Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen /Kda. Paar denfestijn te Goes P; Sjef v. Dongen weer naar Spitsbergen Bulletineer-adressen etappe-uitslagen Tour Daisy uit Kloetinge werd kampioene ZUID-BEVELAND Dagblad De Stem N. Grote aanvoer Verbetering van de riolering te St.-Anna ter Muiden DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 26 JUNI 1958 MIDDELBURG Tentoonstelling van Picasso-grafiek Weer een schip te Vlissingen aan de ketting „Applaus"? Natuurlijk applaus voor de nieuwe Hudson „Applaus" „De Vogel" viste in stromende regen HULST Lange raadsagenda Diocesane studiedagen KAJ op Bouvigne Hoefsmeden streden om de eer Nieuwe secretaris ARKA-afdeling Hoogwaterstan den TERNEUZEN EHBO-wedstrijden te Terneuzen 1 Handel in ongekeurde aardbeiplanten niet toegestaan GOES Sluis subsidieert geen uitstapjes naar Expo Bij het uitwijken in een sloot Hoogleraren Onderwijzers niet zonder meer naar universiteit HULST Zeeuwse poloploeg samengesteld Zomeravondvoetbal in Zeeland EXAMENS AANBESTEDINGEN AGENDA Vandaag D<1 Op 3 juli wordt in kunstzaal van Benthem en Jutting een kunst-expo sitie geopend. Vijfenzeventig exem plaren uit het grafisch werk van Pi casso zullen daar te zien zijn. De heer J.C. Elbinge Wuble, directeur van het museum Boymans te Rotter dam zal de tentoonstelling openen. Dit museum heeft namelijk deze Pi- casso-werken ten behoeve van de expositie afgestaan. Rilland VERGADERING „JULIANA" De oranjevereniging "Juliana" ver gaderde in de zaal van de heer v Hoek. Het doel van deze vergadering was, te komen tot oprichting van een ba zaar-comité. Het bestuur heeft het plan a.s. najaar een bazaar te hou den. ter versteviging van de kas. Zowel dames als heren zullen in dit comité zitting hebben. De goed keuring van het gemeentebestuur is reeds verkregen. Spoedig zal het co mité, dat nog met enige personen zal uitgebreid worden, de voorbe reidende werkzaamheden aanvangen. (Advertentie) Aardenburg Club kampioenscha p De Missers In het afgelopen seizoen werd door de Aardenburgse luchtbuks-vereni ging ,,De Missers" een onderlinge competitie gehouden in 3 catego rieën. Vijf leden bleken zich in de hoogste categorie te hebben genesteld met een gemiddelde van 150 punten of meer. Evenals vorig jaar werd A. Ballegeer uit Heille clumkampioen met een wedstrijdgemiddelde van 156 punten. 2. K. de Koeyer, 3 H de Meij, 4. J. van Gaelen. 5. I. van Gae- len, alleen uit Aardenburg. Er be staan plannen om het volgende sei zoen wederom een West Zeeuwsch- Vlaamse competitie te houden. Hier aan zullen De Missers die het afge lopen seizoen in deze competitie kam pioen werden, weer deelnemen. M. GOEDHART BENOEMD TE ROTTERDAM Bij de Dienst der Invoerrechten en Accijnzen werd de ambtenaar M. Goedhart die hier was gestatio neerd met ingang van 1 juli over geplaatst naar Rotterdam. In diens plaats is te Aardenburg benoemd R. J. van de Hee, uit Veenendaal. Biervliet OPTREDEN JEUGDDRUMBAND Vanavond zal de jeugddrumband van de "kon. Harmonie" zich offi cieel aan de gemeenteraad voorstel len op het gemeentehuis. 0a wereldvermaarde deodorantstick voor de verzorgde rrouu> lu»« draaiiticfc f 3.25 h.ndig. Untick f |.H 'Cgelt dï uampKitic voorkomt de geur beschermt Uw garderobe. Na ongeveer 30 jaar zal Sjef van Dongen, die als jongeman avonturen beleefde op Spitsbergen en op dit bar re noordelijke eiland verscheidene winters doorbracht, weer Spitsbergen terugzien. De reis, die hem door de Noorse regering werd aangeboden naar aan leiding van een Nederlandse T.V. uitzending van „Dit is uw leven" heeft doorgang gevonden. Van een leien dakje is het overigens niet gegaan. Oorspronkelijk zou burge meester van Dongen woensdag 25 juni vertrekken om dan in Lubeck in Duitsland op de boot te gaan, die hem via de Noorse kust naar Spits bergen zou brengen. Doch door om standigheden zou de boot vroeger vertrekken. Dit was voor burge meester van Dongen een onoverko melijk bezwaar, want dinsdag 24 juni zou in de Tweede Kamer de interpel latie over de „Vrije Veren" plaats vinden, waaraan door Aardenburgs burgemeester zou worden deelgeno men en welke hij gezien het belang voor Zeeuwsch-Vlaanderen niet wil de missen. Hiervoor was een oplos sing gevonden, doordat per vliegtuig zou worden gereisd via Oslo naar Stavanger, waar dan onderweg op de boot zou worden overgestapt. Het I is evenwel anders gelopen. Door ziek- te van minister Algera ging de inter- pellatie in de Tweede Kamer niet door en de boot, die Sjef van Don gen en zijn echtgenote naar Spits bergen zou brengen, de ,,Ingerseks", van een Noorse mij., was voor de Op 26 augustus van het vorig jaar liep in Trontheim het Noorse vracht schip Forra. groot 1965 ton, van sta pel en sinds kort is het in de vaart. Op één van deze eerste vaarten werd het schip woensdagmorgen, toen het op de rede van Vlissingen aankwam op zijn reis van Antwerpen naar New-York, aan de ketting gelegd. De charterer, een Zwitserse maatschap pij, had tot dusver verzuimd bunker rekeningen van de S.H.V. te Vlissin gen tijdig te voldoen. Wellicht komt er in de loop van vandaag of morgen nog een borgstel ling af, zodat het schip zijn reis kan voorzteten. Het Turkse vrachtschip Izmit, dat maandag op de rede van Vlis singen aan de ketting werd gelegd, heeft woensdagmiddag zijn reis naar Gent kunnen voortzetten. De More- son Steamship Comp. te Cardiff", de charterer van deze boot. heeft zorg gedragen voor een borgstelling inza ke de vorderingen van de verfïabriek Pieter Schoen en de N.V. Transport Mij. te Brussel. Het beslag werd der halve opgeheven. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J Groen Rayonbeheerder: L K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland Goes Westsingel 98, Tel. 2236 Rayonredacteur: N. Karhof Redacteur voor Walcheren: J Maas Rayonbeheerder: J. Fait Prijs vooi loss* advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland f 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 pei mm Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes"- 3 regels of minder f 0.90; elke regel meer 0.15 Bij plaatsing óók in de Brabantse oplage resp f 1.50 en f 0.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Deense kust aan de grond gelopen. Nadat deze was vlotgekomen en in Lubeck in het dok was gegaan, zal deze thans in de nacht van donder dag op vrijdag a.s. vertrekken. Bur gemeester van Dongen en zijn echt genote zullen daarom vandaag per vliegtuig van Schiphol naar Ham burg reizen en vandaar de trein ne men naar Lubeck. Het verblijf zal ongeveer een maand duren. (Advertentie) De nieuwe kloeke 27 ets bolknak. Uren gezellig rookgenot met deze geurige kwaliteits-sigaar. Het bestuur van de "kon. Har monie" wil hiermee zijn dankbaar heid tonen voor de medewerking die het gemeentebestuur heeft gegeven om oprichting mogelijk te maken. Hengstdijk Onder stromende regen, hield de visvereniging „de Vogel" haar jaar lijkse viswedstrijd. Desondanks wa ren er toch een dertigtal vissers. De vissers, die zich op andere dagen zo gemakkelijk laten verschalken lieten nu ook verstek gaan en er slaagden slechts vier deelnemers in een visje te vangen. De prijsuitreiking had plaats in ca fé Juliana, waar om de resterende prijzen geloot moest worden. De uitslag was: 1. J. Colijn 190 gram, 2. J. Durivrek 150 gram, 3. F. de Waal 140 gram, 4. J. Serrarens 105 gram Alle hengelaars tenslotte hadden een prijs, zodat niemand platzak huiswaarts ging. Vrijdagavond komt de raad van onze gemeente bijeen. In deze ver gadering zullen allereerst de geloofs brieven der nieuwbenoemde raadsle den worden onderzocht. Aan de raad in zijn oude samenstelling wordt ove rigens nog een waslijst van voorstel len aangeboden. Daaronder zijn er een stel mét betrekking tot de win kelsluiting. B. en w. stellen o.a. voor om het verzoek tot openstelling der winkels op zondag, af te wijzen. Voorts worden er een aantal veror deningen vastgesteld of gewijzigd. Er zijn ook twee verzoeken om subsidie: een voor deelname van voetbaljunioren aan het NKS-kamp in Zundert en een voor het organise ren van een tentoonstelling door het Reinaertcomité. B. en w. stellen voor beide verzoeken af te wijzen. Kloosterzande GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar Neve-Gogaert heeft het gouden huwelijksfeest gevierd. Na de H- Mis werd het jubilerende echtpaar door vrienden en kennissen gehuldigd. Om acht uur verzorgde de harmo nie een serenade. ONGELUK De heer J. A. te Walsoorden heeft even buiten de Dubbele Poort te Hulst een ongeluk gehad. Door de gladheid van de weg slipte hij, waar bij hij een hersenschudding opliep. Hij werd met een ziekenauto naar huis vervoerd. Sluis ONTSLAG GENOMEN Wegens huwelijk heeft mejuffrouw K. de Die ontslag genomen als hoofd van de christelijke kleuterschool. BESTUUR GEKOZEN Het bestuur van de stichting „Cul tureel Belang", St. Anna ter Muiden bestaat uit P.F. van Hootegem, voor- t zitter, Jos. But, secretaris, mevr. J. j But, penningmeesteresse, Ch. Buk- kens en mevr. L. Reyne-Wage. De katholieke arbeidersjeugd in het bisdom Breda houdt van vrijdag 27 tot en met zondag 29 juni op het Kasteel Bouvigne diocesane studieda gen. Gesproken zal worden door pater Rasenberg over de grondwaarheden der K.A.J., terwijl Frans Nefs de wezenskenmerken der K.A.J. zal be handelen. 's Zondags spreekt F. v.d. Minnen over de methodiek der K.A. J., P. Thijs heeft het onderwerp ver wezenlijking voor zijn rekening geno men. De slotzitting wordt zondagmiddag om drie uur gehouden; een lof sluit deze studiedagen. Tijdens de premiekeuringen van het Ned. Trekpaard en de paarden- fokdag van de Zuid-Bevelandse Paar denfokkers, op de Grote Markt te Goes, is ook een wedstrijd gehouden in het hoefbeslag. De hoefsmeden hebben in deze wedstrijd zeer goede resultaten bereikt, zo was het oor deel van de jury, die de volgende prijzen kon uitreiken: 1. J. Stoks sr., 's-Heerenhoek; 2. A. Scheele, Hoede- kenskerke, 3. P. Slabbekoorn, Kloe- tinge, 4. J. Stoks jr., 's-Heerenhoek en 5. G. Slabbekoorn, Kloetinge. In een te Terneuzen gehouden be stuursvergadering van de ARKA- afdeling oost Zeeuwsch-Vlaanderen is de heer E. de Groene uit Terneuzen benoemd tot secretaris van de afde ling. De huidige secretaris, de heer Dekkers uit Terneuzen, moest deze functie in verband met zijn benoe ming te Hillegom neerleggen. Bij monde van voorzitter Agten werd de heer Dekkers dank gebracht voor de vele aan de afdeling bewe zen diensten. Als herinnering aan de afdeling en aan zijn standplaats Ter neuzen werd de heer Dekkers een fraai ingelijste foto van de Schelde- kade te Terneuzen aangeboden. Morgen, vrijdag 27 juni, gelden voor -'e provincie Zeeland de volgende "oogwaterstanden: te Hansweert om ,1.23 en 22.43 uur; te Terneuzen om 10.46 en 23.13 uur en te Vlissingen om 10.21 en 22.43 uur. VERKEERSEXAMEN Het praktisch verkeersexamen voor leerlingen van de lagere scholen vindt plaats op 3 juli. Het theoretisch deel vond in maart plaats, onder auspiciën van de vereniging voor veilig verkeer te Utrecht. Stoppeldijk BENOEMING Onze vroegere dorpsgenoot de heer W. F. van Campen is met ingang van 25 augustus a.s. benoemd als le raar schilderen aan de r.-k. Techni sche School „Don Bosco" te Amster dam. BENOEMD De heer P. Hamelink, onderwijzer aan de r.-k. lagere school alhier, is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot leraar A.V.O. aan de r.-k. technische school St.-Bernard te Hulst. ONTSPANNINGSAVOND KAJ In het Verenigingsgebouw organi seerde de KAJ een toneel- en ont spanningsavond. Het programma van toneel en muziek werd verzorgd door kajotters uit de kanaalzone. De vele aanwezigen mochten genieten van een welverzorgd programma, waar bij vooral de muzieknummertjes zeer in de smaak vielen. De baten van deze avond zijn bestemd voor hulp aan de KAJ in India. REIS ZANGKOOR Het parochiële zangkoor maakte zijn jaarlijkse uitstapje. De reis ging deze keer naar Brussel waar een bezoek werd gebracht aan de we reldtentoonstelling. Ondanks het min der goede weer verliep de dag in de beste stemming. VERGADERING ZIEKENHUISVERZEKERING De ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen hield onder voorzitterschap van de heer M. Maas een algemene ledenvergadering. Uit het financieel verslag bleek dat er een batig saldo van 2.700 was. Besloten werd tot oprichting van een afdeling verzekering tegen vol ledige dokters- en apothekerskosten wanneer hiervoor voldoende belang stelling bestaat. Westdorpe UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN De jaarlijkse reis voor de ouden van dagen uit deze gemeente zal dit jaar doorgaan op woensdag 2 juli. Het uitstapje is ditnjaal naar Oost en Westmalle, een zeer mooie bos rijke streek. Ongeveer 140 personen zullen de reis meemaken. LAFFE DAAD Op verschillende plaatsen in deze gemeente werden aaneengelaste spij kers, in driehoeksvorm, gevonden. Enkele auto's bromfietsen en andere vervoermiddelen hadden hierdoor zware bandepech. Het is nog een raadsel wie deze "heldendaad" heeft verricht. LENING WIT-GELE KRUIS IN DE RAAD Vrijdag 27 juni komt de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Verkoop en uitgifte in erfpacht van grond onderweg Verhelst; wijziging artikel 87 van de Algemene Politie verordening; hernieuwing contract opstalrecht en pacht grond Kroon domein; uitbreiding van de straat verlichting; bespreking grondaan koop van de Gebrs. van Waes; wij ziging gemeentebegroting en begro ting Burgerlijk Armbestuur 1957; wijziging gemeentebegroting 1958; garantie geldlening Wit-Gele Kruis van 28000,00. IJzendijke ZUSTERS VERHUISD De zusters verhuisden deze week van het zusterhuis aan de Minne poortstraat naar het nieuwe klooster naast het Wit-Gele kruisgebouw aan de Molenstraat. Wet pand aan de Minnepoortstraat zal bewoond worden door de familie Lips. Onder leiding der artsen Van Bre da Vriesman te Terneuzen, Boor te Axel en de Jong te Oostburg, en in aanwezigheid van bestuursleden der Rode Kruis afdelingen werden in het gebouw „Pro Rege" te Terneuzen E. H. B. O.wedstrijden gehouden. Als eerste eindigde de afdeling Axel met 25 punten. Op de tweede en derde plaats eindigden Terneuzen en Oostburg met ieder 22 punten. Verschillende kleinfruitkwekers zijn de laatste tijd in aanraking ge weest met de rechter. Zij hadden on gekeurde aardbeienplanten verkocht en dat is verboden. Het blijkt, dat dit nog lang niet alalgemeen bekend is en daarom heeft de Hijkstuinbouw- voorlichtingsdienst in Zeeland nog eens gewezen in zijn adviezen voor kleinfruitkwekers op het bestaan van de Keuringswet Tuinbouwzaden en -plantgoed van 26 maart 1952. In deze wet is opgenomen, dat het verboden is aardbeienplanten te verhandelen (of op enigerlei wijze aan anderen a fte staan) wanneer men niet is aangesloten bij de NAK- B in de groep „Kweken van aard beienplanten". Hieruit blijkt dat er geen ongekeurde aardbeienplanten verhandeld mogen worden. Deze maatregelen zijn genomen om de verschillende ziekten in de aard beien zoveel mogelijk te beperken en te trachten daardoor de opbrengst van de aardbeien te verhogen. Wanneer men dus in de toekomst aardbeien wil planten dan dient men uit to gaan van gekeurd plantmate- riaal. Het is uiteraard de kwekers wel toegestaan hun eigen plantmateriaal te kweken en verwacht wordt, dat steeds meerderen daar toe zullen overgaan. In deze gevallen is het no dig, dat men een aantal gekeurde planten koopt, deze uitzet op een plantbed en dan kan men deze voor eigen gebruik vermeerderen. Er is een tijd geweest, dat er ook steeds een grote handel was in onge keurde planten, maar hierop wordt nu nauwkeurig toegezien en in de toekomst zal dit dus niet meer mo gelijk zijn. Evenals vorige jaren zullen wij de etappe-uitslagen tijdens de Tour de France weer op talrijke adressen in ons verschijnings- gebied bulletineren. Hieronder treft de lezer deze adressen aan. Mogen wij onze wielren-liefhebbers nog een attent maken op het verzoek van de PTT, dat wij elders in dit blad ook publiceren? De telefoondienst vraagt namelijk, om niet teveel telefonisch om uitslagen te vragen. De lijnen raken overbezet en elders kan daar door schade ontstaan. Bijkantoor Dagblad De Stem", Westsingel 98 01100-2236 VLISSINGEN, Fa. Termeulen, Wal- straat 34. MIDDELBURG, A. Imanse, Lange Delft 8. 's-HEERENHOEK, Café de Koren beurs. OVEZANDE, A. Boonman, Hoofd straat 41. KWADENDAMME, M. de Baar, Kerkstraat B49. LEWEDORP, J. Menheere, Dijk- straat 2. HEINKENSZAND, Fa. Almekinders, Dorpsstraat 142, tel. 206. HANSWEERT, Fa. Vermeulen, Ka naalstraat 14. YERSEKE, Cafetaria Oele, Kerk plein 6. Zuid-Beveland heeft nog; steeds een beste collectie fokpaarden. Dat is weer gebleken tijdens de premiekeuringen voor merries van „Het Nederlandse Trekpaard" en de paardenfokdag van de Zuidbevelandse Bond van Paarden fokkers te Goes. Deze samenwerking gaf aan dit mooie „paardenfestijn" een bijzonder aantrekkelijk cachet. Nu zagen de vele paardenfokkers en an dere belangstellenden op de Grote Markt te Goes niet alleen de premie keuringen, maar zij konden ook genieten van de keuringen der vierspannen en van de kampioenskeuring, hetgeen de spanning er tot het laatste jmoment inhoudt. Zo was het gisteren. Het materiaal was van prima kwaliteit en de jury had dan ook een zeer moeilijke taak om de kampioensmerrie uit te roepen. Na lang wikken en wegen kwam dan tenslotte Daisy, eigenaar S. J. Noteboom uit Kloetinge als kampioene uit de bus. Reserve-kampioen werd Cora d'Ahea van A. L. Schrier te Kapelle. wegen; driejarige merries geb. 1955, klei ne maat: Xenia van Monnikenhof, D. A, Timmerman, Kattendijke, 2 Annie van Nico, A. Schrier, Annie van Werrielaan, J. Werri, 's-Heerenhoek, Hermina, gebr. De trotse eigenaren mochten voor hun g;ni<e. Wolfaartsdijik, 3 Dora van Egchel, bekroonde dieren tal van gelukwensen I c. Mol, Waarde, Kitty van 't Hof Nieuw- in ontvangst nemen. Vier paarden land, J. van 't Westeinde-Vermue, Mi- randa van Brubswijk, gebr. Verdonk Lewedorp, Regina van Keilen, J. Lens hoek, Irene, S. Noteboom; driejarige merries geb. 1955 grote maat: 1 Elza van de Werrilaan, J. Werri. 2 Elonda van Ka pelle, J. van Overbeeke, Kapelle, Guida van de Karnemelksput, P. Janse, Goes, 3 Xandria van Monnikenhof. D. Timmer man; vierjarige merries geb. 1954 kleine maat: 1 Marje van Serfrans, Iz. Groene- weg, Hoedekenskerke, 2 Tanja van Ur- bain, A. Schrier en J. Platschoore, Waar de, Veronica van Linguenda, J. van Over beeke, 3 Reina van Kapelle, W. de Vlie ger, Nieuwdorp; vijf- tot tienjarige mer ries geb. 1953-1948 kleine maat: 1 Kato van Keilen, J. Lenshoek, Cora d'Ahea, A. Schrier, Daisy, S. Noteboom, 2 Roza van 't Pauwhof, P. Wagenaar, Kloetinge, Ina van Spaarte, J. Meeuwse, Krabben- dijke, Nicoline van Elsdieck, gebr. Smal- legange, Ellewoutsdijk, Zora van Waarde, C. Mol, Elza van Hollestelle, L. Boon man, Ovezande, Veronica van Monniken- hof, Abr. Zandee, Wemeldinge, 3 Mien van Certain, J. Werri, 's-Heerenhoek, El- la, J. de Roo, 's-H. Abtskerke, Nera van Domeinplaat, J. Lenshoek, Lina van waren uitverkoren om aan de kam pioenskeuring deel te nemen: Daisy, Cora d'Ahea, Marjo van Serfrans (Iz. Groenewege, Hoedekenskerke)Mar griet van Groenenburg (J. van 't West einde-Vermue, Nieuwdorp), en Erna van Jan de H-oo uit 's-H. Abtskerke. De laatste drie moesten tenslotte de ring verlaten. In de morgenuren kon reeds het merrieveulen van Addy, eigenaar P. Wagenaar van Kloetinge, tot kam pioene worden uitgeroepen. Ondanks het feit, dat de aanvoer groot was hadden de keuringen een vlot verloop. De uitslag van de keuringen van de Eond van Paardenfokkers was als volgt: hengstveulens geb. na 1 mei 1958: 1 Ur- bain van Keilen, J. Lenshoek, Kapelle, 2 Reinier van Doolman, C. de Waal, Hein- kenszand, Albion van Monnikenhof, D. Timmerman, Kattendijke, 3 Leon van Kastanjehof, A. Schrier en J. Platschoore, Waarde; hengstveulens, geb. voor 1 mei 1958: 1 Hans van Hollestelle, L. Boonman, Ovezande, Donar van onder de Linde boom, A. Zandee, Wemeldinge, 3 Certain van Zwaluwenhof, G. Braam, 's Heer Abtskerke; merrieveulens, geb. na 1 mei 1958: 1 Evina van Achterduin, J. v. 't Westeinde-Vermue, Nieuwdorp, 2 Certa van Kruiningen, A. Boone, Kruiningen, Merza van Baandijk, M. de Jonge, Ove zande, 3 Honny van Elsdiek, gebr. Sam- mallegange, Ellewoutsdijk, Mirza van Laaidlust, C. Vermue, Nieuwdorp, Lucien- ne, S. Noteboom, Kloetinge, Lady, eig. idem; merrieveulens, geb. voor 1 mei '58: 1 Addy, P. Wagenaar, Kloetinge, 2 Julia van Reimershoek, B. de Maker, Wolf- aartsdijk, Nicolien van de Doel, M. van Liere, 's H. Abtskerke, Corry van Nisse, J. Nijsse, Nisse, Astrid van Kapelle, J. van Overbeke, Kapelle, 3 Usette van Welgelegen, J. Lenshoek, Alice van Mon nikenhof, D. Timmerman, Irma van Bloe- mendaal, D. Quinten, Oudelande, Roza van 'sH, Abtskerke. H. van Liere, id.. Carla van Nisse, J. Nijsse; merries geb. in 1957, grote maat: 3 Betsy van Nisse, J. Nijsse; merries, kleine maat: Tosca v. Tervaten, Q. van de Linde, Kloetinge: hengsten met vijf afstammelingen: la Guido uit de Kluis, D. Timmerman, lb Nico van Hoosterhof. J. Lenshoek, 2 Unicum van Monnikenhof, D. Timmer man; merries met 2 afstammelingen: 1 Tosca van Monnikenhof, D. Timmerman, 2 Daisy. S. Noteboom, Rozelien van Mon- j tuigd aan het bekende veeradres van nikenhof. D. Timmerman. 3 Castorine v. de gemeenten Terneuzen en Bres- Yerseke, J. Nijsse, Ella van de Berg, M. kens. Geen adhaesie werd betuigd de Jonge, Ovezande; stalgroepen van 3 aan hte adres van de raad van Fin_. sterwolde ten aanzien van de voor stellen der zeven natuurkundigen. De leden van de Nederlandse agrarische Spaarte, A. Zandee, Wemeldinge, Lucia, E. Rijk, Schore, Hersa van Dijkzicht. J. van 't Westeinde-Vermue, Ella van Over- hof, W. Aarnoutse, Kloetinge, Sonja van Nisse, J. Nijsse, Martha van Keilen, J. Lenshoek, Erna, S. Noteboom, Koba van Domeinplaat, J. Lenshoek; vijf- tot tien jarige merries grote maat: 1 Margriet v. Groenenburg, J. van 't Westeinde-Ver mue, 2 Ella van de Berg, M. de Jonge, Ovezande. Rozelien van Monnikenhof, D. Timmerman, Justine van Keilen, J. Lenshoek, 3 Corrie van Domburg, W. Aarnoutse, Kloetinge; merries ouder dan tien jaar: Erna, aJn de Roo, 's-H. Abts kerke, 2 Elza van de Zwaan, Q. van der Linde, Kloetinge, Rita d'Amice, C. Mol, Waarde, 3 Castorine van Yersake, J. P. Nijsse. (Advertentie) *°*V.A. ƒ49.- De gemeenteraad van Sluis kwam bijeen. Bij de ingkomen stukken be vond zich een schrijven van het col lege van Ged. Staten waarin dit zijn goedkeuring onthoudt aan een eerder genomen besluit om het gemeente- personeel ten aanzien van de sala riëring in een andere klasse te plaatsen. Verheugend was de mede deling. dat verschillende werkzaam heden kunnen worden uitgevoerd uit de provinciale post van één miljoen gulden ter bestrijding van de werk loosheid. Onder meer kan nu worden overgegaan tot de dringend nodige verbetering van de riolering in St.- Anna ter Muiden. Adhaesie werd be nikenhof, D. Timmerman, 2 Kato, Justine l en Martha van Keilen. J. Lenshoek, Dai sy. Erna en Irene, S. Noteboom, Cora d'Ahea, Anny van Nico en Gizy, A. L. Schrier, Kapelle. 3 S'orrja, Paula en Corry van Nisse. P. Nijsse; vierspannen van een eigenaar: Kato. Martha, Justine en Koba, J. Lenshoek, lb Tosca, Rozelien, Xandria en Xenia. D. Timmerman; tweejarige merries geb. 1956: Yltje van Monniken hof. D. Timmerman, Sarina van Baandijk. Mar. de Jonge. Ovezande. 2 Gizy, A. L. Schrier. Marquise van Aardenburg. J. v. bedrijfsbond, van de schuttersver eniging .,De liefhebbers" en de Ho reca wilden graag met hun echtgeno ten naar de Expo in Brussel en vroe gen hiervoor een bijdrage uit de ge meentekas, maar de raad was van oordeel dat ze dit zelf maar moesten betalen. De straatverlichting in de wijk Heille wordt met 3 lichtpunten van Doolman, C. de Waal, Heinkenszand 3 Doya van Waarde. C. Mol, Waarde. El za van Abtskerke, wed. L. Goense, Drie- 't Westeinde-Vermue,^Nieuwdorp, Grace I uitgebreid. Dit kost f 1135.— aan TT"" J materiaal en aan exploitatie f 36,65 per jaar. De Esso-Nederland N.V. mag voor de exploitatie van een ben zinestation gemeentegrond in de Nieuwstraat gebruiken. Het voormalig gemeentehuis in St.-Anna ter Muiden wordt verhuurd aan de stichting cultureel belang St.- Anna ter Muiden. De jaarwedde van de gemeentebode werd aangepast aan de bestaande toestand. Bij de begrotingswijziging 1957 kon de verheugende mededeling gedaan worden dat o.m. f 10.000. toegevoegd kon worden aan de re- sering voor de nieuwe brandweer auto. De vrachtrijder C. Poortvliet uit Kwadendamme moest dinsdagavond op de uitvalsweg van Kapelle naar de rijksweg in het Dijkwel uitwijken voor een tegenligger. P. lette daarbij waarschijnlijk niet voldoende op de zachte berm langs deze smalle weg want de wagen ging de sloot in en er moest een kraanwagen aan te pas komen om de auto er weer uit te halen. De schade bleef beperkt tot Rondvraag Tijdens de rondvraag bracht de heer S. A. van Hal het stilstaan van het toren- werk van St-Anna ter wat indeukingen en er waren geen Muiden ter sprake. Hij had horen persoonlijke ongelukken verluiden dat het college geweigerd had de rekening van de P.Z.E.M. te betalen. Het kerkbestuur stelde, dat het uurwerk voor rekening van de gemeente was De burgemeester wees er op, dat le raad het eigendomsrecht aan de kerkeraad heeft overgedra gen. De heer van Hal zeide, dat het oude uurwerk voor de restauratie ook met gemeentegeld betaald werd, ter wijl het bedrag der kosten toen heel wat hoger lag. Hij meent, dat er hier toch een oplossing gevonden kan worden. Burgemeester van Hootegem zegt nog, dat de kerkvoogdij beter eerst met het college had kunen overleg gen, dan het uurwerk stil te zetten. De gemeente mag geen iichtrekenin- gen betalen van andersmans eigen dom. In een adres aan de Staten-Gene- raal hebben 23 hoogleraren in de pe dagogiek of de psychologie hun ern stige bezwaren kenbaar gemaakt te gen de door minister Cals voorge stelde regeling, waarbij abituriënten van de derde leerkring van de kweekschool en bezitters van de oude hoofdakte toegang zouden krijgen tot de universitaire examens in de pe dagogiek en psychologie. Een algemene en voorbehoudloze toelating van deze volledig bevoegde onderwijzers tot de universitaire exa mens achten zij ongewenst, maar zij willen de mogelijkheid niet uitslui ten, dat zich onder hen sommigen be vinden, die met vrucht een academi sche studie in de beide genoemde vakken zouden kunnen volbrengen. Daarom stellen zij voor, volledig be voegde onderwijzers te beschouwen als „bijzondere gevallen" in de zin van art. 133 der hoger onderwijswet, ongeacht hun leeftijd en zonder dat zij voor de daarvoor bestemde com missie hoeven te verschijnen. Bijkantoor „Dagblad De Stem", Dubbele Poort 7 Tel. 102 KUITAART. F. de Booy, Hulsterweg 133, tel. k. 61, Lamswaarde. STOPPELDIJK, P. Compiet, Rapen burg 47, tel. 24, Stoppeldijk. GRAAUW, B. Plasschaert, Dorp straat 12, Graauw tel. 7, Graauw. CLINGE, Fa. Bol Morres, Graven- str. 165, tel. 803, Hulst. ST. JANSTEEN. Lambert Locke- feer, Hoofdstr. 15, tel. 501, Hulst. KOEWACHT, H. A. de Schepper, Nieuwstraat 103, tel. 5, Koewacht. AXEL, A. Lippens, Walstraat 4, tel. 862, Axel. SAS VAN GEN7. Hotel Rotterdam, Westkade 69, tel. 590, Sas v- Gent. SLUISKIL, Café Krijger, Kanaalweg Noord 39, tel. 309, Sluiskil. KLOOSTERZANDE, H. Clareijs Cloosterstraat, tel. 92, Kloosterzan- de. TERNEUZEN, Hotel "des Pay» Bas", Nieuwstraat 13, tel. 2275 Terneuzen. AARDENBURG Hotel - Café Reet. de Roode Leeuw. Kade Tel. 400. Zo als bekend worden op 6 juni te Sas van Gent de Zuidnederlandse zwemkampioenschappen gehouden. Voor het waterpolotoernooi tussen de drie zuidelijke provincies, dat tegelij kertijd wordt gehouden, is de Zeeuw se ploeg reeds samengesteld. Zij ziet er als volgt uit: doel: A. de Koene (SVZ Souburg) j achter C. Wagenaar (SZV Souburg), Kalfsvel (Bruinvis, Sas van Gent) en W. v.d. Steen (SZV Souburg); voor: A. Sampon, J. Sampon en W. de Vries (allen Bruinvis). Uitslagen 16 tot en met 21 juni. Rectificatie: Rayon Vlissingen: MWK I-SBLV I 1-0 (niet 1-8). Rayon Middelburg: Pingelaars- Middelburg-vet. 2-8; Middelb.-vet.- Kraaien I 3-2. Rayon Sas van Gent: ONA-CBS 3-1; SVG-SAS 0-8. Rayon Vlissingen: groep I: Coal I- PVS I 4-0; SBLV-CPC 3-1; PVS- PZEM 1-3; VAW I-Coal I 3-3; Uiter- ton-Gebr. v. d. Berg 0-2; groep II: VAW II-VAW III 4-1; BW II-BW I; Gebr. v. d.d Berg II-PV5 II 1-0. Rayon Goes: Gem. werken-Haring- man 1-4; Keuringsdienst-Ford 2-2. Rayon Hulst: PTT-Vet.-Hulst 1-7. Rayon Zierikzee: PZEM-Prov. Wa terstaat 1-5: Zierikz.-vet.-Drukk. L. O. 0-3! Ned. Heide Mij.-Kon. Zee- landia 0-3; fa de Oude de Jonge-fa. Janse 3-1; Grontmij.-Neptunus 1-3; Ned. Heide Mij.-Herverkaveling 2-3. Rayon Terneuzen: PZEM-PTT bun- deltouw 9-0; Waterleiding-Gebr. v. d. Sande 2-13. MULO Mej. M. S. Leenhouts uit Bres- kens slaagde te Breda voor het Mulo diploma en het middenstandsdiplo ma. KRUIDENIERSEXAMEN De heer Joh. Aerts te Rilland slaagde voor het in Tilburg gehou den kruideniersexamen. COUPEUSE Aan het instituut Cuppens-Geurts te Eindhoven slaagde voor examen coupeuse, mej. J. de Regt, te Axel. FRÖBELONDERWIJZERES Voor het examen fröbelonderwijze res slaagden te Etten de dames An nie de Smet en Georgette Vernaeve uit Westdorpe. GEM. ADMINISTRATIE De schrijver ter secretarie te Biervliet, de heer A. Dieleman, slaagde bij de te 's Gravenhage ge houden examens voor het diploma Gemeente-Administratie I. ARCHIEFVERZORGING De heer H. H. Westdorp, uit Bier vliet slaagde voor het schriftelijke gedeelte van de in Eindhoven afge nomen examens voor het diploma Archiefverzorging. KLEUTERONDERWIJZERS Voor het diploma kleuteronderwij zeres slaagden te Hulst de volgende kandidaten: G. Everaert, Terhole; M. Everaerd, Hulst; M. Jurriëns, Sluiskil; M. d'Hondt, Hulst. SLUIS KORTGENE Zoals wij reeds berichtten werd vorige week te Utrecht door de rijkswaterstaat het bouwen van een sluis te Kortgene ten behoeve van het drie-eilandenplan aanbesteed. Het werk werd voor f 3.597.800 ge gund aan de laagste inschrijver, de N.V. Van Hattum en Blankevoort te Beverwijk. GOES Grand 8 uur: Het rijk van de zon, a.l. VLISSINGEN Luxor: De stroper, 14 j. Alhambra: De prins student, a.l. MIDDELBURG Electro: The king and I, alle leeft. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: Tosca. woei groti voor| herk algeri teerd bekl(y ten aO In voor2| radeil meer| den van 1960.1 van zou repre namé vincil mee, T verhil te wff enerzl bederf heer handjl der tl Ca seif van kantil grafiq biede Ol Ingl en opf de vq laatst vrijwl gendef zien. F taris,| baar T de rd mingfl van 1958 Ook I tentooi| nale augusll van i werkt Utrecbl J. A. J De van g| de onl van al groet paviljol tjes gf| gebodel landse f Een Nation! een toef terrein! uit Netf nemer! Op een Fr] gevoeri bestaal védère van d< tulp r*

de Stem | 1958 | | pagina 2