Een keerpunt STEM-FEUILLETON TOUR-OUVERTURE drink Zwart o in het industrialisatiebeleid Tsjechische spion durfde geen vrouw te ontvoeren 2)ocum ente nóp el ^Jfoflancl Getuigen zonder angst DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 25 JUNI 1958 Incidentele steun naar de achtergrond Kanker en roken Produkten gevonden om schadelijke stof te vernietigen Opvolger kard. Stritch aanvaardt proprefectuur Vandalen vernielden woning negerdokter Monarchisten in Oostenrijk actief Inkrimping in V.S. van strijdkrachten? door Emily Grant Amerikaanse kloosterzuster verdwenen TV-RADIOTV- RADIO-TV- In zijn industrialisatienota heeft minister Zijlstra er aan her innerd, dat het regionale industrialisatiebeleid zich tot nu toe hoofdzakelijk heeft beperkt tot het stimuleren van industrievesti gingen in een aantal ontwikkelingsgebieden. Dit had ten doel de stagnerende economische ontwikkeling in die gebieden tot nieuw leven te brengen. Hierdoor werd tot op zekere hoogte ook de spreiding van de werkgelegenheid en van de bevolking over het gehele land be vorderd, maar dat was dan eeen bijkomend verschijnsel. Het bijzondere van het thans aan gekondigde industrialisatiebeleid is, dat dit bijkomend verschijnsel uit de vorige periode voortaan een leidmo tief zal zijn voor de industrialisatie- politiek. Het gaat nu niet meer louter en voornamelijk om steun aan gebieden, die vanwege een bestaande structu rele werkloosheid geholpen moeten worden, al blijft de zorg of nazorg hiervoor de aandacht houden. Het gaat nu ook om de economische ont plooiing van streken, van waaruit re gelmatig een stroom van migranten naar elders, met name naar de Rand stad Holland trekt, en om het voor komen van acute structurele werk loosheid, waar deze dreigt te ont staan, doordat de werkgelegenheid er bij de bevolkingsgroei ten achter blijft. Dit betekent dat het beleid zich in sterkere mate gaat richten op de spreiding van de industrialisatie over geheel Nederland. Het in dustrialisatiebeleid, dat een politiek van incidentele steunverlening was, is uitgegroeid tot een streven naar industriespreiding over het gehele land. Koerswijziging Hiermee is een belangrijk keerpunt bereikt in de gevolgde politiek, wel ke voortaan in het bijzonder ten goe de zal komen aan de buitenprovincies van Nederland, die expulsiegebied zijn van arbeidskrachten naar de Randstad Holland zoals west-Brabant en Zeeland. De problematiek van het westen des lands heeft tot deze koerswijzi ging genoopt. De Randstad Holland moet worden ontlast van daar niet noodzakelijke bedrijvigheid. Onderne mingen, welke er niet per se geves tigd moeten worden, dienen zoveel mogelijk naar elders te worden afge leid. Dat zal dan o.a. geschieden ,,door verbetering van de vestigings factoren in bepaalde regionen en plaatsen buiten de Randstad". Bij de industriespreiding wordt verder zoals in het verleden het principe der re gionale concentratie toegepast. Een concreet voorbeeld van de spreiding en van de regionale concen tratie is het Sloeplan. dat minister Zijlstra in overleg met minister AL (Advertentie) De voorzitter van de Amerikaanse senaatscommissie voor de strijd krachten, Richard B. Russell, heeft van de regering geëist zodanige maatregelen te treffen, dat hoogge plaatste militairen hun eerlijke me ning over de reorganisatie van het Pentagon kunnen geven zonder angst voor represailles. De ondervraging van de stafchefs heeft hij opgeschort totdat deze maatregelen genomen zijn. Deze eis is het gevolg van het feit, dat de minister van defensie. McElroy, op een persconferentie zijn ongenoegen uitsprak over de kritiek die admiraal Arleigh A. Burk had laten horen op een gedeelte van het reorganisatieplan zoals dat door de regering is voorgesteld. Dat een hooggeplaatste militair weggezuiverd kan worden als hij het niet eens is met een plan van de regering, past meer in het kader van een totalitair regeringssysteem dan in een vrij land, aldus de sena tor. Wat op het congres van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel te Amsterdam, als richtlijn naar voren kwam, zal intussen door de regering blijkens de indus trialisatienota van minister Zijlstra in toepassing worden gebracht. Deze nota betekent een keerpunt in het industria lisatiebeleid, dat zo voor onze gewesten nog meer vrucht kan opleveren. gera naast de plannen voor de Nieu we Waterweg en de kop van Rozen burg wil laten uitwerken. Het is te vens een aanwijzing, hoezeer het nieuwe beleid ons zuidwesten of „nieuwe westen" ten goede kan ko men. Nog menige andere industrie kerngemeente dan Vlissingen mag er zich in dit gebied goede vruchten van beloven. Wij denken aan Bergen op Zoom, de Zeeuwschvlaamse kanaal zone, de kleinere kernen in opkomst of in wording zoals Oosterhout, Etten-Leur, Zevenbergen. Roosen daal, Moerdijk, Fijnaart, Willemstad Het bezoek van minister Zijlstra aan het Westbrabants- gebied heeft nog weer eens getoond, hoe „Den Haag" zijn belangstelling op de nieuwe kernpunten aan het rich ten is. Twee Friezen Met het industriespreidingsbeleid gaat een gedachte doorwerken, welke bij de katholieken al lang heeft geleefd en by de socialisten weerklank heeft gevonden, en het is een gelukkige omstandigheid, dat twee antirevolutionaire be windslieden, de ministers Zijlstra en Algera, beiden Friezen, ver trouwd met de problematiek van een buitengewest, dit beleid inlei den en voeren. Men mag vertrou wen, dat zij met het stugge doorzet tingsvermogen, dat het Friese ka rakter kenmerkt, achter de plan nen zullen staan en deze, waar geen budgetaire stokken tussen de wielen worden gestoken, stelselma tig en krachtig zullen verwezenlij ken. De tijd, die we beleven, kent ook nog andere klanken dan re cessie, bestedingsbeperking en belastingdruk. Er worden toch ook grondslagen gelegd en con touren uitgestippeld voor een ruimtelijke ontwikkeling en in dustriële ontplooiing, waarin ge heel Nederland kan delen. Dit perspectief is de bijzondere ver dienste van de jongste in dustrialisatienota. waarin de overheid op gelukkige wijze het antwoord heeft gegeven op de wensen en behoeften van onze huidige Nederlandse maat schappij. Volgens de Britse tabaksfabrikan ten zijn twee produkten gevonden die het schadelijke benzpyrene in tabak teniet kunnen doen. Koper nitraat en platina diammino-nitraat zouden de hoeveelheid benzpyrene kunnen verminderen. De ontdekkingen zijn gedaan in het kader van een onderzoek naar de wisselwerking tussen kanker en ro ken. In een verslag van de tabaksfabri kanten wordt gezegd, dat de onder zoekingen worden voortgezet en dat een meer gedetailleerd onderzoek noodzakelijk is. „Het is erg twijfel achtig of de geringe hoeveelheden benzpyrene in sigaretterook schade lijk zijn voor de gezondheid", zo wordt verder gezegd. WEGEN Op sommige invalswegen naar New York zullen binnen- kort aparte weggedeelten wor- den gereserveerd voor dames, die alleen in een auto rijden. Tijdens de spitsuren kunnen ze J dan onder mekaar wat rusti- ger aan doen. Men overweegt om het betreffende wegdek te beschilderen met zachte pastel-tinten,zodat de chauf- ferende dames zich nóg meer „thuis" voelen. De 62-jarige Armeense kardinaal Petrus Gregorius Agagianian, zeer onlangs door de Paus benoemd tot proprefect van de congregatie tot voortplanting van het geloof, heeft vandaag in het paleis van de propa ganda in Rome zonder veel uiterlijk vertoon zijn ambt aanvaard. Kardinaal Agagianian werd aan de staf van zijn bureau voorgesteld door de hoogbejaarde en invalide kardinaal Pietro Fumasoni Biondi, prefect van de congregatie. Ruim twee maanden geleden be noemde de Paus de aartsbisschop van Chicago, Samuel Alfonsus kar dinaal Stritch, tot proprefect, doch deze kwam ziek in Italië aan en overleed kort nadat hem de rechter arm was afgezet. Vandalen hebben duizenden dollars schade aangericht aan de woning waarin een Amerikaanse negerdok ter en zijn gezin hun intrek zouden nemen. Door de aangerichte vernie lingen kan de dokter zich niet in het pand vestigen, dat gelegen is in een wijk waar tot nu toe uitsluitend blan ken wonen. De dokter zei te zijn bedreigd door personen die niet willen dat hij en zijn gezin in de buurtschap Bixby Knolls te Long Beach komen wonen. (Advertentie) Voor de staatsrechtbank in Karls ruhe staat een man terecht, die er van verdacht wordt tot de Tsjecho- slowaakse geheime dienst te beho ren. Het is de 37-jarige Miroslav Zarko, die het hof vertelde, dat het Tsje- choslowaakse persbureau C.T.K. hem 5.000 dollar, een sportwagen en een bromfiets had aangeboden indien hij een redactrice van radio Vrij Europa zou ontvoeren. Zarko die in West-Duitsland ope reerde onder de naam George Grant en door de Tsjechische geheime dienst was voorzien van een Brits paspoort en een internationaal rij bewijs, rtaat terecht wegens verra derlijke betrekkingen en activiteiten. Zarko en ziin medeplichtige,^ JosM Lahovic, een Russische emigré, had den geen succes met hun ontvoe- rin.gspogingen van dr. Theodora Ti- Leiders van de Oostenrijkse mo narchisten hebben op een bijeen komst te Wenen verklaard dat een Verenigd Europa de enige oplossing is om Europa weerbaar te maken tegen het communisme. Otto van Habsburg zou daarbij een grote rol moeten vervullen. De Oostenrijkse monarchisten zijn de laatste maanden zeer actief. Zij staan op de bres voor de terugkeer van het Habsburgse huis, een Ver enigd Europa en een Donau-federa- tie, bestaande uit Hongarije, Oosten rijk, Tsjechoslowakije, delen van Roemenië en Joegoslavië. De monarchistische politici leggen er verder de nadruk op, dat het Westen de Oosteuropese staten niet mag vergeten. De Verenigde Staten overwegen een nieuwe inkrimping van de strijd krachten in het komende begrotings jaar. De geplande inkrimpingen hou den verband met pogingen om het defensie-budget niet opnieuw te la ten stijgen. Gedacht wordt aan een verminde ring van de strijdkrachten met 50.000 man, wat het aantal militairen van de Verenigde Staten zou terug brengen tot 2.450.000 man. Burgerlijke en militaire Ameri kaanse leiders zijn drie dagen in Auantico (Virginia) bijeen geweest met het doel middelen te vinden om de strijdkrachten minder kostbaar te maken. Naar verluidt zag de bijeen komst geen andere mogelijkheid dan een verdere inkrimping van de strijdkrachten om dit doel te berei ken. Ondanks de bezuinigingen wordt verwacht, dat de uitgaven voor de defensie het komende begrotings jaar zullen stijgen tot 41 miljard (dit jaar 39,7 miljard dollar) en het jaar daarop tot 42 miljard. Na zijn terugkomst uit Gravendam betrad grootvader Kraan Hendriksen de blauwe logeerkamer. Hij infor meerde naar de welstand van mrs. Gray Thompson en vertelde toen, hoe de samenkomst in het Hotel der Ne derlanden geweest was. „Ik ben blij, mevrouw, dat ik van ochtend over uw inlichtingen beschik te. De heren Durand en Pestalozzi maakten de indruk, mijn verhaal te accepteren. Mijnheer van der Droes ook. Madame Xanthopoulos?Ik ge loof het wel.Ja, die Latijnse spreuk die heeft veel verwarring gesticht..." „Verwarring?" prevelde La Chi- quita „Gerard, wees zo goed en haal uit de bibliotheek een doos met sigaret ten.. ja, dat is goed, Egyptische of Turkse..", en toen de Kraan weg was. zei grootpapa tot La Chiquita: „Mevrouw, het is mijn stellige overtuiging, dat het verstandig van u zou zijn, als u zich hier op „Krin gendel" bepaalde tot het genieten van de dennenlucht., die is erg ge zond, mevrouw., ik heb een Zuid- amerikaanse vriend in Den Haag op gebeld.. inderdaad, de naam, die u vannacht noemde, is bekend., de drager van die naam wordt echter sedert zowat zes weken vermist en men wenst voorlopig geen onderzoek naar zijn verblijfplaats..." „Olala, monsieur.." „Ja, asters zijn heel mooi, me vrouw, vooral die donkerpaarse.." hoorde de Kraan zijn grootvader zeg gen. toen hij met een doos Jockey Club in de hand de blauwe kamer »>eer binnenkwam. Van der Droes keerde met een la te trein van Den Haag terug naar Gravendam. Hij was slaperig en uit zijn humeur. Waarom moesten die hoge heren toch steeds hun vrienden en relaties de hand boven het hoofd houden? Hij kende de feiten betref fende die emigranten.. Valse spe lers, vrouwenjagers., dat was hun bezigheid.. Tja, hij kon niet meer doen dan zijn plicht. „Nog iets bijzonders in de zaak d'Arlemont? Wat zeg je?.. Niets bij zonders? Hoor eens, Zwaardslijper. I het wordt tijd dat je er over gaat denken hoe ons politiekorps te reor ganiseren.. een moord in een te goe der naam en faam bekend staand hotel., en je vindt niets..", plaag de van der Droes de hoofdcommis saris door de telefoon. ..O ja, van der Droes", aei Zwaard slijper, „dan ligt er hier nog een te legram voor je uit Brussel., ik heb het opengemaakt., het is afkomstig van Durand.. Luister, ik zal het je voorlezen: Vanderdroes Politie Gravendam let op laaghuis stop informa tie brussel darlemont slecht stop vera ditmaal ongevaarlijk stop verzoeke samenstellen levensloop oude kraanhendriksen stop le ven kleinzoon in gevaar stop morgen parijs adres rue drouot num mer bekend stop durand Nu dat is het, van der Droes! Let een beetje op die Laaghuis.. ik doe het ook., heb je de krant gelezen? Nee. Nou, als je het gedaan hebt, zal je begrijpen, dat ik op hem let bonsoir. Van der Droes grinnekte hoorbaar. Toch zou hij aandacht schenken aan die journalist. Ja, de dikke Kraan in gevaar, maar waar voor de drom mel bevond die student zich? En die Vera? Nu, Durand had goed pra- Pestalozzi had zijn koffers gepakt en een auto voor een dag of veertien gehuurd door bemiddeling van de ho telportier. Om acht uur was hij weg gereden in de richting van Ruwhei de. In ,,De Rustende Jager" was de waard van zijn komst op de hoog te en hij bracht de Italiaan direct naar zijn kamer. ,,Wil mijnheer nog iets gebruiken?" ,,Nee, dank u, ik ga slapen". Een kwartier later lag Pestalozzi op één oor en droomde van een he le compagnie Durands, die hij met één ploertendoder moest bestrijden. De stalknecht van Kringendel", die een oude tante in Ruwheide had, bracht het nieuws van de aankomst van de vreemdeling, klein van stuk en met een scherp smoelwerk, al dus de beschrijving van de knecht, van het dorp naar het kasteel. De Kraan hoorde het van de huisknecht. Grootpapa en La Chiquita hoorden het van de Kraan. Laman was die avond het middel punt van het gezelschap in de ,,Club der Edelen", zoals de armelijke nachtgelegenheid heette, waar de kelners 's avonds laat, na sluitings tijd, een ogenblik verpoosden en zich ten en telegraferen, maar hij was zelf lang genoeg bij de Vreemdelin gendienst geweest om toch niet een klein beetje wantrouwend te blijven. Intussen, het was en bleef een zon derling geval verwarrend in hoge mate. „Ze letten op je, Laaghuis!" hoor de deze een bekende stem door de telefoon zeggen. „Wie?" vroeg Laaghuis, die juist genoot van de avonturen van de Saint. „Doe niet zo dom de ballendie ven natuurlijk", zei de stem. „Dank je voor de tip, Eer..." „Je sprak met de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst", zei de stem. „maar ik herhaal: de ballendieven letten op je". „Ooo!" zei Laaghuis. De Saint was juist bezig om drie politiemannen te vloeren. De wijzers van de klok wezen het midder nachtelijk uur aan. „Ooo", herhaalde de hoofdredac teur. Vera was naar Amsterdam ge reisd om daar de nachttrein naar Parijs te nemen. lieten bedienen door een tweetal aan lager wal geraakte vakgenoten. Laman's verhaal was opgesmukt en hij speelde zelf een uiterst be langrijke rol. Zijn gehoor was een en al aandacht. „Niet zo zwetsen, Laman!" Laaghuis was binnengekomen en had zich met deze woorden tot de barman van het Hotel der Nederlan den gewend. Laman lachte. Die doc tor toch! „Het is hier iets minder ongezel lig dan in die bar van jou, Laman", ging Laaghuis door, „en vertel me nu eens, of je een hand een dun ne, smalle hand hebt gezien een smalle hand met een revolver, die op de jonge meneer Kraan Hendriksen schoot? Nee?(En toen Laman on geveinsde verbazing aan de dag leg de) des te beter voor je. dan be hoef jij tenminste niet voor je leven te vrezen „Laman, hoe krijg ik hier een glas bier?" Met deze woorden ging Laag huis zitten. „Ziezo, Laman, hier zoe ken ze me niet ,.U zoeken, doctor? Wie zoeken u?" vroeg Laman. „Wie.. Moet je dat nog vragen, Laman. na alles wat er gebeurd is?De ballendieven natuurlijk, maar ik weet heus niet wat dat voor mensen zijn. Weet jij het?" „De po litie, doctor „Laman dan toch je maakt me aan het schrikken vertel dan voor al aan niemand, wat ik je zo juist heb verteld de ballendieven?.. Nu ja, aan je broer en aan je klanten en aan de portier en aan je buur man mag je 't desnoods vertellen, maar verder aan niemand, hoor! Een groot geheim Begrepen?" De volgende dag wist de gehele stad fluisterend te vertellen, dat de politie op Laaghuis lette, omdat hij iets met die moordgeschiedenis in het Hotel der Nederlanden te maken had. Erg toch, niet waar? Zo'n be gaafde man! Van der Droes hoorde het ge rucht ook. Hij gaf Zwaardslijper een paar boze woorden, omdat de hoofd commissaris zijn mond niet had kun nen houden over dat telegram van Durand. Zwaardslijper gaf van der Droes het volle pond terug. De directeur van het Graven- dams Nieuwsblad zei tegen zijn hoofd redacteur, dat hij onaangenaam was getroffen door de geruchten, die in de stad over Laaghuis gefluisterd wer 'den. „Machtige vriend en beschermer", oreerde Laaghuis, „verheug je met mij. dat je vriend Zwaardslijper be zig is aan de lange reeks blunders, die op zijn naam staan, een nieuwe toe te voegen en vergeet nooit, dat mannelijke misdaad en vrouwelijke schoonheid het krantenlezend publiek meer boeien dan „Maak het niet te dol, Laaghuis", waarschuwde de directeur. „Wanneer krijg ik de beloofde sa larisverhoging?" luidde het antwoord van Laaghuis. „Na je begrafenis", zei de baas. „Uitstekend wil je dat even schriftelijk aan mijn vrouw medede len? Het zal haar een grote troost zijn Tot ziens!" 's Middags om vijf uur. dus acht enveertig uur na het eerste schot in de bar van het Hotel der Nederlan den, belde Laaghuis een hem beken de politieinspecteur, van Eerkerk op. „Gemeentelijke Geneeskundige Dienst", zei de hoofdredacteur, „je ziet, ik heb mijn lesje geleerd maar ik hoor in de stad, dat de bal lendieven me zoeken. Is dat waar? Mijn directie dreigt me met direct ontslag En heb je al een kijkje in Ruwheide genomen? Nee? O, wat zijn die Gravendamse ballendie ven traag die Venetiaan is je al een dag voor: die heeft tenminste een gezond jachtinstinct... (wordt vervolgd) Feestje Een uitgebreid feestend gezelschap te Brooklyn ontving onverwacht veertig ongenode gasten. Het waren rechercheurs, die een razzia hielden onder de aanwezigen en twee he ren arresteerden op verdenking van bankroof. De anderen wilden de fuif voortzetten. De politiemensen namen echter ook de gezamenlijke kas mee, omdat ze zeer terecht (zoals later bleek) aannamen, dat het allemaal geld was uit de beroofde bank. Belofte In april werd de 15-jarige Ar mando Saggioro door de politie van de Italiaanse plaats Aosta in de kraag gepakt. Het was geble ken dat hij, in een korte spanne tijds, 14 motorfietsen had gebruikt voor joy-riding. Men had een beetje medelijden en wilde Ar mando wel laten gaan als hij be loofde dat niet weer te doen. Dat gebeurde, onder tranen. Gisteren heeft de politie Ar mando weer opgepakt, al hield hij woord. Want hij heeft nu kort achter elkaar zes auto's wegge- Ruiken De 17-jarige Keith Carter uit Not tingham ontkende voor de rechter, dat hij een bankbiljet van een Pond uit het handtasje van een meisje had gestolen. „Ik weet van niets", zei1 hij met een stalen gezicht. „Ruik er dan eens aan", zei de rechter. Dat deed Carter om onmiddellijk daarop te bekennen, dat hij het inderdaad had gedaan. Het bankbiljet rook wel riekend naar parfum en kon nooit uit de portefeuille van een man ge komen zijn. Wedstrijd In Rome heeft een merkwaardig toernooi plaatsgevonden. Men heeft daar gestreden om de titel van „snel ste postbeambte". Dezer dagen vond de finale plaats, waaraan 20 post beambten deelnamen. De voorselec tie had op diverse postkantoren in den lande plaatsgehad. De postbeambten kwamen in twee „nummers" uit: het sorteren van 1600 brieven, aan adressen in Italië geadresseerd binnen 25 minuten en het sorteren van 900 buitenlandse brieven in 15 minuten. U bent heel erg flink, om dat nare drankje altijd zo gehoorzaam op te drin- miruva, 58, van radio Vrij Europa. Verschillende pogingen mislukten omdat hij en zijn medeplichtige op het laatste ogenblik hun zenuwen niet meer de baas konden, zo ver telde hij. Op 20 februari 1956 had hij dr. Timiruva met een pistool op het hoofd geslagen, doch de vrouw keer de zich om en vroeg waarom hij haar geslagen had. Zarko en Laho vic zetten het toen op een lopen. Zarko zeide dat hij bereid is zijn verontschuldigingen aan dr. Timiru va aan te bieden voor het feit, dat hij haar had geslagen. Een kloosterzuster uit Chicago, zuster Cajetan (72), is naar verluidt op weg van Wenen naar Czestochowa (Polen) in Tsjechoslowakije verdwe nen. Zij is volgens de Amerikaanse ambassade op 13 juni uit Wenen ver trokken. In Czestochowa zou zij werkzaam zijn in een weeshuis voor achterlijke kinderen. Ze is nooit aan gekomen en men gelooft niet, dat (Advertentie) Gisteravond kon men in Amster dam de „voorronde" van de „Ron de" beleven. Grote hoeveelheden vellingen, tubes, kettingen, enz. werden in een auto geladen om naar Brussel te worden gebracht, waar de Ronde van Frankrijk morgen zal starten. FotoMateriaal wordt in een auto geladen. Bij de stapel tubes Klaas Büchly. zij ooit Pools gebied bereikt heeft. Ook de Amerikaanse ambassade in Praag onderzoekt de zaak, doch deelt mede, dat zij van de Tsjechische re gering op haar vragen geen antwoord krijgt. „Iris" is geen nieuw merk! VN - alle goede koolzuurhoudendej. m alcoholvrije dranken zijn fris-dranken! DONDERDAG, 26 JUNI HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws. 7,10 Gram. 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V.d. huisvr. 9,35 Waters!. 9,40 Schoolradio NCRV: 10,00 Gram. 10,30 Morgend. KRO: 11,00 V.d. zieken 11,45 G-ram. 12,00 Mid dagklok-noodklok 12.03 Gram. 12,25 Wij van het land 12,35 Land- en tuinb.meded. 12,38 Instr. octet 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws. en kath. nws. 13,20 Gram. 13,30 Alt, hobo en piano NCRV: 14,00 Bondsdag 14,45 V.d. vrouw 15,15 Kamer- muz. 15,45 Gram. 16,00 Bijbellez. 16.30 Pianorec. 17.00 V.d. jeugd 17,30 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Jeugdkorps 18,30 Gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Gram. 19,20 Sociaal perspectief 19,30 Lichte muz. 19,50 CHU, pol. caus. 20,00 Radiokrant 20,20 Spoorzoeken door Europa 21,30 Gram. 22,00 Periodieken-parade 22,10 Orgelconc. 22,40 Gram. 22,45 Avondoverd. 23,00 Nws. en SOS-ber. 23,15 Sportuitsl'. 23.20-24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym 7,20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9.00 Gym. v.d. vrouw 9,10 V.d. vrouw 9,15 Gram. 9,4o Morgenwijd. 10,00 Gram. 10,50 V.d. kleuters 11,00 Kook- praatje 11,15 Radio Filh.ork. 12,00 Ti- rolermuz. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Lichte muz. 12,50 Uit het bedrijfs leven, caus. 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Metropole-ork. 13,55 Beurs ber. 14,00 Fluit en piano 14,30 Katja in rok, hoorsp. 15.30 Gram. 17.15 Orgelspel 17,30 V.d. jeugd 18.00 Nws. 18,15 Tour de France 18,30 Amus.muz. 18,55 Gespr. brief uit Londen 19.Oo Gevar.progr. 20,00 Nws. 20,05 Holland Festival: Symf.ork. en solist (In de pauze: plm. 21,00-21,15 Intern, problemen, discussie) 22,10 Act. 22,20 Amus.muz. 22,40 Sportact. 23,00 Nws. 23,15 Koersen v. New York 23,16- 24,00 Gram. BRUSSEL. 324 m. 12,00 Amus.muz. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Eng. les 14,15 Gram. 14,30 Franse les 14,45 Gram. 15,00 Bari- tor en piano 15,10 Gram. 15,30 Idem 15,45 Duitse les 16,00 Koersen 16,02 Gram. 16,30 Zang en gitaar 17,00 Nws. 17,10 V.d. kind. 18,15 Gram. 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Wereldtentoonstelling 20.00 Literaire caus. 20,10 Gram. 20,20 Missiemontage 20,50 Verz.progr. 22,00 Nws. 22,15 Intern. Radio Universiteit 22,30 Symf.ork. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL, 484 m. 12,00 Gram. 13.00 Nws. 14,15 Gram. 14,30 en 15,00 Idem 16,05 Dansmuz. 17.35 Gram. 18,32 Idem 19,30 Nws. 21,02 Gram. 21,30 Gevar.muz. 22,00 Nws. 22,10 Gram. 22,55 Nws. Televisie DONDERDAG, 26 JUNI NTS: 20,00 Journ, VARA: 20.20 Men- sen, dingen, nu! 20,30 Spiegel der kun sten 21,Oo Blind ziende zijn, document, rep. 21,30 Gevar.progr. VLAAMS BELG.: plm. 16,00 Rep. Ron de van Frankrijk 17,30-19.00 Wereldten toonstelling 19,00 Filmrep. v.d. jeugd 19,30 Nws. 20,00 Speelfilm 21,30 Reisbeschrij ving 22,00 Nws.

de Stem | 1958 | | pagina 7