Fascinerende eindspurt bracht Nederland de derde rit-zegé Stina Free zwom TIEN uur ZWEDEN bedwong de Russen pas na de rust vsft* Duitse „Mannschaft55 wéér onder de favorieten Franse „haantjes namen geen halve maatregelen Niet moe Ar ie van Wetten het eerste in Nijmegen Ronde-cijfers mi LOCOMOTIEF Dapper Wales verloor van Brazilië V.N .-commissie voor Hongarije in spoedzitting E.V.C. contra E.V.C. 1958 13 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 20 JUNI 1958 13 Veel kijkers langs routt Veel kandidaten voor amateur-titel Ploegleiderskwestie Garnault naar Nederland Bergse kandidate voor Kanaal-race Jan Hugens derde op eiland Man SPORT IN 'T KORT de sigaar van 't jaar 22 et. EXAMENS MARKTEN Reorganisatie leger West-Duitsland WATERSTANDEN dicht bij d, dat hij am. Dank an politie- en. mannetje van ver- ïde té ruw de Groene avonturen ?trijd tegen j. Jenny, 18 j. schrik der en k ehoor- congres en 8 uur: \L 1958 art dan moet te stor- el vóór wonen 8.20. e Stem (Van onze sportredacteur) NIJMEGEN, donderdagavond. Die eindsprint op de brede baan van het Goffertstadspark, welke Nederland de derde achtereenvolgende overwinning op leverde, was fascinerend. De vier dappere strijders, Leo van der Pluym, Arie van Wetten, Henk v-d. Broek en de Belg Schroeders, die met nog ca. 130 km voor de boeg na de ravitaillering in Haaksbergen tezamen, van Wetten eerst, de plaat waren gepoetst, zochten positie voor de door duizenden toeschouwers in ademloze spanning gevolgde greep naar de bloemen. Leo v.d. Pluym trok de sprint aan en meteen volgde Schroe ders hem. Van Wetten lag in derde positie en v. d- Broek laatste. Schroeders leek te gaan winnen, maar hij werd door de gladde, iets sneller startende van Wetten verrast, doordat deze niet binnen, maar buiten- langs passeerde. Schroeders trachtte door een in feite onge oorloofd verlaten van de rechte lijn onze vinnige landgenoot de doortocht te belemmeren. Maar als een aal zo glad glipte van Wetten langs zijn concurrent, die hij op de finish tenslotte naar de tweede plaats terug wees. Van der Pluym werd derde en v.d. Broek vierde. Opnieuw dus een klinkend Neder lands succes en wederom een Loco motief-rijder, zodat de voetsporen van Gerrit Voorting zeer duidelijk werden gedrukt vandaag. Rikken-duel De eindspurt van het tegen het eind weer volledig geworden peloton, be zorgde de volgerskaravaan een kopie van het snelheidsgevecht, gisteren in Zwolle. Weer streden Rik van Looy en Rik van Steenbergen in de voor ste gelederen en voor de tweede ach tereenvolgende maal moest van Steenbergen zijn meerdere in de kleine, lachende van Looy erkennen. Opnieuw dus een in hoge mate in teressant en enerverend slot, waar mee onze nationale Ronde haar succes vervolgde. Ook wat de belang stelling betreft, want vergeleken met voorgaande jaren bleek vandaag de interesse van de bevolking langs de gehele route. Van Zwolle naar Nijme gen stond het zwart van enthousiaste sportliefhebbers, waarin de jeugd een belangrijk aandeel leverde. Was dus het sluitstuk wederom briljant, ook het verloop tijdens de 230 km lange rit zelf mocht dit heten, met uitzondering van de eerste 100 km. Kalm begin Oudergewoonte, kan men zeggen, deden de renners het in deze fase kalm aan, maar altijd in een tempo dat wonderwel met het tijdschema overeen kwam en dus tegen de 40 km lag. Er waren nu en dan schijnstoten, af en toe kregen sommigen met een lekke band af te rekenen, zoals Ger rit Voorting, maar de ploeggeest werkte perfect, zodat geen deelnemer ver achter geraakte. Op eentje na van de Belgische Mars-ploeg, die wèl over gebrek aan medewerking van zijn ploegmaats mocht klagen. Hij kreeg n.l. geen hulp maar profiteren de van de auto's in de volgerskara- vaan wist hij niettemin na lang, in spannend solowerk de hoofdmacht toch te bereiken. Het overkwam van Kerkhoven en het gebeurde bij Ruur- lo (128 km). Harde noten Men had verwacht dat vandaag de van Steenbergen-equipe zich zou la ten zien in de voorste rijen, maar dit bleef ook vandaag uit. En de Schulte- ploeg bleef eveneens defensief koer sen, vermoedelijk met het oog op de zeer zware rit van vrijdag naar Heerlen en de tijdrit daar, die een paar uur later verreden wordt. Het waren de vier eerdergenoem- den, die het meest van zich deden spreken. Tezamen hebben ze de lan ge vooral in de laatste 30 km rondom het sterk heuvelachtige Nijmegen zwaar tellende slotperiode harde no ten te kraken gekregen. Lang heeft men kunnen menen, dat een tweede groepje van vier man, dat zich naby Doesburg (158 km) van het grote peloton had losgewerkt, de vier leiders gezelschap zouden gaan hou den, maar deze aansluiting kwam uiteindelijk niet tot stand. Deze vier achtervolgers waren: Cerami, 7,ieg- ler, van Varenberg en Geldermans. Laagte in Daar in Doesburg was het verschil slechts 1 1/2 minuut, terwijl het pe loton op 2 1/2 minuut volgde. Dichter bij zijn ze niet kunnen komen, ook al omdat de Belg en de Duitser ten leste Deze kaartjes geven de twee etap pes, die de karavaan van de Ronde van Nederland vanuit Nijmegen via Heerlen naar Roosendaal voert. Hiernaast staat de route van de vierde étappe aangegeven, die van daag (vrijdag) wordt verreden. Hieronder is de route, die morgen wordt verreden. Zoals men ziet voert de voorlaatste etappe voor namelijk door het Brabantse land. opdracht hadden gekregen geen kop meer mee te doen. Niettemin capitu leerde hét kwartet pas op een viertal kilometers voor de finish, n.l. voorbij het plaatsje Malden. Dat kwam, om dat de hoofdgroep, waarin dus alle kopstukken en chefs d'équipe samen haarfijn aan het berekenen waren ge slagen en kennelijk beslisten, dat de voorsprong der vier leiders, die in Beek (209 km) tot ca. 5 minuten was uitgegroeid, de laagte in moest. Van wege het ploegenklassement, dat voelt U wel. Toen de veldheren en generaals van het stalen ros klaar waren met hun berekeningen ging het er op los. Daar is dan ook geen verandering in gekomen. Alleen hebben de vier dapperen aan de kop hun persoonlij ke posities iets kunnen verbeteren. En er is toen in een dusdanig tem po gefietst, dat aan de finish het ver schil tussen de vluchtelingen en het hoofdpeloton nog slechts 25 sec. be droeg. Dat was maar op het nipper tje mislukt. Propaganda De voorsprong der leiders zou in tussen een 30 sec. groter hebben kun nen zijn, als de spoorwegovergang t® Groesbeek niet gesloten was geweest. Na een schitterende, onvergetelijke tocht door Gelderland, dat verbluf fend schoon was, kreeg deze derde etappe een imposant slot in het ver rukkelijke heuvelland rondom de Kei zer Karelstad. Sportieve strijd en schoonheid van het prachtige stukje Nederland zijn deze donderdag wel op bijzondere wij. ze hand in hand gegaan. Propaganda voor de wielersport voor eigen land en voor de Ronde van Nederland, die aller harten heeft herwonnen en een fantastisch einde tegemoet rijdt. De uitslag van de derde etappe van Zwolle naar Nijmegen over 230 km luidt: 1 Van Wetten (Ned. Geel) 5.46.54, 2 Schroeders z.t., 3 van der Pluym (Ned. Blauw), 4 Adri voorting (Ned. Groen) z.t., 5 van Looy (Belg. 2) 5.47.14, 6 van Steenbergen (Belg. 1) z.t., 7 van Putten (Ned. Groen) z.t., 8 Piet van Est (Ned. Blauw) 5.47.14, 9 Post (Ned. Zwart) z.t., 10 Steen- voorden (Ned. Zwart) z.t., 11 Bur- Advertentie) KERSTEN in de oranjetrui, mede dank zij zijn lichtlopende MAGNEET- FIETS met de Vredestein-banden. MairnoAf snel en lterk ITIdgllt/CL voor sport en werk Rcvitaillermg (ffoesbeek rey (Did) z.t., 12 de Roo (Ned. Blauw) z.t., 13 ex aequo alle overige renners in dezelfde tijd als van Looy. Het algemeen klassement luidt: 1 Kersten (Ned. Blauw) 15.29.59, 2 Post (Ned. Zwart) 15.30.10, 3 Piet van Est (Ned. Blauw) 15.30.11, 4 van Daele (Belg. 2) 15.30.40, 5 Roks (Ned. Groen) 15.30.48, 6 van Looy (Belg. 2) 15.31.33,, 7 Schulte (Ned. Zwart) z.t., 8 Pos (Ned. Zwart) z.t., 9 Adri Voorting (Ned. Groen) z.t., 10 van den Brand (Ned. Groen) z.t., 11 Coone (Did.) z.t., 12 Hinsen (Ned. Geel) z.t., 13 van der Pluym (Ned. Blauw) 15.35.00, 14 de Roo (Ned. Blauw) 15.36.10, 15 Verhoef (Ned. Zwart) z.t., 16 Vlayen (Belg. 1) z.t., 17 de Groot (Ned. Blauw) z.t., 18 Gerrit Voorting (Ned. Geel) 15.41.10, 19 Schroeders (Belg. 2) 15.41.28, 20 Schils (Belg. 2) 15.41.31. Het ploegenklassement van de derde etappe luidt: 1 Nederland Geel 17.20.32, 2 België 2 17.21.02, 3 Nederland Blauw 17.21.32, 4 Nederland Qroen z.t., 5 België 1 17.21.57, 6 Nederland Zwart z.t., 7 Duitsland z.t. Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1 Nederland Groen 46.32.44, 2 Ne derland Zwart 46.33.16, 3 Nederland Blauw 46.35.10, 4 België 2 46.42.00, 5 Nederland Geel 46.53.48 6 Duitsland 46.5.10, 7 België 1 47.02.34. De prestatieprijs werd toegekend aan van Wetten, de winnaar van de etappe. De Belg Hilaire Couvreur staakte de strijd. (Advertentie) RIJWIELEN VOOR SPORT, ZEGT V. WfcïitN de winnende fiets! GEMONTEERD MET VREDESTEIN BANDEN ^3J.HDH IdOCn J3UOWOO° c MALMö, donderdag. Gaat de Mannschaft in deze wereld kampioenschappen weer een huzaren stukje uithalen? Het begint er aardig op te lijken, want Joegoslavië, dat in het begin van het toernooi een van, de grote favorieten voor de titel was, werd in Malmö voor 20.000 toeschou wers door de Duitsers met 1-0 uit geschakeld. Weer was het rechtsbuiten Rahn, die Duitsland in de 12de minuut van de eerste helft de overwinning be zorgde, want dat doelpunt bleef het enige in deze spannende partij. Hij scoorde het 'kostbare doelpunt na een indrukwekkende soloren, waar in hij drie man „nam". De Joegosla- ven verwachtten, dat hij de bal voor het doel zou plaatsen, toen hij de doellijn nagenoeg bereikt had, doch het werd een schot op doel uit een uiterst moeilijke hoek. De bal draaide achter de rug van de keeper het doel in. De Duitsers hadden het beste van het spel en speciaal Rahn eiste voort durend aandacht van de Joegoslavi sche verdediging. In de 33ste minuut keerde Krivekuca op spectaculaire wijze een schot van Schafer. Een kanonskogel van Stollenwerk werd in de 52ste minuut prachtig gehouden. Zes minuten later leek de Duitse doelman geslagen door een verrassend schot van Boskov. Door een haag van spelers kon Herkenrath de bal nauwelijks zien, maar zijn duik lukte. In de 80-ste minuut brulde het pu bliek om een penalty, toen Miletïnovic in het strafschopgebied fel werd ge attaqueerd door Erhardt en ten val werd gebracht. De scheidsrechter liet evenwel doorspelen. Aan het kampioenschap van Neder land op de weg dat zondag op het circuit van Zandvoort verreden wordt, zullen circa 350 renners deelnemen. Daaronder zijn C. van Amsterdam, J. Beers, H. Buis, J. Cuvelier, A. van Egmond. A. van Houwelingen, J. Hu- gens, P. Rentmeester, M. Roks, H. Scholten, T. Sijthoff en B. Teunisse. Voorts is er een nationale nieuwe lingenwedstrijd met 300 renners. NORRKOEPING, donderdag. De Franse haantjes hebben tegen Noord-Ierland geen halve maatregelen genomen. Met 40 werden de Ieren geslagen, nadat de rust met 10 was ingegaan. De doelpunten werden gescoord door Wiesnieski in de 45ste minuut, Fontaine in de 56ste en 63ste minuut en Piantoni in de 68ste minuut. In vier wedstrijden heeft Fontaine liefst achtmaal gescoord. In de eerste helft was het een saaie vertoning. Er kwam pas wat vaart in het spel in de laatste tien minuten voor rust, toen de Fransen zich rea liseerden, dat zij de Ierse muur niet konden slechten met de korte pass door het midden. Toen het spel over de vleugels werd omgegooid moesten de Ieren capituleren. Na de rust volgden de Fransen het recept, dat ze kort voor rust gevonden hadden. De Ieren, die de wedstrijd van dinsdag in de benen voelden, konden het tempo niet meer volgen en het spel werd eenzijdig. STOCKHOLM, donderdag. Rusland heeft in het Rasundastadion te Stockholm de vlag moeten strijken voor Zweden, dat met 20 won, nadat de rust met dubbelblanke stand was ingegaan. De wedstrijd was aanvankelijk van matig gehalte. Er was geen rust in de ploeg en er werd vaak misgetrapt. De Zweden waren de eerste 25 min. wel in de meerderheid, doch de voor hoede slaagde er niet in door te sto ten. en. het heiligdom van Yashin kwam niet in gevaar. De Russische doelman stopte alle schoten zonder moeite, inclusief een harde trap, die door Liedholm in de 35ste minuut ge geven werd. De ploegen namen wei nig risico. Aan beide zijden werden de verdedigingen versterkt door de binnenspelers. Na ongeveer een half uur begonnen de Russen druk uit te oefenen en doelman Svensson, die de laagstaande zon tegen bad, kreeg het druk. In de 29ste minuut werden zijn capaciteiten getoetst door Salnikov, die van vlak buiten het strafschop gebied een hard schot inzond, wat door Svensson tot hoekschop ver werkt werd. Twee minuten later ver werkte dezelfde doelman een ver en hard schot van Foinov. GOTENBERG, donderdag. Zoals algemeen verwacht werd heeft de te Gotenburg gespeelde kwartfinale tussen Brazilië en Wa les een overwinning voor de Zuid amerikanen opgeleverd. Eén treffer bleek daarvoor voldoende. Het be slissende schot werd 25 minuten na de rust door Pele afgevuurd. De Walesmen hebben het de Brazi liaanse voetbalkunstenaars niet ca deau gegeven. De bekende midden voor John Charles kon wegens een blessure niet worden opgesteld, doch de aanval van Wales liet zich daar door niet ontmoedigen. De Brazilia nen waren voor de rust voortdurend in het offensief en de bal kwam zel den buiten de speelhelft van Wales. Mazzola speelde een magnifieke partij als middenvoor en uit de pas ses van Pele en Didi vuurde hij het ene schot na het andere op het doel van Wales af. Het weinige dat de Braziliaanse verdediging te doen kreeg werd competent afgewerkt. Na de rust slaagde Wales er verscheide ne malen in een goede aanval op te bouwen en eenmaal zelfs kwam Web ster in het bezit van de bal vrij voor doel. Linksback Santos redde echter. Slechts een van de talloze schoten, waarmee de Brazilianen getracht hebben doelman Kelsey te verschal ken, is dus een treffer geworden. In de 70ste minuut stuurde Garrincha een pass naar het centrum. Linksbin nen Pele werkte zich langs twee ver dedigers en schoot van vier meter af stand in. In de 84ste minuut trof Mazzola nog de roos met een hakballetje, maar het doelpunt werd afgekeurd, omdat Pele een overtreding had begaan te genover de verdediging van Wales. Na de wedstrijd verklaarde de Bra ziliaanse coach, dat Brazilië meer moeite had gehad met Wales dan met welke tegenstander ook. De heer Jean Garnault, secretaris generaal van de Tour, komt naar Ne derland in verband met de gerezen kwestie over het leiderschap van de Nederlands-Luxemburgse ploeg. Hij zal daarover vandaag bespre kingen voeren met de sportcommissie van de KNWU. „Stina, over een half uur moet j. eten. Als je naar binnen werkt wa je krügt, dan haal je de tien uu zwemmen". Dit riep, in de nacht vai woensdag op donderdag, zwemtraine Ad. Vriens tegen zijn pupil Stina Fret die in het gemeentelijk zwembad ti Bergen op Zoom aan een van ha:1 trainingen bezig was voor de Kanaal- race van Butlin. De portie eten, een fijn door moe der Free gebraden haantje, vor.c zijn weg naar de maag van Stin- en het tien uren zwemmen wen inderdaad een feit. Het betekend een tocht van 30 km. Toen Stina ui het water stapte, vertoonde zie geen spoor van vermoeidheid. ,,I' had best nog verder door kunne trekken. Het ging uitstekend", ze ze. Nadat de dagelijkse bezoekers he' zwembad hadden verlaten, ging Stina Free om half zeven in het wate voor het maken van de tienurentoch' Dit impliceerde dat de zwemste eerst om half vijf, in de vroege och tend van donderdag, het water wee zou verlaten. Haar start was rustig Niets werd geforceerd. De weg wa zo lang. Stina Free kreeg later op de avonc gezelschap van de 15-jarige Leo d' Kok, die anderhalf uur met haar op zwom. Rustig praatje Een rustig praatje voerden die twee onder het wegmalen van „kilometers water". Om half elf verliet Leo de Kok de Bergse zwemster. „Morgen hoor ik wel hoe het afgelopen is", echode zijn stem. „Bedankt voor het) gezelschap" antwoordde Stina. Even werd gevreesd, dat de koudft van de nacht Stina Free zou over^- vallen. Rond 1 uur daalde de tempe ratuur behoorlijk. Terwijl wij de hé- schutting opzochten van het kantoor tje van het zwembad, kliefden de air- men van de Bergse zwemster onop houdelijk door het water. Zij had geen last van de koude. De tijd, die voor de wachtenden traag verstreek, bleek voor de zwem- Vier minuten na de rust werd een fout in de Russische verdediging af gestraft. Hamrin, die een ren langs de lijn ondernomen had, probeerde een pass te geven naar Skoglund, doch het leer werd onderschept door Kuz- netsov. Deze tot dusver zo betrouwbare back had de pech, dat hij de bal De Belg de "Wolf is winnaar gewor den van een wielerwedstrijd over 132 km, welke donderdag op het befaam de circuit van het eiland Man is ge houden. Onze landgenoot Jan Hugens werd derde. De uitslag was: 1. de Wolf (Belg) 5.02.16.2; 2. Bradley (GB) 5.02.17; 3. Hugens (Ned.) 5.02.30; 4. Hooper (GB) 5. Sievens (Belg.); 21. Moonen (Ned.) 5.03.39; 42. van Houwelingen (Ned.) 5.08.44. Rentmeester staakte de strijd. er u-'vqfj* IN TOKIO heeft de Japanner Ishimoto opnieuw het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag verbeterd. Ishimoto zwom een tijd van 60.4 seconden. OP DE Vigorellibaan heeft de Itali aan Ercole Baldini een 10 km ach- tervolgingswedstrijd tegen Roger Rivière gewonnen. naar het hoofd van Hamrin plaatste en de Zweed had van een meter afstand maar voor het inkoppen. Yashin ging bij dit doelpunt vrij uit. Twee minuten voor tijd kwam de treffer, die de Zweden definitief in de halve finales bracht. Hamrin zond een goede pass naar Simonsson en het schot dat door de midvoor van een af stand van vijf meter werd afgevuurd trof doel. In de Zweedse ploeg was vooral het werk van de stopper Gus- tavsson te prijzen. Hij gaf het Rus sische binnentrio weinig kans. (Advertentie) De speciale V.N.-commissie voor Hongarije zal in spoedzitting bij eenkomen om zich te beraden over de toestand die na de re cente terechtstellingen is ont staan- Aanvankelijk zou deze zitting gis teren hebben plaats gehad, doch we gens „moeilijkheden om alle leden tijdig bij elkaar te krijgen", komt deze commissie eerst vandaag bij een. Ook gisteren zijn op vele plaatsen in de vrije wereld nog protestbeto gingen tegen de terechtstelling van Nagy en Maleter gehouden. Adenauer zei: „Indien de huidige ontwikkeling zich voortzet, is het niet uitgesloten, dat wij met Zuid-Slavië gaan praten." Italië heeft zijn gezant in Boeda pest teruggeroepen en de kwestie van het verlenen van het agrement aan een Hongaarse gezant in Rome uitgesteld." En bij al die felle reacties is van de kant van Rusland weer een protest gekomen, dit keer tegen Denemarken, waar ruiten wer den ingegooid van de Russische ambassade. De Hongaarse autoriteiten hebben, ter gelegenheid van de publikatie van de executie, strenge ordemaatrege len genomen. Aldus blijkt uit de ver klaringen van zakenlieden, die uit Boedapest in Wenen zijn aangeko men. Op slag werden in Boedapest de straatpatrouilles der politie ver veelvoudigd. Gisteren heeft de voor de presi dent van de Haarlemse rechtbank een kort geding gediend, dat aan hangig is gemaakt door mr. Th. van Raalte uit Amsterdam die, optredend namens de groep Brandsen en Reu ter van de E.V.C., de president vroeg: gedaagde W. Hartog uit Koog aan de Zaan, lid van het dagelijks bestuur van „de E.V.C.-1958" (de aan Paul de Groot getrouwe groep) te verbieden gebruik te maken van die naam, omdat dit slechts verwarring zou stichten. Mr. M. D. Proper uit Haarlem, die optrad namens gedaagde, ontkende de bedoeling om verwarring te stichten. Hij was van mening dat de toevoeging 1958 aan de naam aan duidelijkheid niets te wensen overliet. Hij trok vergelijkingen met kerk genootschappen en sportverenigingen en achtte op grond daarvan eiser niet ontvankelijk. Mr. Van Raalte betoogde, dat er met opzet in de naam een kleine verandering was aangebracht om verwarring te stichten. Hij vreesde, dat „de hydra haar kop steeds weer zal opsteken" en dat hij „zodoende met mr. Proper een hele Ronde van Nederland zou moeten afwerken." De president bepaalde de uitspraak op dinsdag a.s. Willem II Prince Sluit U aan bij zijn reeds talrijk gevolg. Rook 'm prlnce-heerlijk! MIDDELBARE HANDELSAVOND SCHOOL TE MIDDELBURG Aan de middelbare handelsavond school, uitgaande van de Vereniging voo.r Handelsonderwijs, slaagden voor het eindexamen van de 5-jarige cur sus: de dames L- W. Joosse en C. J. Tinbergen, de heren C. A. Elenbaas, A. C. J. Flipse, A. Kwekkeboom, C. de Plaa, C. van der Weel en C. Zuijdweg. Voor het eindexamen van de 3-ja- rige cursus slaagden: de dames IJ. A. Back, M. K. Boone, G. N. Fritz, P. van Luijk, A E. IJ. Peek, 1. van Ranst en F. de Rijke, de heren J. Cornelisse, A. J. Joose, R. Kooman, P. M. Moerland en H. Don. VAKBEKWAAM KRUIDENIER Te Tilburg zijn geslaagd voor het diploma vakbekwaamheid kruide- niersbedrijf de heren A. Hermans, St. Jansteen (Heikant); J. Hije, Clin- ge; J. Staal, Graauw; T. Radema kers, Ossenisse en mevrouw Thijs- van Dorselaar uit St. Jansteen. GEMEENTEADMINISTRATIE Voor het examen gemeenteadmini stratie is te Den Haag geslaagd de heer A. T. Dam, secretarieambte naar te Westdorpe. sier snel te gaan. Zeer verrast was ze toen trainer Ad. Vriens mededeel de, dat de laatste 2 uren waren inge gaan. Nieuwe dag\ Stina Free zwom, met dezelfdi regelmaat waarmede zij van start was gegaan, de duisternis uit, een nieuwe dag tegemoet. Aan de rand van het water stond een zichtbaar verheugde vader Free, die niet ge twijfeld had aan de kracht van zijn dochter. „U moet maar op een ding letten", had vader Free ons gezegd. „Als Stina op een vraag dire' ar. - Hurkend op het platvorm van de springtoren in het damesbad, volgt trainer Ad. Vriens de verrichtingen van zijn pupil, Stina Free. woord geeft, gaat het uitstekend. Zegt zij niets dan is het mis". Op al onze vragen kwam een direct antwoord Nog twee grote tochten, in de open zee, staan de zwemster te wachten. De krachtproef is die van Vlissingen naar Zeebrugge. Als deze tochten slagen, dan kan de Kanaal-race be ginnen. De Russische strijdkrachten in Oost- Duitsland en andere satellietstaten zijn uitgerust met kernwapens, aldus ver klaarde de Westduitse minister van defensie, Franz Josef Strauss. Om deze reden, aldus Strauss, zal het Westduitse leger tussen 1959 en 1963 worden gereorganiseerd. Divisies zullen niet langer bestaan uit 20.000 man, zoals in de laatste oorlog, maar verminderd worden tot compacte een heden van drie- tot vierduizend man, allen uitgerust met dezelfde wapens. De kleiner, compacte Duitse een heden zullen worden uitgerust met conventionele wapens en raketten, zo deelde hij mede. De divisies of korpsen zullen kernwapens krijgen en staan onder rechtstreeks bevel van de NAVO-coramanclam» j GOES, 19 juni Export- en indu- strieveiling: kruisbessen exp. 60,05- 90,50, fabr. 58,50-60,15, regina exp. ind. 132, mad. moutot id 100, mach. fruh. id 132, jucunda id 115. climax id 115, sengana id 115, div. aardb. 2 83 afw. 68. Gewone veiling; mad. moutot p. doos 1 33, 2 26-32, p. kg 1 117-120, 2 97-122, afw. 70-95; mach. fruh. p. doos 1 40-44, 2 24-41, p. kg 1 112, 2 72-105, afw. 77-93; regina p. doos 1 23-49, 2 23-42, afw. 23-29. p. kg 1 123- 136, 2 94-128, alw. 71-83; sengana p. doos 1 36-47, 2 32; deutsch evern p. doos 1 39; jucunda p. kg 2 90, kersen early rivers p. doos 52-53. KAPELLE, 19 juni 1958. Industrie- en exportveiling: Groene kruisbessen, aanbod voor levering 20 juni 12 ton 59.80-60, kleine kruisbessen, aanvoer 414 ton 58.60, aardbeien zonder dop voor industrie, aanbod totaal 35 ton. Regina 1 138-143, 2 128, Mach. Fruh- ernte 1 141-148, 2 127, Madame Moutot 1 en 2 91-97, Jucunda 1 133, 2 124, Cli max 1 135, 2 121, Deutsch Evern 1 133, 2 108, Sengana 1 109, 2 78, diverse rassen afw. 83. Gewone veiling: aardbeien per doos van 250 gram: Regina 1 40-48, 2 28-38, Mach. Fruhernte 1 36-43, 2 34, Deutsch Evern 1 42-44, 2 36, Climax 1 36-44, 2 34, Talisman 1 37-48, Mad. Moutot 1 30-36, Sengana 1 38-45, Mad. Lefebre 1 33-36, Bowa 1 39-43, Ydun 1 35; aardbeien in chips per kg 1 133-151, 2 86-120, afw. 45-69, kersen per doos van 250 gram Early Rivrs 1 33-445; 2 30, idem pr kg 1 134-141. MIDDELBURG, 18 juni Aardap pelen, aanvoer 23 ton, groten 3440, drieling 2938, kriel I 2430, II 25 32, aardbeien: marchereauchs fruen- the 971.34, deutsch evern 1.031.42, regina 1.091.38, laxton 1.171.22, madame moutot 1.071.33, sengana 1.301.31. bowa 1.011.36, aardbeien afwijkend 881.00, alles per kg, aardbeien per doos export 3341, I 29—38, II 18—33, aanvoer 16000 doos jes, perziken 733 per stuk, kasbes- sen 5159, kersen: early rivers 55 per doos, asperges A 2.552.63, B 2.39—2.42, C 1.14—1.77, sla A 3—5, boskroten 1019, bospeen 3261. pos telein 4060. andijvie 16—32, spinazie 4451, rabarber 1126, waspeen 53 68, spitskool 6.57, tuinbonen 2652, bloemkool 4 st. per kist 2834. 6 st. per kist 1427, 8 st. per kist 1118, 10 st. per kist 1013. 12 st. per kist 1011, 15 st. per kist 10, komkom mers A 40—52, B 42—45. C 27—41, peulen 2.032.21. doperwten 68, dub bele princessen 2.112.35. Heden wer. den de eerste kersen aangevoerd door de heer W. Roelse, Molenweg 11, Koudekerke. Vanaf heden is de" aan voer van aardbeien alleen op zater dagmorgen tot 10 uur v.m., op dins dag en donderdag tot 9 uur v.m. Konstanz 408 1)Rheinfelden 294 5); Breisach 250 (+6); Straatsburg 328 4); Maxau 509 (—7); Mannheim 367 (—10); Mainz 340 (—3); Bingen 242 )6; Kaub 269 6); Trier 150 (onveranderd); Koblenz 264 5)Keulen 250 17) Ruhrort 463 (—18); Lobith 1084 18); Nijmegen 866 (—16); Arnhem 879 (—12); Eefde IJssel 405 (—5); Deventer 305 (—2); Monsin 5535 15); Visé 4980 (—16); Borgharen 3905 (—34); Belfeld 1142 (+35); Grave bieden de sluis 480 (+5).

de Stem | 1958 | | pagina 3