Walcheren Tussen Schelde en Grens Dertig goede paarden bij keuring Absdale DOE ÊxaM£n? ZUID-BEVELAND Dagblad De Stem Aanbesteding woningquantum te Heinkenszand had een minder prettig verloop Premiewaardig: één veulen Triumph N.C.B.-leden naar Canada Expositie van inventaris MIDDELBURG VLISSINGEN Van Breen kampioen Stadgenoot betrokken bij autobotsing Spreekcursus beëindigd AXEL HULST OOSTBURG TERNEUZEN Bier goed, al goed..! Qvetag Explicatie der financiële lasten Badhuistarieven Strenge jury bij warmbloedkeuring f Doktersdiensten Dienst dierenartsen Zeeuwse Oester vergaderde in Yerseke Aanvullende werken tien-miljoenplan Frambozen en bessen op veiling Kapelle AGENDA Vandaag Morgen Maandag Aan onze kwartaalabonnees Ook ondc verc DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 JUNI 1958 Knapenkoor uit Goes zingt het Lof Na afloop van de Culturele Zeeuw, se Dag zal hedenavond om 7 uur het R.K. Jongenskoor uit Goes, on der leiding van de directeur, de heer Heijblok, het Lof zingen in de paro chiekerk. R. van Breen van Sorry is tafel tenniskampioen van Vlissingen ge worden. In het kampioenstoernooi, georganiseerd door de drie tafelten nisclubs Sorry, Wilno en Spirit, bleef hij in de eerste klasse ongeslagen, waardoor hij in het bezit van de wis selbeker kwam. Zijn clubgenoot P. de Waal werd tweede. De Poorter derde en P. Martijn vierde. In de tweede klasse was de titel voor Piet van der Kuyl van Wilno, die in de beslissende partij in twee games won van Gyorgy. A. de Jong werd derde en Bakker vierde. In de gecombineerde derde en vier de klasse zegevierde mej. N. v. d. Hoeven van Wilno door de beslissen de partij tegen Reynders van Sorry in twee games te winnen. Derde werd J. Strelis en vierde mevrouw Engelse Onze stadgenoot de heer P. van M. die met zijn personenauto door Ber gen op Zoom reed. kreeg daar een ernstige aanrijding. De heer P. van M. remde, maar hierbij slipte zijn auto, waardoor hij tegen de auto reed van L. v. d. B. uit Rotterdam, die uit tegenovergestelde richting kwam. Er deden zich bij dit ongeval geen persoonlijke ongelukken voor. Beide auto's werden echter zwaar bgscha digd. GOES De cursus "Spreken in het open baar welke enige maanden geleden op initiatief van het plaatselijk KVP- bestuur alhier startte, werd in "Slot Ostende" besloten met een openbare demonstratieavond. Tegelijkertijd werd door een jury een examen afgenomen. Met intense belangstelling werd door de aanwezigen geluisterd naar de korte, puntige 5 minuten-speeches, welke door de 15 achtereenvolgende cursisten over zeer uiteenlopende on derwerpen werden afgestoken. Deze speeches waren stuk voor stuk goed voorbereid, verliepen vlot en beant woordden veelal aan alle daaraan te stellen eisen. Unaniem was men verbaasd over de prestaties, welke in zulk een kort tijdsbestek door deze cursisten onder de voortreffelijke leiding van de Stichting Sint Crysostomus te Rotter dam, werden geleverd. KASPORGO OP REIS Onder leiding van kapelaan de Jong en de heer Vervest, vertrokken gistermorgen, na in de parochiekerk de H. Mis te hebben bijgewoond voor het welslagen van de uitwisselings- reis, een 26-tal leden der gymnastiek vereniging „Kasporgo" naar Duits land en Oostenrijk. Deze reis staat in het teken van de verbroedering van de jeugd. Kniiningen „Crescendo" bezocht Apeldoorn De gem. zangvereniging „Crescen do" maakte een reis naar Apel doorn. Het gold hier een tegenbe zoek aan het hervormd kerkkoor te Apeldoorn, dat vorig jaar door „Crescendo" werd ontvangen. De ontvangst in Apeldoorn was al lerhartelijkst. Bezoeken werden ge bracht aan het Bosbad en het park „Berg en Bos", waarbij de Apel- doorners zich uitmuntende gastheren en gastvrouwen toonden. Des avonds werden de Kruiningse gasten ontvangen in „Irene", waar de Apeldoornse vereniging een ge zellige avond organiseerde. BENOEMD De heer A.C. Janse, onderwijzer aan de 0.1. school alhier is benoemd tot leraar aan het Petrus Hondius lyceum te Terneuzen. Rilland-Bath E.H.B.O. DIPLOMA Drie in Roosendaal werkzame, doch hier woonachtige Philipsem- ployés behaalden het EHBO-diploma de heren H. Bastiaansen, M. Jakob- sen en J. Oostijk. Z ierikzee IR. v.ct. HOEVEN MET PENSIOEN De in onze plaats geboren ir. G. van der Hoeven, vanaf 1924 in dienst van de n.v. Philips' Gloeilampenfa brieken en vanaf 1945 directeur van de n.v. Philipsbedrijven te Oss in oost-Brabant, zal 1 juli aanstaande die fabirek met pensioen -verlaten. In Oss werden armaturen en fluo rescentiepoeders vervaardigd. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen RayonbeheerderL. K M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland Goes, Westsingel 98, Tel. 2236 Rayonredacteur: N. Karhot Redacteur voor Walcheren: J. Maas RayonbeheerderJ. Pait Prfjs vooi losse advertenties, bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Vooi „Ingezonden Mededelin gen" 0.3? pej mm 'Bij contract aan zienlijke reductie. .Kleintjes": 3 regels of minder 0.90; elke regel meei f 0.15. Bi) plaatsing oók in de Brabantse oplage resp. t 1.50 en f 0.40 Bij 3 achtereenvolgen de ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. TREMOLA THALIA WEER NAAR BRUSSEL Het jeugdorkest Tremola Thalia zal op zaterdag 5 en zondag 6 juli meewerken aan de feesten ter ge legenheid van de inwijding van de nieuwe toren van Hulst. Het orkest kreeg verder een tweede uitnodiging om te Brussel een concert te geven. Naar aanleiding van het eerste con cert op de Wereldtentoonstelling ont ving de directeur van Tremola Tha lia, de heer J. F. Mannaert, een bij zonder waarderende brief van de be kende Vlaamse schrijver Ernest Claes, die liet weten grote bewonde ring voor de prestaties van het jeugd orkest te hebben. Jongenskoor en jeugdorkest treden samen op Donderdagavond 17 juli wordt in het groot patronaat een gezamenlijke muziekuitvoering gegeven door het jongenskoor „Zingende Jeugd" o1v broeder Leander en het jeugdorkest Semper Gaudete uit Clinge. waarvan de heer J. F. Mannaert directeur is Ongetwijfeld zal er voor dit eerste ®ez®fnenJÜke opdeden veel belang stelling bestaan. Hoofdplaat Gouden bruiloft echtpaar de Lijzer-van Daalen uit de Achterweg te Hoofdplaat, vier de temidden van vele familieleden het gouden huwelijksfeest. De buurtbewoners hadden voor een fraaie erepoort gezorgd en in de he le straat hingen de vlaggen uit. Het gouden paar mocht behalve een ..raai cadeau van de buurt nog vele blijken van belangstelling in ont vangst nemen, 's Avonds bracht de muziekvereniging O.B.K. een serena de. Marie en Bram, die resp. 70 en 72 jaar oud zijn, genieten beiden nog een zeer goede gezondheid. Bram is altijd landarbeider geweest en zit ook nu nog niet stil. Het echtpaar heeft 2 kinderen en 4 kleinkinderen. St.-Jansteen Landbouwstudiegroep was op excursie De landbouw-studiegroep maakte met haar studiegroepen Zuiddorpe Overslag, Koewacht en Clinge onder leiding van de rjjkslandbouwconsu- lent te Axel, haar jaarlijkse excur sie. Met 2 volle bussen ging de tocht via Perkpolder, naar Prinsenbeek waar een tuinbouwbedrijf werd be zichtigd. Hierna ging het via Eindhoven naar Leende, waar een vrijwillige ruilverkaveling, met coöperatieve re geninstallatie en coop, elektrische weideafrastering werden bezichtigd. Tevens werd hier een diepvriesin stallatie bestudeerd. Na nog een bezoek gebracht te hebben aan de proefboerderij "Crae- nendonck" te Maarheze waar tevens een proefstation van kippenhouderij werd bezichtigd, werd de terugtocht aanvaard. Koetcacht ASFALTLAAG OVER DE WEG Men is bezig over het wegdek op het Zand een asfaltlaag aan te bren gen. Tot voorheen is dit ook gebeurd op het stuk weg, dat gelegd was van blauwe steentjes. Nu worden ook de grijze steentjes overdekt en heeft de hele Provinciale weg een ander en beter aanzien. Het is reeds bewezen, dat he.t slipgevaar op deze geasfal teerde weg veel minder is dan voor heen. SUBSIDIEVERZOEKEN IN DE RAAD Op woensdag 25 juni 1958 des avonds om half acht komt de raad in een openbare vergadering bijeen in de burgerzaal van het raadhuis. In deze vergadering zullen de ge loofsbrieven van de nieuw benoemde leden van de raad onderzocht wor den. Tevens komen nog aan de orde, verzoeken om subsidie van de cen trale van de Katholieke Militaire Tehuizen en van het Humanistisch Thuisfront, terwijl ook diverse be sluiten ingevolge de lager onderwijs wet genomen dienen te worden. Sluiskil Eervolle plaats voor St. Frans Op het muziekconcours te St. Jan steen heeft ook "St. Frans" een op merkelijke prestatie geleverd. De he ren hadden lef genoeg om, hoewel zij voor de eerste keer in een con cours uitkwamen, een verzoek tot de organisatoren te richten in de 3e af deling fanfare te mogen uitkomen. Hoewel aanvankelijk een beetje ze nuwachtig, voelden de muzikanten al direct dat het ging. Zij behaalden 288 punten èn een promotie. En daarom.... petje af voor de muzikan ten van "St. Frans." Sluis PAARD BEZWEEK IN ZWINPOLDER Toen de landbouwer R. Gijzeis be zig was, met een maaimachine, be spannen met 2 paarden te maaien aan een dijk in de Zwinpolder, kwa men door achteruitlopen der paar den, machine en paarden in een die pe watergang terecht. De landbou wer kon nog op het nippertje van de machine springen; een van de paar den bezweek. Bromfiets in brand Op de Rijksweg no. 61 te Terneu zen kreeg mej. A. de P. uit Hoek mankementen aan haar bromfiets. Zij dachte dat de bougie moest wor den schoongemaakt en in enkele ogenblikken was dit karweitje voor el kaar. Toen zij de brommer opnieuw startte, vloog deze in brand. De kon. marechaussee bedwong de brand met een blusapparaat, maar van de bromfiets bleef alleen een trieste ruine over. OVERGEPLAATST De heer A.J. Dekkers, assistent van 's Rijks Belastingen te Terneu zen, die onlangs heeft voldaan aan 't onderzoek voor deurwaarder bij de. ze dienst, werd met ingang van 1 ju li benoemd te Hillegom. (Advertentie) Gaat U dürheen waar ze het lekkerste bier schenken, dat er sedert eeuwen gebrouwen wordt: Heineken's bier! Want bier goed, il goed: waar ze zulk bier serveren moet alles even prima zijn. Ook Uw vrouw wil er wel eens helemaal uit zijn - dus neem haar eens gezellig mee uit. Naar dat café of dat cafeetje of dat restaurant met de onderscheiding op deur of raam: Heineken! De nuchtere cijfertaal van begro tingen en de zorg voor de huisvesting waren de belangrijkste punten, waar de raad van Heinkenszand zich op zijn laatste vergadering mee bezig hield. De voorzitter, burgemeester Derckx gaf een korte explicatie van de fi nanciële lasten, waarvoor de ge meente zich in de komende jaren gesteld ziet. O.m. noemde hij uit de begroting 1958 een bedrag van 8200 gulden dat is uitgetrokken als ver plichte bijdrage 'voor de kosten van het lager nijverheidsonderwijs, voorts gedurende 40 jaar 725.per jaar voor afschrijving aankoop grond ten behoeve van het aan te leggen sport veldencomplex, exclusief de kosten van aanleg, accommodatie en rente van het verder daarvoor te lenen Tijdens de premiekeuringen warmbloed, uitgeschreven door de Vereni ging tot bevordering van de Landbouwtuigpaardfokkerij afd. Noord brabant, zijn te St. Jansteen (de keuring werd verricht op het bedrijf van de heer G. J. V. Vael te Absdale) voor het stamboek aangegeven 7 merries. Daarvan werden er 4 afgewezen en drie toegelaten. Dit waren: 1 Udena van G. Vael, Absdale, 2 van Vinken, Ossenisse (stamboek Gelders) en 3 van Vinke te Ossenisse (stamboek Gronings). (Advertentie) De premiekeuuringen verliepen als volgt: eenjarige merries Gronings type: Wolanda van G. Vael, Absdale le premie Weynanda van I. de Feyter Zaamslag, 2e premie. Wiolette van A. Lust, Hulst, 3e premie. Eenjarige merries, Gelders type: Walda, van G. Vael, le premie. Tweejarige merries Gronings type: Vera van Wed. A. Haak, Zaamslag. 3e premie. Driejarige merries Gel ders type, Udena van G. Vaal, aan gewezen voor Centrale Keuring te Roosendaal. Vier- t.m. 7-jarige merries Gronings type met veulen: Teslie 16725 Sgrt. van G. Vael. Absdale, 2e premie Ro- semarie 15640 Sgrt van W. P. J. Staal te Stoppeldijk, 2e premie Seropyta 16264 Sgrt van W. P. J. Staal te Stoppeldijk, 3e premie. Vier- t.m. 7-jarige stermerries Gro. nings type met veulen: Poortje 15638 Sgrt Ster van G. Vael, Absdale, 2e premie. Achtjarige en oudere merries Gro nings type met veulen: Octavia 14025 Sgrt van I. de Feyter, Zaamslag, 2e premie. Lassalia 11478 Sgrt. van Jos Verbist Koewacht, 3e premie; Letta 11551 Sgrt. van Jos Verbist, Koe wacht, 3e premie. Vierjarige en oudere merries. Gron. type zonder veulen van Vinke te Ossenisse, 2e premie; Theresa 16715 Sgrtè van I. de Feyter, Zaam slag, 3e premie Sarina 16263 Sgrt. van G. Vael, Absdale, 3e premie. Van de acht'veulens werd alleen het veulen Zita van G. Vael, Absdale, premiewaardig verklaard. Vooruitgang Er waren dertig paarden aanwe- bij deze keuring. Dit jaar worden de eerste premies van de driejarige merries aangewezen voor de centrale keuring te Roosendaal, die op 5 puli wordt gehouden. Daar zullen de ster merries voor Noordbrabant en voor Zeeland worden aa'gewezen. De jury was deze maal streng, het geen tot uiting kwam bij de inschrij ving voor het stamboek. De goede kwaliteit der aangevoerde dieren ge tuigde van de vooruitgang in de landbouwtuigpaardfokkerü in Zee land. Te Sluiskil Voor de keuring te Sluiskil werden in totaal 7 paarden aangevoerd. De uitslagen luiden: Eenj. merries, Gron. type, Woretta van J. Wolfert, Hoek, le premie. Vier- t.m. 7-jarige merries: Sonja van C. P. Kielman, Sluiskil, 2e pre mie: Tieneke van C. P. Kielman, Sluiskil, 3e premie. Vier- t.m. 7-jarige guste merries Gron. type: Pauna van F. J. Diele- man. Sluiskil, 3e premie. Van de aangevoerde veulens wer den die van C. P. Kielman en van F. J. Dieleman, Sluiskil, premiewaardig bevonden. schrijfmachines ^Perf«lr* tot De gemeente Hulst heeft zich heel vooruitstrevend een moderne roltrommel- wagen aangeschaft, waar mee men vrijdag voor de eerste maal is rondgere den. Door heel de stad hebben de mannen van de reinigingsdienst die men voor deze gelegen heid onzes inziens wel in eremonieel tenue had mogen steken, maar goed, laat ons daarover niet vallen, de uniforme vuil nisemmers opgehaald en volautomatisch geledigd de van nieuwheid glimmende vuilniswagen. Het was een boeiend schouwspel. De emmers blonken als gepoetste siervazen en de dienst doende ambtenaren na men ze op, alsof het kost baar familiezilver was. Nu, daar zit trouwens wel iets in, want ze kostten zeven-en-een-halve gul den en afdingen was er niet bij. Overigens hebben we de indruk dat de ge meente zich wat al te ijverig op de modernise ring van het vuilnisop haalritueel heeft gewor pen. In de loop dezer week kwam men de be stelde emmers bezorgen en daarbij deed men de boodschap dat ze „bin nenkort" in gebruik ge nomen zouden worden. Op dat moment had ieder zijn eigen vertrouwde, oude vuilnisemmer nog in gebruik. Donderdag liet men de Stadsomroeper echter plotseling uitbel len dat het gedaan was met het onhygiënische tijdperk en dat morgen de nieuwe vuilnisauto met zijn roltrommel zou komen. Iedereen, aldus de proclamatie, moest zijn troep uit de oude vuilnis emmer maar overkiepen in de nieuwe. Een heer lijk karweitje, waarop de Hulstenaren zich met groot enthousiasme ge worpen hebben. Nog iets anders be zwaart ons gemoed. In de circulaire welke ieder bij zijn nieuwe uniforme vuilnisemmer cadeau kreeg, had de gemeente lijke reinigingsdienst een serie instructies neerge legd, zonder welke een eenvoudig staatsburger immers niet door het le ven kan, ook niet waar het vuilnisemmers be treft. De gemeentelijke zorg voor het rammelend vaatwerk gaat blijkens deze circulaire zó ver, dat de inwoners aangeraden wordt de bodem van de emmer, alvorens er vuil in te doen, te bedekken „met één of meer kran ten". Schrijven wij daarvoor onze krant volom de vrucht onzer dagelijkse inspanning, in één of meerdere lagen op de bo dem der gemeentelijke vuilnisemmers gelegd te zien? Dit, gemeente, treft ons in het hart. Hebben wij dat aan u verdiend? Raden wij de vishandela ren aan, hun waren te verpakken in gemeente lijke circulaires, of ver strekken wij onze lezers het advies hun keuken kachels aan te maken met de kaarten uit het bevolkingsregister, koste loos af te halen ter se cretarie? Neen immers. Een krant wordt niet ge schreven, gezet, gedrukt en betaald om er de vol gende dag een restje pe tetters op te kieperen. Het is een wrange ge dachte voor een journa list, te beseffen dat op de vernuftig geconstrueerde zinsnede waaraan hij op dit moment bezig is, mor gen een bedorven viskop zal liggen. Trouwens, er is nog een praktisch be zwaar. Men moet waar tijk niet al te veel kran ten in de nieuwe emmer leggen om het ding zo ver vol te krijgen als krachtens voornoemde instructie geoorloofd is. De nieuwe auto, waarop men zuinig is, rijdt slechts eenmaal per week. De burger die kans ziet het huisvuil van een hele week in het uniforme emmertje te proppen, is ofwel een hele nette bur ger. die geen vuil maakt, ofwel een echte smeer poets, die het stiekum op straat gooit. Bijna ieder een zal, als hij het goed wil doen, een tweede emmer moeten kopen. Want dat vergaten we nog te vermelden „vochtige afvalstoffen moeten, alvorens in de emmer gedeponeerd te worden, ingepakt wor den". In een krant zeker? Op de duur zullen er. vrezen we, meer kranten dan huisvuil in de em mers zitten. Met alle kranten van een week is zo'n emmer al aardig vol, want 's zaterdags is het meestal een dikke. Doch de moderne tijd en de hygiëne eisen hun tol. Ook een stukje van onze beroepstrots. Maar móói vinden we het niet, van de gemeente. kapitaal, een bedrag van 2500 per jaar met een looptijd van 20 jaar, voor de algehele restauratie van de Dorpsstraat en tenslotte gedurende 15 jaar een som van 403.— per jaar als bijdrage in de kosten van de elektrificatie van de driehoek Boe- rendijk-Staalsweg-Plattedijk. Uitvoerig ging de voorzitter in op de gang van zaken met betrekking tot de aanbesteding van het toege wezen woningquantum. Gewoonte is dat voor de bouw van deze gemeen tewoningen de plaatselijke aanne mers inschrijven. Uit een klacht van de onderaannemers (plaatselijke am bachtslieden) is gebleken, dat zij door de aannemers niet zijn ingeschakeld terwijl juist het streven erop gericht is bij deze objecten werkgelegen heid te scheppen voor het bedrijfs leven in de eigen gemeente.' Unaniem betreurde de raad deze gang van zaken. Nu juist de aanbe steding had plaats gehad bleek bo vendien, dat de Inschrijvingsbedra gen aanmerkelijk boven de curveprijs lagen. Besloten werd nu dat de gemeente opzichter contact zal opnemen met de laagste inschrijver. Mocht geen akkoord worden bereikt, dan zal de opzichter gemachtigd worden de wo ningen aan te besteden, waarbij dan de inschrijving openstaat voor aan nemers ook buiten de gemeente. Verschillende raadsleden vonden het verloop van deze kwestie temeer zo onprettig nu er nog steeds een aan merkelijk tekort aan woonruimte be staat. Van het n.v. Bouwfonds Nederl. Gemeenten kwam een verzoek om garantieverlening voor betaling van rente en aflossing t.a.v. een lening nodig voor de bouw van een parti culiere woning. Deze garantie zal worden verleend. Een tweetal woningen, nl. de per celen Dorpsstraat A 164 en Zuider- landseweg C 68, werden onbewoon baar verklaard. Bij het optrekken door de heer A. Rijk van een betonnen gebouw, was het landschapsschoon in het geding gekomen. Uit dien hoofde werd ver gunning geweigerd. In beroep geko men bij de raad besliste hij dat de vergunning alsnog zal worden ver leend. In verband met het exploitatietekort over 1957 en het te verwachten tekort over 1958, zullen de tarieven van het gemeentelijk badhuis worden ver hoogd. Personen van 15 jaar en ouder gaan nu inplaats van 25 ct., 30 et. betalen. Het abonnement komt van 2.of 2.50. Voor personen bene den 15 jaar blijft het tarief 15 ct. al hoewel enkele raadsleden ook voor deze categorie het tarief liever za gen verhoogd. Ingekomen was een verslag van de schoolarts, waarin hij wees op het feit, dat het met de hygiëne (schoon houden) van de onlangs in gebruik genomen fraaie r.-k. kleuterschool slecht gesteld is. De voorz. deelde mede, dat b. en w. bij het schoolbe stuur reeds aandrongen op het tref fen van maatregelen. Het bestuur van de Herv. Stichting voor maat schappelijk werk en gezinsverzorging in de ring Borssele verzocht ten be hoeve van zyn werk een extra sub sidie van 10 ct. per Hervormde in-' woner. De raad, overwegende dat voor dit doel reeds een niet onbelang rijke bijdrage werd verleend, achtte geen termen aanwezig om deze- ex tra subsidie te verlenen. Bij de bespreking van in te voe ren verkeersmaatregelen, wanneer binnen afzienbare tijd de Dorpsstraat vernieuwd zal zijn, werd besloten het aanvankelijk in uitzicht gestelde 2- zijdige wachtverbod te wijzigen in een 1-zijdig wachtverbod. E.e.a. in verband met de gewijzigde omstan digheden zoals de van kracht gewor den snelheidslimiet in bebouwde kommen en de achteraf ingediende gegronde bezwaren van de midden-, stand. Wethouder Nijsse zag aan dit 1-zijdige wachtverbod nog gaarne 'n beperkte duur verbonden van b.v. één uur. De raad voelde hiervoor echter niets op grond van het feit dat zulks in de praktijk vrijwel oncon troleerbaar is. De heer de Leeuw (A.R.) vroeg aandacht voor het euvel van te hoog opgegroeide hagen in bochten van wegen, waardoor nogal eens on gelukken worden veroorzaakt. De betrokkenen zullen hierop wor den geattendeerd. Te Goes wordt de doktersdienst waargenomen door dokter v. d. Werff; te Middelburg door dokter Ruiter; te Vlissingen door dokter Sluijter; te Heinkenszand, Arends- kerke en Wolfaartsdijk door dokter v. Maanen te Heinkenszand en te HansWeert, Kruiningen, Krabben- dijke en Rilland door dokter Arends te Hansweert. Dokter Luycks te 's-Heerenhoek neemt waar voor dok ter Folmer; dokter Kiviet te Borssele voor dokter Gelderblom en dokter Kole te Hoedekenskerke voor dokter Wöstman. Te Oostburg Aardenburg: dokter Rijk, Aardenburg; te Breskens Groede en Schoondijke: dokter Osse- waarde, Breskens; te Cadzand Sluis en Zuidzande: dokter de Meijer Sluis en te Biervliet en IJzendijke: dokter Rozemeijer. IJzendijke Te Terneuzen neemt waar dokter van BredaVriesman en te Axel dokter Schiltman. Te Oostburg, Sluis en Groede: W. H. Kapsenberg, Sluis en te Biervliet, IJzendijke: H. v. d. Vijver, Biervliet. Op Zuid-Beveland hebben zondags dienst de heren A. A. Elzerman te Goes en M. Gaakeer te Ovezande. 5 J In de Oesterbeurs kwamen de leden van de vereniging „De Zeeuwse Oes ter" bijeen, om ingevolge het bepaal de in de oesterverordening een lid en een plaatsvervanger aan te wijzen voor de oester-adviescommissie. Bij stemming werd aangewezen als lid de heer M. Nolet en als plaatsver vanger de heer J. Poelman. Dezen zullen nu aan het Produktschap wor den voorgedragen. De voorzitter be antwoordde enige vragen over de nieuwe regeling en besprak enige punten die met deze regeling verband houden. Bij de rondvraag ontstond een lang durig gesprek over pannengrond te Kattendijke. Deze grond is indertijd door het Visserijbestuur aangeboden aan de vereniging. Het bestuur vond de huur te hoog en deed een voorstel aan het Visserijbestuur de grond te aanvaarden voor f 50,Hierop is nooit antwoord ontvangen. Nu kwam het bestuurslid, de heer Minnaard, met de mededeling dat hem en enige anderen de grond was aangeboden, mits deze groep in zou staan voor de achterstallige huur. Deze is nl. door de vorige huurder niet afgedragen aan het Visserijbestuur. De vergade ring voelde er weinig voor zich met deze kwestie verder te bemoeien. In dien de groep, die tot op heden de grond gebruikte, hier verder gebruik van wil maken, dan zal zij zich met het Visserijbestuur in verbinding moeten stellen. Wel zegde het be stuur de medewerking toe om de leden bij de oplossing van de zaak behulpzaam te zijn. (Advertentie) het anders! Ga nü weer eens op een andere ma nier correct ge kleed: DRAAG EEN BLAZER (effen, gestreept, geruit), met een Terlénka of Frevi- ra pantalon (plooi en vormhoudend) Weekenders in exclusieve dessins. magazijn HOLLAND Tolbrugstraat 8-14 BREDA Met een P.A.A.-chartervliegtuig ver trekt maandag 23 juni middels het Missiereisbureau Raptim een groep van 70 leden van de N.C.B. van Schiphol voor een bezoek van twee maanden aan Canada. Zij zullen daar kennis nemen van de Canadese landbouwmethoden. Daar allen Jrinderen in Canada hebben, zul len zij van deze gelegenheid gebruik maken hun kinderen op te zoeken. Mgr. W. M. Bekkers, bisschop-coad jutor van Den Bosch, zal bij het ge zamenlijk vertrek uit Den Bosch aan wezig zijn. Het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid heeft een overzicht gepubliceerd van de aanvullende wer ken, uit te voeren voor verwezenlij king van ht zgn. tien-miljoenplan. Voor Zeeland staan in dat overzicht vermeld: Sluis: wegverbetering en riolering St. Annastraat; Groede: ma ken uitvalsweg Oostburg; Oostburg: wegverbetering Grotendam; Water landkerkje: verbetering Dijkstraat, riolering Waterlandkerkje; IJzendijke: zuiveringsinstallatie. Bijna 500.000. De oogst van frambozen en rode bessen zal in Zeeland ook weldra gaan beginnen. Vrijdag werden op de vei ling Kapelle-Biezelinge reeds' de eer ste doosjes van deze produkten aan gevoerd. De handel betaalde er een hoge prijs voor. Die voor de fram bozen komt neer op f 3,85 per kg en die voor de rode bessen op f 3,16 per kg. Volgende week wordt op een toe name van deze produkten gerekend. Museum Vleeshuis Vandaag wordt in het museum Vleeshuis te Antwerpen een inventa- ristentoonstelling geopend. Op deze tentoonstelling zullen edel- smeedwerk, edelstenen, juwelen en horloges worden getvmd. De ten toonstelling geeft een overzicht van het edelsmeedwerk, vervaardigd tus sen de tijd van de vijftiende en negen tiende eeuw. Vooral de 18e eeuw is met mooie stukken vertegenwoordigd. Ook zal er op deze tentoonstelling een recon structie van een oude diamantslijpers molen en -werkplaats te bewonderen zijn. De juwelen geven een eeuw ge schiedenis van de vrouwelijke tooi te zien. Het geheel wordt afgerond met een zeldzame verzameling zakhor loges. (Advertentie) Bereidt U ztcfi voor op het Jan neurotoxic hei prepmraei, dei Uw zenuwen niei verdool maar Uw geesi helder houdt OOSTBURG Ledel 8 uur: Strijd tegen de verdovende middelen, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Jenny, 18 j. Concertgebouw 8 uur: De schrik dei- bandieten, 14 j. NIEUW-NAMEN Schieting staande wip IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Koning Voetbal. KOEWACHT P. v. Hove 2.30 uur: Schieting staande wip. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Het rijk in de bergen. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De tijger valt aan. TERHOLE Wed. de Cock 3.30 uur: Schieting. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Monpti, 18 j. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Monpti, 18 j. MIDDELBURG Concert- en gehoor zaal 10.45 uur: Cultureel congres. Electro: De liefde van een prinses, a.l. Schouwburg: Wie wordt mijn moorde naar, 18 j. VLISSINGEN Britannia 2 en 8 uur: Zeeuwse culturele dag. Luxor: De avonturen van Arsene Lupin HEINKENSZAND Muziekkiosken 2.30 uur: Muziekfeest. GOES Grand: 's Nacht in de Groene Kakatoe, a.l. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Traviata. OOSTBURG Ledel 2 uur: Vader tegen wil en dank; 4.3o en 8 uur: Strijd te gen de verdovende middelen. TERNEUZEN Luxor 2 uur: De schrik der bandieten: 4.30 en 8 uur: Jenny. Concertgebouw 8 uur: De schrik der bandieten. NIEUW-NAMEN Schieting staande wip. AXEL Het Centrum 3.45 uur: Monpti; 8 uur: 08-15 le deel. HULST Oudheidkundige kring de Vier Ambachten 2-5 uur: Voor publiek ge opend. Bioscoopgebouw 2.30 en 5.15 uur: De tijger valt aan; 8 uur: Had ik nog mijn moeder. Jos. v. Helsland 3 uur: Schieting. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Koning Voetbal. DE KLINGE Kinema v. Dijk 3 en 7.30 uur: Het rijk in de bergen. BIERVLIET Hotel De Vriendschap! Schieting 2.30 uur. GRAAUW J. Verras 3 uur: Schieting. Danstent H. J. de Vliegehere: Bal ten bate van voetbalvereniging. HENGSTDIJK P. v. Dijk 3 uur: Schie- ting. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Als de Alpenrozen bloeien.; 5 en 8 uur Monpti. KLOOSTERZANDE H. Clarijs 5 uur: Dansen. KOEWACHT A. van Re moorter®: Schieting, GOES Grand 7 en 9 uur: 's Nachts in de Groene Kakatoe; 3 uur: Zwijgend heldendom, 14 j. VLISSINGEN Luxor: De avonturen van Arsene Lupin. MIDDELBURG Electro: De liefde van een prinses. Schouwburg: Wie wordt mijn moordenaar. ANTWERPEN Ommegang. Kon. Vlaam se Opera 14.30 uur: Cavalleria Rusti- cana, Paljas; 19.30 uur: Tannhauser. OOSTBURG Ledel 8 uur: Strijd tegen de verdovende middelen, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Jenny, 18 j. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Het rijk in de bergen. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Had ik nog mijn moeder. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Monpti, 18 j. AXEL Het Centrum 8 uur: 08-15 le deel MIDDELBURG Electro: De liefde van een prinses. Schouwburg: Wie wordt mijn moordenaar. Raadhuis 2 uur: Raadsvergadering. VLISSINGEN Luxor: De avonturen van Arsene Lupin, a.l. GOES Grand: 'sNachts in de Groene Kakatoe. DE KWITANTIES VOOR HET DERDE KWARTAAL 1958 WORDEN BEGIN JULI A.S. UITGEZONDEN, Indien U de voorkeur geeft aan betaling per giro U bespaart dan 15 cent incassokosten of 35 cent indien onze kwitantie per post moet worden aangeboden wordt U verzocht een bedrag van f 7,te stor ten of over te maken op onze girorekening no. 278841 en wel vóór 30 juni a.s. Voor abonnees, die buiten ons verspreidingsgebied wonen en de krant per post ontvangen, wordt dit een bedrag van f 8.20. Administratie Dagblad De Stem Maanll puteerd I telefonii I sprekini I gingen, I paald ol Alvoi'i I vond hil lingen il in verb;! bezig. \1 tie van I voorgesll ven, aal waaruit I ken, daj stemmi M Dit fl nog de;l stand til contact I Commisl staat uil ten-Gem I de daarl de behal Verkeer I een besl besprek I niet dirl zins wem I deling, jl geleid. I Terecll den, dal overeensI gestelde I dit wild® eindelijk I ook tot I den overl ab initio I rijke oncl deling irjl na deze I sing woil uiteraarcl Staten r I gehouderI deze aail dat dit cl zijn. Bij de I Eerste KB nadere iifl hebben gB cellentie I sen de iB (de tweeB van de tcfl doch dooB Evenm. I den Gedcl ting van I ten voort I verwijt z.l juist begi I punt, vocB vraagstuk™ onweerspW staan. H De konfl lage en cH tarieven H nis voor I tie te miH de Kame;H dachte vl aanvaardH zijn gekoH (duidelijkH re. dat iH zo hard I outillage I In het I ge nal deling B en waarbH onderwer;H kwamen, I als ook H niet ande;H van de tB dig bevesH woorden, I juist zijn B niet aldus H nige verb<H gerlei opzH Ged. St het thans B geplubicecH sprekinger H Ze deli in het v Nu.de vl Maria vanl heide, de ;l "bekend hel pleegd, zid autoriteitcl eveneens I werpen. Ij altijd ono se meisje Tilburg g Eer mei de Belgis tegen L. hebben.

de Stem | 1958 | | pagina 2