razangeres en komt in contact met een rijke auto-industrieel. De man helpt de vrouw aan een nieuwe carrière. Hierdoor raakt zij natuurlijk verliefd op de rijk aard. De coureur grijpt zijn kans als een nieuwe wagen van de fabriek moet proefdraaien. De race wordt een enorm suc ces. Het vrouwtje staat tijdens deze race evenwel doodsangsten uit, hetgeen voor de fabrikant re den genoeg is zich discreet terug te trekken. Een nieuw geluk gaat het echtpaar tegemoet. Deze kwestie is nu door Ged. Sta ten onderzocht. Daartoe kwam het G. S.-lid de heer A. Schout met de in- spectrice van het kleuteronderwijs naar Walsoorden. Daar heeft men „zitdag" gehouden opdat de ouders van voor de kleuterschool in aan merking komende kinderen zich zou den kunnen opgeven. Tijdens deze zitting zijn 24 leerlingen opgegeven, waarmee dus niet is voldaan aan het wetsartikel dat zegt dat er voor de oprichting van een kleuterschool der tig leerlingen moeten zijn. Door ver huizingen is het aantal gegadigden verminderd, naar men ons meedeel de. Wel heeft men de heer Schout en de inspectrice onder het oog ge bracht dat het wettelijk voorgeschre ven aantal kinderen nog kan wor den behaald, waarop dezen de Wals- oordense commissie die voor het verkrijgen van de kleuterschool ijvert, de gelegenheid hebben gege ven alsnog voor de ontbrekende zes opgaven te zorgen. Of de school dus inderdaad zal worden opgericht is nog niet zeker- maar de zaak staat er voor de Wals- oordense ouders, die het een bijzon der veilig gevoel zouden vinden hun kleinsten niet meer de grote ver keersweg te moeten laten passeren, op het ogenblik niet ongunstig voor. Morgen, zaterdag 28 juni, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 12.34 uur, te Terneuzen om 11.55 uur en te Vlissingen om 11.25 en 23-48 uur. (Advertentie) GOES Grand: De Mau Maat slaat toe, 18 jaar. VLISSINGEN Luxor: Het huis der naamlozen, 18 j. Alhambra: Die goldene Brück-e, 18 j. m. enig voorbehoud. MIDDELBURG Electro: Razzia op Montmartre, 14 j.; De pijnloze beval ling, 18 j. Schouwburg: De graaf van Monte Christo I en II, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het lied van Bernadette, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Sissi, kei zerin en moeder, a.l. OOSTBURG Ledel 8 uur: Duel op de Atlantic. GOES Grand: De Mau Mau slaat toe, 18 jaar. VLISSINGEN Luxor: Het huis der naamlozen, 18 j. Alhambra: Die goldene Brücke, 18 j. m. enig voorbehoud. MIDDELBURG Electro: Razzia op Montmartre, 14 jDe pijnloze beval ling, 18 j. Schouwburg: De graaf van Monte Christo I en II, 14 j. HULST Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten 2-5 uur: Voor publiek geopend. Bioscoopgebouw: S'issi, keize rin en moeder, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het lied van Bernadette, a.H IJZENDIJKE Hofzicht 8 u.: Jenny, 18 1. OOSTBURG Ledel 8 uur: Duel op de Atlantic. ST. JANSTEEN Em. Vermeersen 3,30 uur: Kermisschieting. Rosa Everaard 3 uur: Schieting staande wip. DE KLINGE Kinema van Dijk 7.30 u.: Donder over Marseille. DOMBURG Badpaviljoen: De liefde van een prinses, a.l. AXEL Het Wapen van Zeeland: Tip pelaarsbal t.b.v. het Rode Kruis. Cen trum 7 en 9,3o uur: Silk stockings. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Sissi, kei zerin en moeder, a.l. Concertgebouw 8 uur: Strijd tegen de vliegende schotels, 14 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uuri Aida.

de Stem | 1958 | | pagina 2