Charly Gaul in Brussel: Wij hebben sterke ploeg Brazilië nu favoriet uitgesproken voor de titel Fa. Jac. de Bakker Bulletineer-adressen etappe-uitslagen Tour TOURBAAS GODDET WAS ER OOK En zo maar verder.... Gisteren was het ladies-day op Wimbledon Gerrit en Ans Voorting voor de radio Nederlagen voor Frankrijk en Duitsland Schietconcours te Ovezande KAJ-sportdag te IJzendijke Jongens van 14 en 15 jaar J DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 25 JUNI 1958 Seriewedstrijden van „De Patrijzen" Weer lancering Vanguard uitgesteld Duitsland-Zweden 1-3 Brazilië-Frankrijk 5-2 GOES GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN STUDEBAKER TRUCK 1952 LOUISSE - DDELBXJRG N.' Handboog te 's Heerenhoek HULST SPORT IN 'T KORT Scheidsrechtersver. Walcheren vergaderde MARKTEN WATERSTANDEN GEVRAAGD Aanmelden Kantoor N.V. CLITEX Clitexweg 9, CLINGE. Regeninstallaties Tractoren Tuinbouwmachines Hand- en Motorgazonmaaiers Gereedschappen enz. Naar de speciaalzaak van zuid-Nederland Kasteelplein 7-9 Breda Tel. 34680 (Van een speciale verslaggever) BRUSSEL, dinsdagavond. Op het terrein van de wereldtentoonstelling te Brussel, be heerst door het alles overschaduwende atomium, is maandag plaats ingeruimd voor een nieuwe staat. Het is de staat van Jacques Goddet, die met zijn vijfhonderd „inwoners" volkomen past in de internationale sfeer, welke in deze maanden in de Belgische hoofdstad heerst en die in de komende weken in West-Europa in het middelpunt van de belangstelling zal staan- Goddet en zijn medewerkers hebben ook de 45e Tour de France weer voortreffelijk voorbereid; voorbereid op een wijze, die zelfs in het goedgedrild leger nauwelijks geëvenaard kan worden. Maandag werd het geweldige werk dat gedurende tien maanden achter de schermen werd verricht, zichtbaar. Het met straffe hand geleide apparaat trad in werking. Overal in Brussel verschenen richtingsborden, die volgers en renners naar het hoofdkwartier in het Heyselstadion dirigeren. Daar werden alle formaliteiten op snelle, zakelijke wijze afgewerkt, ver sohenen de eerste bulletins voor de pers en werden de laatste schikkin gen getroffen. Het is duidelijk: niets werd aan het toeval overgelaten, de Tour kan vertrekken. Dinsdag arriveerden de renners. Velen als routiniers, verrast lachend naar oude bekenden, enkelen, de de butanten, schuchter en geïmponeerd. Zij zijn nu de grootste attractie ge worden in Brussel. Kinderen bedelen om handtekeningen, fotografen eisen een bepaalde pose. Het is het beken de tafereel. De huisvesting van renners en vol gers heeft dit jaar, althans in Brus sel, niet veel moeilijkheden opgele verd. De leiding van de Tour „vorder de" eenvoudig een sector van het Motel Expo, waarin per dag ruim 5000 personen kunnen worden onder gebracht. Dit Motel ligt 5 km van het terrein der wereldtentoonstelling en doet op het eerste gezicht denken aan een groot modern legerkamp. Maar zodra men een der gebouwen alle genoemd naar bekende compo nisten betreedt, verandert deze in druk; daarvoor is deze hoofdstad van de Tour al te comfortabel ingericht. Beminnelijke baas De Nederlands - Luxemburgse ploeg is ondergebracht in het gebouw Pro- kopief, achter in het kamp. Zij sla pen in tweepersoonskamers, waarin radio en telefoon zijn aangebracht. De stemming is dan ook opperbest. Dnsdagmiddag hebben de Neder landse renners kennis gemaakt met hun nieuwe baas Jean Goldschmidt, de beminnelijke Luxemburger, en hun ploeggenoten. De begroeting was uiterst prettig. Goldschmidt, die een aardig woordje Nederlands spreekt, vond onmiddellijk de woorden die over en weer vertrouwen inboezem den. Charlie Gaul staat uiteraard in het middelpunt van de belangstelling. De Luxemburger wordt voortdurend om ringd door fotografen en in het res taurant verstomde het geroezemoes, toen hij omstreeks het middaguur met zijn ploeggenoten binnentrad om te gaan eten. Sterke equipe Charlie verwacht veel van deze ronde. „We moeten natuurlijk alles nog afwachten", zei hij in zijn zacht Letseburgs, „maar we hebben een sterke ploeg. Het be langrijkste is, dat wij tot een goede samenwerking komen". Zelfs Tourbaas Jacques Goddet vond nog even tijd om met de „kroon prins" te spreken. „Hoe gaat het er mee Charlie?, spreek je al een beetje Nederlands?" Gaul lachte beminnelijk terug, zoals hij vandaag reeds zovele keren be minnelijk heeft gelachen.... De Nelux-equipe is nu compleet Charlie Gaul nam uit Italië zijn ver zorger Ferry en mecanicien Otussi mee, de Rotterdammer Gerrit Visser was door de Luxemburgse bond aan- ezocht als verzorger van de andere -uxemburgse coureurs en Dirk van Zon kreeg de Nederlandse renners onder zijn hoede. Bovendien werd Gerrit ten Have en Gerrit Sprenke- link als mecaniciens toegevoegd aan de „staf", die nu dus uit acht per sonen bestaat. De ploeg rijdt in de oranjeshirt met rood-wit-blauwe band, dezelfde shirt, die de Nederlandse ploeg, vo rig jaar droeg. Het enige onderscheid tussen de Nederlanders en de Lu xemburgers is, dat de laatsten een rood-wit-blauwe badge om hun trui bevestigd kregen. Wim van Est en Charlie Gaul rijden overigens in hun ere-tricot van nationaal kampioen. Naar bed Dinsdagmiddag hebben de renners hun materiaal in ontvangst genomen en werden zij aan een laatste medi sche controle onderworpen, 's Avonds volgde bij de Heliport een parade langs duizenden geestdriftige toe schouwers, daarop klonk het onver biddelijk bevel van de ploegleiders: naar bed. In de loop van de middag ver scheen Klaas Buchly. de Nederlandse „assistent" van ploegleider Gold schmidt bij de permanence. Na de Ronde van Nederland had de lange Hagenaar slechts één dag de tijd ge had om zijn Tour voor te bereiden. Maar ondanks dat was hij er toch in jeslaagd 160 bandjes op de kop te nikken. „Die douaniers stonden naar die banden te kijken alsof ze van plan waren de hele zaak in te pikken, maar toen ze hoorden dat het voor de Ronde van Frankrijk was, kon ik dadelijk doorrijden. Dat „Tour de France" is voor de Belgen al net zo'n toverwoord als voor de Fran sen". Nog even praten Het is overigens nog steeds niet duidelijk, hoe Goldschmidt en Buch ly hun gecombineerde taak zullen verdelen. Dinsdagmiddag stonden zij het ene ogenblik elkaar als oude be kenden op de schouders te slaan en een minuut later weer van opzij te bekijken, als taxeerde de een de an der op zijn waarde. Er zal nog het een en ander bepraat moeten wor den en daartoe zijn dan ook de leden van de sportcommissie van de K.N. W.U. de heren Max Koot en John Stol naar Brussel gekomen. Woens dag zal met de heren van de Luxem burgse bond en met Goldschmidt en Buchly een bespreking worden ge houden, om wat de leiding van de gemengde equipe betreft, de puntjes op de i te zetten. „Wij zijn akkoord gegaan met Goldschmidt als directeur-tech niek en met Buchly als zijn as sistent, aldus de heer Koot, maar toen Buchly hier vanmiddag kwam, hebben zij hem een spons en een zeem in de hand gedrukt en ze hebben gezegd: alsjeblieft, zorg jij maar voor de wagen. Kijk, zo moet het natuurlijk niet gaan. En daarom zullen we mor gen nog eens een hartig woordje moeten praten met de heren"- (Eigen nieuwsdienst) Bergen op Zoom, dinsdag. Ook Wout Wagtmans heeft moeilijkheden met de Locomotief. Onze nieuwe stayerkampioen is van mening dat, wanneer het contract over het afge lopen jaar rechtsgeldigheid bezit, hij nog gelden van genoemde fabriek te vorderen heeft, wat tot heden nog niet is overgemaakt. Naar wij van de zijde van Wout Wagtmans vernamen, heeft deze zich gewend tot de advocaat mr. P.P. Lap uit Bergen op Zoom, met de op dracht in contact te treden met de Locomotieffabrieken tot verhaal van de gelden, die Wout Wagtmans naar zijn mening te vorderen heeft, uit hoofde van een contract met voor noemde fabriek. Voorts vernemen wij, dat Wagt mans aan voornoemde advocaat in structies heeft gegeven, zijn finan ciële belangen te behartigen in Ita lië, met betrekking tot de rit Rome- Napels-Rome, welke door Wagtmans werd gewonnen. Dit sportevenement blijkt eveneens nog onopgeloste fi nanciële gevolgen te hebben. Door de voetbalvereniging „De Pa trijzen" zijn seriewedstrijden georga niseerd, waaraan wordt deelgenomen door de v.v. Luctor, 's Heer Arends- kerke, Lebo en de Patrijzen. De eer ste ronde is inmiddels gespeeld, waardoor Patrijzen en 's Heer Arendskerke in de winnaarsronde zijn gekomen. Patrijzen won van Luc tor met 52 en Arendskerke won na verlenging van Lebo met 65. Zondag worden winnaars- en verlie- zersronde op het veld te 's Heeren- hoek gespeeld. Evenals vorige jaren zullen wij de etappe-uitslagen tijdens de Tour de France weer op talrijke adressen in ons verschijnings- gebied bulletineren. Hieronder treft de lezer deze adressen aan. Mogen wij onze wielren-liefhebbers nog een attent maken op het verzoek van de PTT, dat wij elders in dit blad ook publiceren? De telefoondienst vraagt namelijk, om niet teveel telefonisch om uitslagen te vragen. De lijnen raken overbezet en elders kan daar door schade ontstaan. Zoals de traditie voorschrijft, was het dinsdag „ladies day" op Wimble don. De 30-jarige Althéa Gibson, die tot taak heeft de titel te verdedigen, heeft de toeschouwers laten zien, dat haar spel beslist niet is achteruit ge gaan. Binnen een half uur verpletter de zij de jonge Australische Margaret Hellyer met 60 62. Niet alleen zij, doch ook de Engel se Christine Truman en het opkomen de sterretje Maria Esther Bueno uit Brazilië, die haar felste rivalen zijn, beschikken over een uitstekende vorm. De 17-jarige Christine Truman had slechts 23 minuten nodig om haar landgenote Rosemary Deloford in twee sets (6—0 6—1» te verslaan en Maria Bueno won gemakkelijk van de Engelse Hazel Cheadle ondanks een schouderblessure. Een graag geziene figuur is nog steeds de altijd jong blijvende Frans man Jean Borotra. Dinsdag verscheen hij met zijn landgenoot Mey voor de eerste ronde van het heren dubbel spel op de baan. De Cubaan Garrido en de Belg Peten fungeerden als te genstanders. Na vijf sets wonnen laatstgenoemden de ontmoeting (7-5 7-5 1-6 2-6 7-5). De toeschouwers, die deze wedstrijd bijwoonden, waren kennelijk op de hand van de Franse veteraan, want bij elke goede slag werd luid geapplaudiseerd. Geen voet aan de grond In de party tegen de Australische Mary Hawton heeft de Nederlandse mevrouw Roos geen voet aan de grond gekregen. Zij paste een verkeerde taktiek toe door op de baseline te blijven staan en nooit tot de aanval over te gaan. Het sterkste wapen van Mary Haw ton de tegenstandster was haar uit stekend geplaatste dropshots. Me vrouw Roos, die reeds in de eerste set een 0-4 achterstand had opgelo pen, bleef het antwoord gedurendi de gehele partij schuldig. Het lange blonde Haagse meisje Fredy Marinkelle is in het duel met de Zuidafrikaanse kampioene Bernice Carr pas in de tweede set op dreef geraakt. De eerste set verloor zij met 6-2. Met lange lage returns en goed netspel heeft Fredy het haar tegen standster in de tweede set niet ge makkelijk gemaakt. 'Maar de Zufd- afrikaanse beschikte over een betere controle en dit bezorgde haar de over winning (6-1 9-7). Ook hier verlies In de eerste ronde van het heren dubbelspel leden de Nederlanders Wim Maris en Hans van de Weg een Het schietconcours van Zeelandia te Ovezande is als volgt verlopen: Hoöfdvogel (niet afgeschoten) ver vallen en een klepprjjs. Eerste klep G. Verheijke, Zorgvliet, Ellewoutsdijk, 2e klep C. Raus, Willem Tell, OVZ; 3e klep H. Koens. Spes Nostra, OVZ; 4e kiep A. de Jonge Pz„ Willem Teil OVZ; le zijvogel J. de Baar, Willem Teil OVZ; 2e zijvogel J. Rijk, Willem Tell, OVZ; le hoofdkal P. Rentmees ter en onderkal, Willem Teil OVZ; 2e hoofdkal E. Remiasse, Zorgvliet, Elle woutsdijk, le onderkal W. de Jonge, ADGM, Kwadendamme. Er waren 49 schutters van 11 socië teiten. Vele stadgenoten waren dinsdag middag aangenaam verrast, oordat in het KRO „Nieuwe platenprograna- ma" de stemmen klonken van Ger rit en Ans Voorting. Het liedje „De Gele Trui" was aangenaam om te horen en het zingen van de Voor ting's, die nu eenmaal geen beroeps zangers zijn, viel buitengewoon mee. Mevrouw Voorting kreeg in de loop van de dag talrijke complimentjes te horen. Haar man natuurlijk niet, want die was reeds in Brussel toen het liedje klonk. De Amerikaanse marine heeft weer een poging om met behulp van een Vanguard-raket een kunstmaan ter grootte van een voetbal te lan ceren, opgegeven. Als oorzaak werd opgegeven een reeks gevallen van kortsluiting, veroorzaakt door de recente regenval en een hevige wind." 8 Vorige week donderdag was de proef ook ai wegens technische moei lijkheden uitgesteld. Aan het eind van de week zal de datum voor een nieuwe proef worden vastgesteld De raket staat opgesteld op het proefterrem te Cape Canaveral in (Speciale berichtgeving) STOCKHOLM, dinsdagavond. Brazilië en Zweden hebben zich door overwinningen op res pectievelijk Frankrijk (5-2) en Duitsland (1-3) naar de finale om de voetbalwereldtitel gespeeld. Deze eindstrijd zal aanstaande zondag, 29 juni, te Stockholm, om drie uur des middags worden gespeeld. Bij de rust was het in beide wedstrijden nog lang niet uitgemaakt, dat Frankrijk en Duitsland een nederlaag tegemoet gingen. De Zweden hadden het toen In Gothenburg tegen Duitsland slechts tot een gelijk spel (1—1) gebracht en Frankrijk stond bij theedrinken met slechts een doelpunt (2-1) achter tegen Brazilië. De Brazilianen speelden toen echter reeds een klasse beter en de algemene verwachting is, dat de titel deze keer naar het Zuid- Amerikaanse koffieland verhuist. de Zweedse verdediging, waarin Gustavson en Axbom de uitblinkers waren. Laatstgenoemde had Rahm, in vorige wedstrijden de beste Duitse aanvaller, geheel in zijn zak. Rahm slaagde er niet in langs Axbom te komen en hij kreeg maar zelden ruimte om een schot te wagen. De Duitsers konden er maar niet in ko men. Zij waren zwakker, wat betreft balbehandeling, techniek en snelheid. De Duitse verdediging werd herhaal delijk uit haar verband getrokken door de prima spelende Zweedse voorhoede. Speciaal Juskowiak was zwak in de defensie. Ekel en Szy- maiak porbeerden nog wat systeem in de Duitse verdediging te brengen door de bal laag bij de grond te hou den, doch zij bezondigden zich aan te veel dribbelen en maakten zo de weg vrij voor de Zweedse aanvallen. De Duitse voorhoede is nooit goed op gang gekomen. Fritz Walter was te langzaam. Rahm werd te goed afge dekt en Schaefer maakte een fraai doelpunt, maar zijn totaalprestatie was teleurstellend. GOTHENBURG, dinsdagavond. Via een 3-1 overwinning op Duitsland heeft Zweden zich dinsdagavond in de finale ge werkt. De ruststand was 1-1. De Zweedse doelpunten werden ge maakt door Skoglund, Gren en Hamrin, terwijl Schaefer de Duitse treffer leverde. De Zweedse overwinning was dui delijk verdiend, daar de ploeg der gastheren in ieder opzicht een betere partij speelde. Als het schieten wat beter verzorgd was geweest had de Zweedse overwinning veel groter kunnen zijn. Rechtsbuiten Hamrin was de beste speler van het veld en hij legde linksback Juskowiak zo vaak in de luren dat deze in de zes tigste minuut een grove overtreding tegen Hamrin beging, hetgeen tot ge volg had dat de Duitser uit het veld werd gestuurd. Dat de Duitsers daarna met tien man moesten spelen, deed niets af aan de waarde van de Zweedse over winning. Ook voordat dit incident kwam was Zweden veel sterker. De op een na beste speler in de Zweedse voorlinie was middenvoor Simonsson. een voortdurend gevaar voor doelman Herkenrath. Gren was opnieuw de architect van de Zweedse aanval, hoewel hij in het spel minder domineerde dan in voorafgaande wed strijden. Ook Skoglund was zeer goed, maar rechtsback Stollenwerk was de beste man van de Duitse verdediging. Linksbinnen Liedholm was ditmaal wat langzaam en zijn eerste schot kwam pas in het laatste kwartier van de wedstrijd. Er waren geen zwakke plekken in STOCKHOLM, dinsdagavond. De Franse ploeg, tot dusver dè verrassing van het toernooi, is dinsdagavond in de halve finale er niet in geslaagd de balgooche laars uit Brazilië te bedwingen. De Brazilianen wonnen met 5-2, nadat de rust met 2-1 in hun voordeel was ingegaan. Voor Brazilië werden de doelpunten gescoord door Vava in de tweede mi nuut, Didi in de 39e en Pele in de 52e, 64e en 75e minuut. Voor Frank rijk scoorden Fontaine in de negen- Bijkantoor „Dagblad De Stem", Westsingel 98 01100-2236 de minuut en Piantoni in de 83e. Deze wedstrijd gaf voetbal van de bovenste plank te zien en de Brazi lianen lieten ditmaal zien, dat zij niet alleen sterk in de verdediging zijn, maar ook doelpunten kunnen maken. Bovendien hebben zij het pu bliek vergast op tal van bijzondere staaltjes van grappigheid met de bal. Onmiddellijk dient echter gezegd, dat de Franse ploeg kort voor de rust verzwakt werd door een blessure van spil Jonquet. Na de rust kwam hij weer het veld in, waar hij nu op de linkervleugel gezet, maar wat bleef meehinken. Ondanks deze tegenslag hebben de „Haantjes" zich moedig verdedigd. Tegen de voetbalkunde der Brazi lianen waren zij echter niet opge wassen. De man van de dag was Pe le. een neger, die met zijn 17 jaar de jongste speler van het toernooi is en ook het beslissende doelpunt heeft gemaakt in de knappe overwinning op Wales. Hij maakte vandaag zijn drie doel punten met de kalmte van een vete raan en aan het einde van de wed strijd werd hij bijna onder de voet gelopen door zijn dolgelukkige ka meraden. De Franse voorhoede, die in dit toernooi zoveel roem had ver gaard, bewees haar grote klasse door twee doelpunten te maken tegen een verdediging, die in dit toernooi nog niet gepasseerd was en. die in haar laatste tien interlands slechts in to taal twee doelpunten tegen zich zag scoren. Evenveel dus, als de Fran sen vanavond maakten. CHEVROLET 1951 4 deurs Sedan verkeert in -goede staat. laadvermogen 5 ton -ORTSTRAAT 60—62 Tel. 01180-2146. nederlaag tegen de Davis Cupspelers van India Krishnan en Kumar. De cijfers waren 6-1 6-2 6-3. De belangrijkste resultaten van de tweede dag luiden verder; dames enkelspel, eerste ronde: Maria Bueno (Braz.) versl. mevr. M. Cheadle (G.- B.) 6-1 6-2; Pat Ward (G.B.) versl. Pat Hird (G.B.) 6-3 6-2; Karol Fa- geros (V.S.) versl. mej. Moore (V.S.) 6-3 7-5; Edda Buding (statenloos) versl. mej. Hoahing (G.B.) 6-9 6-1: Thelma Long (Austr.) versl. Ann Shilcock (G.B.) 6-1 5-7 6-2; mej. Var- ner (V.S.) versl. Ilse Buding 'sta- (tenloos) 7-5 6-4. Tweede ronde: Zusy Kormoczy (Hong.) versl. mej. de la Courtie (Fr.) 6-4 6-2; Shirley Bloomer (G.B.) versl. mej. Guri (Sp.) 6-1 6-2; Althéa Gibson (V.S.) versl. mej. Helleyer (Austr.) 6-0 6-2. Heren enkelspel, eerste ronde; Mer- vyn Rose (Austr.) versl. Skonecki (Polen) 6-3 6-0 6-3; Pimental (Vene zuela) versl. Stewart (Austr.) 7-5 6-4 6-2. Heren dubbelspsel, eerste ronde: Perry en Woodcock (Austr.) versl. Keretic en Nikolic (Z.-Sl.) 6-2 6-3 6-3; Grinda en Molinari (Fr.) versl. Destremau en Hailler (Fr.) 9-7 6-3 6-4; Pietrangelj en Sirola (It.) versl. La- ver en Mark (Austr.) 6-2 3-8 10-8 6-3; Cooper en Fraseh (Austr.) versl. Col lar en Collins (G.B.) 6-3 6-2 6-4. De sportdag van de K.A.J. der di verse afdelingen uit West- en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, werden gehou den te IJzendijke. Na een korte bijeenkomst in het •k. jeugdgebouw werd voor de deel nemers een Lof opgedragen door de geestelijk adviseur van de afdeling IJzendijke, kapelaan van der Veeken. De prijswinnaars van de diverse sportevenementen werden: 100 meter hardlopen: P. Boogaerd te Lamswaarde; 500 meter hardlo pen: A- Corijn te IJzendijke; 1500 m hardlopen v.d. Bergen te Lams waarde. Hoogspringen: G. Platjouw te Lamswaarde; Verspringen: J. Clippelaar te Lamswaarde. De wed strijd touwtrekken tussen de ver schillende afdelingen werd gewonnen door de afdeling Lamswaarde. De ze afdeling behaalde ook de overwin ning op de 4 x 100 m. Groep jongere leden: 100 meter: J. Puyvelde te Sluiskil; Hoogspringen: P. Schilleman te Lams waarde. De wisselbeker voor de boste groep- prestatie werd voor de derde keer gewonnen door de K.A.J. afdeling Lamswaarde. De beker voor de beste persoonlij ke prestatie werd gewonnen door G Platjouw, Lamswaarde. In de voetbalwedstrijd West tegen Oost behaalde het westelijk front'' een 4-1 overwinning. De prijsuitrei king vond plaats in het r.-k. jeugd gebouw waarna een gezellig samen zijn de sportdag sloot. Het door de handboogsociëteit VIOS georganiseerde concours op de staan, ue wip te 's Heerenhoek had de vol gende uitslag: Hoofdvogel J. Smailegang, Zorgvliet Ellewoutsdijk; le zijvogel L. Verdonk. Concordia, 's Heerenhoek; 2e zijvogel C. Rijk, Zeelandia, Ovezande; le bo venkal W. de Jonge, ADLM, Kwaden damme, 2e bovenkal tl. de Jonge, Zee, landia, Ovezande; le onderkal Janus v.d. Dries, Eensgezindheid, 's Heeren hoek; 2e onderkal C, Rijk, voornoemd le klep L, Verdonk, Concordia, 's Hee, renhoek, 2e klep Jac. Smallegange Az, Zorgvliet. Ellewoutsdijk, 3e klep A. v Loo, Doel naar Hoger, Wolfaartsdijk. Bijkantoor „Dagblad De Stem", Dubbele Poort 7 Tel 102 KUITAART, F. de Booy, Hulsterweg 133, TEL. K. 61, Lamswaarde. STOPPELDIJK, P. Compiet, Rapen burg 47, tel. k. 24, Stoppeldijk. GRAAUW, B- Plasschaert, Dorp straat 12, Graauw tel. 7, Graauw. CLINGE, Fa. Bol Morres, Graven- str. 165, TEL. 803, Hulst. ST. JANSTEEN, Lambert Locke- feer, Hoofdstr. 15, tel. 501, Hulst. KOEWACHT, H. A. de Schepper, Nieuwstraat 103, tel. 5, Koewacht. AXEL, A. Lippens, Walstraat 4, tel. 862, Koewacht. SAS VAN GENT, Hotel Rotterdam, Westkade 69, tel. 590, Sas v. Gent SLUISKIL, Café Krijger, Kanaaiweg Noord 39, tel. 309, Sluiskil. KLOOSETRZANDE, H. Clarijes, Cloosterstraat, tel. 92, Kloostersan- de. TERNEUZEN, Hotel "des Pays Bas", Nieuwstraat 13, tel. k. 2275 Terneuzen. DE AUSTRALIëR Terry Gathercole heeft een nieuw wereldrecord zwemmen gevestigd. Hij legde de 110 yards borstslag af in een mi nuut en 13 seconden. Hij bleef hier mede een halve seconde onder zijn eigen, eerst twee weken geleden gevestigde wereldrecord. HET EERSTE TIENTAL van de schaakvereniging Middelburg heeft ook de tweede promotiewedstrijd voor een plaatsje in de landelijke tweede klasse verloren. Ditmaal ging het in Den Haag tegen Moer- wijk, dat met 6,53,5 baas in el gen huis bleef. De scheidsrechtersvereniging .Walcheren" heeft haar jaarlijkse algemene vergadering in café Gillis sen te Middelburg gehouden, onder voorzitterschap van de heer J. J. den Boer, die een uitvoerig over zicht van de gebeurtenissen uit het afgelopen jaar gaf. De hoogtepunten waren o.a. de deelname aan het Zeeuwse scheidsrechterstoernooi, de viering van het 25-jarig jubileum, de spelregelwedstrijd en de vermeerde ring van het aantal leden. 85 pet. van de Walcherse scheidsrechters is nl. lid. Voorzitter en penningmees ter werden bij acclamatie herkozen zodat het bestuur thans bestaat uit de volgende personen: voorzitter J, J. den Boer, secretaris A. le Due en penningmeester C J. de Groot. Van de rondvraag werd door verschillen de personen gebruik gemaakt, waar bij over de scheidsrechterscommis- sie enkele minder prettige geluiden werden gehoord. De voorzitter deel de nog mede, dat in juli a.s. met een groot gezelschap zal worden deelgenomen aan het Zeeuwse scheidsrechterstoernooi te Axel. GOES, 24 juni. Vlas. Alhoewel kopers wat gereserveerd zijn in ver band met de slechte weersomstandig heden van de laatste dagen blijft er belangstelling voor de goede partijen vlas bestaan. De prijs handhaafde zich op 1200.tot 1500.per ha met alle werkzaamheden voor reke ning van de koper.Voor levering uit de schelf wordt 1617 cent per kg betaald. Hooi. Lucernehooi werd verkocht voor 70.per ton, terwijl voor wei- dehooi 60.kon worden genoteerd, In beide gevallen komen de perskos- ten voor rekening van de koper. Eieren. De prijs van de eieren be droeg 1,94 per kg. GOES. 24 juni. Export- en in dustrieveiling: Kruisbessen 65.50 66.50, Madame Moutot I 9099, id, II 7680, Jucunda I 98; id. II 73- 78, Regina I 101—105; id. II 82, Ma- cherauchs Fruhernte I 102; id- II 80, Climax I 99; id. II 71, Sengana 7887; id. II 68. aardbeien, afwijkend 53 alles per 100 kg. Fruitveiling Aardbeien per doos a 250 gram: Ma cherauchs Fruhernte I 3338; II 33 ct., Regina I 3038; id. II 2536, Sengana I 32—37; id. II 26, aardbei en per kg in chips: Madame Moutot I 106—114; id. II 83—108; id. afwij kend 51—74, Macherauchs Fruhernte II 75—110, Regina I 107—121; id. II 6894; id. afwijkend 5773, Climax II 6878, Senga Sengana II 8299; id. afwijkend 60, Kersen, Early Ri vers per doos a 250 gram I 39 ct.; id. per kg II 120—140; id. Ill 110 ct. per kg. Rode bessen per doos 71 ct., d. per kg 220 cent. GOES, 24 juni. Eierenprijzen. Bericht van handelaren. Kippeëieren 11 cent; Poeljeëieren 8 cent; Eende- ëieren 8 cent; Ganzeëieren 20 cent. KAPELLE, 24 juni. Industrie en exportveiling: groene kruisbessen, aanvoer 9 ton 64.60-65.50; aardbeien zonder dop voor de industrie, totaal aanbod 55 ton. Regina I 112113; 2 80102; Mach. Fruhernte I 100113; 79, Madame Moutot I en 2 9498; afw. 77—81, Jucunda I 107—111; 2 7681, Climax I 113; 2 98, Sengana 80; 2 69, Deutsch Evern I 87; 2 79; Juspa I 99; 2 71, Bowa 2 57, diver se rassen afwijkende kwaliteit 6667. Gewone aanvoerveiling: aardbeien in kratten per doos van 250 gram: Regina I 30—45; 2 26—29, Mach. Fruhernte I 32—36; 2 28, Climax I 36—45; 2 31—34, Talisman I 37—42; 25—29, Sengana I 36—38; 2 30—36, Madame Lefebre I 29—31; 2 2427, Deutsch Evern I 3637; 2 30, Ydun I 33; 2 28, Madame Moutot 1 3033; 2325, Triumph 1 37, Soltwedel I 32; Bowa 1 3536. Kersen per doos: Early Rivers I 2528; 2 21, idem per kg- 1 107—121; 2 87; 3 35—73. Trambozen per doos van 250 gram: Mailing Promise I 4053 2 32. Ro de bessen per doos: Jonkheer van Tets I 71. Aardbeien in chips per kg. I 85—126; 2 65—112; afw. 45—56. MIDDELBURG, 23 juni Aardap pels, aanvoer 25 ton: bonken 33,- - 40,- per 100 kg, grote 28,70 - 33,30 drieling 27,20 29,50, kriel 20,- - 24,70. Fruit: Aardbeien: per kg. Climax 1,21 - 1,38, Marchereauchs Fruhernte 1,10 - 1,52, Regina 1,07 - 1,50, Ma dame Moutot 1,23 - 1,40, Jucunda 1,46, Deutsch Evern 1,12 - 1,45, Bowa 1,43, Talisman 1,25, Sengana 1,27 1,40, Laxton Noble 1,23, Aard beien afwijkend 82 - 1,15. Aardbeien doos I 35 - 44, Aardbeien p. doos 18 -42, Perziken p. stuk 5 - 35, Kersen: Early Rivers 37 43 ds., Kasbessen p, door 41 - 42. Groenten: Asperges A 2,41 - 2,42, Asperges B 2,29, Asperges C 1,51 - 1,86, Sla A 3.5, Bospeen 31 - 55, Boskroten 8 - 16, Radijs 7 -9, Andijvie 8 - 20, Tuin bonen 26 34, Rabarber 18 - 26, Sa vooiekool 7 8, Spitskool 6,5 7, Was teen 58 - 67, Peulen 1,19 - 1,27, iloemkool 4 st. p. kist 28 - 39, Bloem kool 6 st. p. kist 19 - 32, Bloemkool 8 st. p. kist 11 - 22, Bloemkool 10 st. p. kist 10 16, Bloemkool 12 st. p. kist 10 13, Komkommers A 36 - 44, Komkommers B 33 37, Kom kommers C 24 31, Komkommers D 21, Postelein 38 58, Doppers 61 - 75, Snijbonen 1,31 1,36, Dubbele Prinsessen 1,79 - 1,83. ROTTERDAM. 24 juni. Totale weekaanvoer 4642 dieren. Aangevoerd in totaal 2816 dieren, w.o. 250 vette koeien, 693 gebruiksvee, 270 vette kalv., 156 graskalv., 606 nucht. kalv., 71 varkens, 34 biggen, 120 paarden, 9 veulens, 162 schapen en lamme ren, 429 weidelammere», 16 bokken en geiten. Peijzen: vette koeien per kg 2.95 3.25, 2.70—2-90, 2.50—2.65; kalf- en melkkoeien 1175, 975, 850; varekoei en 875, 750, 680; vaarzen 900, 800, 600; pinken 625, 500, 400, alles per stuk; vette kalv. 2.90—3.05, 2.552.85, 2.10—2.55; graskalv. 500, 450, 300; nucht. kalv. 75, 65, 55; biggen 58, 42, 38; slachtpaarden 2.30, 2.10, 1.90; alles per kg; schapen 95, 85, 75; lam. meren 100, 85, 75; weidelammeren 70, 55, 45, alles per stuk. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen als gis teren; kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen niet geheel prijsh,; varekoeien aanvoer matig, handel stil, prijzen iets min der; vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen niet geh. prijsh-; vette kalv. aanvoer gewoon, handel vlot, prijzen goed prijsh., prima exempl. boven not; graskalv. aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen vooral niet hoger; nuch. kalveren aanvoer iets minder, handel willig, prijzen hoger; biggen, aanvoer klein, handel stil, prijzen als vor. week; slachtpaarden aanv. iets rui mer, handel redelijk, prijzen prijsh.; schapen en lammeren aanvoer even kleiner, handel iets williger, prijzen vooral niet lager; weidelammeren aanvoer aanmerkelijk korter, handel goed, prijzen iets hoger. Konstanz 413 (+1), Rheinfelden 316 1), Breisach 263 14), Straats burg 360 (—12), Maxau 543 (—17), Mannheim 414 (+23), Mainz 361 16), Bingen 258 (+15), Kaub 287 (+17), Trier 170 (+3), Koblenz 277 (+9), Keulen 260 (+6), Ruhrort 454 2), Lobith 1068 2), Nijmegen 844 (onv.), Arnhem 862 (—1), Eefde IJssel 382 1), Deventer 281 1), Monsin 5535 (—5), Visé 4995 (+5), Borgharen 3933 (+8), Belfeld 1126 (+4), Grave beneden de sluis 460 (—3). El: Voorheen deelgenoot van de fa. J. Hoosemans- Oomen. Wij maken U er op attent, dat de gehele werkplaats annex slypinrichting van gazonmaaiers enz. van de fa. J. Hoosemans- Oomen aan ons is overgegaan. -

de Stem | 1958 | | pagina 3