Eigen werk 2, nu Papier voor ONZE PUZZEL De trouwe hond Lassie Meer t.v.-kijkers vóór reclame-programma's Moeder is ziek Oplossingen Stout Jantje RAADSEL JI. aaite rep-je DE WATERPIJP Enquête wijst uit: fl— nZ DE SCHILDPAD Kinderkopjes 7 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 JUNI 1958 Het huwelijksfeest Correspondentie GEHEIMSCHRIFT A f'a a k Q Cro QRiL C CE NT l E c EL De Korenbloemen s u V w u h ra In de 2e klas /ej\ LH Downingstreet 10 moet worden gerestaureerd OPLOSSING JJEZE keer moeten wij eens een praatje maken over de teke ningen. We hebben al weer zo'n map vol, dat we misschien ook hiermee moeten gaan loten. Dat doen we dan ééns in de twee we ken, net als met de versjes en verhalen. Het gaat heel goed zo, vinden jullie ook niet Niemand heeft ons geschreven om te vra gen fiet anders te doen. Het eigen werk staat weer in een lijstje. Misschien had het lijstje wel groter moeten zijn. Er zijn weer inzendingen waarvan wij denken dat ze óók eigen werk zijn, maar het stond er niet bij. Zullen jullie dat niet vergeten Dag, Oom Jan en Tante Thea. Tipe, tipe, tipe, mijn moeder is ziek Ze ligt in bed met de late griep. Jaja, het is de A-griep Tipe Tiep. Anny Stejjns (echt gebeurd) Flamingo's. Tekening van T. Oomen Kwakkelstraat, Breda Theo Frijters te F. Het is een verbazend zelf-verzonnen vers voor een jongen van tien jaar. Prachtig Maar als je zó knap kunt dichten, kun je toch zeker ook wel een nette brief schrijven? Die willen we dan nog wel eens ontvangen. Ellie Lambregts te L. Je vraag' een schrijfvriendinnetje. Als er meisje is van 11 jaar (liefst uil een winkel) en ze wil aan je schrijven, zullen we het adres op sturen. Rebus: Onkruid vergaat niet. Raadsel: vlas. Kruiswoord: Lord, ezel, eend, uil, worst, een, Niers, tulp, een moeder, Moerdijk, Elbe. De eer ste letters vormen het woord leeu wentemmer. (De puzzel is door onze tekenaar overgetekend, maar hij heeft een rij blokjes teveel ge maakt. Dat was niet slim, maar hij had het erg druk, daarom zul len we het hem maar vergeven, hè Een merel wou zijn nestje bouwen Maar wat zou hij daarvoor moeten sjouwen Een takje hier, een pluisje daar Zo kwam het nestje dan wel klaar. Hij kwam de '-.las toen binnen Om daar parmantig te beginnen In een hoek bij het gordijn Merel-lief, zou dat verstandig zijn? Nee, mereltje, dat is niet goed Naar buiten en met spoed Wij kunnen toch niet leren Als jij hier zit te kwinkeleren? Toch maakte hij daar zijn nestje klaar In de Pinksterdagen van dit jaar Hij lei er toen een eitje in Dat was reeds een goed begin. Daar kwam in de klas een juffrouw aan Van schrik bleef ze stokstijf staan Zij haalde het nest eruit Naar buiten toe, vlug wat schavuit. Hier zet ik je weg. Voor jou mereltje, wel pech Maar ik zal je wat in 't oortje fluisteren. Zo gaat het nu met merels die nic luisteren Marie-Louise Cuppen St. Ignatiusstraat 45 Breda Dit is mijn Oom en nieuwe Tante Die vierden pas hun huwelijksfeest Toen ben ik daar met mijn kleine zusje Wel 2 dagen lang geweest. Want wij waren bij de bruidjes O. wat was dat een mooie dag. Ik hoop dat ik zulke dagen Nog veel meer beleven mag. Ansje Remend Gieiis Beijsstraat 99B Breda Jantje, heel paraat en niet bang, Stapte heel moedig naar moeders kast En pakte heel stiekem van de plank Moeders trommeltje met de koekjes. Jantje pakte er heel stiekem een uit, Wat was het een lekkere koek Maar moeder zag de stiekeme guit En gaf hem een pak voor zijn broek. Frie Kortsmit 10 jaar Lobbekes- torenstraat 11 Zevenbergen Getekend door Keesje v. Kempen 5 jaar Halsteren Het is een kort verhaal: Ik stond gisteren aan een paal, toen kwam de koningin voorbij, ik zag haar voor ik 't wist. Ik wuifde en klapte blij. Nu lig ik in een kist. Ingez. door J. Gunther LASTEN BRABANTSE BANDIJK Bij een bezoek aan het Technisch Bu reau van de Brabantse Bandijk te Steen bergen is mij gebleken, dat door het Hoogheemraadschap bij de indeling der eigendommen in klassen III of II in de gemeente Breda belangrijk is afgeweken van de door de Provinciale Staten van Noordbrabant in het reglement voorge schreven maatstaf van boven of beneden 2.50 meter plus N.A.P. Het betreft de gehele binnenstad vanaf de Saksen Wei- marlaan stadszijde. Volgens de hoogtekaart van de gemeen te Breda ligt de binnenstad boven 2.50 plus N.A.P.zodat de hierin gelegen eigendommen in de Ille klasse aangesla gen hadden moeten zijn. Dit is niet het geval: de aanslagen zijn naar de lie klasse berekend, zodat de aangeslagenen pl.m. 3/4 gedeelte van hun aanslag te veel betalen. Het Technisch Bureau zegt, dat er ver anderingen zullen komen; maar daar heeft men voor de aanslag belastingjaar 1957 en waarschijnlijk 1958 niets aan. Ik raad de aangeslagenen in de He klasse aan, wil men kans op terugbeta ling hebben, binnen 2 maanden na de datum van het aanslagbiljet bij het Hoogheemraadschap te Steenbergen een bezwaarschrift in te dienen (zie achter zijde aanslagbiljet) op grond van het feit dat het eigendom tussen 2.50 en 4 meter plus N.A.P. ligt. Hierop ontvangt men van het Hoogheemraadschap een gemo tiveerde beslissing. Bij afwijzing kan men zich wenden tot H.H. Ged. Staten van Noordbrabant te 's-Bosch. Met een be richt van het Techn. Bureau zoals is voorgekomen moet geen genoegen genomen worden. Van officiële zijde werd mij de raad gegeven een en ander ter kennis te brengen van Gedeputeerde Staten dezer provincie met verzoek te bevorderen dat door het Hoogheemraadschap de voorge schreven maatstaf juist wordt toegepast. Het is de bedoeling dit te doen. Gaarne worden per briefkaart bewijzen van in stemming verwacht bij H. GOOSEN SR. BREDA, Laan van Mecklenburg 18. IJSVENTERS Het stukje „Ijsventers", ondertekend door „Bredanaar", werd ons toegezon den zonder vermelding van naam en adres van de afzender. Eerst als deze ons bekend zijn, kunnen we tot plaat sing overgaan. Red. VOOR HET GROTE GEZIN Ze gaan weer huizen bouwen op Schoolakker in de Laurenslaan. Nu zou ik langs deze weg een beroep willen doen op de nieuwe gemeenteraad, die we pas gekozen hebben. Laat nu eens wat van uw mooie beloften in vervul ling gaan, beste mensen, er ligt hier een kans. Laat nu zien dat we geen ver keerde aan het roer van het gemeente schip hebben gezet. We hebben zo wei- ning aan mooie, onvervulde beloften, tijdens een verkiezingspropaganda. Zet nu hier uw woorden eens om in daden. Laat daar nu eens huizen zetten voor het grote gezin. Het is vlak bij school en kerk. Het zullen er maar enkele kun nen zijn, maar het kan. Zet nu alle mui zenissen eens op zij en laat eens zien wat u in werkelijkheid over hebt voor het grote gezin. Met de beste hoop hier niet voor dovemansoren gepraat te heb ben en dank voqf de plaatsing, sluit ik mijn pen weer even weg. MEVR. v. d. C. HET GEVAAR Het plaatje wat gevaarlijk snijdt Moest van de motorfiets Dan voorop maar geen nommer Nu zegt de overheid Toch was het iets Het moet maar op de brommer Dan ziet de automobilist verschil En staat voor de eene stil Maar houdt zich voor 't plaatje dommer Heel het verkeer is een probleem Doch moet men zich er in keren De weg is niet voor u alleen Ze dient slechts nog voor heren BREDA L. J. C. DIERENMISHANDELING Het informatiebureau voor vermiste dieren van de Ned. Ver. tot besch. van dieren te Breda deelt aan de lezers van het „Dagblad De Stem" van 3 dezer mede, dat naar aanleiding van het be richt over het doden van honden in Oos- térhout, één onzer bestuursleden zich direct met de betreffende politieautori teiten in verbinding heeft gesteld. Van nu af zullen er geen honden meer worden doodgeschoten, doch, in dien absoluut noodzakelijk, te Breda elektrisch geheel pijnloos worden gedood. Voor zwervende dieren kunnen de vin ders het informatiebureau voor vermis te dieren te Breda verwittigen, dat zal trachten óf de rechtmatige eigenaar op te sporen óf voor het dier een goed tehuis te vinden. (Advertentie) SINAASAPPEL (uit zuiver sap) Limonade—gazeuse - f D citroen, frambozen, champagnepil (Volgens nieuw procédé) Heerlijk, gezond, verfrissend. Kikker op met KIKKEROP" Naverteld van de Belgische televisie Jeff Miller woont in Amerika en is 15 jaar. Hij heeft een mooie hond die Lassie heet. Op een dag als de zon lekker aan de hemel staat te schij nen, mag Jeff van zijn moeder, met z'n bootje in het meer gaan spelen. Als ze bij het meer gekomen zijn, loopt Lassie vooruit. Hij ruikt iets en blaft.Jeff komt naar Lassie gelopen maar plotseling blijven ze staan. Onder een bosje ligt een man te sla pen. Lassie blaft en de man wordt wakker. Hij schrikt, want hij is een misdadiger die uitgebroken is, maar dat weet Jeff nog niet. Jeff wil de man wel helpen, maar de man is bang dat Lassie hem zal verraden. Jeff weet niet wat hij doen moet, hij begrijpt wel dat de man bang is en stuurt Lassie weg. Hij kent een geheime grot en brengt de man er naar toe. De man zegt: ,,Je moet me morgen brood, een broek en een hemd brengen." Daags tevoren waren Jeff's ouders naar de stad geweest om brood, ham eieren, enz. te halen, 's Nachts stond Jeff op, nam 7 kilo uit de kast en een broek en een hemd van zijn va der, 'n paar broden, eie2"en en luci fers. Hij bracht ze naar de grot en gaf ze aan de man. Toen ging hij naar huis om te slapen. De volgende morgen vroeg stopte er een politieauto voor de deur en de agenten vragen of ze een man gezien hebben. Nee, die hebben ze niet ge zien, alleen Jeff wel, maar hij wil de man niet verraden. Zodra de auto weg is holt hij naar de grot om de man te zeggen dat er onraad is. De man prijst Jeff om zijn woord van trouw, maar wordt toch bleek als hij hoort dat er een auto aan komt Hij kijkt naar buiten en ziet een heleboel mannen met geweren. Lassie heeft de agenten de weg ge wezen naar de grot. De man pakt een groot mes, duwt 't Jeff in de rug en zegt: ,,Voor mij uitlopen of ik steek dit mes door je rug!" De politiemannen durven nu niet te schieten. De boef gaat met Jeff naar een politieauto en voelt dat ze vast is: hij kan er niet mee weg rijden.... Dan geeft hij zich over en Jeff ligt in de armen van zijn vader. Hij is gered door Lassie en de boef is gepakt door Lassie. Willy de Bakker Bossestraat 62, Boschkapelle 0 LLA DAK F Jj FOUT G b COCO j-l rfa H 4 K K 1 'iep j KAST Snip-Snap-Snepje, Daar - komt - het - haasje - repje Altijd - bezig, altijd - druk. Als - een - heel - klein - baasje, Loopt - het - soms - zijn - voetjes - stuk, Het - is - zo'n - haastig - haasje! Hubert Adank Ginnekenweg 236A Breda Op 't veld, waar 't koren stond te rijpen Kon men niet begrijpen Dat de blauwe korenbloemen Wilden dat men hen anders zou noemen. Ze zeiden, 't is geen mooie naam, Wij komen altijd achteraan De klaprozen schelden ons altijd uit Maar nu is dat voorgoed uit. Op een vergad'ring werd besloten Dat men zou loten Wie de naam kiezen mocht Eindelijk was zij uitgezocht. Zij koos de naam, Ik vind het nog niet eenr zo gek staan Dat ze van nu af zouden heten: Akkervrienden, zul je 't niet vergeten Zo worden ze nu al een paar jaar genoemd En ze werden heel beroemd Er kwamen toeristen en de boer zei: zie je ze staan? Dit zijn korenbloemen met een andere naam EUy Bracke, 12 jaar Kerkstraat 43 Clinge De dikke sjeik van de woestijn rookt graag een pijp, dat vindt-ie fijn. Dat vindt-ie ohhh, dat vindt-ie ahhh Zo'n trekje voor, zo'n trekje na. Hij moet vaak zuchten van verlangen al naar zijn v:aterpijp met slangen Een waterpijp, jawel dat klopt, daar heeft hij water ingestopt. Dat vindt-ie ahhh, dat vindt-ie ohhh! Die koele rook bevalt hem zo. Hij puft en paft met welbehagen op zon- en feest- en andere dagen. Soms brengen Ali, Sid en Foek aan opa sjeik een kort bezoek Dan denkt-ie oefff, dan denkt-ie iefff Wat zijn die kinderen toch lief. Dat denkt hij, maar een uurtje later gooien ze zeep in 't pijpewater. Dan rookt de sjeik van de woestijn en proeft en vraagt:: Wat kan dat zijn? Dan zegt-ie bahhh, dan zegt-ie boehh Wel alle dadels nog an toe Want heus, dan komt er ongelogen een zeepbel uit zijn neus gevlogen. Een zeepbel als een regenton waaraan de sjeik wel hangen kon. Hij riep: Owahhh, hij riep owee Nu ga ik met de zeepbel mee Hij vloog omhoog en heel zijn leven is de woestijnsjeik blijven zweven. Rietje Snijders Irenestraat 11 Raamsdonksveer K L M W 0 P P T X Dit is het ABC in geheim schrift. Bestudeer het maar goed. Hieronder staat een bericht in de vorm van een versje en het is in het geheim schrift ge. schreven. O1 \,o u w NEVEL, b O 0 T K ooi PAD f VOOS sen E LP rami T 0 OLJ [nÓÏÖJ UIT HA C r,0 1 0 5—y A f OU WO kT Cl P SS JE Tussen Z woonce, f/W/i VA\ Z/H Dit raadsel in geheimschrift is zelf verzonnen en gemaakt door Tonny de Bruin, 10 j. Pastoor Oomenlaan, Prinsenbeek. Nieuwe ukjes, kleine pukjes, kwamen in de eerste klas. Hele kleintjes, domme kleintjes zitten waar ons plaatsje was. Vóór een jaar, toen werden wij ook net zo dom daar neergezet Maar wij hebben in de eerste braaf geleerd en opgelet. En ivij gingen naar de tweede want wij zijn nu groot en knap. Knap in rekenen en in tekenen en in 't lezen al heel rap. ,,'t Nieuwe boekje, 't eerste versje" zei meneer is dat niet fijn Nou, wij zullen laten horen dat wij in de tweede zijn. Annie Hooijmaagers Sluisweg 22 Dongen REBUS van Ria Sneller. Juliana- straat 31, Halsteren. 0 dh\ - dja f f i (J;}% f fé EOTL C=J 0 Een schildpad moest eens voor zijn vrouw Een half pond krenten halen Hij kreeg een zilveren gulden mee Daar moest hij van betalen. Maar onderweg door kreupelhout Zag hij een ezel lopen Die zei„Ik heb het vreeslijk warm Laat ons een biertje kopen Dus gingen ze naar een herberg toe En dronken ze voor een gulden Maar het was zo warmze dronken door En staken zich in de schulden. Toen durfden ze geen van twee naar huis En namen dienst als soldaten Ze hebben toen bij Waterloo Het lieve leven gelaten. Emmie van de Broecke N. Karnemelkstraat 3 Koewacht De Nederlandse stichting voor sta- tistitk in Den Haag heeft tussen 2 februari en 8 maart van dit jaar een onderzoek ingesteld naar de opi nies en kijkgewoonten van het Ne derlandse televisiepubliek. De bedoeling van deze tweede en- quete is geweest een inzicht te krij gen in de kijkgewoonten gedurende de wintermaanden. De gemiddelde kijkdichtheid dit is het aantal kijkers van 2 jaar en ouder bij een bepaald programma, uitgedrukt in procenten van het aan tal dat op dat moment had kunnen kijken blijkt sinds het vorige on derzoek te zijn gestegen van 45 tot 52. De grootste kijkdichtheden wer den geconstateerd bij het journaal en weerbericht (66 pet), televisiespe len en toneel (62 pet.) variété e.d. (58 pet.) en speelfilms (54 pet.). Voor de zondagavonden ligt deze volgorde iets anders, nl. op de eer ste plaats t.v.-spelen en toneel, ver volgens variété e.d., speelfilms en quiz. De rubriek opera's kreeg op de zondagavonden een relatief hoge en de rubriek journaals een relatief la ge voorkeur. Van de geënqueteerden verklaarden zich 36 pet. spontaan voor reclame in de televisie, tegen 26 pet. bij de eerste enquete. Het percentage van degenen die be reid waren reclame in de televisie te accepteren als de dan verkregen ho gere opbrengsten besteed zouden worden voor verbetering van de pro gramma's c.q. uitbreiding van de zendtijd, bleef nagenoeg onveranderd (41 pet.). In totaal bleken 77 pet van de ondervraagden (v.j. 68 pet.) geen bezwaar te hebben tegen recla me in de t.v.-uitzendingen. Bij deze 77 pet. is inbegrepen een aantal van 35 pet. dat ook niet tegen een verho ging van het kijkgeld gekant zou zijn. Duitsland blijkt op maandagavond relatief veel kijkers te trekken, de concurrentie van België is minder groot. In e>en kwart van het aantal ge zinnen met een televisietoestel be droeg de kijkfrequentie d.i. het aantal programma-onderdelen waar naar het gezin wekelijks kijkt, uit gedrukt in procenten van het totaal aantal programma's 91 pet. of meer. Een op iedere tien personen in een gezin met een t.v.-toestel kijkt praktisch naar alle programma's. Van de vrouwen die ouder zijn dan 30 jaar, kijkt een op de vyf naar alle programma's. In 70 pet. van het to- Downingstreet 10. sinds 1781 de Londense residentie van vrijwel alle Britse premiers, moet volledig wor den gerestaureerd. Bij een onderzoek heeft men bevon. den dat het pand verkeerd is gecon strueerd en een aanzienlijk gevaar voor brand oplevert. Van Downingstreet li, waar de mi nister van financiën woont, wordt hetzelfde gezegd. De commissie be veelt aan met de restauratie te be ginnen zodra ei een andere behui zing voor de tegenwoordige bewoners is gevonden. De twee huizen en het huis nr. 12 zijn de enig overgeblevene van een reeks woningen, die aan het einde van de zeventiende eeuw zijn ge bouwd. taal aantal ..t.v.-gezinnen" luistert nxen tijdens de televisie-uitzendingen nooit naar de radio. Het aantal aanwezige televisietoe stellen tijdens de periode van het onderzoek wordt geschat op ruim 300.000, waarvan ca. 270.000 in gezin nen. Het aantal kijkers per program ma-onderdeel lag tussen de 300.000 en de 1.1 miljoen. Dierenvrienden kunnen dus thans ge rust zijn, dat dank zij de welwillende medewerking van de Oosterhoutse poli tie het voorgevallene zich niet meer zal herhalen. A. J. M. VAN ROSMALEN BREDA, 5 juni 1958. ZEELAND, FRUITLAND Als veelvuldig weggebruiker van de Zeeuwse wegen heeft het mij sinds 1949 getroffen dat op de Rijksweg tussen Goes en Kruiningen tijdens de zomer maanden enkele fruitstalletjes staan. De verkoop van dit fruit immers kan het motto „Zeeland fruitland" slechts ten goede komen. In de bollenstreken maakt men in het seizoen op dezelfde wijze propaganda en.... met succes. Zeeland fruitland De stalletjes aan de Rijksweg, het fruitcorso in Goes, helpen belangrijk mee deze leuze waar te maken. Thans echter - en dit heeft mij en velen met mij verwonderd - staan op dezelfde Rijksweg borden, die aanduiden, dat er een stopverbod is aan beide zijden van de weg en er staat tevens bij, dat dit verbod ook geldt voor de bermen van de weg. Door dezo maatregel zal het dit seizoen dus al niet meer mogelijk zijn dat de auto's langs de weg worden ge parkeerd om de inzittenden in de gele genheid te stellen fruit en in het bijzon der kersen te kopen aan de stalletjes, die langs genoemde weg staan. Omdat reeds sinds 1949 dit gebeurde en er steeds een zeer druk gebruik van werd gemaakt en dat er nimmer ongelukken zijn gebeurd, lijkt men de maatregel van Rijkswaterstaat niet in het belang van ons Zeeuwse gewest. Namens vele Zeeuwen, GOES G. VAN H. SLECHTE W EG Aangelokt door het prachtige weer van j.l. zondag zijn honderden mensen naar het bos en de Prinsenpiassen gegaan. Om naar het zwembad te gaan moeten alle mensen die van Princenhage komen, langs de Overaseweg. Tot aan hotel-res taurant Boschhek is de weg goed, maar op de Overaseweg begint de ellende. Daar is het rijwielpad wel zo slecht, dat het voor wielrijders niet te doen is om er over te rijden. Zondag j.l. ben ik getuige geweest van al het leed dat die wielrijders meemaken. Er waren ver schillende mensen die moesten afstappen en ook valpartijen kwamen voor. Voor al oudere mensen hadden veel last van het losse zand. Ook als twee auto's el kaar moesten passeren was het meer dan erg. De auto die in de richting Prin senpiassen reed moest dan van de weg af, het losse zand in naast de weg. Dat veroorzaakte dan natuurlijk de nodige stofwolken. Bovendien konden ze dan niet zo snel weer op de weg komen, daar de weg op verschillende plaatsen ongeveer een decimeter hoger ligt dan het rijwielpad. Ik geloof wel dat de meeste bewoners van dat losse stuk Overaseweg zich afvragen, of deze toe stand zo nog lang moet duren, temeer daar men verder op Overa wel goede wegen heeft. Er wordt beweerd dat er plannen zijn om dat losse stuk Overase weg te verbeteren, maar dat het wegens de bestedingsbeperking uitgesteld is. Zou de gemeente nu niet een noodoplos sing kunnen vinden in de vorm van koolas b.v. Dat zou al een hele verbete ring zijn. Met hartelijke dank voor de plaatsing, BREDA F. VAN T. (Advertentie) Babyderm Haarwater (Haar- groei-tonic) legt reeds in de jeugd de basis voor een gezonde haar groei. Flacon f 1.90. lang toereikend. Babyderm Kinder-Shompoos Geen traantjes meer, niet scherp voor de oogjes. Flacon f. 1.25. Alleen in Apotheken en Drogisterijen. HORIZONTAAL: 1 sport, 6 enigs zins, 11 reeds, 12 rangtelwoord, 14 ambtshalve (Lat. afk.), 15 halfbloed 18 spits, 19 insektenstadium. 21 eenh. v. kracht (afk.), 22 vochtig, 24 water kering, 25 jongensnaam, 27 omroep vereniging, 28 knaagdier, 29 voor, 30 verbinding. 33 rijschool, 34 de dato (afk.), 35 streep, 38 voorzetsel, 39 de somma van, 40 grondtoon, 41 vogel- produkt, 42 op dit moment, 43 voeg woord, 45 opschorting, 49 als onder (afk.), 50 gebogen, 51 werpanker, 53 overheidsbedrijf, 54 bekende voetbal club, 56 leeftijd (Eng.), 57 verlaagde toon, 59 verlaagde toon, 61 vruchte- nat, 63 uitroep, 64 rijgsnoer, 66 kle dingstuk, 68 koningin (Fr.), 70 goud (Fr.), 71 herkauwer, 73 laatste nieuws (afk.), 74 soort bril 75 in massa, VERTICAAL: 1 plaats in Overijsel, 2 lichaamsvocht, 3 geestdrift, 4 water in Friesland, 5 visgerei, 6 boom, 7 deel v. d. bijbel (afk.), 8 gewicht, 9 vod, 10 uitheems zoogdier, 13 vis, 16 klein persoon, 17 deel v. e. boom, 19 berg plaats, 20 genoegdoening schenken, 23 foefje, 24 beschaafde vrouw, 26 wiel, 29 hoofddeksel, 31 slang, 32 de jongere (afk.), 35 medelijkwekkende figuur, 36 schamele woning, 37 klein takje, 44 bovenste deel. 46 klein beetje 47 zangnoot, 48 heldendicht, 49 vogel, 50 snor, 52 totaal, 55 treiter, 58 sele nium (afk.), 59 aardverhoging, 60 jongensnaam, 62 behaarde huid, 65 insekt, 66 sportterm, 67 drinkgerei, 69 meisjesnaam, 71 pers. voornaamw., 72 en andere (afk.), HORIZONTAAL: 1 klok, 4 snoer, 8 soms, 11 a.o., 12 os, 13 aks, 14 ra, 15 o.e., 16 rose, 17 niest, 19 toon, 20 twee, 22 etna. 25 u.s.a.. 26 fin, 28 a.n.p., 31 ent, 33 l.k„ 35 st., 36 oor, 38 vlas. 39 ommen, 40 dolk, 41 me, 42 is, 44 r.m., 46 galg, 48 akte, 50 kr, 51 tres. 53 rot, 55 uier, 57 use, 58 t.t^ 60 ut, 61 eos, 63 k.g., 64 uk, 65 nu, 66 jr, 67 lee, 69 r.i., 71 r.o., 73 sap, 75 elbe. 77 fut, 79 anti, 81 l.d., 82 ijver, 84 list. 86 r.o., 89 em. 91 ee, 93 arme, 95 model, 96 krab, 98 ado, 99 la, 100 ef.o., 102 ode, 103 eli, 105 keg, 107 kin, 110 isar, 112 roem, 115 slab, 116 reëel, 118 munt 120 o.i.. 121 ed, 122 tin, 123 le, 124 e.a., 125 spil, 126 massa, 127 roet. VERTICAAL: 1 kar, 2 lood, 3 koets, 5 naïef, 6 oke, 7 essen, 8 satan, 9 rnook. 10 sen, 17 ne, 18 t.t., 21 wal, 23 nat. 24 lever, 55 utah, 27 irma, 29 pool, 30 erker, 32 n.l., 34 koel, 35 snik, 37 o.l., 41 mast, 43 stut, 45 m.t.s., 46 ge, 47 gr, 48 at, 49 ei, 50 k.r.o„ 52 rekel, 54 of, 56 eerst, 57 uil, 59 tui, 60 uur, 62 sip, 68 eed. 69 reve, 70 au, 72 oase. 74 air, 76 bij, 77 fr, T8 t.l., 80 n.t., 81 liaan, 83 emma, 85 iel, 87 omber. 88 emoe, 90 idee, 92 bron, 94 r.d., 97 ad, 99 lis, 101 oke. 104 libel, 105, kreta, 106 grens, 108 immer, 109 slip, 111 ar, 113 o.l., 114 snee, 115 s.o.s., 117 eis, 119 t.a.t.

de Stem | 1958 | | pagina 7