Zeeland niet ten achter bij andere gewesten s°«x WONINGEN t Gemeente Goes i-het DAGBLAD DE STEM GARAGE J. L. KERCKHAERT Mr. Mes over cultuur in de provincie Tweedaags congres geopend Acht miljoen Nederlanders „Kruislieden Drie moorden in dorp in Italië S. Wöslmann DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 JUNI 1958 Paus voor radio tot) kloosterzusters Drastische verandering in Russische landbouw Flessen trekkerij voor f 60.000 Weduwe won proces tegen Duitse loterij Alleen a.s. maandag WED. H. REULING-BIESBROECK de COUPE en de KLEUR Dameskapsalon J. RISKé Ervaren Steno-Typiste „De Koepel,, n.v. GEZINSSCHEIDING TE KOOP CAPPENDIJK MARINUS VAN STEE A an ne m*rscu r 8u s Terneuzen. Afwezig A. J. Herdink Afwezig A. A. Elzerman Dierenarts Goes OPENBARE VERKOPING BELGELEC U morgen bij U thuis voor 550 GULDEN (verw. inbegrepen) WÊÊMfWSÊÊËËÊ Wat anderen over „KLEINTJES" zeggen. Plaatst dus een „KLEINTJE" Speciale S°uX vacantie-aanbieding (Van onze redacteur) De heer A. Schout, waarnemend commissaris der koningin in de provincie Zeeland, heeft vrijdagmorgen in de Middelburgse Concert, en Gehoorzaal" het zesde congres van het Nationaal Overleg voor Gewestelijke Cultuur over „Cultureel Werk, Platteland en Industrialisatie" met een passende toespraak geopend, nadat de vice-voorzitter, dr. W. Verkade uit Amsterdam, een in leidend en verwelkomend woord had gesproken. Mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van de gemeente Haarlemmermeer hield 's morgens nog een inleiding over „Cultureel werk in gebieden met bijzondere structuurwijzi gingen" en na de lunch sprak mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van G. S. van Zeeland over „Culturele aspecten en mogelijke consequenties van het Delta plan". Voorts beluisterden de congressisten een door de orkestklasse van de Zeeuwse Muziekschool verzorgd muzikaal intermezzo, hielden zij sectiever gaderingen, brachten zij een bezoek aan de tentoonstelling „Voortbouwend Zeeland", werden zij ontvangen door het provinciaal bestuur en genoten zij een gezamenlijke warme maaltijd in de sfeerrijke kloostergangen van de Abdij, waar tevens voor tafelmuziek werd gezorgd. De openluchtuitvoering van „De Getemde Feeks" kon niet doorgaan wegens alecht weer, weshalve dit blijspel van Shakespeare ten tonele werd gebracht in „Britannia" te Vlissingen. Dr. Verkade zei 's morgens in zijn begroetingswoord o.m., dat Zeeland en Holland historisch één begrip vor men en dat Zeeland dus bepaald tot het westen van Nederland behoort. Hij noemde Zeeland voorts een zeer oud cultuurland, zelfs reeds in de tijd, dat Den Haag nog jachtterrein en Amsterdam nog een onbetekenend vissersplaatsje was. Spreker zei bij zonder verheugd te zijn over het feit, dat dit congres in Zeeland kon wor den gehouden, gezien het onderwerp, dat nauwe betrekking heeft op dit gewest. De heer Schout zei op zijn beurt niet minder verheugd te zijn het con gres hier te hebben, omdat Zeeland nu kan tonen een gastvrij land te zijn. Hij hoopte dan ook, dat velen zouden kennis maken met hetgeen deze provincie te bieden heeft, daar bij uiting gevend aan zijn spijt, dat de opvoering in het openluchttheater die avond niet zou kunnen doorgaan wegens het slechte weer. Over het onderwerp van de conferentie zei de heer Schout dat het provinciaal be stuur van Zeeland streeft naar het scheppen van een sociaal-cultureel klimaat, waarin het zeker niet is ten achter gebleven bij andere provin cies. Hij achtte het onderwerp van het congres gelukkig gekozen en meende voorts, dat van de overhe den vee, activiteit zal worden ge vraagd, maar dat het particuliere initiatief in de bevordering van het sociaal-culturele klimaat primair moet blijven. Een juiste coördinatie achtte hij daarbij van het grootste belang. Activiteit nodig „Cultuur is de wijze, waarop de mens zich scheppend en herschep pend beweegt", aldus mr. Van der Willigen in zijn inleiding, waarin hij voorts kwam tot een uitvoerige mo tivering van een aantal stellingen ten aanzien van het culturele werk in gebieden met bijzondere structuur wijziging. Hij stelde o.m., dat ver hoogde culturele activiteit nodig is in ieder gebied, dat structureel in be weging komt. Zij, die als particulier of als overheid geroepen zijn hieraan vorm te geven, dienen zich niet al leen hiervan bewust te zijn, maar er ook daadwerkelijk toe bij te dragen. Zoveel mogelijk zal daarbij aanslui ting gezocht moeten worden met het geen reeds aanwezig is. De nieuw- komenden in dergelijke gebieden moeten zoveel mogelijk hun activi teiten trachten te verwezenlijken in samenwerking met de overige bevol king. Groot noemde spreker de ver antwoording van de gemeentebestu ren op dit terrein, die zich niet kan oplossen in het alleen beschikbaar stellen van financiële middelen. Me de om deze redenen zei spreker een voorstander te zijn van de samen voeging van kleinere gemeenten ter bevordering van de bestuurskracht. IS iet ten achter Mr. dr. Mes begon zijn lezing met op te merken, dat de regionale cul tuur in Zeeland zeker niet ten achter ligt bij die in vele andere provincies en hij ging vervolgens de verschillen de onderdelen van het culturele le ven na. Hij constateerde een stijgend peil van het amateurtoneel, voor een belangrijk deel mede te danken aan de activiteiten van de provinciale to neeladviseur, de heer Jan Lemaire jr. Er zijn ook vele en goede mu ziekgezelschappen, die op landelijke concoursen behoorlijke resultaten be halen. De toevloed van jnnge krach ten wordt hier de laatste tijd weer beter. Hoewel de provincie enkele bij zonder goede zangverenigingen rijk is, meende spreker toch, dat het al- §emene peil wel wat beter kon zijn. len moeilijkheid is, dat op dit ge bied nog niet de juiste wijze van steun is gevonden. In het vak van de lectuurvoorziening verrichtte de Stichting Zeeland in de laatste jaren bijzonder opbouwend werk en de ge vonden subsidieregeling koppeling van provinciale aan gemeentelijke bijdrage werkt zeer goed. Aan het culturele werk onder de jeugd kan volgens mr. Mes nog wel meer gedaan worden en hij zag hier in in het bijzonder een taak voor de Provinciale Zeeuwse Jeugdraad. Mr. Mes sprak als zijn mening uit, dat de rijksoverheid de cultuursprei ding diende te bevorderen door het beschikbaar stellen van extra subsi dies voor moeilijk bereikbare gebie den. Hij was echter ook van mening, dat de rijksoverheid bij het toekennen van deze cultuursubsidies geen alge meen landelijke normen moest vast- Z.H. Paus Pius XII zal zich binnen kort in drie radio-uitzendingen in het bijzonder richten tot de kloosterzus ters. De eerste uitzending voor de naar schatting 35.000 religieuzen die over West-Europa verspreid leven, heeft plaats op 19 juli, de verjaardag van de sterfdag van de H. Vincentius a Paulo. In Vaticaanse kringen worden de toespraken als „zeer belangrijk" be titeld. In de toespraken zullen zowel de materiële als de geestelijke facet ten van het leven van een klooster zuster worden behandeld. houden doch rekening houden met bij zondere omstandigheden. Omdat het provinciaal bestuur het best de normen en de noden kan be oordelen, dient de provinciale over heid de bevoegdheid te krijgen de rijkssubsidies voor culturele doelein den te verdelen. Mr. Mes was van mening, dat voor dat de Deltawerken zijn voltooid in die gebieden, waarin wijziging kan worden verwacht, maatregelen moe ten zijn genomen teneinde op maat schappelijk en cultureel terrein deze wijzigingen te kunnen opvangen. (Eigen nieuwsdienst) „In de drie kruisorganisaties, het Wit-Gele Kruis, het Oranje-Groene en het Groene Kruis, zijn ruim 8 miljoen Nederlanders verenigd. Van het be drag van 93 miljoen gulden, dat op de begroting 1958 voor Volksgezond heid is opgenomen, wordt 27 miljoen als subsidie verleend op het gebied der gezondheidszorg. Achter deze cij fers staat een ingewikkelde organi satie van plaatselijke, provinciale en nationale verenigingen, die gezamen lijk nagenoeg het gehele terrein van de preventieve gezondheidszorg be hartigen." Met deze woorden onderstreepte de plaatsvervangende directeur-gene raal van de Volksgezondheid, dr. H. Dijkhuis, wel heel duidelijk de be langrijkheid van het particulier ini tiatief op het gebied der gezond heidszorg, zoals deze door het Wit- Gele en het Groene Kruis in prak tijk wordt gebracht. Dr. Dijkhuis sprak deze waarderende woorden gisteren tijdens de slotzitting van het zeer geslaagde nationale congres van de Federatie „Het Wit-Gele Kruis", dat donderdag en vrijdag in Utrecht is gehouden. In het dorpje Soveria Mannelli bij Catanzaro in Italië zijn drie myste rieuze moorden binnen enkele uren tijds gepleegd. De politie weet nog r.iet, of dit een zaak van vendetta is of een reeks roofmoorden. Alle drie slachtoffers zijn welge stelde boeren. Men heeft hen enkele uren na elkaar op verschillende plaat sen vermoord aangetroffen. Bij allen was de schedel ingeslagen met het tra ditionele stompe voorwerp. Reeds speurt men naar een „geheimzinnige vreemdeling", die in het plaatsje was gesignaleerd, 's morgens was aange komen en verdwenen was voor de moorden ontdekt werden. Het Centrale Comité van de Sovjet communistische partij is dinsdag en woensdag in Moskou bijengeweest, al dus een gisteren uitgegeven commu niqué, en heeft op die vergadering een revolutionaire wijziging in het Sovjet- landbouwstelsel aangebracht door het systeem van verplichte graanleveran- ties aan de staat te vervangen door een nieuw prijsstelsel. De staat zal op grond van het nieuwe stelsel dat dit jaar ingaat, de produkten van de collectieve boerde rijen kopen tegen prijzen, die de boe ren zullen aansporen de produktie op het gebied van landbouw en veeteelt te verhogen. Het is de bedoeling de V.S. en andere Westelijke landen te overtreffen. Achterstallige verplichte leveranties worden kwijtgescholden, evenals schulden in natura aan de machine- en tractorstations. De politie in Den Haag heeft de 34-jarige typiste mevrouw A. V.-N. aangehouden, in dienst van een tex- tielverwerkend bedrijf. Mevrouw V. kon, evenals het andere personeel, wél eens zogenaamde „tweede-keuze goe deren" kopen tegen de helft van de prijs. Zij vertelde haar vrienden en kennissen dat haar patroon in een grote combinatie zat, waardoor het ook mogelijk was om televisie-appa raten, bromfietsen, meubelen, ser viesgoederen en zelfs auto's tegen be langrijk gereduaeerde prijzen te ko pen. Reflecteerde iemand, dan vroeg zij tevoren de te betalen som en liet aan het adres bijvoorbeeld een televisie toestel bezorgen, dat zij zelf of con tant, of in huurkoop kocht. Op deze manier stopte zij het eene gat met het andere. De zaak kwam aan het rollen, toen ongeduldige kopers, die te lang op de bestelde goederen moesten wachten, zich tot haar patroon wend den. Geschat wordt, dat met deze praktijken een 60.000 is gemoeid. De typiste heeft zelf maar weinig van dit bedrag geprofiteerd. De 54-jarige Westduitse weduwe Friede Wenke heeft een proces ge wonnen tegen een loterijmaatschappij, die had geweigerd haar de gewonnen prijs van een half miljoen mark uit te betalen, omdat haar agent het lot, waarop de prijs was gevallen, niet aan het centrale administratiekantoor had opgezonden. De weduwe had in eerste aanleg be taling van tienduizend- mark gevor derd om hoge proceskosten te ver mijden, indien zij In het ongelijk zou worden gesteld. De rechter veroordeelde de loterij maatschappij tot betaling der tiendui zend mark, vermeerderd met de rente over het tijdvak, dat sinds de officiële uitbetalingsdatum was verstreken. Hij stelde de maatschappij verantwoorde lijk voor de handelingen van haar agenten en verklaarde, dat zij de ge volgen moest dragen, wanneer deze onjuist waren geweest. 1 st. JUNIOR IJZERZAAGJE met beugel voor 65 cent Lange Nieuwstraat HULST VERTROUW van uw haar alleen toe aan een SPECIALIST op dit gebied. Wij hebben zojuist met succes een cursus gevolgd te Parijs op het gebied van de - allerlaatste kapsels. DUBBELE POORT 9 HULST TEL. 255 4- Gediplomeerd te Parijs. Wilt U er aan denken bij inzending van brieven op uummeradvertenties ook inderdaad het num mer op de enveloppe te vermelden (bij voorkeur in de linkerbovenhoek) INDUSTRIEKANTOOR TE SAS VAN GENT vraagt 23 jaar of ouder Brieven onder no. 80083-O - De Stem Hulst. VOOR NIEUWBOUW OF BESTAANDE BOUW J. W. Frisolaan 20 - Breda Tel. 34787 Ambt. wil hieraan een einde maken en zoekt voor zijn ge zin (4 pers.) een vrije woning te Breda of omgeving. Huur f 80.- per mmd. Wie heeft nu of in de naaste toe komst een huis beschikbaar? Br. onder no- 31378. FIAT 1400 A 1955 AUSTIN A 40 1950 RENAULT 4 1955 FORD TAUNUS 1954 V.W. COMBI 1954 V. W. DE LUXE 1955 V. W. STANDARD 1951 GARAGE MOTOR SERVICE TERNEUZEN TEL. 2030 Heden overleed tot onze diepe droefheid na een smartelijk lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, broer, zwager en oom, de heer Echtgenoot van Cornelia Goense in de ouderdom van 69 jaar. 's-Heer Arendskerke: C. van SteeGoense Ens (N.O.P.): C. van Stee M. van SteeRijk en kinderen Emmeloord (N.O.P.): J. Rijkvan Stee J. M. Rijk en kinderen Winsum (Gr.): A. Vermuëvan Stee B. Vermuë en kinderen Garrelsweerd (Gr.): N. van Stee M. van SteeVermuë en kind 's Heer Arendskerke: L. van Stee M. van SteeRijk Bedum (Gr.): P. van Stee A. van SteeBoonman 's Heer Arendskerke: D. van Stee C. van Stee en verloofde. Cl. van Stee en verloofde. 's Heer Arendskerke, 20 juni 1958. Nieuwe Rijksweg 54. De plechtige uitvaartdienst zal plaats hebben op maandag 23 juni a.s. om 10 uur in de parochie kerk van de H. Elisius te Lewedorp, waarna be grafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed zaterdag en. zondag om 7.30 uur in het St. Joannaziekenhuis te Goes. Heden overleed plot- seling, voorzien var. de Genademiddelen der H. Kerk. tot onze diepe droefheid, onze innigge- liefde echtgenote, moe der, behuwd- en groot moeder, mevrouw MARIA CORNELIA NEVE weduwe van de heer Alphons Lossle echtgenote van de heer P. ïvens in de ouderdom van 67 jaar. Familie Neve Familie Lossie Familie Ivens. Sluiskil, 19 juni 1958. Veldstraat 10. De plechtige uitvaart, ge volgd door de teraarde bestelling, waartoe U be leefd! wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op maandag 23 juini a s. des voormiddags om 9.30 uur in de Rectoraatskerk te Sluiskil. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen). VerloofdMieke Hoender vangers en Joop de Graauw, Tilburg. De cursus leidt op voor het examen Vakdiploma Aanne mer. Voor de in september a.s. aanvangende nieuwe le klas se kan aanmelding plaats vinden tot 12 juli a.s. aan de Technische School, Axelse- straat 20 te Terneuzen (tel- 01150/2155) tijdens de school uren of schriftelijk. Prospectus en eventuele ver. dere inlichtingen zijn aan ge noemd adres verkrijgbaar. Toelatingseisen: Getuigschrift L.T.S. of gelijkwaardige voor opleiding. De Directeur, A F. H. SPIJKER. van 23 t m. 28 juni te KWADENDAMME De praktijk wordt waarge nomen, door de waarnemer van dokter A. P. Kole. Tel. 01193-262. NOTARIS te SLUIS zal op donderdag 26 juni '58 om 13.00 uur voor dhr. Hon. v. d. Vijver-Buijsse op de hof stede te Sluis H 7, (a. d. Rijksweg Draaibrug-Sluis) in het openbar verkopen: LANDBOUWER8INSPAN bestaande uit: 2 stamboekmerries t.w. Pau la van Veerhoek 7 jr. (doch ter v. Mina v, Veerhoek, re- versekampioene 1957 (den Bosch) en Magda, 15 jr. met veulen, één melkkoe (2 x ge kalfd). 6 vaarskalwsn (7 mnd.) een stierkalf (4 mnd.) 2 zaaimach. (waarvan 1 vlas. zaaimachine), een tractor- zelfbinder, kapmachtne, boe renwagen op ijzeren ban den, driewielskar, diverse ploegen en eggen, (w.o. zwa re drievelds zig-zag-egge), „Albion" aardappelrooier z. z.a.n., windmolen, bietenmo len, rolblok, 2 paardeslepers. bascule, plm. 1400 draineer- buizen, 200 ruiters, 5 wagen wielen, bietennetten, graan zakken, paardetuig, emmers' schoppen, rieken. vorken, ladders en trappen, planken. 2 ijzeren sleden, plm. 600 dakpannen, tractorkarretje, kisten, vaten, werkbanken, een haard, een tafel en wat verder zal worden gepresen teerd. Voorts nog 'n personenauto, merk „Dodge". Partiële herziening 1958 Uitbreidingsplan In onderdelen Valckeslot. Het Hoofd van het gemeen tebestuur van Goes gelet op het bepaalde in ar tikel 37, lid 2 en 4 der Wo ningwet brengt ter openbare kennis, dat vanaf 23 juni 1958 gedu rende vier weken op de ge meentesecretarie (afd. Alge mene Zaken, Lange Kerk straat 3 te Goes) ter inzage ligt het ontwerp van een plan tot partiële herziening van het uitbreidingsplan van Goes, regelende CK bestemming in onderdelen van de in dit plan begrepen -gronden gele gen ten noorden van de Heer- nisseweg (partiële herziening Valckeslot) Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belangheb benden bij de gemeenteraad van Goes bezwaren indienen. Goes, 21 juni 1956. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Mr. W. C. TEN KATE. van 23 JUNI TOT 30 JUNI. Collega's ln Zuid-Beveland nemen waar. Op maandag 23 juni 1958, des namiddags ten twee ure, zullen in de garage van hotel Eggermont, Stations weg 26 te Hulst, in het open baar worden VERKOCHT diverse meubilaire goederen, t.w. kasten, tafels, stoelen, divan6, keukenstoelen, nacht kastjes, ameublementen enz. enz. Te bezichtigen zaterdag 21, zondag 22 en maandagmor gen 23 juni a.s. Oe deurwaarder DE GRAAF„ telefoon 133. Wegens de geweldige bjjva! in Nederland brengt de grootste firma van gecombineerde was- en droogmachines in de plaats van 850. zjjn prachtige gecombineerde was- en droogmachine Net meisje gevraagd bij Am. echtpaar met kl. kind, enige kennis van Engels gewenst, echter niet noodzakelijk, Bra bantpark, Breda. Br. onder no. 64713. Voor direct gevr. net meisje voor d. o. d. en n. zelfst. kun nende werken in gezin met 7 kind. Hulp van werkster. Loon 90.- p.m. Mevr. v.d. Muijsen- berg, Stationstraat 24, Bergen op Zoom. Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde wasmachines - f 125 en f 145. Ook zeer voorde lig onbeschadigde machines. Vraagt demonstratie: Postbus 24 Zwijndrecht. 64216 Een bromfiets Kapitein Moby- lette, een hand-radio, een hand naaimachine. Te bevr. agent De Stem, Nieuwe weg, Hulst. Voor week of weekend naar EXPO-BRUSSEL. Ga met auto, brommer of fiets. Verblijf voor delig in Camping ,,Hof te Ro de" te Meise bij Brussel. Inl. Coppens, Rosmalen tel. 04192- 301. Expo Brussel. Da goedkoopste reisgelegenheid met 9 p. Volks, wagenbus zonder ehauff. slechts f 49 met inbegrip benzine. A1I- risk verzekerd. - Ovéka Breda, Oranjeboomstr. 36-55b tel. 31290 Zelfst. borduursters gevr. voor thuiswerk. Uitsluitend uniform- bord.werk. Schrijft u eens on der no. 64818 v. dit blad. Halfwas en bekwame meubel stoffeerders voor direct gevr. Goed loon. Aanm. fa. de Kroon, Engelburgerbrug 1. Dordrecht. Nette dienstbode gevraagd voor café en huishouden. "Wed. v. d. Velden, Spoorwegstraat 9, t.o. station Esschen. 7983 Bijverdienste voor actieve per sonen, welke interesse hebben in diverse plaatsen geboorte borden te verkopen. A. v. d. Hout, Lage Wipstraat 100, Ze venbergen. 64855 Mevrouw van der Ven - Diepen vraagt voor haar nieuwe huis in Halsteren 'n flinke vertrouw de huishoudster, 2e meisje aan wezig. Alleen zij, die van'kinde ren houden en het prettig vin den om buiten te wonen gelie ven te schrijven onder no. 64374 bur. van dit blad. Bijverdienste! Gratis inlich tingen Postbus 36 Dordrecht. Ouders, indien u voor uw doch ter een betrekking zoekt, in formeert dan eerst bij de r.-k. Vereniging ter Bescherming v. Meisjes. I«n alle kerken hangt een ikerkkaart, waarop staat waar u voor inlichtingen terecht kunt. 64871 „„„,M Jongeman, 22 jr. in bezit van motor, zoekt in midden Zeeuws- Vlaanderen een betrekking als verzekeringsagent of iets derge lijks. Br. no. 18424 De Stem Hulst. 18424 Nieuwe Volkswagens 1958 ner gens, goedkoper f 5 p. dag en 7 ct. per km. Opeis Rekord f 7.50 p, dag en 8 ct per km, Volks wagenbusjes 9 pers., zondags f 5 extra. All risk verzekerd. Ové ka, Breda, Oranjeboomstr. 26-55b tel. 31290. 64787 Voor: Motor- en scooter rijles: naar Motor- en Lederkleding- Paleis Willem Appels n.v. Bergen op Zoom, tel. 01640-4380. Pr. burgerwoning met tuin te koop op goede stand te Hulst. Direct te aanvaarden. Br. no. 18426 De Stem, Hulst, .8426 Voor beter gebruikte automo» bielen: Verwijs' Autobedrijf Roosendaal, Hoogstraat 75, tel. 4583 en 4859. Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks Betaling te re gelen. Volkswagenbusje bestel met zit banken, koopje. Wittoucksingel 18 Bergen op Zoom. Uitsluitend tussen 8-9 uur n.m. 1747 DKW 350 cc Twin 1955, als nieuw. Zuiddijk 40 a, Langeweg Volgwagentje voor luxe wagen, draagvermogen 500-600 kg. Nieuw. Te -bevr. A. J. Somers, wagenbouwer, Wouwseweg 2 - Roosendaal. 7975 Vrachtwagens: Chevrolet 54, 4,5 m laadbak 5 ton. Chevrolet 53, achteroverkipper, 4 ton. Dodge 50, 5 ton. Chevrolet 1,5 ton (als pleuw). 2 Bedfords, 3 en 2 ton, 51. Terh.weg 3)16 Breda. 64947 Keuze uit nieuwbouw van 22 bouwers, gedeeltelijk vrije ves tiging, inzage tek. bij makelaars v.d. Berg en Co. Nwe. Ginne- kenstraat 43, Breda. 64974 Woning te koop te Axel, Nieuw- str. 27. Direct te betrekken. Te bevr. Terneuzen, Margrietstr. R'damBreda of M, o. Z. Heb mooi ben. huis bev. 4 k., keu ken, waranda, batonnen plaats met bloementuin, in ruil voor vrije woning te Breda of Ber gen op Zoom, liefst stadsrand. Willebrordusstr. Ma Rotterdam. Te huur aangeboden voor juni, juli en aug.: Gedeelten van ge riefelijk ingerichte kampeer boerderij op Walcheren. Inl. A. J.M. Jacobs. L. Kerkstr. 11-17 Goes, tel. Kl 100-2684. 64722 Luxe wagens: Chevrolet de luxe 53, radio en kachel. Chevrolet bel air 53, radio en kachel. Che vrolet bel air 53, radio en ka chel. Versailles 55, radio en ka chel" Taunus 55. Volkswagen 53. Peugeot 53, radio en kachel. Simca 54 Fregate 54. Terh.weg 316, Breda, tel. 36777. 64948 Bestelwagens: Volkswagen Com bi 54. Peugeot stationcar 51. If a stationcar 54. Borgward 52. 1,5 ton C. P. v. d. Mast, Terh.weg 316.' Breda, tel. 36777.64950 Te koop Goggomobiel 1956, km., stand 28000 - in staat van nieuw prijs f 2500. Br. onder no. 18425 De Stem. Hulst. 7 gecomb. harken te koop, 6 hooischudders, oliebad, 10 hooi- harken, 6 maaimachines met oliebad voor 1 en 2 paarden. Alles als nieuw en de beste merken. R. J. v. Merriënboer, Brugweg 3, tel. 18. Kruisland. Klaverruiters, te koop, 1,65 p. st. A. Oerlemans, Roosen- daalseweg, Kruisland. Tel. 144 In meubels, ook stalen, vloer bedekking, vitrage, kortom complete woninginrichting als mede stofferen van meubelen slaagt u voordeliger bijMeu belcentrum, Boschstraat 104, Breda, tel. 36723. Maak gebruik van onze krediet-service8747 f 2.per week kan iedereen missen! Geen incasso. Betaling per giro. Lederen jassen, heren kostuums, mantelkostuums enz. Vraag inlichtingen. Geheimhou ding verzekerd. Brieven onder no, 64002 bureau van dit blad. Ullings voor lederkleding. Kor te Brugstraat 9, Breda tel. 39460 Ruime keus in jassen, vesten, jekkers onder garantie. 8795 Gebruikte schoolboeken - onder garantie. - Van Dijks boeken- huis Oudestraat 26, Kampen. Thuis en op reis: voor uw klei- ne S.G.A. plastic broekjes. Schrijfmachines te koop. Nw. kofferschrijfmachines v.a. 155.- telmachines v.a. f 145, stencil machines v.a. f 155, Diverse gereviseerde machines o.a. Re mington, Underwood enz. - v.a. f 75, met volle garantie. - Op gemakkelijke betaling reeds v. a f 10 per maand. - Betaling in 6 maanden zonder rente. Wil son, Utrechtsestraat 133 A'dam tel. 38395-729154. - Vrijblijvend demonstratie en levering door geheel Nederland. 63685 Pension. Door «mst. nog vrij gedur. aug. kamtr(s) met ge bruik 'v. k. of voll. pens. dicht bij zee en België. Br. Zuidwal, Oostburg, tel. 468.20554 Buitenkansje. Enkele r.-k. reis genoten gevr'. bij autobus kam peerreis naar Fatima, 18 d. Ver trek 27 juli, kosten toaal f 290. Inl.M. Timmerman,' Huissen- sestr. 133 III Arnhem.64817 Gronsveld L. Pension Schreurs Dorpsstr. 121. Voll. pens. 6.50 p.p. p.d. douche, str. water goede verbind.: gelegen in uitlopers Belg. Ardennen. 65022 5 pers. kampeerwagen te huur, compl. m. gas, licht, wat. 5 ju li26 juli en sept. staande Dis hoek Koudekerke. Inl. v. Spron- sen, Leeghwaterstr. 13 Vlissin gen. 64938 Houten vakantiehuisje te huur te Groede (Nieuwe Sluis) bij Breskens. 5—6 slaappl., str. wa ter en butagas - Perioden: le helft juli en laatste week au gustus. C. Wesdorp, Dorpstr. 65, Breskens, tel. K1172-561. 64923 lste twee w. juli, 5 min. van strand, dubbelw. houten woning te huur, bevatt. portaal, w.c., - keuken, 2 slaapk., woonk., voll. gemeub. en inger. voor 5 pers. Butagas, licht en water aanw. Pr. f 80 p.w. alles inbegr. - J. Hoekstra. Noordervroon 483 Westkapelle. 65845 Motorhandel Meierdres van Coothplein 25, Breda, tel. 38874. Simplex, HMW, DKW, Dianette, en Vesting bromfietsen. Verkoop inruil, financiering. 8803 3 tractor schijven, 2 wegploegen 3 Ferguson tractoren 1 David Brown dieselcropmaster, 1 Mc- Cormick pick-up-pers m. draad, 1 jaar gebruikt. J. Bax, Terheij- den, tel. 267. Te koop gevr. v. export: kalf- koeien, kalftijd juli-aug. Fr. v. Aalst, Kade 31, Roosendaal, tel. 4874.7978 Nog een klein aantal jonge hen nen te koop. St. Paulus Abdij, Oosterhout. 64993 Overgangsleeftijd Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuist jes? Verstopping? Vetzucht? - Nattermann's bloedzuiverende thee nr. 8 helpt! Groot pak 1,85, bij elke drogist. Obligatiën (Grondbrieven) Voor belegging in onroerende goederen of hypotheken 5 pet. Grondbrieven met winstaandeel coupons 1 jan. en 1 juli, stuk ken van 1000 en 500.- Ver krijgbaar Kantoor Grondbrief- bank, Breda. Een feestgedicht voor „hem" of „haar". Guus Keddy treft de juiste snaar! Oude Vest 26a Breda, tel. 34540.82445 Kookt u al op Bcnegas? Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij J. Spee-Weemaes Rijwielhandel en reparatie Gravenstr. 194 Clin- ge, tel. 867. 18418 Alle courante maten gecover de autobanden (luxe en truck) uit voorraad leverbaar. Uw oude, gave banden worden te gen aantrekkelijke prijs inge ruild. Bandengroothandel Luc- tor, Tivoliweg 63, Hulst, tel. 127. Arend rijwielen, superkwaliteit. Rechtstreeks van fabriek 60-70 gld. voordeel. Vr. prijscourant. Centraal, Axel, tel. 594. 18416 Zondag 22 juni schieting bij P. v. Dijk, Hengstdijk. Begin 3 u. Last van motten? Gebruik Trix vloeibaar en in poedervorm. - Mottips of Nexalotte. Smits-v. Tetrode, Gr. Markt 9, Breda. Zondag 22 juni schieting bij J. Verras, Paal Graauw om 3 uur. f 25.gratis18420 Zelfstandigen neemt een Ahoy- AI-IN polis. - Een ziekenhuis verzekering. aangepast aan de tijdsomstandigheden. Voor alle leeftijden. Wij bezoeken u na bericht zonder enige verplich ting uwerzijds. Inspectie voor Zeeland: C. H Vijgeboom jr. te Cadzand, tel, KU79-268. Zondag 22 juni schieting bij Jos v. Helsland. Hulst. Begin 3 uur. WAST, KOOKT, SPOELT, DROOGT 15 kg wasgoed in een half uur. Een machine voor heel Uw leven want: Automatisch minutenwerk. 2 ACEC-motoren. alle voltages. Diepe kuip. Koperen droogtoestel. 5 jaar geschreven waarborg welke u verstrekt wordt door onze wereldver maarde fabrieken. Om van de korting van 300 gulden te profiteren moet ge vandaag nog onderstaande kosteloze documentatiebon naar onze Catalogus-dienst, Belgelec, Steenweg op Char leroi, 212 te Brussel opstu ren. Kosteloze bon Naam: Straat: Woonplaats* Voltage; 110 - 130 - 220. Verwarming: Gas: Stad - Butaan. Daar ik enige varkens te koop had, plaatste ik hiervoor een „Kleintje" onder „Landbouw" in het Dagblad De Stem. Het succes was geweldig. Zelf had ik de krant nog maar goed en wel in huis, of de kopers kwamen al opdagen. Voortaan zal ik voor dergelijke zaken steeds die rubriek benutten, want die wordt toch wel door heel veel landbouwers, tuinders e.d. gelezen, zoals mij is gebleken. M. A. VERMUNT, Bisschop Molenstraat 62, Etten. Vandaag nog kunt U zich gaan verheugen op een heerlijke Solex vacantie. Vandaag nog kunt U voor 150.contant de gelukkige bezitter zjjn van een Solex. en f. 67.50 per maand gedurende 3 mnd. Deze unieke Solex Service koet U géén rente, en geen verplichte verzekering. het laagst geprijsd, het hoogst goprszon VI' Komt U vandaag nog even langs Official Service Station HULST Tel. 46

de Stem | 1958 | | pagina 4