België krijgt voorlopig een C. Y.P.-kabinet Pancho in training Koop op afbetaling weer gemakkelijker Nederlaag van Cals in Tweede Kamer DRIEMAAL DRIE IS NEGEN Toestand van mgr. Hanssen zeer kritiek Venijnige aanval van Moskou Vandaag waarschijnlijk de ministerslijst Socialisten houden het been strak Nasser zegt bemiddeling toe in Libanese kwestie Mijnwerkers rond Luik in staking GEVECHTEN IN MENADO Bonn zeer verstoord Salan naar Parijs Foot schreef brief aan kol. Grivas homas ijevaï heerlijke «TJES! DAGBLAD VOOR ZEELAND Hallstein Super orgaan gewenst Meer dan 90 doden door explosie van vuurwerk Remplagant ONVERZOENLIJK Labiel Bouwvakkers weer overal aan het werk Autogangsters maakten twee slachtoffers Nederlands schip in brand De gehuwde onderwijzeres „Proefdepartement" in Algerië Het incident in Moskou bver een aan- Itieve corres- krant dat on- len) in de bgen op Zoom men militaire let perceel 18 Isfraat op het liilnisbalc. De Ien of andere Isbak, met het Jler de wielen Wit kwam. De 1 vermeldt het I heeft de zaak len. Misschien Irafce van een islecht-karak- fis van politie heeft onlangs foor zijn man- In nette letters neente moest Zo op het oog maar attente en opgemerkt, nptonshire was zijn met een teruggestuurd die kost wat oeten aanbren- I ng geleden let laatste Igen. Men wenste |sen de drie lan- in licentie van Jgtuigtype waar de verschillen- zouden kunnen nd was in teeh- (t klaar voor een Mijke samenwer- tn Thomas, door [en naar Surina- |het door Albert Surinaams pas- i, is tijdens een ll gevallen. Daar in zware hersen- gelegen te heb- |isch advies voor dezer dagen naar ntie) mtim kenJ met de ork. en sol. 20,40 ïn onbekende, hoorsp. 22,50 Medische kron. F ilmprog r23,50-24,00 n Esperanto. 12,00 Gram. 12,30 am. 13,00 Nws. 13,11 ns. 14.00 Gram. 14,35 nc. 16,00 Koersen 16.02 anc. 17,00 Nws. 17,10 oekbespr. 18.00 Gram. V.d. sold. 19 00 Nws. nstelling 20.00 Gevar. 22,15 Orgelconc. 22,55 elieden. 12,00 Gram. 13,00 14,10 en 14,15 Gram. .35 Gram. 16.05 Idem 6.45 Gram. 17,00 Nws. Idem 19.30 Nws. 20.00 muz. 20,30 Gram. 22,55 T elevisie \G, 25 JUNI kind. NTS: 20.00 lO: 20,30 Vademecum /-spel. 16.00-17.30 Wereldten- Les Chrétiens dans la Yux quatre coins 20.00 ,50 Literair progr. 22.35 mjourn.) 22,45 We- 17,30 Wereldtentoon- ;ath. gedachte en actie jjurov'siefilm 20,35 Lit. rn. v.d. NTS: Wiege- 30 Nws. 98e JAARGANG No. 22791 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerland!». Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Don gen, C. J. v Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes mr. H. M. L. de Rech ter, P. V. M Vercauteren, L. J. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 18. Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 25 JUNI 1958 Abonnementsprijs T 1.per kwar taal, f 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 ct. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0.35 per mm (Ing. Med. 0.85). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98. telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat „6. tel. 2601^ OOSTBURG. Nieuwstraat 41. tel. no. 35). De toestand van mgr. J.M.J.A. Hanssen, bisschop van Roermond, is zeer kritiek. Onafgebroken blijft een vertegenwoordiger van het bisdom in het academisch ziekenhuis te Nijme- gien, waar de bisschop is opgenomen. In de nacht van maandag op dins dag is mgr. van Odijk in Nijmegen gebleven. Dinsdagochtend hebben mgr. Lemmens en mgr. Feron een kort bezoek aan mgr. Hanssen ge bracht. Onze correspondent uit Roermond berichtte gisteravond nog, dat er menselijkerwijs gesproken geen kéms meer is op behoud van het leven van mgr. Hanssen. De behandelende geneesheren' van de St. Radboudkli- niek hebben dit verklaard. De bis schop is zeer verzwakt en niet meer in staat een gesprek te voeren. De regering in Moskou heeft een venijnige aanval op Amerika en Engeland gedaan, naar aan leiding van de crisis in Libanon. Volgens het Kremlin hebbende twee landen de „zogenaamde in filtraties" vanuit de Verenigde Arabische Republiek aangegre pen, om zich met de binnenland se aangelegenheden van Liba non te kunnen bemoeien. Bovendien, zo heet het, is de ..agres sie" al voorbereid tijdens de jongste ontmoeting tussen Eisenhower en Mac Millan. De Russische regering ontzegt de V.S. het recht, zich met de kwestie- Libanon in te laten, als zijnde een zuiver interne aangelegenheid van dit land. De Russische verklaring hield een waarschuwing in aan het adres van Engeland en de V.S., niet militair tussenbeide te komen in Libanon. Walter Hallstein, voorziter van het comité van de Europese Economi sche Gemeenschap, heeft in het par lement te Straatsburg gepleit voor de vorming van een verdragsorgaan boven de bestaande Europese instel lingen. Zonder zo'n orgaan, meende hij, is volledige integratie onmogelijk. GRIEKENLAND is niet van plan binnen de Navo met Turkije samen te werken. Dit heeft de Griekse mi nister van buitenlandse zaken be weerd tijdens een parlementsdebat over Cyprus. TIJDENS een betoging van Portuge se landarbeiders tegen de naar hun mening te lage lonen, waarbij de de monstranten slaags raakten met de politie, werd één betoger gedood. Twee liepen verwondingen op. AVEZZANO. een stad in Italië, is dinsdagmorgen door een aardbeving getroffen. De bevolking vluchtte in paniek de heuvels in. ZUSTER CAJETANA uit Chicago, die op weg naar Polen in Tsjecho- Slowakije werd vermist, is terecht. Ze was onderweg ziek geworden en in een ziekenhuis opgenomen. GERUCHTEN over een nieuwe ro mance tussen de Sjah van Perzië en een Amerikaanse stewardess, zijn te gengesproken. De Sjah was met de Amerikaanse een avondje uit ge weest. ACHT JAAR gevangenisstraf heeft de Amsterdamse los werkman A.V. ge kregen wegens poging tot moord op zijn stiefdochter, op 10 september van het vorige jaar. ROEMENIë wordt, volgens het in Duitsland verschijnende blad „Neuer Weg" door een sprinkhanenplaag ge teisterd. BRANDSEN en Reuter hebben hun eis, de naam E.V.C. 1958 te verbieden niet toegewezen gekregen. De presi dent van de Haarlemse rechtbank was van oordeel, dat de naam geen verwarring zaait. De volgelingen van Paul de Groot hoeven de naam van hun vakbond dus niet te veranderen. Bij de ontploffing van vuurwerk te Santo Amaro da Purificaeao in Bra zilië. waardoor een hoogspanningslei ding op een mensenmenigte is te rechtgekomen, zijn 92 mensen om het leven gekomen. In ons blad van gis teren maakten we onder ..Laatste Nieuws" nog melding van de ramp. Er zijn 250 gewonden in ziekenhui zen opgenomen. 55 De rechtbank te 's-Gravenhage heeft de 35-jarige sloper A. van de Wiel uit Leiden veroordeeld tot een gevangenisstraf van één maand, omdat hij zich in juli van het vorige jaar bij het par ket van de officier van justitie in Den Haag had gemeld, om voor de aannemer H. uit Rijp- wetering een gevangenisstraf uit te zitten. De aannemer was veroordeeld tot anderhalve maand wegens autorijden onder drankinvloed. Na tien dagen kwamen de auto riteiten er achter. da.t de ver keerde was opgesloten. De sloper had verklaard dat hij een wit voetje wilde halen bij de aannemer. Met Pancho Wimbledon Contre- ras, het zoontjt van de Mexi caanse tennisspeler Pancho Con freres. die op het ogenblik in het heren-enkelspel uitkomt op Wimbledon, gaat alles op rol letjes. dank u. Hij volgt op het ogenblik met diepe interesse de verrichtingen van zijn pa. Zijn tweede naam is Wimbledon, omdat hij tijdens belangrijke wedstrijden daar werd geboren en dinsdag vierde hij temidden van alle sterren zijn verjaardag. Koning Boudewjjn van België heeft gisteren oud-premier Eyskens belast met de vorming van een CVP-minderheidsrege- ring. Aanvankelijk veronderstelde men, dat de formateur dins dagavond de samenstelling van zijn kabinet zou bekendmaken, maar onverwacht werd een afspraak met de journalisten afge zegd. Men meent te mogen aannemen, dat Eyskens nu vandaag met zijn ministerslijst zal komen. Als de waarschijnlijke opvolger van Larock. tot nu toe minister van Buitenlandse Zaken, wordt de 53-jarige Pierre Wigny genoemd, die lei der is van de christen-democratische fractie in het Europese parlement. Voorts zou België voor de eerste maal een vrouwelijke minister krijgen in de persoon van mevrouw Margaretha de Riemaecker, die gespecia liseerd is in juridische en sociale aangelegenheden. Zij zou de porte feuille van Volksge :ondheid krijgen. Het nieuwe kabinet zal niet over een meerderheid in het parlement kunnen beschikken. Ook een laatste poging van Eyskens om met liberalen en socialisten tot een akkoord te ge raken. is op niets uitgelopen. Vooral de socialisten tonen /;ch onverzoenlijk. Ze helpben de CVP hartelijk verweten dat deze partij zich" het recht aanma tigde. openlijk te verklaren, dat de grondwettelijke keuze van het staats hoofd uitsluitend beperkt blijft tot de door de CVP aangewezen persoon. Verder verklaarden de socialisten, dat onderhandelingen geen zin hebben ..als de formateur slechts het verkiezings programma voorlegt van een partij, die over een parlementaire meerderheid beschikt". In de staatscourant van giste ren is gepubliceerd een wijzi ging van de afbetalingsbeschik king 1956, waarbij met ingang van 25 juni a.s. de vastgestelde percentages der verplichte mi- nimum-kassastortingen voor een groot aantal goederen als volgt worden verlaagd: Voor personenauto's van 35 tot 25 voor motorrijwielen en scoo ters van 35 r' tot 25 Tc, voor brom fietsen van 30 T tot 15 en voor ra dio's en televisie-ontvangtoestellen, grammofoons, platenspelers, accor-1 deons, koelkasten, haarden, kachels, i elektrische- en gasfornuizen, warm- waterapparaten, wasmachines, cen trifuges en rijwielen van 20 tot 15 TVoor de overige artikelen zoals deze in de afbetalingsbeschikking 1956 zijn genoemd, blijft het tot dusverre geldende minimumpercentage van 15 Tc ongewijzigd. De maximum-con- traetsduur met betrekking tot alle in deze beschikking genoemde goederen blijft eveneens ongewijzigd. Do huidige ontspanning in het eco nomische leven vormde de aanlei ding tot deze wijziging der desbetref fende voorschriften, aldus het mini sterie van Economische Zaken. Verwachting- van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt gister avond 23.15 uur: Zonnige perio den, maar ook plaatselijk enkele buien, hier en daar met onweer. Eater matige wind uit zuidelijke richtingen. Dezelfde temperatu ren als gisteren of iets hogere. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Aanvanke lijk lichte tot matige westelijke wind. Zwaarbewolkt met mooie opklaringen. Daarna toenemende bewolking en regen. Vandaag: zon onder 21.04 uur, nf»aJo«op 14-21 uur* M°rg*n: zon P 4.21 uur, maan onder 1.05 uur. President Nasser van de Verenigde Arabische Republiek zou zich volgens de New York Times bereid hebben verklaard, zijn invloed by de Libane se opstandelingen aan te wenden om mee te helpen bij de regeling van het conflict in Libanon. Dit op ver zoek van de secretaris-generaal der V.N., Hammarskjoeld. Nasser zou echter te kennen hebben gegeven, dat hij in geen geval party wil kie zen" in het conflict. Hammarskjoeld is dinsdag uit Cai ro naar Beiroet teruggekeerd. Op het moment dat zijn vliegtuig in de Li- In het gebied van Luik zijn dins dag 26.000 mijnwerkers voor onbe paalde tijd in staking gegaan. Aan leiding hiertoe is een zitstaking van zeshonderd mijnwerkers van de mijn Kessales, die sinds drie dagen wei geren boven de grond te komen uit protest tegen het besluit van de E. G.K.S. om onrendabele mijnen te sluiten. Volgens de stakers zijn er niet voldoende maatregelen genomen om de arbeiders van dergelijke mij nen elders werk te geven. De bevolking zorgt voor de ravitail lering van de zeshonderd protesteren den. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat arbeiders van andere industrieën, b.v. de metaalnijverheid, zich uit so lidariteit bij de stakers zullen aan sluiten. banese hoofdstad de wielen aan de grond zette, ontplofte er buiten het hoofdkwartier van de waarnemers der V.N. ee - bom. Een treffend sym- boliekje. waarmee de opstandelingen hun mening over de bemoeiingen dei- Verenigde Naties tot uiting brachten... Gisteren zou Hammarskjoeld zijn besprekingen met de V.N.-waarne- mers en met leden van de Libanese regering beëindigen. Hij keert daar na naar New York terug om aan de Veiligheidsraad verslag uit te bren gen. Merkwaardig genoeg neemt de re gering in Beiroet nog steeds een uiterst soepele houding aan tegen over de rebellen, getuige bijvoor beeld het feit, dat perscorresponden ten nog steeds vrijelijk van beide kanten de barricades in de hoofdstad kunnen passeren om met de opstan delingen te praten. Salam, de leider der opstandelin gen, liet de journalisten een lang sympathie-telegram van Libanese emigranten in west-Afrika zien. dat door de posterijen was bezorgd. In alle grote steden hebben de bouwvakkers gisteren weer normaal gewerkt. Wel hielden in Amsterdam ongeveer 1300 arbeiders betogingen tijdens het schaftuur. Op een van die bijeenkomsten werd besloten, volgen de week een halve dag in staking te gaan. Bouwvakarbeiders in dienst van de N.V. Wabo te Utrecht, werden dins dagmorgen aanvankelijk niet op de bouwplaatsen toegelaten, omdat zij eergisteren hadden gestaakt. De di rectie had hen ontslag aangezegd. In de loop van de ochtend vond men een oplossing voor het conflict. De bouwvakkers gingen toen weer nor maal aan het werk. Maandag-avond zijn uit ©en gesto len auto, die met grote snelheid door stadjes en dorpen in de omgeving van Bonn reed, schoten gelost op voorbijgangers, van wie er twee do delijk werden getroffen. De politie deelde mee, dat één van de slachtoffers te Arzdorf werd ge dood en de ander te Odendorf. De inzittenden van de auto, waar schijnlijk twee mannen en een vrouw zijn voortvluchtig. De auto, die zij op de wilde rit hebben gebruikt, is met een lege benzinetank in het stads, gebied van Bonn teruggevonden. De liberalen nemen een minder starre houding aan. Ze willen, om een massa politieke moeilijkheden te voor komen. een homogene regering haar gang laten gaan, totdat de Expo achter de rug is en de zomervakanties voor bij zijn. Bovendien moeten er nog ge meenteraadsverkiezingen worden ge houden. Uiteraard zullen dc liberalen zich niet zonder meer achter de politiek scharen, die de CVP denkt te voeren. Maar wel zullen ze, zoals reeds ge meld. door eventuele stemonthouding de regering het werk althans moge lijk maken. Later zouden ze op een nationaal kabinet willen aansturen. De katholieke kiezers zullen met een oplossing als de onderhavige niet bijster gelukkig zijn, maar voor het ogenblik na de mislukking van het overleg is ze te verkiezen boven een cirsis. die het lard voor bijna on overkomelijke moeilijkheden zou plaatsen. De "53-jarige formateur Eyskens is boogle2*aar in de economie aan de uni versiteit van Leuven en leider van de Vlaamse vleugel van de CVP. Hij was minister van financiën in het coalitie kabinet van Spaak in 1947 en eerste minister in de geheel uit leden van de CVP bestaande regering in 1949. Het Nederlandse schip „Nigeria", uit Groningen afkomstig, is zaterdag on der de kust van India in brand ge raakt. De kapitein en tien bemannings leden wisten zich zwemmend naar de wal te begeven. (Van onze parlementaire verslaggever) Verwarring in de PvdA, verdeeld heid in de KVP, een zenuwachtige socialistische woordvoerder, die zieh door de liberale heer Toxopeüs bijna liet initiatief in de strijd voor de hu wende onderwijzeres zag ontnemen en een minister van Onderwijs, die twee nederlagen moest incasseren, dat waren de resultaten van een bewogen dag in de Tweede Kamer. Tot acht uur is men aan onderwijs kwesties bezig geweest en het resul taat van dat zwoegen was, dat het wetsontwerp tot wijziging van de Lager-Onderwijswet is aangenomen. Uit die wet is echter weggeschrapt de bepaling, dat de gemeenteraad zelf kan vaststellen, dat de onderwijzeres die in het huwelijk treedt, op die grond wordt ontslagen. Minister Cals vond het nodig, dat dit nog eens met evenveel woorden in de wet werd vastgelegd. De minister was van gevoelen, dat de gemeente raden iedere procedure tegen hun eigen bevoegdheden terzake zouden kunnen verliezen, als dit niet uit drukkelijk vaststaat. Er moet rechtsgelijkheid zijn voor de onderwijzeressen voor het open baar en bijzonder onderwijs, zo was de redenering van minister Cals. Tegenstanders zagen in de bepaling echter een uitnodiging om de huwende onderwijzeressen vooral te gaan ont slaan. maar die „Aufforderung zum Tanz", zoals de heer Peters het schert send noemde, was volgens de anderen een hersenschim. In zijn vurige ijver om de gemeen ten. zoal niet in theorie, dan toch vermoedelijk in de praktijk, deze be voegdheid te -ontnemen, is de heer van Sleen (PvdA) met de VVD-er Toxopeüs "in botsing gekomen. De liberale woordvoerder had een nog verder strekkend amendement inge diend (een onderwijzer(es) kan niet Volgens berichten, die dinsdag te Djakarta werden ontvangen, worden in Menado hevige gevechten gele verd. Volgens deze berichten zijn de regeringstroepen doorgedrongen in de buitenwijken van de stad, waar de opstandelingen hevige tegenstand bie den. De val van Menado wordt eerst over enige dagen verwacht. Een communiqué van de centrale Indonesische strijdkrachten beweert dat de opstandelingen op noord-Cele bes het bedieningspersoneel van af weergeschut en scherpschutterspos- ten aan hun plaatsen vastketenen. Verder meldt het communiqué, dat vroegere leden van het K.N.I.L. met bajonetten gedwongen worden, de voorste linies te bezetten. De Franse minister van voorlich ting, Malraux, heeft op een perscon ferentie te Parijs gezegd, dat de Franse regering van plan is, van één van de departementen van Algerië een proefdepartement" te maken voor een modernisering in de geest van het Amerikaanse project voor het dal van de Tennessee. (Van onze verslaggever) Als men in de familiekring van de heer en mevr. F. de Bruyn, Korte Bosstraat 3 gisteren „Drie maal drie is negen..." heeft ge zongen dan is dat zeker niet in de eerste plaats om de mathe matische wijsheid geweest. Om andere redenen was dit ten hui ze van de familie de Bruyn een waar woord. De enige drieling in Bergen op Zoom werd name lijk drie jaar. Vol trots en lieflijkheid poseer den Lia. Julia en Ansje (v.l.n.r.) voor wie het eeuwig moeilijk zal zijn om uit te maken wie van de drie de oudste rechten heeft, voor onze fotograaf, die het drietal met enige tact en veel lieve woorden in een stoel kreeg. In de ogen van de vader van de charmane drieling was dit een prestatie, want hij ver telde, dat hij er nooit, of op z'n minst met heel veel moeite, kans toe ziet het drietal op één plaatje te krijgen. De drie drie-jarige dochtertjes waren niet de enige drieling in onze stad toen zij geboren wer den. Maar door verhuizing van de andere hebben zij zich het alleenrecht wel verworven. Julia is het „haantje de voorste" en ook het gemakkelijkst te herkennen. Tussen de andere twee, Ansje en Lia is haast geen verschil. Zelfs papa moet soms vragen hoe ze heten. worden ontslagen alleen omdat zij in het huwelijk treedt), maar daarte gen bracht minister Cals het zwaarste geschut in stelling. Hij noemde het onaanvaardbaar. De motivering was, dat hij geen ander beleid ten opzichte van de gehuwde onderwijzeres kan volgen dan het kabinet volgt tegen over alle ambtenaren in rijksdienst. Bij de stemming over het amende ment Toxopeüs viel de fractie van de PvdA in tweeën. Het amendement is verworpen met 82 tegen 36 stemmen. De KVP toonde zich verdeeld bij de stemming over het amendement van Sleen. Vijf leden van deze fractie wa ren er voor. Het amendement werd met 71 tegen 46 stemmen aanvaard. De heer J. Peters nam het hierbij op voor de minister. Toen het gehele wetsontwerp in stemming kwam, stemde, na aanvaarding van het so cialistische amendement, het grootste deel van de KVP er tegen. Het ont werp werd met 69 tegen 20 stemmen aangenomen. De bestorming van de West- duitse ambassade in Moskou door enkele honderden heet hoofdige Russen wordt in Bonn erg hoog opgenomen. In het bijzonder is men verstoord over het feit, dat de Sovjet regering het niet eens nodig heeft gevonden haar excuus te maken. Adenauer heeft er persoonlijk op aangedrongen, dat een aantal West- duitse industriëlen, die momenteel een rondreis door de Sovjetunie maken, onmiddellijk naar Duits land zullen terugkeren. De bonds kanselier noemde de betoging een tegenactie, op touw gezet naar aan leiding van de demonstratie, die Hongaarse studenten voor de Rus sische ambassade in Bonn hadden gehouden. „Daar is nu uw Moskou", zei Ade nauer, „datzelfde Moskou, dat zegt zo gesteld te zijn op het onderhou den van goede betrekkingen". Bonn heeft inmiddels ook een schriftelijk protest bij de Sovjet regering ingediend. Daarin wordt er op gewezen, dat de twintig Rus sische politiemannen, die voor het gebouw de wacht hielden, nauwe lijks ingrepen, toen betogers hun aanval met stenen en inktpotten be gonnen. Overigens verschenen dinsdagmor gen twaalf werklieden bij de am bassade. Zij waren gestuurd door het ministerie van buitenlandse za ken, dat trouwens reeds vérklaard had de kosten van het herstel der schade te zullen dragen. Generaal Salan, opperbevelhebber van de Franse troepen in Algerië, zal vandaag naar Parijs vliegen voor besprekingen met premier de Gauile. In Algiers verwacht men, dat Salan spoedig een politieke functie zal krij gen en dat de Gaulle een nieuwe op perbevelhebber zal aanwijzen. De Gaulle heeft dinsdag een on derhoud gehad met generaal Norstad die aan het hoofd staat van de Na- vo-strijdkrachten in Europa. Naar verluidt, zou de Gaulle aan Frankrijk een belangrijkere en actievere rol in de Navo willen toekennen. De Franse premier heefj gisteren de H. Vader een boodschap'doen toe komen. waarom hij om diens geeste lijke steun vroeg bij zijn taak „Frank rijk te leiden in een voor zijn lotsbe stemming belangrijke periode". De paus betuigde de Gaulle zijn er kentelijkheid voor diens boodschap. „Wij bidden God", aldus de H. Va der, „dat hij u bijsta en wij smeken voor uw vaderland, dat ons zo dier baar is, een toekomst van vrede en welvaart af en verlenen u daartoe gaarne onze vaderlijke apostolische zegen". De gouverneur van Cyprus, Sir Hugh Foot, heeft de leider van de verzetsbeweging op Cyprus, kolonel Grivas. in april jl. schriftelijk ver zocht een einde te maken aan de sa botage door de verzetsorganisatie Eoka. Dit is dinsdag officieel te Ni cosia meegedeeld. In een verklaring van het bestuur van Cyprus wordt gezegd, dat de gouverneur geen schriftelijk antwoord op zijn brief heeft ontvangen. Wel had men hem meegedeeld, dat Gri vas, zodra hij de brief had ontvan gen, bevel heeft gegeven geen sabo tage meer te plegen. Foot stelde in zijn brief voor, al leen en ongewapend naar een door Grivas aan te geven plaats te gaan om er bij de verzetsleider op aan te dringen geen sabotage meer te doen plegen. Foot is gisteren voor overleg naar Londen vertrokken.

de Stem | 1958 | | pagina 1